wAalwijkse en LanqstRAAtse couRAnt WAALWIJK 70 14J„« IwljLï ct. Vedehova Sluitingsbal Jac. Spijkerman legt na 35 jaar voorzittershamer van W.S.C.in jongere handen 100 gr. PRESCOP 100 gr. ONTBIJTSPEK De Verenigde Waalwijkse Slagers OVERGANGSEXAMENS OR. M0LLERC0LLEGE VRIJDAG 15 JULI 1960 83e JAARGANG No. 56 NED. HERV. KERK Tol het predikambt in de Ned. Hervormde Kerk is toegelaten de heer P. Bezemer, theologisch can- didaat alhier. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. SAMENWERKING. Naar wij uit goede bron verne men, hebben onderhandelingen tussen de firma's „Timtur" in Waalwijk en Knoeck Ros in Bunschoten tot een principiële overeenstemming geleid inzake samenwerking op exportgebied, terwijl nog onderzocht wordt ot ook op ander terrein in de toe komst samenwerking mogelijk is. ST. CRISP1JN CONCERTEERT IN STADSPARK. Voor de eerste maal zal er deze week geconcerteerd worden in de pastorale omgeving van ons stads park. Morgenavond namelijk zal de harmonie St. Crispijn in deze ideale omgeving een concert verzorgen, waarop voor de eerste maal de beide concoursnummers van dit jaar ten gehore zullen worden gebracht, te weten La Cóte d'Azur van Fulling en Nell Gwyn, 3 dances, van Ger man. Dit concert, dat is georganiseerd door Waalwijks Belang, is tot stand kunnen komen dank zij de volledige medewerking van het gemeentebe stuur en de dienst gemeentewerken. Om er zeker van te zijn dat het stadspark ook in de toekomst voor concerten zal worden opengesteld, is het natuurlijk wel zaak dat we ons park morgenavond netjes behande len.. Dus geen gras en aanplant ver trappen, want dan zal het gemeente bestuur voor een volgend concert wel feestelijk bedanken. Het programma voor dit concert is als volgt samengesteld Programma 1. Unter dem Siegesbanner, Mars F. von Blon arr. A. Dreissen 2. Orpheus in de onderwereld Ouverture Jules Ardenois 3. Zeeuwse Reien, Dans-suite C. M. Mellema a. Bogenrei 1). Springrei c. Provinciale rei d. Vlaggenrei 4. Raymond, ouverture A. Thomas, arr. P. Stalmeijer Pauze.- 5. Trafalgar, Mars W. Zehle 6. La Cóte d'Azur, ouverture E. Fiilling 7. Nell Gwyn, 3 Dances E. German a. Country Dance b. Pastoral Dance c. Merrymakers Dance 8. In Vrijheid, mars C. Cori WILLEM VAN ORANJE COLLEGE WAALWIJK. Afd. Middelbare School v. Meisjes. Voor de eerste maal werd het eind examen voor deze afdeling afgeno men. Alle kandidaten slaagden n.L: E. den Dekker Veen; A. P. Hagens Lage-Zwaluwe; J. Kieboom 's-Bosch; J. M. van Oversteeg Sprang-Capelle en M. H. Westerveen Waalwijk. Zaterdag 16 juli bij deze werd toegesproken door de 79-jarige hoofdman Jos van Huiten, die was getooid met het zilveren schild dat hem ter gelegenheid van zijn diamanten gildejubileum door de kinderen van Huiten was geschon ken. Voordat de rondgang door Baardwijk werd voortgezet werden de gildebroeders royaal onthaald. In het gildehuis 't Vosje deed men ver volgens een welverzorgde koffietafel alle eer aan en verder werd daar de dag op gezellige en prettige wijze doorgebracht. Het schieten werd daarbij natuurlijk niet vergeten en het was Wouter Pullens die de ko ningstitel behaalde. De negen vol gende plaatsen waren resp. voor Jan van Loon, Jan van Leide, Theo van Daelen, Jos Kroot, G. van Heesbeen, H. Pullens, J. van Daelen, Jan Bij- nen en J. v. d. Water. HAAGS KERKKOOR ZINGT IN ST. JAN. A.s. zondag zal het kerkkoor van de parochie van de H. Familie uit Den Haag