KAATSHEUVEL 2 - 1 Pittige Rode Duivels verslaan fantasieloze Oranjehemden flink zelfstandig MEISJE DE Echo VAtf HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 APRIL 1960 kenners de wet opgezegd. Tijdens de H. Mis hield aalmoezenier Lempens een toespraak tot de verkenners. Tenslotte zegende hij de St. Jorisbloemen, rode tul pen, die iedere verkenner, welp en voortrekker herinneren aan 't martelaarschap van hun patroon en aan de extra goede daad, die zij op St. Jorisdag buiten hun ge wone dagelijkse goede daad moe ten doen. Na de H. Mis werd op het Raadhuisplein een gezamen lijke vlaggenparade gehouden en na het hijsen van de vlaggen de St. Jorisboodschap van de Nati onale Padvindersraad ter gele genheid van het gouden jubileum werd voorgelezen. Tot slot van de gezamenlijke ochtendbijeen komst hielden de verkenners, welpen en voortrekkers een ont bijt in het pas uitgebreide hoofd kwartier van de Andreas Zijl- mansgroep. 's Middags speelden de groepen hun St. Jorisspel en 's avonds werden de traditionele St. Joriskampvuren ontstoken. Tijdens deze kampvuren werden de jaarverslagen voorgelezen en lot 'slot van elk kampvuur de be lofte hernieuwd. Zo werden de jongens opnieuw bezield om het komende jaar paraat te zijn. ZOMERSHOW VAN Fa. v. DIJK Op dinsdag 3 mei a.s. zal de fa. van Dijk des avonds om 8 uur in zaal Thalia een grote zomershow houden. Op deze show zullen ge bracht worden de exclusieve Heinzelmann-badpakken en ver der strandkleding, shorts, blou ses en rokken. De show zal wor den geleid door mevr. Aalders, terwijl de muziek zal worden verzorgd door Tony Schiffcr- stein (Tierelantijnen!). Daar er voor deze bijzonder exclusieve show een grote belangstelling wordt verwacht, willen wij onze lezeressen er op attenderen dat het aantal toegangskaarten be perkt is. Entreebewijzen zijn ver krijgbaar bij de fa. van Dijk aan de kassa, Stationsstraat. Zie ook de advertentie in dit nummer. JAARVERGADERING K.A.B. Op 27 april a.s. zal de afdeling Waalwijk van de KAB in de bo venzaal van De Gecroonde Leers- se haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt naast jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester een bestuursverkie zing. Aftredend zijn de heren W. Bruurmijn en L. Verhoeven. Daar e£ geen candidaten voorge steld zijn, zijn beide heren bij ac clamatie herkozen. Verder zullen er mededelingen worden gedaan betreffende de viering van het 60-jarig bestaan, de 1 mei-vie ring, G.S.W.-regeling en advies bureau. ST. JOSEPHFEEST K.A.B. Op 1 mei a.s. zal de afd. Waal wijk van de KAB haar St. Josejih- feest vieren. De dag zal worden begonnen met een gemeenschap pelijke H. Mis om 10.15 uur in de parochiekerk van St. Jan. 's Avonds zal de toneelvereni ging „De Propyleeën" uit Tilburg in De Gecroonde Leersse een op voering geven van het toneelstuk „De Fiuwelen Handschoen". VOETTOCHT PAX CHRISTI-BEWEGING Uit acht Brabantse gemeenten zijn j.l. vrijdag de meer dan ne gentienhonderd deelnemers aan de Pax Christi-voettocht ver trokken. Ook Waalwijk was een van de vele startplaatsen. Don derdagmiddag kwamen de rou tiers in de schoenenstad aan en werden in de St. Jan toegespro ken door father J. Bouma, die wees op het gemeenschapnelijk karakter van de bedevaart. Voor dien hadden de routiers eerst ge zamenlijk de lunch gebruikt in de Huishoudschool. De harmonie St. Crispijn, de Licdertafel „Oe fening en Vermaak" en de jeugd drumband „Ons Genoegen" zorg den in de avonduren voor de no dige ontspanning in de vorm van pittige muziek. Na het concert trokken de deelnemers achter de jeugddrumband aan hossend en zingend („Jajem, jajem, jajem moet er zijn") door het centrum. Nadat om 10 uur op het Raad huisplein de Completen