PIUS XII-GROEP BOUWT HOOFDKWARTIER H 'Sn KAATSHEUVEL JfOAé /li n l V. Gemeenteraad VLIJMEN Uèfe. NIEUWE PROVINCIALE WEG BAART RAAD ZORGEN 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 7 Jeugdwerk in de Antoniusparochie groeit gestadig I I I I II II II II I =fc II II Wm. Garage VAN MOSSEL van 8 l/m 14 augustus. Loon op Zand DE SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS. r;ti Na de ouderavond in april van dit jaar gehouden, waarin men zulk een groot sukses had en na de fancy-fair, die alle verwachtingen heeft overtroffen, heeft de gehele jeugdbeweging in de Antoniusparochie een belangrijke stap, op fi nancieel gebied, vooruit gedaan. In het bijzonder de Pius XlI-groep, welke groep nu reeds anderhalf jaar „draait" en goed draait. L.l. Vrijdag is deze groep er namelijk in geslaagd om de bouwvergunning te verkrijgen voor de bouw van een blokhut. Zeer zeker een prachtige prestatie voor deze jonge verkenners'groep. 17.08. Senioren verkenners i^t Staf verk. Mat. berc. Welpenhorde No. 1 Junioren verkenners Mat. berg, wc Staf welpen Welpennorde No. 2 rius Klijsen, Leo Kuypers (eervolle vermelding), Theo Kuypers, Mari Laros, Herman v. d. Linden, Nico v. d. Velden, Tini Voogd (eervolle vermelding), Tony v. Vugt, Gerard Muskens, Hans Couwenberg (eer volle vermelding), Antoon Ebbing, Huub v. Gooi, Bas v. Haarlem, Wim v. Loon, Piet v. Loon (eervolle ver melding), Willy Steer, Frans v. d. Velden, Frans Vera (eervolle ver melding), Antoon Witteveen (eerv. vermelding). PLECHTIGE EERSTE H. MIS Voorgevel LIGGING VAN DE BLOKHUT Met dit feit wordt reeds een ge deelte van het huisvestingsprobleem, waarmede de jeugdbeweging in ge noemde parochie zo te kampen heeft, opgelost. Het zal voor deze groep namelijk een grote overgang zijn van een kleine benauwde ruimte in de meisjesschool in de St. Crispijnstraat, welke ruimte en door de verkenners en door de welpen wordt gebruikt, te kunnen overhuizen naar een ruime blokhut, welke zal komen te liggen achter het kapelletje aan de Kloos- terweg, aan de oostzijde van het Broederspadje. Men krijgt de beschikking over een terrein van niet minder dan pl.m. 1000 m2, terwijl voor een mooie beplanting rondom de blokhut zal worden zorg gedragen. De bekle ding in de blokhut zelf wordt door j de verkenners aangebracht en wij twijfelen er niet aan of het zal de verkennerssfeer, die deze groep in zulk een ruime mate geniet, vergro ten. INRICHTING Het gebouw zal, zoals op de teke ning hierboven aangegeven, bestaan uit een verdieping. Aan de voorzijde van het gebouw zullen twee lokalen worden gebouwd met ieder een totaal oppervlak van 25 m2. Middenin springt het gebouw een weinig te rug en in een ruimte met een lengte van 3.32 m zal de staf van de welpen worden ondergebracht. Tevens be hoort bij het gedeelte, dat de welpen in beslag zullen nemen nog een ma teriaal- en bergruimte en een toilet, dit laatste is tevens voor de verken ners bedoeld:Hetachtergedeeta milium P I VERKENNERSHOOFD KW ARTI ER U S XII groep WAALWIJK het gebouw zal door de verkenners worden bezet. De junioren zullen de beschikking krijgen over een ruimte van niet minder dan 8,32 x 5 m en de senioren zullen worden geher bergd in een lokaaltje van 5x5 m. In beide vertrekken wordt een schouw aangebracht, zodat men in de winter voor een behaaglijk knetterend houtvuur kan samen komen. Verder is er nog een vertrek voor de staf van de verkenners, met daar achter een ruimte voor het materiaal en de tenten enz. De