een bezoek brengen aan Waalwijk en daar om 10.15 uur de Hoogmis zingen in de parochiekerk van St. Jan. De leden van het kerk koor van St. Jan zijn het vorig jaar de gast geweest in Den Haag. m „Een levenswerk waar ik niet buiten kon" STATIEDAG ST. AMBROSIUSGILDE. Temidden van de kermisvreugde heeft het St. Ambrosiusgulde j.l. dinsdag zijn statiedag gevierd en ook nu weer is het een allerprettigste en geslaagde dag geworden. In de mor genuren trok het ruim 40 man sterke gilde uit om de koning, de heer J. Beynen, aan huis af te halen, waar- ,,Ik heb hem in het voetbalpak leren kennen". Deze uitspraak met de misschien niet helemaal deskun dige terminologie kwam dezer dagen uit de mond van mevrouw Spijker- man-van der Heijden en sloeg op haar echtgenoot, de heer Jac. Spij kerman, die a.s. maandag afscheid gaat nemen als voorzitter van W. S. C., welke functie hij gedrende 35 jaar van de 68 jaren die hij telt heeft vervuld. Mevrouw Spijkerman zei dit niet met de zucht die zoveel vrouwen tot in de finesses beheersen en waar mee ze dan te kennen willen geven dat ze toch wel gruwelijk verwaar loosd worden. Het was de rustige en zekere constatering van een feit en we konden daarin beluisteren hoezeer de vrouw hier heeft meegeleefd met de hobby van haar man en hem daar in gesteund heeft. Alleen maar een hobby? „Het is voor mij altijd een levenswerk geweest waar ik niet bui ten kon en waar ik ook in de toe komst heel moeilijk buiten zal kun nen". Dat zegt Jac. Spijkerman er zelf van en veel meer is er uit zijn mond niet te krijgen over zijn voor zitterschap van W.S.C. „Verder heb ik gewoon gedaan wat er van een voorzitter mag worden verwacht en misschien nog wel iets meer, maar dat was dan alleen maar donderjagen en met de vuist op tafel slaan, want als het niet naar m'n zin ging kon ik het niet voor me houden." W.S.C. en Jac. Spijkerman. Deze twee namen zijn in de Waalwijkse voetbalwereld een begrip geworden. Zonder Jac. Spijkerman was W.S.C. niet helemaal W.S.C. en zonder W. S. C. voelde Jac. Spijkerman zich ook niet happy, ook al kon het dan tussen de voorzitter en de leden wel eens hard tegen hard gaan, want Jac. Spijkerman is nooit de man van het compromis geweest. Alles of niets en WEEKREKLAME van 15 t/m 21 juli voor dat alles moest gewerkt worden en zelfs de grootste tegenstanders kunnen niet anders dan beamen dan dat Jac. Spijkerman vanaf het ogen blik dat hij een bal kon trappen in hart en ziel een W.S.C.-man is ge weest en dat hij als voorzitter en als sportman alles in het werk heeft ge steld om zijn club hogerop te bren gen. Hij deed dat niet om schouder klopjes en hoeraatjes te krijgen, maar omdat hij eenmaal „ja" gezegd had tegen W.S.C. EMOTIONEEL MENS Tot zijn 38ste jaar is Jac. Spijker man actief lid geweest van W.S.C. en als links- of rechtsback - „ik was nogal een harde" - heeft hij menig duel uitgevochten als W.V.-man te gen Eindhoven T.V.V., Dosko, Roo sendaal, Devo, De Valk en. het ge vreesde Sparta uit Geertridenberg. In 1925 nam hij het voorzitterschap over van de heer Jos. Klijberg en tot vandaag toe heeft hij deze functie vervuld op een wijze die voor W.S.C. van onschatbare betekenis is geweest. Hij heeft er inderdaad een levens werk van gemaakt, uit de wijze waar op hij W.S.C. heeft geleid is dat overduidelijk gebleken. Emotioneel mens als hij is kon hij donderend te keer gaan wanneer men de boel liet slabakken, maar kon