SttOAJt WAALWIJK hitste BERICHTE» Planta - even puur natuur als vers fruit groen kinderfietsje Ook U houdt van zo'n 4 Zondag 29 mei Adverteert in dit blad! Te koop: N.S.U.-scooter Invalidewagentje «PI Burgemeester Teijssen feliciteert het jubilerend gezelschap en reikt de partituur van de „Kröningsmesse" aan voorzitter, die verder schetste hoe de Liedertafel er in de loop der jaren in is geslaagd een be langrijke en gewaardeerde plaats in 't Waalwijkse gemeenschaps leven in te nemen. „De zo juist beëindigde receptie levert hier van het overtuigende bewijs. En hoezeer het werk en het streven van onze vereniging wordt ge waardeerd, mag ook blijken uit de grote belangstelling, welke onze concerten en uitvoeringen telkens weer ondervinden. Met vreugde en met gerechtvaardigde trots mogen wij daarom vandaag onze 100ste verjaardag vieren." De voorzitter verklaarde dat hij in 1959 met vreugde de eer volle functie van voorzitter der vereniging op zich had genomen. Hij betreurde het zeer dat hij we gens drukke andere werkzaam heden tot op heden niet voor de vereniging heeft kunnen doen wat hij gaarne had willen doen en wat men van hem had mogen verwachten. „Ik vraag u daar voor wel excuus". De voorberei dingen voor de eeuwfeestviering zijn daarom voor het grootste deel terecht gekomen op de schouders van de heren Jan v. d. Meijdenberg en Ad. van Iersel, resp. penningmeester en secreta ris der vereniging. Voor dit prachtige werk betuigde de voor zitter zijn naaste medewerkers zijn grote erkentelijkheid. Ver der dankte de voorzitter al die dames en heren, die zich spon taan en met grote toewijding in gezet hebben voor de organisatie van de eeuwfeestviering, de men sen namelijk van het loterij-co mité, van het comité acquisitie, aan het comité pers en propa ganda en verder aan al degenen die gezorgd hebben voor de dis tributie der aanplakbiljetten en ander propagandamateriaal. De voorzitter betreurde het in hoge mate dat door een fout in de „ad ministratie" enkele namen van toegewijde en energieke mede werkers niet in het gedenkboek staan vermeld, n.l. mej. A. Hen driks en de heer H. v. d. Leur bij het comité loterij en de heer Th. v. d. Griend bij het acquisitie-co mité. „Deze fout is helaas niet meer goed te maken en daarom wil ik hun op deze plaats mijn bijzonder grote dank betuigen.", aldus de voorzitter. Een hartelijk dankwoord richtte de voorzitter ook tot de heer Harry Swinkels, die uit een voor hem geheel on bekende materie een zo fris en boeiend historisch overzicht heeft weten te peuren. Een woord van bijzondere dank was er voor de directeur, de heer Louis Sars, die sinds 1939 de dirigentenstaf zwaait over de vereniging en die er dank zij zijn muzikale be kwaamheid en zijn grote toewij ding in is geslaagd om „Oefening en Vermaak" te voeren naar zo voortreffelijke prestaties en een zo uitstekend niveau. Ten slotte dankte de voorzitter alle leden voor hun trouw en hun toewij ding, maar hijzonder verheugd was hij over het feit dat de Lie dertafel van vandaag meer dan ooit een gemeenschap is van werkelijke vrienden en hij sprak dan ook de hoop uit dat deze vriendschapsband in de toekomst zou mogen bestendigd en verste vigd worden. Namens alle leden richtte ten slotte de heer Jos van de Ven een woord van dank en waardering tot de voorzitter. „Wij nvogen werkelijk blij zijn met de keuze van onze voorzitter, toen de heer van Oudheusden deze functie we gens drukke werkzaamheden moest neerleggen. Wij hebben in de heer ten Bokum niet alleen een bekwaam bestuurder, maar vooral een man die zich op zo voortreffelijke