wAALwrjkse en UnqstRMtse couRAnt SPORTSPIEGEL filmcamera's De DERDE RONDE van Drunen op zondag 15 mei m UW MENING Fotobureau «Het Zuiden» w. s. c. ZONNEBRILLEN VRIJDAG 13 MEI 1960 83e JAARGANG No. 38K,- W*) Waalwijk WSCUno Animo Toen na 25 minuten spelen de attente A. Gouda WSC op 20 bracht, was dit zeker verdiend, want gedurende deze, eerste speel tijd gaf WSC volkomen over alle linies de toon aan en was de wedstrijd, vooral wat de Waal- wijkers betreft, volkomen het aanzien waard. Doch toen beging WSC wederom en voor de zo veelste maal de fout, deze 20 voorsprong als veilig te beschou wen en werd het spel lustelozer. Resultaat einduitslag 22. Als Blij levens om half drie af trapt, gaan de oranje-zwarten reent op het Uno doel af en zul len daar gedurende 'het eerste half uur regelmatig blijven, want zelden komen de tricolores voor het WSC doel, doch door te kort spel en opeenhoping van spelers voor het Loonse doel blijft de stand tot in de 20ste minuut dub belklank, maar dan zal Blijlevens een strafschop benutten door de ze keihard in te schieten, nadat hem een prachtkans was ontno men, doordat de bal met de hand voor de toestormende midvoor werd weggeslagen in 't beruchte gebied. De Waalwijkcrs bleven aanvallen en A. Gouda wordt 5 minuten later door Mandemakcrs in 'n vrije schietpositie gebracht en prompt wordt deze kans dooi de WSC rechtsbuiten benut. De ze stand-kwam blijkbaar te vroeg voor de oranje-zwarten, want zich veilig wanend, zakte 't spel peil minstens een klas en dit zou zo tot heleinde blijven op enkele uitzonderlingen na. Uit een indi recte vrije trap 4 minuten voor rust kwam het welverdiende te- genpuntje voor Uno, dat in deze periode de toon aangaf en met 21 werd gerust. Na de thee hetzelfde spelbeeld, WSC rustig afwachtend, Uno agressief aanvallend, doch ook de tricolores blijken niet in staat te zijn doelpunten te maken, ter wijl WSC aan de andere zijde wel iets pech heeft door rakelings naast te schieten en de lat een maal redding moet brengen voor de Uno mensen. Vijf minuten voor tijd, nadat het \\rSC doel enkele malen aan doorboring is ontsnapt, kwam toch de verdien de gelijkmaker, wanneer de WSC doelman een schot .verkeerd be oordeelt en de toestormende Uno midhalf de vallende bal kan in trappen. Met dit gelijk spel mo gen neide elftallen tevreden zijn. Met slechts enkele doelpunten verschil staat WSC nu nog bo venaan de poule, doch om deze plaats te behouden, zal er zondag bij Nevelo harder gewerkt moe ten worden, anders wordt de boot weer onnodig gemist. Reeds vanaf f. 117,— Schapenmarkt 26-28 's-Hertogenbosch NEVELO-W.S.C. Zondag a.s. speelt W.S.C. weder om voor de voorronde van de KNVB- Beker en gaat op bezoek bij Nevelo te Oisterwijk, een bekende tegen stander uit vorige competities. W.S.C. zal beslist moeten winnen, en wel met gunstige doelcijfers, om in de volgende ronde geplaatst te kunnen worden, aangezien ook Uno Animo bij een gunstige overwinning kans maakt naar de volgende ronde over te gaan. Het is dus zaak dat W.S.C. tracht zoveel mogelijk doelpunten te scoren en er zorg voor te dragen dat het eigen doel niet doorboord zal wor den, aangezien het doelgemiddelde zeker beslissend zal worden voor de kans om naar de volgende ronde over te gaan. Uno Animo zal nl. zonder twijfel winnen van Korvel, dat eveneens in dezelfde poule werd ingedeeld, zodat W.S.C. zelfs