gemeenteraad Sprang-Capeile BRIGADIER PIET ER DE SEMI-PR0F DE 3 GETROUWEN Woensdag 3 augustus draait de Feuilleton 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 2 Krediet van f. 118.000.- voor nieuwe brandweergarage „ACHT VAN CHAAM" van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door HENRIC VAN NORCH 28). Hein had al eens tegen Grete opgemerkt, dat het leek alsof de Schulte hen meed; hij begreep niet wat die tegen hem kon heb ben, want ze hadden hem nog nooit iets in de weg.gelegd. De boerin had daarop geantwoord, dat ze daar trots op mochten zijn. Zonder enig schokkends, ge lijkmatig zij het volgens de Buik ook te eentonig gingen de dagen en weken op de boerde rij voorbij. XII. HEIN Er was iets niet in orde niet de Schrale, meende de Buik. Diens kalmte en diens onver stoorbaarheid schenen hem te verlaten. Hij was niet meer de verpersoonlijking van rust en be zonkenheid. Er was iets over hem gekomen, een zenuwachtigheid, die hij vroeger miste. Wie kon dit beter aanvoelen dan zijn oude, trouwe vriend? Ja, Buikje was wereldwijs ge noeg om te bevroeden, wat er bij Hein schortte. Hij wist wel, dat de Schrale maar even behoefde te kikken en hij zou eigenaar van de hofstede met al de landerijen zijn. Maar de Buik wist ook wel wat daar verder aan vast zat. De Schrale was ook niet gisteren op de wereld gekomen en besefte dit allemaal wel. Liefde? Ha, ha, je moest maar geloven, dat de Schrale wat voelde voor die kij vende en mopperende boerin. Hoewel, Buikje moest toegeven dat Grete zo zachtaardig begon te worden als een lammetje. En waarom? Hij, Buikje, zou daar echter nooit intippelen. Grete's ware aard zou vroeg of laat toch weer boven komen, meende hij. Buikje had wel gelijk om te veronderstellen, dat Hein in zijn binnenste een heftige tweestrijd voerde. En hij had ook de oor zaak van deze strijd juist inge zien. Hein was te zeer realist om niet te begrijpen, dat Grete, zoals zij zich tegenwoordig vertoonde, niet de werkelijke Grete was. De vraag was nu maar of de invloed die hij thans op haar karakter uitoefende, blijvend zou en kon zijn, indien ze niet meer zou be hoeven te vrezen, dat hij weer de wijde wereld in zou trekken. Soms was het de Schrale alsof een inwendige stem hem waar schuwde: wees niet stom, het wordt je ongeluk. Een andere keer was daar een grote bemoe diging, een voorstelling van een gelukkig leven. Het was niet de drang geweest om zich te beteren, niet enige er kenning in zijn vagebondenbe- staan, dat de Schrale had ge noopt hier weer op de boerderij neer te strijken en het leven van een brave burgerman op te ne men. Hij had niet de minste last van een knagend geweten, omdat hij zich het goed van een ander had toegeëigend. Hij had nooit geld en goed genomen, waarvan een arme direct voor zijn brood afhankelijk zou zijn. Dat was hem voldoende. Zijn moraal ver zette zich vroeger en ook thans niet om te nemen van hen, die dubbel hadden. Ook had hij niet het minste medelijden met de boeren, bij wie ze granen en vee hadden gevorderd. Ze hadden er geen enkele dag honger om be hoeven te lijden, meende hij en dit was hem voldoende. Neen, de enige beweegreden voor Hein om zich nu als waardig lid ener ge ordende maatschappij te gedra gen, was, dat hij zicü als vage bond, als zwerver en dief onvei lig was beginnen te voelen. Daar om alleen had hij zich terugge trokken in een vergeten hoeve in een vergeten dorp. Dat was dat. Maar kon Hein ontkennen, dat er