w/AAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Communiepakjes Jongenskledino BAM8I VLIJMEN bli HET PAARD VAN TR0JE JAN DE COCK Voor MAMMIE en BABY Fantastische collectie kinderwagens 1960 Ledikantjes - Wiegen - Commodes etc. Nu een geborduurd ^M-tilatzc jSkoiv PRISMA VRIJDAG 1 APRIL 1960 98« JAARGANG No. 26 Titgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN ■dronummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2 85 3.10 franco p. d- Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotastraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 TeL-adres: „Echo" De hartelijkste ontvangst, wel ke baas Nikita Kroestsjef ooit ten deel is gevallen, heeft niet plaats gehad in een van de juich- of-de-kogel landen achter het ijzeren gordijn, maar in het hart van het vrije westen, midden in het kamp van de Navo, in Frank rijk. De politieke constellatie en situatie in Frankrijk kennende, behoeft ons dat niet te verbazen, maar anderzijds geeft het toch wel te denken dat de Fransen de grootste vijand van het Westen en de onbarmhartigste vernieti ger van de vrijheid met alle mo gelijke heil- en zegenwensen heb: ben binnengehaald en dat zij zelfs een hoge boete of een forse gevangenisstraf hebben gesteld op liet uitfluiten van de man, die verantwoordelijk is voor bloe dige zuiveringsacties in de Oe kraïne en die een systeem verte genwoordigt, dat zonder blikken of blozen 15.000 Poolse officieren met een nekschot liet afmaken. Voor de Fransen, die politiek nog steeds niet volwassen zijn gewor den en die altijd een hijzonder zwakke schakel in het westerse verdedigingsblok gevormd heb ben, is de reeks van misdaden waarmee Kroestsjef (vrolijk la chend) rondloopt, geen bezwaar Frankrijk ter harte gaat? Een bondgenoot, die zal strijden voor de vrijheid van Frankrijk en alle Fransen? Wij zijn bang dat de Russische partijbaas geen van beiden is en zien in hem meer een paard van Troje, dat de mas sa's communisten in Frankrijk weer nieuwe rode strijdmoed ge geven heeft en dat vele andere Fransen, die nog niet wisten hoe of wat, voorgoed in het moskou- se kamp heeft gebracht. Kroest- sjefs bezoek geldt niet op de eer ste plaats Frankrijk, maar de Franse communisten, de wroe- tcrs onder 't democratische bol werk, en daarom is het maar griezelig dat hij met zoveel ge juich en eerbetoon is ontvangen. Op de tweede plaats geldt Kroestsjefs bezoek -ook Frank rijk, maar dan alleen om een wig te drijven tussen dit land en W.- Duitsland, want verdeeldheid in het westerse kamp is altijd nog de grootste rode bondgenoot. En we mogen rustig aannemen dat hij bij die poging in Frankrijk meer steun vindt dan wij durven veronderstellen. De bedoeling van Kroestsjefs reis is zeker niet het verbeteren van de betrekkin gen tussen Rusland en Frankrijk, Want Moskou kent maar één re- I l I E I I i I I I I I I I I I I GROTE SORTERING EN „BRIXON" COSTUUMS 124.-134.-144.. en h«g«r Specials serie 98.- 108.- 114.- mot bijbehorende mode-artikelen Zie onze sortering Dames- an Herenregenjassen Koestraat 151 TILBURG b/d ovtrweg I I I I I I I I I I I I I I I I hem te eren en met gejuich te j ontvangen. Als gewoon burger en met dezelfde misdaden op zijn geweten zou deze Nikita Kroest sjef al lang door de franse poli tie in zijn kraag gegrepen zijn, maar als staatshoofd is hij wel kom. Met het verschil in behan deling is de hele politiek gety peerd. Vanzelfsprekend zijn de po gingen der staatslieden te prij zen, wanneer zij trachten een modus