met gunstige cijfers zal moeten winnen om kans te maken over te gaan. Nevelo is niet direkt een tegen stander die zich gewillig zal laten af slachten, en de tegenstand zal zon der twijfel bijzonder hevig zijn. Zondag j.l. hebben de Oranje- Zwarten het er lelijk bij laten zitten, toen zij een 2-0 voorsprong onno dig prijsgaven en een groot aantal doelrijke kansen ongebruikt lieten. De voorhoede zal dus heel wat slagvaardiger dienen te zijn als laatst leden zondag, terwijl de verdediging het doel beslist schoon zal dienen te houden om een gunstige score te be reiken. Scheidsrechter Hanegraaf zal de ze ontmoeting, die om half drie aan vangt, leiden. BESLISSINGSWEDSTRIJD OP W.S.C.-TERREIN. Zondag a.s. wordt op het WSC- terrein gespeeld de beslisingswed- strijd om de promotie van de afd. Brabant KNVB Ie klasse Dussense Boys - Haarsteeg. Leden en donateurs van WSC die nen er rekening mede te houden, dat zij bij bezoek aan deze wedstrijd eveneens entree-geld dienen te beta len en geen vrije toegang zullen heb ben. Zonder twijfel kan dit een inte ressante ontmoeting gaan worden, aangezien de inzet van deze wedstrijd voor beide ploegen een kampioen schap betreft. De aanvang van deze strijd is half drie. R. W. B. RWBSteenbergen Zondag a.s. komt het sterk spelende Steenbergen naar Waal wijk om in haar returnmatch te trachten weer wat dichter bij 't 2e klasserschap te gerakeu. De grote overwinning van 1.1. zondag zal ongetwijfeld een gro te stimulans voor hen zijn, zodat een stevige partij voetbal ver wacht kan worden. RWB. dat in haar drie vooraf gaande promotiewedstrijden nog geen enkel punt heeft bemach tigd, heeft het vertrouwen van haar supporters wel erg zwaar op de proef gesteld en zal a.s. zondag dan toch eens moeten la ten zien waartoe zij in staat zijn. Steenbergen is 'n zeer enthou siaste en goed ingespeelde ploeg met een paar prima schutters in haar gelederen en een doelman die alleen al door zijn afmetingen respect afdwingt, doch boven dien ook nog wel iets van kee pen af weet. De RWB-ploeg kan haar vorm van de competitie nog steeds niet terugvinden diverse spelers zijn volkomen uit vorm, en het zou ons niets verwonderen als enige nieuwe krachten een kans kre gen. Bovendien wordt 't zo lang zamerhand eens tijd dat zij tonen waardige kampioenen te zijn. De noodrem van de buitenspelval mogen zij tegen de snelle voor hoede van Steenbergen in geen geval toeoassen. Tenslotte heeft de nog steeds sterke RWB ach terhoede dit niet nodig ook. Theoretisch is er voor RWB nog altijd een kans, maar dan moeten de drie laatste wedstrij den onherroepelijk gewonnen worden en als dan Bladella en Steenbergen... ja, dan zijn er nog een hoop alsen die allemaal mee moeten werken, maar is het in de competitie tenslote ook niet zo gegaan. RWB is bovendien aan haar eer verplicht zo goed moge lijk te voetballen, mogelijk is de kampioensvorm ineens weer te rug en dan kunnen de voetbal liefhebbers tenslotte toch nog van een goede wedstrijd genieten. Deze ontmoeting zal worden geleid door de heer J. v. Rasteren uit Eindhoven, geassisteerd door de heren J. P. Roovers en P. Roo- vers', resp. uit Breda en Roosen daal. Laten we hopen dat zij het niet zo moeilijk krijgen als dit in Steenbergen het geval was. C. W. Martens, Rijsbergen, W. v. Rozendaal, Breda. De DESK-reserves die zondag de eerste nederlaag van dit sei zoen