De Echo van het Zuiden DRUNEN ent WAALWIJK 70 Sprang- Capelle Krediet van f 235.000.- voor wegenaanleg Van deA^en en ct. Waspikse firma bouwt nieuwe brandweerauto X X Scholten's Textiel 100 gr. GEHAKT 100 gr. LEVERKAAS De Verenigde Waalwijkse Slagers VRIJDAG 13 MEI 1960 83e JAARGANG No. 38 Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Geslaagd. Voor het praktijkdiploma ty piste van de Ned. Bond Groot- schrijven St. Genesius slaagden te 's-Bosch de dames: Riki van Drunen, Riet v. Walraven, Mieke Klerks en Leonora Lorieux uit Drunen. Verder Fransje Vermeer uit Elshout, Rieka Boelen uit Vlijmen, Ria van Beurden uit Haarsteeg. Zij werden opgeleid bij de Eer waarde Zusters alhier. Gouden bruiloft. Het echtpaar Verhagen-Jehoel alhier zal a.s. maandag 16 mei hun gouden huwelijksfeest vie ren. Voor deze dag hebben de buurtbewoners zich reeds enkele weken bijzonder ingespannen om hem tot een onvergetelijke te maken. I)e plechtige H. Mis van dankbaarheid zal worden opge dragen om 11.30 uur. Verder is er die dag door de buurtbewoners nog een heel feest op touw ge zet met optocht en bal, terwijl in de middaguren aan het gouden paar een zanghuldc zal worden gebracht, terwijl tevens een ge schenk zal worden aangeboden. Alles bijeen belooft het voor het gouden paar, die in Drunen en speciaal in de Torenstraat geen onbekende zijn, alsmede voor de familie en buurtbewoners een zeer bijzondere dag te worden. Agenda. Vrijdag 13 mei. 4.30 u. Drunense Balletschool Hoge Braken. 8.30 u. repetitie harmonie De Volharding. Zaterdag 14 mei. Zaterdagmiddag inkorven van postduiven in café v. d. Geld. 8 u. „De wet van de prairie", 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 15 mei. 11.14 u. r.k. Bibliotheek Hoge Braken. 11.30 u. repetitie harmonie Re- atrix, zaal H. van Delft. 11.30 u. repetitie harmonie De Volharding, zaal gez. Elshout. 12.15 u. start aspiranten Ronde van Drunen. 13 u. start nieuwelingen Ronde van Drunen. 15 u. start amateurs en onaf- hankelijken. 17 u. „ï)c wet vai^de prairie", 14 jaar. Hoge Branen. 20 u. „Overval in de oceaan", 14 jaar, Hoge Braken. Maandag 16 mei. 7 u. trainen DVC. 4 u. Balletschool zaal gez. Els hout. 7.30 u. Middenstandscursus in r.k. jongensschool. 8 u. dansles zaal gez. Elshout. Dinsdag 17 mei. 7 u. trainen DVC. Woensdag 18 mei. 7 u. trainen volleybal. 7-8 u. Centrale Volksbank. 8 u. „Overval in de Oceaan". 14 jaar, Hoge Braken. 8 u. clubavond DVP in café Klerks. 8 u. clubavond OOO in café Elshout. 8 u. clubavond Nooit Gedacht in café v. d. Geld. 8 uur clubavond Prins Bern- hard in Hotel Royal. Donderdag 19 mei. 7 uur trainen DVC. 8 uur repetitie Cantabile, zaal Gez. Elshout. Filmjournaal Elshout Kaatsheuvel Tafeltennisvereniging NVR De tafeltennisvereniging NVR houdt zondag 15 mei 0111 12 uur haar jaarvergadering in café De Gildenbond. Zondag 22 mei gaat zij deelne men aan het Cor du Buy-tour: nooi in Den Bosch en op 26 mei aan het tournooi van RKC te Waalwijk. Berndijk Reisvereniging H.V.V. Zondag 15 mei houdt de reis vereniging HVY in het clublo kaal van l'h. v. Boxtel haar jaar vergadering, waarbij alle leden zeker worden verwacht, daar er talrijke punten te bespreken zijn, o.a. eerste lustrumviering, de nieuwe reis enz. De aanvang is 0111 8 uur 11.111. Nederlaagtournooi Biljartvereni ging „De Dreef". agenda deelde burgemeester van Erp mee dat de fa. Gebr. v. d. Born de laagste prijsopgave had den verstrekt met betrekking tot de bouw van de carosserie der nieuwe brandweerauto. De bur gemeester toonde zich bijzonder verheugd over het feit, dat dit werk in eigen gemeente zal wor den uitgevoerd. In