waren gebeden, trokken de routiers naar hun logeeradressen. Te circa 10 uur trokken de deelnemers vrijdagmorgen via de Kloosterweg door bos en hei naar Nieuwkuijk, nadat men tevoren gezamenlijk de H. Mis in de Sint Janskerk had bijgewoond en had ontbeten. Over de organisatie in Waal wijk hebben wij van de deelne mers alleen maar lof gehoord. AANTREKKELIJK PROGRAM MA VAN CIRCUS DEJONGHE Geen groots, maar wel een bij zonder aantrekkelijk en onder houdend programma heeft het Belgische circus Dejonghe j.l. donderdag en vrijdag op 't Waal wij kse Vredesplein te genieten gegeven. Het met vaart en verve gebrachte programma was tot in alle onderdelen keurig verzorgd en werd gekenmerkt door een boeiend en bekwaam vakman schap der optredende artisten. De bezoekers hebben van dit Be nelux-circus bijzonder en terecht genoten, vooral ook omdat aan de humor een zeer ruime plaats was toegewezen. Er werden in het programma, dat zich deels in de piste, deels op het podium afspeelde, geen wilde dieren gebracht, wel echter de in elk circusprogramma on ontbeerlijke i)aarden en daarmee liet men toch wel zeer prijzens waardige dingen zien, met als hoogtepunten de „Sitting Bulls" met indiaanse voltige en de mo derne vrijheidspotpourri van Ga by en Boris Sobolewsky. Van zeer goed gehalte waren ook de overige nummers. Voor treffelijke en intelligente dres suur liet Octave Dejonghe met zijn Ierse jachthonden zien, ter wijl Al Dejonghe veel bijval oogstte met zijn Hollywood- Chunpansees Revue. Het grootste deel van het programma werd in genomen door een veelzijdige en knappe circus-acrobatiek. Daar waren Bene Bros, humoristische acrobaten, Les 3 Altos, die uit stekend werk op de trampoline lieten zien, Miss Joyce, contorsi- oniste, Miss Sjeffolina, gratie en charme op de draad, The Wal- thons, uitstekende evenwichts kunstenaars, Miss Cooky, die op windende dingen vertoont in de nok van het circus, het Trio Rod- gers met acrobatiek op de yelo, de charmante en kundige jong- leuses Sonia Georgette, Ga- briella met haar charmante dog show en dan Loulou en Georgy, de Vlaamse lachspecialisten. Voor pittige en sfeervolle mu ziek zorgde 't eigen circusorkest. Circus Dejonghe heeft een uit stekende indruk in Waalwijk achtergelaten en zal op zijn tour- née ongetwijfeld nog vele succes sen boeken. C.A.O. SCHOENINDUSTRIE BIJ RIJKSBEMIDDELAARS Het College van Rijksbemidde laars heeft het verzoek ontvan gen tot algemeen verbindendver klaring van de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor de schoenindustrie. Dit ver zoek werd gedaan door het be drijfschap voor de schoenindus trie te Tilburg, mede namens de werkgevers- en werknemersor ganisaties. „TROUW AAN ORANJE" ST. ANTONIUSPAROCHIE A.s. zaterdag zal de harmonie en drumband Marijke uit Sprang- Capelle een muzikale wandeling maken door een gedeelte van de St. Antoniusparochie om de nieu we wijken en Bloemen oord eens kennis te laten maken met „Trouw aan Oranje" en daarom zal het grootste gedeelte van de wandeling aldaar gehouden wor den. Om 7 uur afmars bij café Trompen. Route: Kloosterweg, Antonius- straat, le Zeine, Conciensestraat, Guido Gezellestraat, Jan v. Ruis- broeckstraat, Adriaen Poirters- straat, Burg. Smeelelaan, An- doornstraat, Venkelstraat, Bolde rikstraat, Wederickstraat, Gan zerikstraat, 2e Zeine, Potgieter straat, bij Ouwerkerk einde. CARNAVALSVERENIGING „DE LEUTTAPPERS". Op zondag 10 april is in Baard wijk de eerse vergadering gehou den van de Leuttappers, 'n nieu we carnavalsvereniging, welke gestart is met een ledenaantal van 19 personen. Het bestuur is als volgt samen gesteld: voorzitter de heer T. liergmans, Kerkstraat 113; secre taris de heer H. de Jong, Hoog- einde 76 a; penningmeester de heer J. v. Brunschoi, Baardwijk- sestraat 132. Daar 19 personen voor een carnavalsvereniging natuurlijk veel te weinig is, hopen we dat er nog vele, zowel mannelijke als vrouwelijke leuttappers resp. tapsters, bij zullen komen, zodat we volgend jaar weer geen „be sloten carnaval" in Waalwijk hebben. Daar alle begin moeilijk is, hopen we dat er vele perso nen zullen zijn, die het ons wat makkelijker zullen maken door lid te worden van de nieuwe car navalsvereniging De Leuttappers. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Lila shawl; tas met regenpij pen en gereedschap; herenhand schoen (bruin); grijs jongens jasje; zilveren rozenkrans in ro de portemonnee; div. portemon nees met inhoud; Schotse her dershond. Verloren Want; div. portemonnee's met inhoud; twee bankbiljetten van 25.bruine aktetas met be schrijvingen elektrotechniek; 'n armbandje; gouden ring met blauwe steen; herenhandschoen; ransel met regenjas; kinderge weertje. FILMVOORSTELLING. De jeugdcentrale afd. Baard wijk organiseert voor de kinde ren van Baardwijk op 30 april a s. in het Gemeenschapshuis, Loeff- str. 107 om 3.00 uur n.m. 'n film voorstelling, bestaande uit car toons, lach- en actiefilms. Entree een kwartje per kind. In verband hiermede gaan de balletlessen van de eerste groep normaal door, terwijl die van de tweede groep komen te verval len. „DE MATTENKLOPPERS" l)e tennisclub „De Matten kloppers" heeft de tenniscompe- titie gisteren goed ingezet. Al heel vroeg vertrokken de speel sters Janny Eibers en Bika van Laarhoven en de spelers A. van Heijst en Ad. Schilders naar het prachtig in de bossen gelegen tennispark te Nistelrode om te spelen tegen de club „De Hei blom". De acht verplicht to spe len wedstrijden werden allemaal gewonnen. Uitslag dus 8—0! Het geeft goede moed voor de zondag a s. te Waalwijk te spelen thuiswedstrijd. AGENDA Maandag. Musis Sacrum 8.15 uur: „Korc- zak en de kinderen" door toneel groep „Puck" (Kunstkring). Luxor 8 uur: „De man die ver dwijnen moest", 14 jaar. Hotel Verwiel 8 uur: Bijeen komst r.k. Werkmeestersbond. Dinsdag. Levensschool 8 uur: Cabaret avond door jongens v. d. school. Musis Sacrum 8 uur: „Op dracht zonder genode", 14 jaar. Woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Op dracht zonder genade", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De man die ver dwijnen moest", 14 jaar. Medisch Centrum 8 Uur: Jaar vergadering Wit-Gele Kruis. Gecroonde Leersse 8 u.: Jaar vergadering K.A.B. Gecroonde Leersse 3 en 8 uur: Show Fides Shoes Sport. Donderdag. Raadhuis 7.30 uur: Gemeente raadsvergadering. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren van Oefening en Vermaak in de Timtur kantine met Waalwijks Orkest. Zondag 12 uur repetitie dames en heren van Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. van de brandweer uit Loonop- zand, alsmede personeelsleden van de Efteling waren het eerst op 't terrein van de brand aan wezig. Hoewel er 'n straffe wind stond, wisten de manschappen met 't doeltreffend bestrijdings- materiaal het vuur betrekkelijk spoedig onder de knie te krijgen, zodat een ploeg van de brand weer uit Kaatsheuvel, welke eni ge tijd later arriveerde, het werk praktisch gedaan vond. Dank zij het snelle ingrijpen had het vuur slechts over een oppervlakte van ruim een halve ha. z'n verwoes tend werk gedaan. Vooral nu momenteel bos en hei kurkdroog zijn, zal iedereen die zich hierin bevindt, de uiter ste voorzichtigheid dienen te be trachten en b.v. het roken daar achterwege te laten. Dit is im mers reeds de tweede maal in zeer korte tijd, dat de brandweer hiervoor in het geweer moest komen. K.A.J.