wAalwijkse en LanqstRAAtse couRAnt Men hoopt St. Clemenshof in augustus bewoonbaar te bobben Toestand op arbeidsmarkt bleef in mei ongewijzigd filmcamera's JpoAfc veRwiel's KOFFERS KOFFERS Fotobureau «Het Zuiden» ëen* HOE MEN IN NIEUWKUIJK OVER EEN ANNEXATIE DACHT LeöeRWARenhuis VRIJDAG 10 JUNI 1960 832 JAARGANG No. 46 Kapelaan de Kroon start in september met Ecclesis-groepen Het is aan de spontane en hartelijke royaliteit van een Waalwyks industrieel te danken dat de St. Clemenshof bin nenkort zijn eerste bejaarden zal kunnen ontvangen. I)e ge plande verbouwing van het voormalige St. Antoniusgesticht tot bejaardencentrum kon namelijk geen venade vinden in de ogen van Ged. Staten en het zag er toen dus naar uit dat de hervatting van de bejaardenzorg in Waalwijk voorlopig nog tot de vrome wensen zou blijven behoren. Dank zü deze industrië le medewerking echter gaat er nu spoedig een einde komen aan de impasse, waarin de Waalwjjkse bejaardenzorg geraakt was door het vertrek van de Zusters uit Baardwijk en tenge volge van de noodzakelijke opheffing van de bejaardenzorg in het St. Theresiag'asticht. Natuurlijk kan de St. Clemenshof niet meer dan een bescheiden bijdrage leveren in het totaal van de Waalwij kse bejaarden zorg het gebouw maakt de huisvesting van 34 bejaarden mogelijk maar verwacht mag toch worden dat binnen niet al te lange tijd het nieuwe bejaardencentrum „St. Antonius- hof" gestalte zal gaan krijgen. Het definitieve ontwerp hiervan zal over enkele weken gereed zijn, zo heeft men ons meegedeeld Jeugdwerk in St. Clemens-parochie gehandicapt door gemis aan eigen gebouw Uitwendig merkt men niet veel van de verbouwing van de St. Clemenshof. Er staan wat stei gers rond het gebouw, want de ramen worden wat hoger ge maakt om daardoor de toekom stige bewoners een zo licht en zonnig mogelijk interieur te ge ven. Van binnen ondergaat het gebouw echter een grondige ver andering. Men heeft het interieur namelijk zo verbouwd dat men de beschikking krijgt over 12 tweepersoons- en 10 eenpersoons kamers. Daarnaast is er een rui me eetzaal, die tevens als recrea tiezaal zal dienst doen. Voor zo ver dat mogelijk is, is 't gebouw verder toegerust met modern comfort zoals centrale verwar ming en stromend koud en warm water. Men is op het ogenblik nog volop bezig om alle vertrek ken in orde te brengen. Er is nog heel wat werk aan de winkel en het zal waarschijnlijk wel augus tus worden alvorens men de eer ste bewoners zal kunnen verwel komen. Wanneer straks de nieuwe kleuterschool in Baardwijk gere aliseerd zal zijn, zal ook de be staande kleuterschool bij de St. Clemenshof getrokken worden en huisvesting bieden aan 20 be jaarden. Voor huisvesting in de St. Cle menshof komen bij voorkeur die bejaarden in aanmerking, die nog in staat zijn om geheel voor zichzelf te zorgen. De bescheiden St. Clemenshof kan uiteraard niet worden ingericht tot het ver plegen van zieke ouden van da- Ook de grote en fraai tuin ach ter de St. Clemenshof zal zodanig worden ingericht dat de bejaar den hier aangename verpozing kunnen vinden. Groeiende parochie Met de oplossing van het pro bleem der bejaardenhuisvesting is de St. Clemensparochie echter niet zorgenvrij. De jonge en ener gieke kapelaan de Kroon, die sinds het verblijf van pastoor v. d. Brekel in het ziekenhuis te Venlo met het bestuur van de parochie is belast, ziet zich voor andere, niet minder grote zorgen geplaatst. Daar is op de allereer ste plaats de snelle uitgroei van de parochie ten westen van de Baardwijksestraat. Bijna dage lijks mogen we wel zeggen, ko men cr gezinnen bij, dikwijls ge zinnen die nog maar kort in Waalwijk wonen of zich hier nieuw vestigen. Het is voor deze- nieuwe parochianen uiteraard