wAALwijkse en UncjstRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL BINNEN- EN BUITENLAND cassettes GERO VRIJDAG 15 JULI 1960 83e JAARGANG No. 56 Diploma-uitreiking Mater Amabilisschool. Dinsdagavond had in de grote zaal van Hotel Smit een feeste lijke bijeenkomst plaats van de Mater Amabilisschool, waarbij aan de 3e jaars leerlingen de di ploma's en aan de le en 2e jaars leerlingen de getuigschriften uit gereikt werden. De heer A. Wennekes opende als voorzitter deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de leerlingen, ouders, verloofden, leidsters, docenten, oud- en gast docenten en de bestuursleden. Hij \ond het een prettige taak de 26 meisjes, waarvan 14 uit Kaats heuvel en 12 uit Loonopzand, te kunnen feliciteren met hun be haalde einddiploma. Ook de ou ders wenste hij hiermede profici at. De meisjes hebben het niet alleen 3 jaren volgehouden, er is vooral een eenheid geweest en dit heeft prettige gevolgen gehad. Zij hebben gevonden wat zij op de school zochten en waren ont vankelijk voor wat er op te ste ken viel en daardoor de taak van leidster en docenten tot 'n pret tige gemaakt. Deze meisjes zul len ook begrijpen, dat ze met een einddiploma er nog niet zijn. Hun leven en zelfstandigheid moeten nog beginnen en ze zullen zich bewust zijn, dat het profijt van deze jaren op de Mater Amabi lisschool gelegen zal zijn in de wijze waarop zij de verworven kennis en inzichten in de pro blematiek van het leven, van hun later gezin wellicht, in toepas sing zullen brengen. Waar moge lijk, zal de school hen misschien met gespecialiseerde avond- en middagcursussen nog van nut kunnen zijn. Verder wees de voorzitter er op, dat nu voor de eerste maal een volledige cursus in Loonopzand beëindigd werd. Dit jaar wordt in Kaatsheuvel voor de 7e maal begonnen met een cursus. In 1954 werd gestart met in totaal drie groepen. De school is thans uitgegroeid tot 3 groepen in Kaatsheuvel, 2 groe pen in Loonopzand, 1 dagschool- groep en 2 groepen jongerencur sus. Momenteel telt de school omtrent 100 leerlingen. Hoewel in de aanvang van het komende schooljaar nog geen gebruik ge maakt zal kunnen worden van de nieuwe in aanbouw zijnde huis houdschool, vond hij het voor uitzicht, straks de cursussen in een beter en prettiger gebouw te kunnen geven, erg belangrijk.. Ten slotte bracht hij dank aan allen die dit jaar aan het welzijn van de school hebben medege werkt, aan de docenten en gast- docenten, die de lessen met zo- I veel toewijding hebben gegeven en aan de leidster, mej. Goorkate, voor de toewijding bij de dage lijkse gang van zaken en de or ganisatie van de school. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de diploma's en getuigschrif ten. Het diploma ontvingen: N. de Jong, Tr. de Jong, N. Vugts, L. Hamers, F. Hamers, J. Franken, Sj. Keinmeren, R. Klshout, C. v. d. Hoven, R. van der Velden, J. Rertens, A. Klijn, F. Pijnenburg, M. v. Bruggen, allen te Kaatsheu vel, en R. v. d. Aa, T. v. d. Ven, F. v. d. Ven, R. v. d. Ven, N. v. d. Hoven, W. Schoenmakers, L. Schoenmakers, R. v. Iersel, N. v. d. Lee, C. Verhoeven, G. v. Loon en J. v. d. Ven, allen te Loonop zand. Het getuigschrift werd uitge reikt aan: le jaars Kaatsheuvel avondschool l4 meisjes, le jaars Loonopzand avondschool 12 meisjes, 2e jaars Kaatsheuvel avondschool 13 meisjes en dag cursus le-jaars Kaatsheuvel 10 meisjes. Na afloop trad voor de aanwe zigen op ,.Jan van östade's ca baretkwartet", bestaande uit Henny de Klerk, Jan v. Ostade, Pierre van Ostade en Jan Beek mans, piano. Onder het rnotto „Zuidenwind" gaf dit gezelschap een nonstopprograinma. Onno dig te zeggen, dat iedereen veel genoegen beleefde aan het optre den van deze ras-artisten, wier succes dan ook volkomen was. Woensdagavond werd in de Huishoudschool „St. Angela" de