De Echo van het Zuiden DRUNEN DRUNEN HEEFT EEN NIEUWE BURGEMEESTER Stassar Betere Spaanse suede jasjes Kunst na Arbeid" zet 40-jarig Jubileum in met een Nationaal Federatief Muziekconcours. Maak rente op uw belastingschulden! NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIj MAANDAG 30 MEI 1960 83e JAARGANG No. 43 Elshout Waalwijk is het toch maar goed dat het is afgelopen, want aan het spel van de rood-wit-blauwen was toch wel te zien uat net noog tijd wem om eens een flinke rustKUur te gaan ondernemen. Het eerste kwartier van de wedstrijd was het alles R\\ B wat de klok sloeg, maar weer zat het hen niet mee. Uit een voorzet van rechts brak de centervoor Bruurmijn ooor, passecrue ue keeper en scoorde op Peneerste wijze, 10. Even later een mooie combina tie tussen Bruurmijn en Passier, waaruit deze laatste een prach tige kans kreeg, maar zijn hoge scnot wordt door de DVS doel man goed gestopt. lien volgende aanval brengt Dulden vrij voor doel, die be heerst in de uiterste hoek schiet, maar tot ieders verwondering wordt dit doelpunt wegens bui tenspel afgekeurd. Een half uur lang blijft DVS ten slotte aanvallen, maar de achterhoede van KWB verdedigt op sublieme wijze. In laatste in stantie weet de invaller-doelman Avontuur op uitstekende wijze in te grijpen en als ten slotte de gehele RWB-achterhoede wordt gepasseerd, weet de wederom uit stekend spelende Treffers op de doellijn een doelpunt te voorko men, zodat de rust komt met een 1U stand. Na de rust zien we eenzelfde spelbeeld, een gestadig aanval lend DVS, welke aanvallen ech ter op gemakkelijke wijze wor den afgeslagen. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd weet RWB de voorsprong te ver groten, als Bruurmijn, die deze dag een voortreffelijke wedstrijd speelde, prachtig doorgeeft naar v. Beek, die laag en onhoudbaar het laatste doelpunt van deze promotie voor RWB scoort, 2-0. Even later heeft ook DVS suc ces, als zij in buitenspelpositie de hal te pakken krijgt en de uitge lopen doelman geen kans geeft, 21. Al met al een voor RWB waardig slot, waarmede zij aan toonde geenszins de mindere te zijn, doch ook een wedstrijd, waarin de echte goede vechtlust ontbrak, waardoor deze kleine overwinning juist groot genoeg beloond werd. Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik Vacature Meisjesschool Aan mej. Krooijmans, onderwij zeres aan de r.k, meisjesschool al hier, is op haar verzoek (wegens huwelijk) per 1 juni a.s. ontslag verleend. Afbraak woning De woning van het gezin N. Schel lekens, Benedenkerkstraat 28, dat in augustus van het vorige jaar door een militaire truc zwaar werd be schadigd, is onder de slopershamer BRILLEN BRILLEN 3|/4 rente tot f 30.000.-. R. W. B. RWB—DVS 2—1 In. haar laatste promotiewed strijd heeft RWB eindelijk een overwinning kunnen behalen, zij het op een niet zo erg overtui gende wijze, want het grootste gedeelte van de wedstrijd was DVS in de aanval. DVS verdedig de op zeer flegmatieke wijze haar kleine kans, die door deze neder laag op een niet is uitgelopen, zodat Steenbergen en Bladella promoveren. „Nu is de strijd gestreden, en ieder is tevree", zegt het kampi oenslied van RWB, en hoewel dit slechts gedeeltelijk waar zal zijn, had bewaard, zulte te laat bemerk- verdwenen. Wachtend op Met ingang van 16 juni is benoemd tot burgemeester van Drunen: Mr. H. J. M. Stieger, thans burgemees ter van Hoedekenskerke in Zeeland. Na het behalen van de Mr.