wijze in onze Waalwijkse ^gemeenschap heeft ingeleefd. Wij mogen hem wer kelijk zien ais de stevige stam, waarvan wij de takken zijn." Met een kort woord dankte de voorzitter de hoer van de Ven voor deze waarderende woorden, die hij echter wel tot een wat be scheidener omvang wilde zien te ruggebracht. Van 20.00 tot 21.30 uur con certeerden de beide plaatselijke harmonieën St. Jan en St. Cris- pijn op de kiosk op het Raad huisplein, de eerste onder direc tie van de heer E. de Vries, lid van het Brabants Orkest, de tweede onder directie van de heer G. Duijvelaar. Het moet ons werkelijk van het hart, maar zel den hebben we beide corpsen zo uitstekend horen musiceren. Niet alleen St. Crispijn, maar ook St. Jan gaven een prachtig program ma en musiceerden excellent. Een bravo voor beide Waalwijk se harmonieën. Ook het optreden van de plaat selijke drumbands, o.a. van de drumband van de K.A.J., die van de drumband van de Chr. Gym nastiekvereniging Kracht enaUfl nastiekver. Kracht en Vlugheid en van de Jeugddrumband Ons Genoegen was een uitgesproken succes. Ze kwamen na een mars door verschillende delen van de gemeente, elk afzonderlijk, ten slotte op het Raadhuisplein bij een om aldaar gezamenlijk op te treden. Een demonstratie en een waardige propaganda van de sa menwerking in Waalwijk die an dere verenigingen ten voorbeeld kan strekken. Tot slot van deze eerste, zeer geslaagde feestdag van de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" werd van 22.00 tot 24.00 uur een hal champêtre op de Markt ge houden, waarbij de „Sophia's Band" uit Loonopzand op de hun bekende, dat is op uitstekende wijze, de muziek verzorgde en dat grote belangstelling trok, even als de bals in Hotel Verwiel en De Gecroonde Leersse. Een der hoogtepunten van zondag was het optreden van de zangverenigingen, die allen on der leiding staan van de heer L. Sars, en dat waren: Vlijmens Mannenkoor, Vlijmens dames koor, Dameskoor St. Cecilia uit Tilburg en de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak". De eerste die optraden, waren de mannenko ren van Vlijmen en Waalwijk, die tezamen een prachtig geheel vormden en een programma ten gehore brachten, waarvan ons vooral het Jagerskoor uit „Der Freischütz" van C. M. von Weber en „Veni Creator" van F. Pie penbroek zeer konden bekoren. Hierna volgde het optreden van de dameskoren St. Cecilia uit Til burg en de dameskoren uit Vlij men en Waalwijk. Ook dit op treden werd een groot succes, hetgeen ongetwijfeld voor een deel te danken is aan de direc teur de heer Sars, onder wiens leiding deze dames ook in hun eigen vereniging zingen. Vooral studentenkoor uit Boccasio van Fr. von Suppé en La Pastorella werden op voortreffelijke wijze uitgevoerd, hetgeen trouwens van alle nummers kon worden gezegd. Een prachtig dameskoor met mooie stemmen en uitste kende voordracht. De clou van dit concert was het gezamenlijk optreden van alle bovengenoem de koren. Hier werd een demon- stratie gegeven van wat samen werking vermag. Zelden werden we geconfronteerd met zulk een koor (pl.m. 250 dames en heren) die hoewel van verschillende ver enigingen, een prachtig homo geen geheel vormden. Rijk van klank en zeer muzikaal werden de nummers uitgevoerd en voor al het Hallelujah uit „Des Messi as" van G. F. Handel en Kerk koor uit Cavaleria Rusticana van P. Mascagni, kregen een prach tige vertolking, zodat directeur L. Sars en zijn zangersschare en tevens de bekwame begeleider, de heer Frans Wilinont, een ware ovatie ten deel viel, toen de laat ste tonen waren verklonken. Een concert om nooit te