sluitingsbijeenkomst gehouden van de Jongerencursus. Ook hier sprak de voorzitter een toepasse lijk woord en feliciteerde hij de meisjes die het diploma of ge tuigschrift ontvingen. Het diplo ma werd hier aan zes meisjes uitgereikt, t.w. A. de Graaf, D. Dekkers, T. Sulsters, T. Zijlmans, C. van der Velden en A. Klis, die tot de 2e jaars behoorden, ter wijl 12 le jaars leerlingen het ge tuigschrift ontvingen. Na afloop van dit officiële ge deelte zorgden de leerlingen zelf voor een kort, doch leuk pro gramma, waarna de avond werd besloten met de vertoning van 'n amusante film. R.K.V.V. DESK viert 30-jarig bestaan. A.s. zaterdag 16 juli gaat de R.K.V.V. DESK haar 30-jarig be staan vieren. Het bestuur heeft gemeend van de viering van dit zesde lustrum iets aparts te moe- te maken. Naast geestelijk advi seur, kapelaan Verhagen, senio- renlcden met hun echtgenoten of verloofden en de juniorenleden, heeft zij voor deze feestelijke bij eenkomst uitgenodigd de ere-le- den, em. pastoor F. de Klijn en de heer Jac. Smit, alsmede de 10 nog in leven zijnde oprichters van DESK met hunne dames, de nieuwe trainer, de heer d'Hooghe en het bestuur van de suppor tersclub. Het programma voor deze dag is als volgt: 's Namiddags half 5 plechtige H. Mis in de St. Jozef kerk voor de levende en overle den leden van DESK. Na de H. Mis, omstreeks half zes, geza menlijke maaltijd in het clublo kaal, café-restaurant „De Steen hakker". Om half 7 begint de feestvergadering met opening door de voorzitter, jaarverslagen van secretaris en penningmees ter. Daarna volgt de huldiging van een jubilaris, i.e. de heer P. van Laarhoven, die 25 jaren on- afgeDroken in het bestuur van DESK zitting heeft gehad. Ook de oprichters van DESK worden niet vergeten en daarom wil de vereniging haar erkentelijkheid tegenover hen betuigen. Tot be sluit volgt nog een toespraak van de geestelijk adviseur. Na afloop van de feestvergade ring is er een genoeglijk samen zijn met cabaret en dans. Nieuwe concierge in Gildenbond. Het bestuur van de K.A.B. heeft aan de heer P. Klijsen op zijn verzoek met ingang van 15 juli a.s. eervol ontslag verleend als concierge van de Gildenbond en als zijn opvolger benoemd de heer J. de Koning te Waalwijk. De heropening zal plaats vin den op zondag 17 juli om 12 uur, terwijl er 's avonds om 7 uur een groot bal aanvangt, hetwelk voor iedereen vrij toegankelijk is. In verband met deze mutatie is de Gildenbond op vrijdag en za terdag a.s. voor het publiek ge sloten. KYNOLOGIE. Op de eendaagse internationale hondententoonstelling, welke zondag 10 juli werd gehouden in de Brabant hallen (Veemarkt) te 's-Hertogen- bosch behaalden onderstaande plaatsgenoten de volgende resultaten. De heer Fr. Elshout met zijn Duit se dwercüincher, teef Ollivia von Hugelicht, in de fokkersklas, Uit muntend, en met Ottie von Huge licht in de jeugdklas, Zeer goed. De heer P. Schoenmakers met de Schotse herdershond (Collie), reu Saschau, Uitmuntend en reserve kampioen. De heer A. van Mossel veld met de 2 jaar oude Duitse dog, teef Carla von Neustadt, in de open klas het kampioenschap en tevens de titel „beste Duitse doggen-teef", en de heer H. Elshout met keeshond, teef Sigelinski's Flip, in de fokkers klas le prijs, Zeer goed. CONCERT. A.s. zondag 17 juli geeft de har monie Concordia uit Loonopzand onder leiding van haar dirigent F. v. Abeelen een concert in het natuur park „de Efteling", aanvang 12 uur. Het volgende programma zal wor den uitgevoerd. 1 Place d'armer Willcoks 2 Rondon blue Ruelle 3 Undine-ballet A. Lortzing 4 Lustige Musikanten A. Bauer 5 Banda scre Orsomando 6 Marching Strings Boss Bougenon 7 Aufwarts, mars 8 Finale. AGENDA. Zaterdag 16 juli 15 uur in zaal Smit opening festi viteiten 75-jarig bestaan harmonie Apollo, daarna festival. 