te vinden tussen oost en west om 'n einde te maken aan de koude oorlog en om 'n vreedzaam ieven en handel drijven tussen de ze twee levensbeschouwingen, maar sluit dat in dat men de vertegenwoordiger van de drijf veer van die koude oorlog zo be jubelt, als dat door autoriteiten en bevolking van Frankrijk ge schiedt? Wij menen 't tegendeel. En wat denken de Fransen ove rigens binnengehaald te hebben? Een vriend, wie het welzijn van latie: die van heerser tot onder worpene. Toen rond de jaarwisseling de wereld opnieuw werd geconfron teerd met het hakenkruis, zij het dan gelukkig alleen maar door middel van een verfkwast, be reikte terecht de verontwaardi ging overal een hoogtepunt en werden er fikse straffen uitge deeld aan de beoefenaars van de ze macabere vrijetijdsbesteding. Wanneer echter de meedogenlo ze en verraderlijke vernietiger van de Hongaarse vrijheidsstrijd en de instandhouder van talloze onmenselijke concentratiekam pen een bezoek brengt aan de vrije wereld, wordt hij met ge juich, bloemen en ridderorden ontvangen. Dank je wel, zeggen de Honga ren en de andere volken onder hamer en sikkel voor dit loon der dapperen. Niets te danken, graag ge daan zaterdag en zondag 2 en 3 april van 12 tot 22 uur in Hotel „DE LINDEBOOM" Heuvel, Tilburg TOEGANG GRATIS II Dit moet iedere a.s. en jonge moeder gaan zienl Willem ll-straat 43 Torenstraat 11 - TILBURG BREDA Haarsteeg Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER 1 --- Raamsdonk Onze „hof"- hor'logerl Raamsdonksveer SETVoerse Boys 2I Dank zij kranig werk van doel man F. Meesters hebben de man nen van SET hun laatste wed strijd van de competitie kunnen winnen. Het elftal van Veerse Boys was technisch superieur aan dat van z'n tegenstander. I)e voorhoede van de Boys kon ech ter niet op tegen de SET-defensie in topvorm. Uit een voorzet van Van As- sauw kon na een kwartier door v. Rixtel de score geopend wor den, 1-0. Vijf minuten later werd het 11, toen de rechtsbuiten van de Boys back Thijs wist te passeren en daarna onhoudbaar in te schieten. Vlak voor rust kon v. Rixtel opnieuw uit een voorzet van Van Assauw scoren 21. Na de thee stelden de Boys alles in het werk om, de stand in hun voordeel le veranderen. SET hield echter stand en wist dus de overwinning in Tilburg te hou den. De tcho YAn het Zuióen Alleenverkoop voor Tilburg e.o. ~r,rX. UITVOERING UTILE DULCI. Waan» Maandag 28 en diradag 29 maart presen teerde de R.K. toneelvereniging Utile Dulci in het Patronaat haar tweede winteruitvoe- ring. Ondanks het wat laat in het seizoen is, was er toch nog een behoorlijke belang stelling. Het blijspel in drie bedrijven: Geld te geef, werd goed weergegeven, vooral de hoofdrol, Grootvader Eliot, door M. Mus- ters, werd meesterlijk gebracht; hij maakte de lachspieren terdege los. Ook do overige speelsters en spelers speelden hun rollen voortreffelijk. Het was een geslaagde uit voering. De voorzitter W. Kuijs dankte na afloop de belangstellenden voor de steun die Utile Dulci dit jaar weer heeft ontvan-. gen en hoopte binnenkort weer op de steun te mogen rekenen. Na de speelsters en spelers dank te hebben gebracht, alsook de regisseur Jo van Erp en aan M. Mees ters voor het prachtige decor, wenste hij allen tot weerziens op de volgende uitvoe ringen. P.V. DE ZWALUW. De belangrijke vergadering op zaterdag 2 april is uitgesteld omdat het vergadering is van de kleine kring van de BCC en Om streken in café A. Klerks. Wel worden de leden er op attent gemaakt dat