T I LAATSTE BERICHTEN KAATSHEUVEL Uit de Langstraat Elshout Vlijmen 6 DE ECHO VAN HET ZIJTDEN VAN MAANDAG 4 JULI 1960 P.V. DE POSTDUIF Zondag hield De Postduif een prijsvlucht vanuit Corbeil. De prijzen werden als volgt ver diend D. Blok 1; M. Verhulst 2 4 5; A. v. Huiten 3 6 11 13; Jos. van Bladel 7 8 9 10; P. v. Esch 12 16; G. Schoeinans i4 21; Groeneveld 15 19; J. Verwiel 17; D. Kramer 18; P. L. Pullens 20; Kleijssen 22; Avontuur 23. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden 2-kleurig potlood; hondje; kin derrijwiel; medaille; gouden ket tinkje; hoofddoek; boekentas met gereedschappen; damesbril; lakentje v. kinderwagen; blauw zwart gestreept iasje; kinderjas je; gouden speld met saf'ier; zwembroek met handdoek; zak agenda. Verloren: Twee bruine portemonnee's; badpak en handdoek; bankbiljet van, 25.klantenboekje met geld; boodschappennet inh. bad- goed; twee herenbrillen; ball- pomt; 2 Lipssleutels aan ring; twee schiftmessen; actetas met bakkerscostuum en regenpijpen. AGENDA Dinsdag 5 juli 2 uur: Schouwvoeren in binnen- en buitenpolder van Baardwijk. Cantine Timtur. Woensdag 6 juli 8 uur repeti- tie gehele Waahvijks Orkest. V njdag 8 juli. Rondwandeling harmonie BBA door Waalwijk met taptoe op bet Raadhuisplein. Theater Musis Sacrum. Vandaag en woensdag 8 uur: „Zwarte Zara", 14 jaar. Luxor theater. Vandaag en woensdag 8 uur: „Romarei, het meisje met de groene ogen", 14 jaar. Drunen Uitslag ballonnenwedstrijd be vrijdingsdag 5 mei 1960, Drunen. Hoofdprijs 10.: Betty Brok, Veilingstraat 20, kleuterschool te Elshout (Eroidchapeile Hainout, België). Ie prijs 3.Jantje v. Wezel Bosscneweg 36, kleuterschool te Drunen (kamphout België). Ie prijs 3.Doortje v. Son, Bosscneweg 0, meisjesschool te Drunen (Bellignie, België). Ie prijs 3.Mirjam Klerks, Kerkstraat 9, meisjesschool Els- hout (Wodecq hainaat België). Ie prijs 3.Tonny Knippels Eindstraat 43, Jongensschool te Drunen (Kuc Arthur Eating Bel gië). Ie prijs 3.Hans Smetsers, Bosscheweg 61a, Jongensschool Elshout (Kemenpont neigie). Per school werd een prijs toe gekend. Meisjes, «longenap Vakmensen Wij kunnen U goed gebruiken Indien U wilt meehelpen aan een moderne aanpak van werk In onze bedrijven. DAAR STAAT TEGENOVER; verhoogde loten wlnstdelingsregellng bedrijfcspaarregellng volledige relsvergoedlnf enz. enz. enz. Meldt U bij een van onze bedrijven of vraagt eene Inlichtingen door onder staande strook in to vullen, uit te knippen en In te sturren aant Ivo- van Haren N.V. Personeelzaken 'Waal wijlt NAAM ADRES WOONPLAATS LEEFTIJD jaar jongen/meisje ontvangt gaarne nadere gegevens over lonen, sociale voorzienin gen en soorten van werkzaam heden bij Uw bedrijf; alles vrij blijvend i Capelle TOCHT OUDEN VAN DAGEN. 3 SSC-combinatie won te Sprang-Capelle van HNC Circa 600 toeschouwers, waar onder burgemeester van Prooijen en wethouder Timmermans heb ben op het SSC-terrein in Vrij hoeve-Capelle een interessante voetbalwedstrijd gezien tussen 'n Wit-Zwart HNC-comhinatie en een team samengesteld van de beste spelers van SSC uit Sprang. De opbrengst van deze ontboe- ting was bestemd voor het Prins Bernhardfonds. In de eerste helft wogen beide partijen uitstekend tegen elkaar op. Wel bleek de voorhoede van Sprang af en toe iets sterker en gevaarlijker dan die van Capelle. Hiertegenover stond een bijzonder goed* spelen de defensie van Capelle, waarin de gebr. v. Raamsdonk beiden van Wit-Zwart excelleerden. Het eerste doelpunt ontstond na 12 