20 uur Openingsbal, The Sk-mas- ters. Zaal Smit. Zondag 17 juli: 15.30 uur, aanvang festival. 20 uur bal, The Music Patrols, zaal Smit. 12 uur, Efteling, concert, Concor dia Loonopand. 19.30 uur bal in Gildenbond. Maandag 18 juli 20 uur, concert St. Jan Kaatsheu vel. 20 uur bal, The south jazzband, zaal Smit. DE MUZIEKFEESTEN VAN HARMONIE APOLLO. Vooral ten behoeve van de muziek liefhebbers delen wij nog het volgen de mede over het komende festival, dat de harmonie Apollo in verband met de viering van het 75-jarig be staan organiseert. Zoals men elders in dit nmmer kan lezen, zullen een flink aantal muziekkorpsen aan het festival deel nemen, dat op 16, 17 en 23 juli wordt gehouden. De uitvoeringen zullen worden gegeven op het zgn. Vincentiusterrein, dat in verband met dit festival, dank zij de welwillende medewerking van het gemeentebe stuur en onder de deskundige leiding van gemeentewerken, prachtig zal worden versierd. Ook de avondcon certen worden hier gegeven met uit zondering van het gala-concert door de jubilerende vereniging, dat in de Apollo-zaal plaats vindt. Op het feestterrein zijn tijdens het festival en avondconcerten zitplaat sen te verkrijgen tegen betaling van f 1- Ook degenen, die behoefte hebben aan een verfrissende dronk, kunnen hier aan hun trekken komen. DUIVENSPORT. Wedvlucht vanuit Duffel. In con cours 1515 duiven. Uitslag 1 J Comelissen; 2 A Priems; 3, 8, 12 M Brokx; 4 M Ververs; 5 B Ves- ters; 6 P Emmers; 7 G Witteveen; 9 13, 33 en 55 Jac Vloemans; 10, 35, 67 H Hesselmans; 11, 66 B van Heesch; 14, 44, 51 J Vesters; 15, 20, 28, 46 W Emmers; 16 Lugters; 17, 21 G v d Linden; 18 G Schrauwers; 19 J Evers; 22, 45 J v Beers; 23 A Mertens; 24, 69 Jac Hoevenaars; 25 H v Helvoirt; 26, 54 W Jansen; 29 Th Damen; 30 P Dirksen; 31 J van Riel; 32, 49 L de Bondt; 34 M Klijn; 36 D Mateysen; 37 B v Riel; 38 F Dingeman8; 39 Jos v Wanrooij; 40 J Steenbergen; 41 H v Nieuwstad; 43 J Zeebregts; 47 H de Man; 48 J Snoeren; 50 A v Gooi; 52, 58 J Du- quesnoy; 53 M v Boxtel; 56 M v d Velden; 57 A v d Hoven; 59 G Grootswagers60 P v d Velden; 61 A Verduijn; 62 L v Geel; 63 H v d Pas; 64 J Damen; 65 A Heijs; 68 C v Rooij; 70 M Snoeren. DOKTERSDIENST. Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaats heuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag en zondag neemt dr. H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167 - 2350, de praktijk waar van dr. K. van Tuyn te Kaatsheuvel. Loon op Zand STASSAR Waalwijk Berndijk KONGO. In vervolg op dc berichten over Kongo in ons eerste blad, vernemen wij nader, dat België de onafhankelijke staat Katanga niet erkent en de Verenigde Sta ten geen troepen naar Kongo zul len sturen. OORLOGSSTEMMING IN KONGOLESE KAMER Katanga heeft zich toch afge scheurd van de rest van Kongo. De Kongolese regering van Loe- moemba heeft de UNO oitl mili taire hulp gevraagd tegen de „agressie van België". Aan presi dent Nkroema van Ghana is tele grafisch om hulp gevraagd „niet om de orde te herstellen, maar om zich te weer te kunnen stel len tegen de Belgen". In de loop van een wild debat in het Kongo lese parlement in Leopoldstad heeft minister Kasjamoera zelfs van „oorlog" gesproken. Belgi sche parachutisten hebben na 'n vuurgevecht het vliegveld Ndjili van Leopoldstad bezet. Hierbij vielen doden en gewonden. De Europese wijken in Leopoldstad zijn door parachutisten bezet, 's Avonds kon men echter Belgi sche en Kongolese soldaten sa men broederlijk zien patrouille ren in de straten van de stad. Bij gevechten in Matadi zijn 10 Kon golese muiters gedood. De Belgi sche parachutisten houden zich hier met moeite staande tegen over een overmacht. Generaal Loedoenda, de van sergeant tot generaal gepromoveerde opper bevelhebber van de Kongolese strijdmachten, is nergens te vin den. Officieren hebben