Sterk rennersveld voor 10e RONDE VAN WASPIK fris jong jeugdig e Cu*e* deGruyter De Magneet Grotestraat 313 Magazijnbedienden Briljante modeshow bij Friis van der Ven P. DE GRUYTER EN ZOON N.V. gm eerst «tijken bij 10%, KORTING 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 MEI 1960 lö waren veroordeeld omgezet in tijde lijke gevangenisstraffen. Uit dit overzicht blijkt verder, dat op 30 april van dit jaar nog 42 Ne derlanders en 7 Duitsers als politiek delinquent of oorlogsmisdadiger ge vangen zaten. HILVARENBEEKS MEISJE AAN MOORDENAAR M. ONTSNAPT. Joke Groenendaal uit Venlo blijkt niet 't enige meisje te zijn geweest dat door de moordenaar Karei M. werd benaderd met voorstellen om als fotomodel te fungeren. Nadat de moord op het Venlose meisje bekend werd, heeft zich bij de politie in Hil- varenbeek een verschrikt 18-jarig meisje gemeld, dat dank zij een ver standige weigering van haar ouders uit de handen van M. is ontsnapt. Op de zondag voorafgaande aan de moord in de Tegelense bossen heeft het Hilvarenbeekse meisje J. de B. de hele avond met M. gedanst in een café te Hilvarenbeek. Hij maakte het meisje complimentjes over haar uiter lijk en stelde haar voor om als foto model voor hem te gaan werken. Het meisje voelde er wel wat voor, maar wilde niet alleen beslissen. M. ging toen met het meisje mee naar huis om de toestemming van de ouders te vragen. Daar hing hij fantastische verhalen op over de geweldige ver diensten die het werken als fotomo del oplevert. Hij vertelde ook dat hij graag een paar foto's van het meisje, J. de B., wilde maken, liefst in de bossen, vanwege de achtergrond. De ouders van het meisje vertrouwde de man van meet af aan niet en gaven hun dochter dus geen toestemming om mee te gaan. Men kan zich de schrik van de familie de B. voorstel len toen bekend werd dat M. de moordenaar van het Venlose meisje is. VRIJSPRAAK IN ZAAK „MAGERE JOSJE". Het gerechtshof te Amsterdam heeft dinsdagochtend, vervroegd uit spraak doende, de echtgenoot van „Magere Josje", de 42-jarige fa brieksarbeider G. A. J. A. S. uit Am sterdam, bijgenaamd „Joop", vrij gesproken. S. was op 9 december j.l. door de rechtbank, terzake van zware mishandeling de dood tenge volge hebbende van zijn 34-jarige echtgenote, begaan in een perceel aan de Oude Zijds Voorburgwal, tot 10 jaar met aftrek veroordeeld. In ho ger beroep had de procureur-gene raal 8 jaar gevangenisstraf met af trek geëist. Het Hof achtte het S. ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem deswege vrij. De voorlo pige hechtenis (sedert medio april 1959) werd opgeheven. Het hof gaf bevel tot onmiddellijke invrijheid stelling. imawiagM&nMiB» Haarsteeg Jubileum. Woensdag 18 mei j.l. was liet 25 jaar geleden dat onze dorps genoot de heer C. v. d. Wiel werd aangesteld als plaatselijk corres pondent van het Brabants Dag blad. Dat de heer v. d. Wiel steeds tot volle tevredenheid van de re dactie van genoemd dagblad ge werkt heeft, bleek wel uit een felicitatieschrijven en een stoffe lijk blijk van waardering, die hem op die dag bereikten. Vergadering Zangvereniging Vriendenkring. Het bericht dat in het nummer van vrijdag 13 mei voorkwam over de te houden belangrijke le denvergadering van de mannen- zangvereniging Vriendenkring, heeft vooral bij de oudere leden van het koor nogal wat stof doen opwaaien. Ter rectificatie willen wij van af deze plaats mededelen dat het geenszins de bedoeling geweest is om iets of iemand te kwetsen, maar wij alleen het motief heb ben willen weergeven, waarom 't merendeel der leden er de voor keur aan gaf van verenigingslo kaal te veranderen; mogelijk heb ben interne kwesties tot dit be sluit geleid. Het is overigens zeer jammer dat een vereniging, die het cultu rele leven hier ter plaatse 35 jaar lang op zo'n uitstekende wijze heeft gediend, in .verval raakte, maar juist op tijd is het getij ten goede gekeerd, want inmiddels is het ledental weer tot 35 gestegen. Getracht