IIW HG Ni mil WASPIK WAALWIJK Sprang-Capelle v. MIE RL O's BROOD 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JULI 1960 6 Nieuwkuijk Sprang-CapeKle Sprang Capelle Raamsdonk UITSLAG EINDEXAMEN HBS A Vrijdag 8 juli 1960 slaagden aan het I)r. Mollercollege alhier de volgende candidaten voor het eindexamen HBS A.: J. Dijkstra, Waalwijk; J. Pul lens, Waalwijk; P. Schrauwers, Waalwijk; A. IJzermans, Waal wijk; P. Elshout, Drunen; N. Bink, Elshout; C. van Lieinpde, Haarsteeg; B. v. d. Hulsheek, 's-Bosch; N. v. d. Broek, Heus- den; B. Holleman, Tilburg; W. Huijbregts, Vlijmen. KLEUTERLEIDSTER Voor het te 's-Bosch gehouden examen kleuterleidster slaagde mej. F. Dijkstra uit Waalwijk. MEDISCH ANALYSTE Te Nijmegen slaagde voor het diploma leerling-medisch analys- le mej. A. M. Bakkers alhier. KLEINHANDEL TABAK Te Den Bosch slaagde voor het diploma vakkennis Kleinhandel tot verpruik bereide tabak de heer C. E. van Mierlo alhier. HANDELSAVONDSCHOOL Aan de handelsavondschool al hier slaagden de dames A. de Bont en F. Bouwens en de heren M. Bouwens, M. Lommers, J. Rechters en J. Verhoeven uit Drunen. NUTS ULO-SCHOOL WAALWIJK In de afgelopen week slaagden in Den Bosch de volgende leer lingen der Nuts ulo-school te Waalwijk voor het Mulo A di ploma, tevens Middenstandsdi ploma: Joke Blom en Bertha Mo- legraaf te Waalwijk; Jutta Blum te Drunen; Peter van Drunen, Nies van der Schans en Henk Schapendonk te Sprang-Capelle. Voor 't Mulo-A-diploma: Greet Driesprong te Waalwijk; Brigitte Blum te Drunen; Anne ke pekkers. Piet 't Hooft, Piet Maijers, Arthur Mesman, Ad v. Ommeren en Tin Winkelman te Sprang-Capelle. Voor het Mulo B-diploma Tonny Maijers, Sprang-Capelle. HET BUSVERVOER IN DE LANGSTRAAT Ged. Staten delen de Provinci ale Staten mee, dat geen nader overleg is gepleegd met de Ka mer van Koophandel te Waal wijk e.a. betreffende het perso nenvervoer met de bussen van de B.B.A., dat volgens de telling der rijksverkeersinspectie geen énke le rit overbelast is geweest, wel ke mededelingen maatgevend ge acht werden. Verder onderzoek hieromtrent werd daarom over bodig' geacht. Of de Kamer van Koophandel, verschillende burgemeesters en vooral vele busreizigers dezelfde mening zijn toegedaan als G. S., zouden wij ernstig durven be twijfelen. DE LANGSTRAATWEG Volgens mededeling van Ged. Staten kan de Langstraatweg in 1963 gereed zijn. De aanbesteding der kunst werken zal in I960 plaats vinden, de aanleg der verharding ge schiedt volgens 't schema in 1961. De aanleg van de weg Vlijmen- Drunen, die verband houdt met de ruilverkaveling Heusden-Vlij- men, hiervan zal de aanleg van 't grondwerk in begin 1961 worden verwacht, de kunstwerken in 1962 en de verharding in 1963. Op 7 juni heeft de aanbeste ding plaats gehad van de defini tieve verharding van de omleg ging in Waalwijk, in plaats van de tijdelijke verharding. Het eerstgenoemde werk moet volgens het bestek op 30 oktober 1960, het tweede werk voor wat de hoofdrijbaan betreft op 15 no vember 1960 en voor wat de ove rige verhardingen betreft, op 1 mei 1961 gereed zijn. Het laatstgenoemde werk was reeds eerder aanbesteed, maar is tengevolge van aanvankelijke be talingsmoeilijkheden en het uit eindelijke faillissement van de betreffende aannemer nagenoeg niet tot uitvoering gekomen. De kunstwerken in dit weg vak zijn nagenoeg voltooid. De grondwerken voor het ge deelte tussen Waalwijk en Was pik zijn