waalwijkse en UnqstRAAtse coimnt Kwart eeuw natuurmonument BINNEN- EN BUITENLAND DE HOGE VELU WE In hl'j verwachting 19 JUNI - ^öaderdaq Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.89 3.10 franco p. p Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. TeL-adxes: „Echo" Gemeenschapsbezit van bizondere waarde, voor ontspan ning, recreatie en natuurgenot voor het gehele Neder landse volk. OTTERLO „Ongetwijfeld zullen velen zich met ons verheu gen over het feit, dat het park „De Hoge Veluwe" 25 jaar be staat". Dit zegt ons de heer Van Tuyll, directeur van Neder lands grootste natuurmonument, het park „De Hoge Veluwe". „Vijfentwintig jaar heeft ons park zijn diensten aan het Neder landse volk kunnen verlenen en vooral de laatste jaren hebben wij ons in een bijzondere belangstelling mogen verheugen. Dc mensen komen hier graag en wanneer wij zien hoe men zich recreëert, dan kunnen we daar niets anders dan blij om zijn", zegt onze gastheer enthousiast, terwijl wij langzaam met de au to door het park rijden. Eigenlijk mogen wij niet van een park spreken, want slechts een klein deel is aangelegd, de rest is pure natuur. Hier ligt de vrije wildbaan, waar zo'n 170 herten, 200 moefflons, ongeveer 70 reeën en een gelijk aantal wil de varkens volkomen veilig en vrij leven, met niet minder dan omstreeks 7000 ha. grond ter be schikking. Door dit natuurreservaat lo pen prachtige wegen, die ook door auto's bereden mogen wor den en de inzittenden voeren door de mooiste stukjes natuur, die men zich denken kan. Daar naast zijn er diverse schitterende rijwiel- en wandelpaden. Het ligt voor de hand, dat de wandelaars natuurlijk in de gelegenheid zijn het diepst in de natuur door te dringen, terwijl de automobilist er eigenlijk alleen aan de huiten- kant tegenaan kijkt. Dat neemt echter niet weg, dat ieder er ten volle kan genieten op zijn eigen wijze, mits hij er zich correct als gast gedraagt. Wij vragen de heer van Tuyll i naar zijn ervaringen op dit ge bied. Zijn antwoord valt ons mee. Met uitzondering van een enkeling gedraagt men zich op „De Hoge Veluwe" netjes. Dat is verheugend te horen, want wan neer het publiek zich niet netjes zou gedragen, zou het personeel voor een schier onmenselijke taak staan. Het is namelijk on doenlijk om een terrein van zo'n 7UÜ0 ha. te reinigen. De Hoge Ve luwe is bezit van het gehele Ne derlandse volk en juist in een tijd als deze, waarin er steeds meer natuur verdwijnt in ons land, moeten we bijzonder zuinig zijn op de delen die ons nog res ten. Privé bezit Aanvankelijk was dit uitge breide landgoed privé bezit van de familie Kröpper-Müller. Zij heeft geld noch moeite gespaard om haar egbied te verrijken met de mooiste stukjes natuur die^r op de Veluwe te vinden waren. Dat hier sprake was van een zui ver idealistische instelling bleek wel heel duidelijk, toen de fami lie tenslotte het gehele landgoed inclusief de schitterende kunst collectie in handen van de staat wilde overdragen, om op die ma nier haar schepping in dienst te stellen van 't Nederlandse volk. Wanneer we nagaan, dat de kunstcollectie alleen al voor niet minder dan vijf miljoen verze kerd was en dat de vraagprijs aan de staat slechts f 80Ü.U00.