-nieuws. A.s. vrijdag houdt de KAJ in samenwerking met de VKAJ haar algemene jaarvergadering in de R.K. Gildenbond. Naast de ge bruikelijke agendapunten staat ook de bestuursverkiezing op 't programma. Het bestuur bestaat momenteel uit vijf leden. Het ligt in de bedoeling dit met twee le den uit te breiden. Van de aftre denden is J. Roestenberg niet en G. Molenschot wel herkiesbaar. Voor de vacature en de uitbrei ding zijn door het bestuur candi- daat gesteld M. Smits, P. Kern- meren en Th. Kwanten. De ver gadering vangt aan om 7.30 uur. Brand weerwedstryden. Naar we vernemen zullen door de vrijwillige brandweer Kaats heuvel op zaterdag 21 mei grote regionale brandweerwedstrijden worden georganiseerd. Verwacht wordt, dat circa 30 ploegen, die in verschillende klassen zullen uitkomen, aan deze wedstrijden zullen deelnemen. Opening nieuwe zaak. Nu het vreemdelingenseizoen weer is beginnen en rond de Ef teling de bedrijvigheid weer gaat toenemen, wordt woensdag 27 april a.s. een nieuw café annex cafetaria geopend. De heer Jan van Mosseveld, die De Munck blunderde twee doelpunten bijeen steeds zijn friturebedrijf te Loon op Zancl uitoefende, heeft aan de van Heeswijkstraat 96 alhier een nieuwe zaak gebouwd die ve le toeristen van verversingen, ijs en fritures zal kunnen voorzien. „BOSK" HIELD JAARVER GADERING IN EFTELING Zaterdag hield de Bond ter be vordering van de belangen van het spatische kind haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering, waarvan de organisatie was toevertrouwd aan de afd. Tilburg en omstreken. Na samenkomst in café-restaurant „Modern" te Tilburg en ontvangst in het Paleisraadhuis aldaar, trok ken de deelnemers naar Kaatsheu vel, waar men in de Vijverzaal van het restaurant in de Efteling eerst aanzat aan een gemeenschappelijke Brabantse koffietafel. Na afloop hiervan werden de deelnemers in de gelegenheid gesteld het prachtige natuurpark te bezichtigen. Om 3 uur opende de voorzitter, mr. G. C, v. d. Willigen, in de Pa noramazaal de vergadering met een woord van welkom tot de ruim 50 aanwezigen en de inleider van deze middag, dr. F. H. M. Verheij. Hij drukte z'n spijt uit over de betrek kelijk geringe opkomst naar deze jaarlijkse bijeenkomst, vooral omdat de thuisblijvers, gezien de riante omgeving waarin deze jaarvergade ring werd gehouden, zo het een en ander hebben gemist. Eveneens moest hij tot zijn spijt mededeling doen dat dr. Venema wegens een plotselinge ongesteldheid jammer genoeg niet aanwezig kon zijn. Met genoegen kon hij gewag maken van een belangrijke opleving in Brabant, hetgeen er toe had geleid dat aan de afd. Tilburg en omstreken, dat zich een zeer actieve afdeling toont, de organisatie van deze jaarlijkse bijeenkomst was toevertrouwd. Hij merkte verder op, dat er lang niet genoeg scholen voor spatische kin deren zijn, hetgeen vooral ook zal afhangen van de stuwkracht van de afdelingen. Overgaand tot de behandeling van de agenda, werden de notulen der laatste vergadering, alsmede 't jaar verslag van de secretaris en het fi nancieel verslag van de penning meester onder dankzegging aan de betrokkenen goedgekeurd. Bij het punt mededelingen bracht de voorzitter ter kennis, dat van de afd, Amsterdam bericht was inge komen over plannen, welke men al daar koestert tot het houden van 'n tentoonstelling van door spatische kinderen vervaardigde werkstuk ken. Alle afdelingen kunnen hier voor werkstukken van de kinderen uit hun midden inzenden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, mr. v. d. Wil ligen en M. v. d. Velde, herkozen. Voor de vacature A. J. B. de Win ter, die zich niet herkiesbaar stelde, had het hoofdbestuur candidaat ge steld dr. H. J. C. Gehring uit Hal steren, die met grote meerderheid werd gekozen