van groot belang dat ze zich di rect in het parocuieleven opgeno men weten en daarom is een spoedig contact met deze nieu we bewoners noodzakelijk. Dat het er overigens niet altijd van komt, is begrijpelijk, want kape laan de Kroon mag dan de even enthousiaste en energieke kape laan Meeuwesse als assistent naast zich hebben, diens modera- torschap van de Nijverheids school vraagt zoveel tijd, dat er van assistentie in het eigenlijke parochiewerk en van een regel matig en wat dieper gaand con tact tussen de geestelijkheid en de parochianen niet zo heel veel komen kan. En dat is juist wat kapelaan de Kroon nastreeft: een intensief en levend contact tussen de pries ter en de parochianen, vooral met betrekking tot de jeugd, die vandaag de dag toch al zo moei lijk te grijpen is. In het licht van dit streven moet men dan ook 't plan van kapelaan de Kroon zien om met sept. a.s. in zijn parochie te gaan starten met de z.g. Eccle- cia-groepen. De landelijke Eccle- siabeweging zou men met een en kel woord de Levende Kerk kun nen noemen; de kerk die leeft onder de gelovigen door middel van kleine gesprekcentra van en kele gezinnen. In deze gesprek centra wordt een bepaalde ge sprekstof, betrekking hebbend op het godsdienstig leven, ter discussie gesteld en doorgepraat. Het ingenomen standpunt (of meerdere standpunten) wordt schriftelijk vastgelegd en later, al dan niet corrigerend, onder leiding van een priester opnieuw behandeld. In vele plaatsen van ons land kent men reeds deze Ecclesia-groepen en de resulta ten voor zover men hier van resultaten mag spreken zijn bijzonder gunstig en gezegd mag worden dat de doelstelling verdieping van het godsdienstig leven volledig wordt bereikt. Jeugdwerk Het jeugdwerk, dat in 't leven van elke parochie zo'n belangrij ke rol speelt, staat ook in de St. Clemensparochie in het middel punt van de aandacht. Sinds de oprichting van de parochiële jcugdcenlrale heeft het jeugd werk geleidelijk aan meer gestal te en "meer basis gekregen. Een prachtig resultaat van de activi teiten van deze jeugdcentrale is de Instuif, die zich in een grote belangstelling en waardering ver heugen mag. De eigen toneel groep ViVi heeft reeds tweemaal iiiet succes een uitvoering ver zorgd. Verder heeft men een ta feltennisclub, die het goed doet en dan is er nog het jeugdkoor, dat onder leiding staat van kape laan de Kroon en dat reeds enke le malen op zeer goede wijze kerkdiensten heeft opgeluisterd. Het werk van de actieve Jeugd centrale wordt echter in belang rijke mate gehandicapt door het ontbreken van een jeugdhuis. Zo is het ruimteprobleem oorzaak, dat men nog steeds niet is kun nen starten met hobbyclubs (handenarbeid, vrije expressie e.d.). Het bestuur hoopt echter dat men binnen niet al te lange lijd hiervoor een oplossing zal kunnen vinden, want zondr een eigen „clubhuis" zal het jeugd werk nooit de levende belangstel ling van de jeugd krijgen, die het nodig heeft om. met succes werk zaam te kunnen zijn. Niet echter alleen bij de jeugd, maar ook bij dë ouders en de ou deren moet het jeugdwerk een wezenlijk en levend deel van het parochieleven zijn. En daarom is het zo belangrijk, dat zich voor het jeugdwerk enthousiaste en bezieldemensen beschikbaar stel len. Dergelijke mensen, die we ten dat er voor de ouderen ten opzichte van onze jeugd een be langrijke en prachtige taak ligt, zijn bij de Jeugdcentrale in de St. Clemensparochie hartelijk welkom. Ook voor de"voetbalsport heeft de Jeugdcentrale uiteraard aan dacht en in dit verband mag op gemerkt worden dat er een bij zonder pretiig contact bestaat met de voetbalvereniging Juliana die vooral voor haar jeugafdeling zo voortreffelijk werk doet. Evenals het vorig jaar is men