het zondag morgen inkorven is voor de eerste africh- tingsvlucht vanuit Hilvarenbeek. Inkorven tot 9 uur v.m. Zaterdag 9 april zal dan de vergadering worden gehouden; inleveren hoklijsten en opgeven Derbyringen voor de grote derbyvlucht van de BCC met jonge duiven vanuit Noyon. MAANDVERGADERING ROZENJACHT. Zondag 3 april maandvergadering van 't Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café Jos Gevers, Meljestraat. Belangrijke agenda: Mededelingen, Koningschieten en verdere concoursen. Allen worden zeker verwacht. BILJARTWEDSTRIJDEN KRING DE NBOSCH. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden. Klasse B: OBK - DES 6-2; Schuttershof NAO 6-2; Poedelvrees - W. v. Vught 6-2. Klasse D I: Tivoli - OBK 3 5-3; OKB 2 - Alt. Cadre 2 5-3. Klase D 11 Poedelvrees 2 - KI. Hut 0-8. VOETBAL Junioren Kring 's-Bosch Programma voor zaterdag 2 april Klasse A 3: Gestel 4-Vlijm. Boys 6. Uitslagen: Vlijm. Boys 6 - Boxtel 6 1-2, BW 14-Vlijm. Boys 8 2-1. INTERKRINGBOSLOOP. Door de Kring 's-Bosch van de RKJB zal a.s. zondag in de Drunense duinen een Interkring bosloop worden georganiseerd. Deze bosloop wordt verzorgd door de af deling Drunen van de RKJB. Aan deze bos loop zal door honderd lopers worden deel genomen, dit zijn de bestgeplaatsten uit iedere kring in onze provincie. Er wordt in drie klassen gelopen en wel A-klasse, de z.e. KNAV-leden, van 18 jaar en ouder, B-klasse, niet georganiseerden boven 18 j., C-klasse, alle deelnemers beneden 18 jaar. De wedstrijden vangen aan om 13 uur en het parcours is gelegen te Giersbergen, linke van het café De Drie Linden. VERGADERING RKJB. Om te komen tot het organiseren van diverse wedstrijden in verband met de op handen zijnde zomermaanden, kwamen de leden van de RKJB in café J. Siegers in vergadering bijeen. De technisch adviseur de heer Janssen zette een en ander zeer dui delijk uiteen en spoorde de aanwezigen le den aan om aan deze wedstrijden mee te doen, omdat zulks uiterst leerzaam is. Men kwam tot een algemeen besluit om enkele wedstrijden te houden. Gestart wordt met een tuinbouw-verge- lijkingsproef van drie rassen snijbonen, op pervlakte één are. Verder nog een kalver- opfok- en een graslandwedstrijd, en bij vol doende deelname staat er nog een kost prijsberekeningswedstrijd op het program ma. Over dit laatste punt gaf de technisch adviseur nog een deskundige toelichting. Ook werd besloten om deze zomer nog een uitstapje te maken naar Duitsland, met aU doel Koningswinter. Zij die niet ter vergadering aanwezig waren en nog aan deze wedstrijden wensen deel te nemen, moeten zich voor zondag a.s. opgeven bij het bestuur. SOLISTENCONCOURS. Onder auspiciën van de Bond van Har monieën en Fanfaregezelschappen „De Langstraat", organiseerde de Kon. Harm. St. Cecilia alhier, zondag j.l. in de zaal De Harmonie een groot solistenconcours; ver der kon hieraan nog worden deelgenomen door duo's, trio's en kwartetten. Dit solistenconcours dat door genoemde Bond telkenjare in een der aangesloten plaatsen wordt georganiseerd, komt steeds meer in de algemene belangstelling te staan; ditmaal was de deelname dan ook zeer groot en de jury die werd gevormd door de oud-directeur van de Kon. Mil. Kapel de heer Gijsbert Nieuwland, had geen gemakkelijke taak om het gebodene naar ieders tevredenheid te beoordelen. Het concours werd te ca. 1 uur door de voorzitter van de Langstraatse Bond de heer P. Croes uit Vlijmen, geopend, waar na direct met het muciseren werd begon nen. De