SpCiAt KAATSHEUVEL BINNEN- EN BUITENLAND Luchtig en sprankelend kermismatinee van „Oefening en Vermaak" ~~a 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JULI 1960 7 liepen geen persoonlijk letsel op, maar hun voertuigen werden vrij ernstig beschadigd. gevonden en verloren Gevonden: Bromfietssleutel; jonge hond; babyschoentje- kinderportemon nee; badmuts; zwembroek; por temonnee met inhoud; rozen krans; jongenstruitje; zonne bril- vistas; paraplu; bankbiljet; hond; regenjas. Verloren: Zwembroek m. badhanddoek; hoofddoek; damesbril; regen broek en motorkapje; zijden shawl; gouden broche; regen jas; step; 3 kalveren; herenpols horloge; kinderregenjas. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Münch- hausen in Afrika", alle leeftijden. Luxor 8 uur:«„The big circus" alle leeftijden. Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: repeti tie Waalwijks Orkest, allen vio len. De traditie van vele jaren getrouw gaf de Liedertafel „Oefening en Ver maak" gisteren om 12 uur in Musis Sacrum haar kermismatinee, dat dit maal in het luchtige en lichtvoetige teken stond van de operette. In con- certvorm gaf „Oefening en Ver maak", die precies 100 jaar geleden bij de Waaiwijkse kermis werd opge richt, een uitvoering van „Der Graf von Luxemburg" van branz Léhar. Men had hiervoor de medewerking weten te verkrijgen van Aukje Karse- meyer-de Jong, sopraan, die de rol van Angèle Didier vertolkte, en van Frans van Grinsven, tenor, als René, de graaf van Luxemburg. Als solisten traden verder op Nel Dupont als Ju liette Vermont, Rinus Hesselberth als de kunstschilder Armand Brissard, Jos Schoondermark als vorst Basil Basilowitz, Cor Hesselberth als Ment- schikoff en Jos van Heijst als Pele- grin. Voor een uitverkocht huis men heeft zelfs staanplaatsen moeten ver kopen - heeft „Oefening en Ver maak" onder leiding van Louis Sars van dit romantische verhaal met zijn vele welluidende en vloeiende melo dieën een bijzonder geslaagde en sprankelende uitvoering gegeven, waarbij uiteraard het leeuwendeel voor rekening der solisten kwam. Met excellente zang en een uiter mate bekoorlijk acteertalent gaf Aukje Karsemeyer-de Jong gestalte aan de rol van Angèle Didier en meermalen moest deze charmante zangeres, wier stemtimbre zo volko men past in het lichte en romantische operette-verhaal, open doekjes van 't enthousiaste publiek in ontvangst ne men. Met haar optreden heeft zij zich geplaatst in de lange rij van solisten die Waalwijk zich met vreugde en dankbaarheid zal blijven herinneren Aan Frans van Grinsven kon men bemerken dat hij zich slechts spora disch met de operette bezighoudt. Zijn stemvorming en voordracht verraden de oratoriumzanger en daaraan is hel wellicht dan ook te wijten dat de vro lijke graaf niet helemaal uit de verf kwam. Hij bleef een weinig aan de ernstige kant, zowel muzikaal in de voordracht. Van lieverlee wist hij zich echter aan de muziek gewonnen te geven, waardoor vooral de duetten met Aukje Karsemeyer-de Jong tot sprankelender muzikaal leven kwa- men. De bij „Oefening en Vermaak" bij na niet meer weg te denken solisten Nel Dupont en Rinus Hesselberth pasten zich op voortreffelijke wijze bij hun beroepscollegae aan en zij lie ten de vloeiende en romantische me- lodiek van Léhars muziek tot hun vol le recht komen. Als