vergeten en een der hoogtepunten van deze feestdagen. Om 19.00 maakte het Jagers- korps der Koninklijke Militaire Kapel in gala-uniform een rond wandeling door een deel der ge meente, n.l. de route Raadhuis plein. Grotestraat, Mr. v. Cooth- straat, Julianastraat, Stations straat. Dit prachtig geüniformeerde korps liet duizenden genieten van hun imponerend optre den en van hun schitterende muziek, op uiterst gediciplineer- de wijze gebracht. Onder leiding van directeur majoor R. v. Ype- ren gaf dit vermaarde korps hier na een concert op de kiosk op 't Raadhuisplein, dat door een on gekend groot aantal mensen bij- gewoon werd. Wat dit elitekorps ten gehore bracht, stond op zulk een hoog peil, dat we niets dan grote bewondering kunnen heb ben voor wat hier op muzikaal gebied werd gepresteerd en waar voor maar één woord kan wor den gebezigd: Subliem, zeer, zeer subliem! 'n Muzikaal genot van de hoogste orde. Ademloos luis terde men naar deze schone mu ziek, die jammer genoeg maar zelden kan worden gehoord. Een daverend en dankbaar applaus beloonde directeur, majoor van Yperen voor deze meer dan schitterende muzikale prestatie. Indrukwekkend was de taptoe die hierna door de Militaire Ka pel op het Raadhuisplein werd gehouden. Schoon en indrukwek kend en toen aan het slot het Wilhelmus over het prachtige Raadhuisplein klonk, luisterde het talrijke publiek dankbaar en ingetogen, als een stille hulde aan de Kon. Militaire Kapel, die hun deze avond zoveel schoons had geboden. Ten slotte werd aan de Win terdijk, achter het Raadhuis een groot vuurwerk aangeboden door Waalwijks Belang, ontstoken, dat een waardig en imposant slot vormde van deze tweedaagse feesten van de jubilerende Lie dertafel „Oefening en Vermiaak", die met gouden letteren in de an nalen dezer vereniging zullen kunnen worden opgetekend en waarvoor Waalwijk wel zeer dankbaar mag zijn. AGENDA maandag en woensdag 8 uur: Musis Sacrum: De Mummie, 14 j. Luxor: Tempest, 14 jaar. woensdag 45 uur: zaal Thalia: receptie N.V. W.A.M.I. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie 2—0 1—0 2—1 5—0 1—1 1—1 1—1 PAROCHIE-NIEUWS ST. ANTONIUSPAROCHIE Tot hoofd van de St. Antoni- us-school is per 1 sept. a.s. be noemd mej. J. v. Berkel te Til burg. De „investeringsbeperking", 'n ander woord voor „bestedings beperking", dreigt een stagnering te worden voor de verbouwing van de ulo-school. Al wil uitstel geen afstel betekenen, de ver gunningen worden in Den Haag voor scholenbouw mondjesmaat verstrekt. Of deze afremming van de bouwactiviteit ook van invloed kan zijn op de bouw van de nieu we kerk, zal nog afgewacht moe ten worden. Van 't Hoofdbestuur der Broe ders van Maastricht werd bericht ontvangen, dat in de Pastoor Kuijpers-school, die na de vakan tie alleen jongens zal herbergen, nog 2 broeders hij zullen komen. De sterke wisseling van perso neel zal dan naar we hopen tot het verleden behoren. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Voor een zeer groot aantal da mes en ook enkele heren hield de Vrouwenbond op 19 mei jl. 