-titel aan de Universiteit te Nijmegen, was mr. Stieger een jaar werkzaam op de Provinciale Griffie van Zeeland. Per 1 maart 1952 werd mr. Stieger benoemd tot burgemeester van Hoe. dekensKerke. Burgemeester Stieger is 38 jaar gehuwd en heeft 2 kinde ren: één van 3 en één van 5 jaar. Direct na het bekend worden van de benoeming, hadden wij een tele fonisch onderhoud met de nieu we burgemeester. Burgem. Stieger toonde zich bijzonder ingenomen met zijn benoeming en de overgang van een gemeente van 1650 zielen naar een van 7500 zag hij terecht als een mooie promotie. Van zeer grote betekenis achtte burgemeester Stie ger het dat Drunen een snel groeien de gemeente is met een bloeiende industrie, met een recreatiegebied dat vele mogelijkheden biedt, en een voor zover hem bekend is, aangena me en hartelijke bevolking. Op zeer korte termijn hoopt de nieuwe bur gemeester in Drunen te komen wo nen, om zich geheel aan de verdere bloei en ontwikkeling van Drunen te kunnen wijden. Ook was hij bij zonder ingenomen met de belang stelling uit Drunen, welke hij kort na het bekend worden van zijn be noeming reeds ondervond, en hoopte op zeer korte termijn in Drunen na der kennis te kunnen maken. Spe ciaal vertelde burgemeester Stieger dat ook zijn vrouw met heel veel belangstelling de vestiging in Dru nen tegemoet ziet en deze promotie naar Drunen met vreugde had be groet. De benoeming van de nieuwe bur gemeester in de persoon van mr. Stieger (38 jaar) met al 8 jaar er varing in het burgemeestersambt, is in Drunen met vreugde begroet en ligt in de wens die men algemeen koesterde. NIEUWE RAYON-COMMANDANT Tot rayon-commandant der Rijks - politiegroep Drunen is met ingang van 1 juni benoemd: wachtmeester J. de Klerk, thans rayon-comman dant in Kruisland, groep Steenber gen. TENNIS Het eerste team van de tennisclub „De Klinkaert" is zondag met een gelijk spel tegen L.T.C. uit Tilburg kampioen geworden in de 3de klas. Het eerste team van „De Klinkaert" kwam dit jaar voor de eerste maal in de derde klas uit. Het bestond uit de dames v. Thiel en Cales en de heren Vernooy en Cales. DISTRICTS (PATROUILLE) - WEDSTRIJDEN Zaterdag en zondag werden op de „Fellenoord" de patrouillewedstrij- den voor de verkenners van 't dis trict „de Langstraat" gehouden. Ie dere troep had hiervoor zijn beste patrouille afgevaardigd. Na een spannende strijd wisten de Houtdui ven van de Dr. Akkermanstroep uit Drunen als eerste te eindigen vóór de Zeeverkenners uit Heusden. De Drunense verkenners gaan nu naar de diocesane patrouille wedstrijden, die binnenkort worden gehouden. We wensen hen veel succes, en ho pen dat ze de eer van de Langstraat in 't algemeen en van Drunen in 't bijzonder hoog zullen houden. FESTIVAL. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan zal door de gemengde zangvereniging Uit spanning door Inspanning, een festival ge organiseerd worden op 23 en 24 juli a.s. Het bestuur heeft verschillende heren be reid gevonden om zitting te nemen in het feestcomité. In café Klerks, waar ook het repetitielokaal van de zangvereniging is, werd op de eerste vergadering een bestuur gekozen: P. Janssen, voorzitter; Th. v. d. Aa, vice-voorz.; J. Hesselmans, secretaris; H. van Dommelen, 2e secr.; G. Schapen- lonk, penningmeester. In het comité heb ben verder zitting genomen de heren: C. Boelen, Am. van Huiten, P. van Huiten, H. van Delft, E. de Haan, J. Muskens, Fr. Vermeer en J. Nijssen. Het festival zal gehouden worden op het terrein gelegen achter café Klerks. In de loop van enkele weken zullen verschillende autoriteiten aangezocht worden om zitting te nemen in een ern-comité. De bedoeling Is dat de zaterdagavond verzorgd wordt door de jubilerende vereniging met mede werking van de kerkelijke fanfare. Getracht zal worden om de feestelijkheden op zon dag te sluiten met een groot bal. MEIMAAND. Dinsdag zal de mei-maand-viering ge sloten worden met „Onze Dag". Hebben de afgelopen weken behalve de parochianen duizenden pelgrims een bezoek gebracht aan de Wonderbare Moeder, en was het vaak zo druk, dat de parochianen wat al te veel in het gedrang kwamen, dinsdag zullen de parochianen de eerste plaatsen innemen. Op bijzondere wijze zullen deze dan hun devotie tot Maria tonen. Hoe diep de viering van „Onze Dag" bij de Elshout- sen er in zit, blijkt telken jare. Opvallend is hoeveel oud-parochianen die dag weer naar Elshout komen om deze dag mee te maken. Maar ook honderden uit de naaste omgeving komen ook nog de laatste meidag hun devotie tot Maria tot uiting brengen. Vooral de plechtige grote processie naar de gcnadekapel trekt veel bezoekers. Die dag wordt om half 7 en om half 8 een z.g. gemeenschapsmis opgedragen. Om half 7 plechtig lof met processie. Met de komst van de juni-maand is dan ook weer voor Elshout de rust teruggekeerd. JUBILEUM. A.s. woensdag 1 juni zal het 40 jaar ge leden zijn dat mej. C. v. d. Lee haar loop baan bij het onderwijs begon. Na ruim 19 jaar verbonden te zijn geweest aan de meis jesschool te Best, daarna 4 jaar te 's-Bosch, werd zij benoemd aan de meisjesschool te Elshout, alwaar zij nu ruim 17 jaar haar beste krachten heeft gegeven. Naast een on gekende ijver en toewijding voor de jeugd, heeft zij voor het culturele en charitatieve leven van de parochie in al die jaren veel verdiensten verworven. Ofschoon de offi ciële feestviering wegens omstandigheden tot een nader te bepalen datum verschoven is, zal het a.s. woensdag „de juffrouw" ze ker niet aan belangstelling ontbreken. Een oprechte hulde is zeker op zijn plaats. OPVANGCENTRUM. Met ingang van 1 juni zal het opvang centrum St. Norbertus opgeheven worden. De laatste bewoners hebben intussen een nieuw pension toegewezen gekregen. Ruim 10 jaar heeft het Norbertushuis gerepa- trieerden geherbergd en de meeste bewo ners waren gehecht aan de rustige omge ving. Menige vriendschapsband werd in de loop der jaren tussen de gerepatrieerden en de bewoners van de parochie gesloten. BAARDWIJK - ZWALUK VFC 7 - 4. De j.l. zaterdag niet in grote getale aan wezige toeschouwers, hebben voor rust niet kunnen genieten van fraai voetbal, want toen werd er /namelijk door beide partijen zeer slecht voetbal gespeeld. Zwaluw VFC was in de eerste helft nog de minst slechte ploeg, wat blijkt uit het feit dat zij twee maal een voorsprong namen. Dat de Vugh- tenaren tenslotte toch met een grote ne derlaag naar huis moesten, was te wijten aan hoofdzakelijk het sublieme spel van Baardwijk's linkerwing, waar Beerens en van Gelder zo handig manoeuvreerden, dat menig hartstochtelijke voetballiefhebber er koud van werd. Na rust was alles Baard wijk wat de klok sloeg en de Vughtenaren moesten in de tweede helft alles in de ver dediging terugtrekken om onheil te voor komen. Om precies 5 uur trapt Zwaluw VFC af en trekt direct fel van leer. De achterhoede van de geel-zwarten maakt een zeer onze kere indruk en vooral van der Steen moet steeds ondervinden, dat de Zwaluw-voor- waartsen hem te vlug af zijn. De eerste tref fer van Zwaluw VFC laat dan ook niet lang op zich wachten en al na vijf minuten ligt nummer één in het net. Uit goed voorbe reidend werk van hun rechtsbuiten weet de midvoor der gasten 1—0 aan te tekenen. In dezelfde minuut is het echter weer ge lijk als eenzelfde doelpunt ontstaat en J. Schalken hiervan de maker is, 1-1. Het spel blijft op en neer golven, maar is daar entegen het aanzien niet waard. Zwaluw VFC loopt uit tot 2 - 1, middels een penalty, wegsen hands van H. Maas, die overigens onnodig de bal in het strafschopgebied met de hand speelde. Baardwijk pakt nu was