de rondvraag vroeg de heer v. d. Broek aandacht voor het plaatsen van banken t.b.v. de be jaarden in Waspik-Boven. De voorzitter antwoordde dat des tijds daartoe reeds opdracht is gegeven. Nagegaan zal worden hoe het met de uitvoering er van staat. Verder vroeg de heer v. d. Broek of de mogelijkheid geo pend kan worden dat bewonrs van gemeentewoningen deze wo ningen in eigendom krijgen. B. en w. hebben hiertegen in princi pe geen bezwaar, zo deelde de •voorzitter mee, wanneer de prijs hiervan op grond van berekenin gen is vastgesteld. Gegadigden kunnen een verzoek tot koop aan het gemeentebestuur richten. De heer Savclkouls merkte op. dat het hekwerk langs de Stations laan oud roest is. Hij gaf het ge meentebestuur in overweging hiervoor een verfje aan te vra gen bij de N. S. De voorzitter zeg de toe dit te zullen doen,, waarhij hij overigens opmerkte (lat de N. S. weinig aandacht hebben voor niet meer in gebruik zijnde spoorlijnen en derzelver entou rage. In café-restaurant N. Groenen- daal is de B.V. „De Dreef" j.l. za terdag begonnen met haar ne derlaagtournooi, dat zij georga niseerd heeft ter viering van het eerste lustrum. Door de grote deelname heeft zij reeds de in schrijving moeten sluiten. Vanaf 1111 t.m. 29 augustus wordt er ie dere zaterdag en maandag gebil jart; voor iedere klas is er een keu en een beker beschikbaar ge steld. De eerste twee wedstrijden zijn reeds een ruime overwinning geworden voor de organiserende vereniging, 00 7 mei de le klas „De Dreef"—Altijd Raak 10-0 en j.l. maandag in de 2e klas „De Dreef"Nooit Volleerd 64. Een goed begin voor „De Dreef. De bedoeling is tussen het tour nooi door nog biljartdemonstra- ties te houden; besprekingen zijn hiervoor reeds gaande. Hiervoor worden dan uitgenodigd de be kende biljarters W. Soeterboek uit Kaatsheuvel en A. v. Crom- voirt uit Waalwijk. De juiste da ta van deze demonstraties wor den nog nader vastgesteld. Voor a.s. zaterdag 14 mei staat er op het program De Dreef Ons Genoegen, Waalwijk, op maandag 16 mei De DreefOns Genoegen, Waalwijk. Sprang Capelle repareren en moderniseren motvrij maken en bewaren Al Uw bontwerken worden door ons motvrij gemaakt en in onze speciale bontkluis opgeborgen. Het is nu de tijd om Uw bontmantel vakkundig te laten repareren, omwerken of moderniseren, want dan kunt U profiteren van de speciale zomerprijzen die wij noteren vóór juli i960. Gemeenteraad Waspik GESLAAGD. I)e heren Cor v. Huiten en Ton v. Oss slaagden te Amsterdam voor het „Lower Certificate in English" van de „University of Cambridge". Zij genoten hun op leiding aan de I)r. van Beurden- school alhier. Geslaagden proficiat. „DE BINNEN- EN BUITEN POLDER VAN BAARDWIJK" De stemgerechtigde ingelanden van „De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk" zullen op 7 juni a.s. des voormiddags 0111 10 uur in vergadering bijeenkomen in café 't Vosje. De raad der gemeente Waspik is woensdagavond snel tot be slissingen gekomen over een be scheiden agenda met slechts één belangrijk punt: de beschikbaar stelling van een krediet van 235.000.voor wegenaanleg in "het uitbreidingsplan Waspik-Be neden. Met uitzondering van een tweetal percelen (waarvan één in eigendom van de r.k. kerk) heeft de gemeente de beschikking over het gehele grondcomplex. Er zijn reeds 28 aanvragen ingediend om toekenning van steun uit 's rijks kas t.b.v. woningbouw, te weten twee uit de particuliere sector, een complex van zes en een com plex van twintig huurkoopwo ningen. De heren v. d. Broek en Savelkouls drongen er op aan om het perceel van de r.k. kerk zo spoedig mogelijk in eigendom te