een zekere geheime aandrift was geweest, die hem nu weer juist had gedreven naar de hoe ve van Grete? Oefende deze boe rin een aantrekkingskracht op hem uit? Was er iets in het spel, dat men met de wijdse naam van liefde zou kunnen hestempelen, al was het er ook een zeer be scheiden afgietsel van? Hein wees deze veronderstel ling heslist van de hand. Er be stond voor hem geen vrouw meer aan wie hij meer dan gewone vriendschap zou kunnen schen ken. Aan de andei'e kant was Gre te voor hem ook niet minder dan cle doorsnee-vrouw, trots de slechte roep, die van haar uit ging en haar brutale, bitse na tuur. Zo goed als ieder ander schepsel kon ook deze feeksach tige vrouw getemd worden. Hein was voor haar minder bang dan voor een slangachtig, liefdoend, doch innerlijk bedorven wijf, voor wier minderwaardige be doelingen men zich niet kon wachten. Hadden, wat het huwelijk be treft, tenslotte de flegmatieke boeren niet gelijk, als ze zeiden: Het moet wennen? Hein kon niet ontkennen, dat het boerenleven hem weer aantrok. De onrust in zijn ziel was door het avontuur lijke en gevaarlijke leven van de laatste jaren grotendeels gedoofd en hij kon zich thans best schik ken in het rustige milieu, dat de boerderij bood. I)e hoeve, zo rustig gelegen, de hoeve met het groen-gele rieten dak, ze begon hem reeds lief te worden. Als Hein haar naderde langs de heerweg, dan bleef hij soms een ogenblik staan om van haar aanblik te genieten. En toch was ze nu nog niet op haar mooist. Nu waren de takken van de oude eiken op de eekhof zo kaal, nu was het kreupelbos op de achtergrond nog doods en doorzichtig. Als straks de zomer weer in het land was, dan zou de oude liuizinge daar in het groen rondom liggen als een schilder stuk. Als de Schrale dan in een enigszins sentimentele stemming was, dan hoorde hij weer in zijn binnenste fluisteren: Het ligt maar aan je zelf, dat de mensen, die hier voorbijgaan, straks zul len zeggen„Dat is de hoeve van Schrale Hein." Ook als Hein met de bruine uitreed, hetzij naar de molen om een kwantum rogge te laten ma len, hetzij naar de es om te ploe gen of om daar de grond te voe den met meststoffen, dan kon hij zich echt als een koning voelen, als de roepstem in zijn binnenste zich weer roerde: Zie, als ge wilt kunt ge hier eigenaar en heerser zijn. Onder jouw handen zal de veestapel zich vermeerderen, zul len twee adellijke paarden de wa gen trekken, zal van jaar tot jaar het bezit aan cultuurgrond zich uitbreiden. Dan vroeg Hein zich af of hij ook als knecht en loontrekker niet de vereiste voldoening in z'n arbeid zou kunnen vinden. Neen, dit zou voor hem onmogelijk zijn. (Wordt vervolgd) toniusparochie, welke school de naam „Burgemeester Moonenschool" zal krijgen. Voor het aanschaffen van meubilair en leermiddelen voor de eerste drie klassen van deze school, welke voorlopig zullen wor den gehuisvest in een tweetal hou ten noodlokalen aan de Guido Ge- zellestraat en in een handenarbeid- lokaal van de Past. Kuijpersschool, stelde de raad een bedrag van 23.390,10 beschikbaar. Ingetrokken werd het raadsbesluit van 24 febr. 1955 tot aankoop van een zijstraatje van de Eerste zeine. Van de Chroomlederfabriek Hol land N.V. zal een stukje grond van 80 centiaren worden aangekocht t. b.v. de bouw van een transforma torhuisje ten oosten van de Zomer dijk weg. Op een vraag van de heer Mombers deelde de voorzitter mee, dat dit huisje over ca. 8 weken in werking zal kunnen treden t.b.v. de elektriciteitsvoorziening in het ha vengebied. Ten behoeve van trottoirverbre ding zal van de heer W. Klerx in de Loeffstraat een strook grond van ca. 35 m2 worden aangekocht. De heer Klerxx zal daarvoor o.m. de medewerking van de gemeente ont vangen bij de verbouwing van zijn woning, waarvan hij de gevel enke le meters naar achter wil verplaat sen. Besloten werd tot overdracht van grond aan de parochie St. Jan t.b.v. de bouw van een nieuwe r.k. kleu terschool en 'n nieuwe b.l.o.