steviger aan en in de 26e minuut is het weer gelijk, door H. Leijtens, die uit een voorzet van Beerens weet te schieten, 2-2. Nu heeft Baardwijk voor goed de smaak te pak ken en zijn het met hulp van de zwakke Zwaluw VFC-goalie, komt in dezelfode mi nuut no. 3 tot stand. Dit is ook de rust stand, hoewel J. Schalken met een schot tegen de lat in de 30e minuut beter lot had verdiend. Na rust is het spjel vooral aan Baardwijk-zijde van veel beter gehalte dan voor de rust en vooral Beerens valt met zijn knappe passes en harde werken nog het meest op. Een vijftal corners voor Baard wijk lopen op niets uit en het duurt tot in de 65e min. eer Baardwijk de score op 4-2 kan brengen. Vier minuten later scoort de Brouwer een buitenspeldoelpunt, doch even hierna plant hij zijn hoofd tegen een voorzet, tot stand gekomen uit goed samenspel tussen Beerens en van Gelder, en nu is het wel raak 5-2. De Brouwer blijft in het stuk voorkomen als bij combinaties op de linkerhelft hem vrij spel gegeven wordt en de hem toege speelde bal hard en hoog in de touwen schiet, 6-2. Zwaluw blijft ondanks de aan houdende aanvalen van Baardwijk moedig volharden en ziet dit ijverige werken be loond met een doelpunt, 6 3. Baardwijk Iaat ondanks de fluweelachtige voorsprong de teugels niet vieren en uit een vrije trop NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Qui- vrain, afstand 170 km. Gelost om 11,40 u. Eerste duif geconstateerd om 2-35-10, laat ste duif om 2-56-20. Ingemand werden 210 duiven. De prijzen werden als volgt be haald: C Verhagen 1, 35, 44; G Vos 2, 13, 30; J Spierings 3, 5, 23; H de Jong 4; C v Tilborgh 6, 32, 34, 39; C M de Jong 7. 26, 43; A Brouwere 8; J Pols 9; P de Meter 10, 40; M Netten 11; F Tactor 12, 27, 36, 37; J Rosenbrand 14, 17; Gebr v Oss 15; M Mesch 16, 20; A Vos 18; Joh de Jong 19, 24; A Snaphaan 21; Joh Ster renburg 22; A Spuijbroek 25; C Broeks 28; A J Ophorst 29; D v d Schans 31; G Rosenbrand 33, 45; A Spierings 38; Jo Sterrenburg 41; A Heibloem 42. Overschot poulen van 25 cent: A Spierings 1, 4; A Heibloem 2; P de Meter 3; A Brouwers 5; W Nieuwenhuizen 6; J Pols 7. A.s. donderdagavond inmanden voor Pont St. Maxence, tussen 7-8 uur. CONCOURS EXCELSIOR. Het groot muziek- en zangconcours dat alhier ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior wordt georganiseerd, staat thans voor de deur. Het concours, waarvoor niet minder dan een 30-tal verenigingen hebben ingeschreven, wordt gehouden op 4, 6 en 11 afstand t«. Beide auto's liepen vrij ernstige bescha digingen op. Rijks- en verkeerspolitie wa ren spoedig ter plaatse en zullen de schuld vraag onderzoeken. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. CHR. KLEUTERSCHOOL. De aangifte van nieuwe leerlingen voor de Chr. Kleuterschool alhier kan plaats vin den op donderdag 2 juni a.s. des middags van 4 tot 5 uur in het schoolgebouw van de Kleuterschool. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Noyon, over een aistand van 274 km. De uitslag was als volgt: S v Peer 1;; C Boer 2; P van Kaamsdonk 3, 6, 20; A Klootwijk 4, 12, 19; H Verduijn 5; M v d Galiën 7; C de Cloe 8, 24, 25; M v Peer 9, 10; P Nieuwenhuij- zen 11, 14, 16, 21; B. Pols 13, 18; Jac Verduijn 15; C Treffers 17; A Versteeg 22; E Haverhals 23. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Orleans. TENNIS. De tennisclub Roaktum alhier speelde j.l. zaterdag op haar banen een wedstrijd tegen Woburnpark uit Vught. Roaktum 1 won deze wedstrijd met 4-1; het tweede team speelde eveneens en wel tegen Pettelaar I uit Den Bosch. Deze wedstrijd werd met 5-0 verloren. BEROEPEN. Ds. L. Trouwborst, Ned. Herv. predikant ter plaatse heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente te Opheusden. VOETBAL. Het eerste elftal van Wit-Zwart speelde j.l. zondag een beslissingswedstrijd tegen Tuldania 1 uit Esbeek voor de laatste plaats in de le afd. van de Brab. Voetbalbond Met 3-0 wist Wit-Zwart deze wedstrijd te winnen, zodat men de plaats in de le afd. van de Brab. bond heeft weten te behouden. DEELNAME CONCOURS. De muziekvereniging Sirena heeft op Hemelvaartsdag deelgenomen aan de mars- wedstrijden van het federatieve muziekcon cours te Eist. Met 32 punten werd beslag gelegd op een tweede prijs. Jammer voor Sirena dat men in een rubriek 1 puntje te kort kwam. Was dit niet het geval geweest dan had men een volledige bekroning op het werk gezien. Een volgende maal beter. nieu we woning in de Margrietlaan, heeft de familie Schellekens dit onwaar dige onderdak tot nu toe moeten be wonen. Met het verdwijnen van dit pand is men weer een stapje dich ter bij de verwezenlijking van de plannen rond het rechttrekken van de bochten in de Benedenkerkstraat. 20 Woningen betrokken De twintig nieuwe huurkoopwo ningen in de Margrietlaan en Ma- rijkelaan zijn thans alle bewoond. Deze week hebben de laatste fami lies hun haard verlaten om bezit te nemen van hun nieuwgebouwde ei gendommen in het uitbreidingsplan Waspik-Beneden. Sportdag boeren en boerinnen De sportclub van de Waspikse jon ge boeren heeft op de Sportdag in Driesprong te Breda een gevoelige les gehad. Telken jare bij de lijstaan voerders der diverse klassementen is er bij onze sporters blijkbaar een superioriteitsgevoel gegroeid, dat hen er toe bracht te wemig voorbe reid op deze kringsportdag te ver schijnen. De derde plaats welke Waspik in het A-klassement kreeg toegewezen, laat echter nog juist de mogelijkheid open om de volgende kringsportdag (24 juli te Wernhout) een plaatsje voor het A-klassement van de interfering te bemachtigen. Men is nu ook vast van plan zich hierop serieus te prepareren om deze kans te benutten. SLAGERIJ J. VERHAEG VANfcRENS Kerkstraat 29 WASPIK Ook UW vertrouwd adres voor VERSE WORST EN GEHAKT De gedetailleerde uitslagen: Vrije oefening: 3e plaats, Pyramide 400 m. P. Verschuren 4e, 800 m. J. Kemmeren le; 1500 m. J. Wage- makers 4e. Algemeen klassement eerste prijzen: 1 Princenhage, 2 Prinsenbeek, 3 Waspik, 4 Galder. De boerinnen behaalden in het B- klassement een tweede prijs en een 7e plaats op de ranglijst. Bij volks dans werden zij 4e. Bij het gemengd volksdansen bezette Waspik de 3e plaats. LOURDESCONGRES. Als laatste voorbereiding op het Lour- descongres hielden de jonge boeren en boe rinnen een bijeenkomst in het gemeen schapshuis te Waspik-Boven. Kapelaan Ras gaf hierbij een samenvatting van zijn cur sus Hun Honger - Onze Pijn, welke hij afgelopen winter voor genoemde vereniging gaf. Verder werd op deze avond een film gedraaid, terwijl bovendien wat poëzie door enkele leden werd gedeclameerd. Te Lour- des is Waspik vertegenwoordigd door mej. Gonda de Bont en de heer Am. Smits. Burgemeester van Erp woont het congres bij als vertegenwoordiger van de Nationale Jeugdraad. INSTRUCTIE-AVOND. Op dinsdag 31 mei a.s. wordt in de zaal van café Montens, 't Vaartje 2, een instruc tie-avond gehouden voor de leden van de beide Blokploegen. Aanvang 8 uur. Op woensdagavond 1 juni is er een samen komst voor de leden van de Mobiele Red dingsploeg en wel om half negen. POORTERSTOURNOOI. Het poorterstournooi van Jong Nederland dat in Giersbergen werd gehouden en waaraan vendels deelnamen uit Drunen (2), Waspik (2), Waspik-Boven (2) en Heusden - Haarsteeg moest verstek laten gaan - is gewonnen door de Drunense Duinbazen. Een eervolle tweede plaats eisten de Hun nen