en deze benoeming aanvaardde. De financiële commis sie werd gevormd door de heren den Duijn, Mulders en de Bruine, terwijl de redactie-commissie, mevr. Kraamer en de heren Alenson en Schravezande, werd herbenoemd. Na de rondvraag hield dr. F. H. M. Verheii hoofd-assistent aan de Psychologische en Neurologische Universiteitskliniek, een zeer in- DRUKKERIJ VAN BOXTEL teressante inleiding over de psysio- logische aanpak van het spastische kind, waarin hij er o.a. op wees, dat reeds in 1853 door de Engelse ge neeskundige William John Little gezegd is, dat de enig juiste aanpak van hersenverlamming de physiolo- gie is. Aan het slot van deze leerzame verhandeling, welke door de aanwe zigen met de grootste aandacht werd gevolgd en naar aanleiding waarvan diverse vragen werdén gesteld, sprak de voorzitter een dankwoord tot dr. Verheii, waarna hij deze ver gadering met een compliment aan de afd. Tilburg e.o., voor de keurige organisatie en de Efteling voor de prima ontvangst, sloot. Bosbrand. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur werd brand geconstateerd in de bossen, welke deel uitmaken van het natuurpark De Efteling, gelegen ten zuiden van de weg naar het zwembad. Een ploej In het cafetaria zijn 56 zitplaat sen. Aan een dergelijke zaak was in dit deel van kaatsheuvel een behoefte en de heer van Mosse veld heeft getracht hierin te voorzien. Om 11 uur zal de Z.E. Heer Pastoor Simpkens dit bedrijf in zegenen, waarna om 3 uur de of ficiële opening plaats heeft door de edelachtbare heer Burgemees- v. d. Heijden. Van half 4 tot 5 uur zullen de heer en mevrouw van Mosseveld-van Son recipi ëren. Dit nieuwe bedrijf zal de naam dragen: Café-Cafetaria „Léon". Ongetwijfeld zal deze een rustig zitje verschaffen aan de ver moeide toerist die de Efteling heeft bezocht. Voor het publiek wordt het bedrijf geopend op zaterdag 30 april, waarbij de verkoop begint om 10 uur v.m. Voor bijzonderheden verwijzen wii gaarne naar de advertentie elders in dit blad. Loon op Zand Waspik Handbal HENRICUS ADOLF MARIA ENGELS L.J. ENGELS. voorgaande wedstrijd bewegingloze tinnen soldaatjes lieten onze Meer dan enige heeft de 90ste derbij der Lage Landen aan getoond, dat 't Nederlandse topvoetbal nog steeds op een tranenverwekkend niveau ver keert en dat de aansluiting met de Europese middenklasse nog lang niet is verkregen. Wat ons nationale voetbalteam gisteren in de „hel" van Deurne heeft laten zien was wel zo bedroevend en zielig, dat we er nu hard aan twijfelen of de Nederlandse voet ballers het wel ooit verder zullen brengen dan het niveau van wel ijverige, maar vol komen onbekwame amateurs. De Neder landse ploeg miste alles van wat men van internationale voetballers mag verwachten fantasie, techniek en bezieling. De enigo man, die door zijn bekwaamheid en zijn ijver ons hart nog heeft kunnen verwarmen, was aanvoerder Kees Rijvers, een van de „oudjes" nota bene. De rest was ver onder de maat en de hechte Belgische verdediging heeft aan onze slappe aanval dan ook geen kind gehad, terwijl onze achterhoede tegen de Belgische viermanshoede dikwijls tol angstwekkende dingen kwam. Het falen van onze defensie was op de eerste plaats te wijten aan het volkomen ingrijpen van Hum phrey Mijnals, die keer op keer door de intelligente Ritzen kansloos werd gepas seerd. Hierdoor werden ook onze andere verdedigers steeds onzekerder. Zij durfden niet te ver van Mijnals weg te gaan om de eigen man te houden. Doelman de Munck maakte twee kapitale blunders die evenzo veel doelpunten hebben opgeleverd. In de voorhoede bleek opnieuw dat Moulijn ner gens is wanneer hij een tegenstander van ge lijk formaat tegenover zich heeft. Toen Mou lijn eenmaal had ervaren