— bedroeg, dan mogen we toch echt wel geloven dat de familie Kröl- ler-Müller het goed bedoelde. Het was de enige mogelijkheid bovendien om dit levenswerk te bewaren, want anders zou het landgoed naar de eisen van een maximaal economisch rendement zijn verkaveld en... bebouwd. Gelukkig zijn er in de crisis tijd van de dertiger jaren midde len en wegen gevonden, waar door dit droevig en onwaardig einde van veel werk, geld en il lusie kon worden voorkomen. Op 20 april 1935 kwam de stich ting tot stand. De Hoge Veluwe bleef ongeschonden behouden, waarbij aan de staat de verzame ling van de Kröller-Müller Stich ting werd geschonken. De aanvaarding van een der gelijk omvangrijk natuurmonu ment in gemeenschapsbezit bleek een daad van grote cultu rele en ideële betekenis. Veel zorgen Het nubliek kan zich beslist geen beeld vormen van alles wat er wel komt kijken om een der gelijk natuurreservaat in goede toestand te houden. Reeds tij dens onze tocht naar De Hoge Veluwe bemerkten wij, dat we kilometerslang onafgebroken langs de afrastering van het park reden. De heer Van Tuyll vertelt ons, dat deze afrastering een totale lengte heeft van niet minder dan 60 kilometer. Wan neer u weet dat die gehele afras tering na 5 jaar geheel moet ver nieuwd worden, hetgeen dus neerkomt op een vernieuwing van niet minder dan 12 kilome ter per jaar, kunt u begrijpen welke kosten er komen kijken. Maar daar blijft het niet hij. On derhoud van gebouwen vergt ook grote sommen. Dan komen het personeel, de jonge aanplant en wat al niet meer. Een groot deel van het jaar kunnen de dieren in 't park zich voeden met dat wat zij in de vrije natuur vinden, maar wanneer de winter zijn intrede heeft gedaan, dan moet er worden bijgevoe- derd. Onze gastheer somt het net jes voor ons op: 20 ton eikels, ongeveer 8 ton hooi, 35 ton voer- bieten en aardappelen en dan nog enorme hoeveelheden andere voe dingsmiddelen. Ook aan de gevederde bewo ners wordt aandacht besteed en dit jaar werden niet minder dan ongeveer 500 nestkastjes van het nieuwste type in het park uitge zet. De wegen in dit natuurmonu ment vergen ook veel zorg. Zij hebben in 't drukke seizoen heel wat te liiden en moeten regelma tig bijgehouden worden. Men moet de kneepjes kennen Er zijn mensen die denken dat ze naar een dierenpark gaan en die lieden komen bedrogen uit, want het kan heel goed voorko men, dat ze geen dier te zien krij gen. Wie naar het park de Hoge Veluwe gaat, moet komen om van de natuur te genieten. Deze gelegenheid krijgt ieder volop. Het feit, dat er ook zoveel wild in het park woont, is een pretti ge bijkomstigheid. De dieren zelf krijgt u alleen te zien wanneer u de kneepjes kent. Wie met de auto door het park rijdt, heeft weinig kans. De fiets biedt betere perspectieven, doch te voet is het ideaal, vooral voor degene, die veel geduld heeft en in staat is om onbeweeglijk en verdekt opgesteld de dieren te observeren die zich toevallig ver tonen. Wie de gewoonten der dieren heter kent, behoeft niet,op een gelukkige toevallige omstandig heid te wachten. Die weet, dat de dieren uit de schemering van het hos te voorschijn komen in de vroege morgen en bij het vallen van de avond. Doordat het park het gencle jaar geopend is vanaf 's morgens 8 uur tot zonsonder gang, heeft de ware liefhebber kansen, maar hij moet ze weten te grijpen. Voor duizenden landgenoten, zelfs voor velen, die beslist niet in de naaste omgeving van het park wonen, betekent dit na tuurmonument met al zijn bij zonder leuke plekjes en interes sante aantrekkelijkheden een do rado. En voor hen die er nog geen kennis mee maakten, is het alleszins de moeite waard om er een bezoek aan te brengen. Zij zullen er zeker geen spijt van hebben. nig uitdrukken van innerlijke bele ving en dus in de dans positieve waarden ziet. Wanneer ge een hoge taakopvat ting hebt, dient ge de Kerk op prach tige wijze. Ge zult dan naar mijn me ning, straks aan de hemelpoort een goed onthaal vinden. Petrus zal u doorsturen naar de Heer, die zal zeg gen: „In de hemel is ene dans, alle luja... Zoek uw partner en doe mee!" DE VOORZITTER VAN DE KAB WENST EERST „KLAAR HEID IN EIGEN KAMP" Er is onder de katholieke or ganisaties van werknemers reeds jarenlang een tragisch verschil van inzicht over de meest wense lijke veranderingen