belangstelling was eveneens ver heugend te noemen en de gehele middag en avond was de grote Harmoniezaal tot in de uiterste hoeken gevuld. Te ca. 9 uur was men gereed en hierna dankte de voor zitter van de Bond allereerst alle deelne mers voor dc wijze waarop zij zich hadden ingezet om tot de grootst mogelijke pres-, taties te komen. Dank bracht spr. ook aan de heer Nieuwland voor zijn bereidheid om ab jury op te treden en aan de pianist de heer Joh. Verhoeven uit Waalwijk en mej. Annie van Duimen uit Ammerzoden. Het oordeel van de jury was, dat er over het algemeen goed en beschaafd was ge- muciseerd en dat er een belangrijke voor uitgang viel waar te nemen. Omdat er zo veel jeugdige personen aan dit concours hadden deelgenomen, pleitte de heer Nieuwland nog om te komen tot de op richting van een Jeugdorkest, omdat dit naar zijn oordeel zeker levensvatbaar is. Ook de prestaties van de leden van de Kon. Harm. St. Cecilia alhier, die aan dit concours deelnamen, waren zeer verheu gend. Van de 9 deelnemers behaalden er 7 een le en twee een 2e prijs. De gedetail leerde uitslag was als volgt kussen sloop Radion Derde afdeling G. van Gestel, Haarsteeg, Tuba, Dans der Teddyberen, Jakma, 44 pt. 2e prij9. W. Huisman, Ammerzoden, Piston, Con certino nr. 1, J. Porret, 42 pt. 2e prijs. J. Oremans, Nieuwkuijk, Es Clar., Some times I feel like a motherless child, arr. Clunen, 45 pt. 2e prijs. L. Beaard, Beatrix Drunen, Bugel, Con certino nr. 3, J. Porret, 46 pt. 2e prije. G. Geelen, Elshout, Bugle, Sunset, Edw. Goldmann, 41 pt. 3e prijs. R. van Engelen, Elshout, Piston, Inter mezzo Sinfonico, P. Mascagni, 42 pt. 2e pr. A. de Hart, Haarsteeg, Piston, Concer tino nr. 4, J. Porret, 48 pt. Ie prijs. J. van Doormalen, Ammerzoden, Trom pet, Concertino nr. 1, J. Porret, 46 p. 2e p. C. Orcmans, Nieuwkuijk, Piston, Simple Aveu, F. Thome, arr. Tobani, 44 pt. 2e pr. R. de Hart, Haarsteeg, Piston, En Marsch P. v. Mever, 42 pt. 2e prijs. T. v. d. Sanden, Elshout, Bugle, Deer River, arr. P. Melcnaar, 39 pt. 3e prij6. P. v. Balkom, Elshout, Bugle, The lost chord, Art. Sullivan, arr. v. Leeuwen, 48 pt. 3e prijs. J. de Kruif, Elshout, Bariton, Sunset, Edw. Goldmann, 37 pt. 3e prijs. A. v. Eggelen, Vlijmen, Clar. si b, For You Alone, Henry E. Guhl, 43 pt. 2e prijs. H. v. Grinsven, Vlijmen, Alto, La Go- londrina, W. Serradel, 42 pt. 2e prijs. B. van Engelen, Elshout, Piston, Inter mezzo Sinfonico, P. Mascagni, 46 pt. 2e pr. J. Merkx, Drunen, Beatrix, Clar. bes, Humoresque, A. Dvorak, 50 pt. Ie prijs. A. v. d. Sanden, Elshout, Piston, Deer River, Arr. P. Molenaar, 40 pt. 3e prijs. L. Klerks, Elshout, Piston, Jeanie with the light brown hair, F. Jakma, 43 pt. 2c p. A. de Bont, Elshout, Piston, The lost chord, A. Sullivan, arr. v. Leeuwen, 36 pt. 3e prijs. L. Beaard, Drunen, Beatrix, Clar. bes, Andante Cantabile, L. Blauw, 44 pt. 2e pr. M. v. Grinsven, Vlijmen, Piston, Con-, certino, J. Porret, 44 pt. 2e prijs. R. de Kruijf, Elshout, Trombone, The lost Chord, A. Sullivan, arr. v. Leeuwen, 44 pt. 2e prijs. J. v. d. Geld, Elshout, Bugle, Concerti no nr. 1, J. Porret, 40 pt. 3e pr. H. Lommers, Elshout, Alt, Largo, G. F. Handel, 42 pt. 2e prijs. Ben v. Son, Elshout, Bugle, The Lost Chord, A. Sullivan, arr. v. Leeuwen, 45 pt. 2e prijs. T. van Mook, Elshout, Trompet, Sunset, Edw. F. Goldmann, 40 pt. 3e prijs. Tweede afdeling H. Verreyt, Haarsteeg, Fluit, Sonate nr. 2, G. F. Handel, 50 pt. Ie prijs. A. Nettenbreyer, Ammerzoden, Corh., Santa Lucia, H. Round, 