leden bij Baronie te Breda met 21 (onder protest van de Dessers, omdat de scheidsrechter liet doorspelen, terwijl de neutra le grensrechter vlagde voor pe nalty in het voordeel van de Des sers' De na de wedstrijd genomen strafschop werd in een doelpunt omgezet, maar het laatste woord is nog aan de heren van de pro testcommissie). De twee verenigingen, die uit de vier te spelen wedstrijden het meeste aantal punten vergaren, promoveren naar een hogere af deling. Het is nu voor de DESK- reserves van het allereerste be lang om de ontmoeting van zon dag in de volle winst om te zet ten. Dessers, jullie kunnen op eigen terrein winnen, maar dan zal er veel energieker aangepakt dienen te worden dan zondag in Breda. Gelukkig beschikken wij over een beter veld dan Baronie, want dat terrein was hopeloos. Indien nu de buitenspelers goed aan hun lijn blijven, vooral als een bal opgehaald moet worden, STASSAR Waalwijk zodat er kansen moeten komen voor het binnentrio. Indien elke speler de bal snel afgeeft, dan moet succes mogelijk zijn. Zon dag wilde men nog wel eens met een solo-actie iets bereiken, maar samenspel is meestal effectiever. Dessers, succes. DESK-supporters, moedigt de 2e elftallers zondag aan in hun promotiewedstrijd. Heusden 5DESK 5. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter M. Vrijhoeven, Waalwijk. Het 5e elftal speelt de laatste competitiewedstrijd bij Heusden 3. Wat hier het resultaat wordt, kunnen wij niet gissen, omdat de Dessers de laatste wedstrijden ge heel uit vorm zijn. Indien de Des sers een gelijk spel kunnen beha len, valt het ons werkelijk mee. Haarsteeg Haarsteeg Komende zondag start het le elftal van de v.v. Haarsteeg met het nederlaagtournooi. In totaal zullen zeven clubs aan dit tour- nooi deelnemen. Zondag komt als eerste TGG uit 's-Bosch op bezoek. Tegen deze zeer sympa thieke Bossche club heeft Haar steeg tijdens haar verblijf in de Brabantse Bond meermalen ge speeld. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het zal ook nu weer een interessante ontmoeting wor den en zo op het oog is de thuis club wel favoriet voor de over winning. Het 2e elftal zal dan een be slissingswedstrijd moeten spelen tegen Dussense Boys om een plaats in de le klasse van de Brabantse Voetbalbond. Als de verstrekte mededeling juist is, zal deze beslissingswed strijd a.s. zondag worden gespeeld op het terrein van WSC te Waal wijk. Er is weinig verschil in de krachtsverhouding, maar gezien het spel van verleden zondag is Haarsteeg 2 toch wel iets ster ker, maar bij voetbal is alles mo gelijk en daarom zullen we de uitslag maar rustig afwachten. ZOMERAVOND VOETBALCOMPETITIE Uitslagen van gespeelde wed strijden Verolme A-Verolme B M. Schapendonk- A. en J. de Kort 2 —2 GIobe-Landis Gyr 80 v. Bladel-Blok-v. Heijst 11 Ilollandia-Pulles v. Gerwen 21 Verhulst-v. Haren 13 Coöperatie-De Ainslel 31 Als blijk van waardering voor het werk van de Commissie Zo meravondvoetbal stelt de firma Schuwer-Jimmy Joy een prach tige beker beschikbaar. Duivensport DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag hield de Postduif 'n prijs- vlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 317 km. eHt is een zware vlucht geworden en de grote overwinnaar werd v. Onzenoord, die de eerste duif van het con cours klokte en wel te 11.45. De prijzen werden als volgt ver diend v. Onzenoord 