grootste lengte van het gebouw bedraagt 17.08 m. SPOED, SPOED! Men hoopt natuurlijk dat een en ander zo spoedig mogelijk in ge reedheid zal komen, zodat men niet al te lange tijd na het zomerkamp dat in de week van 12 19 augustus valt, behoeft te wachten om het ge bouw in gebruik te kunnen nemen. Met de bouw van deze blokhut zal het jeugdwerk in de Antoniusparo chie en in het bizonder de belangen van de Pius XlI-groep worden be hartigd. De bouwkosten, die zulk een pro ject met zich brengt, zijn natuurlijk enorm groot, maar na de vele in spanningen, die men zich heeft moe ten getroosten, mag men toch wel zeggen, dat ze niet voor niets zijn geweest. Tevens dankt men langs deze weg de diverse mensen die met groot en thousiasme het doel, de stichting van een blokhut, hebben ondersteund en in het bizonder dhr. A. Kooien, die het technische gedeelte op papier heeft verzorgd. DIPLOMA-UITREIKING R.K. LEVENSSCHOOL Vrijdagavond werden in Euphonia aan 42 jongens, die de r.k. Levens school gedurende twee jaren met succes hadden bezocht, de diploma's uitgereikt. De zaal was tot in de uiterste hoe ken bezet toen de voorzitter van 't schoolbestuur, de heer A. Wenne- kes, de bijeenkomst opende en de aanwezigen, waaronder wethouder Grootswagers, pastoor P. v. d. Spij ker, diverse raadsleden en fabrikan ten, besturen van K.A.B. en K.A.V., hoofden van scholen, de heer Brok, directeur van de Levensschool te Waalwijk, verwelkomde. Een spe ciaal woord van welkom richtte hij tot de jongens en hun ouders. Er was reden tot dankbaarheid, aldus de voorzitter, omdat men deze jon gens een vorming had kunnen ge ven en daarmee een bijdrage te le veren om hen tot degelijke volwaar dige mensen voor de maatschappij te maken. Kaatsheuvel kan trots zijn op haar Levensschool met haar enthousiaste directeur en docenten, waar de jongens een inzicht beko men in de problemen van 't heden daagse leven en z'n maatschappe lijke verhoudingen, hun positie en verhouding tot werkgever en mede werknemers wordt bijgebracht en waar ze ook hun vrije tijd op een nuttige wijze leren besteden, het on derscheid leren van wat goed en niet goed, wat mooi en niet mooi is. Hij prentte de scheidende jongens op het hart, wanneer zij in de toe komst met problemen zitten, daar over te praten met hun oud-leraren en de geestelijkheid. Hij dankte na mens de jongens directeur en do centen voor hun toewijding, de werkgevers die de jongens gelegen heid geven de lessen bij te wonen, rijk en gemeente, en verder allen die op enigerlei wijze hadden mee gewerkt. Hierna reikte hij met een woord van felicitatie de diploma s aan de jongens uit. Namens deze deelnemers dankte Anton Witteveen directeur en do centen voor de wijze lessen en over handigde hem een stoffelijk blijk van erkentelijkheid. Wethouder Grootswagers felici teerde namens het gemeentebestuur de jongens, van wie hij hoopte dat zij begrip zullen tonen voor de plich ten welke hen zijn bijgebracht. Hij feliciteerde ook de ouders en vooral directeur Annegarn en z'n docen ten. Hij hoopte dat de school nog vele jaren van diens bezielende lei ding zou mogen profiteren. Het amusante gedeelte van deze avond werd verzorgd door de be llende voordrachtkunstenaar Leo Ne- lissen ,die de aanwezigen op liedjes en voordrachten vergastte, waarbij hij zich op de gitaar begeleidde. De bijeenkomst werd besloten door de heer Annegarn, die, na z'n felici taties, zich op z'n bekende enthou siaste wijze met een paedagogisch woord tot de scheidende