van de St. Jansgroep uit Waspik voor zich op. Deze knapen, voor het eerst in dergelijke wedstrijden uitkomend, moesten het hier opnemen tegen vendels van ver enigingen met een 15-jarige ervaring. Dat de Hunnen op dit toumooi zó voor den dag kwamen is daarom een eervolle vermelding waard. Derde op de ranglijst werden de Zandhazen uit Drunen. De vierde plaats ging naar Vikings (St. Jan Waspik), die zij deelden met de Arenden van het Servatius- gilde uit Waspik-Boven. Vijfde werden de Hcusdense Zwaluwen en zesde de Ktnge- roes van Servatius uit Waspik-Boven. Super soepel onze alleen Markt 17. 's-Hertogenbosch. Tel»foon 37073 KLEEDT V MODIEUS SS Burgemeester van Prooijen Ere-voorzitter van „Kunst na Arbeid". Het optreden van het Fanfarecorps der Genie, o.l.v. Kapelmeester W. von Berg was het hoogtepunt van de avondconcerten. Dr. N. L. Gerlach, beschermheer der vereniging, schenkt zilveren beker aan bestuur. Voor het federatieve muziekconcours, dat Kunst na Arbeid op 26 en 28 mei j.l. orga-. niseerde was zeer veel belangstelling. Voor al het avondconcert van het in gala-unifor men gestoken fanfarekorps der Genie uit 's-Hertogenbo6ch genoot de belangstelling van ongeveer 1500 personen. Dit optreden vormde wel het hoogtepunt van de avond- iLMH-* - U ontvangt van de fiscus voortdurend aanslagen voor vele belastingen. Verminder uw zorgen door de betaling in termijnen aan ons op te dragen uit een bij de N.H.M. aan te houden tegoed op spaarrekening. Stort op uw spaarrekening regelmatig de noodzakelijke bedragen voor uw belastingschulden. De N.H.M. vergoedt over het saldo van H. de Brouwer schiet J. Schalken zijn club naar 7-3. Zwaluw VFC neemt ten slotte het laatste doelpunt voor haar reke ning en brengt daarmede de stand op 7 - 4. Zo scoorde Baardwijk dus weer 7 doelpun ten en het lijkt onderhand een legendarisch bekercijfer voor de geelzwarten te worden. Hopelijk is het a.s. zondag tegen Schijndel ook zo en kunnenzij, de geelzwarten dan, met waarschijnlijk hoger geklasseerde voet balclubs de strijd aanbinden. juni en belooft het vorige door Excelsior ge houden concours nog te zullen overtreffen. A.s. vrijdagavond zal op het daartoe fees telijk in te richten concoursterrein aan de Hendrik Chabotstraat een openingsconcert plaats vinden, dat zal worden verzorgd door de plaatselijke muziek- en zangverenigingen. A.s. zaterdagmiddag zal dan het eigen lijke concours een aanvang nemen. Die dag zullen reeds een 7-tal gezelschappen aan de verschillende wedstrijden deelnemen, ter wijl de harmonie Marijke alhier het avond concert zal verzorgen onder leiding van haar dirigent de heer van Iersel. Op 2e Pinksterdag zal het concours wor den voortgezet dat dan om 11 uur v.m. zal beginnen. Negen gezelschappen zullen dan optreden. Het avondconcert zal die dag ver zorgd worden door de accordeonvereniging Amicitia uit Eindhoven, waarvoor zeker gro te belangstelling zal bestaan. Zaterdagll juni zal de laatste dag van het concours zijn, dat dan zal worden be sloten met een slotconcert te verzorgen door de bekende harmonie Concordia uit Loon- op Zand. AANRIJDING. Toen zondagmorgen omstreeks 11 uur de heer D. uit Waalwijk met zijn auto ter hoog te van de groentewinkel van dhr. Verhagen alhier wilde stoppen, werd hij aangereden door een hem achterop rijdende wagen, waarvan de chauffeur, die geen voldoende concerten. Woensdagavond verzorgden de plaatselijke verenigingen, t.w. de zangverenigingen Hal lelujah, Looft den Heer, Excelsior en 't Ro- zeknopje, alsmede de mandelineclub A Tempo en de muziekverenigingen Sirena en Marijke het avondconcert. Ook deze corpsen en verenigingen genoten veel belangstelling op het gezellig