'n bijeenkomst in het Willem van Oranje College. Als spreker trad die avond op Ds. Teeuwen uit Diemen met zijn lezing: Het com munisme. De presidente opende de verga dering op de gebruikelijke wijze met gebed, zingen en lezen uit de Bijbel. Nadat zij alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, sprak zij een inleidend woord. Nog enkele mededelingen volg den en daarna kreeg de spreker van deze avond het woord. In een zeer interessant betoog verhaakle Ds. Teeuwen, hoe het atheïstische communisme in het oorspronkelijk zeer godsdienstig Russische volk kon indringen. Met allerlei voorbeelden werd dit verduidelijkt. Wij als christenen moeten tonen, dat wij in God 'n machtiger Koning hebben, alleen door op Hem te vertrouwen kun nen wij het leven aan. In de maand juni zal er geen bijeenkomst zijn in het Willem v. Oranje College; in plaats daar van zal op donderdag 23 juni een eenexcursie naar Aabe-dekens en wollenstoffenfabriek, Hoevense- weg te Tilburg plaats vinden van 10 uur tot 13.30 uur. De dames, die zich hiervoor hebben opge geven, zullen nog eeji convocatie ontvangen met volledige gege vens. PSV—Ajax Eerste divisie VitesseVSV NOADDFC Tweede divisie UVSRheden ON AVelocitas Zwolse BoysBaronie ZwartemeerXerxes Promotie naar tweede klasse RWBDVS 2—1 SteenbergenBladella 52 Promotie naar derde klasse BudelschootOJC 31 WWZMargriet 41 GilzeKaaise Boys 13 HilvariaBiervliet 10 ZOMERAVONDVOETBAL COMPETITIE Uitslagen gespeelde wedstrijden: v. WeesAmstel 23 VerhulstGlobe 01 A. J. de KortVesters 40 v. HarenVerolmeB 42 Pulles v. GerwenVerolmeA 07 Landis Gyrv. Bladel 12 Blok v. HeijstHollandia 12 Programma voor deze week: Dinsdag terrein RWB 6.30 u.: Pulles v. Gerwenv. Bladel 7.30 u.: VerolmeAVerhulst 7.30 u.: VerolmeBBlok v. Heijst Terrein WSC 6.30 u.: v. WeesSchapendonk 7.30 u.: Coöperatie-A. J. de Kort Vrijdag terrein RWB 6.30 u.: HollandiaLandis Gyr 7.30 u.: FedraSchapendonk Terrein WSC 6.30 u.: de AmstelVesters 7.30 u.: Globev. Haren R.K.C.-HOOFDKLASSE Zondag j.l. mochten de hoofdklas sers eindelijk het zoet der overwin ning smaken. In een wedstrijd die van geen van beide zijden uitblonk in tempo, werd een krappe, maar verdiende zege op Helmond behaald. Het is wel een strijd geweest waar in beurtelings beide doelen in ge vaar kwamen, maar de achterhoe den bleven meester van het terrein, al sprak Vrouwe Fortuna af en toe ook wel een woordje mee. De rust brak aan met blanke stand, maar halfweg de tweede helft gebeurde het dan. Een schot van de midvoor van RKC verschafte zich via de paal toegang tot het net. Gedachtig ech ter de 31 voorsprong bij TOP. die resulteerde in een 43 nederlaag voor RKC, waren we nog lang niet zeker van een overwinning. De Waalwijkse achterhoede hield ech ter stand en het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter klonk voor de RKC-ers werkelijk als een overwinningssignaal. Jongelui, de nul is weg. Misschien kan het puntental in de laatste wed strijden nog een klimmende reeks worden. Proficiat met deze wedstrijd en succes in de volgende. PRINS BERNHARD ZIEK NAAR UTRECHT OVERGEBRACHT Prins Bernhard, die van een reis naar Argentinië, waar hij hoofd was van een Nederlandse missie bij de nationale herdenkingsfeesten, in Zürich was aangekomen om als pre sident van de Bilderberg-conferen- tie een vergadering te leiden, is daar plotseling ziek geworden. De koningin is zondag per vlieg tuig daarheen vertrokken met pro fessor Nuboer, en Prins Bernhard is met hen hedennacht naar Nederland vervoerd, waar hij in het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht is op genomen. Hij lijdt aan virus-long ontsteking, maar reden tot ongerust heid is er niet. Hij kan niet deelnemen aan het statiebezoek aan België dat heden begint, en prinses Beatrix zal in zijn plaats de Koningin vergezellen. OVERSTROMINGEN IN MANILLA In Manilla, de hoofdstad van de Philippijnen, zijn zaterdag 150 men sen om het leven gekomen door overstromingen, die het gevolg wa ren van ongekend zware regenval. Er worden nog 38 mensen vermist en men vreest dat het aantal slacht offers nog hoger zal blijken te zijn als de gestoorde verbindingen met de omgeving van de stad hersteld zijn. A.s. woensdag 1 juni hopen onze dierbare ouders Corn. Valk en Henrica Valk-de Peffer hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 23 uur namiddag. Hunne dankbare kinderen G. Caem-Valk en kinderen Jan Valk-Vugts en kinderen Willy Henk Gerard Sprangsestraat, Kaatsheuvel 1 GASSTEL, 2-pits 1 GASSTEL, 1-pits Buta samen met fles en afsluiter 45.