hij ook knder- lijk verheugd en dankbaar zijn wan neer „zijn" jongens metterdaad toonden de juiste mentaliteit en ver enigingsgeest te bezitten. JONGERE KRACHT Het zou onjuist zijn te beweren dat het afscheid van W.S.C. de heer Spijkerman niet aan het hart gaat, daarvoor zit de liefde te diep en daarvoor is er in al die jaren teveel gebeurd dat Jac. Spijkerman voor al tijd aan W.S.C. heeft gebonden. Maar juist omdat het welzijn van W.S.C. hem zo na aan het hart ligt, heeft de heer Spijkerman het beter geoordeeld om de leiding van het be stuur over te dragen aan een jon gere kracht. Een moeilijk, maar ook een besluit dat getuigt van een wijs inzicht. „Het zal niet meevallen en misschien zal ik me in de toekomst niet altijd kunnen weerhouden om me met de gang van zaken te bemoeien", maar iedereen zal dan begrijpen dat deze „bemoeizucht" alleen maar voortkomt uit een met hart en ziel toegenegen zijn aan de belangen van W.S.C. „De nieuwe voorzitter zal het niet gemakkelijk krijgen", zo zegt Jac. Spijkerman en in zijn stem klinkt be zorgdheid door. „Maar misschien zal hij er in slagen om een nieuwe geest van eenheid en sterke kameraad schap in de vereniging te brengen". De scheidende W.S.C.-voorzitter is niet enthousiast over de geest zoals die vandaag het verenigingsleven voor een belangrijk deel kenmerkt. Men is tegenwoordig veel gauwer op de tenen getrapt en men laat zich minder zeggen. In vroeger jaren kon de leiding zich veel meer doen gel den - „ze zeggen zelfs dat ik een dictator geweest ben" - en men aanvaardde die leiding ook veel meer dan nu. „De verenigingsband is in veel gevallen veel minder sterk dan vroeger en wellicht zijn daar de vele andere vormen van ontspanning schuld aan, maar het wreekt zich toch, vooral wanneer men daardoor de training gaat verwaarlozen. Maar ik hoop van harte dat de nieuwe voor zitter het klaarspeelt om een W.S.C. te voorschijn te brengen, dat vecht lust aan de dag legt, want daaraan ontbreekt het W.S.C. toch nog te dikwijls." Een oprecht woord van een man die er rond voor uitkomt dat hij er dagenlang „kapot" van geweest is toen W.S.C. destijds de beslissing wedstrijd tegen R.A.C. verloor en enkele jaren geleden tegen B.S.C. Een oprecht woord, dat tevens een vurige wens inhoudt. W.S.C. heeft zijn voorzitter, die 35 jaar het uiter ste van zijn capaciteiten heeft gege ven, geen tweedeklasserschap kunnen aanbieden. Men is er voor de zoveel ste maal weer heel dchtbij geweest. Maar W.S.C. mag er zich van over tuigd houden dat het deze voorzitter een vorstelijk afscheidsgeschenk aan biedt wanneer het in het komende seizoen elke wedstrijd weer als een me vechtlust geladen ploeg in het veld komt. Dit geldt uiteraard voor alle elftallen, maar op de eerste plaats voor de vaandeldragers van het eerste, die de jeugd het voorbeeld moeten geven in alles wat een sportman moet zijn fair, trouw en kameraadschap pelijk. Blijkens haar naam is de Rijksver keersinspectie een instelling die met het gezag van een overheidsorgaan het verkeer inspecteert. Dit geeft een prettig gevoel van veiligheid, temeer waar het huidige verkeer toch al zo danig is dat het zich op straat bege ven zonder levensverzekering een grove nalatigheid jegens de nabe staanden genoemd mag worden. Eigenlijk leven we bij de gratie van de inspectie en dat is-goed, want ik mag er niet aan denken wat er van onze maatschappij zou worden zonder de geruststellende