jongens richtte, hen nog de nodige nuttige wenken meegaf, de hoop uitsprak dat zij van hun leven iets moois zou den maken, en er ten slotte vooral op wees dat de school voor hen nog steeds wagenwijd open staat. De volgende deelnemers ontvin gen 't diploma: Bertus Brekelmans, Hans van Buren (eervolle vermel ding), Leo Damen, Ad Hamers, Mari Kemmeren, Wim Lamers, Ben v. d. Linden, André Pooters, Jan Snoe ren (eervolle vermelding), Nico Vreijsen, Hans v. Wanrooij, Jos Da- men, Wim Damen, Bennie Dinge- mans, Hennie Emmers, Gerard de Nijs, Ad Snoeren, Willy Sulsters, Mari Verduyn, Jan de Vries, Piet v. d. Ven, Karei Beer ens (eervolle vermelding), Jan Grootswagers, Ma- Er viel zondagmorgen een druile rig regentje, maar dat deed geen enkele afbreuk aan de feestvreugde, welke er heerste in de St. Jozef- parochie vanwege het feit dat een van haar parochianen, pater Leo v. Beek m.s.f., die zondag tevoren te Oudenbosch door mgr. Baeten, bis schop van Breda, tot priester was gewijd, deze dag z'n eerste plechtige H. Mis in z'n geboorte-parochie zou opdragen. Vele belangstellenden hadden zich in de buurt van de versierde ouder lijke woning in de eveneens versier de Prins Hendrikstraat en langs de te volgen route, v. Heeswijkstraat, St. Jozefstraat, opgesteld, toen de jonge priester, vergezeld van z'n moeder en een groot aantal famillie- leden, voorafgegaan door de harmo nie St. Jan, buurtcomité en een gro te schare bruidjes, zich naar de kerk begaf. Nadat de familieleden hun plaatsen hadden ingenomen, werd de neomist door priester en acolie ten aan de ingang van de kerk afge haald en naar het priesterkoor ge leid, onderwijl het koor het Veni Creator zong. Het gehele interieur van het kerkgebouw was van een prachtige, stemmingsvolle bloemen versiering voorzien. Tijdens de plechtigheden aan het altaar fungeerde pastoor Simkens als presbiter-assistent, terwijl de paters B. Frederiks en J. v. Kessel m.s.f., resp. als diaken en sub-diaken optraden. Het parochiële zangkoor zong op zeer verdienstelijke wijze de Missa in Hon. Caroli Barromaei van Max Filke voor gemengd koor, terwijl na afloop der plechtigheden de priester-cantate van L. Dobbel steen werd uitgevoerd. Op de woor den „ik heb u uitverkoren, opdat gij heen zoudt gaan en vrucht zou dra gen, een vrucht die blijvend moge zijn", hield pastoor Simkens de feestpredicatie. Aan het slot felici teerde hij de neomist, daarbij de hoop uitsprekend dat het priester leven hem gelukkig en zalig zou ma ken. Ook de moeder en de familie leden wenste hij geluk en de gelo vigen vroeg hij te bidden voor de jonge priester. Op het middaguur presenteerde zich het buurtcomité. Voorzitter G. Grootswagers wees er in z'n toe spraak op dat het voor de jonge priester een grote dag moet zijn ge weest toen hij waardig werd ge keurd priester van God te worden en eveneens een grote dag om te midden van familie en buurtgeno ten de eerste plechtige H. Mis te mogen opdragen, waarop allen met trots mogen terugzien. Namens de buurt feliciteerde hij hem daarmee van harte. Rekening houdend met de wensen van de neomist, overhan digde hij deze daarop een viool, in de hoop dat deze hem in z'n vrije uren de nodige verpozing zal ge ven, terwijl hij tevens, geheel in overeenstemming met de priesterlij ke waardigheid, nog een kazuifel of freerde. Hij besloot z'n toespraak met de wens, dat pater v. Beek een priester zou moge zijn waarop de H. Kerk, zijn Orde, de familie en de gehele buurt trots zou mogen