53 pt. le prijs. P. Vermeulen, Drunen, Beatrix, Bariton, Ach ich habe sie verloren, C. W. v. Gluck, 48 pt. le prijs. G. de Vaan, Vlijmen, Clar. Si b, Largo, G. F. Handel, 43 pt. 2e prijs. Th. Vennings, Vlijmen, Bas si b, Air Varie, Alfred Dcbeque, 48 pt. le prij6. K. Verreyt, Haarsteeg, Clarinet, Menuet, L. Arlesienne, G. Bizet, 48 pt. le prijs. Th. van Huiten, Drunen, Beatrix, Bes- Clar., Reverie, R. Schumann, 36 pt., 3e pr. H. Klerks, Elshout, Piston, Jeanie with the light brown hair, F. Jakma, 43 pt. 2e prijs. W. van Beijnen, Haarsteeg, Clarinet, Mount Vernon Menuet, Langenus, 50 pt. le prijs. H. v. d. Heijden, Haarsteeg, Clarinet, Larghetto, Mozart, 49 pt. le prijs. Eerste afdeling A. Merkx, Ammerzoden, Tuba, O Lo vely Night, H. Round, 51 pt. le prijs. B. van Son, Elshout, Bugle, Souvenir d'Ostende, P. Bouillon, arr. Molenaar, 46 pt. 2e prijs. A. v. d. Oord, Ammerzoden, Trompet, The Return, Jakma, 43 pt. 2e prijs. A. Klerks, Drunen, Beatrix, Piston, Re verie et Allegro Scherzando, P. Stalmeier, 46 pt. 2e prijs. T. van Vught, Ammerzoden, Kleine Trom, Constatin Marsen, S. Egberts, 48 pt. le prijs. W. van Heijst, Haarsteeg, Piston en J. Verreyt, Tuba, Duo de Concert, Canivez, 58 pt. le prijs.. J. van Doornmalen, M. Huisman, J. en A. Nettenbreyer, Ammerzoden, resp. le en 2e Piston, Tuba en Cor, kwartet uit Verdi's Opera Rigoletto, arr. Johan Palla, 56 pt. le prijs. Afdeling uitmuntend A. van Leest, Drunen, Beatrix, Bariton, Maritana, Round, 53 pt. le prijs. A. Kremers, Ammerzoden, Trompet, Lie- bestraum, F. de Hoch, 48 pt. le prijs. L. van Huiten, Drunen, Beatrix, Kleine Trom, Marsen van Schneider, 48 pt. le pr. J. Oremans, Nieuwkuyk, Cornet, Mari tana, Round, 49 pf. le prijs. A. Klerks en J. Klerks, Drunen, Beatrix, Piston, Play for two, F. Jakma, 57 pt. le pr. Ere afdeling F. Heijmans, Nieuwkuijk, Trombone, Concertino op. 167, J. E. Strauwen, 48 pt. le prijs. J. Klerks, Drunen, Beatrix, Piston, Solo de concours, P. Stalmeier, 49 pt. le prijs. J. v. d. Wiel, A., W. en L. v. d. Heijden, Haarsteeg, resp. le, 2e, 3e en 4e Clar., kwartet voor Clarinetten in C Mineur, J Palla, 58 pt. le prijs. Superieure afdeling A. Vughts, Ammerzoden, Sopr. Sax., Morceau de Salon, Canivez, 55 pt. le prijs. J. van Doornmalen, Ammerzoden, Piston, The beautiful American, J. Hartman, 54 pt. le prijs. j OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN T MOBILISATIEKRUIS SCHOTEN IN RAAMSDONK. G. Roosenbrand onderscheiden. 4LaJ '.-uiJli :_ki su* J.ti UÜJUelAi Zaterdag werden in de zaal van hotel Nieuwenhuizen te Raamsdonk de jaarlijkse kringschietwedstrijden van de Ned. Bond v. oudstrijders en dragers van het mobilisatie- kruis gehouden. Door een 55-tal schutters van dé afdelingen Drunen, Waalwijk en Raamsdonk werd aan de wedstrijden deel genomen. Deze wedstrijden zijn voor de af-, delingen van de bond slechts een middel om de leden te aktiveren voor de werke lijke doelstellingen, die o.a. inhouden het organiseren en financieren van dc jaarlijkse 4 mei-herdenking, waarbij in Raamsdonk bloemen gelegd worden bij 36 graven, de gezamenlijke militairenfondsencollecte, de klaproosactie en ziekenbezoek in sanatoria en ziekenhuizen. De heer Weda, voorzitter van de plaatselijke afdeling mocht bij het uitreiken der prijzen 's avonds de gen.-maj. b.d. J. A. A. Sitzen hartelijk welkom heten. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de heren van Meel, Oome, Zijlmans en Nieuwenhuizen en de heren van de reken kamer. De gen.