nieuwe solisten uit eigen midden lanceerde „Oefe ning en Vermaak" Cor Hesselberth, Jos Schoondermark en Jos van Heijst. Over dit debuut kunnen wij alleen vol lof zijn en in het bijzonder mogen wij onze waardering uitspreken voor de wijze waarop Jos Schoondermark zijn dikwijls toch vrij lastige solopartij ten gehore bracht. Het koor heeft ook nu weer aan alle verwachtingen voldaan. Onder de sobere directie van Louis Sars kwam het tot vivanteske en klare zang in de koorpartijen. Voor het feit dat deze partijen in een tijdsbestek van enkele weken op deze wijze zijn ingestu deerd, past een woord van respect en lof voor dirigent Louis Sars en de dames en heren zangers. De begeleiding van Frans Wilmont was ook ditmaal weer vlekkeloos, in de juiste mate ondersteunend en in geen enkele passage opdringerig of te geprononceerd. Verder was het een goede gedachte om de toehoorders in het kort op de hoogte te brengen van de gang van het verhaal. Van deze taak kweet de heer Peter van de Griendt zich op uitstekende wijze, kort, duidelijk en met de lichte toets van vrolijke romantiek. „Oefening en Vermaak" heeft ook dit jaar de kermis weer ingezet op een wijze waarvoor zeer velen haar dankbaar zullen zijn. TOUR DE FRANCE Algemeen klassement 1 Nencini 73 u. 53 min. 24 sec. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. De Kaatsheuvelse ouden van da gen krijgen dit jaar hun elfde auto tocht, ais het comité van voorberei ding weer kan rekenen op de gulle medewerking van de burgerij, zoals in de voorbije tien jaren. Het comité heeft een tocht gepland naar Hilver sum, met de heenreis door het wes telijk gedeelte van Gelderland en het oostelijk gedeelte van Nrd.-Holland, langs het paleis Soestdijk naar de An- na-hoeve in Hilversum. De bedoeling is ook dit jaar weer niet in colonne te rijden daar het colonnerijden voor velen onoverkomenlijke bezwaren heeft. Alleen het uur van vertrek, het uur van samenkomst in de Annahoe- ve, het uur van vertrek aldaar en dat van de thuiskomst wordt vastgesteld en moet door alle deelnemers punctu eel worden aangehouden. Deze week gaan de circulaires huis aan huis uit en krijgen de autobezitters hun op- roepingskaarten thuis. Waar de laat ste jaren veel auto's zijn bijgekomen, waarvan de adressen nog niet bekend zijn, worden deze verzocht een aan- meldingskaart aan te vragen bij de heer Jan Kemmeren, sigarenmagazijn, Hoofdstraat 67 te Kaatsheuvel. Oudjes, die op het einde van deze week nog geen circulaire met aan- meldingsstrook hebben ontvangen, kunnen deze afhalen bij de voorzitter van het Comité, Dr. v. Beurdenstr. 8. Waar de tocht veel geld kost, is het comité verplicht weer een huis- aan-huis-collecte te laten houden, daar hieruit de grote kosten moeten bestreden worden. Het comité ver trouwt er op, dat ook dit jaar deze collecte vlot zal slagen en doet een beroep op de burgerij om spontaan te geven voor dit aller sympathieke doel. De datum is vastgesteld op za terdag 30 juli a.s. Op 16.36 12 Gelderinans. Op 17.36 13 Massignan. Óp 18.52 14 Darrigade Op 22.23 15 Manzaneque. Op 28.40 16 Rostollan. Op 29.27 17 Suarez. Op 14.51 18 Morales. Op 32.18 19 Simpson. Op 32.25 20 Delbcrghe. Op 32.56 21 Damen. Op 34.05 22 Gimmi Op 35.40 23 Van Aerdc. Op 36.31 26 Van den Borgh. Op 38.27 27 Pauwels Op 38.56 28 Sabbadin. Op 40.57 29 Lorono. Op 43.02 30 Vermeid in. Op 43.36 32 Baldini. Op 46.06 35 Piet van Est. Op 46.58 36 Robinson Óp 54.43 38 Wim van Est. Op 57.56 40 Dotto. Op 1.03.11: 43 Desmet. Op 1.07.57: 45 Groussard. Op 1.12.52: 50 Messelis. Op 1.16.14: 52 Kersten. Op 1.18.05: 55 Proost. Op 1.20.47: 56 Defilippis. Op 1.29.04: 63 Molenaers. Op 1.30.23: 66 Van Gcncgden Op 3.07.10: 88 (laatste- Schleu- niger) (Tussen haakjes de grootte van de huidige ploeg). 