— Tevens: KINDERWAGEN i.z.g.s. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. TE KOOP 5-ster, 1958 in prima staat 15.000 km. gelopen Compleet met reserve-wiel, bagagerek, knipperlichten, enz Grotestraat 60 B, Waalwijk Tel. 3039 Meegenomen bij Hoofdstraat 25 Terug te bezorgen: van Heeswijkstr. 90, Kaatsheuvel TE KOOP: in zeer goede staat Adres: Gasthuisstraat 39, Kaatsheuvel, na 6 uur n.m. .j»J zuivere smaak NIEUWS VAN HET PROTES TANTS ZIEKENHUIS TE 's-HERTOGENBOSCH <31 i- ;e 'Li-.i i i. i 1$ Een blij bericht uit de gemeente Besoijen. De inwoners van Besoijen brachten een bedrag van 435. bijeen voor ons Ziekenhuis. Voor waar een prachtig resultaat uit een betrekkelijk kleine gemeente. Een bewijs van grote aanhankelijkheid aan het Protestants Ziekenhuis. Hartelijk dank. vrienden van het Protestants Ziekenhuis. Ook 't ijve rige Comité in Besoijen onze op rechte dank voor het vele werk dat met zoveel liefde werd verricht. Het Bestuur. KYNOLOGIE Op de 72ste internationale hon dententoonstelling „Winner 1960", welke zondag in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam werd gehouden, be haalde d'e heer Jan Lammers uit Waalwijk met zijn St. Bernhard een fraai succes. Hij werd n.l. met zijn Zwitserse import reu Greif von Lie- biwill kampioen en Winner 1960, terwijl zijn teef Carina van Adel- horst de tweede prijs uitmuntend behaalde en reserve-kampioen werd. Onder zeer zware concurrentie werd de reu de beste St. Bernhard van de tentoonstelling. Met zijn twee jaar oude Duitse dog Carla von Neustadt, behaalde d'e heer A. Mosselveld te Kaatsheu vel in de openklasse het kampioen schap en werd tevens de beste Duit se dog van de teven. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: dameshandschoen, sane- ringskaart tandarts, blauwe step, bedelarmbandje, zilveren bedelarm band, Spaarbankboekje Boerenleen bank, doublé damespolshorloge. Gevonden: bos sleutels met knip mes, voetbal, houten vat, 3 porte monnees met inhoud, zwembroekje, muntbiljet, rolfilm, regenjas, wiel dop van auto, zilveren bedelarm bandje, step, plastic regenjas, rijbe wijs, jasje, dubbele fietstas met in houd', ceintuur. TENNIS BergossDe Mattenkloppers 17 Ook de laatste competitie-wed strijd is voor de Waalwijkse tennis vereniging De Mattenkloppers in 'n klinkende overwinning geëindigd. Waalwijk werd vertegenwoordigd door mevr. C. Mekel, mej. M. Pul lens en de heren A. v. Heyst en A. Schilders. Helaas, en naar ons in zicht onnodig, moest laatstgenoemde speler in zijn enkelspel een veer la ten. We zien thans met belangstelling uit naar de promotie-wedstrijden, welke over twee weken gespeeld gaan worden. natuurzuivere kJfanta -As.»..--» U wenst margarine met een zuivere, natuurlijke smaak. En U wenst voeding volgens de moderne voedingsleer. Planta vervult die twee wensen, Planta is immers gemaakt van pure plantenvetten! Een eigen natuurzuivere smaak... en even puur natuur als verse vruchten, bladgroenten... twee redenen, waarom Planta een streepje vóór heeft! Zoals de schil de vrucht beschermt zo bewaart de nieuwe wikkel de verse smaak van Planta. l PM 111.J00.160.65

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7