-majoor J. A. A. Sitzen zei, hoe moeilijk het voor hem was tijd vrij te ma- Permitteer u het comfort van een eigen horloger. Zijn advies aan u en uw huisgenoten is een ere zaak voor hem... de vak man (hij wil u immers niet alleen graag als klant win nen, maar ook behouden). het goede Anker-horloge ken om persoonlijk getuige te zijn van de activiteiten van dc verschillende afd. van de bond. Herinneringen aan de dodenherden king 2 jaar geleden in R'donk waren voor hem een bijzondere reden geweest om dit maal aanwezig te zijn bij de schietwed strijden. Hij verklaarde trots te zijn op afd. zoals die hier bijeen waren; afdelingen die altijd hun leden weten te trekken door het organiseren van het een of ander. Namens het hoofdbestuur bracht hij dank voor het vele werk dat de afd. Raamsdonk in het verleden heeft verricht en ook thans nog verricht. Hierna bood de generaal bij be sluit van het H.B. gedateerd 24 okt. 1959 het kruis van verdiensten in bron9 aan de heer G. Roosenbrand, wegens het verrich ten van bijzondere activiteiten jegens de afd. R'veer van de bond. Deze onderschei ding, aldus de generaal wordt slechts zel den uitgereikt. De heer Roosenbrand is een van dc weinigen, die zich met zijn totale persoonlijkheid gaf voor de bond en die het werk van zijn oprichters, de heren Bos, de Bruijn en Kerstens deed bloeien en uit groeien. De generaal richtte tenslotte een verzoek tot de aanwezige leden om propa-. ganda te maken voor de bond en te probe ren contact te krijgen met oorlogsinvaliden en nabestaanden van gesneuvelden. De heer Weda kon nog mededelen dat de straat in het toekomstige nieuwe gedeelte te Raamsdonk achter de R.K. Huishoud school, naar dc in 1940 gesneuvelde plaats genoot C. Oome, de Ridder Oome-9traat genoemd zal worden. De uitslagen van de schietwedstrijden wa ren: Korpsprijzen: Korps A: 1 Drunen 279 pt., 2 Raamsdonk 279, 3 Waalwijk 273 pt. Korps B: 1 Drunen 265 pt., 2 Raamsdonk 262, 3 Waalwijk 262 pt. Korps C: 1 Waal wijk 242 pt., 2 Raamsdonk 241, 3 Drunen 227 pt. Personele prijzen: Dames: 1 mej. van Oosterhout D 173 pt., 2 mevr. v. Hulton D 168, 3 mevr. v. lerscl R 156 p.; Heren A: 1 J. van lersel R 175-175; 2 C. Broos W 175-172; 3 W. v. d. Wiel D 174-171. Heren B: 1 G. Olislagers R 170-169, 2 P de Hoop W 169-166, 3 A v d Wiel D 169- 165; Heren C: 1 Ketelaars W 169-162, 2 G. Pelders D 165-159, 3 C. Ruttcrs 165- 155. JAARVERGADERING K.A.B. Zaterdagavond werd in café Bouwens de jaarvergadering van de KAB gehouden. De verslagen van dc penningmeester, de secre taris en van Herwonnen Levenskracht wer den in orde bevonden. De geest, adviseur, dc ccrw. heer Loonen, dankte de leden voor hun bijdrage in de actie Monogoro. Met nog meer klem dan op de jaarvergadering van de KAV enkele weken geleden, adviseerde hij de ouders de kinderen naar de jeugd verenigingen te laten gaan. Beide altredende bestuursleden de heren H. Waas en C. Schcllekens werden herko zen. De heer Schellekens nam de voor zittershamer over van de heer Waas, die wegens drukke werkzaamheden deze functie moest neerleggen. SCHEEPSBOUW. Op de scheepswcrt van de fa. P. A. Ruy- tenberg alhier zijn mömenteel in aanbouw of bestelling 2 motorspitsen en 1 vrachtschip, alle voor Nederlandse rekening. INTREDE. Ds. P. Colijn uit Aalst, die het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier heeft aan genomen, zal op 8 mei a.s. zijn intrede doen, na bevestiging door Ds. A. Lang- hout uit Heusden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9