krijgen om de uitvoering van het plan niet te stagneren. De voorzitter deelde mee, dat het gemeentebestuur reeds een aanbieding heeft gedaan aan het r.k. kerkbestuur en dat binnen kort een beslissing hierop kan worden verwacht. Inmiddels is 't echter goed om het plan ter goed keuring aan Ged. Staten voor te leggen, zodat straks direct met de uitvoering kan worden begon nen. De raad keurde het voorstel goed. De overige agendapunten gin gen snel onder de hamer door. Besloten werd tot verkoop van een perceeltje grond aan de PNEM t.b.v. de bouw van een kV-station aan de Wilhelmina- straat. Aan de vereniging „Ne derland en Oranje" werd een extra subsidie van 0.1Ü per in woner toegekend in het kader van de viering van de bevrij dingsdag. De hcffingspercentages straatbelasting I960 werden vast gesteld op 6 voor de gebouwde en 3 voor de ongebouwde ei gendommen. Voorlopig vastge steld werd de gemeenterekening over 1957, terwijl de rekening van de Gem. Instelling voor Maatsch. Zorg over hetzelfde jaar werd goedgekeurd. Verder be sloot de raad voor een bedrag van 10.000.deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Ten behoeve van een viertal ad- spirantbouwers besloot de raad tot het stellen van zekerheid. Na de behandeling van de Voor de zomerse dagen DAMES JAPONNEN LEUKE BLOUSES vlotte VESTEN en PULLOVERS Grotestraat 175 Waalwijk AGENDA Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Doden de liefde", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt", a. 1. se Jeugdkampioenschappen Ge wichtheffen. Raadhuisplein 12 uur: „Auto-, motor- en bromfietszegening. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Cornelis zv L v Veldhoven- Waarts Eugène A M zv F E M Vercauteren-van Kempen Jo hannes C C M zv T J Bur- manje-Hainers Adriana H G M dochter v M L H Spapens- Dingemans Cornelis A E zv J H M van Turnhout-van Boxel Nico zv B van Dongen-Franke Dingeman J C M zv H T A Leij- tens-Brouwers Gijsbertus G N M zv C H Rombouts-Kooijmans Hendrikus M M zv F T J M Dumoulin-Pulles Peter P zv P N van den Houdt-Veltineijer Elisabeth Z M dv G Assmann- Nijman Jacobus J M zv G H v Mook-Bindels Lambertus J M zv M L Klcrks-van Dijk Jo hannes A M zv M W Langer- mans-ten Haaff Johannes H zv J H van de Vijver-Gielissen Paulus J M zv L A M Verwiel- Verstraeten Maria J P W dv T A M Bos-Brok Francijna D M S dv M H C Pulles-Pullens Laetitia F W M dv J H A Vrinte- Snels Henrica E dv P M Ou- wens-Scipio Petronella A J M dv E A W Bergmans-Litzroth Jacobus A zv J M W Roost- Spruijt. Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften J A Pulles 25 jaar en P C Leij- lens 24 jaar beiden alhier G P F Smits 29 jaar te Loonopzand en J C v Huiten 27 jaar alhier C J F van den Hout 22 jaar te Tilburg en A II T Maas 19 jaar alhier A Baijens 18 jaar te Raamsdonk en A P van Boxel 17 WEEKREKLAME van 13 mei t/m 19 mei Dezelfde voorstellingen op zon dag 0111 6 en 8.30 uur. Zondag. Gecroonde Leersse: Nederland jaar alhier. Huwelijken: A G J M van Iersel 64 jaar al hier en B J M P Luijpen 55 jaar te Goirle. „OVERVAL IN DE OCEAAN". Dit verhaal speelt zich af in de tweede wereldoorlog. De idylle van luitenant ter zee Ken Bra den (James Garner) met Sally Johnson (An- dra Martin), wordt onderbroken door ge heime orders, die hem met de meeste spoed naar Pearl Harbour dirigeren. Deze Sally is overigens een Marva, die in dienst is bij de Marine Inlichtingen Dienst en die tot opdracht had na te gaan of Ken geschikt was om een gevaarlijke opdracht uit te voeren. Dat zij verliefd op Ken zou worden, had ze niet kunnen voorzien. De geheime opdracht van Ken bestaat hierin, dat