waalwijkse en lanqstRAAtse coulant WAALWIJK KAATSHEUVEL a POLAROID Zonnebrillen Stassar Waalwijk Uitreikingdiploma's Huishoudschool 't GESCHENKENHUIS Kampeerartikelen Vacantiekleding VRIJDAG 29 JULI 1960 82e JAARGANG No. 60 GESLAAGD Voor het te 's-Hertogenbosch gehouden middenstandsexamen slaagden de dames: Elly v. Gel der, Tineke Koevenaars, Maria Leenheers, Nellie Musters, Nellie Oerlemans, Mia de Rooij; en de heren B. Braspenning, J. Boom, Fr. Klerkx, \V. de Louw en E. Noijens, allen te Waalwijk. Zij genoten hun opleiding bij de heer G. Maas, Julianastraat 2i alhier. Ook dhr. Chr. v. Engelen Jzn. alhier slaagde te Den Bosch voor het middenstandsdiploma. Hij is opgeleid door de heer J. de Groot, Jacob Gatsstraat 11 alhier. GOUDEN PROFESSIEFEEST VAN BROEDER MAX1MILIAAN Op maandag 15 aug. a.s. hoopt Broeder Maximiliaan de dag te herdenken waarop hij 50 jaar ge leden zijn Heilige Geloften afleg de. In het klooster van de Eerw. Broeders aan de Grotestraat is er die dag van 14.00-15.30 uur gele genheid de jubilaris geluk te wensen. Van deze gelegenheid zal onge twijfeld door zeer vele ouders van leerlingen van de St. Michael ulo-school en door vele oud-leer lingen gebruik gemaakt worden. 10e ZIEKENTRIDUUM BIJZON DER GESLAAGD Het tiende Waalwijkse Zieken- triduum. mag bijzonder geslaagd worden genoemd. Er werd door ca. 70 zieken aan dit triduum deelgenomen, dat ook nu weer werd gehouden in de kapel van de Eerw. Zusters en dat onder leiding stond van pater Monal- dus o.f.m. cap. Vele Waalwijkse autobezitters hebben hun wa gens ook nu weer ter beschik king gesteld om de zieken te ver voeren. Een aantal verkenners en verpleegsters hebben verder vele goede zorgen aan de zieken be steed. Ook de ontspanning werd niet vergeten. De verpleegsters brachten een toneelstukje voor 't voetlicht en een balletgroep van de stichting Jeugdbelangen be zorgde de zieken met muziek en dans een prettige avond. Na het sluitingslof maakten de zieken gistermiddag dank zij de mede- Bejaarden en Gepensioneerden haar tweede lustrum vieren. Dit besluit werd woensdag genomen tijdens de algemene jaarvergade ring van de afdejing in 't park paviljoen. Deze feestdag zal wor den begonnen met een H. Mis en verder zal een toneelgezelschap uit Tilburg optreden. De medede ling van voorzitter van Berkcl, dat ook de dames van de leden deze lustrumviering zullen kun nen hijwonen, werd door de ver gadering met grote instemming ontvangen. De huishoudelijke agendapun ten werden in deze vergadering vlot afgewerkt. In het afgelopen jaar gaf het ledental weer een staging te zien en bedraagt nu BRANDWEER HIELD JUBILEUM NAT. Met groot materieel was de Waalwijkse brandweer dinsdag- avond bezig met het nat houden van de woning van de heer A. Schuurmans aan het Hoogeinde, hoewel er nergens iets te zien was wat ook maar op rook en vuur leek. De activiteit van de brandweer had ditmaal een zeer feestelijke reden. De heer A. Schuurmans vierde namelijk zijn 40-jarig huwelijksfeest en omdat hij ook bijna 40 jaar lid is van de brandweer, werd er door zijn spuitmakkers bij wijze van hulde flink water afgegeven. De heer Schuurmans liet zich niet onbe tuigd en hield na de waterhulde de brandweerlieden nat. Niet met water. WAALWIJKSE SCHOOL- ZWEM WEDSTRIJDEN In het gemeentelijk zwembad Het Hoefsven zijn onder leiding van het onderwijzend personeel en onder grote belangstelling de Waalwijkse schoolzwemwedstrij- den gehouden. Op de 25 meter- baan werd door de vele deelne mers een felle strijd geleverd, waarna tenslotte de volgende winnaressen en winnaars uit de bus kwamen: 25 m. vrije slag meisjes. 