-school. Beide scholen zullen, zoals wij reeds eerder mededeelden, worden ge bouwd ten oosten van de Hertog Janstraat in Waalwijk-noord. Aan de heer W. Levenbach zal 'n strook grond ter grootte van 57 cen tiaren worden verkocht aan de Burg. Verwielstraat en aan de Gebr. Broere N.V. Benzine- en Olie-im port een strook van 220 m2 aan de Burg. v. d. Klokkenlaan t.b.v. het garagebedrijf van de heer v. Alp hen. Aan de heer H. H. Hogenhout zal de door hem bewoonde gemeen tewoning v. Assendelftstr. 44 wor den verkocht. Met ingang van 1 okt. a.s. zal aan de Kath. Mixed Hockeyclub Waal wijk opnieuw worden verhuurd 3 terreinen met kleedgelegenheid in het gemeentelijk sportpark voor de prijs van 1000.per jaar. Verder hechtte de raad zijn goed keuring aan een gewijzigde beheers- verordening voor de gemeentebe drijven, alsmede aan een geldlening van 450.000.met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten t.b.v. consolidatie der vlottende schuld. Ook besloot de raad tot het aan gaan van een rekening-courant overeenkomst met de stichting Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken tot een bedrag van 460.000.—. Voor de aanleg van hoofdleidin gen voor watervoorziening op het industrieterrein aan de haven en voor gasvoorziening aan de Taxand- driaweg voteerde de raad resp. 20.050.en 6.760.en voor de aanleg van hoofd- en dienstleidin gen voor gas, water en elektriciteit en voor aanleg van straatverlich ting in Besoijen-west een bedrag van 44.415. Ten slotte besloot de raad tot ver koop van een bouwterrein van ca. 4,29 aren aan de oostzijde van de Burg. v. Heystlaan aan J. M. v. d. Wiel te Elshout. De raad der gemeente Sprang- Capelle bevond zich j.l. vrijdagavond met een slechts matige bezetting rond de groene tafel. Wegens ziekte en vakantie van enkele leden moes ten 8 van de 13 vroede vaderen de agenda afwerken. Het belangrijkste punt van de om vangrijke vergadering was 't voor stel tot beschikbaarstelling van een krediet van 118.000.voor de bouw van een nieuwe brandweer garage. Het college had dit voorstel gedaan niet alleen omdat een nieu we brandweergarage bijzonder ur gent is, maar ook omdat het finan ciële tij nu gunstig is, aldus voor zitter burgemeester v. Prooijen. De heer Ros toonde zich verheugd over het voorstel en hoopte dat de brand weergarage annex garage gemeen- tev/erken spoedig gerealiseerd zou kunnen worden. De heer Dekkers schaarde zich ook achter het voorstel, maar wees daarnaast toch op het voornaamste van de brandweerdienst: de brand melding. En deze is, aldus spr., door de fa. v. Wijlen altijd op voortref felijke en onverbeterlijke wijze ge schied en hij meende dat een woord van grote lof dan ook op z'n plaats was. De heer Dekkers vroeg zich af of deze voortreffelijke gang van za ken ook in de toekomst bij centra lisatie van het brandweermateriaal bestendigd zou blijven. In ieder ge val zouden daarvoor de juiste maat regelen getroffen moeten worden. De voorzitter was