hij moet trachten om de Japanse code van het radiostation op het eiland Kusaie te fotograferen. Het is een levens gevaarlijke opdracht, die Ken na veel avon turen tot een goed einde weet te brengen, waarvoor hij dan de smachtende Sally in zijn armen mag sluiten. Zondag en woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. „DE WET VAN DE PRAIRIE" Oog om oog, tand om tand, is de kei harde wet van het wilde westen. De lief hebbers van vuist- en revolvergevechten ko men in deze film weer helemaal aan hun trek.. De schurken, die aanvankelijk de overhand hebben, moeten ook hier, de tra-, ditie van de western getrouw, tenslotte toch het loodje leggen. Zaterdag 8 en zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. R.K.J.B. Door de RKJB afd. Elshout werd in sa menwerking met de afd. Drunen een rund- veebcoordelingswedstrijd gehouden op het bedrijf van de heer G. Pulles. Voor de roodbont was de uitslag: J. v. Drunen 53 pt., G. Moonen 51V2P. Vermeer 50; W. Klijn Jzn. 50; B. Vugts 49Vz\ Ant. Vugts 48'/£; A. v. d. Brandt 48Yi\ A Klijn 45; H. Klijn 44Yi\ A. v. Huiten 44Yi\ Adr. Brok 42 Yi pt. Voor het zwartbont: C. van Drunen 52Yi pt.; A. van Dal 51V£; A. v. Huiten 51 Yi\ J.Muskens 50V£; H. van Huiten 50Vi\ A. Bink 50; N. v. Drunen Jzn. 49; H. Klijn 44 lè. TAFELTENNIS. Op het door JCV te Vught georganiseer de Brabantse junioren kampioenschappen wist M. Stevens van Smashers het tot de derde plaats te brengen. Gezien de talrijke en sterke spelers, een mooie prestatie. wedstrijden zullen uitkomen het Fanfare korps Wilhelmina uit Sleeuwijk, de Harm.- ver. Eindhoven-West, de Kon. Harmonie Concordia uit Hilvarenbeek en de Utrecht se Politie Muziekver. Deze laatste vereni ging hoopt eveneens het avondconcert te verzorgen, waarna na afloop een openlucht film vertoond zal worden. Het bestuur van de concoursgevendc vereniging heeft reeds diverse toezeggingen gekregen van prijzen voor dit concours. Op de uit te voeren nummers en de ver schillende afdelingen waarin de deelnemen de verenigingen zulen uitkomen alsmede op de verkregen prijzen hopen wij een volgen de maal nader terug te komen. Wij hopen, dat zeer velen uit de gemeente en naaste omgeving een bezoek aan dit concours zul len brengen, want men kan ervan overtuigd zijn, dat men op beide dagen van zeer goede muziek verzekerd kan zijn. Naar wij nader van het bestuur van K.n.A. verno men hebben zal men een voorverkoop van toegangsbewijzen houden, zodat men aan de controle niet behoeft te wachten, doch recht streeks zich naar het concoursterrein aan de Burg. Vermeulenstraat kan gaan. Ver heugend is het, dat het gemeentebestuur haar volledige medewerking aan dit con cours heeft toegezegd, zoals men dat ook in het verleden heeft gedaan en ook voor de toekomst men verzekerd kan zijn van deze medewerking. Mogen zich daarom velen opmaken naar deze festiviteiten, opdat dit concours in alle opzichten moge slagen tot het welzijn der vereniging maar ook tot welzijn van de ge-, meente Sprang-Capelle. Alleen door een goede organisatie en een goed verloop van dit concours is de goede naam van de ge meente Sprang-Capelle gewaarborgd. OPENING NIEUW BANKGEBOUW BOERENLEENBANK. Op dinsdag 17 mei a.s. zal de opening plaats vinden van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Boerenleenbank alhier. Het bestuur der bank hoopt de genodigden op deze dag te ongeveer 10.30 uur te ontvan gen in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers. ALGEMENE LEDENVERGADERING. De algemene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank 's-Grevelduin-Capel- le zal op vrijdag 20 mei a.s. des