van ons ka tholiek organisatiewezen. Het is niet alleen tragisch, maar ook nog een zeer verwarrend conflict bovendien. En alles wat er zowel voor als na het verschijnen van het bisschoppelijk schrijven van maart j.l. over geschreven en ge sproken is, heeft nog hoege naamd geen opklaring, laat staan een oplossing gebracht. Zuiver üw bloed met Kruschen - en verdrijf zo de oorzaak van Uw Rbeumatische Pijn! Dat is dan ook een van de re denen, waarom wij van mening zijn, zo verklaarde maandag de Verbondsvoorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuis te Ltrecht, dat wij eerst in 't eigen kamp van de KAB tot klaarheid moeten komen, alvorens met an deren overleg te plegen. Daar naast vordert het natuurlijk maatschappelijk gegeven van ons land, dat er de niet-katholieke organisaties zijn (NVV en CNV) waaruit ook een zekere wetma tigheid voortvloeit, waarmee wij rekening hebben te houden. De Katholieke Arbeidersbeweging is een in meer dan 70 jaren ge groeid organisme, waarvoor ge leden en gestreden is en waar onnoemelijke offers voor zijn ge bracht. Zij telt 413.000 leden die samen met hun gezinnen bedui dend meer dan een miljoen men sen vormen. Hun belangen moe ten veilig gesteld worden. Over de nieuwe loonpolitiek is de KAB niet ontevreden, ook al zijn er feilen en gebreken. Zo goed als iedereen is nu wel aan de beurt geweest of is bezig aan de beurt te komen. Bij de te voe den loonpolitiek willen wij mee werken om inflatie te voorko men; maar niet, aldus de heer Middelhuis, als wij alleen daar voor in onze vrijheid zouden be knot worden. Het zijn de Neder landse lonen, welke onze wereld industrieën in staat stellen om winsten te maken, die, zelfs op de buitenlandse beurzen ieders verbazing wekken. Daarom ver wachten wij, dat de overheid haar beleid nog krachtiger zal gaan afstemmen op de doelstel lingen van de bezitsvorming. In een land, waar jaarlijks door in terne investeringen voor min stens 2 miljard nieuw industriëel bezit gevormd wordt, moet het mogelijk zijn, dat ook de grote massa tot een redelijk bezit kan komen. MGR. BEKKERS OVER DANSEN Op een congres van Katholieke dansleraren te Eindhoven heeft Mgr. Bekkers een rede gehouden over het onderwerp „dansen", waarin hij vol gens een verslag in de bladen o.m. zeide De dans en de dansvloer zijn vanaf de preekstoel menigmaal gevloerd. Ze deelden in een nogal sterk ver breide afkeer van wat tot de lichame lijke sfeer behoorde. Die tijd, aldus mgr. Bekkers, is voorbij. De overtui ging wint veld, dat het lichamelijke op zich een onmogelijkheid is. De mens is een eenheid van geest en stof. Het lichaam is uitdrukkings mogelijkheid van de geest. De dans heeft het aanvaard en niet door de achterdeur, maar royaal door de voordeur. Maar bij die voordeur staat 'n stevige portier, want 't is waar dat niet elke dans schuldeloos vermaak is. Er zijn geraffineerde dansvormen, die een appel doen op het beest in de mens. Alleen, aldus mgr. Bekkers is het niet juist, wanneer die portier 'n zedeprediker zou zijn, die in de plaats treedt van de weldenkende dans- leraar en uitmaakt welke dansen om hun symboliek of sexualiteit afgewe zen moeten worden. Uitvoerig ging de bisschop in op de eigen verantwoordelijkheid van de dansleraar. Negatief vervult de dans- leraar zijn taak, wanneer hij onder maatse dansen weigert te doceren. Positief, wanneer hij de jongelui goe de, eigentijdse dansen leert. Die po sitieve verantwoordelijkheid uit zich ook, wanneer de leraar zijn leerlin gen niet alleen de danstechniek bij brengt, maar hen ook wegwijs maakt in de uitingen van natuurlijk respect. Het dansonderricht ademt een goede katholieke geest, wanneer u - aldus mgr. Bekkers - de overtui ging bent toegedaan, dat de gezonde ontspanning