in 1959 niet in uitvoe ring kunnen worden gebrachtao ring kunnen worden genomen omdat met de gemeente Sprang- Capelle niet tijdig overeenstem ming kon worden bereikt om trent de kruising van de nieuwe Langstraatweg met de Labbegat- se haven en omdat de benodigde gronden niet alle bij minnelijke schikking konden worden aan gekocht. De onteigeningsstukken zijn, nadat Ged. Stalen een beslissing hebben genomen omtrent boven bedoelde kruising, ingediend. De eerste onteigeningszitting zal 14 juli a.s. plaats vinden. De wer ken voor dit gedeelte zullen ten gevolge van bovenbedoelde ver traging een jaar later gereed ko men dan destijds is meegedeeld, dus in 1963. Ongewijzigd blijft de prognose voor 't gedeelte Waspik-Raams- donk- Geertruiden berg. Een ont eigeningsprocedure is hier niet nodig, aangezien de benodigde gronden uit de ruilverkaveling zullen worden verkregen. Het ge deelte Drie Hoefijzers-Zevenber gen is gereed. De vervanging van de bestrating door een gesloten wegdek zal in 1961 plaats vinden. De aanbesteding van het ge deelte Drie Hoefijzers-Made heeft op 24 juni j.l. plaats gehad. Vol gens het bestek zal dit werk ein- de 1961 gereed komen, dus eerder dan de prognose aangeeft, dank zij het feit, dat de voorbereiding van dit werk kon worden ver sneld toen de onderhandelingen omtrent het gedeelte Waalwijk- Waspik stagneerden. JUBILARISSEN BIJ D.V.S.V. In de maandelijkse vergadering van de r.k. Toneelvereniging DV SV werden zondag vijf jubilaris sen gehuldigd. Mej. A. Franken en de heren G. Gadclla en Jos Kelder vierden hun koperen ju bileum, terwijl de heren Jos 'de Werd en J. v. d. Griendt hun zil veren lidmaatschap vierden. De voorzitter Thijs Sleenhoff bracht de jubilarissen hartelijk dank voor hun verdiensten voor de vereniging. Bijzonder mej. Fran ken werd (hartelijk dank gebracht voor al de goede zorgen welke zij besteedt aan 't secretariaat. Elk der jubilarissen mocht een aar dig souvenir in ontvangst nemen. Ook de echtgenoten der onder scheiden jubilarissen werden in de huldiging betrokken door de aanbieding van bloemen. ZIEKENTRIDUUM Het ziekentriduum zal dit jaar plaats vinden op 26, 27 en 28 juli a.s. Ds. SCHELLEVIS. In ons vorig nummer hebben we medegedeeld dat Ds. Schellevis in een prettig en hartelijk samenzijn af scheid genomen heeft van zijn ge meenteleden in de gymnastiekzaal van het Willem van Oranje-College. Dit goldt toen speciaal wat Ds. Schellevis en mevrouw gedaan heb ben voor de gezinszorg, meisjesclub, de samenwerking in en buiten de ge meente enz. Het officiële afscheid van Waal wijk zal plaats hebben op zondag 17 juli a.s. in de zondagochtenddienst van 10 uur. LEVENSSCHOOL REIKT EERSTE DIPLOMA'S UIT Vrijdag a.s. zal de stichting R.K. Levensschool in zaal Tha lia de sluitingsavond houden van het schooljaar 1959-1960. Op de ze avond zullen voor de eerste maal de diploma's worden uitge reikt aan de deelnemers die eind juli de school gaan verlaten. JOS KIPPING WERKTE AAN KONINKLIJKE OORKONDE Ter gelegenheid van 't bezoek van H. M. de Koningin aan het Amerikaanse kerkhof te Margra ten en aan de gemeente Margra ten op 7 juli j.l. werd door de burgemeester van deze gemeen te aan de vorstin een oorkonde aangeboden. Deze oorkonde was vervaardigd door Charles Eyck en de jong Waal wij kse kunste naar Jos Kipping, die hiervoor een opdracht hadden ontvangen. ENORME BELANGSTELLING VOOR WAALWIJKSE KERMIS De eerste