1. Josje Jansen (Mariaschool) 22,6 sec.': 2. Riet Slaats (Maria- GROTESTRAAT 220 WAALWIJK fris-edam ovenvast werking weer van de autobezit ters een rondrit door de nieuwe uitbreidingen van Waalwijk. VIER ZUSTERS NAMEN AFSCHEID De Eerw. Zusters Canisia, Ed- munda, Antoinette en Xaverien, die dfcor de Congregatie van de Zusters van O. L. Vrouw van het H. Hart worden teruggetrokken uit het onderwijs in de St. Anto- niusparochie, hebben woensdag afscheid genomen van de leerlin gen der St. Antoniusschool. In een gezellige en feestelijke bij eenkomst werd door de meisjes aan de zusters een zanghulde ge bracht. Tevens werd aan elk der zusters een aandenken aangebo den. TWEEDE LUSTRUM BEJAARDENBOND Op 28 sept. a.s. zal de afdeling Waalwijk van de r.k. Bond van school) 23,6; 3. Selske Reitsma (O.L.S.) 23,8. 25 m. vrije slag jongens. 1. Fred. Mombers (Petrus B) 18,2 sec.; 2 Ben Suoss (Petrus B) 19.3 Sjaak van Mierlo (Cle- mensschool) 19, 25 m. schoolslag meisjes 1 Marga v. d. Anker (Maria school) 22,9; 2 Franca Maaywee (Theresiaschool) 23,8; 3 Wies je Hurkmans (Theresiaschool) 23,8 25 m. schoolslag jongens. 1 Ad v. Hilst (Petrus 2 Fer- rie v. d. Winkel (Petrus B); 3 Kees Mulders (Clemensschool) 20,8. 4 x 25 m. estafette jongens. 1 St. Clemensschool 1,18,4; 2 Petrusschool B Groep I 1,19,4. Op de individuele nummers werd aan de drie best geplaatsten een medaille uitgereikt. De ove rige deelnemers ontvingen een troostprijs. De St. Clemensschool heeft op het estafettenummer een bijzon der knappe prestatie geleverd. Voor de derde maal in successie toonden deze knapen zich het sterkst en legden daarmee defi nitief beslag op de door het ge meentebestuur beschikbaar ge stelde wisselbeker. BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL Eindstanden van de competities: Globe gesp. Pt. 9 17 Algemeen en Zomer avondvoetbalkampioen v. Haren 9 15 Kampioen bedrijfsvoetbal V erolme A 9 14 Verhulst 9 12 Verolme B 9 9 v. Bladel 9 7 Blok v. Heijst 9 7 Hollandia 9 7 Pulles v. Gerwen 9 3 Landis en Gyr 9 0 Afdeling B.* Vesters 8 14 Kampioen Afd. B. A. en J. de Kort 8 12 Schapendonk 6 7 Coöperatie 6 7 De Amstel 6 5 v. Wees 6 3 Fedra 6 0 Uitslag extra tournooi 5 laagst geplaatsten Afd. B.: Coöperatie v. Wees Schapendonk Fedra Amstel 6 pt. 5 pt. 5 pt. 2 pt. 2 pt. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Hubertus N A M zv P L Schal- ken-Swinkels Simone P dv P Timmermans-van der Hoff Karla A F M dv J C A van der Westen-Kriek Adriana P C dv P v Dijkc-van den Berg te Dord recht Hermanus L zv A Schol- te-Vos te Sprang-Capelle Cor nells A M zv P C v Heesbeen- Vermeer Jeroen C F M zv A J C de Brabander-Verwijst Cor nells J M zv J E T van Mierlo-v Herpt Johannes A zv B Tref- fers-Moonen Jacobus A M C W zv C W M Vrinten-v d Water Maria J A dv J C M Groenen- van Horen. Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften P A J Smits 23 jaar te Waspik en J J v d Griendt 22 jaar alhier. Huwelijken A H Smulders 26 jaar te Don gen en M C Reehorst 19 jaar al hier P W J Wijkmans 22 jaar en W J Timmermans 19 jaar bei den alhier A F de Kruijf 24 jaar te Drunen en M J van Riel 25 jaar alhier J van de Ven 23 iaar en T W H Stevens 24 jaar heiden alhier J T Kleijngeld 33 jaar en G E A iM Verhoeven 23 jaar beiden alhier. Ingekomen J P A Sips en echtg van Til burg H C M van Loon van Te- gelen E J v Rooij van BI adel ca C H van Dooren van Bel gië A Vos van Eethen U Trappmann van Duitsland R Reich van Zwitserland M A J G Klerkx van Dongen G P M Zeegers van Groesbeek C J Grootswagers van Loonopzand H F Jansen en gezin van Bre da J B Steinke van 's-Hage B G v Munster van Utrecht. Vertrokken P A K Pulles naar 's-Bosch J W Westenborg naar Kromme nie A van den Herik naar Er- kelens (Did) P W M Roelofs naar Zeist W G M van den Noort naar Breda A van Bar- neveld en gezin naar Roosendaal ca SM Emmers naar Rotter dam E A Voll naar Haarlem T R Voll naar Haarlem. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Slaap kamergeheimpjes", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Parfum en vuil" 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. Zomerfeest Waalwfjks Belang. Zaterdag. Raadhuisplein 9 uur: Taptoe Waalwijk 1960. Zondag. Speelweide Kasteellaan 3 uur: Motorvoetbalwedstrijd The Red DevilsThe Thunderjets. Geslaagd. Voor het praktijkdiploma M. B.A., afgenomen door de Ned. Associatie voor Praktijkexamens slaagde onze plaatsgenote mej. E. Markus. Op vrijdag 22 juli had in de r.k. Huishoudschool „St. Angela" de uitreiking van de diploma's plaats. De ouders van de leerlin gen (Ier tweede jaars primaire opleiding, alsook de ouders van de leerlingen van de middagcur sus naaien waren uitgenodigd. In een onverwacht groot aantal wa ren de ouders aanwezig, zodat 't houten noodlokaal geheel bezet was. Naast de ouders waren aan wezig: het bestuur de Zeer- Eerw. Heren pastoors van de pa rochies St. Jan en St. Jozef de docenten en de leidsters van de M.A.-school. De voorzitter opende de bij eenkomst met een hartelijk woord van welkom, vooral voor de meisjes die vanavond hier hun diploma zullen ontvangen. 46 meisjes namen deel aan het tweede jaar van de primaire op leiding; 34 meisjes behaalden 't diploma; 1 leerling behaalde het diploma met uitzondering van de theorie; 7 meisjes werden afge wezen en 4 meisjes namen geen deel aan het examen. Jammer genoeg moeten we ook dit jaar weer opnieuw vaststellen dat veelvuldig schoolverzuim me de een oorzaak is geweest dat verschillende meisjes moesten worden afgewezen. Spr. wees de ouders met nadruk er op, dat de meisjes tijdens de opleiding leer plichtig zijn. Het is dus een taak van de ouders te zorgen dat de meisjes de school op de aangege ven tijd bezoeken. De ouders dienen ook toe te zien <?p de vor: deringen van de meisjes en zij dienen zich er van bewust te zijn dat belangstelling voor het on derwijs nodig is voor de meisjes en ook voor de docenten. Acht meisjes deden dit school jaar nog een examen en wel het „Sleutelexamen" voor de Stich ting I.V.I.O. Vijf meisjes behaal den dit diploma, 3 werden afge wezen, maar zij doen dit examen in december weer opnieuw en dan hopelijk met succes. Een bij zonder woord van dank past hier aan mevr. v. d. Dungen en de lieer Meulesteen, die beiden geen moeite gespaard hebben om de meisjes klaar te maken. In sept. gaan 24 leerlingen proberen het Sleuteldiploma te halen. Uit genoemde resultaten blijkt dus dat bij regelmatig schoolbe zoek en flink werken er ook wel heel wat te bereiken valt. Van de middagcursus naaien werd aan 7 meisjes 't einddiplo ma uitgereikt, 5 meisjes kregen een getuigschrift voor het eerste jaar en 5 meisjes voor het twee de jaar. Deze meisjes hebben zich speciaal de naaikunst eigen ge maakt. Enkele meisjes hebben de cursus voortijdig verlaten omdat ze in een betrekking gingen of geen idee meer hadden in 't vak. Dit jaar starten we weer met 2 groepen. De eerste jaars gaan nu werken met een speciaal leerplan wat straks zal aansluiten op de opleiding coupeuse en costumiè- re. Deze zal, als we in de nieuwe school zitten, ook gegeven wor den. Een van onze leraressen gaat hiervoor een opleiding vol gen, zodat de