minuten door rechtsbuiten P. Chabot. Wit-ZwartHNC ant woordde met snelle tegenaanval len. De Capellenaren Pleven er goed opzitten en in de zesde mi nuut slaagden zij er in gelijk te maken via linksbinnen van Gijzel van HNC. Kort voor rust namen de Sprangenaren weer bet initia tief. In de 8ste minuut van de twee de helft namen de in oranje ge stoken Capellenaren uit een pe nalty, door de Jong genomen, de leiding. Zij hadden niet lang ple zier van deze voorsprong, want reeds enkele minuten later maak te Paulides gelijk. Het was toen met Wit-ZwartHNC gedaan. Wel bleef de defensie hardnek kig tegenstand bieden, maar het Sprangse overwicht begon zich geleidelijk aan meer af te teke nen. Er kwamen zeer harde en gevaarlijke schoten en in de 25ste minuut moest Capelle bet hoofd buigen voor een schuiver van reentsbuiten Chabot, 32. Circa 1U minuten later werd de strijd beslist, toen Paulides een felle aanval met z'n goed gericht schot besloot, 42. Enkele individuele pogingen van de Capelse voor- waartsen hadden hierna weinig meer te betekenen. Het bleef 4-2 voor Sprang, dat hiermede re vanche nam voor de in 1952 ge leden 10 nederlaag tegen Ca pelle. De wedstrijd werd tijdens de pauze opgeluisterd door de harmonie „Marijke" uit Sprang. Raamsdonk Raamsdonksveer KERMIS Kermis 1960, van 30 juni tot en met 3 juli gehouden, zit er weer op. Gewoonlijk pleegt dit jaarlijkse evenement plaats te vinden onder een bijna tropische temperatuur, zo dat iedereen zich in 't meest luch tige zomertoiletje kan steken. Dit jaar hebben we dat vertrouwde beeld gemist en zagen we in plaats daarvan soms bezoekers, die zich in verband met het abnormale koude weer een jasje extra of iets derge lijks hadden aangemeten. En de thuisblijvers vonden het maar wat behaaglijk bij de even aangemaakte kachel. De toch nooit frisse atmos feer in de danszalen werd door ve len bij het betreden dezer gelegen heden met een: „hè, hier is 't ten minste lekker warm" begroet. De gevolgen van deze abnormale tem peratuur waren op het kermister rein dan ook duidelijk merkbaar, vooral in de latere uren was het aanmerkelijk slapper dan we nor maal gewend zijn. Zondag, de laat ste dag, heeft gelukkig veel goed ge maakt en vooral zo rond een uur of zeven kon men op de Markt en in de Gasthuisstraat als het ware over de koppen lopen. De gebruikelijke matiné's van de harmonieën Euphonia, Apollo en St. Jan kenmerkten zich door een over stelpende drukte met een echte pret tige kermissfeer. De diverse dans gelegenheden werden over het alge meen zeer druk bezocht, sommigen waren zelfs zo afgeladen vol, dat er van normaal dansen practisch geen sprake kon zijn. Wat de attracties op de kermis betreft, hierbij was het weer opvallend de grote animo on der de bezoekers voor de diverse kansspelen. Vooral onder de jeugd bestond grote interesse voor al de „schatten" welke men k raison van een kwartje kon verdienen. Of de exploitanten over het algemeen te vreden zullen zijn, is moeilijk te zeggen. Voor zover wij hebben kun nen nagaan, zijn er verschillenden onder hen die gedurende deze da gen niet over gebrek aan belang stelling te klagen hebben gehad. De politie schijnt, voor zover ons bekend, een rustige taak te hebben gehad. Wij hebben althans niets ge hoord van schermutselingen of on regelmatigheden waarvoor zij in ac tie moest komen, zodat we deze kleine beschouwing kunnen beslui ten met de opmerking, dat kermis 1960 een over het algemeen goed, maar vooral prettig verloop