dag van de Waal wij kse kermis is wat men noemt „raak" geweest en de kermispot ten zijn duchtig aangesproken. De belangstelling voor de attrac ties in de diverse café's en res- taurans was zo overweldigend dat er met de beste wil van de wereld niemand meer bij kon en de eigenaars der etablissementen zullen over deze kermiszondag dan ook wel uitermate tevreden zijn. Het begon met de matinees, die overal tot de laatste plaats bezet waren, waarbij het in café v. Helvoirt in de Putstraat voor al de jeugd was die zich verdrong om maar een glimp te kunnen opvangen van de „Blue Dia monds". Ook des avonds was het over al zeer druk. Echt kermisweer was het ove rigens niet, want er is minstens evenveel water uit de hemel ge vallen als er bier en ander vocht door de keelgaten is gespoeld. De belangstelling voor de bijzonder aantrekkelijke kermisattracties op het Vredesplein was gisteren over dag dan ook niet zo heel groot, maar 's avonds, toen het weer wat opgeklaard was, zorg den de vele kermisgangers ook hier voor vertier en een gezellige drukte. Zodra de regen ophield, zag men en enorme drukte op 't terrein, zodat er haast geen door komen aan was en de drukte van buiten werd wel gedemonstreerd door de honderden fietsen, brom mers, auto's, die hier en overal stonden geparkeerd. Deze avond drukte was voor de kermisexploi tanten mogelijk nog een vergoe ding voor de „natte" middag. Het gevarieerde kermisver- maak op het Vredesplein zal in de komende dagen ongetwijfeld nog veel belangstelling van de zijde van de jeugd trekken. K. EN V.-NIEUWS Zaterdag j.l. hebben een aan tal jongens en meisjes van 10-16 jaar van de Chr. Gymnastiekver eniging „Kracht en Vlugheid" al hier deelgenomen aan de te Klun dert door de plaatselijke vereni ging „Spido" onder auspiciën van de turnkring Brabant-Lim burg georganiseerde adspiran- tenwedstrijden. Onder leiding van mej. A. v. d. Hoven en de heer R. Hurkmans zijn zij daar weer tot goede re sultaten gekomen. Een groep meisjes van 1213 jaar, alsmede een groep meisjes van 14-1,6 jaar, beide uitkomend in de le graad, zorgden elk voor een le prijs, terwijl verder door de verschillende andere groepen in de leeftijden van 1011 jaar, 1213 jaar en 1416 jaar nog 7 2e en 5 3e prijzen werden be haald. Het jongensturnen stond in zijn geheel op lager peil, hetgeen tot uitdrukking kwam in 't feit dat in totaal slechts één le prijs werd toegekend, welke terecht kwam bij een groep le graad van de organiserende vereniging Spi do. De K. en V.-jongens kwamen maar tot één 2e prijs, welke toe viel aan een groep van 1011 jaar. Ten slotte leverde de mars wedstrijd nog een met de gym- nastiekver. S. en M. te Eeten ge deelde le prijs op. Bij een totaal aantal van 12 deelnemende verenigingen voor waar geen slecht resultaat. B.B. A.-HARMONIE Het weer is weer eens spelbre ker geweest bij de activiteit van Waalwijks Belang. Vrijdagavond zou de harmonie en drumband van de B.B.A. te Breda een muzi kale wandeling door de gemeen te maken en daarna een taptoe op het Raadhuisplein uitvoeren. Toen de heren uit Breda ver trokken en in Waalwijk met le den van de directie aankwamen, regende het, en werd het water met bakken uit de hemel- ge gooid en bleef het gieten, zodat het feest jammer genoeg niet door kon gaan en in onderling overleg werd uitgesteld tot 16 september a.s. MR. H. MANDERS 80 JAAR. Woensdag 13 juli a.s. zal mr. H. F. J. M. Manders, oud-voor