lessen zo goed en zo modern mogelijk gegeven kun nen worden. De voorzitter feliciteerde ieder meisje persoonlijk en wenste een goed succes toe. Daarna dankte spr. de directrice en de docenten voor de toewijding (lie zij ook dit jaar weer betoond hebben in hun werk. Spr. sprak_ook de wens uit het volgend jaar de ouders in een betere en meer comfortabele zaal te kunnen ontvangen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarna de ouders het bestur en de docen ten dankten voor de goede zor gen die zij aan de leerlingen ge geven hebben. Nogmaals laten wij hieronder volgen een overzicht van de mo gelijkheden die ons onderwijs voor ieder van u biedt. Onze school geeft allerlei moge lijkheden voor iedereen...! Met 6 jaar lager onderwijs: Primaire opleiding, 2 leergangen. Met twee jaar primaire opleiding toegang tot: a. Middagcursus naaien. Vier leergangen. b. Assistente in de huihrou- ding, 1 leerjaar. c. Voorbereidingscursus voor verschillende beroepen, zo als verpleegster, kinderver zorgster, bejaardenhelpster. Met 2 jaar ulo: Assistente in de huishouding met beroepen-oriëntatie, 2 leer gangen. Met diploma ulo A: Vormingsklas, 1 leergang waar na toegang tol de opleiding voor lerares mogelijk is. Avondcursussen. Minimum leeftijd voor deze cursussen is 16 jaar. Mogelijkheden: Naaien: 1 avond per week 3 leergangen, 2 avonden per week 2 leergangen, eventuele vervolg cursussen. Voor meisjes van 14-16 jaar zijn er speciale avondcursussen, die gegeven worden op maandag en woensdagavond. De meisjes die hieraan wensens deel te ne men, moeten in 't bezit zijn van 'n diploma primaire opleiding of v.g.l.o.-school. Na het eerste en ook na het tweede jaar worden aan deze meisjes getuigschriften uitgereikt. In deze cursus wordt een speciaal programma gevolgd, dat aansluit bij de vooropleiding. Koken: Burgerkeuken en fijne keuken. Dit zijn cursussen van 12 lessen, eventuele vervolgcur sussen zijn bij voldoende deelna me mogelijk. Autotocht ouden van dagen. Het comité voor de autotocht van de ouden van dagen is met de organisatie zo goed als klaar, wanneer dit nummer op uw tafel ligt. Maar Ret comité moet eerlijk verklaren, dat dit jaar de organi satie heus niet vlot verlopen is. De oorzaak hiervan moet gewe ten worden aan de minder spon tane medewerking van onze auto bezitters. Kwam 't comité de eer ste jaren met gemak aan 80 a 90 auto's, nu heeft het grote moeite gehad om een 30-tal wagens ter beschikking te krijgen, terwijl 't aantal autobezitters zeker ver drievoudigd is. Zeker, er zijn ab soluut oorzaken, dat niet gereden kan worden: de vakantie is voor sommigen al begonnen; 't werk, dat nog voor de komende vakan tie verricht moet worden, brengt moeilijkheden mee; verschillen de scholen hebben de leerlingen reeds naar huis gestuurd enz. enz. Maar dat neemt niet weg dat slechts een 30-tal auto's het co mité voor een puzzle heeft ge plaatst, die veel hoofdbrekens ge kost heeft en 't gedwongen heeft niet minder dan 3 grote autobus sen in te lassen, waarmede de zaak no? niet geheel is opgelost en die een zware aderlating wor den voor de kas. Het comité durft alsnog een beroep te doen op au tobezitters, die mogelijkheid zien om een wagen in te lassen, deze alsnog beschikbaar te stellen. Mevr. Schalken-v. d. Schaaf als organisatrice van de indeling en voorzitter Jan Tuerlings aan vaarden nog steeds gaarne uw aanbieding. Mede in verband met deze situ atie van wagentekort worden de oudjes, die ingedeeld zijn hetzij in bus of auto, verzocht hierin geen verandering te vragen, als dit niet absoluut nodig is. Elke wijziging