dat hij tegen aan voerder Diricx geen kans had, geloofde hij het verder wel en deed geen enkele moeite om aan het spel deel te nemen. Aan derge lijke „voetballers" hebben we niets. Trou wens geen enkele speler in onze aanvals- linie deed moeite om aan de stugge Belgi sche bewaking te ontkomen. Het „switchen", dat de Belgen zo bekwaam toepasten, schijnt in ons topvoetbal een onbekend begrip. Als aanvallers zich uitschakelen. Midvoor v. d. Linden bleef braaf in de buurt van de emi nente Belgische stopper Saeys, die de DOS- man dan ook in zijn zak had. Henk Groot was ook geen partij voor Jurion en v. d. Kuil kwam ook niet verder dan enkele vruchteloze acties. De Belgen speelden ook lang geen groot se partij en kwamen in een zuiver defen sieve formatie in het veld, vier verdedigers, twee schakelspelers en vier aanvallers. Toen zij echter bemerkten dat de oranje-aanval volkomen ongevaarlijk was, gingen zij onbe- vangener spelen. Uitblinkers bij de rode duivels waren Saeys, Piters, Ritzen en Di- ricz. Van de wedstrijd willen wc alleen ver melden dat Lippens in de 4e minuut kon scoren door een blunder van de Munck, die veel te ver voor zijn doel stond, zodat de vuurpijl van Lippens royaal over hem heen in het doel stuiterde. Kees Rijvers bracht in de 16e minuut de partijen op gelijke voet. Dat het voor de rust geen 2-1 werd hadden we te danken aan een wat ongeluk kige beslissing van scheidsrechter Kelly, die de voordeelregel niet toepaste toen Mijnals een overtreding beging tegen Ritzen, waar bij de Belg echter de bal behield, doorgaf naar Piters, die onhoudbaar doelpuntte. Die 2-1 kwam echter toch in de 11e minuut na de rust, toen Pitere langs de weer te ver uitgelopen de Munck de roos trof. Deze achterstand inspireerde de Neder landse aanval niet in het minst en men bleef tot aan het verlossende einde door gaan met het demonstreren van een erbar melijke onkunde, sloomheid en fantasie loosheid. Het komt ons voor dat de zorgen van trainer Elek Schwartz na deze wedstrijd groter zijn dan ooit tevoren. Geef ons een man als Faas Wilkes terug en laat „ster ren" als Moulijn hun eenvoudige overwin ningen bevechten in het clubvoetbal., in het internationale voetbal verbleken ze tot waardeloze dwaallichtjes. KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121- VOETTOCHT PAX CHRISTI. Tegen zes uur arriveerden donderdag de deelnemers aan de voettocht naar 's-Bosch - Pax Christi - in ons dorp. De deck name was dit jaar groter dan vorig jaar en bestond uit jongens en meisjes van middel bare scholen, die binnenkort examen zul len afleggen, om zich verder een positie in de maatschappij te verwerven. We verna men dat er kwamen uit Amsterdam. Den Haag, Rotterdam en andere plaatsen uit westelijk Nederland, die Loonopzand als startplaats hadden gekozen. Het streven van de Pax Christi is de mensen elkaar te leren kennen en te ont moeten als Christenen. Door de kracht in deze beweging, wordt eenheid en vrede ge bracht in onze eenzame en angstige wereld. Dit alles werd besproken tijdens hun tocht van donderdag en in de volgende dagen. Na aankomst volgde een samenkomst in de kerk, waarmee deze tocht van route 11 is geopend, waarna de deelnemers in de gelegenheid gesteld werden kennis te ma ken met hun collega's en aalmoezeniers. In 't parochiehuis werd hun een kopje koffie aangeboden. Rond 8 uur kwam de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging de studenten afhalen, om gezamenlijk naar 't Oranjeplein te gaan, alwaar een grootse taptoe werd gehouden, waarvan echt is ge noten. De tochtgenoten met hun broeders en zusters en paters, was een dansende menigte en 't was te zien dat 't hen liet welgevallen, om eens de beentjes van de