KAATSHEUVEL WASPIK ^Verhaalsrecht wordt beperkt 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 MEI 1960 18 Eintracht, die met groot machts vertoon door de Spanjaarden ge wonnen werd (73). Dit was voetbal om uren naar te kijken, voetbal in zijn fascinerende schoonheid, maar ook in zijn verbijsterende eenvoud. Nee, laten we ons in de naaste toekomst niet druk meer maken over het feit dat ons Nederlands elftal niet op de televisie komt. Het is allemaal „Much ado about nothing". UITSLAGEN VAN ZONDAG 15 MEI 1960 K.N.V.B. Afdeling Noord-Brabant Junioren hoofdklasse. Groep B (degradatie naar junio renkring). TOP—MOG 2—1 Mulo—Helmond WilhehninaDosko Promotiewedstrijden. Naar 2e klas Greens wachters 2RSV 2 Duss. Boys—Haarsteeg 2 Steenbergen 3-Kaaise Boys Bight 'Oh 2—Irene 2 SCO 3-RKC 3 De Raven—Hulsel Sarto 5—Raamsdonk 3 - Zwaluw VFC 3RlvD\ G o Competitievoetbal 3e klas 315 Heusden 3DESK 5 3e klas 319 Gilze 5— Korvel 5 SET 5 -Viola 2 4—1 5—1 2 6—3 63 2—2 1—3 3—2 5—2 5—3 0—7 Longa 6RKTVV 6 0 5 Zaterdagmiddagcompetitie 2e klas HNC 2—VVN 2 Smerdiek 2—Sprang 2 VelocitasKMA Promotie naar 2e klas Roda '55—Chrislandia 2 Waalwijk 4—1 R. W. B. BladellaRWB Zondag a.s. gaat RWB naar Bladel om te trachten eindelijk eens een overwinning te behalen. Gemakkelijk za'l dit niet gaan, want Bladella is vooral in eigen huis heel wat mans en zal haar uiterste best doen de punten in Bladel te houden, waardoor zij de kans op promotie in eigen hand houdt. De Waal wij kse kampioenen kunnen in Bladel dan ook ge rust hun beste beentje voorzet ten en wanneer zij spelen zoals afgelopen week tegen Steenher- gen en zich daarbij een klein beetje schotvaardiger tonen, dan is er zeer zeker kans op 'n over winning. Het wordt toch werke lijk eens tijd dat rood-wit-blau- wen een puntje behalen, want met die nul onder aan de lijst is toch wel een beetje te bar. Moge lijk tijd dat de rood-wit-blau- nieer te winnen of te verliezen heeft, a.s. zondag de doorslag, want wij weten immers dat een ploeg zonder zenuwen heel wat gemakkelijker speelt dan een vol spanning geladen elftal, dat niet mag verliezen. Laten we hopen dat het een sportieve ontmoeting wordt, waarin de sterkste als de overwinnaar uit het strijdperk treedt. Zij die de reis naar Bladel mee wensen te maken, gelieven zich tijdig van buskaarten te voorzien tegen de kostprijs van 2.De ieugd zal deze dag thuis moeten blijven, want het is financieel on verantwoord in de gegeven om standigheden hiervoor een bus te laten rijden. Vertrek te 12.45 uur uur van het clubhuis. Het 3e elftal zal om 12 uur z'n laatste wedstrijd spelen tegen White Boys uit Waspik en zij moeten deze competitie maar eens goed besluiten met 'n goede overwinning. Kaatsheuvel D. E. S. K. Protest DESK 2 afgewezen Het door DESK ingediende protest betreffende de wedstrijd Baronie 3DESK 2 werd niet ontvankelijk verklaard. Jammer genoeg bleek bij de behandeling over de indiening van 't protest dat aanvoerder Wagemakers op zeer onschuldige manier „er in" was getippeld. De scheidsrechter heeft weliswaar de letter van de wet precies toegepast en dan ook gelijk gekregen, maar wij hebben meer waardering voor die arbi ter, en die zijn er gelukkig ge noeg, die, als er geprotesteerd wordt, niet direct met de stop watch in de hand staan, maar rustig uitleg geven