verlichte terrein. Donderdagmiddag te ongeveer 13.45 uur vond de officiële opening plaats van het concours in de zaal van mevT. Cové-van der Haart. De voorzitter der jubilerende ver eniging de heer A. H. Kerst, had het zeer druk met het welkom heten van de geno digden. We merkten o.m. op het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, de leden van het Ere-comité, het college van jury-leden, de heer J. P. M. van Oosterhout, prijzencommissaris en vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur van de Kon. Ned. Fe deratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen, de heer P. Brokx, lid van het af delingsbestuur Noordbrabant van de Fede ratie. De heer Kerst deed enkele grepen uit het 40-jarig bestaan van K.n.A. Hij herinnerde er aan hoe destijds in 1920 enkele inwoners van de v.m. gemeente Capelle het initiatief namen om te komen tot de oprichting van een fanfarekorps. Men is er in geslaagd de ze plannen te verwezenlijken en als eerste dirigent trad op de heer Alb. Christ. Deze persoon, aldus de voorzitter, heeft veel voor K.n.A. gedaan en het is hem gelukt de ver eniging tot een hoog peil op te voeren. In 1939 echter verloor men de heer Christ; dit was een gevoelig verlies voor de vereniging. Ook de jaren 1940- 1945 waren moeilijk voor de vereniging. Doch na de oorlog heeft men de zaken direct energiek aangepakt. Men werd lid van de Kon. Ned. Federatie. En dit is destijds een zeer verstandig besluit geweest. Doch ook na 1945 is er een scha duw gegleden over de vereniging. In 1957 ontviel de vereniging haar eminente voor zitter de heer W. J. v. Nieuwenhuijzen. Veel waardering had de heer Kerst voor hetgeen de leden thans onder leiding van de heer H. A. Moors uit Vlijmen de laatste jaren hebben bereikt. Men is er in geslaagd de afdeling uitmuntendheid te bereiken en bovendien heeft de vereniging thans een bloeiend jeugdkorp9 weten te formeren. Thans, aldus de heer Kerst, streeft men er naar onder leiding van haar dirigent nog een trapje hoger te komen op de muzikale ladder. Tot slot sprak do heer Kerst met veel lof over de secretaris van K.n.A., de heer H. M. J. Kommers, die de laatste maanden voortdurend in actie is geweest om dit concours tot in de finesses voor te bereiden. Burgemeester van Prooijen Ere-Voorzitter. De voorzitter richtte zich vervolgens tot Burgemeester van Prooijen. In de jaren dat U als secretaris in onze gemeente werk zaam bent geweest, hebben wij veel mede werking van U mogen ontvangen. Ook thans, nu U de eer te beurt is gevallen, om als eerste burger van Sprang-Capelle op te treden, hebt U ons de verzekering gegeven steeds op Uw medewerking te mogen reke nen. Wij stellen dit op hoge prijs. De ver- eniging biedt U thans het Ere-voorzitter- schap aan van Kunst na Arbeid. Waardering voor Kunst na Arbeid. Burgemeester van Prooijen, hierna het woord verkrijgende, zei, dat hij steeds met veel belangstelling de prestaties van Kunst na Arbeid had gevolgd. Spr. attendeerde op de culturele betekenis van een muziekver eniging in een dorp en op het vele dat K. n. A. al die jaren heeft gedaan. Het is thans een bloeiend corps geworden, uitge rust met prachtige nieuwe instrumenten en prachtige uniformen en geflankeerd door een enthousiast jeugdkorps. Veel werk, al dus burgemeester van Prooijen, heeft men moeten verrichten, doch vandaag kan men met de opening van dit concours de kroon op het werk zetten. De mens gaat aan veel schoons voorbij. Daarom is het goed dat K.n.A. de muziek eens een paar dagen in ons aller belangstelling plaatst. Nadat burgemeester van Prooijen na- maar het is toch altijd prettig te weten dat men nog iets achter de hand