het volkomen eens met de bijzondere lof voor de fa. v. Wijlen en ook hij meende dat een betere manier van uitrukken moeilijk mogelijk zal zijn. Toch is centralisatie wel belangrijk, niet al leen uit een oogpunt van afstand, maar omdat in Sprang de zaak niet zo eenvoudig ligt, omdat daar te weinig brandweerlieden aanwezig zijn. B. w. menen echter dat er voldoende waarborgen zijn voor een zo snel mogelijk uitrukken van de brandweer. Ten eerste is er op het gemeentehuis altijd iemand aanwe zig die kan chauffeuren. Verder is er de rijwielzaak van de fa. Tim mermans, waar praktisch altijd ie mand aanwezig is en daarnaast wil het gemeentebestuur een van de zes toegewezen woningen beschikbaar stellen aan iemand van de brand weer die kan chauffeuren. Mocht de centralisatie niet 't gewenste resul taat opleveren, dan kan nog altijd worden bezien een brandweereen heid bij de fa. v. Wijlen te statione ren, zo zei de voorzitter. De voor zitter zegde ook toe deze aangele genheid met de brandweerlieden te willen bespreken. De raad keurde het voorstel goed. MUZIEKKIOSK Ook ging de raad akkoord met 'n voorstel tot vaststelling van een re geling inzake de verhuur muziek- kiosken. Naar aanleiding van een vraag van de heer de Raat deelde de voorzitter mee, dat het gemeente bestuur niet kon vooruitlopen op de, toekomstige situatie van de vaste muziekkiosk in Capelle, die in het verleden is tot stand gekomen door uitgifte van renteloze schuldbrieven van 100.Een commissie is mo menteel bezig de eigenaars van deze schuldbrieven op te sporen om de schuld in te lossen. Daarna wil men de gemeente verzoeken de kiosk in eigendom te aanvaarden en het be heer op zich te nemen. Zover is 't echter nog niet, zo zei de voorzitter, die overigens hoopte dat het werk van de commissie resultaat zal heb ben. De gemeente wil hierin alle medewerking verlenen, zo zei bur gemeester v. Prooijen, die het bij zonder op prijs zei te zullen stellen indien deze schuldbrieven geschon ken zouden worden. LANDBOUWSCHOOL Goedgekeurd werd verder 'n voor stel tot vaststelling van een besluit dat herziening van het uitbreidings plan wordt voorbereid. Binnenkort zal het ontwerpplan ter tafel ko men, zo deelde de voorzitter mede. Besloten werd verder tot verkoop van grond te Sprang aan J. G. Mout- haan en D. Nieuwkoop. Voor de bouw van een transformatorhuisje werd ten zuiden van 't Nolensplein aan de N.V. PNEM een strook grond verkocht en aan P. Meter werd in dustrieterrein verkocht aan de Dick Flemmingstraat t.b.v. de bouw van een industriehal. Ook ging de raad akkoord met het voorstel tot 't aan gaan van een tweetal geldleningen van resp. 200.000.en 75.000. met de n.v. Bank voor Ned. Gemeen ten. Voor de afgifte van een toeris- tenkaart model B werd een leges vastgesteld van 1.50 en voor de af gifte van een paspoort een leges van 2.—. Aan de gemeente Valburg werd over het jaar een subsidie van 48.94 toegekend in de kosten van internaten voor de opleiding en vooropleiding voor de akte N XIX van de Christine Hermineschool te Zetten. Vastgesteld werden verder de gebruikelijke jaarlijkse onder wijs vergoedingen. Tot tweede ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd de ge meentesecretaris de heer H. J. Smith, terwijl verder de heer A. de Jong, commies le klas ter secretarie, werd beëdigd als waarnemend ge meente-ontvanger. Het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1960 tenslotte be vatte het beschikbaar stellen van 