avonds te 20 uur in de zaal van de heer P. Pruijssers worden gehouden. De te behandelen punten zijn als volgt: 1 Opening; 2 Aanwijzing secretaris; 3 Notulen; 4 Verslag van de toestand der bank over 1959; 5 Verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heer A. Timmermans (officieel can- didaat in deze vacature is de heer A. Tim mermans); 6 Verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht wegens periodieke af treding van de heer C. Sterrenburg (offi cieel candidaat in deze vacature is de heer C. Sterrenburg); tot en met 13 mei 1960 is er gelegenheid ten kantore der bank kan didatenlijsten in te leveren door minstens 20 leden. 7 Nazien rekening en balans over het afgelopen boekjaar. Deze liggen ter in zage tot 13 mei 1960 des avonds van 7-8 uur ten kantore der bank; 8 Rondvraag en sluiting. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hoopt op 15 mei a.s. een wedvlucht te houden vanuit St. De- nis, over een afstand van 359 km. en van uit N ufvilles, afstand 146 km. Inkorven op 13 mei a.s. in het clublokaal bij mevr. Cové- van der Haart. BURGERLIJKE STAND OVER APRIL. Geboren Maria dv H C Craaijo - Jo- zias zv B Leijnse. Overleden G N v Achterberg ev J To- lenaar - J Paans cv H W Wetten - J Ha- verhals. Gehuwd M v d Mast en C T v Helden - J G Schilders en J P v d Schans - W Colijn en C A J Elsman -BA Ophorst en A A v Peer - A Haverhals en A A Goedhart - J Smit en D de Rooij C J Akkermans en L J de Bodt -MA Stout- jesdijk en J Nieuwenhuijzen - C H Spuij- broek en J de Roon. VERTREK WACHTM. VAN KESTEREN Wachtmeester W. van Kesteren van de Rijkspolitie te Waspik gaat Waspik verlaten voor een opleiding van een half jaar aan de verkeersschool te Bilthoven. De cursus begint 16 mei. DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier waarge nomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstr. 48, Kaatsheuvel, tel. 04167 -2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 15 MEI 1960. Ned. He'rv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. J. E. Bredeveld van Helmond. BEGRAFENIS M. VAN TIGGELEN. Onder overweldigende belangstelling had j.l. dinsdagmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len Marinus van Tiggelen, die vorige week donderdagavond tengevolge van een ver keersongeval om het leven kwam. Terwijl de familie op de begraafplaats de aula binnentrad, werd het lied: „Blijf bij mij Heer" ten gehore gebracht. Ds. P. J. Bos sprak daarna woorden van troost en bemoediging tot ouders, broers, zusters en familie, waarbij Z.E. wees op de vergankelijkheid van dit leven. Vooral de jeugd werd ook gewezen op het heil in Jezus Christus, Nadat nog gespeeld werd Psalm 103 „Gelijk het gras is ons kortstondig leven", trok de droeve stoet grafwaarts. De lijkbaar werd gedekt met een 5-tal kransen. Ds. Bos las aan de geopende groeve nog enkele verzen uit Gods Woord en bad het „Onze Vader". De oudste broer van de overledene dank te tot slot voor de betoonde belangstelling, waarna de droeve stoet, onder de indruk van dit plotselinge verscheiden van een jeugdige dorpsgenoot, de begraafplaats ver liet. CHR. LANDBOUDHUISHOUDSCHOOL voor Sprang-Capelle en Omstreken. Op woensdag en donderdag 19 mei a.s. zal op onze landbouwhuishoudschool weer een tentoonstelling gehouden worden, waar men kan zien wat op deze school geleerd wordt. Op woensdagmiddag van 3 tot 5 uur zal de school alleen toegankelijk zijn voor de ouders van de dagleerlingcn en woens dagavond van 7 tot 9 uur, voor de ouders van de meisjes, die dit jaar alle klassen van de lagere school zullen doorlopen heb ben. Voor beide groepen zal een show ge houden worden. Donderdag 19 mei van 3 BOUW MEISJESSCHOOL. Het aannemersbedrijf A. v. d. Pas uit Oss is met een dragline de graafwerkzaam heden voor de bouw van de nieuwe meis jesschool aan de Julianastraat begonnen. De school zal worden gebouwd naar een ont werp van het Architectenbureau Valk uit 's-Hertogenbosch. WIT GELE KRUIS. Het secretariaat van de plaatselijke afde ling van het Wit-Gele Kruis is overgeno men door de heer A. Kuijsters, Voorstr. 