zal nu worden om onder leiding van dhr. M. v. d. Brandt op korte termijn het verloren terrein te herwinnen en de vere niging in de gemeenschap die plaats weer te laten innemen die ze in het verleden zovele jaren heeft ingenomen. In de op vrij dag 13 mei in café W. v. d. Loo gehouden vergadering werd ruim schoots van gedachten gewisseld over de te volgen weg en tot slot werd er een bestuur gekozen dat tot aan de eerstkomende jaarver gadering de belangen van 't koor zal behartigen. In dit bestuur hebben zitting C. v. d. Heijden, A. v. Heijst, J. v. Helvoirt, A. van Beurden en J. Beekmans. Plan nen zijn reeds ondernomen om 't 35-jarig bestaan van Vrienden kring, dat dit jaar zal worden herdacht, niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Wielrennen. Aan de Ronde van Drunen, die j.l. zondag werd gehouden, na men bij de nieuwelingen ook en kele Haarsteegse wielrenners deel. Vooral Wiin v. Heijst reed een uitstekende wedstrijd en be zette in de eindrangschikking de vijfde plaats in dezelfde tijd als de winnaar. De overige deelne mers hadden met pech te kam pen en moesten de strijd staken. Onze dorpsgenoten W. v. d. Berk en H. v. Heijst namen in Dongen deel aan een wielerronde op gewone fietsen met als inzet het kampioenschap van Noord- Brabant. Deze wedstrijd werd al daar gehouden tot financiële steun van de te bouwen Maria- kerk. Het succes was zeer goed te noemen, want onze Haarsteegse deelnemers bezetten resp. de 2e en de 6e plaats. Haarsteeg Dinsdagavond speelden de A- junioren van Haarsteeg op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de A-junioren van Vlijmense Boys. Het was een pittige wedstrijd, die verdiend door de Haarsteegse junioren ge wonnen werd. In de eerste helft hadden zij reeds 'n kleine veld- meerderheid en uit een vrije trap die goed door v. Ravenstein werd fenomen, kwam de thuisclub aan e leiding. Na de rust werd Haar steeg nog sterker en op een gege ven moment maakte een der Vlij- menaren hands in het beruchte gebied. De toegekende strafschop werd door linksbuiten c. Raven stein onhoudbaar ingeschoten, 20. Vlak voor het einde ont stond voor het Vlijmen-doel een scrimmage met als gevolg dat de bal weer in het net belandde 3-0. De Vlijmense junioren trachtten nog wel de eer te redden, maar slaagden daarin niet. lui vri\ Voetbalprogramma. Het nederlaagtournooi dat door de v.v. Haarsteeg momenteel ge organiseerd wordt, zal a.s. zon dag worden voortgezet. Wij zijn echter niet in de gelegenheid te melden welke club a.s. zondag als tegenstander zal fungeren, daar dit woensdagavond nog niet offi cieel bekend w?as. Voor het 2e elftal staat ook nog een wedstrijd op 't program ma; de reserves moeten n.l. nog steeds een competitiewedstrijd spelen tegen het 2e elftal van Berkdijk. Eigenlijk betreft het 'n uitwedstrijd, maar omdat de v.v. Berkdijk momenteel geen terrein ter beschikking heeft, zal die wedstrijd alhier worden gespeeld. Belangen staan er niet meer op 't spel, zodat het een echte .vriend schappelijke ontmoeting worden kan. O. Uw Tweka badpak .roor het komende aeizoen ligt voor u klaar bil waar u zo prettig koopt V.V. 5ööi vraagt voor haar winkels ta 's-Hertogenbosch Voor DAMES* on KINDERCONFECTIE het adres RECLAME Op al onze Kinder- en Wandelwagens AANBIEDING 1 pars. Vlokbed damast tijk 21.95 2 pars. 35.95 1 pars. Binnenvering badstel 45.- 2 pers. 65.- 1 pars. Ledikant mat voetbord 37.50 2 pars. 49.75 2 pars. Stalen slaapkamer 119.50 Java kapok per !/j kg zak 2.25 Steeds Iets nieuws 1.98 p.m. 0.65 p.m. 1.35 0.75 0.69 2.95 2.75 p.m. Diverse gordijnstof cretonne Plastic Ligstoelloper Kokos matja WC mat Corridor mat Twisted Sico kokos 100 breed van 7.95 voor 6.90 p.m. Gratis boren Desso loper 50 br. van 13.50 voor 11.95 p.m. Sterke ligstoel grota maat 9.75 U winkelt er gezellig Tel. 3017 Grotestr. 