1M. Verhulst 2 9 13 14 35 3(5 72; Joh. Verhagen 3 31; v. d. Gouw 4 43; Groene- veld 5 10 53 73 76; v. Bladel 6 19 25 26 29 39 90; v. Spijk 7 64 86; Spapens 8 18 65; Kramer 11 33 77; v. d. Gcijn 12 32 58; H. Pul lens 15 34; G. Schoemans 16 17 27 42 48 49 56 82; A. van Huiten 20 55 68- J. v. d. Pas 21 47; van Brunschot 22 84; Blok 23 69; v. Esch 24 71; J. Verwiel 28 51 78 85; H. v. Boxtel 30; H. Lombarts 37; J. J. Timmermans 38; de Ronde 40 61; v Zon 41 66; P. L. Pullens 44 52; Jan van Schaijk 45; B. v. Lier 46; Boot 50; Sars 54; v. Velthoven 57; Veltmeijer 59; J. van der Pennen 60 62; M. Leijtens 63 83; Schilfer 67; J. Wellens 70; C- de Man 74 79; v. Bijnen 75; Fr. Schoe mans jr. 80; Duivekam 81; G. v. Heivoort 87; M. v. d. Heuvel 88. 3—1 Kaatsheuvel D. E. S. K. Programma zondag 15 mei 1960 Promotie reserve 3e klas KNVB. DESK 2Brabantia 3. Aanvang 14.30 uur. Scheidsr.: L. Stabel,-Goirle; grensrechters: Waalwijk Elshout Nederlandrs nauw verwant aan rijdt, zeker een prima beurt gaan maken. DE RONDE VAN NEDERLAND De eerste rit van de Ronde van Nederland, welke j.l. dinsdag van start ging, werd gewonnen door de Belg Roger Baens. De tweede rit, van Heerenveen naar Assen, werd een overwinning voor Pe ter Post, die zijn ploegmakker Joop Captein in de eindsprint versloeg. Het avondcriterium in Assen werd een overwinning voor v. Steenvoorden. In het al gemeen klassement behield de ïk'lg Baens de leiding, op 30 sec. gevolgd door Jaap Kersten. INDONESIËRS EN INDISCHE NEDERLANDERS In het verslag van de gehou den feestavond van de gerepatri- eerden te Waalwijk werd over een bevolkingsgroep gesproken, die voor vele, goed geaarde Ne derlanders, misleidend klinkt. Hoerin werd n.l. gesproken over „Indonesiërs". Het behoeft geen betoog, dat Indonesiërs niets, maar dan in het geheel niets uitstaande hebben met het Nederlands verwantschap. Indo nesiërs zijn zij, die tot de „in heemse bevolkingsgroepen" van het voormalige Ned.-Indië, thans Indonesië geheten, behoren, zo las: javanen, sumatranen, ina- doerezen, soendanezen, etc. Voor de Indische Nederlanders die de feestavond hebben georga niseerd, is de inheemse benaming „Indonesiërs" dan ook niet juist gekozen. Immers zijn de Indische het Nederlanderschap en derhal ve „Nederlandse afstammelin gen. Zij zijn geboren uit Neder landse ouders, tenminste waren/ zijn hunne voorvaderen van zui ver Nederlandse afkomst. Dat is bij een Indonesiër absoluut niet het geval. Laat ons deze twee begrippen goed uit elkaar houden:: Indo nesiër is inheems, Indische-Ne- derlander is Europeaan, in dit ge val -„echte" Nederlanders. Het is niet uitgesloten, dat on der de in Indië geboren Neder landers, hun voorvader afkom stig kan zijn uit Waalwijk en omstreken. Men kan een derge lijk persoon, afstammeling van een origine Waalwijker, toch moeilijk een Indonesiër noemen? Wij vertrouwen hiermede bei de begrippen nog eens duidelijk te hebben toegelicht. Met de meeste hoogachting, Het Bestuur van de Ver. voor Gerepatrieerden Waalwijk en Omstreken, P. W. CROUX Secretaris De tcho vxn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" op eigen sterkte optisch geslepen POLAROID voor ledereen was hij onafgebroken in de „running" ge weest. Na afloop werd Piet van Lang een fraaie beker overhandigd door de voorzitter van Luto namens de N.T.T.B. Wij behoeven hier niet verder uit te leg gen, dat Van