vloer te krijgen op deze goede muziek. Ook onze bevolking feestte even mee, hetgeen ook de bedoeling waa van deze verbroedering. Na afloop bracht de har monie allen weer naar het parochiehuis terug. Tegen half 10 verzamelden zij zich weer op het Oranjeplein voor de kiosk, om onder leiding van de aalmoezenier de Ne derlandse Complete (avondoefening) te bid den en te zingen. Dit laatste was een echte manifestatie voor O. L. Heer voor 't wel slagen van deze tocht en 't bereiken van het doel: „de Vrede in Christus". Hierna zochten zij hun kwartieren op. Vrijdagmorgen was de kerkdienst om 7.45 uur, die door hen werd bijgewoond. Om de tocht naar Helvoirt voort te zetten, zaten zij eerst nog gezamenlijk aan aan een ontbijt in zaal Concordia. We geloven wel dat ook dit jaar Loon opzand weer een goede beurt heeft gemaakt aan deze vreemdelingen. Jammer was 't dat dit keer 't echte Brabantse gilde niet kon medewerken, want dat werd vorig jaar een dubbel succes. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS. Op het gehouden Bondsconcours bij St. Joris te Udenhout, behaalde het Gilde St. Hubertus met 12 punten de bondsmedaille. Aan het concours werd door 43 personen deelgenomen. Persoonlijke prijzen werden W. van Dielen; 6e E. van Noye; 7e J. W. Aarts; 8e J. Aarts; 10e H. v. d. Velden. Voorwaar weer een goed succes bij 't be gin van 't schietseizoen. NIEUWE ZAAK. Reeds jaren lang staat aan de Kerk straat de friturewagen van dhr. Jan Mos seveld. Na geruime tijd van voorbereiding is 't thans zover dat deze op woensdag 27 april a.s. zijn nieuwe zaak - Café-Restau rant annex Cafétaria - officieel gaat ope nen aan de van Heeswijkstraat 96 te Kaats heuvel. Daar dit pand in de directe omge ving van de Efteling ligt, zal door de stich ting van dit bedrijf in een behoefte wor den voorzien. Om 3 uur zal Burgemeester v. d. Heijden de zaak openen, terwijl van 3.30 5 uur de heer en mevrouw van Mos seveld-van Son zullen recipiëren. Voor het publiek begint de verkoop van fritures e.d. pas op zaterdag 30 april om 10 uur.. Wij wensen de heer en mevr. v. Mosse veld veel succes, met hun onderneming. De oude friturezaak te Loonopzand wordt op dezelfde voet voortgezet. Voor bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie el ders in dit blad. COMBINATIEVLUCHT Waspik, Raamsdonk, R'vcer, Gecrtruiden- berg en Hank. Uitslag eerste 50 duiven vanuit Vilvoorde, afstand 98 km, 1018 duiven, wind N.W. M Timmers W 1, 41; F Hanegraaf H 2; N Nachtzaam Rv 3, 27, 42; C Hommel Rv 4; C Broeders Rv 5, 21, 49; P Kieboom Rv 6; J Kieboom II Rv 7; C Blok G 8; H Boons R 9, 23, 31; R Broeders Rv 11; A Wintermans sr H 12, 22; KI Schmitz W 13; J v Erp G 14; J Hondijk G 15, 24; A Rib- bens H 16, 38; C Krooswijk G 17; M Bax W 18, 20; Sweep-Kerremans G 19; S Sel ders W 23, 34; G Langenberg W 26; A Smits R 28; P de Graauw W 29, 45; J v d Kieboom G 30; J Timmers W 32; F v Onzenoort W 33; P Keijzers Rv 35; J van hoof W 36; A de Pont G 37; Formella G 39; F v Ham H 40, 46; J Ribbens H 43; T Vervuren G 44; P Schellekens W 47; Th v Dongen W 48; L v Diem Rv 50. TACHOS KAMPIOEN! Juliana - Tachos 1-4. Waalwijk heeft zijn 3e kampioen. In een vooral van Juliana-zijde veel te hard gespeelde wedstrijd is het Tachos ge lukt de titel mee naar Waalwijk te brengen. GEVRAAGD: in middenstandsgezin met 2 kin deren, 3 en 2 jaar Voor de geschikte kracht prettige werkkring en hoog loon. Stationsstraat 22 Tel. 04160-2909 Waalwijk Wanneer scheidsrechter Mulder om pre cies 12 uur het beginsignaal geeft start het kampioenselftal, als volgt opgesteld H. van Micrlo Fr. Rombouts - B. Leenheers P. Krielaaart - J. Havelaar-J. Laarakker J. Couwenberg - G. v. Delft - H. v. Amstel - A. v. Bladel - H. Rombouts Onmiddellijk gaat Tachos in het offensief, maar alspoedig blijkt dat goed handbal met deze harde wind onmogelijk is. Vooral goed plaatsen is onmogelijk, hetgeen tot gevolg heeft dat de beide voorhoeden hun heil zoe ken in individuele acties, hetgeen tot felle man tegen man gevechten leidt. En nu blijkt toch de betere techniek van de Groen- Witten, want na circa 9 min. breekt v. Delft door, doch via een te felle charge komt hij ten val, waardoor Tachos een 19 m worp krijgt te nemen. J. Couwenberg neemt die zo perfect, dat de listig opgestelde van Am-, stel een goede schietkans krijgt, die hij dankbaar aanvaardt, want op zijn gierend schot heeft doelman Heerkens geen enkel verweer, 0—1. 3 min. later heeft Tachos opnieuw succes, wanneer een prachtige combinatie M. Rom bouts - van Bladel, de Tilburgse defensie uiteen rukt en van Amstel zijn schuttersca- paciteiten bewijst, met een kogel zo mogelijk nog harder dan zijn eerste goal, 0-2. Dit is teveel voor Juliana, hun spel wordt veel te hard, waardoor de lichte brigade van Tachos uit balans raakt, hetgeen tot een Tilburgs overwicht leidt. Nu krijgt de achterhoede gelegenheid te tonen wat ze waard zijn en dat blijkt heel wat. De meest gevaarlijke Juliana-voor- waartsen zijn de buitenspelers Smulders en v. d. Luytgaarden, doch zij worstelen wan hopig in de greep van het duo Rombouts - Leenheers. In het centrum is Havelaar op permachtig en de weinige malen dat de Ju liana-voorhoede werkelijk gevaarlijk wordt is daar nog altijd doelman van Micrlo, die met enkele verrukkelijke safes zijn klasse toont. Mede hierdoor krijgen de beide kanthalfs Laarakker - Krielaart gelegenheid aan de opbouw van de aanval te werken, wat kort voor rust een doelpunt oplevert. De ver opgerukte J. Laarakker passeert n.l. in razende vaart 3 of 4 tegenstanders en als eenieder denkt dat hij gaat schieten be dient hij Krielaart met een prachtige pass; het schot dat daarop volgt, spat echter te gen de lat uiteen, maar dan is het opnieuw J. Laarakker die de terugspringende bal hard en zuiver inschiet, 0-3. Met deze stand breekt de rust aan, waarna men aan de tweede helft kan be ginnen. Bijna voortdurend opereert Juliana nu op de helft der Waalwijkers en na een minuut of zes hebben zij succes, als rechts buiten Smulders, v. Mierlo met een on houdbaar schot passeert, 1-3. De strijd ontaard nu in een keiharde, ge nadeloze afweerslag, wat Tacho6 na een kwartier op een strafworp komt te staan. Met een spectaculaire sprong weet van Mierlo ook dit gevaar te bezweren. Onmiddellijk hierna komt het verlossen de vierde doelpunt. Van Bladel tankt als 't ware door de witte defensie en met een sluwe boogbal stelt hij van Delft in de ge legenheid Tachos in de veilige haven te loodsen, 1-4. Dit was voor de Tachos-aan- hang het sein de spandoeken, toeters en sirenes te voorschijn te halen en onder da verend kabaal komt tenslotte het einde van een spannende en keiharde, maar toch sportieve strijd. Gezien de betere spelopvatting een ver diende overwinning voor Tachos, dat daar mee zijn debuut in de le klas met een kam pioenschap wist te besluiten. Mannen, proficiat. Heden la van ons heengegaan na een langdurig ziek zijn, rr.ljn Inniggeliefde man in de leeftijd van 51 jaar Mede namens de familie Oosterbaan, Amsterdam Drunen, 23 april 1960 Steegerf 2 Condoléance adres Hoofdweg 457, Amsterdam De overledene is opgebaard in een der rouwkamers van Zandpad, Stadhouderskade naast het Vondelpark. Bezoek dinsdagavond 26 april tussen 7-8 uur. Ter aarde bestelling woensdag 27 april 12,30 uur van de plaats Nieuwe Oosterbegraafplaets aan de Krulslaan, vertrek rouwkamer 11,45 uur.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7