heeft gehad. Sprang-Capelle Sprang Zondag gaf de r.k. harmonie „Au rora" uit Dongen, onder leiding van haar directeur F. Vermeeren, een concert in de Efteling in het kader van het midzomerprogramma. Onze verwachtingen, dat de belangstel ling ditmaal wel zeer miniem zou zijn in verband met de kermis, heb ben ons niet bedrogen. En dit was jammer, want de schaarse luister aars hebben kunnen genieten van het gevarieerde programma dat dit korps uitvoerde en waarmee het be wees over een goed klankgehalte te beschikken. INTERNATIONALE HANDBAL-ONTMOETING Zondagmiddag waren we getuige van een internationale handbal-ont moeting tussen 't plaatselijke Desk en de Grefsen Idrettslag uit Oslo (Noorwegen). Laatstgenoemde ver eniging bestaat in het algemeen uit werkstudenten, die jaarlijks een ge deelte van hun verdiensten beste den om een buitenlandse reis te maken, tijdens welke wedstrijden Worden gespeeld tegen zustervereni gingen in de door hen te bezoeken landen. Na eerst Denemarken en Duits land te hebben aangedaan, was als laatste Nederland aan de beurt. Na ontmoetingen in Breda en Eindho ven, werd zondag Kaatsheuvel be zocht. Omstreeks half vijf arriveer den de Noorse gasten aan de Efte ling, waar zij door het bestuur van de handbalvereniging Desk werden verwelkomd. Nadat zij zich in hun sporttenue hadden gestoken, stelden gasten en gastheren zich in rij op het hoofdterrein der voetbalvereni ging Desk, waar op een afgebakend gedeelte de wedstrijden plaats von den, waarna de voorzitter van de handbalvereniging Desk, dhr. Vlak, de gasten toesprak. Onmiddellijk hierna begon de eer ste wedstrijd tussen de dames-junio ren van Desk tegen de dito van Grefsen. De vereniging Grefsen is dit jaar kampioen van Noorwegen geworden, en dit was ook aan hun spel duidelijk te merken. Bovendien werden de wedstrijden gespeeld op een klein terrein, zoals dat in Noor wegen gebruikelijk is, zulks in te genstelling met hier in Nederland. De Noorse gasten toonden zich op deze kleine oppervlakte dan ook in alle opzichten superieur tegenover haar Kaatsheuvelse tegenstanders. Bovendien bevatte hun spel veel meer raffinement, was dit in alle opzichten veel geacheveerder, werd onophoudelijk van plaats verwisseld, zodat de Desk-dames herhaaldelijk haar tegenstanders kwijt waren. En dan ten slotte hadden de Noren nog het voordeel van hun lengte. Dat de doelpunten dan ook met de regel maat van een klok kwamen, laat zich begrijpen, zodat de eindstand 17—3 beslist niet geflatteerd was. De wedstrijd van de Desk-junio ren (heren) tegen hun collega's van Grefsen, was een getrouwe copie van de voorgaande. Ook deze Noren waren athletische figuren, staken niet alleen lichamelijk, maar ook qua spel met kop en schouder boven de Desk-jongens uit. En toch zijn deze laatsten beslist geen kwajon gens op handbalgebied en hebben zij bewezen een belangrijke rol in de toekomst te gaan spelen. Maar tegen de Noorse reuzen was het een onmogelijke karwei, en ondanks dat deze er op het laatst 'n soort show van maakten, gingen de Desk-jon gens met 206 ten onder. Het wa ren overigens prettige wedstrijden, welke in een gezellige sfeer werden gespeeld. Jammer dat er niet wat meer belangstelling was, want deze sport verdient dit volkomen. Het spel is minstens zo spectaculair als voetbal, is bovendien sneller en stelt hoge eisen aan de lichamelijke ca paciteiten van de beoefenaars, ter wijl een snel reactievermogen eer ste vereiste is. Het was voor ons, vooral