een machtige factor is in het beleven van het christen-zijn, dat een goede houding tussen jonge lui ruimte schept voor godsdienstig heid, dat een gezonde erotiek geen duivelse uitvinding is, maar een gods geschenk, dat de Kerk het lichaam begrjjpt als instrument tot kunstzin- MIDDENSTANDERS OPNIEUW TEN STRIJDE TEGEN CADEAUSTELSEL. In verband met het hand over hand toenemen van het geven van cadeaus door fabrikanten van zeep- artikelen en wasmiddelen hebben de samenwerkende middenstandsorgani saties in de textielbranche de sinds het zgn. „koffie- en theeconflict" bestaande overeenkomst opgezegd. Dit betekent, dat, als binnen twee maanden geen bevredigende oplos sing is gevonden, het de textielhan del zal vrijstaan passende tegenmaat regelen te nemen. Het is mogelijk dat de actie van de textielhandel in sa menwerking zal geschieden met de branche van huishoudelijke artikelen. In de maand juli zal hierover een be slissing vallen. DOODSTRAF GEËIST TEGEN GOUDSWAARD De openbare aanklager in het spionageproces te Cairo heeft za terdag de doodstraf geëist tegen de Nederlander M. Goudswaard, die zich schuldig zou hebben ge maakt aan spionage ten gunste van Israël. Dezelfde straf werd geëist tegen de Italiaan Raimon- do di Pietro en Ferdinando Pac- ciolla. REGERING ZAL LAUWERSZEH AFSLUITEN Voorlopig geen inpoldering. In een brief aan de Tweede Kamer heeft de minister van verkeer en waterstaat meege deeld dat de regering in principe heeft besloten tot het afsluiten van de Lauwerszee. Geen fond sen zullen beschikbaar worden gesteld voor inpolderingen of ontginningen binnen de afsluit dijk. De regering is tot deze conclusie gekomen in het kader van haar onderzoek naar de pri oriteiten voor de verschillende belangrijke rijksuitgaven. INDUSTRIE INVESTEERDE 2672 MILJOEN GULDEN De Nederlandse industrie heeft vorig jaar voor 2 miljard 400 miljoen gulden (1958: 2130 mil joen) nieuwe duurzame bedrijfs middelen in gebruik genomen, die in dat jaar of al eerder waren besteld. Zij bestelde daarnaast voor 2 miljard 672 miljoen gul den aan vaste activa, die vorig jaar nog niet zijn afgeleverd. Ma chines, werktuigen en dergelijke nemen het grootste deel voor hun rekening; daarop volgen fabrie ken en andere bedrijfsgebouwen, vervoermiddelen en grond. Dit blijkt uit voorlopige uitkomsten van een onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. „RODE" BOMMENWERPERS VOOR INDONESIË De Indonesische luchtmacht is zaterdag uitgebreid met een es kadron in Rusland gebouwde straalnommenwerpers van het type „IL-28", aldus meldt het In donesische persbureau Antara. Tijdens de installatieplechtig- heid verklaarde de chef-staf van de luchtmacht, luchtmaarschalk Soeryadarma, dat de luchtmacht met deze nieuwe aanwinst in staat is op elk moment vergel dingsmaatregelen te nemen tegen elke aanvaller. „Met de vooruit gang, die wij tot dusver hebben gehoekt, kunnen wij ons snel naar alle delen van Indonesië verplaatsen om de veiligheid van ons land te verdedigen", aldus de maarschalk. De Indonesische luchtmacht heeft order gegeven tot ononder broken waakzaamheid met het oog op de Nederlandse verster kingsmaatregelen on het gebied der defensie in Nederlands N.