wezen en dat hij vele jaren in dienst van God zou mogen doorbrengen. Van de hierop volgende receptie werd een zeer druk gebruik ge maakt door buurtgenoten, vrienden en kennissen. Om half vier celebreerde de jonge priester een plechtig Lof, tijdens welke hij een kort dankwoord tot de gelovigen sprak. drumband was de opmerking van een der juryleden in zijn rapport: een begerenswaardig bezit voor een harmonie. KYNOLOGIE Op de 3e internationale honden tentoonstelling met C.A.C. op zon dag 31 juli te Oude-God in België gehouden, behaalden onderstaande plaatsgenoten met hun dieren weer enkele prachtige successen. De heer P. Smeulders, Julianastr. 7, met zijn St. Bernard, reu, Herbo v. d. Oldenhoven, de le prijs Uit muntend, kampioenschap, werd bes te reu en verdiende tevens de beker voor de beste St. Bernard. De heer A. v. Mosselveld, v. Haes- trechtstraat 6, behaalde met zijn Duitse doggen, teef, Carla von Neu- stadt, de eerste prijs Uitmuntend in de open klassen en kampioenschap, werd beste Duitse doggen teef en verdiende nog twee speciale prijzen, een onder couvert voor de beste teef van de gehele tentoonstelling van alle rassen en de 3e beste van de reuen en teven van alle rassen van de gehele tentoonstelling. Ge zien de zeer zware concurrentie kunnen wij dit en prachtig succes noemen, waarmee wij genoemde heren van harte proficiat wensen. De tocht van de ouden van dagen j De ouden van dagen van Kaats heuvel hebben zaterdag j.l. hun elfde autotocht gemaakt. Ruim 225 „oudjes" hadden ingeschre- ven voor het succesvolle routje naar Hilversum, dat voor allen een verrassing geweest is. Vanaf Tieï ging het door het mooiste gedeelte van West-Gelderland en Utrecht: Rhenen via Eist, Arae rongen, Lcersum naar Doorn, op welk traject een neutralisatie was gepland van ongeveer 30 mi nuten, zodat in dit prachtig na tuurschoon- traject rustig een „zitje" genomen kon worden. In „Anna-hoeve", dat bereikt werd via Amersfoort, werd langs Soest en Soestdijk met het koninklijk paleis over de B-weg „Anna-hoe ve" onder Hilversum bereikt, waar een uitstekend verzorgde koffietafel voor allen een „beko ring" geweest is. Door Hilversum met zijn uniek Raadhuis, zijn ve le prachtige studio's, werd langs de KRO-studio de weg weer huis waarts gezocht. Verrassend op lijd was de volledige vrije colon ne op het Efteling-parkeerterrcin om half negen present. De har monie van het Kon. Muz. Gez. Volkswagen dealer deelt hair geachte clientele mede, dat wegens vacantie, het bedrijf gesloten is Ook U wensen wij een prettige vacantie. Na 1 5 aug. Is In onze Showroom het nieuwe type Volkswagen te bezichtigen. Euphonia stond aan z'n clubhuis klaar om het défilé naar de Markt te begeleiden, doch de traag neersijpelende regen werd spelbreker, zodat het risico van gescheurde tromvellen van de drumband en de natte pakken van de mooi geüniformeerde mu zikanten door het comité niet ge nomen werd. Doch dit maakte de intocht niet tot een begrafenis stoet, want spontaan claxonne rend bracht dc intocht geheel Kaatsheuvel op de been en werd de belangstelling mogelijk nog groter dan gedacht was. Dc medewerking van de auto bezitters was minder dan de voorgaande 10 jaren, waarvoor tal van oorzaken zijn aan te ge ven, die gemotiveerd geaccep teerd konden worden. Doch een veel ingrijpender moeilijkheid werd ook weer dit jaar, dat juist op de laatste morgen, toen geen reservewagens meer beschikbaar waren, nog een viertal ingeschre ven wagens afhelden en daardoor