zitter van de Raad van Arbeid te 's-Bosch en oud-griffier bij het Kan tongerecht te Waalwijk zijn 80e ver jaardag herdenken. AANRIJDINGEN Op de T-kruising Noorder Pa- rallelwegWilhelminastraat kwa men gisteren twee personenau to's met elkaar in botsing. C. de M. uit Gent stopte plotseling op deze kruising, hetgeen door L. Iv. uit Den Haag te laat werd opge merkt met het gevolg dat hij van achteren op de wagen van de M. botste. Beide wagens werden ern stig beschadigd. De wagen van K. moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op het kruispunt Putstr. mgr. Zwijsenstraat kwamen gis teren ook twee personenauto's met elkaar in botsing, doordat F. D. uit Eindhoven geen voor rang verleende aan de van rechts komende C. v. D. uit Den Haag. Beide wagens werden zo ernstig beschadigdt dat ze moesten wor den weggesleept. Mevr. v. I). be kwam een lichte oogkwetsuur. ONVOLDOENDE AFSLUITING Twee bromfietsers zijn in de nacht van zaterdag op zondag in de mr. v. Coothstraat in een gat terecht gekomen dat daar ten gevolge van herbestratingswerk- zaamheden was ontstaan. Deze straat is weliswaar voor het ver keer gesloten, maar het grootste deel er van kan toch door wiel rijders en bromfietsers worden gebruikt. Het genoemde gat in de weg was niet door een rode lan taarn als een gevarenpunt aan gegeven. De beide bromfietsers RUILVERKAVELING DE OOSTELIJKE LANGSTRAAT. De ruilverkaveling in onze streek is van start gegaan. Naar buiten wordt daar bitter weinig van gemerkt, maar dat neemt niet weg, dat het „in de keuken" al gonst van bedrijvigheid. Het bureau van uitvoering is thans begonnen in het v.m. Wit-.Gcle Kruis- gebouw te Vlijmen. Degenen, die over de gang van zaken der ruilverkaveling wat be ter geïniormeerd willen zijn, krijgen de ge legenheid elke dinsdag van 9.3Ü-12 uur hun licht daar op te steken. Alle bescheiden die de verkaveling betreffen, zullen daar aanwezig zijn, omdat ook het secretariaat in dit gebouw is gevestigd. Waarom merkt men van de ruilverkave ling op het ogenblik nog maar weinig? Dat komt omdat de plaatselijke commissie nog enorm veel te doen heeft, waar een buiten staander zich bijna geen idee van kan vor men. Om u enige indruk te geven, wat er dan zoal nog gebeuren moet, kan het vol gende dienen: le. Het voorlopig plan van wegen en waterlopen moet worden beoordeeld en vastgesteld. Kleine afwijkingen kunnen dan meteen wordt rechtgetrokken. 2e. Er moet een lijst worden opgemaakt van alle rechthebbenden in het blok en ieders recht moet worden vastgesteld. Dit wordt ter inzage gelegd om daarvan ken nis te nemen en eventuele bezwaren in te dienen. 3e. Er moeten schatters komen die alle gronden, perceel voor perceel gaan schat ten en de ruilwaarde vaststellen. 4e. Alle pachten worden geregistreerd. Ook mondeling aangegane pachten moeten worden opgegeven, daar anders met dit pachtrecht bij de toedeling geen rekening gehouden behoeft te worden. Dit zijn nog meer enkele punten die de nodige tijd van voorbereiding vergen. Zou den we echter met de uitvoering hierop moeten wachten, dan zou het nog lang du ren voor de schop in de grond kon worden gestoken. De ruilverkavelingswet laat dan ook toe, om werken z.g. in voorraad uit te voeren. Het gaat hier voornamelijk over de verbetering van wegen, die op hun plaats zullen blijven liggen, maar die hoognodig van een verharding moeten worden voor zien. Indien door bochtafsnijding