'n krediet van 2500.voor de aan kleding van de burgemeesterska mer, een krediet van 4165.voor de afrastering van het voetbalter rein van de voetbalvereniging SSC en een krediet van 1750.voor 't opknappen van de lokalen van de landbouwschool, die op 1 sept. a.s. in het pand Hogevaart 1 zal starten met een nieuwe 4-jarige cursus. Zo als bekend, heeft de landbouwschool van Sprang-Capeile bij ministeriële beschikking voor de tijd van drie jaar de mogelijkheid gekregen om haar bestaansrecht te bewijzen. De voorzitter onderstreepte nog eens de grote betekenis van de school voor de gemeente en deed over de hoof den van de raadsleden heen een be roep op alle landbouwers om de school zoveel mogelijk te steunen. Slaagt de landbouwschool er niet in zich gedurende drie jaar te handha ven, dan is zij voor de gemeente voorgoed van de baan, zo zei de voorzitter. De heer Dekkers zei het te betreuren dat er nooit een com binatie land- en tuinbouwschool is tot stand gekomen. Ten slotte infor meerde de heer Dekkers naar 't ge plande nieuwe voetbalterrein voor SSC. Dit plan is in het nieuwe uit breidingsplan opgenomen, zo deelde de voorzitter mee. De afrastering, waarvoor thans een krediet is gevo teerd, zal overgeplaatst kunnen wor den naar dit nieuwe terrein. De in binnen- en buitenland be kende „Acht van Chaam" wordt woensdag a.s. verreden. De organi satoren met aan het hoofd Theo Ba lemans van het Antwerps Sportpa leis, zijn er in geslaagd om voor de hoofdschotel, de strijd der profes sionals en onafhankelijken die om 3 uur aanvangt, een veld renners te contracteren dat zijn weerga niet vindt. Aan het hoofd van de buitenland se afvaardiging staat de oud-wereld kampioen Rik van Steenbergen, die reeds tweemaal in Chaam wist te zegevieren. Hij wordt terzijde ge staan door zijn ploegmakker Miel Severeijns. Het verdere Belgische continent bestaat o.m. uit Thuur de Cabooter, de nieuwe Belgische ve dette, die voor de eerste maal in Nederland aantreedt, ronde winnaars Frans de Mulder ronde van Spanje, en Fons Sweeck, ronde van België. Roger Baens, tweede achter Peter Post in onze ronde van Nederland, Martin van Geneugden, winnaar van twee etappes in de Tour de France voordat hij door een ver velende valpartij tot opgave werd gedwongen, doet in Chaam zijn her- optreden. Frankrijk stuurt Roger Mastrotto in de strijd, zesde in de Tour de France. Voor Italië ver schijnt Arnaldo Pambianco, twee jaar terug in de eindsprint voor het wereldkampioenschap amateurs ge klopt door de Belg Proost. Duitsland verschijnt met de landskampioen Hans Junckermann, vierde in God- dets Tour, terwijl Zwitserland Kurt Gimmi, de klimrevelatie uit de Tour, afvaardigt. Tegen deze buitenlanders stelt Ne derland de complete Tour-ploeg op met Ab Geldermans, Martin van den Borgh, Piet Damen, Wim en Piet v. Est, Jaap Kersten, Jo de Roo en Coen Niesten. De winnaar van ver leden jaar, Joop v. d. Putten, is ook weer aanwezig, evenals nummer 2, Leo v. d. Pluijm. Jo de Haan en Dick Enthoven, beide vanwege bles sures vervangen voor de Tourploeg waarvoor zij reeds waren aangewe zen, treden hier op. De course-win- naars van het voor-seizoen P. Rent meester en Bas Maliepaard geven ook acte de presence, terwijl Jos Aanraad, vorig jaar winnaar bij de amateurs, zijn debuut bij de geld- rijders maakt. Voordat men echter aan 't hoofd nummer toe is, is er reeds heel wat te doen geweest. Om half negen vertrekken 125 nieuwelingen, na 'n strenge