voornemens om ook dit jaar weer de nodige aandacht te be steden aan het vakantie-jeugd werk. Binnenkort kunnen we hierover nadere mededelingen cioen, maar reeds nu staat al vast dal de opzet royaler zal zijn dan het vorig jaar en dat men alles in het werk zal stellen om de jeugd een groot aantal zeer aantrekke lijke evenementen te bieden. En dan staat er voor de St. Cle mensparochie ook nog de nieu we pastorie op het programma. Het plan hiervoor is reeds inge zonden en wacht op bisschoppe lijke goedkeuring. Deze nieuwe pastorie, die meer naar achteren dus dichter bij de kerk zal komen te 'liggen, is beslist geen overbodige luxe. De huidige pas torie is alleen door een verbou wing aantrekkelijker en bewoon baarder, maar het bouwsel blijft te klein en is zeker niet geschikt om in een vitale en groeiende pa rochie als pastorie te dienen. Gew. Arbeidsbureau Waalwijk Reeds va naf f. 117,— Schapenmarkt 26-28 's-Hertogenbosch K.N.V.B. Afdeling Noord-Brabant Programma zondag 12 juni 1960 Junioren hoofdklasse. LongaRKC 3e klas 319 Sarto 6WSJ 4 PRAAG 30 OKTOBER TSJ.-SLOWAKIJE-NEDERLAND Het bestuur van de KNVB heeft de Tsjechische uitnodiging in het najaar van 1960 met het Neder landse A-team een voetbalwed- striit spelt De toestand op de arbeidsmarkt in het district van het Gew. Arbeids bureau Waalwijk vertoonde in de af gelopen maand mei hetzelfde beeld als in april; dat wil zeggen: een mi nimale werkloosheid (150 in het ge hele district) en een nog altijd zeer hoge vraag (743 in het gehele district. r De werkloosheid in het district daalde voor zover dat nog mogelijk was van 153 in april tot 150 per einde mei, als volgt verdeeld over de diverse rayons: Waalwijk 70, Alm- kerk 65 en Dongen 15. Van dit aan bod van 150 telde de bouwnijverheid er 31, de schoen- en lederindustrie 6, de metaalnijverheid 4 en de groep „minder geschikten" 71. Met dit lage werkloosheidscijfer geeft het district Waalwijk met het district Cuijk het gunstigste beeld in onze provincie te zien, namelijk 6 pro mille. Daarna volgen Eindhoven en Tilburg met een erkloosheid van 8 pro mille. Helmond en Deurne sluiten de rij met 15 p.m. Het provin ciale cijfer bedraagt over mei 12 en het landelijke 13. Het laagste werk loosheidscijfer vertoont de provincie Zuid-Holland met 7 p.m. Voor de diverse rayons van het gewest Waal wijk was het werkloosheidscijfer als volgt: Waalwijk 7, Almkerk 10 en Dongen 2. De totale vraag over het gehele ge west bedwroeg per einde mei 743 (775 per einde april), waarvan 462 in de schoen- en lederindustrie, 120 in de metaalnijverheid en 48 in de bouwvakken. Rayonsgewijs bedroeg de vraag: Waalijk 478, Almkerk 33 en Dongen 232. Voor de Waalwijkse schoen- en le derindustrie werd over mei een vraag genoteerd van 319. Bij dit vraagcij- fer moet overigens worden aangete kend, dat de spanningen niet in de eerste plaats bij de schoen- en leder industrie liggen, maar vooral bij de metaalnijverheid. Het reële vraagcij- fer van de metaalnijverheid moet dan ook beslist hoger worden gesteld dan 120, terwijl de schoen- en lederin dustrie met een vraagcijfer van 462 beslist aan de te hoge kant is. Opmerkelijk in de landelijke ont wikkeling van de werkgelegenheid is, dat de schoenindustrie praktisch de enige industrie is waarin werktijds verkorting wordt toegepast. Zo be droeg in het rayon Dongen het aantal niet geerkte uren in de schoenindu strie over de maand mei: 23.267 manuren (is 6 van de totale ar beidstijd) en 6289 vrouwuren (7 voor het rayon Waalijk waren deze Alle Alle Alle soorten kleuren maten klassiek en modern voor weekend of wekenlange vacantie voor zaken- of plezierreis 'n verbluffende sortering in strijd tegen Tsjecho-Slowakije te spelen, aanvaard. De ontmoeting