Planta - even puur natuur als vers fruit $ss\\\\\i\uiufm ABRIKOZEN- g GALLETS 0 FABRIEKSARBEIDER TYPISTE O.O.G. gaf zeer geslaagd kermismatinee voor slechts 25 ct- Pure, plantaardige vetten dus een eigen smaak, die opvallend zuiver is... Planta! Proef eens goed, zo'n natuurzuivere smaak waardeert U. Vooral als U weet, dat plantaardige voeding moderne voeding is. Net als appels en peren, als prei en champignons komt Planta zo uit de natuur. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JULI 1960 Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk mmm 2 StukS „GEERTRUIDENBERG" natuurzuivere Zoals de schil de vrucht beschermt 20 bewaart de nieuwe wikkel de verse smaak van Planta. strijd trachtte men daarbij natuur lijk om de ander in geluidsvolume te overtreffen. Tijdens deze rond wandeling werd natuurlijk her en der aangelegd en we komen daarbij namen tegen als D. Wijdemans (mo menteel de Bazar), hotel v. d. Assen (thans de woning van dr. Raayma- kers), café Lathouwers (momenteel van Gend Loos) en de drankhuis jes van J. Smit, v. Berkel, Kleijssen, Jac. v. d. Assem, Jac. v. Woensel en Reijnen. Om 2 uur ging men aan 't diner ('t maol), waarbij niet op de eerste plaats werd gelet op de sa menstelling van het menu (as 't maar veul was). Na 't maol trok men over den Horst, zondei muziek instrumenten, maar met de Goudse pijp in het hoofd, 's Avonds genoot men van zangkwartetten uit eigen boezem en hierbij mogen we de na men noemen van C. de Vries, M. de Bont, Chr. v. Rooij en P. van Don gen. Een heel bijzondere attractie op deze avond was dan de spreekhoorn, die door de beschermheer, de heer Kanters, disponibel werd gesteld. Deze vorm van statiedagen vieren heeft geduurd tot 1913. OPBLOEI De tweede wereldoorlog maakte ook aan de activiteiten van Apollo een einde, want voor de Kultuurka mer voel-le men niets. Toch bleven de leden regelmatig in het clublo kaal bijeenkomen, waar men het muziekinstrument dan maar verwis- selde voor de biljartkeu. Zodoende is er toch ook tijdens de bezettings- 1 jaren een nauw en goed contact tussen de leden blijven bestaan. Het eerste wederoptreden van Apollo had plaats op 5 mei 1945, de bevrijdingsdag voor geheel Neder land. Spontaan werd toen een mars door de gemeente gemaakt, waarbij vele honderden inwoners zich aan sloten. Behalve door een geleidelijke stij ging op de muzikale ladder, hebben •de na-oorlogse jaren zich ook ge kenmerkt door andere activiteiten, te weten het instrumentenfonds en de aanschaffing van de eerste uni formen. Het uniformenfonds werd opge richt op 9 nov. 1952 en stond onder voorzitterschap van wijlen de heer P. Steenbergen; secretaris-penning meester was de heer C. Steenbergen en verdere leden de heren S. de Cock, vice-voorzitter, C. Brekelmans en A. v. Mosselveld. De inzameling verliep vlot dankzij veel activiteiten die door het bestuur van het fonds werden ontwikkeld en zo kon dan ook einde 1954 tot de aanschaffing van nieuwe instrumenten worden overgegaan. DRUMBAND TzëOSKi S&ffiSÈSl Tegelijk met de aanbieding van deze nieuwe instrumenten werd overgegaan tot de oprichting van een drumband, waarvan de heer C. Steenbergen Jzn. tot voorzitter werd benoemd. In 1959 werden harmonie en drumband tot een geheel samen gevoegd, waardoor het voltallige korps thans bestaat uit 59 werkende leden. Inclusief bestuur en dirigent telt Apollo thans 71 leden. Een belangrijk jaar voor Apollo was ook 1957, toen het korps zijn eerste uniformen kreeg. Het bestuur zorgde hier voor de inzameling van de benodigde gelden. In 1951 werd de voorzitter van Apollo, de heer Jac. van Woensel, benoemd tot burgemeester van Ho- geloon en Hapert. Bij zijn installa tie op 19 jan. 1952 was uiteraard ge heel Apollo aanwezig en werd de heer v. Woensel benoemd tot ere voorzitter. In het bestuur van de harmonie werd hij opgevolgd door de heer A. Schalken. Momenteel wordt het voorzitterschap van Apol lo bekleed door de heer A. Ververs. Verdere bestuursleden zijn de heren P. Dekkers, vice-voorzitter, J. Schel- lekens jr., secretaris, J. Schellekens sr., penningmeester, M. Steenber gen, A. v. Mosselveld, C. Steenber gen Czn., M. J. Vesters, A. Schal ken, C. Steenbergen Jzn., A. Valk en W. Smit. Het voorzitterschap is bij Apollo achtereenvolgens bekleed door de heren J. Mombers, M. Raus, I. Lombarts, L. v. d. Horst, A. Schal ken, Th. v. d. Hoven' M. v. d. Wee, S. de Cock, J. v. Woensel, A. Schal ken en A. L. Ververs. ANECDOTES flPHjpBV.r-1" 'i p De levensloop van de 75-jarige zit hoe kan het anders in het hart van het Brabantse land vol sap pige Brabantse humor en met het