en toch een protest aannemen. Programma voor zondag 22 mei. DESK 2Baronie 3 Aanvang 14.30 uur. Laatste kans voor DES-reserves. Was aanvankelijk vastgesteld de wedstrijd Brabantia 3—DESK l 2, te elfder ure heeft de KNVB deze wedstrijd uitgesteld en inge last de match DESK 2-Baronie 3. Nu het protest afgewezen is. blijven de Dcssers dus op 1 punt staan, terwijl de Baronnen reeds 2 punten bezitten. Na de tegen slag van het protest en het gelij ke spel tegen Brabantia, wordt 't nu bittere noodzaak om deze ont moeting in de volle winst om te zetten, willen de Dessers hun kansen op promotie naar de res. 2e klas behouden. De ontmoeting in Breda op het bar slechte terrein eindigde in 'n 21 nederlaag, maar had een overwinning moeten zijn. Daar om zal deze keer over de gehele linie een partij voetbal gespeeld moeten worden, zoals wij de laat ste weken niet gezien hebben. El ke speler dient zich terdege op de wedstrijd voor te bereiden, hetgeen zondag niet precies kon worden gezegd. Dessers, jullie krijgen nu de kans in eigen hand, houdt hiermede rekening en geeft u ten volle; dit geldt zowel voor degene die het met sjouwen moet halen als voor hem die technisch meer begaafd is. Dessers, speel in elk geval ook een sportieve wedstrijd en stel uw aanhangers niet teleur. De talrijke supporters raden wij aan om de Dessers op de juiste wijze aan te moedigen. Indien eens iets mislukt, breek niet direct de zaak af, maar geef steun in deze zware wedstrijd. Dessers, succes. Duivensport VLIJMEN Wedvlucht De Zwaluw. Zondag hield de P.V. De Zwa luw een wedvlucht vanuit Neuf- villes, België, afstand 154 k.m. Los 10.30. Eerste duif 1241.27, de laatste prijswinnende duif om 13.05.02. Uitslag als volgt: K. Kivit 1 2 65; J. v. Engelen 3 32 63; W. v. Vugt 4 7 16 24 33 34 43 44 60 62; H. de Laat-Parijs 5 64 66; P. Vermeulen 6 13 21 39; H. Pelders 8; M. Libregts 9 20 37- M. Nicols 10 28 53; J. Kiviets 11*18 56; C. v. Hel voort 12 27 29 45; W. v. Ravensteijn 14 73; J. v. Stokkum 15; L. de Laat 17 40 41 46- A. v. Heivoort Fut 19; Jos Ivuijs 22 69; J- v. d. Dungen 23 38 78; G. Treuren 25 52 75; J. v. d. Wiel 26 61 70 83; Th. v. Bokho ven 30 71; M. v. Dal 31 58; J. de Vaan 35 77; M. Laros 36; P. van Dal 42; C. Diepstraten 47 48 80 81; L. v. d. Wiel 49 50 82; H. de Vaan 51; R. v. Esdonk 54 59; J. Voets 55 84; H. Oosterwaal 57 72; Jan Ivuijs 67; L. Nicols 68 74; A. v. Hel voort 76; P. Wijkinans 79; J. v. d. Broek 85. Opvallend zijn de successen van De Zwaluw te Vlijmen in de BCC Den Boscn en omstreken, zowel van Neufvilles als van St. Denis werd de le prijs gespeeld in de BCC, van Neufvilles door K. Kivit, van St. Denis door W. van Vugt. Regionale Brandweerwedstryden Voor de organisatie van de re gionale brandweerwedstrijden, welke ieder jaar worden gehou den in de kring Midden-Brabant, is de keuze ditmaal gevallen op Kaatsheuvel. Zaterdag a.s. zullen de vrij willige brandweren der aange sloten gemeenten elkaar dus in Kaatsheuvel ontmoeten en daar bij trachten in een sportieve strijd elkaar de loef af te steken in het snel en zo mogelijk fout loos afwerken der gestelde op drachten. Het is weer 'n behoor lijk aantal jaren geleden, dat we op de Markt getuige konden zijn van deze interessante wedstrij den, waarvoor van de zijde der bevolking flink wat belangstel ling bestond, eensdeels om het sportieve element en anderdeels De zorg voor uw ogen IS NOOIT TE DUUR J BETAALD Voor een BRIL op advies van uw oogarts, maar ook voor een goede en sierlijke ZONNEBRIL, naar de spe cialist en opticien P. VAN ROOIJ Gasthuisstraat 44 T KAATSHEUVEL omdat het hier een nieuwigheid voor Kaatsheuvel was. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat weer velen zich op het strijdto neel zullen verzamelen om de wedstrijden te volgen. De deelnemende brandweer korpsen komen uit Waalwijk, Gilze-Rijen, Tilburg (3 korpsen), Dongen, Oisterwijk (2 korpsen), Drimen, Sprang-Capelle, Hilva- renbeek, Üdenhoul, Moergestel, Berkel-Enschot en Goirle. 's-Morgens om 11 uur is er 'n vergadering van de burgemees ters der betreffende gemeenten, welke daartoe worden ontvan gen in het restaurant van de Ef- teling. Op hetzelfde tijdstip vangt in Euphonia een vergadering aan van de brandweer-commandan ten der aangesloten gemeenten. 's-Middags om 2 uur verzame len zich de deelnemers op de Markt voor de aanvang der wed strijden. De ploegen zijn in twee klassen ingedeeld. Zij krijgen een opdracht te vervullen aan een bekend en een onbekend object. Hel bekende object zal zich be vinden bij de brandweerkazerne, waarbij ook het publiek zal wor den toegelaten, dat door middel van een luid-spreker van 't ver loop der wedstrijden op de hoog te zal worden gehouden. Verder zal men door middel van vlaggen enz. het wedstrijdterrein een enigszins feestelijk aanzien geven. Wanneer tenslotte het weer wil mee werken, belooft het zaterdag zowel voor de deelnemers als het publiek, mede gezien vanuit propagandistisch oogpunt, een aangename en nuttige dag te worden. Om 6 uur volgt in de grote zaal van hotel Smit een gezamenlijke koffietafel voor alle deelnemers, ter wijl deze zich om 8 uur in dezelfde zaal zullen verenigen, ditmaal ver gezeld van eventuele echtgenoten en verloofden, voor een feestelijke bij eenkomst, tijdens welke de behaalde resultaten zullen worden bekend ge maakt en de prijzen uitgereikt. De jury voor de wedstrijden is sa mengesteld uit prominente figuren van het brandweerwezen. De heer Haarmans, commandant van de beroepsbrandweer uit Tilburg, tevens adviseur van de regionale brandweer, heeft de organisatoren van voorlichting gediend ten aanzien van technische details, en mede gelet op de zorgvolle voorbereiding, welke aan de gehele opzet is besteed, zijn wij er van overtuigd, dat dit brand- weerfeest in alle opzichten zal slagen. Voetbal. R.K.V.V. DESK organiseert jeugdtournooi in verband met 30-jarig bestaan. Op zaterdag 21 en zondag 22 mei organiseert de r.k. voetbal ver. DESK een groot jeugdtour nooi bij gelegenheid van haar 30- jarig bestaan. Een groot aantal verenigingen schreven voor dit lournooi in, waaraan junioren deelnemen van 1416 jaar en van 1618 jaar. Zaterdag is de dag voor de ju nioren van 1416 jaar, waar voor de volgende verenigingen inschreven Sarto (Tilburg), Hieronymus (Tilburg), Wit Zwart (Sprang-Capelle), Waspik (Waspik), Baardwijk (Waal wijk), lino Animo (Loon op Zand),, Dongen (Dongen), en DESK (Kaatsheuvel). De wed strijden vangen op deze dag aan om 13.30 uur. Voor deze afdeling is door de oud-, tevens ere-voor- zitter van DESK, de heer Jac. Smit, een wisselbeker beschik baar gesteld. De junioren van 1618 jaar zullen elkaar zondag bekampen om de door em. pastoor de Klijn beschikbaar gestelde wisselbe ker. Deze wedstrijden vangen om 12 uur aan en hieraan zullen deelnemen: Sarto (Tilburg), Hie ronymus (Tilburg), Dongen (Dongen), Broekhoven (Til burg) S.S.S. (Udenhout), Oister wijk (Oisterwijk), RKDVC (Dru ilen) en DESK (Kaatsheuvel). De duur van de wedstrijden is bepaald op een half uur. Tour- nooi-secretaris is de heer N. J. Kerssens, Dr. Schaepmanstr. 