zal zondag 30 oktober in Praag worden gehouden. Voorts heeft de KNVB al over eenstemming bereikt met de Bel gische Bond voor de wedstrijd Ncderland-België van het seizoen 1961-'62.De ontmoeting is vast- gesteld op zondag 12 november, elgië beeft voorts voor de wed strijd België-Nederland van dat seizoen als daturn 1 april voor gesteld. Omtrent de wedstrijden tegen Oost-Duitsland voor de voorron de van het toernooi om het we reldkampioenschap 1962, is nog geen overeenstemming bereikt. Het wedstrijdprogramma voor het Nederlandse A-team ziet er thans als volgt uit: 2 oktober te AntwerpenBelgiëNederland 30 oktober Praag: Tsjecho-Slo wakijeNederland; 22 maart: NederlandBelgië; 30 april: Ne- derland-Hongarije. Seizoen 1961-'62: 22 oktober BoedapestHongarije-Nederland 12 november: Nederland-België. RONDE VAN BRABANT Zeventien ploegen van elk zes renners. Op zondag 12 juni zal voor de negende maal de Ronde van Bra bant worden gehouden. Deze keer is het een wedstrijd over 210 km. die op één dag in één rit worden verreden. Daarmee heeft de or ganisatie een eind gemaakt aan de traditie, die wilde dat de Ron de van Brabant uit meer etappes cijfers: 20144 manuren (2 en 3190 vrouwuren (1 Verwacht wordt dat deze werktijdverkorting in de komende maanden weer zal afne men. RUSLAND BOUWT STAAL FABRIEK IN INDONESIË Indonesië en de Sovjet-Unie hebben een overeenkomst gete kend voor de bouw van een staal fabriek op West-Java. De Sovjet regering zal Indonesië een kre diet van 100 miljoen dollar ver lenen. wedstrijd voor ploegen. De 102 renners, die zijn ingeschreven, werden n.l. ondergebracht in 17 ploegen van elk 6 renners. Op de ze manier hopen de organisato ren ervaring op te doen betref fende een zogenaamde „ploegen- koers", om na de voordelen van een dergelijke wedstrijd te heb ben bestudeerd, eventueel in vol gende jaren over te gaan tot bet houden van driedaagse ploegen- wedstrijden. Haarsteeg HaarsteegZwaluw VFC. Voor het nederlaagtournooi, dat momenteel door de r.k.v.v. Haarsteeg wordt georganiseerd, ontmoette zaterdagavond het le elftal de 4e klasser Zwaluw VFC uit Vught. Deze wedstrijd tussen twee outsiders is na een zeer spannend en enerverend verloop in een 33 gelijk spel geëindigd, een eindstand die de krachtsver houding zeer goed weergeeft. Want als wij in het kort een ana lyse moeten geven over het ver loop van deze krachtmeting, dan blijkt dat beide voorhoeden ver schillende doelrijpe kansen onbe nut hebben gelaten, maar daar entegen er toch nog in slaagden ieder tot drie gave doelpunten te komen. De wedstrijd werd met een Haarsteegs offensief ingeleid en het leek er in deze beginperi ode op dat er maar één elftal voetbalde, maar de Zwa.luw de fensie met de uitstekend spelen de stopper de Bever aan 't hoofd, wist de stortvloed van aanvallen te weerstaan, zodat de stand vooralsnog dubbelhlank bleef. Maar de Zwaluwen slaagden er in zich los te werken en toen was bestond. Er is nog iets nieuws in aan de overzijde oppassen geho- deze Ronde. Voor het eerst zal deze „Klassieke" wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelii- ken niet uitsluitend een indivi duele course zijn, maar tevens 'n den. De Zwaluw defensie zette steeds met lange trappen de voor hoede aan het werk en een van deze passes wist de Vughtse mid- voor te benutten, zodat tegen de verwachting in de stand op 0—1 werd gebracht. Even later dreig de cr weer groot gevaar, maar de bal werd ditmaal tegen de lat ge schoten. Maar spoedig daarna dacht iedereen dat de stand gelijk zou worden, toen Kivits, daartoe gelanceerd door inidvoor v. d. Heijden hard in 't zijnet inplaats van in het doel schoot. Het pu bliek veerde even later weer on, toen rechtsbuiten v. d. Heijden fraai doorbrak