zoals de Noren het speelden, een openbaring. Na afloop verenigden allen zich in het restaurant van de Efteling, waar de gasten op koffie en gebak WAALWIJK-DEN BOSCH-VUGHT Wij houden ZITTINGSAVOND VRUHOEVE-CAPELLE: Café „Hat" Bruggetje" Raadhulntraat 1 58 op woensdag 6 juli a.s. van 7 tot 8 uur n.m. I - Een Amerikaans legervliegtuig met zes personen, wordt boven de Barentszee vermist. - In de onderwereld te Amsterdam is een verslaggever overvallen en is een vrouw zeer ernstig met een mes verwond. - Na een ruzie heeft een 26-jarige stu dent in Groningen een man doodgestoken, na bedreiging door de man, met wiens vroegere echtgenote de student was uitge weest. - De regering van de Philipijnen heeft in Nederland een volledige baggervloot beseteld van 20 miljoen gulden. GESLAAGD. De jonge dames Anny van Loon, Mari- ette v. d. Meijden en Leny v. d. Staak slaag den voor het diploma costumière; Jeanne v. d. Pluijm en Gerry van Huiten voor het diploma lingerie. Voor het toelatingsexamen ULO slaag den de meisjes Jeanne Muskens, Ria Kem penaars, Nelly Jehoel en Ineke de Gouw. UITSTAPJE. Voor de 10e maal zal het uitstapje voor Ouden van Dagen gehouden worden en wel op a.s. donderdag 21 juli. Door middel van een enveloppenactie zal getracht worden enigszins in de kosten daaraan verbonden te voorzien. Het actie-comité doet een ernstig beroep op de inwoners, om deze actie te steunen, temeer daar door het uitstapje van het vorige jaar, de gevormde reserves ge heel uitgeput zijn. Degenen die op 1 aug. a.s. 70 jaar of ouder zijn, kunnen zich voor deelname opgeven. VERNIEUWING DOOPBELOFTEN. In tegenstelling tot verdere berichten zal de vernieuwing der Doopbeloften niet plaate hebben op 31 juli, maar op zondag 24 juli. De voorbereiding zal geschieden door de Z.E. Pater Beuters van de abdij van Berne, vanaf maandag 18 tot en met woensdag 20 juli en zaterdag 23 juli. BLINDENZORG. A.s. zondag zullen er speldjes verkocht worden ten bate van de blindenzorg. "UITSLAG BALLON WEDSTRIJD.-4 Eerst thans zijn de uitslagen bekend van de op Bevrijdingsdag gehouden ballonwed strijd voor de schooljeugd. De hoofdprijs ter waarde van 10 gulden behaalde Betty Brok, leerlinge van de kleuterschool. Haar kaartje was afgestempeld te Froidchapelle Hainout (België). Van de meisjesschool behaalde Mirjam Klerks de eerste prijs ter waarde van drie gulden (Wodeco Hainout België). Van de jongensschool de eerste prijs Hans Smetsers (afgestempeld te Remenpont Bel gië). Ook had het comité drie prijzen be schikbaar gesteld voor de Drunense jeugd. Bij de kleuters werd eerste Jantje v. We zel (Kamphout België). Jongensschool: Tonny Knippels (Rue Ar thur Pating België). Meisjesschool: Doortje van Son (Bellig nie België). 1 1 ij Taeback, 2 J. v. d. Griendt; Nieuwelingen: 1 W. van Heijst, 2 H. van Heijst, 3 W. van Heel, 4 N. de Haas, 5 W. Hairwasser, 6 J. van Weert, 7 G. Leliart, 8 G. v. Beenen, 9 B. van Bladel, 10 J. van Heeswijk; ad- spiranten: 1 L. de Lang, 2 G. Pulles, 3 A. van Sambeek. BALLONWEDSTRIJD. De ballonwedstrijd te Vlijmen op 5 mei kan geslaagd genoemd worden; 8 meldin gen kwamen binnen. De verste ballon kwam in Polen van Nelleke Peijnenborg, plaats Zaknovo; 2e prijs Dini Kooien Marslow (Oost-Duitsland); 3e prij6 Gerard Kiviets Spinge (tussen Hannover en Lubeck); 4e prijs Adrie Heesbeen, Wedel Luke bij Ham burg; 5e prijs Joke Vierhout, Laude, tussen Hannover en Braunzweig; 6e prijs Kees Siegers Niederend bij Bremen; 7e prijs Wil ly van