1. Frankrijk (10) 220 u., 53 min. 57 sec. Op 19.55 2 Italië (14). Op 40.27 3 België (9). Öp 1.23.43: 4 Nederland (6). Op 1.42.49: 5 Spanje (9). Öp 2.11.25: 6 Parijs-Noord (7). Oj) 2.14.36: 7 Frankrijk Gentraal-Zuid (7). Op 2.37.38: 8 Duitsland (4). Op 2.45.32: 9 Frankrijk West (7) Op 2.57.58: 10 Engeland (3). Op 3.05.16: 11 Zwitserland- Luxemburg (5). Op 3.57.26: 12 Frankrijk Oost-Zuid-Oost (6) Op 2.25 Op 5.55 Op 8.14 Op 8.25 Op 10.44 Oj) 11.16 On 12.29 Op 14.23 Óp 15.07 Op 15.46 2 Adriaenssens. 3 Battestini. 4 Planckaert. 5 Junkermann. 6 Pambianco. 7 Rohrbach. 8 Anglade. 9 Mahé. 10 Mastrotto. WIELREN-UNIE WEES PLOEG AAN De Koninklijke Nederlandse Wielrenunie heeft voor het we reldkampioenschap wielrennen op de weg voor amateurs, dat op zaterdag '13 augustus op de Sach- senring (Oost-Duitsland) wordt gehouden, zes renners aangewe zen. Het zijn: Dick Groencweg (Numansdorp), J. Hugens (Am- stenrade), Mik Snijder (Half weg), Jacq. van de Klundert (De Heen), Lex van Kreuningen (Utrecht) en René Lotz (Stein). Reserves zijn: Kees de Jong uit Westgraftdijk en Emilc Verstrae- te uit Ecde. Het hoofdpunt van het kippen- houden in de stad is de keuze van het ras. Wel is waar, dat van elk ras iets goeds te maken is, rekening hou dende met de behuizing, plaats en ligging. Het ene ras is nl. veel meer gehard dan het andere. Ik ben beslist voorstander van het houden van raszuivere hoenders en had reeds meermalen het genoegen beginnende liefhebbers daartoe direct te doen besluiten en ook velen, die eerst een ongekontroleerd mengel moes er op nahielden tot de ras hoenders te doen overgaan. Zijn rashoenders minder winstgevend? Het gezegde, dat rashoenders min- j der gehard, minder winstgevend zou den zijn, is geheel bezijden de waar- heid. Bij een allegaartje, ten onrechte bocrenkippen genoemd, mist men alle kontrole op afkomst, op de leg, op erfelijke ondeugden en andere min der gewenste eigenschappen. Loopt dan onder de rasloze kippen hier en daar een best exemplaar rond, toe vallig afkomstig van een best rashoen of door het bloed van een prima ras haan ontstaan, dan is daarmee de prioriteit nog niet bewezen. Ook kan met zekerheid worden aangenomen, dat onder de raszuivere hoenders de beste legsters voorkomen, hetgeen be wezen wordt door de legwedstrijden, waar rashoenders om de ereprijs din gen. Het ras en verder de stam en tenslotte het individu bepalen de in nerlijke waarde van een hen of haan. Eenheid in kleur en vorm zijn boven dien aangenaam voor het oog. Dan hebben verder de eieren van raszui vere hoenders veel meer geldelijke waarde, omdat ze ook als broed- eieren dienst kunnen doen, waarbij ze die der rasloze hoenders voor gaan. Een der kippenvrienden vraagt mij advies tot het zelf-maken van een broedmachine. Antwoord: Bestelt U daaromtrent een brochure bij: uitge ver „Aviculture", Misset, Doetin- chem. Alle