de Kon golese troepen niet. De inheemse soldaten opereren of opereren niel al naar gelang het hun in valt. Het laatste spoor van elk georganiseerd gezag is na 14 da gen onafhankelijkheid in Kongo verdwenen. Woensdag was het „Dolle woensdag" in de nieuwe republiek. Vandaag is Kongo een niemandsland. In New York heeft de secretaris-genaraal van de UNO, Hammarskiöld, dc Vei ligheidsraad in speciale zitting bijeengeroejien. Hij heeft in alle haast een plan opgesteld om de Kongo militair en economisch te helpen. (Volkskrant) KENNEDY IS ZEKER VAN MEERDERHEID Precies twee uur voordat de conventie van de Democratische Partij woensdag bijeenkwam om te stemmen over de kandidaat voor 't Witte Huis, bracht John Kennedy de laatste dertig stem men op zijn naam die hem nog ontbraken voor de vereiste meer derheid van 761. Dit bereikte hij op de vergadering van de delega tie van New Jersey, die hem 31 en een halve stem toekende van de 41 waarover ze beschikte. Om drie uur 's middags begon de be slissende zitting in de grote sportarena van Los Angeles. Dat was in Nederlandse tijd elf uur 's avonds. VRIJSPRAAK VOOR POHLMANN De rechtbank van Frankfurt heeft Heinz Pohlmann vrijge sproken van moord op Rosema- rie Nitribitt. De officier van jus titie had levenslange gevangenis straf geëist. VLIEGTUIG MET 53 KINDEREN Dinsdagmorgen in de ochtend- schemer kwamen de eerste Ne derlandse vluchtelingen uit Kon- ao op Schiphol aan: twintig vol wassenen, negenendertig kinde ren en veertien baby's. Een spe ciaal naar Afrika gezonden DG-7 van de KLM was hen in Brazza ville gaan halen. Twee uur voor de verwachte aankomsttijd, om zes uur, zette gezagvoerder H. Bolte zijn toestel voor de aan komsthal neer. De familieleden, die de vluchtelingen af zouden komen halen, waren er op dat vroege uur nog niet. Triest en verlaten wachtten de van huis en haard verdreven Nederlanders op hun komst. DE NEDERLANDSE OORLOGS SCHEPEN KONDEN HET ZONDER HULP WEL AF. Het Nederlandse vliegdekschip „Karei Doorman" en de torpedo- bootjagers Groningen en Lim burg zijn gisteren veilig gemeerd in de Australische havenplaats Fremantle, ondanks het feit dat de vakbonden daar weigerden sleepboot- en andere assistentie te verlenen. De schepen meerden nu op ei gen kracht. Ondanks de boycot ging een loods aan boord, kapi tein J. S. Burns, die zich met een particuliere boot naar het vlieg dekschip liet brengen. Toen de „Karei Doorman" het anker had uitgeworpen voor de kade, werden op het vliegdek de motoren aangezet van vier Aven- gertoestellen. Deze ontwikkelden zulk een kracht, dat het mach tige schip even vlot gekeerd werd als met behulp van sleepboten. Toen de landingskabels aan de kade waren vastgemaakt, werden de vliegtuigmotoren opnieuw in werking gesteld om het schip langs de kade te brengen. Deze operatie, nodig geworden omdat de Australische bonden de tocht van de Nederlandse oog- logsbodems naar Nieuw-Guinea beschouwden als oorlogszuchtig, lokte een daverend applaus uit van de zijde van honderden Ne derlandse immigranten, die wa ren samengestroomd om de oud landgenoten te verwelkomen. RIJVERS NAAR ST. ETIENNE Kees Rijvers gaat naar St. Etienne. Gisteravond zijn de be stuurders van Feijenoord en de Franse club tot een akkoord ge komen. Over het transferbedrag wilde men zich van de zijde van Feijenoord niet uitlaten. Het con tract dat St. Etienne Rijvers aan- geboden heeft, houdt in, dat de redanaar drie jaar lang voor deze club zal spelen. BUNA 11,5 MILJOEN INWONERS Het aantal inwoners van Ne derland bedroeg op 1 juni van dit jaar 11.4158.201. In de eerste maanden van dit jaar bedroeg het aantal huwelij ken volgens opgave van het CBS 31.256 tegen 31.929 in de over eenkomstige periode van 1959. Het aantal levend geborenen be droeg 100.577 tegen vorig jaar 104.104 en