26, tel. 2274. BEDEVAART K.A.J. In verband met de goed geslaagde voettocht, welke de K.A.J. onlangs naar Den Bosch maakte, heeft het bestuur besloten om zondag a.s. we derom een bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw te maken. Zij, die hier voor belangstelling hebben, dienen 's nachts om 2 uur bij de R.K. Gil denbond present te zijn, vanwaar op gemeld tijdstip wordt vertrokken. AGENDA. Apollo-theater Zondag 6 uur en 8.30 uur: Niets dan pech. Alle leeftijden. Donderdag 26 mei, 6 uur en 8.30 uur: De geheime Brigade, 14 jaar. Efteling: Voetbal: zaterdag 13.30 uur en zondag 12 uur: Jeugdtournooi. Brandweerkazerne Zaterdag 14 uur: Regionale brand weer-wedstrijden. UITSTAPJE. De gem. zangvereniging Bel Can to maakt a.s. zondag een uitstapje naar Amsterdam. Omstreeks het mid daguur wordt afgereisd. Op het pro gramma staat o.a. een bezoek aan de operette „Der Bettelstudent" in de Stadsschouwburg. ZONDAGSDOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- opzand worden waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. De praktijk van dr. K. van Tuyn te Kaatsheuvel wordt waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. Loon op Zand Voor zeer veel mensen is het al jaren een doorn in het oog verademing zyn te vernemen, Kamer een wetsontwerp is steid een paar beperkingen in Wat is nu feitelijk 't verhaals recht, zoals dat in de Armenwet staat omschreven? In het kort komt het hier op neer. Bepaalde bloed- en aanverwan ten worden aangesproken voor (een deel der) lasten, indien een hunner in zodanige omstandig heden mocht komen te verkeren, dat deze een beroep heeft moeten doen op ondersteuning en zich wendde tot de plaatselijke dienst van sociale zaken. Het beroep dat kan worden gedaan op parti culiere of kerkelijke instellingen laten we hier maar buiten be schouwing. Plaatselijk zijn de normen vastgesteld hoe groot een onder steuning zal kunnen zijn en meestal neemt de overheid dan het gehele bedrag der ondersteu ning voor haar rekening, maar zal net geheel of een gedeelte te rugvorderen van de-ondrsteunde zelf of van zijn familieleden die onderhoudsplichtig zijn. De wijzigingen In het hier aangehaalde wets ontwerp nu wil de regering het verhaalsrecht van de overheid (dus niet van kerkelijke of par ticuliere instellingen) enigermate beperken en wel in deze vorm: a) geen verhaalsrecht meer, wanneer het gaat tussen groot ouders en kleinkinderen. b) beperking van 't verhaals recht tussen ouders en meerder jarige kinderen of tussen schoon ouders en aangetrouwde kinde ren. Deze beperking zal dan hierop neerkomen dat indien een onder houdsplichtige een draagkracht heeft, welke niet meer bedraagt dan de draagkracht van een on gehuwde die een jaarinkomen neeft van 12.000.of een ver mogen van 22.500.geen ver haal meer zal plaats vinden bij bijstand aan 1) personen