richtlijnen staan daarin vermeld. Kippenvriend. pige, helderwitte eitjes zitten, veelal enkele bij elkaar, aan de onderzijde van het blad. De larven dringen in het blad en vreten het bladmoes weg. Daardoor ontstaan de z.g. mineergangen. Het is voor een goede bestrijding noodzakelijk te weten, dat de eitjes, mede afhankelijk van de weersom standigheden, over 'n langere perio de kunnen worden afgezet. Tot dusverre kon de bestrijding worden uitgevoerd a. als de eerste mineergangen werden waargenomen met bv. een dieldrin-bevattend middel, dat een lange nawerking heeft, of b. als de helft van de planten was aangetast met b.v. parathion, dat een snelle direkte doding geeft. Thans is voor de bestrijding van bietevlieg eveneens goedgekeurd de nieuwe fosforester ROGOR, welke zowel een snelle directe werking als 'n lange nawerking bezit. Dientenge volge kan dit middel gebruikt worden vanaf het moment, dat de eerste lar ven worden waargenomen. Hierbij is het tijdstip van toepassing niet door slaggevend, omdat de snelle aan- vangswerking en de lange nawerking onder alle omstandigheden een goed bestrijdingseffect verzekeren. Loon op Zand MUITERIJ EN PANIEK IN KONGO KLM vliegt op Kongo Vier vliegtuigen van de KLM zijn ingeschakeld bij de lucht brug, die vanuit Brussel naar de Kongo wordt geslagen om in ver sneld tempo Belgische gezinnen te evaeuëren. Het eerste toestel is gisteravond van Schiphol ver trokken om in Brazzaville vluch telingen in te laden. Parachutisten snellen blanken te hulp Duizenden Belgen trekken in haveloze colonnes naar de Kon golese grensgebieden en zoeken een uitweg uit de chaos, die over hen is losgebarsten. De massale uittocht naar Rhodesia, Oeganda, Soedan, Angola en Frans Kongo is niet meer te stuiten. Dit week einde sloeg de soldatenmuiterij, die vorige week woensdag in Le- opoldstad opvlamde, als een fu rie over tot in de uithoeken van liet machtige land, tot Elisabcth- stad in het uiterste zuiden, tot Goma in 't noorden, tot Matadi aan de Atlantische Óceaan. Premier Loemoemba heeft in een radiorede „energiek gepro testeerd" tegen het besluit van de Belgische regering parachutis ten vanuit België naar Kongo te sturen. Hij noemde dit 'n „schen ding van de Kongolese soeverei niteit". Met president Ivasavoe- boe heeft hij een aantal garni zoenen bezocht om bevelhebbers over de Kongolese troepen aan te stellen. De troepen zullen zelf mogen kiezen welke Belgische officieren zij willen behouden, niet om het bevel te voeren maar om dienst te doen als technische adviseurs. Volgens de Belgische minister van buitenlandse zaken, Wigny, heeft Loemoemba's eigen minis ter van defensie, Bomkoko, om tussenkomst van de Belgische troepen gevraagd. AMERIKA ZAL GEEN ROOD REGIME OP CUBA DULDEN Amerika zal de vestiging van een door het internationale com munisme overheerst regime op Cuba niet tolereren. Dit heeft president Eisenhower verklaard, enkele uren nadat premier Kroe- sjef het regime van Fidel Castro zijn volledige steun had toege zegd en het dreigement had ge uit dat Russische raketten thans krachtig genoeg zijn om het hart van Amerika te treffen „indien het Pentagon in Cuba durft in te grijpen". Eisenhower en zijn mi nister van buitenlandse zaken Herter zullen vandaag de Cu baanse crisis bespreken. De pre sident en het ministerie