3 alhier. Derhalve dient men zich voortaan voor aangelegenheden betreffende deze ver eniging tot laatstgenoemde te wenden. Op de onlangs gehouden jaarvergadering werd nog bekend gemaakt dat de vereniging in juni a.s. 40 jaar bestaat. De datum en de wijze waarop deze gebeurtenis zal worden herdacht, zal t.z.t. nog nader worden bc-. kend gemaakt. JEUGDTOURNOOI. De voetbalvereniging Waspik zal op de zaterdagen 14 en 21 mei a.6. een jeugd- voetbaltournooi organiseren. Op de eerste tournooidag komen zes elftallen in het veld, bestaande uit spelers van 12 tot 14 jaar, ingedeeld in twee poules. De deelnemende verenigingen zijn Nevelo, Raamsdonk, Good Luck, WSC, White Boys en Waspik. Hef tournooi op 21 mei is voor van 14 tot 18 jaar. Hierin komen uit DVVC uit Dongen, Juliana Baardwijk, Good Luck Raamsdonk, Nevelo en Waspik. Aanvang 2 uur. REALISTISCHE B.B.-OEFENING. Onder leiding van blokhoofd H. Smits hielden de blokploegen I en II van de Be scherming Burgerbevolking, oefenverband Waspik, een o p de praktijk afgestemde oefening. Het werkterrein lag in en om de onbewoonbaar verklaarde woningen in de Raadhuisstraat, Gesuggereerd was dat hier- enkele granaten tot ontploffing waren gekomen, waarna brand was uitgebroken. Een en ander werd, o.m. door het aan leggen van een bengaals vuur en door een aantal ernstig gewonden zo plastisch gecon cretiseerd, dat voorbijgangers met ver schrokken gezichten links en rechts naar stig naar bijzonderheden van dit verschrik kelijke ongeluk informeerden. Het hoofd der zelfbescherming de heer Th. de Graauw, en instructeur Cortvriend, waren ooggetuigen van deze oefening. Op 17 mei a.s. zal deze oefening in het specifieke werk voor de B.B. worden voort gezet, terwijl voor de reddingsploeg op 18 mei een bijeenkomst is gepland. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Of het traditionele uitstapje van de Was- pikse Ouden van Dagen dit jaar doorgang zal vinden zal afhangen van het resultaat der collecte welke in de periode van 16 tot 28 mei a.s. voor dit doel zal worden ge houden. Een feit is in ieder geval dat het comité Uitstapje Ouden van Dagen, dat de bejaarden telkenjare een bijzonder aange name dag bezorgt, momenteel financieel niet bij machte is haar taak naar behoren te vervullen. Laat daarom eenieder eens ex tra in de beurs tasten, opdat ook dit jaar een uitstapje kan worden verwezenlijkt. ZOMERAVONDVOETBAL. De competitie van de zomeravondvoetbal voor Raamsdonksveer en omstreken, gaat 12 mei a.s. van start. In totaal nemen 7 elf tallen aan deze competitie deel en wei: Hol- landia A en B Hank, Necof, Sandoelse Boys, Militairen, allen R'veer, PNEM G'berg en het Waspikse WFC. Het programma voor de maand mei is als volgt: Donderdag 12 mei '60: Hollandia A- Hollandia B; Sandoelse Boys - Militairen. Vrijdag 13 mei: PNEM-Necof. Maandag 16 mei: Militairen-Hollandia A. Donderdag 19 mei: Hollandia B- WFC. Vrijdag 20 mei: Sand. Boys-PNEM. Maandag 23 mei: Militairen - Necof. Vrijdag 27 mei: PNEM-WFC; Sand. Boys Hollandia B. VOLLEYBAL. De volleybalclub Atak nam met twee 6- tallen deel aan 'n volleybaltournooi, uitge schreven door Wavoc te Waalwijk. In