die voor 1901 geboren zijn en de leeftiid van 65 jaar reeds hebben bereikt en die niet in een inrich ting zijn opgenomen of verblij ven; 2) als gevolg van een ver pleging in een psychiatrische in richting, en 3) bij verpleging in een niet psychiatrische inrich ting na 't tweede jaar van verple ging. Grens- by 1000. verhaalsrecht in de huidige vorm Het zal voor velen dan ook een dat op 1 febr. 1960 bij de Tweede ingediend, waarby wordt voorge- dit verhaalsrecht aan ta brengen. van de uitkering a.o.w. moeten leven, waarvan zij niet kunnen rondkomen natuurlijk, maar die nalaten om ondersteuning aan te vragen omdat het toch weer het zij geheel of gedeeltelijk ver haald wordt op de onderhouds plichtigen. Het is te hopen, dat het wets ontwerp wordt aangenomen, want dan betekent dit, dat er heel wat stille armoede zal kun nen verdwijnen. Pak van het hart Wat betreft het onder 2) ge noemde zal voor vele mensen van wie een familielid in een krank zinnigengesticht of in een ande re psychiatrische inrichting ver blijft een pak van het hart val len, want bij de meestal uitzicht loze duur van de verpleging van deze ongelukkigen weegt een ja ren en jaren durende bijbetaling op de duur ontzettend zwaar. De onder 3) genoemde beper king geldend hij opname in een verpleeginrichting, rusthuis en per maand Een kleine toelichting zal voor velen welkom zijn. Voor wat be treft de draagkracht; het inko men van een ongehuwde onder houdsplichtige moet minder zijn dan 12.000.per jaar om van de beperking te kunnen profite ren en evenzo mag het vermogen niet groter zijn dan 22.500. Voor gehuwden betekent dit, dat het inkomen herleid wordt naar dat van een ongehuwde. De onder 1) hierboven ge noemde beperking van het ver haalsrecht houdt in dat meerder jarigen met een niet al te groot inkomen niet meer aangespro ken kunnen worden in verband met een ondersteuning aan be jaarde ouders. Er zijn nog heel veel bejaar den, die praktisch alleen maar Rouw - drukwerk Wij hebben nieuwe monster boeken voor rouw-artikelen als bidprentjes, rouwbrieven, rouwkaarten enz. samenge steld en zenden deze eventueel gaarne ter inzage. Wij maken van deze gelegen heid gebruik er op te wijzen, dat degenen, die hun rouw- drukwerk door onze drukkerij vervaardigd en geleverd wil len zien, deze rechtstreeks bij ons gelieven te bestellen en niet bij tussenpersonen, ofwel deze laatsten uitdrukkelijk op dracht te geven ze by onze drukkerij te doen vervaardi gen. Waalwykse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN dergeliike is minder ingrijpend, omdat het verhaal pas vervalt na twee jaar verpleging en dat is vanzelfsprekend nog een lange tijd. De ministers, die dit wetsont werp hebben ondertekend, teke nen hierbij aan, dat de wetgever de verzorging van hulpbehoeven den in inrichtingen uit financi eel oogpunt bekeken niet al te gemakkelijk mag maken, omdat daarvan een ongewenste aanzui gende werking kan uitgaan. Dan zouden personen, die zonder overwegende bezwaren thuis verzorgd kunnen worden, ter op neming in een inrichting wor den aangemeld, ten koste van de familieband en de openbare mid delen. Wij zijn de laatsten die willen beweren, dat er aan het verhaals recht niet veel meer aspecten zo wel van sociale als van juridi sche zijde zijn aan te wijzen, maar wij zullen hierop niet in gaan, omdat wij van mening zijn 7—0 2—2 3-4 0—2 Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentie» tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL ZIEKENTRIDUUM. Het jaarlijks terugkerende ziekentriduum zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 31 mei, woensdag en donderdag 1 en 2 ju ni. Nadere bijzonderheden volgen spoedig. AGENDA. Doktersdienst Zondag 22 mei. De doktersdienst van Dr. de Vries alhier wordt waargenomen door Dr. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaats heuvel. Tel. 04167-2550. Zaal Parochiehuis Zondag 11.30-12.30 uur Leesbibliotheek. Dinsdag en donderdag 2.30-5.30 u. Ont spanning bejaarden. Zaal Vermeulen Zondag 22 mei, 7 uur, Bal o.l.v. The Skiners. Zaal Echo der Duinen Zondag 22 mei Vrij bal o.l.v. The Luckey Stars. Zaal Concordia, Kloosterstraat 25 Zaterdag 21 mei, 3 uur: Officiële ope ning Muziekfeesten. JEUGDTOURNOOI. Zaterdag 21 mei a.s. wordt op het voet balterrein naast het gemeentelijk g-mna- stieklokaal een jeugdvoetbaltournooi gehou den, georganiseerd door de v.v. Waspik. Hieraan nemen 5 elftallen deel met spelers tot en met de leeftijd van 18 jaar. De in geschreven verenigingen zijn: DVVC Don gen; Juliana Baardwijk; Good Luck R'veer; Nevelo Oisterwijk en Waspik. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten van de Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag a.s. als volgt: 9.30 uur Ds. Verploeg; 14.30 uur de heer Meijer uit Veenendaal. ZOMERAVONDVOETBAL. De eerste wedstrijden in de zomeravond competitie voor R'veer en omstreken zijn gespeeld. Op het laatste moment moest Good Luck verstek laten gaan wegens ge brek aan voldoende actieve spelers, zodat de competitie is ingezet met 7 elftallen, die wij al eerder op deze plaats noemden. Uit slagen Hollandia A - Hollandia B 4-0; Sandoelse Boys - Militairen 0-1; PNEM - Necof 1 - 1 en Militairen - Hollandia A 5-0. STENO. Voor het te 's-Bosch gehouden examen stenografie slaagde mej. K. van Strien uit Waspik. BADMINTON. De competitiewedstrijd Goirke 2 Tilburg - Vitesse Waspik heeft een 4-2 overwin ning opgeleverd voor de thuisclub. Zater dag a.s. moet Vitesse weer in Tilburg aan treden tegen het eerste team van Ragazzi. KORFBAL. In de voorlaatste wedstrijd van de comp. der Ned. Korfbalbond distr. Tilburg heb ben de Wespikse dames van Amicitia een bijzonder fraai resultaat geboekt. Amicitia versloeg nd. Brabantia met 2-0. Als ook uit de laatste wedstrijd de volle winst wordt behaald zal Amicitia de 3e plaats in de eindstand van haar sterke afd. veroveren. KRINGSPORTDAG. A.s. zondag zullen de Waspikse jonge boerinnen en jonge boeren aan de Kring sportdag deelnemen, welke in Driesprong te Breda wordt gehouden. Hiervoor staan op het programma: Ritmische muziek-, en teloefeningen; vrije oefeningen, pyramide- bouw en touwtrekken. Voorts worden hard loopwedstrijden gehouden; hierbij wordt Waspik vertegenwoordigd door Han Wage makers (1500 m), Jos Kemmeren (800 m) en Piet Verschure (400 m). RKJB HANDBALTOURNOOI. De serie-overwinning in de rugby basket- balcomp. is door de Waspikse jonge boeren voortgezet. Afd. Oosteind werd een 19-5 nederlaag toegebracht, terwijl de afd. Don gen, dat met Waspik de leiding in het klas sement, na een harde, spannende strijd, met 4-3 in Waspik zijn meerdere moest