verhalen van de vele kostelijke voorvallen zouden we bladzijden kunnen vullen. We moeten echter met een enkele greep volstaan. Het was rond 1888 dat Euphonia een serenade zou gaan brengen op de Zandschel bij een jubilaris, die in dienst was bij de voorzitter van Eu phonia. Een en ander zou om vijf uur 's morgens plaats vinden. Apol lo had echter de lucht van een en ander gekregen en verscheen reeds om drie uur voor de woning van de jubilaris, die in de vaste veronder stelling verkeerde dat Euphonia daar midden in de nacht muziek stond te' maken. Nadat de borreltjes in ruime mate waren rondgedeeld (om vier uur 's nachts), kwam de jubilaris tot de ontdekking dat hij niet Euphonia, maar Apollo zijn kos telijke feestvoorraad had opgeschon ken, zodat er voor Euphonia die een uur later arriveerde niets pittigs meer te halen viel. Uit deze Uilenspiegel-streek moet u overigens niet opmaken dat er tussen Euphonia en Apollo enige animositeit zou bestaan. In de be ginjaren mag er dan al van enige wrijving sprake zijn geweest, later groeide er een prettige samenwer king en een gezonde rivaliteit, het geen mag blijken uit het Groot In ternationaal Muziekfestival Kaats heuvel (GIMK), dat in 1927 door de beide verenigingen samen werd ge organiseerd. Van Cees v. d. Brand wordt ver teld dat hij instructeur Groot het /olgende antwoordde, toen deze hem er opmerkzaam op maakte dat hij een maat achter was: „Nee, meneer Groot, ik ben geen maat achter, maar de anderen zijn een maat voor". Zo zijn er tientallen humoristische voorvallen te vertellen uit de 75-ja rige geschiedenis van Apollo. In dit verband mogen we ook in het kort wijzen op de vele jubila rissen welke Apollo reeds in haar midden heeft gehad. Zij mag zich zelfs beroemen op een diamanten jubilaris, namelijk de heer J. v. d. Meijden, die op grond van zijn ver diensten voor het verenigingsleven in 1951 werd onderscheiden met de eremedaille in zilver van de orde van Oranje Nassau. De gouden ju bilarissen van Apollo zijn: M. van Riel, R. Brent, J .de Vries, C. Brands (een der oprichters), J. Steenber gen en A. Ververs sr. Verder zijn er nog vele zilveren jubilarissen, wier namen wij hier niet durven noemen, daar wij vrezen er meerdere te zul len vergeten. Over het slagen van de feestvie ring behoeft Kaatsheuvel zich niet ongerust te maken, want Apollo heeft een programma samengesteld, dat in zijn kwaliteit en variatie alle waarborgen voor succes biedt. Dat dit succes een glanzend feit zal mogen worden, wensen wij Apol lo van harte toe, met daarbij na tuurlijk nog een heel lang met prij zen bekroond leven. Ad muitos annos! Het programma der feestelijkhe den vermelden wij uitvoerig in het volgend nummer. Op donderdag 14 juli a.s. zullen om 11 uur 's morgens de dagkursus- sen van de M.V.L.S. worden gesloten. Op dit tijdstip zullen de getuigschrif ten worden uitgereikt waarna er gele genheid zal zijn het werk van de leer lingen te bezichtigen waartoe een ten toonstelling zal worden georgani seerd, welke geopend zal zijn op don derdag 14 juli van 2 tot 5 uur en op vrijdag en zaterdag d.o.v. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. In Nederland is de M.V.L.S. de enige school die door middel van haar dagkursussen een opleiding geeft voor de vorming van leidende krach ten in de Leder- en Schoenindustrie. Voor de industriële leiders is 't daar om een zeer goede gelegenheid om zich een oordeel te vormen over het geen door middel van dit middelbare vakonderwijs kan worden bereikt te meer omdat zij zich hier op de hoog te kunnen stellen van de prestaties van hun eventueel toekomstige lei dende krachten. Ook voor de ouders die aan de toe komst van hun kinderen moeten den ken en voor degenen die belangstel ling hebben voor de Leder- en Schoenindustrie komt op deze ten toonstelling de veelzijdigheid van de school op het gebied van de Leder en Schoenindustrie op interessante wijze tot uiting. De school beschikt over een zeer uitgebreid machinepark dat pas en kele jaren geleden geheel werd ver nieuwd, waardoor de leerlingen hun onderricht ontvangen aan en gewerkt hebben met de meest moderne ma chines op dit gebied. Mede hierdoor is de afdeling le derbereiding dit jaar weer in staat geweest vele leersoorten te bereiden waarvan wij hier willen noemen o* Overleder boxcalf bedroogd door middel van opplakken op glazen pla ten volgens de pasting methode, mastbox, rundbox van droge zowel als gezouten huiden, hunting suède, calfs suède, geiten suède en split suéde, chevreaux semianaline, water proof Ieder, overleder van runderhal- zen en kalfsvellen in het haar