heeft. Spr. wenste K.n.A. veel succes met dit concours en overhandigde de voorzitter een fraaio zilveren beker, om, zoals hij zeide, de erc- wijn uit te drinken. Veel waardering. De heer J. P. M. van Oosterhout uit Bergeijk, lid van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Federatie, in zijn functie van „prijzencommissaris", releveerde het we zenlijk belang van een muziekconcours, n.I. het wekken van interesse voor de amateu ristische blaasmuziek. Spr. vroeg vooral niet te vergeten wat 40 jaar geleden op het ter rein van de muziek in Capelle is tot stand gekomen. Laten we begrip hebben voor de historie en de traditie van Kunst na Arbeid, aldus spr., die verder de leden op het hart drukte, dat één ding nodig is om de vereni ging in stand te houden en tot grotere bloei te brengen: het trouw navolgen van het be stuur cn de dirigent. Tot slot schonk spr. na mens de Federatie de voorzitter de jubi leummedaille van de federatie. Hierna werden nog woorden van waar-, dering gesproken door de beide wethouders, de heren Waverijn en Timmermans en het oud-lid en oprichter van K.n.A. de heer J. Kraak, die dit ook deed namens een andere mede-oprichter, de heer de Bas. Tot slot voerde nog het woord de heer P. Brokx, lid van 't Provinciaal bestuur van de Kon. Ned. Federatie. Spr. wenste de vereniging veel succes toe met het concours Fanfarekorps „Kunst na Arbeid" Capelle N.B. mens het gemeentebestuur de vereniging 'n prettig en succesvol concours had toege wenst en namens het gemeentebestuur een prachtige beker had aangeboden, ging spr nog even in op het hem aangeboden Cre- voorzitterschap. Mijn eerste officiële optre den in deze gemeente, aldus burgemeester van Prooijen, was in 1952. In verband ipet de organisatie van Uw muziekfestival, had ik destijds het genoegen lid te zijn van het Ere-comité. Thans is het wederom Uw ver eniging, die mij het Ere-voorzitterschap aan biedt. Met veel voldoening aanvaard ik cie- ze benoeming. Tot slot sprak burgemeester van Prooijen nog namens het Ere-comité en overhandig-, de de voorzitter een couvert met inhoud voor de jubilerende vereniging. Overhandiging zilveren beker door Dr. Gerlach. Dokter Gerlach, beschermheer van Kunst na Arbeid, trok een parallel tussen zijn ambt en dat van beschermheer van een ver eniging. Wanneer men voor de nacht ingaat nog even bij een patiënt komt, voelt deze zich gerust. Zo is het ook met een vereni ging die een beschermheer heeft. Het komt niet vaak voor, dat een vereniging be schermd moet worden, aldus dr. Gerlach, en sprak de verwachting uit, dat K.n.A. een waardig lid zou blijven van de Federatie. Nadat men het glas geheven had op het welzijn van Kunst na Arbeid, ging het ge zelschap naar het reeds druk bezette con coursterrein. De uitslagen van de eerste concoursdag waren als volgt: Marswedstrijd, sectie Fanfareafdeling uitmuntendheid: Muziekver. Apollo uit N.- Tonge, le prijs met 34 pt. Tamboerwedstrijden: 2e afd. Tamboers corps Drumband Andels Fanfare, 2e prijs met 31 pt.; le afd. Tamboerscorps Harmo- niekapel van de Kon. Rotterdamse Lloyd uit Rotterdam, 2e pr. met 30 pt.; Ere-afd.e- ling: Tamboercorps Aurora uit Driebergen- Rijsenburg, le prijs met 38 pt.; 3e afdeling: Tamboercorps St. Bavo uit Raamsdonk met 35 pt. le prijs. Concert-wedstrijden: Sectie Harmonie: 2e afdeling Harmonie Kapel van de Kon. Rotterdamse Lloyd, le prijs met 103 pt.; Harmoniegezelschap Aurora uit Dricber- gen-Rijsenburg, le prijs met 100 pt. Sectie Fanfare: le afd.: Fanfarekorps Oefe ning Baart Kunst uit Well, gem. Ammer- zoden, le prijs met 107 pt. Afd. Uitmuntendheid: Muziekver. Apollo

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5