Heivoort Zomergem bij Gent; 8ste prijs Francien van der Lee, Vulisaingen. GESLAAGD. WW** Voor het eindexamen gymnasium aan 't Dr. Moller College slaagde Jonkvrouwe M. Serraris alhier. P.V. DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Corbeil Frankrijk, afstand 395 km; los 9,20 uur; eerste duif 15.56.30, laatste prijswinnende duif 17 uur. De duiven kwamen slecht af zetten; volledige uitslag volgend nummer. Africhtingsvlucht. Zondag werd de derde africhtingsvlucht gehouden vanuit Baarle Nassau. De duiven kwamen vlot afzetten, toch waren er nog verliezen, want vele duiven raakten tussen de duiven die in Roosendaal waren gelost van de Nijmegense bond. ■Mfefé&K.L. u-it Wedvlucht Ruffec. Zaterdag wedvlucht vanuit Ruffec; dit is een nationale vlucht. Inkorven donderdag 7 juli in café A. Klerks van 19 tot 20 uur. Vitesse. Duif-kampioenschappen. Daar de vluchten van de oude duiven bijna zijn afgelopen kunnen de kampioen schappen van de Vitesse oude duiven reeds bekend gemaakt worden: 1 C. van Heivoort 894 pt,; 2 W. van Vugt 645 pt.; 3 L. de Laat 585 pt.; 4 Jo v. d. Heuvel 584 pt.; 5 W. van Vugt 577 pt.; opvolgers: 6 Cor van Heivoort 554; 7 H. de Vaan 548; 8 C. van Heivoort 546; 9 P. Vermeulen 544; 10 L. de Laat 543. WIELRENNEN. Zaterdag 2 juli nam de Vlijmense ren-, ner B. v. d. Ven deel aan de Ronde van Kruiningen. Van de Ven heeft in deze wed strijd weer bewezen in grootse vorm te zijn. Steeds zorgde hij voor strijd, wat er bij het talrijke publiek goed in ging, want luid werd hij aangemoedigd toen hij alleen een kleine voorsprong nam; 6 renners gingen uit het peloton weg en zetten de achtervolging in op van de Ven, die werd ingelopen. Dit 7- tal voerde de voorsprong geleidelijk op; de sprint moest de beslissing brengen. Van de Ven, die zich de gehele wedstrijd bijzon der had ingespannen, moest met de zeven de plaats genoegen nemen. tffVJl J» Vijfde rit van de Zwaluw. De 5 e rit van de wielerclub de Zwaluw had de volgende uitslag: Amateurs: 1 L. PERSONEELS REIS KERST 6* OERLEMANS. Vrijdag jl. maakte het personeel van de firma Kerst Oerlemans haar jaarlijkse reis. Ofschoon ten aanzien van het weer aanvankelijk enige bezorgdheid heerste, liet het zonneke slechts een enkel traantje val len, afgewisseld met enige knipoogjes, die in de loop van de middag in een brede glimlach overgingen. De reis verliep vlot en voerde dwars door de Betuwe (via Gel- dermalsen en Tiel) en langs de Grebbeberg naar Ede, waar pittige koffie met cake het reisgezelschap wachtte. Daarna werd een tocht over de Zuidwestelijke Veluwe ge maakt via Otterlo, Hoenderlo en Woeste- hoeve. Vervolgens werd het openluchtmu seum bij Arnhem bezocht, waar „voor elck wat wils" was, waar men onder deskun dige geleide oud-Nederland in een note- dop zag (o.a. Brabantse en Staphorster boerderij, een papiermolen, Zaanland en de klederdrachten). De honger, die menigeen ging kwellen, werd volledig op de vlucht gedreven door een uitgebreide, zeer ver zorgde warme maaltijd in Velp. Vervol gens reed men langs de fraaie Veluwezoom, kwam daarbij ook nog langs de Posbank (bekend om zijn heideheuvels en fraaie ge zichten), om tenslotte via Doetinchem in Montferland te geraken en in Hoog Elten uit te stappen. Dit plekje grond, dat als Nederlands nieuwste aanwinst na de bé- vrijding zoveel mensen heeft getrokken, werd nog eens extra goed bekeken, voordat het weer naar de „Heimat" teruggaat. Op de terugreis nam men in Arnhem tijdelijk afscheid van de bus