FREDERIKS' WONING-INRICHTING KAATSHEUVEL Hoofdstraat 50 - Tel. 2554 i^ATSHiMYML i prisma! Je toonaangevende grootste speciaalzaak van Stalen Slaapkamers in de Langstraat Complete Slaapkamers - Opklapbedden - Divanbedden - Stapelbedden enz. Spoedeisende Raadsvergadering 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 MEI 1960 10 Geldlening aan Wit-Gele Kruis 125.000.-. De gemeenteraad van Loon op Zand kwam dinsdagavond in spoedeisende vergadering bijeen in verband met een te verstrekken geldlening aan de vereniging het Wit-Gele Kruis te Loon op Zand, ten behoeve van de stichting van een wijkgebouw. Het definitieve plan is n.l. inmid dels ter verkrijging van de rijks goedkeuring ingezonden, en aange zien het zich laat aanzien, dat deze zeer binnenkort zal worden verkre gen, terwijl overigens alle maatrege len zijn getroffen om met de bouw onmiddellijk een aanvang te kunnen maken, was het noodzakelijk dat ook de middelen voor de financiering ter beschikking stonden, aldus de voor zitter, burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. De kosten van het voor de stich ting van het wijkgebouw ontworpen plan worden geraamd op f 145.000.-. In de financiering daarvan kan wor den voorzien tot f 20.000. - waar van f 10.000. - in de vorm van een provinciale subsidie en f 10.000. - aan eigen middelen. Voor het reste rende bedrag van f 125.000. - werd van de gemeente een geldlening ge vraagd. Aangezien aan de hand van een overgelegde exploitatiebegro ting was gebleken, dat het Wit-Gele Kruis, nadat het daarvoor in aanmer king komende gedeelte van de ge meentelijke subsidie is verhoogd (f 9500. - aan haar verplichtingen terzake betaling van rente en aflos sing zou kunnen voldoen, ging de raad zonder enige op- of aanmerking met het verstrekken der geldlening accoord. Hieraan voorafgaande accepteerde de raad ook nog het voorstel tot ver koop van bouwterrein aan adspirant- kopers van een 4-tal door de fa. S. Pepping te Kaatsheuvel aan de Ju liana v. Stolbergstraat te bouwen wo ningen. Een voorstel tot het stellen van zekerheid als bedoeld in art. 7 van het Besluit Bevordering Eigen wo- ningbezit ontmoette evenmin bezwaar. Minder eenvoudig verliep het voorstel afwijzend te beschikken op een adres van enkele bewoners, die de in verband met de uitvoering van het rioleringsplan inmiddels gesloop te woningen aan de Huygensstraat hebben verlaten, om een vergoeding in de kosten van verhuizing naar de hen toegewezen nieuwe woningen van het bouwplan 1958. B. en W. hadden op dit verzoek reeds afwij zend beschikt, omdat de ministeriële regeling betreffende de tegemoetko ming bij vrijwillige beschikbaarstel ling van woonruimte, noch een an dere rijks- of gemeentelijke regeling een toekenning in de onderhavige verhuiskosten kent, alsmede omdat drie van de vier adressanten reeds geruime tijd voordat die woningen aan de Huygensstraat werden aange kocht, een verzoek om andere woon ruimte hadden ingediend, zodat aan genomen was, dat betrokkenen met tertijd toch een andere woning had den betrokken en derhalve ook de nodige verhuiskosten hadden moeten maken. Op de beslissing kwamen de bewoners bij de raad in beroep. De heer Elshout was aanvankelijk voor vergoeding, doch ging later met het voorstel accoord. De heer Beerens kon zich echter absoluut niet met het voorstel verenigen en meende om di verse redenen om vergoeding te moe ten pleiten. De voorzitter bestreedt deze en wees er o.a. nogmaals op, dat wanneer betrokkenen b.v. 