van Her ter hebben reeds laten weten dat „Amerika" zijn belangen in Cuba zal beschermen ongeacht welk Russisch dreigement ook". MGR. MUTSAERTS. Met een pontificale H. Mis heeft Mgr. Mutsaerts afscheid geno men van zijn diocees en de Bos sche katholieken. Op zijn terug weg van de St. Jan werd hij van alle zijden hartelijk toegejuicht en gehuldigd, waarop Mgr. en de nieuwe bisschop Mgr. Bekkers, en de vicaris van 't bisdom spon taan reageerden. Mgr. Mutsaerts is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. Het weekeinde heeft zes do den op de weg geëist. Bij Boxtel reed een auto tegen en boom; de bestuurder werd gdood, de naast hem zittende ernstig gewond. Ook KLM-vliegtuigen zijn ingezet naar Kongo tot liet opha len der Nederlanders, die er on geveer 1500 vertoeven. Ondanks het brute geweld tegen de blanken in Kongo, zijn er nog weinig doden. Alleen in Katanga werden 4 mensen ge dood, onder wie de Italiaanse consul. Mgr. Bekkers heeft zich in een herderlijke brief tot zijn dio- cesanen gericht, waarop wij na der terugkomen. Pluimvee Het kippenhouden in de stad. (vervolg) Welk Ras? De keuze van het ras is ook een zaak van gewicht Men moet zich af vragen of de beschikbare ruimte zich wel leent voor grotere hoenders of wel voor krielen. Dan komt nog de vraag of men van levendige en druk ke temperamentvolle vogels houdt, of dat men een rustiger, kalmer be volking in zijn tuintje verlangt. Van deze laatste kan men ook goede broedsters verwachten, iets dat bij de lichtere woeliger rassen minder voor komt. De krielrassen over het alge meen kenmerken zich door gemid delde broedsheid. Maar men moet niet vergeten, dat een broedse hen, hetzij dwerg of reus in vele gevallen goud waard is Men kan dan met eigen broedhennen werken, een voor deel boven dieren, die men van el ders aankoopt, ja zelfs huurt om de moederplichten over de kuikens te vervullen. Op vreemd terrein toch gedraagt ons pluimvee zich altijd min of meer onbetrouwbaar. Een uitzon dering hierop maken die rassen, die als broedsters als 't ware geboren zijn, bijv. Japanse zijdehoenders, Wyandottes groot en klein. Land- en tuinbouw Voorkomen, beter dan genezen Doordat steeds meer giftige stof fen voor de bestrijding van insecten worden gebruikt, nemen de gevaren voor mens en dier voortdurend toe. Dit risico wordt niet alleen groter voor hen die met deze middelen moe ten werken, doch ook voor de cony sument. Het bewaren van vaak zeer gifti ge bestrijdingsmiddelen laat veelal te wensen over, terwijl men dikwijls buitengewoon onachtzaam is met lege flessen en andere emballage, af komstig van deze gevaarlijke mid delen. Herhaalde malen zijn hierdoor ernstige ongelukken voorgekomen. Hoewel lang niet alle gevallen van vergiftiging bekend zullen zijn, mag men wel aannemen dat dit on rustbarend is, niettegenstaande her haalde waarschuwingen door offi ciële instanties. Ondanks de nood zaak, zal het toch niet voldoende zijn hierover nog meer voorlichting te geven. Zolang er immers met zware vergiften wordt gewerkt kunnen on gelukken niet uitblijven. Het is daarom verheugend dat de wetenschap en de industrie steeds zoeken naar die middelen, welke doeltreffend zijn tegen plantenziek ten en insecten, maar veel minder of zelfs helemaal niet giftig zijn. y Een van deze bestrijdingsmiddelen