en de uitgelopen doelman geen schijn van kans gaf, 11. Hoe men op beheerste wijze een doelpunt moet maken, demonstreerde na een half uur midvoor v. d. Heijden. Na de bal keurig te hebben vrij gemaakt, stuurde hij met een schijnbewe ging de VFC doelman de andere kant op en schoot toen fraai in, 2—1. Direct na de hervatting ging Haarsteeg weer in het offensief en het was ditmaal linksbinnen Junggeburth, die zich danig roer de. In combinatie met Kivits ont stonden vele gevaarlijke aanval len en uit een prachtige pass van Junggeburth kopte midvoor v. d. Heijden de bal onhoudbaar in, 31. Toen leek de zege veilig, maar de Zwaluwen dachten ei anders over en zetten alles op dc aanval; een kleine onachtzaam heid van stopper v. Oijen was voldoende om de Zwaluw mid voor de gelegenheid te geven om doelman Beekmans kansloos te verslaan. 3—2. Eenzelfde fout van v. d. Bosch, die zijn tegen stander even vrij liet. leidde tot de gelijkmaker, 33. Hard werd er in de resterende tijd nog om de winnende goal gestreden en Haarsteeg had daarop de meeste kans, toen Kivits weer een gehei de kans bood aan rechtsbuiten v. d. Heijden, maar op enkele me ters voor doel staande, slaagde hij er niet in de bal in het net te werken. Het bleef derhalve 33, een uitslag waarmede beide par tijen toch vrede mochten hebben. De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opeericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: ..Echo" Nieuwkuijk. We zullen overwinnen. De hoop leefde in veler harte op, toen de raad van zeven leden versterkt werd met een nevenraad ook uit zeven leden. De benoeming was ingesteld om een annexatie te voorkomen en de belangen van Nieuw kuijk als zelfstandige gemeente te beharti gen. Bovendien was de burgemeester, C. v. d. Broek, voor annexatie en was het vrij uitspreken van hun mening in de raad on danks de vele bemoedigingen der dorpe lingen, niet altijd gemakkelijk. Sjef Wilgers, aangewezen om de zaak in den Bosch voor de grote heren te ver dedigen, liet op het laatste moment ver stek gaan. Men was op alles voorbereid, ook op de mogelijke tegenzetten van de hoge heren. Zo zou ook het verschil van mentaliteit tussen Nieuwkuijkenaren en Vlijmenaren ter sprake worden gebracht. Op het mogelijk verweer van de heren: Maar er zijn toch jongens uit Vlijmen die trouwen met meisjes uit Nieuwkuijk en omgekeerd, had men het volgend antwoord reeds klaar liggen, zeker is dat zo, weledele heren, maar gij weet toch ook dat liefde blind is. Alleen had men er te weinig rekening mee gehouden, hoe sterk de liefde ook moge zijn, liefde voor zijn geboorteplaats, liefde voor het land waaraan men gehecht was, liefde voor eigen vrijheid en zelfstandig heid, juist de liefde het minst sterke argu ment is tegen wat fantasieloze woorden op een stukje papier voorzien van handtekenin gen. Heden is het vijf en twintig jaar geleden dat Nieuwkuijk werd geannexeerd. Het maandblad „Met Ganse Trou" heeft bij de ze gelegenheid een overzicht gegeven, hoe men toen over deze annexatie in Nieuw kuijk dacht, waaraan we 't volgende ont- lenen Het geheugen van dc mens is op zijn best als het gaat over prettige herinneringen. Het minder prettige heeft dc mens vaak te veel narigheid bezorgd om echt levend te blijven en het voor altijd open te slaan in zijn geheugen. De annexatie van Nieuwkuijk bij Vlijmen is een van die gebeurtenissen, die eens een heel dorp in rep en roer brachten, waar men overdag over praatte en 's nachts van droomde, maar waarover men sinds de an nexatie een feit werd, het liefst het stil zwijgen bewaarde. Bij navraag: hoe stonden de mensen van Nieuwkuijk tegenover de annexatie, is er hij de meeste niet veel meer te vinden dan j wat verkropte gevoelens, waaraan