'n half jaar eerder 'n nieuwe woning hadden gekregen, nimmer 'n vergoeding zou zijn gevraagd. Bovendien hadden zij hierdoor eerder 'n nieuwe woning gekregen tegenover reeds langer in geschrevenen, terwijl zij zelfs 'n keu ze hebben mogen maken. De heer Beerens was echter desondanks niet overtuigd en vroeg stemming, waarbij bleek, dat 12 van de 14 aanwezige leden achter het voorstel van B. en W. stonden. VOCAAL CONCERT IN EFTELING. A.s. zondag zal in het restaurant van de Efteling een bijzonder concert worden gegeven, waarop wij speciaal de liefhebbers van vocale muziek wil len attenderen. De directie van het natuurpark is er n.l. in geslaagd het Kinderkoor „Schubert-Bund" uit Dusseldorf, dirigent Fritz Thiel, als mede het R.K. Tilburgs Stedelijk Meisjeskoor „Zingende Jeugd", di rigent Jozef van Gestel, voor een op treden te engageren. Speelgoed dat aardig tikt het goede Anker-horloge De naam „Wiener Sanger Knaben" klinkt ons uiteraard vertrouwder in de oren, maar naar men ons verze kerde, geniet bovenstaand Duits koor in eigen land ook 'n zekere vermaard heid. Jozef van Gestel is ons ook be ter bekend, en men kan er van verze kerd zijn, dat hij met z'n meisjes eveneens van uitstekende zang zal laten genieten. Hoewel de belangstel ling voor de vocale muziek er vooral de laatste jaren niet beter op is ge worden, zouden wij iedere muziek liefhebber willen adviseren deze unie ke gelegenheid om goed verzorgde koorzang te beluisteren, met beide handen aan te grijpen. De pianobegeleiding berust bij Constant van Gestel, terwijl het con cert zal worden afgewisseld door 'n piano- en blokfluiten-voordracht. De uitvoering wordt gegeven van 12 uur tot half 2, met het volgende zeer ge varieerde programma. M. Pratorius. Aus meines Herzens Grunde duo voor sopraan en alt uit Cantate 78, Joh. Sebé Bach. Bureau Jan Tuerllngs Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Loon op Zand Berndijk VERSTERKING NIEUW-GUINEA. De perscampagne over het plan der regering tot versterking der de fensie van Nieuw-Guinea deed heel wat verwachten van 't Kamerdebat over deze aangelegenheid, 't Is eigen lijk vrij rustig verlopen en ook mr. Burger was vrij tam al heeft hij ten slotte toch een motie ingediend. Vooral maakte het nogal wat in druk dat de kabinetten Drees steeds hebben vastgehouden aan onze plicht om de Papoea's tot zelfbestuur en zelfbeschikking op te voeren en daarvoor ook deze mensen en de Ne derlanders die er werken te be schermen. Er is geen ernstig mens in de we reld, die zal denken dat Nederland een oorlog wil gaan ontketenen met deze bescheiden uitbreiding der strijdkrachten, die niettemin nodig is wegens de voortdurende infiltratie en met het oog op de agressieve taal en houding der Indonesische macht hebbers. De heer Moorman zeide zelfs over tuigd te zijn, dat Dr. Drees zeker rekening zou hebben gehouden met de gewijzigde omstandigheden. Is de houding van Amerika en Au stralië zodanig, dat deze nieuwe Ne derlandse defensie-inspanning ge rechtvaardigd is? Deze door oud staatssecretaris Moorman (KVP) ge stelde vraag werd door ir. Visser na drukkelijk bevestigend beantwoord. Wij kunnen op hulp van bondgenoten rekenen, verzekerde de bewindsman tot driemaal toe. „Met eigen midde len moeten we echter een begin van agressieve handeling kunnen keren; wanneer we zelf niets doen is buiten landse hulp zinloos". Deze belangrijke mededeling, ge combineerd met de verklaring, dat de versterking van de defensie rond Nieuw-Guinea „begrip en instem ming" heeft gevonden in Navo-krin- gen, sloeg de tegen onze maatregel opponerende socialisten alle tegen argumenten uit handen. Maar natuurlijk handhaafde mr. Burger zijn motie voor nader beraad, die prompt met 71-47 stemmen werd verworpen. MEISJE VERMIST Een 16-jarig meisje, dat in een hotel te Venlo diende, wordt ver mist. Het laatst is zij gezien met een 24-jarige jongeman, die uit de psychiatrische inrichting in Heilo is ontsnapt en zich uitgaf voor persfotograaf. De jongeman is later op de pont alleen gezien en van het meisje is geen spoor, ondanks naarstig speuren van politie en militairen in de wijde omgeving. •- J ,'K' V'1' SlV V .1*1 J"*' ,l is goed voor de kinderkamer. Maar u bent uitsluitend gediend met een absoluut betrouwbaar advies van een betrouwbaar vakman... uw eigen horloger! Schubert-Bund. 1. Singt dem Herrn 95-stemmige canon, „Jesu du meine Seele". 