313 Waalwijk Voorzorg-zegels worden aangenomen -pi -i r Het is een goede gedachte geweest, nu, bij de aanvang van het zomerseizoen een modeshow te organiseren door de firma Frits van der Ven te Den Bosch. In een buitengewoon goed bezette zaal van het Oranje-Hotel te Den Bosch, toonde genoemde firma woensdagmiddag door mid del van een viertal mannequins haar zo mer- en wintermode. Het tijdstip van deze „Tussenseizoen-show" lag goed, zoals we zeiden, want dit modehuis weet het gehele jaar door de nieuwtjes te brengen. Voor de pauze zagen we de nieuwste zomertoilletten, zowel voor de teenager, als als voor dames op leeftijd; kortom er was een grote variatie in maten. Wat reispakjes betreft, zagen we er ver schillende soorten in anthracietgrijs, nauw sluitend en half getailleerd. De hoedjes welke er bij gedragen werden, zijn van een hoog model, meestal in frisse kleuren. Geshowd werd een bontjasje van Nerts- pièce6, dat onverslijtbaar is, in een beige kleur, dat geheel in eigen ateliers wordt ver vaardigd op maat. Ook een origineel nerts- jasje in diverse kleuren wordt geleverd, ge dragen op een reisrokje; dit voldeed aller aardigst. De kwaliteit van deze bontjasjes is zoals het publiek van deze firma gewend is, dus prima. Ook een bontjas in 7/8 lengte in zwart pattes, met ruime rug en breed in de schou ders, maakt dat zo'n ja6 niet te zwaar kleedt. Opvallend was de jas van zeehond bont. uiI Wat suède jasjes aangaat, zagen we er diverse; een vest van suède met een blouse van Zwitserse zijde er onder en een vlotte rok, was een echte sportieve combinatie. Het afkleden met het half tailleren vormde in deze show de hoofdschotel, ook bij de mantelcostuums, deux pièces en com binaties. De stoffen die getoond werden waren fantasie kamgaren, kreukherstellende ka toen en nog steeds de jerseystof, die 't voor de zomer alleraardigst doet. Fijne zwarte gekleede mantelpakjes met satijn afgebiesd, maakten op de dames in druk; andere weer in unie-kleuren of fan tasie structuurstoffen, naar frans model, waarvan de voorkant korter was dan de achterkant en waarvan de rokken met zijde gevoerd zijn, waren exclusief en navanant de prijzen. De zomerjurkjes met of zonder jasje, met soms laag, soms hoog gesloten hals, waar onder een petty-coat is verwerkt, gaven iets fijns te zien en menige dame zal het be koord hebben. Wat de bontmantels voor 't najaar be treft, heeft de fa. Frits v. d. Ven weer eens laten zien hoe 't moet; diverse kleuren bont soorten en modellen werden getoond, ter wijl gewezen werd op het niet zo zwaar ge kleed gaan in bont. Niet alleen voor de winter is bont te dragen, maar ook in de zomer. Op deze show was daarvoor een goede explicatie. Voor 't modehuis Frits v. d. Ven is deze show een uitermate goede voorlichting ge-, weest voor de dames, op alle gebied. Niet alleen van de kleding, maar ook van assec- coires, parapluie6 en hoeden, was er veel te genieten en 't zal de aanwezigen dan ook geen enkel ogenblik verveeld hebben. Kort om, wat deze firma heeft laten zien is voor iedereen aan te schaffen, al waren sommige prijzen wel exclusief. Maar goed, dan heeft men ook waar voor zijn of haar geld. to L 1 i-I"Aki Op het secretariaat van het comité Kon- de van Waspik, Veerstraat 4, worden de inschrijvingskaarten van de renners die zon dag a.s. de Tiende Ronde van Waspik moeten maken nog eens doorgenomen. Men kan dik tevreden zijnop deze 2e lustrum- ronde komt een rennersveld aan de 6tart dat niet alleen uitmunt in quantiteit, maar dat ook een groot aantal prominenten be vat. i :.ij 80 amateurs - onafhankelijkeo. SB» Allereerst zijn daar de 80 amateurs en onafhankelijken die om 3 uur 's middags aan hun 80 km beginnen, met als inzet de grote Prijs van Waspik. In deze groep zijn er maar voldoende die een eerste partij kunnen ineeblazen. We noemen de Breda- naars C. van Amsterdam en Cooreman, die vooral in België naam hebben gemaakt; Frans Balvert uit Amsterdam, momenteel in actie in de klassieker Berlijn - War schau - Praag; C. Paymans uit Tilburg, le in de Ronde van Tilburg op 5 mei j.l., die in 1957 de