de her- jarcn wjjze inwoner van Nieuwkuijk - in 1 Ll. - n nlnn m 1 r/\n n HfArnf t 1 1 V 1 Tl I 11. Jan en alleman geopperd, zoals: De ge meente kan zich zelf wel bedruipen, het heeft toch altijd goed gegaan, de gemeente kas is vrij van schuld etc. Velen, die de zaak als reeds vaststaande beschouwden, zeiden: Als we dan toch geannexeerd moe ten worden, waarom dan niet bij Drunen. Met de Drunenaren hebben we altijd goed overweg gekund, maar met de Vlijmenaren Hoe geciviliseerd deze praat ook was, ze was tevens de aanleiding om de gemoe deren nog meer te verhitten en de tongen los te maken om eens precies te zeggen wat men zoal dacht over Vlijmen en zijn inwoners. Nu is de mentaliteit van de Nieuwkuijke- naar anders dan van de Vlijmenaar, maar dat de slechtste Nieuwkuijkenaar nog altijd tien maal beter was dan de beste Vlijme-. naar, was loze praat, waarmee ook de Vlij menaar met evenveel gemak zijn zaak kon rechttrekken. Goed beschouwd" - dit zei mij een in innering slechts moeizaam levend wordt. „Men zag het niet graag", zegt de een; „We waren er gladweg tegen", zegt de ander. Geen enkele Nieuwkuijker geeft zich voetstoots gewonnen. Hij overweegt het pro en contra. En zeker is ook de overgave van hun dorp aan een andere gemeente niet zonder felle debatten in café's en patronaat verlopen. Vanzelfsprekend waren er de ge bruikelijke motieven: „we zullen voortaan een eind moeten lopen voor trouw- en ge-, boorteaangifte. Eerst alles vlak aan de deur. Nu maar lopen en op de koop toe, dat zulde zien, wachten, want de Vlijmenaren gaan voor, wat ik je zeg. Het was de gewone praat langs de melk- kar en in de winkel. De diepste grond voor alle verzet lag bij de Nieuwkuijkenaar in zijn eigen hart: zijn zelfstandigheid te moe ten opofferen. Eén van mijn zegslieden sloeg de spijker recht in het hout, toen hij na de gebruikelijke motieven tot de kern van de zaak kwam: „Niemand, zelfs niet een oude man of vrouw, zit graag in een gesticht". Maar iedere Nieuwkuijker voel de aan dat eigen vrijheid en zelfstandigheid geen argumenten zijn voor de heren van de Ged. Staten, die vrijheid met losbandig heid verwisselen. Daarom zou alle maatre gelen ten spijt een request weinig hoopvols te bieden hebben, daar men zich slechts kon beroepen op nevenargumenten, door Grotestraat 264 WAALWIJK de grond is ook de Vlijmenaar noch slech ter, noch beter als elke inwoner van Nieuwkuijk ook. Ook hij is een gewoon mens, die werkt, die brood eet en oud wordt, ook hij kende, zoals wij in onze jeugdjaren, zijn liefdes en voorliefdes en oud geworden houden zij, evenals wij, van hun natje en droogje, staan 's morgens op en bidden 's avonds de rozenkrans. Onder de jonkheren de la Court zou zoiets nooit gebeurd zijn. Dan zou van annexatie geen sprake zijn geweest. Zij zouden er voor heb ben gezorgd dat hun landerijen aan dc ar men geschonken, Nieuwkuijks gebied ble ven, alleen bestemd voor de armen van Nieuwkuijk. Al deze argumenten om een annexatie te voorkomen, waren weinig steekhoudend. En bange voorgevoelens, als stiefmoederlijk behandeld te worden, achter aan komen, bij een ander aan tafel te moe ten eten, zouden door de hoge heren met een glimlachje worden bekeken. Voor hen voor wie het vast stond, dat de zaak reeds afgehandeld - verhandeld zoals een spot ter opmerkte - was, konden met een stoicijns geduld de harde waarheid onder ogen zien. „Waarom zouden we ons druk maken. De papieren liggen reeds in Den Haag, klaar voor verzending. Anderen konden dit geduld niet opbrengen. Ze orga niseerden een optocht met spandoeken met leuzen als: Nooit bij Vlijmen, wij blijven Uc Villi I clIJclll l UIL IIILU CUIHHVO i «u "'vu 1VU t,

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13