is Pirox, een gecombineerd stuifmid- del tegen insecten schimmelziek ten, waarvan de resultaten bijzonder gunstig genoemd mogen worden. Vooral voor de particuliere tuin- bezitter is het een uitkomst dat thans dergelijke middelen ook bij de zaad- handel verkrijgbaar zijn. Voor Pirox is niet alleen een han dige haast onverwoestbare plastic verstuiver ontworpen; men heeft ook gedacht aan een zeer handig klein verstuivertje voor de bestrijding van insecten en schimmels op kamerplan ten. Fouten kunnen met dit middel niet gemaakt worden, terwijl regelmatige toepassing van dit ongevaarlijke pro duct veel onheil en narigheid kan voorkomen. Vereenvoudigd advies bestrijding Bietevlieg. Het optreden van de bietevlieg Het optreden van de bietevlieg kan van jaar tot jaar zeer verschillen. Ook de schade welke door dit insect aan de jonge bietenplantjes wordt aangebracht kan nogal variëren. Teneinde vast te stellen of bestrij ding noodzakelijk is kan men het bes te nauwkeurig nagaan in welke mate eitjes worden afgezet. Deze langwer* GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden Betontiinmerlieden Opperlieden Metselaars GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters KLEDING-REINIG1NG Stiksters Naaisters Vrl. arb. wasserij Kleermaker SCHOEN EN LEDER Modcleur Hulpgradeerder Bijtuigers Stiksters - stikkers Handschoenenstiksters- afwerksters Kantenschrooier Afmakers Zoolleerstanzers Opzolers Overhalers Doorzetters Aankloppers Ophalers Schaver Schoenenreinigers Looierijsjouwers METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel Metaalsmelters Machinebankwerkers Automonteur Jeugdige metaalbewerkers Kernmakers Electr. monteur Metaalperser Metaalgieters Slijpers Walsers Electr. lassers Ongeschoold arbeider Vuurwerker Schoenmachinemonteur Metaalbeitser Plaatwerkers Montagearbeidsters IJksters CARTONNAGE Mnl. en vrl. prsoneel VOEDING- EN GENOTMID DELEN-INDUSTRIE: Jongens ter opleiding koekfa- briek Inpaksters Molenaarsknecht Bakkersknecht HANDEL Verkoopster (textiel) Jeugdige magazijnbediende Magazijnbedienden VERKEER Kamermeisje Werkster (seizoen) Chauffeurs Expeditieknecht Bijrijder VRIJE BEROEPEN Vrl. Kantoorpersoneel Facturiste Vrl. jongste bediende Telefoniste Mann. kantoorpersoneel Bankbediende HUISHOUDEL. PERSONEEL Werkster 1 dag per week Werkster 3 maal een halve dag per week Dagmeisje hele en halve dagen Bieden zich aan: SCHOEN EN LEDER Stikmeester Hulpmodeleur Chef ophalerij Chef onderwerkafdeling KLEDING-REINIGING L.l. dameskapper VRIJE BEROEPEN Jeugdige kantoorbediende hal ve dagen. Jeugdige kantoorbediende voor bedrijf tot opleiding vertegen woordiger. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gew. Arbeids bureau, Grotestraat 339, tel. 2131 Deze opgave is geldig vanai lieden t.m. vrijdag 15 juli a.s. Emigratievoorlichting: a.s. dins- wag 12 juli GEEN SPREEKUUR. zuster Jo v. d. Avoird, vroedvrouw, in 't bijzijn van het gehele bestuur van deze kruisorganisatie van onze plaats, de eerste steen voor dit gebouw leggen. We geloven wel dat onze bevolking met dit heugelijk feest zal meeleven. BEDEVAARTEN. Zondag in alle vroegte vertrokken de deelnemers(sters) aan de bedevaarten naar Scherpenheuvel en Briellc. P.V. DE LUCHTBODE De P.V. de Luchtbode alhier hield zondag 10 juli haar wedvlucht met jonge duiven