het comité voor een probleem stelden, dat nagenoeg onoplos baar was. „Oudjes" die inge schreven staan, teleurstellen, is iets wat niet moet kunnen gebeu ren en alleen aan 't onverwoest bare initiatief van de organisa trice van de „indeling oudjes en auto's" en de nooit falende ver antwoordelijkheid van de organi satie van de auto-werving is het te danken geweest dat Goddank niemand thuis gelaten behoefde te worden. De voorzitter van het comité sprak in dc „Anna-hoeve" een woord van gewaardeerde dank aan de spontane medewer- de autobezitters, die hij een vol gend jaar meer verwacht. Alles hijeen 'n succesvolle tocht, waar over de deelnemers „vol" tevre den zijn. Op het gehouden bondsconcours bij Weer baarheid, gevestigd bij de heer Verhallen te Udenhout, behaalde het schuttersgilde St. Hubertus wederom de bondsmedaille met 12 punten en staat nu met 4 punten voor bij de naaste concurrent voor de wis selbeker. Verder werden de volgende prijzen be haald: 1 R. Hoesen, 4 mevr. Bink, 5 A. Bink, 6 J. Hoesen, 8 H. Akkermans, 9 J. Bink, 12 J. W. Aarts. R.K. LEVENSSCHOOL. geen een belangrijk punt is waarop deze cursussen zijn gebaseerd. Met felicitaties reikte de heer Wenne- kes de geslaagden de diploma's uit, waar onder de volgende uit Loonopzand Piet van der Ven, Wim van Loon, Piet v. Loon (met een eervolle vermelding), Frans v. d. Velden en Frans Vera (eveneens met een eervolle vermelding). Voor Loonopzand i» dit weer een goed resultaat. Namens het gemeentebestuur sprak de heer Grootswagers nog welgemeende woor den tot de geslaagden. Tot besluit van de avond wist voordrachtkunstenaar Leo Ne- lissen de aanwezigen boeiend bezig te hou den. De heer Annegarn, directeur, dankte tot slot allen en stak de scheidende jongens 't hart onder een riem voor hun toekomst. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Onze dorpsgenoot de Weleerw. Pater Michel Coomans heeft 24 dezer de H. Priesterwijding ontvangen. Zondag a.s„ 7 augustus, zal de wijdeling zijn Eerste plech tige H. Mis opdragen in onze parochiekerk. Deze bijzondere plechtigheid zal door heel 't dorp gevierd worden, want het comité van deze buurt heeft bergen werk verzet om dit zo feestelijk mogelijk te vieren. Het programma ziet er als volgt uit 9.30 uur bijeenkomst van de bruidjes welke de Neomist zullen begeleiden. 9.50 uur: Afhalen van de Eerw. Pater met zijn familie door bruidjes en buurtco mité. 10.15 uur: Plechtige Eerste H. Mis met feestpredikatie. Om 13 uur worden de cadeaus van de parochie en de buurtvereniging aangebo den ten huize van de neomist. Deze aan biedingen zullen omlijst worden door de gem. zangvereniging De Echo der Duinen, waardoor een bijzonder feestelijk cachet ge geven wordt. In de namiddag heeft om 14 uur de re ceptie plaats in het parochiehuis in de gro te zaal. Om 16.30 uur zal een plechtig Lof wor den gehouden. De neomist is hier weer door de bruidjes naar de kerk geleid. Tegen 6 uur zal de Kon. Erk. Harmonie Concordia een muzikale huldiging brengen, gevolgd door de Kon. Harm. Sophia's Ver. We geloven dat het de nieuwe priester en zijn familie op deze dag niet aan belang stelling zal ontbreken. 43; P de Jong 35; Th v Onzenoord 37; J de Bresser 38, 47; M v d Ven 41, 49; A Aarts 42; P v Gompel 44, 48; Overduif A Spapens. In verband met de a.s. TBC-wedvlucht kunnen alle duiven ingemand worden, ook de oude duiven. Zaterdag 6 aug. inman- den voor late jonge duiven voor oefen- vlucht vanuit Riel, van 7 tot 8 uur. De vlucht vanuit Dax, die vrijdag is ge lost, is nog niet geëindigd, vanwege het slechte weer. Eerste was A Spapens, 2e H v d Linden en 3e C v Gompel. DESK 1Baronie 1 T.B.C.