Lang hiermee een zeer knappe en sportieve prestatie heeft geleverd: de feiten spreken hier voor zich. Vrijdag 1.1. is officieel bekend geworden, dat het eerste herenteam is gepromoveerd naar de tweede klas. Dit ondanks dat we er in de sport schijnbaar niet meer bijbe horen, als we tenminste afgaan op wat de Tachos-correspondent in dit blad schreef. Deze correspondent vermeldde namelijk, toen één va n haar teams kampioen was ge- TWEE worden (bij TVV - RKC waren t teams kampioen), dat er nu twee kampioe- dan is de Brabant-ia verdediging nen in Waalwijk waren (de andere was ook verplicht uit elkaar te gaan, pu,m Tn"u UaA r"",c "1alrn ,n de Bont (Shooting Stars) - M. Graat en J. Graat (Een en Twintig) 21 - 18, 21 - 14. Dames Enkel: Eerste en Tweede klas: L. Marijnissen (Luto) wint van H. Schunck (WHW). Derde klas: P. Wery (Panthéon) wint van H. Wagemakers (JCV). Vierde klas: J. v. d. Bijl (TTVD) wint van J. Timmermans (Een en Twintig). De extra wissclbcker voor de totale bes te dames-prestaties (de Rex-bckcr) ging naar Panthéon. De extra wissclbcker voor de totale beste heren-prestaties ging naar Weisz-Rot-Weisz (Kleef). TAFELTENNIS. T.T.V. - R.K.C. P. van Lang eerste in Tienkamp. Het eerste Herenteam promoveert. Zondag 1 mei werd in Tilburg de tien kamp voor de derde klasse gespeeld. Deze kamp werd georganiseerd door Luto. Er namen aan deel, zij, die in de kompetitie het minste aantal wedstrijden verloren heb ben, en dit genomen over geheel Brabant. Piet van Lang was ook bij de beste 10 - hij heeft in de kompetitie slechts één wedstrijd verloren. Daar het hier ging om een kamp tussen de tien beste spelers (in hun klasse dan) van Brabant, stond het van te voren reeds vast, dat het een uitermate spannende, maar ook afmattende ontmoe ting zou worden. Toen alle wedstrijden verspeeld waren, stond Van Lang gelijk met nog twee anderen. Weer moesten er ver moeiende en zenuwslopende wedstrijden gespeeld worden, maar na afloop hiervan mocht hij zich dan toch winnaar noemen. Van 's morgens 12 uur tot 's avonds 7 uur RWB). Toch had er reeds enkele malen in dit blad een bericht gestaan van schrijver dezes, dat de Tafeltennisvereniging twee kampioensteams had. Ongetwijfeld en wij zulen de laatste zijn om het deze cor respondent kwalijk te nemen - bedoelde de schrijver van het desbetreffende stuk het goed, maar wij vonden dit vermeldenswaard, omdat het een bepaalde mentaliteit tekent (die van geen onderling contakt tussen de Waalwijkse sportverenigingen), en boven dien omdat het onjuist is. Bij een aan u wel bekende vereniging in Waalwijk hebben we kunnen zien, dat kam pioen worden nog wel gaat, maar promove renDaarom, Van Steenbergen, Van Lang en Emmers, onze welgemeende ge lukwensen enveel succes in de twee de klas. TAFELTENNIS. Wisten de deelnemers van de tafeltennis vereniging „Panthéon" uit Brussel in '59 de eerste „Zilveren Schoen" voor de derde maal in successie in de wacht te slepen en konden zij dus deze mooie wisseltrophee voor goed in bun prijzenkast zetten, ook nu wisten zij met hun overwinningen in de halve finale en de finale zoveel punten te verzamelen, dat zij ook de nieuwe „Zilve ren Schoen", beschikbaar gesteld door de Drunense Schoenfabrikanten, mee naar Brussel namen. Oin 12 uur werd dit» zevende Zilveren Schoentournooi door de loco-burgemeester, de edelachtbare heer L. van Drunen, ge opend, die