2. Abendstille (3-st. canon) Th. Laub Es ist so still geworden, Volkslied. Das gute Gewissen v. Rathgeber. Der König in Thüle F. Zeiter Viva la musica (3-st. canon) M. Pratorius. Zingende jeugd 3. Zingen J. C. Andreae L ange gardien Cesar Franck Ave Maria W. A. Mozart Mariaklokje Edelhardt. Schubert-Bund 4. Es tönen die Lieder (3-st. canon) Wenn alle Brünlein fliessen Fr. Jode Num will der Lenz uns grüssen N. von Reisen.thal Alle Vogel sind schon da W. Reiss Willkommen lieber Mai (3-st. canon) Fr. Schubert. Zingende jeugd 5. Avondrust Lente Sound the trumpet Les danses de Lormont Cath. v. Rennes Cath. v. Rennes Henri Purcell Cesar Franck. Schubert-Bund 6 Piano-voordracht door H. Hoffmann Menuet van Paderewski Blokfluiten-voordracht Sarabanda en Menuet E. Ph. Chédeville Brausle suisse Louis Marchand. Zingende jeugd 7. Hei 't was in de Mei H. v. Tussenbroek Nu eens een vrolijk liedje, Chris v. Beek Wandellied Jos de Klerk Wie zingt er mee? Dina Appeldoorn. Schubert-Bund 8. Fallala (3-st. canon) Jeus Rohwer Caffee (3-st. canon) K. G. Hering Es, es, es und es... W. Frissau Horch was kommt von draussen rein P. Kiekstat. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. Zaterdag j.l. werd bij de P. H. Vloe mans schoenfabriek N.V. de dag herdacht dat 25 jaar geleden de heer J. v. d. Hoven bij genoemde N.V. in dienst trad. In tegenwoordigheid van directie, werk meesters, chefs en kantoorpersoneel werd de jubilaris gehuldigd. De heer Vloemans sr. getuigde van de grote werklust en am-, bitie van de heer van den Hoven, die als 14-jarige jongen bij hem in dienst trad als leerling-snijder, en later, toen het maga zijn werd uitgebreid, de functie van werk meester bekwam. Na de wens te hebben uitgesproken, dat de zilveren jubilaris nog vele jaren in het bedrijf werkzaam zou zijn, overhandigde de heer Vloemans hem een geschenk onder couvert. Namens de chefs werd de heer v. d. Ho ven een electrisch scheerapparaat aangebo den, terwijl de afdeling snijderij zijn werk meester bedacht met een blitzlamp voor zijn foto-apparaat. Zoals gebruikelijk werd deze samenkomst nog geruime tijd genoegelijk voortgezet. GILDE ST. JAN. De stand na de 4e schietoefening aan de schutsboom van het Gilde St. Jan is als volgt: 1 P. van Laarhoven 37 pt., 2 H. van Balkom 36; 3 P. van Nieuwstadt sr. 34; 4 P. van Nieuwstadt jr. 31; 5 Th. Sperber 31; 6 P. Schoenmakers Czn. 24; 7 P. Schoenmakers Pzn. 23; 8 G. Smit 16; 9 C. v. d. Ven 16; 10 C. Sips 16 pt. HET GEBRUIK DER NEDERLANDSE VLAG. De afgelopen bevrijdingsfeesten, doden herdenking en verjaardag onzer Koningin hebben, evenals in het verleden, weer eens overduidelijk aangetoond, hoe velen blijk baar nog onbekend zijn met de wijze waar op onze nationale driekleur moet worden gebruikt. Wij zullen tenminste maar aan nemen, dat een en ander op onwetendheid berust, hoewel we bij sommige gevallen toch ook absoluut van laksheid moeten spre ken. Wat te denken immers van vlaggen, die op het aangekondigde tijdstip dat de bevrijdingsfeesten aanvangen en dus moe ten worden ontplooid, nog halfstok van de woningen hangen vanwege de 's avonds te voren plaats gehad hebbende dodenherden king. We hebben er diverse gesignaleerd. Deze vlaggen hebben dus de hele nacht zo gehangen en ze hingen nog enige tijd zo, toen het bevrijdingsfeest al was begonnen. Daarnaast zijn dan de tientallen vlaggen, welke 's nachts en de hele dag of dagen nadien