schutse van de inspectie. Iedereen zou dan im mers maar raak kunnen doen, met als gevolg misschien dat soldaten met ondeugdelijke helmen naar het abat toir van het slachtveld gestuurd wor den of dat een ernstige zieke de laatste adem uitblaast omdat de zie- kenvervoerdienst niet goed func tioneert. En is er een schraler troost denkbaar dan het feit dat we met een goede helm en een goede ziekenver- voersdienst in leven gebleven zouden zijn? Zo heeft de Rijksverkeersinspectie het personenvervoer van de B.B.A. in de Langstraat geïnspecteerd en is daarbij tot de conclusie gekomen dat geen enkele rit overbelast is geweest, m.a.w. dit vervoer i s zonder meer goed te noemen. Hoe de Rijksver keersinspectie aan deze conclusie is gekomen - misschien ten kantore van de B..B.A.? - vertelt de ge schiedenis niet, maar de duizenden Langstraters die dagelijks van de B. B. A.-busdiensten gebruik moeten maken, zullen deze conclusie zonder twijfel als onjuist betitelen. Zij weten uit ervaring namelijk maar al te goed, dat het een wekelijks terugkerend verschijnsel is dat de B.B.A.-bussen worden volgestouwd tot er geen mens meer bij kan en dat er diensten zijn die met menselijk vervoer niets meer te maken hebben. Daar zullen dan wel redenen voor zijn, maar dom me en klakkeloze beweringen van de Rijksverkeersinspectie als „geen en kele rit is overbelast" zijn daarmee toch wel heel duidelijk gelogenstraft. Een dergelijke bewering wettigt de veronderstelling dat men er maar met de pet naar heeft gegooid en dat er van een serieus onderzoek geen spra ke is geweest. Men had zich voor een enquête beter tot de passagiers kunnen wenden, die dit vervoer da gelijks moeten doorstaan. Vooral in de regenachtige wintermaanden ziet men bussen langs de wegen razen waar geen muis meer bij kan en waarvoor een ongeluk een catastrofe betekent. Als de Rijksverkeersin spectie zich de moeite zou willen ge troosten, zou zij dit zelf kunnen constateren. Talloos zijn de klachten van het B.B.A.-personenvervoer in de Langstraatmaar niemand behoeft zich illusies te maken over verbete ringen, want de monopolie-positie van de B.B.A. is blijkbaar zo stevig gevestigd, dat geen maatschappij die he beter zou willen doen ooit aan bod zou komen. Wat mij rond dit onderzoek van nul en gener waarde van de Rijks verkeersinspectie echter nog 't meest verbaast is het feit dat Ged. Staten deze conclusie zonder meer hebben onderschreven. Men kan bij de pro vinciale overheid toch beter weten. Of is het in Den Bosch zo dat men van de Langstraat nog altijd niet zo heel veel afweet? Dan wordt het toch wel hoog tijd. Hoog tijd wordt het ook, dat de klok van de St. Janskerk weer eens normaal gaat doen, d.w.z. lopen. Het blijkbaar defecte uurwerk wordt zo langzamerhand een wekelijkse erger nis. Van de week waren er drie ver schillende tijden op af te lezen, maar geen enkele was de juiste, 's Avonds is dat niet zo erg, want de destijds voorgenomen herverlichting blijft ook maar uit, maar overdag is het on prettig om in de Grotestraat te zien dat het kwart voor zeven is, in de Wilhelminastraat vijf over half tien, terwijl het in werkelijkheid tien voor vier is. We moeten in Waalwijk toch een beetje bij de tijd zien te blijven. De schutting rond het blootgeleg de plein rond de St. Janskerk blijft ook een onaantrekkelijk gezicht en bovendien helemaal niet actueel, want de zaken die er op aangekondigd staan