het aantal overledenen 39.581 tegen 38.955. Het aantal immigranten steeg van 12.906 in de eerste vijf maanden van 1959 tot 14.941 in de eerste vijf maan den van dit jaar, terwijl het aan tal emigranten steeg van 21.535 in de eerste vijf maanden van 1959 tot 24.628 in de eerste vijf maanden van dit jaar. De ucho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 041602621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167-2002. Telegram-adre» „Echo" GOUDEN BRUILOFT. Het gehele dorp heeft de gouden brui loft meegevierd van het gevierde echtpaar J. B. van Opstal en A. M. A. van de Wil denberg. 's Morgens om 10 uur werd het gouden paar met de bruidjes en het feest- buurt-comité naar de Kerk begeleid, al waar om 10.15 uur de plechtige H. Mis van dankbaarheid door de Z.Eerw. pater Brandelier van de Abdij van Heeswijk werd opgedragen. De pater was een zeer goede relatie van deze familie. 'g Middags werd van 1-3 uur de re ceptie gehouden, waarvan vele ingezetenen, familie cn vrienden gebruik maakten de heer en mevrouw van Opstal en hun grote familie geluk te wensen. We merkten o.a. vele oud-collega's van de meester en vele oud-leerlingen der lagere school op en van de vervolgcursussen. Het gehele huis was herschapen in een bloementuin. 's Avonds bracht allereerst de Kon. Erk. Harmonie Concordia een serenade. Bij monde van dhr. van Hoorn werd het echt-meerijden, ongeacht of zij wel of geen lid paar en familie gefeliciteerd. Voornamelijk besprak de heer van Hoorn de komst van Meester van Opstal in Loonopzand, 46 iuar geleden, om zijn onderwijsfunctie te aan-, vaarden. Van den beginne af heeft de fa milie het wel en wee van Concordia ge volgd en haar steeds warme sympathie toe gedragen. In vele comité's heeft de bruide gom zitting gehad cn veel heeft hij gedaan bij feestvieringen enz. Zelf bedankte dc heer J. B. van Opstal na enige pittige nummers van Concordia en richtte zich in juiste bewoordingen tot de voorzitter en het gehele corps; in 't kort schilderde hij deze afgelopen 50 jaren, dat hij voor Loon heeft mogen werken. Hierop volgde de aanbieding van het cadeau van de gehele buurtschap door de heer M. van Esch. Hij mocht het gouden paar een foto-reportage aanbieden van dit zo prachtig gevierde gouden feest. Spon taan hebben allen voor dit mooie doel bij gedragen. Dankbaar aanvaarde de familie dit mooie geschenk, want in deze vorm zal de gehele familie later hierop nog met genoegen terugzien. De heer van Opstal dankte nog hartelijk voor dit genoeglijk meeleven in de buurt en in geheel Loon opzand. Als nu de zangver. De Echo der Duinen haar liederen laat horen en de heer G. v.;n Esch, bij afwezigheid van de voorzitter, het woord voert, gaat het hart van de meester open. Hij - de heer G. van Esch - sprak namens vele oud-leerlingen der school die aan de zangvereniging zijn. De goede zorg waarmee de heer van Opstal zijn jon gens heeft opgeleid op de school en daar buiten zijn doorslaggevend geweest voor de opvoeding in de Loonse gemeenschap. Lv< n werd de heer van Esch persoonlijk, doch 't kon niet anders. We hebben van onze meester steeds een goede les gehad. Ook dankte de heer van Opstal weer persooid- lijk en herinnerde even in 't kort aan 't wel en wee van de zangvereniging. Hij heeft hierin ook een groot aandeel gehad en wat de jeugd betreft, zo zei hij," deze neb ik trachten te leiden naar een goede toe komst. Het deed hem veel genoegen deze woorden van de secr. van de zangvereniging De Echo der Duinen te mogen aanhoren. Tenslotte luisterde de Kon. Harm. So phia's Vereniging 't feest op met \^at pit-, tige muziek, waartussen de voorzitter dhr. J. v. d. Heuvel zich eveneens tot de familie en vooral tot de heer en mevrouw van Op stal richtte. Hoe kan 't anders, dat zo'n centrale figuur reeds direct in het