brengt onoverkomelij ke moeilijkheden in de indeling met zich mede. Volgens de aan de autobezit ters toegezonden circulaire wordt niet in colonne gereden en tussen half een en kwart voor een ge start vanaf de oude molen in de Vaarlstraat. De toegezonden deel nemerskaart moet daar afgege ven worden, waarvoor een wed strijdkaart wordt uitgereikt, on geacht of men aan de wedstrijd al of niet deelneemt. Er wordt gereden naar Waalwijk door de Kerkstraat langs de Haven rich ting Heusden naar Zaltbommel. Daar over de Rijksweg tot over de Waalbrug naar de grote ver- keersrotonde richting Tiel. Bij Tiel wordt de richting Rhenen en Arnhem gevolgd, nauwkeurig omschreven od de toegezonden routebeschrijving. Na de grote brug over de Neder-Rijn bij Rhe nen rechtsaf en weer direct links omhoog. Na ongeveer 200 m. de voorrangsweg richting Utrecht nemen en dan via Els, Amcron- gen, Leersum naar Doorn. In het Centrum Doorn richting Amers foort oprijden. Bij hotel „Oud- Leusden" richting Hilversum gaan volgen naar Amersfoort. Van Amersfoort via Soest en Soestdijk langs 't koninklijk pa leis en dan rechtuit dus niet rich ting Hilversum tot over het eer ste brugje naar de aan weerszij den staande ESSO-stations, waar links de weg moet gevolgd wor den, waar een B-weg aangegeven is, die voert naar de Anna-hoeve, waar de reizigers een prima kof fietafel wacht. Het is voor alles oppassen bij de drukke kruisin gen op de grote verkeerswegen. De terugtocht gaat even door Hilversum langs de studio's en 't mooie raadhuis langs de kortste weg via Den Bosch naar Kaats heuvel, waar op het parkeerter rein van de Efteling de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia klaar staat om de stoet naar de Markt te begeleiden. Er wordt verwacht dat om half negen alle auto's en bussen weer present zullen zijn voor deze feestelijke intocht in Kaatsheuvel. GESLAAGD Onze plaatsgenoot B. Elshout slaagde voor het examen M.B.A.* te Tilburg. Hij genoot zijn op leiding aan de R.K. Leergangen aldaar. EERSTE H. MIS Zondag a.s. zal pater Leo van Beek, die op 24 juli j.l. te Ouden bosch zijn priesterwijding ont ving, in de parochiekerk van St. Jozef zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Deze plechtigheid zal om 10 uur aanvangen. Omstreeks half een zal het feestcomité in de ouderlijke wo ning van de neomist, Prins Hen drikstraat 17, waar ook de recep tie zal plaats vinden, het cadeau aanbieden. Het familiefeest zal plaats vin den in het restaurant van de Ef teling. Hier zullen serenades ge bracht worden door een der har- inoniën en de drumband van Huize Assisië te Udenhout. K.A.V. OP REIS Zondag maakten de leden van de Kath. Arb. Vrouwenver. hun jaar lijks uitstapje, dat een buitenge woon succesvol verloop heeft gehad. Om goed 9 uur werd vertrokken naar Rotterdam, waar men, na eerst de inwendige mens versterkt te hebben, een bezoek bracht aan de Floriade, dat op de dames een on vergetelijke indruk maakte. Daarna werd de tocht voortgezet naar Den Haag, waar het panorama-Mesdag bezocht werd. Een reis in deze rich ting zou niet volledig zijn, zonder een bezoek aan het Scheveningse strand, waar men, dank zij 't gun stige weer, enige tijd gezellig door bracht. Het schijnt dat zeelucht hongerig maakt, want nadat men in Den Haag was teruggekeerd om in hotel Windsor van een prima diner De tcho VAD het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo' de nieuwe serviezen vorm jubilant zijn verkrijgbaar bij: I alleenverkoop voor Waalwijk MARKT WAALWIJK i TELEFOON 04160-2817 5

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13