om per boot onder begeleiding van vrolijke accordeonmuziek de „Westerbouwing" bij Oosterbeek te be reiken. De inwendige mens werd hier ge sterkt door een uitnemende koffiemaaltijd, Ook werd er enthousiast gebruik gemaakt van de nieuwste stoeltjeslift, die een heer lijke zweeftocht boven de hellingen langs de Rijn mogelijk maakt. Op de verdere terugreis werd tenslotte in de stad van Zoete lieve Gerritje nog heel gezellig geplakt, zodat Rembrandt en de zijnen in een uitstekende stemming pas in de kleine uurtjes weer op de basis te rugkeerden, hetgeen het einde betekende van de zeer geslaagde zevende personeels-, reis van deze firma. A.s. dinsdag 5 juli maken de Ouden va$ Dagen, of liever gezegd, de bejaarden uit Capelle, Vrijhoeve en het aangrenzende deel van protestant Kaatsheuvel wederom het jaarlijkse uitstapje. De collecte die in de eerste helft van juni werd gehouden, waarborgd een goede reis voor de bejaar den. Om 8 uur worden de bejaarden thuis afgehaald en zij die met de bus de rei? meemaken reeds om half 8. Te 8.30 uur vertrekt men vanaf Capelle via Nieuwe- vaart, Poolsestraat naar Waspik-Boven en 's-Gravenmoer naar Oosterhout en ver volgens naar de grote weg van Tilburg naar Breda. Via Breda gaat men in de richting Roosendaal naar het schitterende Bosbad „Hoeven". Aldaar wordt de koffie ge bruikt. Vanaf Hoeven gaat men naar Ber gen op Zoom, alwaar in hotel „De Hol landse Tuin" de warme maaltijd wordt ge bruikt. Te ongeveer 2.30 uur vertrekt men via de Huijbergse baan naar de Wouwse Plantage, Wouwse Hil - Nispen en Roosen daal, in de richting Breda. Te Zundert wordt gepauzeerd en aldaar zal men de koffie of thee gebruiken. Via Rijsbergen en Breda gaat men naar Rijen, alwaar men te ongeveer 6.15 uur broodjes met koffie zal gebruiken in café Restaurant „De Harmo nie". Te ongev. 7.30 u. zal men de thuis reis aanvaarden via De Moer,, Loonopzand, Sprang en Vrijhoeve-Capelle. Te ongeveer 8.15 uur hoopt men dan wederom te Ca-, pelle te arriveren en men zal daar zoals reeds jaren de gewoonte is opgewacht wor den door de fanfares Sirena en Kunst na Arbeid. De voorzitter der vereniging, de heer Poldervaart, hoopt tenslotte een woord van dank te spreken. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat het a.s. dinsdag zeer mooi weer zal zijn, opdat onze bejaarden wederom een zeer genot volle dag zullen hebben. Het comité heeft alles in het werk gesteld om alles zo goed mogelijk te doen verlopen. De talrijke auto bezitters hebben eveneens hun medewer king toegezegd, zodat alle bejaarden een goede zitplaats zullen hebben. JEUGDKORPS KUNST NA ARBEID. Het jeugdkorps van het fanfarekorps Kunst na Arbeid heeft j.l. zaterdag deelge nomen aan het muziekfestival te Gendt (O.B.). Te ongeveer 1 uur werd te Ca pelle plaats genomen in de bus van de fa. Alad te Wijk en Aalburg en toog men via de Langstraat en Nijmegen naar Gendt. Te ongeveer 3 uur arriveerde men te Gendt en maakte men aldaar de feestelijke intocht mede van de Kersenkoningin 1960. De voorzitter van de organiserende vereniging, de harmonie St. Cecilia, sprak een wel komstwoord tot de deelnemende vereni gingen, waarna het woord werd gevoerd door de burgemeester van Gendt. Onder leiding van de heer Moors maakte het jeugdkorps voor het eerst buiten dt plaats van inwoning hun optreden naar bui ten. Op zeer fraaie wijze werden een 3-tal nummers uitgevoerd. Het jeugdkorps werd beloond met een fraaie herinneringsme- dalje en bij de trekking der