er kennen,Door deze overwinning is Waspik kampioen van haar district geworden. In deze hoedanigheid mag onze sportclub daarom zondag te Breda aantreden om het kampioenschap van Kring Breda. LOURDESCONGRES. Ter voorbereiding van het Lourdescon- gres, dat van 24 - 30 mei wordt gehouden en waarbij ook onze afdeling van jonge boerinnen en boeren wordt vertegenwoordigd zal a.s. zaterdag 21 mei een bijeenkomst worden gehouden in het Gemeenschapshuis te Waspik-Boven, dat in het teken staat van De Hongerende Wereld.. De avond zal sfeervol worden voorbereid. O.m. wordt 'n Lourdesfilm vertoond, terwijl de Geestelijk Adviseur een samenvatting zal geven van de sociaal godsdienstige cursus „Hun Hon-, ger - Onze Pijn", welke afgelopen winter heeft plaats gehad. WONINGVERBETERING. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een grondige restauratie van de 9 ge meentewoningen in de Spoorstraat, ge merkt 32 t.m. 48. Op het dak werden nieu we schoorstenen gebouwd en werden dak pannen en goten door nieuwe vervangen. Het interieur werd verfraaid door het aan brengen van nieuwe plafonds, terwijl deze huizen door nieuwe WC-s, kasten en slaap kamers beter bewoonbaar werden ge maakt. Voorts worden de lichtleidingen ge heel vernieuwd en reparatie verricht aan ramen en deuren. Het schilderwerk zal een en ander completeren. POORTERSTOURNOOI. Zaterdag 21 en zondag 22 mei wordt er in Giersbergen een Poorterstournooi ge-, houden. Hieraan zullen uit Waspik vier vendels deelnemen, n.l. 2 van het St. Ser- vatiusgilde en 2 van het St. Jansgilde. Za terdagavond wordt het tournooi om half 6 geopend, waarna volksspelen worden ge houden. Een kampvuur zal deze eerste dag afsluiten, waarna de poorters hn tenten zul len opzoeken. Voor zondag vermeldt de dagindeling o.m. een H. Mis in de openlucht, een fototocht en een wedstrijd in duikbal. De sluiting is gepland op 4 uur. De algehele leiding be rust bij de commissaris van Jong Neder land in 't distr. De Langstraat dhr. Broek. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Op verzoek van het Comité Ronde van Waspik is door Burg. en Weth. van onze gemeente algehele ontheffing verleend van Winkelsluiting op zondag 22 mei a.s., zo dat op die dag alle winkels tot 's avonds 10 uur open mogen zijn. Dit in verband met de 10e Ronde van Waspik die a.s. zondag wordt verreden. BESCHERMING BEVOLKING. De blokploegen van onze plaatselijke B.B. hebben de oefening welke vorige week in de onbewoonbaar verklaarde woningen in de Raadhuisstraat werd gehouden voortge zet. Onder leiding van blokhoofd H. Smits legde het gezelschap al een grote vaardig heid aan de dag in het specifieke werk voor deze organisatie. Belangstellenden willen wij er op attenderen dat er momenteel ge- légenheid is zich voor de BB op te geven bij het hoofd Zelfbescherming, de heer Th. de Graauw, Middenstraat 2, alhier. CONTACTAVOND. In verband met de voorbereiding op de Eerste H. Communie werd in de meisqjes^ school een contactavond belegd voor de ouders der communicanten. De talrijke aan wezigen werden tijdens deze bijeenkomst toegesproken door pastoor L. Roovers, ter wijl de onuders voorts de gebeden en ge- zangeny rond de a.s. plechtigheden gezamen lijk doornamen o.l.v. het onderwijzend per soneel.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6