en ver breding schade aan de gewassen wordt aan gericht, zal hiervoor een redelijke vergoe ding worden gegeven. De vergoeding wordt opgebouwd uit pachtwaarde, winstderving, bewerkings- en bemestingskostcn, en zaaizaad en pootgoed. Tijdens de uitvoering van de werken wor den deze schaden vastgesteld en wordt van de betrokkene een accoordverklaring ge vraagd van de vastgestelde schade. Een ander onderwerp dat onder de aan dacht moet worden gebracht is vervat in art. 48 en 49 van de ruilverkavelingswet. In deze artikelen staat vermeld dat de waarde van de grond zonder goedkeuring van de plaatselijke commissie niet mag worden gewijzigd, d.w.z. dat men gewoon met boeren moet doorgaan, zoals men dat gewend was, dus de gronden mogen niet verwaarloosd worden. Ook het inplanten van boomgaard, hout gewas, plaatsen van kassen, kortom als die maatregelen die de waarde van de grond kan verhogen of verlagen, moeten ter ken nis van de plaatselijke commissie worden gebracht. DE MARGRIETRUITERS. Zaterdag 9 juli had hier ter plaatse een streekwedstrijd plaats, waaraan 4 leden van de Margrietruiters en 7 leden van de Lm- mickhovense ruiters uit Nieuwendijk deel namen. De uitslag was als volgt Dressuur B: H. van Bruchem le pnjs met 100 punten; A. Pruijssers 2e prijs met 99 V2 pt.; 3e en 4e prijs waren voor ruiters uit Nieuwendijk. Dressuur L M. Rijken 94 punten; J. Koenen 88 Yl pt. Springen klasse B: A. Pruijssers le prijs met 100 pt., H. van Bruchem 2e prijs met 99 punten. Springen klasse L: M. Rijken en J. Koenen slaagden er in met 0 fouten en lof het parcours af te leggen. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 475 km. Gelost om 7.30 uur; eerste duif werd geconstateerd om 2-16-20, laat ste duif om 3-0-20. Ingemand 98 duiven. De prijzen werden als volgt behaald C v Tilborgh 1, 3, 13, 14; A Florijn 2, 21, 28; H v Seist 4, 11, 12, 24; A J Op- horst 5, 20a; H de Jong 6, 16, 19, 32; C Brocks 7, 29; Joh Sterrenburg 8, 9, 26; A Heibloem 10, 17; W Nieuwenhuizen 15; A Snaphaan 18; M Netten 20, 22; P de Me ter 23, 33, 34; A Vos 25, 31; A J van der Schans 29; A Spuijbroek 30. A.s. vrijdagavond inmanden voor jonge duiven vanaf Venlo, tussen 7 8.30 uur. BEGRAFENIS W. BRASPENNING. Onder grote belangstelling had j.l. za terdagmiddag op de algemene begraaf plaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer W. Braspenning, die vorige week op 57-jarige leeftijd in het ziekenhuis te Tilburg overleed. Vooraf had in de Geref. Kerk een rouw dienst plaats, waarin voorging Ds. W. B. v. d. Meulen. In de rouwstoet liepen deputaties van verschillende verenigingen en besturen, waarvan de overledene vele jaren deel had uigemaakt, mede, terwijl de lijkbaar bij het grafwaarts dragen was gedekt met een aan tal kransen van familie, verenigingen en za kenrelaties. Aan de geopende groeve werden woor den van troost tot de nabestaanden gespro ken door Ds. v. d. Meulen en een vriend Van de overledene, terwijl een broer, de heer C. Braspenning, dankte voor de be toonde belangstelling tijdens de ziekte en het medeleven bij het overlijden. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING PRO PATRIA. -aj. J.l. zaterdagmiddag namen enkele groe pen gymnasten van de Chr. Gymnastiek vereniging Pro Patria deel aan de vanwege de Kring Zuider Gewest van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond te Klundert georganiseerde turnwedstrijden. Aan deze wedstrijden namen een 12-tal verenigingen deel. Pro Patria mocht het genoegen smaken met een 5-tal prijzen huiswaarts te keren. De groep jongens van 14-16 jaar le graad behaalde met 80 Yl punt een 3e prijs; de jongens van 10-11 jaar le graad kre gen met 89 Yi punt een 2e prijs; de meis jes van 12-13 jaar 2e graad behaalden met 90punt een le prijs; de meisjes van 13-14 jaar 2e graad met 85 pt. een 2e prijs en de meisjes van 14- 16 jaar 2e gr. met 89 pt. een 2e prijs. Een mooie prestatie voor de adspiranten van Pro Patria, om in de korte tijd van voorbereiding, zo'n succes te boeken. Een woord van dank hiervan komt zeker toe aan de leidster van de adspiranten, mej. Jo Broeks, die alles in het werk heeft ge steld om de groepen de oefeningen bij te brengen. Door de deelnemende verenigingen werd een mars gemaakt door Klundert en werd gedefileerd voor het gemeentehuis, waarna de burgemeester van Klundert de prijzen bekend maakte. i, v 1KB WEDVLUCHT. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Duffel, over een afstand van 88 km. De uitslag was als volgt: C Boer 1, 29, 51, 52, 57; B Pols 2, 11, 39, 65, 75; A v Beek 3, 7; A le Sage 4, 42; H Dalmaijer 5, 6, 21, 26, 56, 62; H v Campen Jr 8, 37, 59; P Bakkeren 9; St v Peer 10, 18, 20, 25, 33, 64; C de Cloe 12, 27, 28, 35, 44, 49, 50, 70, 74 78; P v Raamsdonk 13, 15, 16, 23, 36, 43, 55, 61, 67, 68; M v d Galiën 14; H Verduijn 17, 48, 77; A v Oosterhout 19, 22; D v Helden 24, 38, 76; M v Peer 30, 40, 46; J Treffers 31, 79; E Haverhals 32, 66, 72; C Blok 34, 50, 63; R v Raamsdonk 41, 58, 60; Jac Verduijn 45, 54, 71, 73; A Kloot wijk 47; P Nieuwenhuizen 69. GESLAAGD. Op het te Breda gehouden examen voor het Mulo-diploma zijn geslaagd P. van Dru- nen, H. Schapendonk en P. 't Hooft alhier. Geslaagden gefeliciteerd. BEDANKT. De heer J. den Hollander heeft om ge zondheidsredenen bedankt als president kerkvoogd der Ned. Her*-. Kerk aan de Loonsendijk. Het college van kerkvoogden verliest in de heer den Hollander een zeer geziene persoon. JAN HENDRIK DE ROOIJ-MARS. De wandelsportvereniging „Er op uit" alhier, organiseert op zaterdag 16 juli a.s. de Jan Hendrik de Rooij-mars. In deze wan- delwedstrijdcn kan men uitkomen in de na volgende categoriën: a. militairen, politie, B.B. en semi-mi- litaire groepen, 25 km. b. Burger- en Bedrijfsgroepen, 25 km. c. Jeugdgroepen 15 km, wandelsport verenigingen. d. Jeugdgroepen, 13 km. overige groe pen. e. Jeugdgroepen 10 km., wandelsport verenigingen. f. Jeugdgroepen, 10 km., overige groe pen. Voor al deze categorieën zijn extra prij zen beschikbaar gesteld, waaronder een fraaie beker uitgeloofd door het gemeente bestuur. Indien het weer medewerkt zal de ge meente Sprang-Capelle a.s. zaterdag op wandelsportgebied iets bijzonders beleven. Naar wij vernemen zullen zeer zeker meer dan duizend wandelsportliefhebbers aan de ze wedstrijden meedoen. De jury bestaat uit de heren: M. C. Kraak, secretaris Wandel kring N.-Brabant van de K.N.B.v.L.O.; J. W. P. Pothof te 's-Bosch; le luitenant H. K. v. d. Vis der Pontonniers en Adjudant Benschop der rijkspolitie alhier. De plaat selijke muziekverenigingen zullen deze wandelwedstrijden met muziek opluisteren. OUDEN VAN DAGEN MAAKTEN UITSTAPJE. 