prijzen wist men nog beslag te leggen op een prijs van f 5. -De voorzitter werd een grote mand en de directeur een doos kersen aangebo den. De leden van het jeugdkorps kregen elk een grote zak met kersen aangeboden. Te ongeveer 6.15 uur werd de terug reis ondernomen en in de bekende speel tuin De Nachtegaal werd nog een uurtje vertoefd. Daarna werd de reis naar Ca-, pelle voortgezet. Als bijzondere geste van de leden van het jeugdkorps, werd burge meester van Prooijen door de 2 kleinste leden van het jeugdkorps een mand kersen aangeboden, hetgeen door mevr. en burge meester van Prooijen zeer op prijs werd gesteld. Te ongeveer 9.15 uur arriveerde men te Capelle en het jeugdkorps kon te rugzien op een zeer geslaagd uitstapje. SPAARKAS De spaarkas Vele kleintjes maken een grote, hield j.l. zaterdag een vergadering in café De Witte Brug. Aan het eind der ver gadering werd overgegaan tot uitdeling van de gespaarde gelden. Deze vereniging weet als steeds te waarderen, dat in onze ge meente een tocht van bejaarden wordt ge houden en ook nu weer stelde de spaarver- eniging een bedrag van f 35.25 beschik baar voor deze tocht. Een woord van dank aan deze vereniging is dan ook zeer op zijn plaats. DE ROZEKNOPJES. De leden van de zangvereniging De Ro- zeknopjes geven j.l. donderdagavond in de zaal van de heer P. Pruijssers een opvoe ring van de bekende kinderoperette Repel steeltje van Joh. de Veth. Onder leiding van de heer .van Geste! heeft men dit 6tuk terdege goed ingestudeerd en de opvoering was dan ook zeer geslaagd. Dr. Gerlach sprak aan het begin en einde der uitvoe ring woorden van welkom en dank tot de aanwezigen. Mevr. Poldervaart verleende haar medewerking aan de piano, terwijl de grime in handen was van mevr. Cové-v. d. Haart. Beide dames werd een aardig ge schenk overhandigd. De Rozeknopjes kun nen terugzien op een zeer geslaagde uit voering en het bestuur en met name Dr. Gerlach, mevr. Maris-Kerst en mevr. Oer lemans, hebben niets nagelaten om het to neel zo aantrekkelijk mogelijk aan te kle den en zij zijn daarin ook voortreffelijk ge slaagd. KUNST NA ARBEID. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid hoopt op 23 juli a.s. deel te nemen aan het fede ratieve concours uitgeschreven door de mu ziekvereniging Liora te De Lier. Kunst na Arbeid zal uitkomen in de afd. uitmun tendheid. Supporters die de reis naar De Lier wensen mede te maken dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de secre taris dhr. Kommers, Wendelneseweg-O. 52. Een te late opgave kan leiden dat men de reis niet kan medemaken. BEROEP AANGENOMEN. Ds. Haring, Ned. Herv. predikant aan de Loonsedijk, heeft het beroep op hem uitgebracht door de Herv. gemeente van Veen aangenomen. TEN BATE VAN PRINS BERNHARDFONDS GESLAAGD. In Den Haag slaagde voor gemeente administratie de heer Th. Boom alhier. NEDERLAAGTOURNOOI H.K.S. In het nederlaagtournooi van H.K.S. kwam de organiserende vereniging in klas se B uit tegen De Uitkijk uit Waspik. De uitslagen van de wedstrijden, die eindigden met 'n 5 - 5 remise, waren B. Nieuwenhuizen HKS 39-10-13 3.90 A. Akkermans DU 50-10-19 5.00 C. Vissers 41-15-11 2.73 H. v. Tilburg 50-15-14 3.33 P. v. Drunen 50-32- 6 1.56 J. Gennissen 24-32-. 