- Guinea. Dat mag allemaal gerust, maar Nederland mag zijn eigen rijks gebied niet versterken, zelfs niet bezoeken De laatste jaren staat het gezin op de helling, zoals dat heet, en ook het vaderschap is door allerlei deskun digen als paedagogen, psychiaters, psychologen tot op het bot ontleed, zodat wij nu verondersteld worden precies te weten, wat een vader en wat des vaders is. Wij zeggen met opzet, dat wij „verondersteld worden" het te we ten, want in feite hebben wij alleen dat uit die geleerde ontledingen over gehouden, dat je van het vaderschap alles of niets kunt maken. En dat wisten we voor die tijd ook al. Eigenlijk zijn wij onbillijk. We hebben er nog meer van overgehou den, namelijk Vaderdag. Toen de commerce zich van Moederdag had meester gemaakt, rook ze de kansen, welke in een Vaderdag zouden zitten om dan van de van St. Nicolaas over gehouden dassen, sigaretten en sok ophouders af te komen. De handel had het wetenschappelijk getij mee, zodat naast Moederdag nu ook Va derdag een aardig florerend bestaan begint te leiden. Deze tirade zou bij iemand onder de lezers het vermoeden kunnen doen postvatten, dat schrijver dezes mis schien geen verwoed, maar dan toch zeker een klein tegenstandertje van het instituut van de Vaderdag is. Niets is minder waar. Zelf echt genoot van een voortreffelijke vrouw en vader van een reeks kinderen is schrijver dezes een zeer groot voor stander van Vaderdag, omdat das sen, sigaretten en zelfs sokophouders altijd welkom zijn, want dassen ver slijten, sigaretten raken op en sok ophouders knappen altijd op een critiek moment en dan is het handig een reservestel te hebben. Maar om nog veel meer redenen is de Vaderdag een prijzenswaardige instelling. Vader is het hoofd van het gezin, al is moeder het nekje, waar het hoofd op draait. Maar één dag in het jaar Vader in het zonnetje, dat is goed. Hij heeft er recht op om eens per jaar extra verwend te wor den. Wij kunnen trouwens van Vader dag iets heel bijzonders maken. Wan neer de kinderen klein zijn, is dat vanzelfsprekend, want dan is Pa nog de grote, sterke, alles kunnende man. De kinderen komen 's morgens met al dan niet zelf gemaakte wensjes en tekeningen. Zij hebben hun moei zaam gespaarde penningen bij elkaar geschraapt voor zo'n razend duur pakje sigaretten. Een gulden is voor een kind immers geen gulden, maar honderd centen. Maar wanneer de kinderen wat groter zijn of bijna volwassen kan Vaderdag iets van betekenis worden. Mag één dag in het jaar niet bijzon der de aandacht gevestigd worden op de taak van de vader in het gezin en op de voorbereidingen, welke voor een waarachtige opvatting van de va- dertaak nodig zijn. Het is niet meer in de mode om te doen wat vader Isaac volgens het Bijbelse verhaal deed, namelijk de handen zegenend uitstrekken boven het hoofd van het kind, maar toch symboliseert dit ver heven zegenende gebaar het hoge ambt van de vader, in zekere zin een priesterlijk ambt, omdat hij het kind voorgaat en leidt naar God. INDONESIË BESCHULDIGT NEDERLAND BIJ UNO „Nederland voert een strijdlus tige politiek ten opzichte van Nieuw-Guinea en riskeert daar bij een openlijk gewapend con flict met Indonesië". Dit staat in een brief die de Indonesische af gevaardigde bij de Verenigde Na ties, Wiojopranoto, aan secreta ris-generaal Hammerskjöld en alle bij de UNO geaccrediteerd? delegaties heeft gezonden. „De verantwoordelijkheid voor een eventueel conflict", schrijft hij, „berust uitsluitend bij de Nederlandse regering. Elke te genzet van de regering van Indo nesië zou slechts een gevolg zijn van provocerende handelingen van de Nederlandse regering". „De Nederlandse regering is", aldus de brief, „vastbesloten ge weld te gebruiken hij haar poli tiek inzake West Irian, dit on danks de vreedzame politiek van de Indonesische regering en on danks het feit dat men in de ge hele wereld vrede wenst, zoals onlangs tot uitdrukking is geko men hij het debat van de veilig heidsraad". GEDWONGEN VEILING FOKKER-BRAZILIË De openbare aanklager te Rio de Janeiro, heeft dinsdag een po ging gedaan om, te verhinderen dat eigendommen van de Fokker vliegtuigmaatschappij, die haar filiaal in Brazilië heeft moeten sluiten ten gevolge van een twist met de Braziliaanse luchtmacht, geveild zullen worden. KROESJE F WEIGERT GESCHENK