selectie uit meer dan 400 in schrijvingen overgebleven, voor de strijd over 8 ronden. De amateurs gaan om half elf van start om 120 kilometer onder de wielen door te draaien. In dit veld van 150 deel nemers prijken de namen van Cees Lute, Jan Jansen, Martin v. d. Lee uit Drunen, René Lotz en Jan Hu- gens. De gehele Drie Hoefijzers met Jac van den Klundert, Piet v. Hees, Rini Roks, Leo Timmermans, Jan v. Geel en Antoon Mertens, de Fries Henk Hoekstra, in eigen contreien reeds meer dan 20 overwinningen, treedt voor het eerst in het Zuiden aan. Voordat de wedstrijd der profs begint, zullen de buitenlanders en de Nederlandse vedetten aan 't pu bliek worden voorgesteld en stuk voor stuk de afstand van het Ge meentehuis naar de start, pl.m. 500 meter, afleggen. Door de organisatoren is zorg ge dragen dat alle bezoekers die per rijwiel naar Chaam trekken, tot op 100 meter van de finish kunnen ko men, waar grote parkeerplaatsen aanv/ezig zijn. LOEMOEMBA VROEG WEER AMERIKAANSE TROEPEN Premier Loemoemba heeft 111 Washington verklaard van zijn minister van justitie uit Leo- poldstad een telegram te hebben ontvangen, waarin wordt ge vraagd „met spoed Amerikaanse troepen of troepen van een ander land te sturen om de toestand le redden." Loemoeniba zei het ver zoek te hebben doorgestuurd naar het secretariaat-generaal van de UNO. COPYRIGHT ilUDtO 160) „Ziezo, da's één-nul voor de poli tie van Bonckelhoven", lachte com missaris Kaasnagel. „Ik bel meteen die lui van de krant op". Hij voegde de daad bij het woord en even later trad de eerste sportjournalist al lachend binnen. Dat was niemand minder dan de kundige radiospre ker Arend de Leeuw, de veelzijdige deskundige op 't gebied van roeien, paardrijden en zuiver amateurisme. Arend begon meteen over zichzelf te praten en zei fijntjes: „Ik heb hier een vergadering van de roei- bond voor laten lopen, Kaasje, en dat wil héél wat zeggen, want je kent mijn hobby. En wat jou be treft, Karei, je bent net op tijd terug, want vanavond gaat de keuzecom missie het elftal samenstellen, dat de grote strijd tegen de belzen zal moeten strijden. Zal ik de commissie even opbellen? Als ik het ze vraag, mag je vast meedoen". „Je kunt me de lamp uutblazen", was Karel's commentaar. „Ik heb in Italië zoveel narigheid met die voetjebalderij ondervonden, dat ik er hard over denk om maar hele maal niet meer te spelen. Ik ga weer werken op de boerderij van mien va en in mijn vrije tijd kan 'k ook wel sigarenbandjes gaan spa ren". „Je bent een domme jongen, Ka- rel", zei Arend de Leeuw goedig. „Man, er steekt toch een mooi brok geld „Ach man, loop naar de hel met je geld!" brulde Karei Kleuntjes plotseling. „Ik wil geen geld! Ik wil geen slaaf wezen in een voze voet balmaatschappij! Ik wil geen clown wezen in een voetbalcircus! Ik speel voor mien eigen plezier en niet voor al die gillende mensen aan de kant, die zelf misschien nog nóóit een voetbal hebben aangeraakt!" En met die woorden verliet Karei boos de kamer, de anderen onthutst achterlatend. Dit drietal vroeg zich toen wél verbaasd af wat dat nu weer wox'den moest. met de verkoop van grond aan de Irenestraat aan de fa. M. Klijn ak koord was gegaan, nadat hem door b w was verzekerd dat er op dit terrein verder nog plaats zou zijn voor een openbaar gebouw c.q. een openbare school. Zonder dat de raad hier iets van wist hebben wij uit 'n krantenbericht moeten vernemen, dat op dit terrein het jeugdhuis van de stichting