er zijn vreugde over uitsprak, dat ook de tennisclub Smashers er het zijne toe bijdroeg om de naam van Drunen nog grotere bekendheid te geven. Hij waar deerde het werk van het bestuur, die de talrijke leden eén gezonde en aangename vrije-tijdsbesteding bezorgde. Hij wenste de organisatoren een goed succes en de spe lers een sportieve en gezellige dag. Jammer dat de heren Onnes en Schoofs, die voor het tournooi hadden ingeschreven niet waren komen opdagen, en dat B. v. d. Spek, H. Kenter en W. Schoonenmeyer door een ongeval op weg naar het tournooi niet aan de tafel konden verschijnen. De spanning in de hoogste klassen werd er daarom wel wat minder om. Toch hebben de vele toeschouwers van prachtige en span nende wedstrijden kunnen genieten. De uit slagen waren als volgt: Heren-Enkel Ere- en Hoofdklasse: F. Schuurkens (Ire ne)-). Suiskens (Atoom) 22-24, 21-13, 21-18, 14-21. Overgangsklasse: J. Petré (Panthéon) - P. Boerhoom (Panthéon) 21 - 13, 21 - 18, 14 -21, 21-16. Eerste klas H. Deckers (Walbeek DJK) - K. van Gemmeren (Sefeln) 21-15, 21 -13. Tweede klas: H. Hezemans (PSV)-K. Berens (KAT) 9-21, 21-18, 21-17. Derde klas: P. Deck (Panthéon)J. Mi- chelsen (Panthéon) 21-16; 13-21, 21- 13. Vierde klas: H. Steylen (WIK) -L Mer- tens (Luto) 21-9, 21-18. Heren-Dubbel Ere-, Hoofd- en Overgangsklasse: W. Wingels en J. Hendrikx (Weisz-Rot-Weisz) -P. Böckcls en K. Michels (WRW) 18- 21, 17-21. Eerste klas: J. Bakels en P. Timmer mans (JCV-.Jeep)-P. de Demattia en K. Tourteau (Panthéon) 21-14, 17-21, 21 -15. Tweede Klas: J. Winkelhofer en F. Hen- driksen (Weisz-Rot-Weisz) - A. v. Zand vliet en J. v. d. Broek (Belcrum) 22 - 20, 21-10. Derde klas: P. Deck en F. Michelsen (Panthéon)- A. v. d. Maath en H. Haans (TOS) 21-16, 21-18. Vierde klas: H. Steylen en L. de Rooy (WIK) - M. Klijn en H. v. Woensel (KAT) 22-20, 21 - 18. Gemengd dubbel Ere-, Hoofd- en Overgangsklasse: F. Schuurkens en M. van Geel (Belcrum - Luto) - L. van Zandvliet en L. Huyskens (Belcrum) 21 - 14, 21 - 13. Eerste en Tweede klasse: F. Sluyter en Th. Bess (Excelsior) - J. Maurits en F. v. d. Pol (TOS) 21 - 14, 21 - 10. Derde en Vierde klas: A. Pelders en J. v. d. Bijl (TTVD) - C. van Kempen en S. de Bont (Shooting Stars) 19-21, 12-21. Dames Dubbel Eerste en Tweede klas: M. van Geel en L. Marijnissen (PSV - Luto) - B. Sliekei en L. Huyskens (Irene - Belcrum) 21-14, 21-11. Derde en Vierde klas: J. van Son en P. De Drunense favoriet Tini v. d. Lee. Start voor Nieuwelingen, Aspiranten, Amateurs en Onafhankelijkcn. Er verschijnen 300 tenners aan start. A.s. zondag zal in Drunen de derde ron de van Drunen worden verreden met als inzet de grote prijs van Drunen, welke mo menteel in bezit is van G. van Lith, die hem zondag ook komt verdedigen. Dit zal voor hem een moeilijke opgaaf worden als men de inschrijvingen ziet, waarop tal van prominente renners voorkomen. Waar de ronde van Drunen ook meeltelt voor het klassement voor de grote Drie Hoefijzers- prijs, mag zondag in Drunen een harde en felle strijd verwacht worden. De amateurs en onafhankelijkn starten om 3 uur voor een afstand van 100 km. Het parcours is gelegen rond het nieuwe uitbreidingsplan Oost. Er zijn in Drunen vele kanshebbers. Allereerst de plaatselijke favorieten. Tini v. d. Lee, die bij iedere ronde in de voorste gelederen vecht en dit jaar al de ronde van Den Bosch op zijn naam