82 Waspikse bejaarden maakten met en kele autobussen het traditionele jaarlijkse uitstapje. Door de financiële steun van de gehele bevolking kon het comité „Uit stapje voor Ouden van Dagen" een en an der weer op aantrekkelijke wijze organi seren en aldus de bejaarden van Waspik een plezierige dag bezorgen. Met luxe wa gens 's morgens aan huis afgehaald, ver zamelden de oudjes zich op het marktter rein om vandaar via 's-Hertogenbosch een trip door de Betuwe en langs de Waal te maken. Via Zaltbommel en Tiel arriveerde het gezelschap in Lent, waar de lunch werd gebruikt. Daarna zette men koers naar Nij megen, waar onder meer de markt en het Valkenhof werden aangedaan. Vervolgens leidde de trip langs Berg en Dal en Groes- beek over Grave weer naar den Bosch. In Vlijmen, waar het comité aan de deelne mers een koffietafel aanbood, waren Bur gemeester van Erp, Pastoor Roovers, Ds. Verploeg en moeder Overste ter begroeting i aanwezig. Om ongeveer 9 uur 's avonds werd het gezelschap in Waspik door de harmonie en een groot aantal belangstel-, lenden opgewacht. Bij de aankomst waarbij wederom burgemeester van Erp en Ds. Verploeg aanwezigs-aren, werden door de Burgemeester woorden van dank gericht aan het comité. Het verblijf in Vlijmen werd nog opgeluisterd door twee Waspikse ac cordeonisten, Sjef Kuijsters en Bertus Ro- senbrand. GEVONDEN EN VERLOREN. Bij de Rijkspolitie te Waspik werd aan gifte gedaan van de volgende verloren en gevonden voorwerpen. Verloren: 1 br. r. leren handschoen; zw. portemonnaie inh. 1 gulden; br. portemonnaie inh. 18 gld.; br. portemonnaie inh. 35 gld.; br. portem. inh. 5 gld.; 2 beige portemonnaies inh. resp. 2 gld. en 80 cent; br. boekentas met inh.; bl. kindertasje; broche m. steentjes; paar rijwieltassen; pr. zw. leren handschoenen m. ritssl.; boodschappentas m. inh.; bl. overall; vulpen en potlood in etui; pr beige wollen handschoenen; bl. kindertasje m. in houd; 2 pr br. glacé handschoenen; diplo- matentas inh. div. muziekstukken; doublé damesarmband; oorbel met steentjes; gou den horloge; incassoboekje; gouden arm band; regenjas (gabardine) met in de jas zakken sleutels, kerkboek en handschoenen; donker bl. regenjas met in binnenzak een stofbril. Gevonden: wiel van vrachtauto; 3 porte- monnais; linker br. handschoen; 10 platen zachtboard; rechter glacé handschoen; pr lage gymn. schoenen; pr. rode kinderwan ten; wollen halsdoek; huissleutel; linker gla cé handschoen; zakmes; jongensriem; bl. overall; donker overjas waarin plastic zak met 2 zwembroeken; boekentas m. inh. ZOMERAVONDVOETBAL. Uitslagen van gespeelde wedstrijden van de zomeravondcompetitie Raamsdonksveer en Omstreken: Hollandia A-Necof 2-0; Sand. Boys - WFC 5-0; PNEM-Hollan dia B 4-2; Necof-WFC 2-2; Sand. B. - Hollandia A 2-0; PNEM - Militairen 1-9; Hollandia A-WFC 1-0; Necof- Sand. Boys 0-4; Militairen - WFC 4-1. Het programma voor de komende weken luidt: woensdag 13 juli PNEM - Hollandia A; donderdag 14 juli Hollandia B Sand. Boys; vrijdag 15 juli WFC-PNEM; vrij dag 22 juli WFC-Sand. Boys en Necof- Hollandia A. RAADSVERGADERING. In de vergadering van woensdag 13 juli a.s. zal de Raad der gemeente Waspik de volgende agendapunten behandelen: Voorstel tot aankoop van grond met op stal langs de Vrouwkensvaartsestraat ten behoeve van de wegverbetering; Voorstel tot aankoop van bouwgrond in uitbreidings plan Waspik-Beneden; Voorstel tot verkoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan Waspik-Beneden; Voorstel tot het bouwen van 2 woningwetwoningen; Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 aan het bestuur