dorps leven werd ingeschakeld - aldus de heer v. d. Heuvel - om ook voor Sophia van tijd tot tijd iets te kunnen doen. In com missies, bij huldigingen en wat al niet moer, is hij betrokken geweest, kortom zijn werk is bij Sophia altijd hoog gewaardeerd. Om te besluiten dankte ook hier weer meester van Opstal namens de ganse familie voor deze sympathieke serenade en de mooie woorden van de voorzitter. Bij zo'n feest als dit denkt men verder, doch terugziende op al wat in deze periode is tot stand ge bracht, kan men gerust de toekomst verder tegemoet zien. Dit feest, een uitzonderlijk feest, van een familie die veel voor Loonopzand en omge ving heeft gedaan, is op een schitterende wijze gevierd. Velen hebben op deze dag teruggedacht aan de tijd van hun school jeugd, toen zij de lessen van de meester ontvingen. In de loop der jaren heeft deze familie haar ups en downs gekend, zoals dat elk huisje heeft. Twee van hun dierbare kin deren hebben zij aan Hem moeten terugge ven en de overigen van dit grote gezin hebben allen een prachtige staat verwor ven. Op het feest waren 31 van de 37 kleinkinderen aanwezig. Het gouden paar „Ad muitos annos" AGENDA. Doktersdienst zijn van de plaatselijke afdeling van de Bond van Bejaarden. Deze rit is zoals gei woonlijk voor alle oudjes georganiseerd. Dit jaar is de rit wat groter dan normaal, er wordt een geheel andere streek bezocht. Ze gaat via Tilburg en Oisterwijk naar Oir- schot, alwaar de eerste halte is om een ge zellig bakske koffie te gebruiken. Vandaar de oude weg via Best naar Son, waar de koffietafel hen wacht. Dit zal een gezellige réunie worden, waarbij zoals gewoonlijk het Sophia's Klein Orkest zal musiceren en waar ongetwijfeld de beentjes - niet alleen van de jongeren en chauffeurs, maar ook van vele bejaarden - van de vloer zullen gaan. We geloven wel dat dit weer 't hoog tepunt wordt van de reis, want de orga nisatoren hebben alles in het werk gesteld deze reis schitterend te doen slagen. Vanuit Son vertrekt men via St. Oedenrode, Schijndel, St. Michielsgestel, naar Vught, waar men langs de IJzeren Man zal rijden om vervolgens over Cromvoirt, Heivoort en Udcnhout weer Loonopzand te bereiken, 't Wordt dus een Meijerijse reis, bestaande FW 1 i l Zondag 17 juli wordt de dienst van dr. de Vries waargenomen door dr. P. Wijten burg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2550. Zaal Parochiehuis Dinsdag en donderdag, 19 en 21 juli. Ontspanning Bejaarden, van 2.30 tot 5 u. Zaal Vermeulen Zondag 17 juli, Bal o.l.v. De Jansen's uit Dongen. Aanvang 7 uur. Zaal Echo der Duinen Zondag 17 juli, Bal o.l.v. The Lucky Stars. Aanvang 7 uur. Rit Ouden van Dagen Zaterdag 16 juli, vertrek 2 uur, van Rijckevorselstraat. EERSTE STEENLEGGING WIT-GELE KRUISGEBOUW. Morgenmiddag om 2 uur zal de eerste steenlegging plaats hebben van het nieuwe Wit-Gele Kruisgebouw aan de van Rijcke- vorstelstraat. De steen zal worden gelegd door de Eerw. Zr. Jovita, wijkverpleegster, en de Zr. J. C. v. d. Avoird, wijkkraamverpleeg- 6ter. Het ontwerp van het nieuwe Wit-Gele Kruisgebouw is van de architect Frans Mol uit Breda. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. B. Schapendonk uit Drunen. RIT OUDEN VAN DAGEN. •Tr - - (V Enige tijd is het comité van de rit voor de Ouden van Dagen, gevormd door af vaardigingen in het Centraal Buurtcomité, druk in de weer de oudjes een aangename rit te bereiden. In totaal zullen 95 personen uit pl.m. 38 auto's. Het vertrek is be paald op 2 uur vanaf de van Rijckevorsel straat. Tegen ca. half 9 zal men weer thuis kunnen zijn. We wensen de oudjes een ge noeglijke middag en hopen dat 't weer mag medewerken. GESLAAGD. Te Tilburg behaalde Adrie Aussems al hier het Mulo-diploma A. Geslaagde proficiat.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5