zijn allemaal al hoog en breed achter de rug. Natuurlijk moet er rond deze kale zandvlakte 'n afschei ding zijn, maar zou dat niet een beetje prettig en esthetisch te doen zijn door bijv. houten vitrines, waar voor de winkelstand toch wel belang stelling zal hebben. Het beeld van de Grotestraat zal er op die hoogte heel wat fleuriger door worden. Tot slot nog een kleine voorspel ling a.s. zondag wordt de Waal wijkse zwemclub kampioen. Nu de wereld voorlopig toch nog niet ver gaat, is dat weer een ding om ver heugd over te zijn. KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJES JAPONNEN, ena. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste modé. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCB In de aula van het dr. Mollercol- lege werden j.l. woensdag de resulta ten bekend gemaakt van de over gangsexamens. In zijn inleidend woord zei de voorzitter van 't school bestuur, de heer Jud. Timmermans, dat het afgelopen schooljaar is ge kenmerkt door twee markante pun ten op de eerste plaats de inzege ning van de eigen kapel en ten twee de de eerste eindexamens van de af deling Gymnasium. De heer Timmer mans hield zich ervan overtuigd, dat de leerlingen, het schoolbestuur, rec tor, conrector en het lerarencorps dankbaar zullen zijn voor de oplei ding en de vorming welke zij in het afgelopen schooljaar weer hebben ontvangen. Hij sprak de hoop uit dat de leerlingen hun dankbaarheid en erkentelijkheid steeds zullen blijven tonen door een goed gedrag en grote studie-ijver. Ten slotte sprak de voorzitter de hoop uit, dat geen der leerlingen zichzelf zou moeten ver wijten dat hij door eigen schuld niet kon worden bevorderd naar een ho gere klas. De rector, dr. ir. van Laarhoven, meende dat er wel degelijk leerlingen waren die door eigen schuld niet voor bevordering in aanmerking gekomen zijn. De algemene studiegeest noem de de rector onvoldoende en hij spoorde de leerlingen dan ook aan om zich meer pleziertjes te ontzeg gen in het belang van de studie. In het komende schooljaar zullen er maatregelen getroffen worden om de leerlingen tot een intensievere studie te dwingen, zo deelde de rector mede. Vervolgens maakte de rector de resultaten van de overgangsexamens bekend. De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo" Aanvang 8 uur In Hotel Verwiel Band: „THE SOUTH JAZZ BAND' BILJARTEN Revanche-ontmoeting tussen A- en B- klassers driebanden. Na de schitterend geslaagde wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap drie banden klasse A en B van het district Waalwijk KNBB, kwamen de finalisten van deze kampioenswedstrijden onderling over een dit nog eens vriendschappelijk over te doen. De eerste ontmoeting had plaats in het clublokaal van de B.V. BSV (Ad van Cromvoirt). De uitslag hiervan was als volgt: C. Rombouts (B) wint van Ad van Cromvoirt (A); W. Swinkels (B) wint van M van Bracht (A); W. Herman (B) ver liest van G. Brok (A); A. van Gelder (B) verliest van G. Roomer (A); E. van Herpt (B) wint van J. van Helvoirt (A); Ad Slaafs (B) wint van C. Teurlings (A). De uitslag van deze ontmoeting eindig de derhalve in een 8-4 overwinning voor de B-klasscrs. In het clublokaal van 't Zwaantje (M. van Bracht), werd de tweede ontmoeting gespeeld, met de volgende uitslagen: C. Rombouts (B) wint van Ad van Crom voirt (A); W. Swinkels (B) speelt gelijk te gen M. van Bracht (A); W. Herman (B) verliest van G. Brok (A); A. van