de le klas behaalde Atak 1 de 3e prijs, terwijl het tweede team bij de 3e klasers tot eenzelfde prestatie kwam. In totaal namen 22 ver enigingen aan dit tournooi deel. BADMINTON. De Waspikse Badmintonclub Vitesse ver loor in Tilburg een competitiewedstrijd van Quick 2 met 6-0. Zondag 15 mei komt Vitesse uit tegen Goirke 2. Ook deze wed strijd wordt in Tilburg gespeeld. tot 5 uur en van 7 tot 9 uur zal de tentoon stelling geopend zijn voor alle belangstel lenden. Tijdens de tentoonstelling is er ge legenheid leerlingen op te geven voor het nieuwe cursusjaar, zowel voor de dagoplei ding als voor de avondcursussen naaien en koken, alsook voor de Zonncbloemcursus, die des middags na schooltijd gehouden wordt voor meisjes uit alle beroepen. (Zie de advertentie in dit blad). Tijdens het nieuwe cursusjaar zal een moderne nieuwe school in gebruik worden genomen. Spreekuur Directrice: Iedere maandag van 7-9 uur en dinsdagmiddags van 3 tot 4 uur. MUZIEKCONCOURS KUNST NA ARBEID. Zoals reeds bekend is hoopt de muziek vereniging Kunst na Arbeid op 26 en 28 mei a.s. een federatief muziekconcours te organiseren, Op woensdagavond 25 mei zal er een groot avondconcert plaats vinden, waartoe alle muziek- en zangverenigingen in de gemeente Sprang-Capelle hun toe-, zegging hebben gedaan. Dit avondconcert zal geopend worden door de organiserende vereniging, waarna vervolgens zullen op treden het fanfarekorps Sirena, de Gem. Zangver. Excelsior; de Mandolineclub A Tempo, de Gem. Zangver. 't Rozeknopje, de Gem. Zangver. Looft den Heer, de Gem. Zangver. Hallelujah en de Harmonie Ma rijke. De medewerking dezer verenigingen is door het bestuur op zeer hoge prijs ge steld.. Op de eerste concoursdag, 26 mei, zal des middags te 13.30 uur de officiële ope- ning plaats vinden en te 14.30 uur zal een aanvang genomen worden met het federa tieve concours. Aan de marswedstrijden zal deelgenomen worden door de Harmonie Apollo uit Nieuwe Tonge en aan de tam boerwedstrijden door de Drumband van Andels Fanfare; de Harm. Aurora uit Drie- bergen-Rijsenburg en de Harmonie Kapel van de Kon. Rotterd. Lloyd nemen deel aan de concertwedstrijden, alsmede de fanfare O.B.K. uit Well en de de fanfare Apollo uit Nieuwe Tonge. Het avondconcert dat aanvangt te 8 uur, zal verzorgd worden door het fanfarekorps der Genie uit 's-Bosch, onder leiding van de kapelmeester W. van Berg. Dit korps zal optreden in gala-uniformen en zal voor afgaande aan het concert, een rondwande ling maken door een deel der gemeente. Na afloop van het concert zal een grootse taptoe worden uitgevoerd. Zaterdag 28 mei zal het concours wor den voortgezet. Aan de tamboerwedstrijd zal dan deelnemen de Utrechtse Politie Muziekvereniging, terwijl in de concert-. TILBURG Heuvelstraat 44, tel. 04250 - 23900 BREDA Eindstraat 14, telefoon 01600 - 31086 NIEUWE KORFBALVERENIGING. Op initiatief van de heer en mevr. Ver- ploeg worden er momenteel pogingen in liet werk gesteld om in Waspik te komen tot oprichting van een Ned. Herv. Sport vereniging. De ambitie blijkt vooral uit te gaan naar de korfbalsport, zodat thans in die richting wordt gewerkt. Uiteraard moe ten nog diverse problemen worden opge lost voor men daadwerkelijk de korfbalsport actief kan gaan beoefenen. Indien er zich echter voldoende actieve sportbeoefenaars bij de op te richten vereniging aansluiten, zullen die moeilijkheden zeker worden over- KERKDIENSTEN. De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 15 mei a.s. als volgt: 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Verploeg.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9