nog vrolijk van de woningen wap peren na de feestelijke gebeurtenis. Er zijn diverse regels waaraan men bij gebruik van de vlag uit eerbied behoort te voldoen. Het zou ons te ver voeren deze allemaal op te sommen. Eén daarvan is, dat elke ontplooide vlag bij zonsondergang moet worden binnengehaald. Geen vlag mag tussen zonsondergang en zonsopgang ontplooid buiten hangen. Ook het gebrui ken van gescheurde, verkleurde of vuile vlaggen is een ernstige inbreuk op de eerbied, welke wij aan het symbool van onze eenheid en onafhankelijkheid ver schuldigd zijn. Wij willen met deze enkele opmerkingen volstaan en hopen, dat hieraan wat meer aandacht wordt besteed. OUDERSAVOND R.K. LEVENSSCHOOL Maandag j.l. werd in de R.K. Levens school wederom een avond gehouden voor de ouders der leerlingen dezer school. De directeur der Levensschool, de heer Annegarn, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna een aantal leerlingen een kleine sportdemonstratie gaven met de zg. spring- kast, hetwelk met een enthousiast applaus van de ouders werd beloond. Hierna was het de beurt van de heer Annegarn om een aantal bijzonderheden te vertellen over de nieuwe opzet van de school per 1 september a.s. Met ingang van genoemde datum zal namelijk van een hal- ve-dagschool worden overgeschakeld naar een hele-dagschool, waardoor de mogelijk heden tot een gezonde beïnvloeding van de jongens aanzienlijk worden uitgebreid. Een groot aantal werkgevers heeft zich reeds bereid verklaard aan deze opzet mede te werken en de heer Annegarn hoopte, dat ook de ouders het belang hiervan zouden inzien. Tijdens de daarop volgende pauze werd aan de aanwezige ouders onder het genot van een kopje koffie gelegenheid gegeven tot een gesprek met de leiders der school. Tijdens deze pauze liet zich voor de eerste maal een uit leerlingen en oud-leerlingen der school geformeerde band, „The Blue Birds", horen. Dit eerste optreden in het openbaar was meteen een groot succes, zo- dat deze jonge musici bij een hernieuwd optreden op een enthousiaste ontvangst kunnen rekenen. Na de pauze werden de plannen voor de jaarlijkse vacantietocht besproken, welke dit jaar zal bestaan in een trektocht rond het IJsselmeer. De avond werd verder besloten met een leerzaam filmpje over de groei van het menselijk lichaam vanaf de ge boorte tot aan de volwassenheid, waarin speciaal de aandacht werd gevestigd op het grote belang van een juiste voeding. Aansluitend aan bovenstaand verslag ge ven wij hieronder alsnog de uitslagen van de diverse wedstrijden, welke de leerlingen van de Levensschool bij gelegenheid van het Bevrijdingsfeest hielden. 100 m hardlopen junioren: 1 Herman v. d. Linden; 2 Gerard Schoenmakers; 3 Pierre Verduijn; Senioren: 1 Piet van Loon; 2 Theo Netten; 3 Marius Klijsen. Stratenloop junioren: 1 Henk v. Gulik; 2 Mari Kemmeren; 3 Jos Kemmeren; Se nioren: 1 Hans Muskens; 2 Wim Smits, 3 Piet van Loon. 300 m wielrennen, junioren: 1 André Pooters; 2 Bennie Dingemans; 3 Bertus Zijlmans; senioren: 1 Hans Couwenberg; 2 Frans Dingemans; 3 Eduard v. Zon. Hoogspringen, junioren: 1 Pierre Ver duijn; 2 Frans Vera; 3 Leo Kuijpers; senio ren: 1 Piet van Loon; 2 Hans Couwenberg; 3 Martijn de Nij9. Algemeen klassement, junioren: 1 Frans Vera; 2 Ben Dingemans; 3 Jan Voogd; se nioren: 1 Piet van Loon; 2 Theo Netten; 3 Hans Couwenberg. Op de door de padvinders van Sprang-Capelle georganiseerde sport middag voor padvinders, verkenners en welpen van het gehele district, haalden Groep A, van Welpen van de St. Janshorde te Kaatsheuvel de eerste prijs; de namen zijn v.l.n.r. boven: Jos Zwaans, Thys van Vught, Keesje Smit, Keesje Brekelmans, Ton Vesters en Jan Brekelmans. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau NIEUWE DAMES-KAPSALON. Er was dinsdag veel belangstelling van de zijde van vrienden, kennissen, collega's enz., toen Joke Didden in het pand Hoofd straat 15, een nieuwe dames-kapsalon open de. Een weelde van bloemstukken sierde het interieur, dat ogenblikkelijk opvalt door c'n prettige intieme sfeer, waardoor het soms noodzakelijk langdurige verblijf als het ware tot een aangename tijdspassering wordt gemaakt. De fa. G. den Teuling zorgde voor een geheel nieuwe betimmering, welke schilder Kraal van zachte, stemmige pastelkleuren voorzag, terwijl de gebr. Biemans een doel matige verlichting aanbracht. De fa. Wella uit Amsterdam heeft het Interieur met ware kennis van zaken inge richt. Het bevat vier cabines, elk voorzien van leuke toiletjes en afgescheiden door sierlijke opstanden, waarvan alleen het bo vengedeelte van glas is voorzien, zodat men geen hinder behoeft te hebben van een me de-klant. Er bevinden zich 2 droogkappen cn een stoomkap voor moderne, soepele, natuurpermanentjes en verven. Een kleine wand- en een staanvitrine met diverse toilet- en make-.up-benodigdheden voltooien het praktische geheel. Wij zijn er van overtuigd, dat Joke Did den, die naast haar diploma's kan bogen op een 8-jarige degelijke vakopleiding in de meest moderne kapsalons, spoedig het no dige vertrouwen zal weten te winnen en wensen haar vanaf deze plaats veel succes met haar onderneming. K.A.J.-NIEUWS. A.s. zaterdag organiseert de K.A.J., afd. Kaatsheuvel, een groot bal in de R.K. Gildenbond, met medewerking van het be kende Tilburgs orkest „The Swinging Fel lows" onder, leiding leiding van M. Fitters. Het bal is vrij toegankelijk voor iedereen. BEDEVAART NAAR BEAURAING. Evenals andere jaren zal ook ditmaal weer een bedevaart gehouden worden naar Beauraing. Deze eendaagse reis zal plaats vinden op zondag 12 juni, waarbij 's mor gens om 4 uur vertrokken wordt bij de kerk. Dit jaar zullen in aansluiting met de A.A.Z. alle zieken voor vier dagen, van 10 tot en met 13 juni, naar het Genadeoord vertrekken. Ook uit Kaatsheuvel zullen weer enige zieken kunnen genieten van deze prachtige gelegenheid. Eventuele gegadigden voor deze bede vaartstocht zullen er rekening mee moeten houden, dat een bewijs van Nederlander schap niet meer voldoende is, ongeacht de geldigheidsduur. Men zal dus moeten be schikken over een pas of toeristenkaart. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de plaatse lijke propagandisten tot 25 mei. Het geheel staat onder leiding van de Paters Assumptionisten, Pro Maria, te Boxtel. RONDE VAN NEDERLAND ZONDAG DOOR KAATSHEUVEL. Naar we vernemen is er een kleine wij ziging aangebracht in de route, welke de karavaan in de Ronde van Nederland op haar tocht zou volgen. Aanvankelijk was bepaald, dat deze zou gaan via v. Hees- wijkstr. - Gasthuisstr. - Peperetr. - Hoofdstr. - Roestenbergstr. enz., doch om bepaalde redenen heeft de organisatie hier van af moeten zien. De rondekaravaan zal nu, zoals werd opgegeven, Kaatsheuvel be reiken aan de Vaartstraat en zijn weg ver volgen via Roestenbergstraat - Hoofd straat - Antoniusstraat - Rechtvaart om via de Hoge Zandschel Kaatsheuvel weer te verlaten. Volgens het schema moet deze spectaculaire stoet onze plaats om circa 2 uur bereiken. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen elektro technisch ingenieur, onze plaatsgenoot H. Timmers. AGENDA. 'r' Apollo-theatér zaterdag 8 uur en zondag 6 en 8.30 uur: Sluipvaart in de Pacific. Toegang 14 jaar. Efteling zondag 12 uur: vocaal concert door kin derkoor „Schubert-Bund" uit Düsselworf en het R.K. Tilburgs Stedelijk Meisjeskoor „Zingende Jeugd". Voetbal 14.30 uur, DESK 2 - Braban- tia 3. ZONDAGSDOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loon- opzand, tel. 04166-250. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang waarge nomen door dr. K. van Tuyn, Rozenstr. 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. 'T IS ZO VER. Deze week kon het publiek kennis ne men van het programma van de Muziek feesten in Loon op 21-29 mei a.s. Een lijvig programma wordt geboden, waarin voor iedereen wat te beleven is. Vele goede en zelfs bekende orkesten en variété's zijn aangetrokken, die hun pro gramma's zullen brengen in de heel grote muziektent „Music-hall", welke is opge steld op de weide bij het kasteel. De namen van de medewerkers zijn be kend uit de radio- en televisiewereld, zo dat getracht is iets groots te brengen. Elke dag zal een bijzonder band, bestaan de uit 15 personen uit München, dansmu ziek geven. Wij merken op, dat dit geen immitatie Oberbayern is, doch speciaal uit Münchcn is overgekomen. Voor de muziek liefhebber brengt het gerenommeerde Bra bants Orkest een programma, dat waarlijk feestelijk zal zijn. De affiches zijn gereed en verdere publicatie willen wij in de ko mende dagen gaarne geven. Wij willen 't echter hierbij laten, want 't wordt iets groots; bedwing nog even uw nieuwsgierig heid. GILDE ST. AMBROSIUS. In onze berichten meldden we reeds de koninklijke onderscheiding die gildebroeder Janus Biemans ten deel is gevallen op de verjaardag van H. M. de Koningin. Óm alle leden te laten delen in deze grote eer, zal 't gilde zaterdag a.s. om 8 uur naar dhr. Biemans trekken, om hem af te halen en later in de Gilde-kamer te felici teren. Tevens zal dit een ledenvergadering zijn met enige korte, zakelijke mededelin gen. AGENDA. Dokte'rsdicnst Zondag 15 mei De praktijk van beide doktoren te Kaatsheuvel en van Loon, wordt waargenomen door Dr. A. E. N. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, tel. 250. Zaal Parochiehuis Zondag 15 mei Leesbibliotheek 11.30- 12.30 uur. Dinsdag 17 mei: EHBO-cursus, 7.30 uur. Dinsdag 17 en donderdag 19 mei Ont spanning Bejaarden van 14.30- 17.30 uur. Zaal Kon. Harmonie Zat rdag 14 mei, 8 uur: Huldigingsver gadering Gilde St. Ambrosius. Zaal Echo der Duinen Zondag 15 mei, 7 uur, vrij Bal o.l.v. The Lucky Stars. Donderdag 19 mei, 8 uur: Vaardigheids oefening B.B. Sport Bekerwedstrijd Uno Animo - Korvel. DAMKAMPIOENSCHAPPEN KAATSHEUVEL. Het gaat er naar uitzien dat Heuveling het kampioenschap in de wacht gaat sle pen. De onvermoeibare speler heeft zater dag tegen Th. van Boxtel bijna zijn kost bare punten verloren. Dorus zat maar stil te gluren op het bord, om zijn tegenspeler de voet dwars te zetten. Drik zat steeds zijn brilleglazen schoon te maken, om toch maar goed te kunnen zien wat Dorus van plan was. Het is een rare speler, zei hij; dat was inderdaad zo, want na de wedstrijd had Dorus nog 5 stenen over en Drik 6. Maar Drik lachte, hij had zijn kostbare punten binnen. Het zat hem toch niet mee deze avond, want Heuer had een zware kluif aan Donders. Wat Heuer mankeerde, dat was een raar geval; zijn gedachten waren er niet bij en daar profiteerde Donders van. De ene zet viel na de andere. Heuer be greep er niets van. Zou hij soms ook zijn tweede plaats kwijt raken? Maar zo ver kwam het niet, want Heuer kwam tenslotte na deze vreemde wedstrijd als overwinnaar uit de bus. Bij deze wedstrijd was het nog al rumoerig, er werd te veel gepraat; een taak voor de wedstrijdleider dus. Th. van Wanrooij heeft zijn 2 punten weer binnen, zodat hij met Heuer de 2e plaats bezet. De stand na de 7e ronde: D. Heuveling 7 - 14; Th. van Wanrooij 7 -11; B. Heuer 7-11; H. Donders 6-2; Th. van Boxtel 6-2; Jo Koks 7-2. GEO heeft er een goed speler bij, n.l. de bekende Jannie van Oosterhout. Wij wensen hem heel veel succes in de dam sport. A.s. zaterdag wordt er gespeeld om half acht.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 18