heeft staan. Ook v. d. Hoven, die zondag voor eigen publiek rijdt zal prima voor de dag willen komen, al wordt hij nog gehandicapt met zijn training door de mi litaire dienst. Voor v. d. Lee is deze wed strijd tevens belangrijk, omdat hij thans no. 2 staat in het klasement om de drie hoef ijzers-prijs. Van Klundcrt, de kampioen van Brabant, die zondag ook in Drunen aan start verschijnt en no. 1 staat in het klassement om de grote prijs, zal natuur lijk alles in het werk stellen om v. d. Lee zondag de begeerde eerste plaats in dit klassement om de Drie Hoefijzers af te snoepen. Natuurlijk komen ook de andere kans hebbers voor deze prijs aan start, waarvan de meeste dit jaar reeds een ronde hebben gewonnen, zoals van Geel, A. Merkens, L. Timmermans, P. v. Hees, Leo van Don-, gen. Ook de Waalwijkse renner Dré de Vries, die zondag in Drunen rijdt, heeft door pech in Rijsbergen in het klassement voor de Drie Hoefijzers-prijs wel niet de top kunnen halen, maar zal zondag in Dru nen als hij zo goed als voor eigen publiek Behalve de renners voor het hoefijzers klassement verschijnen er nog vele promi nente renners aan start, goed voor een overwinning. Wij noemen J. Jansen uit Nootdorp, die dit jaar een prachtige plaats wist te behalen bij de klassieken. Dan Marinus Paul uit Den Haag, die zondag j.l. de ronde van Zuid-Holland op zijn naam heeft gebracht. Mik de Snijder uit Halfweg die dit jaar in de ronde van Tunesië prima voor de dag kwam en er zelfs een etappe-overwinning op zijn naam bracht. Andere kanshebbers zijn nog P. v. As, Roosendaal, W. Bogers, Nw Vennep, W. Bravenboer, Rotterdam, M. Breure, Rotterdam, de no. 1 en 2 van de vorige ronde: G. van Lith en H. C. Hameling; verder nog de gebr. Kouwenhove en de ge broeders Ribbeling en B. Lute allen uit Rotterdam. Uit Vlijmen komen nog F. v. Weert, v. d. Ven en v. d. Griendt, die na tuurlijk alle zo goed mogelijk voor de dag willen komen. In totaal komen er 120 amateurs en on- afhankclijken aan start. Om 1 uur starten pl.m. 100 nieuwelingen voor een afstand van 60 km. Ook hier komen weer vele favorieten aan start, die voor een zege in aanmerking komen, zoals Leo Althuyzen, Den Haag, J. van Boxtel, Hank, J. Geloof, Made, Wim van Herpt, Haarsteeg, W. de Jager, Den Haag, H. Schouten, Badhoeve dorp. Verder komen uit de omgeving van Dru nen, dus zo goed als voor eigen publiek, J. van Heeswijk en J. v. d. Water Haar steeg, J. van Weert en J. v. d. Wiel uit Vlijmen en A. Russens Den Bosch. Voor het eerst komen in Drunen ook de aspiranten aan start. Zij vertrekken om 12,25 uur voor een afstand van 25 km. Hierbij zullen twee Drunenaren hun de-, buut maken, n.l. C. Pulles en A. v. Sam- beek. Zij zullen het niet gemakkelijk heb ben, want ook voor de aspiranten zijn maar liefst 60 deelnemers met als grote kans hebbers R. Balvert Amsterdam, P. v. d. Dungen Made, T. v. d. Schie Den Haag en J. van Wijk Vught. We kunnen in ieder geval zondag in de derde ronde van Drunen op een mooie wie- lerdag rekenen. De organisatie is in handen van de supportersclub DSO« die alles in het werk heeft gesteld om alles zo vlot mo gelijk te doen verlopen. Waar het parcours in de bebouwde kom ligt, is vooral aan de genen die aan het parcours wonen ver zocht om tijdens de ronde eventuele kat ten en honden van de weg te houden. i

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13