vanuit Duffel; afstand 72 km.; deelname 432; gelost om 10.30 uur, wind n.w. Aankomst eer ste duif 11.37.22. De uitslag is als volgt: M. v. d. Ven 1, 5, 65, 76, 82, 105; P. Verschuren 2, 38, 40, 59, 81; Jos v. Dongen 3, 22, 99; K. v. Esch 4, 53, 61, 63, 66, 107; A. Beerens 6, 30, 36, 49, 85; H. v. d. Velden 7, 27, 29, 43, 74, 84; M. Goutsiers 8, 12, 31, 52, 55, 56, 78; J. Damen 9, 13, 17, 50, 64; A. Beerendonk 10, 45, 79; C. v. d. Velden 11, 83, 106; Jo v. Broekho ven 14, 26, 42; H. v. d. Linden 15, 28, 51; P. v. Gompel 16; A. Valk 18; M. Vera 19, 70, 86, 90; A. Spapens 20, 21, 33, 34, 35, 44, 67, 69; M. Maas 23, 92, 93, 96; P. v. d. Velden 24, 32; Joop Aarts 37, 97; A. C. v. d. Velden 25, 60; M. v. Leeuwen 39, 41, 80; G. Bruurmijn 46; A. Aarts 47, 62, 88; M. v. d. Steen 48, 91; Jos. v. Dongen 54, 87; C. IJpelaar 57, 71; L. Beeren donk 58; H. Leermakers 68, 104; F. Krol 72, 73; A. v. d. Velden 75; Th. v. Onzenoord 77, 100, 102; A. van Gompel 89, 98, 101; G. Vriens 94, 95. Overduif: G. IJpelaar. Vrijdag 17 juli 7.30 tot 9 uur in „Echo der Duinen" inmanden voor Vilvoorden. I *1' »l 11 Graczyk. GOUDEN BRUILOFT. Woensdag 13 juli zal in de buurt Kerk straat een gouden bruiloft worden gevierd. Het buurtcomité heeft maandenlang voor bereidingen getroffen om het gouden hu welijksfeest van de heer en mevrouw J. B. van Opstal-van de Wildenberg op waardige wijze te vieren. Om kwart voor tien komen de bruidjes en het buurtcomité tezamen in caféVermeulen. Om 10 uur trekt de feest stoet met gouden paar en familie naar de kerk, alwaar om 10.15 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid wordt opgedra gen. Van half twee tot drie uur heeft de receptie plaats, terwijl 's avonds serenades zullen worden gebracht door beide harmo nieën en de zangvereniging De Echo der Duinen. Om pl.m. 8 uur heeft de aanbie ding van het cadeau van de Buurtvereni ging plaats. Het zal de heer en mevrouw van Opstal- V. d. Wildenberg die dag niet aan belang stelling ontbreken, want de meeste mannen van ons dorp hebben hun opleiding op de lagere school van hem ontvangen. Gerui- men tijd heeft meester van Opstal onder wijs gegeven aan de Jongensschool alhier, als hoofdonderwijzer. Velen zullen hun meester en z'n echtgenote nog eens per soonlijk willen zien en spreken. Nog steeds is hij een actief lid van het R.K. kerkkoor St. Cecilia en beiden mogen zij zich nog in een goede gezondheid verheu gen. PLECHTIGE H. COMMUNIE. Voor de jongens en meisjes die binnen kort de lagere school gaan verlaten zal zondag a.s. de school gaan vearlaten zal zondag a.s. de plechtige H. Communie plaats vinden. Deze week zullen zij een voorbereiding ontvangen in de vorm van een retraite. De Communie-Mis zal zond dag om 9 uur zijn, waarbij de communikan- ten zullen plaats nemen in de eerste zes banken van het middenschip. Onder deze H. Mis zulen zij communiceren. Het plech tig lof met hernieuwing der doopbelofte en opdracht is om 5 uur. EERSTE STEENLEGGING. Een kort berichtje ging vooraf. Thans is 't zo ver dat de eerste steen gelegd zal worden voor het nieuwe Wit-Gele Kruis- gebouw. De bouw vordert gestadig en 't gebouw begint reeds gestalte aan te nemen. Zaterdagmiddag 16 juli zullen de Zuster Jovita, de zuster van de wijkverpleging en

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7