Gelder (B) wint van G. Roomer (A); E. v. Herpt (li) speelt gelijk tegen J. v. Helvoirt (A); Ad. Slaats (B) verliest van C. Teurlings (Ai. Deze ontmoeting eindigde dus in een 6-6 gelijk spel, zodat over het geheel de B-klassen met een kleine overwinning, n.l. 14-10 uit de strijd kwamen. Het voor naamste is echter, dat de wedstrijden uiterst sportief en spannend zijn verlopen en in een zeer vriendschappelijke sfeer. De ver houding voor het aantal te maken car was 25 voor de A en 20 voor de B-klassers. Nederlaag-biljarttournooi van B.V. Ons Genoegen. In de afgelopen dagen is het nederlaag- tournooi dat de BV Ons Genoegen (Jac. Passier) ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan organiseert, voortgezet. Deze wed strijden hadden het volgende resultaat Ons Genoegen II - DES II Haarsteeg. Ons Genoegen II car. brt. gem. h.s. C. Rombouts 58 40 1.45 5 W. Herman 36 21 1.71 7 P. IJpelaar 81 28 2.79 8 L. van Hilst 24 18 1.33 5 Jac. Passier 52 29 1.79 15 DES II Haarsteeg P. van Bijnen 60 40 1.48 16 A. van Bladel 40 21 1.90 15 P, van der Loo 90 28 3.21 21 A. van Bokhoven 40 18 2.22 11 A. de Groot 60 29 2.06 16 Ons Genoegen II 251 car., DES II 290 car. Winst voor DES II 39 car. Ons Genoegen II-O.O.G. I. Ons Genoegen II car. brt. gem. h.s. C. Herman 17 20 0.80 4 B. VXerhofstad 22 18 1.22 5 Co de Nijs 56 23 2.43 7 W. Herman 60 19 3.15 14 C. Rombouts 46 22 2.09 7 O.O.G. I. H. Muller 40 20 2.- 9 J. Hoevenaar 40 18 2.22 17 G. Panders 70 23 3.04 10 J. v. Disseldorp 58 19 3.05 10 G. Brok 90 22 4.19 20 Ons Genoegen II 201 car., OOG I car., winst voor OOG I 97 car. Op zaterdag 16 juli e.k. worden de wed- strijden voortgezet en komt BV Centraal op bezoek. Van Klas 1 naar 2 H.B.S.: T. Bakkers, T. Burmanje, H. van Daal, P. Dirks, H. van Eeuwijk, H. Geers, Ank van Gemert, Margot van Hest, P. Horn- man, J. van Huiten, Christiene v. Iersel, G. de Jongh (met lof), F. de Jongh, W. v. Keulen, M. Klerkx, Sylvia Kleijnen, Eleo- nore Langemeijer, F. Lenglet, J. Leijtens, T. Leijtens (met lof), Cisca v. Loon, W. Mom bers, J. v. Oijen, H. Passier, T. Pullens, J. Schuurman, D. Somers, Sj. Trommelen, L. van Zon, allen uit Waalwijk; N. Jehoel, Lian Knippels, K. Roozen, Nettie de Vrie- ze uit Drunen; Th. v. d. Aa, H. Kempe naars, J. van Sluisveld uit Elshout; J. Sen- trop, G. Simons, K. Stal uit Geertruiden- berg; P. v. d. Bouwhuyzen, J. v. d. Bouw- huyzen, H. v. d. Eerenbeemt, R. v Macke- lenberg, P Spierings uit 's-Hertogenbosch; J. de Bont, J. Buys, H. Crijns, R. de Hart uit Heusden; R. van Beek, Mary Franken, St. Laros, P. van Meeuwen, P. Nieuwen- huyzen, J. de Nijs, P. Valk, P. den Teuling, J. Timmers, Anne Mieke Wijtenburg uit Kaatsheuvel; K. v. Bragt uit Loonopzand; K. Kwaaitaal uit Made; A. Timmermans uit Nieuwkuijk; Liesbeth de Bont uit Raams- donk; T. Boelen, H. Oosterveen, J. We6se- ling uit Vlijmen; J. de Bont, J. Coesmans uit Waspik. 3 Herexamens, Afgewezen 33. Van Klas 2 naar 3 H.B.S. A. Bakkers, J. Bergmans, H. v. d. Brand, G. Couwenbergh, J. v. Cromvoirt, Diny Du- moulin, Francé v. d. Dungen, A. Geers, Ch. Hoffmans, M. Hoogendoorn, A. Horsten, Th. Keetels, Willy Mahieu, M. v. Meeuwen, H. Soleer, Th. v. d. Steen, N. Swinkels; N. Wieringa uit Waalwijk; Diny Elshout, T. v. d. Hooven, P. Mol, A. v. Rooy uit Dru nen; Th. Vugts uit Haarsteeg; P. v. Drunen uit 's Bosch; K. Brock, W. de Cock, J. v.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 11