der vereni ging voor hervormd chr. schoolonderwijs; Voorstel tot het aangaan van een vaste geld lening met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten; Voorstel tot het beschikbaar stel len van een crediet ten behoeve van ver bouw c.q. inrichting nieuwe brandweerka zerne; Voorstel tot beschikbaar stellen van een crediet t.b.v. ver.nieuwing centrale ver warming ambtswoning burgemeester; Voor stel tot onbewoonbaar verklaren van wo ningen op het Scharlo. Begrotingswijziging. GESLAAGD. Te 's-Hcrtogenbosch slaagde voor het di ploma kleuterleidster mej. G. v. Oort al hier. Te Rotterdam slaagde voor het diploma Loonadministratie, met lof, mej. C. J. Klerkx alhier. KIND TEGEN LUXE WAGEN. Toen het zoontje van de fam. Pruijssers plotseling de straat overstak, liep het recht tegen een passerende luxe wagen op. Het ventje liep enkele hoofdwonden op. Dr. Pos die spoedig ter plaatse was verleende de eerste hulp. EEN KULTUREEL CENTRUM EN KULTURELE VORMING. Waar maken ze zich tegenwoordig toch allemaal zorgen over. Het begint al bij de geboorte. Dan is er het konsultatieburo van het Wit-Gele Kruis, die de baby met zor gen omringt. Op de lagere school komt regelmatig een schoolarts en kent men een schooltandverzorging. De jeugdbeweging spant zich geweldig in om de kinderen van af zeven jaar in hun beweging opgenomen te krijgen. De meeste takken van sport ken nen aparte jeugdafdelingen. Voor de ouden van dagen worden er moderne bejaarden centra gebouwd. Ga zo maar door, vanaf de wieg tot aan het graf zijn er instanties die zich het lot van anderen aantrekken. Alhoewel sommige bemoeienissen beslist te ver gaan, moet men toch over het algemeen zeggen, dat al deze diensten voor de baby, voor het school kind, voor de werkende jongen, voor de ouden van dagen van groot nut zijn. Vooral op het gebied van de volksgezondheid is al heel veel bereikt. In Nederland is de kin dersterfte zeer gering en het sterftecijfer is ook zeer laag. Op andere terreinen echter is nog lang niet zo veel bereikt. Zo bijvoorbeeld de kulturele ontwikkeling. Het vertrouwd ma ken van heel veel mensen met kuituurgoe deren als het goede boek, de goede film, goed toneel en kabaret, muziek en dans, is nog een onder-ontwikkeld gebied. Aan dit aspekt van de opvoeding be steedt de Levensschool voor jongens in het bizonder haar aandacht. Naast sport, theo rielessen over de introduktie in het be drijfsleven en over aktualiteiten, wordt ook ten zeerste de nadruk gelegd op de kultu rele vorming. Niet alleen door middel van de handenarbeid of in theorielessen, maar ook door bezoek aan films, aan tentoon stellingen van schilderijen, het bijwonen van pantomine-voorstellingen, ekskursies naar een pottenbakker, beluisteren van mu-. ziek enz. Door met de jongens over deze dingen te praten, door het zelf te laten doen en door hen er vrij regelmatig mee in kontakt te brengen, probeert men op de Levensschool hiervoor interesse te kweken. Dat deze kulturele vorming op de Le vensschool nog niet die intensiviteit heeft die de leiding van de school graag zou zien is begrijpelijk, haar middelen zijn nog te beperkt. Doch dat zij grote aandacht aan deze kulturele vorming besteedt is van heel groot belang, want de jeugd van nu moet straks het kulturele centrum ook weten te gebruiken. X. 'n begrip voor superieure kwaliteit Tel. 2855 Putstraat 68 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6