Jeugdbelangen gebouwd zal worden. De heer Kemperman meende dat deze verkoop funeste gevolgen voor het openbaar onder wijs zou hebben, omdat dit onder wijs meer dan enig ander onderwijs op een centrumpositie in de ge meente is aangewezen, daar de leer lingen uit alle delen van de ge meente afkomstig zijn. Spr. wilde dan ook zijn stem niet aan het voor stel geven en hoopte dat ook de an dere raadsleden hun stem aan het voorstel zouden onthouden. De heer v. Seters kon zich de te leurstelling van de heer Kemper man indenken en ook hij meende dat er iets scheef zat aan deze zaak. Hij nam aan dat b w ook eerder reeds 't plan hadden om het jeugd huis aan de Irenestraat te bouwen. Het college had dit dan ook aan de raad moeten mededelen. De heer Brouwer was van mening dat b w dan wel een andere plaats in het centrum voor de openbare lagere school zouden hebben en hij was benieuwd te horen welke plaats b w hiervoor hadden bestemd. De heer Pullens deelde de teleurstel ling van de heer Kemperman en ook hij verwachtte mededeling van b w over een plaats in het cen trum voor de nieuwe openbare la gere school. Indien deze plaats er niet zou zijn, dan wilde spr. zijn stem aan het voorstel onthouden. De heren Duij velaar en Eibers deel- - den dit standpunt. In zijn antwoord wees de voorzit ter er op dat b w evenzeer op de bres staan voor het openbaar als voor het bijzonder onderwijs en dat ook b w van mening zijn dat er een nieuw schoolgebouw voor de o. l.s. moet komen. Dit zal nog wel enige tijd kunnen duren, indien we dit schoolgebouw volgens de tradi tionele bouw willen realiseren. Daarom heeft het gemeentebestuur het oog laten vallen op systeem bouw, waarvoor veel eerder ver gunning wordt gegeven en waarmee in andere gemeenten voortreffelij ke resultaten zijn bereikt. Ook de onderwijsinspectie is voorstander van deze systeembouw. Wat de plaats van de nieuwe openbare la gere school betreft deelde de voor zitter mee, dat er een onderhoud had plaats gehad tussen b w en het plaatselijk en hoofdbestuur van de Ver. Volksonderwijs. Naar aan leiding hiervan hebben b w be sloten om de nieuwe openbare school te situeren in de openlegging van het centrum waar ook het cul tureel centrum gebouwd zal wor den. Mocht de toestemming voor de bouw van de school afkomen voor dat aan de realisering van genoem de openbreking is begonnen, dan zag 't plaatselijk bestuur de nieuwe openbare school graag geplaatst op de rolschaatsbaan. Dit terrein heeft de gemeente in ieder geval nog vrij maar de kans is groot, dat met de openlegging van de sector Grote straat-Stationsstraat-J ulianastraat - mr. v. Coothstraat vrij spoedig zal kunnen worden begonnen, zo deelde de voorzitter mee. Binnenkort zul len hierover nadere voorstellen aan de raad worden gedaan. Met deze toezeggingen van het gemeentebestuur kon de raad ak koord gaan. OVERIGE AGENDAPUNTEN Voor het aanbrengen van een huistelefooninstallatie in de 78 flat woningen van de continubouw 1960 voteerde de raad een bedrag van 5.400.Op een desbetreffende vraag van de heer Pullens ant woordde de voorzitter, dat het aan brengen van een dergelijke instal latie in de reeds gebouwde flats te grote onkosten en niet-verantwoord breekwerk met zich zou brengen. Ook besloot de raad tot het verle nen van medewerking voor de stich ting van een nieuwe r.k. 6-klassige meisjesschool voor bijzonder ge woon lager onderwijs in de St. An-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2