VAN IKE De sportboot met straalmotor, die Kroesjef bij zijn bezoek aan Amerika vorig jaar van Eisenho wer cadeau kreeg, zal vanuit Moskou worden teruggestuurd naar de fabrikant. LOEMOEMBA MOET IN KONGO REGERING VORMEN Patrice Loemocmba, de felle 35- jarige leider van Kongo's groot ste partij, heeft de kans gekregen die hij sinds zijn verkiezingsover winning heftig heeft opgeëist: hij is benoemd tot informateur voor de vorming van een Kongolese regering. De Belgische resident-minister in Kongo, prof. Ganshof van der Meersen, heeft hem belast met deze informatieve opdracht. Die houdt niet in de rechtstreekse sa menstelling van een regering, maar het voorbereidend contact over de mogelijkheid van een partijcoalitie met Loemoemba's Nationale Kongolose Beweging als kern. Deze partij is de groot ste van Kongo met 36 kamerze tels. Slaagt Loemoemba er in de ze coalitie bijeen te brengen, die over meer dan de helft der 137 Kongolese kamerzetels moet be schikken, dan wordt hij waar schijnlijk ook formateur. KLM-DIENST OP BIRMINGHAM Met ingang van 4 juli gaan de KLM en de BEA 'n gezamenlijke rechtstreekse dienst tussen Bir mingham en Amsterdam onder houden. Voorlopig zal tweemaal per week worden gevlogen 's maandags en donderdags. De luchtvaartmaatschappijen beschouwen de dienst nameiijk nog als een proef. MANILLA BEREIDDE IKE ENTHOUSIASTE INTOCHT Anderhalf miljoen Philippino's waren dinsdag uitgelopen om president Eisenhower in Manilla, de eerste pleisterplaats op zijn reis door het Verre Oosten, een spectaculaire ontvangst te berei den. Men behing hem met bloe menkransen, stortte confetti, bloemen en serpentines over hem uil, er werd eindeloos gejuicht en het enthousiasme werd tenslotte zo groot, dat de menigte door de politiecordons brak en opdrong naar de auto waarin de president zat met zijn Philippijnse gast heer, president Garcia. Op een ge geven ogenblik was de presiden tiële wagen volkomen geïsoleerd van de rest van zijn escorte. 21 MENSEN IN POLEN VERDRONKEN Achttien schoolkinderen van 13 tot 18 jaar, een leraar en twee roeiers zijn verdronken, toen de boot, waarmee zij maandag een tocht maakten op de snelstro- mende Dunajec-rivier in Zuid- Polen, kapseisde. Slechts 5 kinderen zijn gered. De ramp gebeurde op een ex cursie van 23 kinderen van een school te Nowa Huta, de moder ne Poolse staalstad, waar zes we ken geleden godsdienstrelletjes uitbraken. Zij maakten de boot tocht om getuige te zijn van het vervoer van houtvlotten over de Dunajec, een van de mooiste en snelste bergrivieren van Polen. ALGERIË MAG VRIJ KIEZEN. In een dinsdagavond voor de Fran se televisie uitgesproken rede, heeft president De Gaulle met betrekking tot Algerië een belangrijke nieuwe stap voorwaarts gedaan. Hij heeft toegezegd, dat de aanhangers van alle verschillende meningen, ook die genen die voor een algehele onafhan kelijkheid van Algerië zijn, zullen kunnen deelnemen aan de verkie zingscampagne voor het bepalen van Algerië's toekomst en aan de con trole op de verkiezingen. Aan het einde van zijn rede, die 24 minuten heeft geduurd en voorna melijk aan Frankrijks economische politiek op lange termijn was gewijd, zei de generaal: „Nooit tevoren zijn wij dichter bij het bereiken van een wezenlijke oplossing in Algerië ge weest". VRIJDAG 17 JUNI 1960 83e JAARGANG No. 48 De tcho vAn het Zuióen Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis Is In gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stramheid en pijn en weer tot alles in staat. Dat doen Kruschen's vijf minerale zouten, die de bloedzuiverende or ganen aanzetten tot jeugdig-krachtige wer king en zo de pijnverwekkende onzuiver heden uitdrijven langs natuurlijke weg.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1