verliefd Honderden variaties voor de Inrichting van Uw woning In Uw warenhuis. oan DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 APRIL 1960 natuurlijk zomerjurkje COMMUNIEPAKJES Land- en tuinbouw de geraffineerde knappe Parijse coupe en de brede ceintuur maken de taille slank TRICOT vanaf KAMGAREN en TERLENKA vanaf 4 Raamsdonksveer Morgen, zaterdag 30 april DE GEHELE DAG GEOPEND modern sprekend filmdrukdessin zo stralend kreukherstellend katoen in de maten 34 t/m 44 Hoge Steenweg 14, 's-Hertogenbosch Waalwijk Zeker als het de vitrages en gordijnen betreft, die gezicht geven aan Uw woning, zijn de mogelijkheden ontelbaar, maar bij V D ziet U ze. Komt U eens kijken, ons vakkundig personeel zal U gaarne adviseren en Uw keuze vergemakkelijken. Desgewenst worden op ons eigen gordijnatelier ontwerpjes voor U gemaakt en uitgevoerd. Vraagt U er eens naar, het verplicht U tot niets. iriwWTM; eveneens zeer verdienstelijk heeft gespeeld. Hoewel nog niet direct van de klasse van b.v. Koevoets, speelde hij in dit milieu een grote rol en wekte door zijn spel grote ver- w achtingen voor de toekomst, hetgeen zijn algemeen gem. van 15.14 duidelijk bewijst. Of zijn gem. hem een plaats in de finale zal bezorgen, staat echter nog niet vast. Zij tweede plaats in deze voorwedstrijden is echter ten volle verdiend. Bravo, Jan. A. van Meel uit Zegge, eiste de 3e plaats voor zich op. Een eveneens nog jonge spe ler, met grote aanleg, die echter in dit tournooi nog met het peil van zijn beide voorgangers kon bereiken, maar die in de toekomst zeer zeker nog wel iets van zich zal laten horen. Met een algem. gem. van 13.65 bereikte hij de derde plaats. A. Gulickx uit Tilburg heeft in biljart kringen een uitstekende naam. Bij de eer ste partijen wilde het echter deze speler niet vlotten, doch dat hij heel wat in zijn mars heeft, bewees hij in zijn laatste partij tegen A. van Meel, die hij met een fraaie serie van 118 car. begon. Een vierde plaats was het resultaat, gem. 12.39. En dan tenslotte onze tweede Waalwijkse deelnemer, de heer P. van Huiten, een speler met uitzonderlijke kwaliteiten, die echter ditmaal door Vrouwe Fortuna ge heel de rug werd toegekeerd. Dit neemt echter niet weg, dat in zijn partij tegen Koevoets slechts 7 car. te kort kwam en deze partij met een gem. speelde van 22.86. Ook maakte hij een prachtserie van 106 car.. Al met al hebben de biljartliefheb bers kunnen genieten van hoogstaand bil jartspel. De organisatie van 't Zwaantje was tot in de puntjes verzorgd. Hier volgt de eindstand M. Koevoete, Rucphen 2100 106 19.81 J. van Helvoirt, Waalwijk 1998 132 15.41 A. v. Meel, Zegge 1801 132 13.65 A. Gulickx, Tilburg 1525 123 12.39 P. v. Huiten, Waalwijk 1643 139 11.82 EXTRA GROTE COLLECTIE LIEMPDE 12 MEI. Tuinbouwmodel van de spitmachine komt. Koppelwedstrijden. De WERKTUIGENDAG-koorts heeft 't gemoedelijke Brabantse dorpje Liempde al aardig te pakken. Het staat vast dat de deelname dit jaar weer groter is dan het vorige. Ook wordt een nog groter aantal bezoekers verwacht. Meer bezoekers bete kent tegenwoordig o.a.: meer parkeerruim te, liefst in de onmiddellijke nabijheid van de demonstratieterreinen. Voor treinreizigers is er vanaf het station Boxtel een pendel busdienst naar „Velder". tjUte ta*"WX* Alles wordt in het werk gesteld om zo wel voor de te demonstreren machines als voor de toeschouwers voldoende ruimte te reserveren. Elke bezoeker dient de demon stratie van dichtbij te kunnen volgen, zon-> der daarbij kans op letsel te riskeren. Voor bepaalde zeer aantrekkelijke objec ten is een speciale voorziening getroffen. Zo zal het terrein waar de radiografisch- bestuurde trekker wordt gedemonstreerd van een zware afrastering worden voorzien omdat de besturing op afstand geschiedt. Ook het PLUVIADE-terrein wordt afge sloten en op de „spitsuren" zal men daar de bezoekers slechts in kleine groepen toelaten. Bijzonder interessant beloven de „kop- pelwids'rijden" te worden, die in het kader van de PLUVIADE worden georganiseerd. Deze hebben niets met de wielersport te maken, het zijn wedstrijden in het uitleggen van een leiding van snelkoppelbuizen, over een afstand van ca. 80 meter. Wie het eerst zijn buisleiding heeft aangekoppeld kan een afsluiter opendraaien en een sproeier in werking stellen. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschikbaar. Groot nieuws voor de tuinbouwers, zal het tuinbouwmodel van de spitmachine vor men, dat in Liempde voor het eerst zal wer ken. Het is een klein model van de bekende ROTASPA met een werkbreedte van 60 cm, dat achter een tweewielige trekker wordt gedemonstreerd.. Alleen reeds voor deze nieuwigheid is zoveel belangstelling, dat tuinders uit geheel Nederland, waaron der vele bloembollenkwekers, in Liempde worden verwacht. De machine krijgt een speciaal terrein toegewezen, waarvan de bodemgesteldheid zodanig is dat men de eigenschappen van deze bij uitstek Neder landse vinding goed zal kunen beoordelen. Vooraanstaande deskundigen hebben er grote verwachtingen van, omdat de spit machine niet alleen een geheel andere bo dembewerking levert dan de frees, doch tevens een hoog nuttig effect heeft waar door het wellicht mogelijk zal zijn met een tweewielige trekker van 8-10 pk ook op zware grond diep te spitten. Zeer actueel zullen ook weer de demon straties zijn met de „kanteltrekkcr" die die door medewerkers van de Arbeidsin spectie worden verzorgd. Het achterover slaan (steigeren) van trekkers heeft al heel wat mensenlevens gekost en het is beslist noodzakelijk dat iedere gebruiker weet hoe deze fatale zwaai te voorkomen is. De Nationale Werktuigendag te Liempde biedt zoveel nieuws en zoveel wetenswaar-, digs, dat een bezoek dringend aanbevolen kan worden aan iedereen die iets met de mechanisatie van land- en tuinbouw te ma ken heeft. Men kan er „op één dag een groot weekgeld verdienen", zoals wij een bezoeker hoorden zeggen. -I' 3"mwr- TiJiDIBEP1B3E ctfsnikt—«-•-«—--4MfrTjii ERNSTIG GEWÓND. Het 6-jarig zoontje van de heer Verduijn is ernstig gewond bij een aanrijding die j.l. maandagmiddag plaats vond op rijksweg 27. Het kind stak plotseling de weg over en werd geschept door een Franse auto. Met een zware hersenschudding is het kind opgenomen in het Theresiaziekenhuis. Hoewel de toestand zeer ernstig is, is er geen direct levensgevaar. RIXON 1 Sterk «n apart van desslne- rlng eh kleurencombinatie ie deze gordijnstof. Gega randeerd was- en llchtecht. 120 cm. breed, -75 per meter 2 Fantasie Terlenka, de mo derne vitrage in ui van motieven, wit en gekleurd. Ook in breedtes -brengt V D een enorme variatie, n.l. van 95 cm. tot 220 cm. Als tekening 95 cm. br., p. mtr. 3 Terlenka valletje, uit onze collectie van wel 25 soorten. Als afbeelding met macramé- kant, entre-deux en extra oprijg. 45 cm. hoog, U kunt ze zo voor de ramen *75 hangen, per meter Shadow cretonne, met het fraai vervloeiende schaduw effect van het bloemdessin, 120 cm. breed, A.95 per meter Moderne drukstof, voor het moderne interieur. De dessi nering, waarven de kleuren harmonisch Ineenvloeien, geeft een leuk blokeffect, 120 cm. breed, -50 per meter 4 Wat vindt U van deze leuke kinderkamer-cretonne, van prima gemerceriseerde katoenen garens. Een derge lijk gordijn geeft de kinder kamer echt die sfeer, die past In het kinderwereldje. 115 cm. breed, —7$ per meter Trento, een modern zuiver wollen tafel kleed, met fraai dessin. Een ideale combinatie bij de zo gewilde.Zweed se meubelstijlen,—g%jg 140x170 cm. Dit kleed wordt ook In rond formaat gebracht. Klassieke streepdamast, in fijne kleurnuanceringen in 3 verschillen de combinaties. Een werkelijk unieke streepdamast voor het klas sieke interieur. ft90 120 cm. breed, per meter DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 22