overwinning in Waspik op zijn naam bracht en ook zijn stadgenoten A. v'. d. Linden, Koehorst en Vesseur zijn geen onbekenden in Waspik; de onafhanke lijke Cor Hamelink, oud-winnaar van de Ronde van Nederland; dan zijn daar nog Idema uit Zwijndrecht, die ook telkens weer in de prijzen zit. Arend van 't Hof, de oud-* prof uit Sassenheim, Verstraeten uit Bad- Hoevedorp, Jan Heijden uit IJselmonde en niet te vergeten H. Koedoe, de kampioen 1960 van Utrecht. Streekgenoten. Behalve de al eerder genoemde namen uit Tilburg en Breda, komen er zondag ook uit de naaste omgeving een aantal mannen hun kleuren verdedigen. We doen maar een groep Paulussen, van Baal en Nooten, al len uit Oosterhout, Stein uit Made, Ad Biemans uit Ulvenhout, die meestentijds ook in België rijdt, Pelikaan uit Raams- donksveer, Stevens uit Dussen en v. d. Griendt uit Vlijmen. Dan is er nog Hoop man, de logé van Adrie Voorting te 's-Gra- venmoer, Joossen uit Teteringen en van Ha ren uit Puttershoek, die 2e werd in Ter- heijden. Prijzenschema. Met deze namen in een Rond, die in en kele jaren zijn reputatie vestigde, kan men een levendige strijd tegemoet zien. Vooral nu het comité het klaar wist te spelen het hoogste prijzenschema te hanteren wat is toegestaan, waardoor een extra inspanning van de renners wel lonend wordt. Nieuwelingen. Voor dat burgemeester Van Erp het startschot voor de grote strijd gegeven zal hebben, heeft een der 100 ingeschreven nieuwelingen de fraaie Heinekes beker al in zijn bezit. Wie dat zal zijn is ook bij deze categorie moeilijk te voorspellen. De kam pioen van Brabant, Karei Breugel misschien? Of zijn plaatsgenoot Barten (Zevenbergen) In dat geval zullen zij toch eerst af te reke nen hebben met mannen als Verbunt, Don gen, v. d. Wiel Vlijmen, van Geloof Made, Leliaert Helvoirt, Heesbeen, Loonopzand en het trio uit Haarsteeg: van Heeswijk, van Heijst en v. d. Water. Hun ronde is 40 km en de start is kwart voor twee. Adspiranten. Tenslotte de minst bedreven beoefenaars der wielersportde adspiranten. Onder hen zijn uiteraard vertegenwoordigers van bijna alle plaatseen in de nabije omtrek. Prinsen uit Hank, van Dongen en van Al phen uit Made, Zwanen en de Jong uit Dongen en Pullens en Sambeek uit Dninen. Maar in deze groep gaat ook nog schuil een broer van de grote Frans Balvert uit Am sterdam. Zal die misschien het zoet van de overwinning gaan smaken? Nadat deze kna pen 20 km hebben afgelegd (6tart 1 uur) zullen wij zekerheid hebben in deze zaak. Laten we hopen dat de jury, bestaande uit de heren v. d. Riet, Breda (kamprechter), Rengenhart, Dordrecht (microfonist) en Ha- vermans, Vermeulen, beiden uit Gilze, en van Heugten, Tilburg, een sportieve strijd zullen leiden en dat de Waspikse EHBO St. Jan zal kunnen volstaan met zich bereid willig in dienst te stellen van het wieier-, comité. Rest ons nog te vermelden dat de KNVB de organisatoren bijzonder ter wille was bij de samenstelling van het program ma voor de promotiecompetitie van RWB. Genoemde club speelt op die dag nl. geen thuiswedstrijd. De zomermode stelt dit seizoen slechts één wet: de „coaty" sa men met 'n Terlenka plissé-rok horen in de garderobe van icder- een die fris, jong en jeugdig wil zijn. VS Lage prijs U slaagt beslist bij Gebrs.Voss, waar de nieuwe Pinkster-collectie nu al aanwezig is. De blazer heet nu „coaty" en is van zijde-linnen, een lichte, aparte zomerstof. In beige en bleu. Maten 36-44 Lage prijs tö."" Terlenka is sterk, kreukherstel- lend en wasbaar. Fijn plissé geeft zomers accent. In 5 verschillende kleuren. Maten 36-44 4 q 75 nitsWfm'l 5e*c3tir<' Hertogenboscfi Markt 103 en Nijmegen Korte Molenstraat - Hoek Ziekerstraat RMIMIK Ml 1(11 ook jongens vanaf 14 jaar, die tot deze functie wensen te worden opgeleid, kunnen solliciteren. Aanmelden zaterdags vanaf 3 uur aan de winkel Hoge Steenweg te 's-Hertogenbosch. II II ii »i ii ii ii DE AGNEET

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10