ge looid. Lederwaren leder: jassenleder, handschoenenleder en varkensleder. Technisch leder chroomdrijfrie- menleder, koud gesmeerd drijfrie menleder, tuigleder in banen en tuig- lederen halzen en liezen, voetballeder in ruggen en zeemleder. Zooileder reparatie zoolleder, zooileder volgens de snellooimethode (gecombineerde looiingen), zoolleder- croupons voor schoenfabrieken voor dames- en herenschoenen, halzen voor Good-Year binnenzolen en Mac-Kay halzen en liezen voor binnenzolen en radenleder. Door haar modern machinepark is de afdeling machinale schoenfabrika- ge in staat geweest de meest voorko mende fabrikage-methoden toe te passen zoals Good-Year, -Ago- en Little Way systeem en combinatie van deze systemen, houtgepend en door- genaaid. Mackay Welt in verschillen de combinaties alsmede het moderne lijmzwikken en 't vulcaniseersysteem. De bovenwerkafdeling kan U boven dien de verschillende standaard- en fantasiesnitten, zowel voor dames- als herenschoenen, tonen. Ook kan deze afdeling van de M.V.L.S. U de diverse stadia van de schoen in bewerking laten zien. In tegenstelling tot voorgaande ja ren zijn dit jaar voor de eerste keer de werkstukken etc. in de praktijk ruimten opgesteld, zodat deze tegelijk met de machines en apparaten onder deskundige leiding kunnen worden bezichtigd. Daarnaast is nog vermeldenswaar dig dat de school in de loop van dit kursusjaar de beschikking heeft ge kregen over een moderne lijmzwik- machine en een vulcaniseerinrichting zowel voor hoge als lage druk. Uit het voorgaande blijkt wel dat een bezoek aan deze tentoonstelling zeer zeker de moeite waard is en wij zouden daarom ieder die op een of andere wijze voor de Leder- en Schoenindustrie geinteresseerd is wil len adviseren om de thans geboden gelegenheid te benutten en nader met de resultaten van het vakonderwijs van deze school kennis te maken. Traditiegetrouw gaf de Waalwijk- se toneelvereniging O.O.G. zondag 10 juli in de zaal van de Gecroonde Leersse, een in alle opzichten uitste kend geslaagd kermismatinee, waar voor de belangstelling uitermate groot was. Het programma, dat O.O.G. had samengesteld, was die grote belang stelling echter volkomen waard. Op leuke wijze werden de conferences verzorgd door de bekende Limburgse troubadour Harry Bordon, die niet al leen de diverse nummers aan elkaar praatte, doch bovendien deed genie ten van de oude Limburgse liedjes, waarmee hij eveneens veel succes oogstte. Een heel apart cachet aan dit matinee, gaf Charles Matla, televisie- artist, met enkele zeer spectaculaire nummers, die buitengewoon in de smaak vielen. Ook „De Zingende Zusjes" die verleden jaar reeds met groot succes waren opgetreden, waren ook ditmaal weer van de partij. Met mooie zang nummertjes en door hun charmant optreden, stalen zij ook nu weer de harten van het overtalrijke publiek, dat na hun optreden spontaan de han den op elkaar bracht. Grote verwachtingen hadden we van het optreden van „De Riantas" uit Waalwijk, die onlangs van zich deden spreken, door op het Brabants Jeugd- festival te Oisterwijk de tweede prijs te behalen. En onze verwachtingen werden niet teleurgesteld. Met en thousiasme bracht dit jeugdig groepje hun nummer en het daverend applaus dat zij mochten oogstten was het be wijs, hoezeer hun optreden was inge slagen, vooral bij het jeugdige pu bliek. Een prettige kennismaking. Eveneens eiste een groot aandeel in het succes voor zich op de Waalwijk- se zanger guitarist Jos Remie, die met zijn prachtige stem en uitsteken de voordracht, de aanwezigen impo neerde. Zijn optreden vormde dan ook een der hoogtepunten van dit mati nee, waarvan het geheel werd omlijst door het dans- en show-orkest van Cees de Nijs uit Oosterhout, die dit op voortreffelijke wijze deed. Al met al een matinee, waarop O.O.G. met voldoening kan terug zien en waarvan 't publiek zeer heeft genoten, hetgeen merkbaar was aan het overweldigend applaus dat de executanten na afloop ten deel viel. Na het matinee volgde vanzelf sprekend nog een gezellig O.O.G.- uurtje. verpakt in doosjes van 6 stuks ^00^ Vraagt de Smarius-brood verkopers mi N.V. INDUSTRIEELE MAATSCHAPPIJ vraagt voor direct een flinke Aanmelden dagelijks tussen 8 en 17 uur aan de fabriek, Statendam 4, Geertruidenberg. Ter gemeentesecretarie van VLIJMEN wordt gevraagd een Salaris 2.471.03 3.472.12 (5 éénj. ver hogingen), bij minderjarigheid bezoldiging vol gens de rijksjeugdloonregeling. Sollicitaties binnen één week na verschijning van dit blad te richten aan Burgemeester en Wethouders van Vlijmen.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3