3 0.75 H. Nieuwenhuizen 50-12-14 4.16 v. Hoof 50-12-21 4.16 J. Heere 50-19- 9 2.63 Zwaans 12-19- 6 0.63 BENOEMD. Tot leidster aan de r.k. kleuterschool te Hank is per 1 sept. benoemd mej. B. Thijs- sen alhier. BENOEMD Aan de Chr. Kleuterschool te Geertrui- denberg is benoemd mej. N. Paans alhier. SCHEEPSBOUW. Bij de firma P. en A. Ruytenberg alhier zijn in bestelling of aanbouw: 2 motor- spitsen en 1 vrachtschip voor Nederlandse rekening. GESLAAGD. Aan *de Koningin Juliana Ulo-school slaagden de volgende kandidatenM. J. van Dongen, R. H. de Bree, L. C. J. van Suylekom, J. J. Steigenga en M. H. Ker- stens all^n te R'veer; E. G. Vermeulen, M. Willeboordse, N. A. Jeroense, J. A. v. Erk (tevens B) van Geertruidenberg. Raamsdonkdorp: J. H. Spuijbroek; Sprang-Capelle: A. E. de Graaf, P. N. Koenen, P. J. Hollemans, G. Maijers en J. A. de Rooij. 's-Gravenmoer: L. A. Gild- hof, J. de Geus, P. v. d. Dussen. Van bovengenoemden slaagden eveneens voor het Middenstandsdiploma: J. H. Spuijbroek, P. N. Koenen, P. J. Holle mans, G. Maijers, L. A. Gildhof en J. de Geus. - Voor het te Dordrecht gehouden exa men kleuterleidster slaagde onze plaatsge- note mej. N. Paans. ZEER GESLAAGD KERMISMATINÉE SEMPER VIVENS. Men verzoekt ons opname van 't volgen-, de verslag Ter gelegenheid van de kermis gaf de Gem. Zangver. Semper Vivens uit Kaatsheuvel zondag 3 juli in de zaal 't Hoventje een matinée, waarvoor flinke belangstelling be stond. Medewerking aan dit matinée ver leenden behalve Semper Vivéns zelf de Waspikse Baryton de heer B. Berkelmans en de Waspikse pianiste mej. Tiny Coes- mans. Beide laatsten hebben aan dit ma tinée wel eens uitzonderlijk cachet gegeven. De heer Berkelmans beschikt over een fraai baritongeluid, dat vooral in de hoge registers prachtig klinkt. Hoogst beschaafd en zeer muzikaal zong hij voor de pauze een tweetal aria's van Mozart, dach bereikte na de pauze een hoogtepunt in een drietal aria's van Verdi. De zanger werd op voortref felijke wijze begeleid door de Waspikse pia niste Tiny Coesmans, die hierdoor bewees een kunstenares van uitzonderlijk formaat te zijn. Een hartelijk compliment voor dat tweetal aria's van Mozart, doch bereikte na in hoge mate heeft laten genieten. Alleen de piano was niet geheel evenre dig aan deze kunstuitvoering. P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf St. Quentin. Afstand 239 km. Gelost om 10 u. Eerste duif werd geconstateerd om 1,31; de laatste duif om 1,52. Er werd 1 op 4 gespeeld. De prijzen werden als volgt be-, haald C M de Jong 1; C v Tilborgh 2, 3, 15; A J Ophorst 4, 9; J Pols 5, 7, 16; A Flo rijn 6; A Heibloem 8; A v d Schans 10, 18;- C Broeks 11; M Netten 12, 17; C Verhagen 13; P de Meter 14. A.s. donderdagavond inmanden voor Or leans tussen 7.30 en 8.30 uur. En vrijdag avond inmanden voor een oefenvlucht voor jonge duiven vanaf Oirschot tussen 7.30 en 9 uur. GEREF. KERK. Bij de gehouden verkiezing voor ambts dragers bij de Geref. Kerk alhier werden gekozen tot ouderling de heren W. H. Dek kers en J. Verbeek en tot diaken de heer Joh. van Dongen. De gemengde zangvereniging Semper Vi vens zong onder leiding van haar direc teur de heer Kees van Iersel uit Waspik eveneens voortreffelijk. Voor de pauze wer- den een drietal fraaie koorwerkjes uitge voerd, waarvan ons Du Hirte Israëls wel het meest kon bekoren, doch er werd over het geheel beschaafd, muzikaal, dus zeer goed gezongen. Het koor besloot het ma tinée met Slaap, kindje, 6laap, van Karse- meyer. Een matinée waarop Semper Vi vens trots kan zijn en waarover het publiek enthousiast was en dit enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. Bravo Semper Vivens. CONCERT

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6