-DUIVENVLUCHT. De jaarlijkse duivenvlucht welke georga niseerd wordt voor de 3 belangrijke doelen, o.a. de tuberculosebestrijding, de uitzen ding van kinderen naar kolonies en de po- liobestrijding, zal op zondag 14 aug. wor den gehouden. In de loop dezer weken zullen loten worden verkocht voor deze zeer aantrekkelijke vlucht. Vele prijzen zullen hiervoor ter beschikking worden gesteld. MATER AMABILISSCHOOL. In september a.s. zal de cursus weer be ginnen van de Mator Amabilisschool. Meis jes van 17 jaar kunnen zich nu reeds opge ven. Het is een cursus voor hen die straks het volle leven ingaan. Het afgelopen sei zoen zijn er diverse geslaagd, zoals wij kon den meedelen. Gezien de belangrijkheid der cursussen waaraan alle medewerking wordt verleend - verwacht men nu ook weer een goede deelname. Inlichtingen zul len worden verschaft door dhr. J. v. Noye, Hogesteenweg alhier. P.V. DE LUCHTBODE. De P.V. de Luchtvaart hield zondag haar vlucht vanuit St. Ghislain, afstand 159 km; deelname 204 duiven; geloöt om 9.15 uur met ZW wind. De uitslag is als volgt: A Beerens 1, 2, 5, 39; H Leermakers 3, 11; H v d Linden 4, 6, 19; Jos v Don gen PN 7, 25, 36; G IJpelaar 8, 18, 27; K v Esch 9, 34, 46; A v d Velden 10; P v d Velden 12, 15, 20; A Spapens 13, 16, 22, 26, 32, 50; A Beerendonk 14, 30; M v Leeuwen 17; Joop Aarts 21; H v d Velden 23; N Damen 24; M v d Steen 28, 45; P v Son 29; M Goutsiers 31; Fr Krol 33, 40, Een voor een oefenwedstrijd ongekend aantal toeschouwers was zaterdag getuige van boven genoemde wedstrijd. De goede beurt, welke DESK vorige week zaterdag tegen de le klasser Rra- bantia maakte, zal hieraan wel niet vreemd zijn. Wal hel mik moge zijn, de bezoekers zullen van hun uitstapje naar de Efte- ling geen spijt hebben gehad, want zij hebben kunnen genieten van een wedstrijd, waarnaar men in de competitie doorgaans ver geefs uitziet. Vooral DESK heeft er ook in deze wedstrijd geen twijfel over laten bestaan, dat zij van plan is in de komende com petitie hoge ogen te gooien in de strijd om de titel. Wanneer zij kans ziet het peil te handhaven, zoals wc dat zaterdag zagen, dan is zij inderdaad een ernstige can- didaat. Maar dan zal niet de fout moeten worden gemaakt zoals in dc afgelopen competitie, toen een zeer zwak begin oorzaak was van het misgrijpen naar het kampi oenschap. Integendeel, vanaf de eerste wedstrijd zal alles op alles moeten worden gezet en niets aan het toeval of wat de andere partijen doen, mogen worden overgelaten. De wedstrijd van zaterdag te gen de semi-profs van de tweede divisie heeft overduidelijk aan getoond, dat er kwaliteit zit in de huidige DESK-gelederen. Wanneer we dan weten dat het nu weer een proefformatie was (men heeft nog een paar krach ten achter de hand), dan kunnen de elftal-samenstellers alleen maar wijsheid en inzicht toewen sen hij het formeren van de juis te ploeg. Gemakkelijk zal dit niet zijn. Over de wedstrijd zelf willen we kort zijn. Het werd uiteinde lijk 52 voor DESK, nadat de Baronnen met een 21 voor sprong de rust waren ingegaan. De Baronie beschikt over een de gelijke ploeg met enkele intelli gente voetballers, waardoor ech ter DESK allerminst werd geïm poneerd. Integendeel, zij was het die zowel voor als na de rust de lakens uitdeelde en hun tegen standers met de rug tegen dc muur drukten. DESK gooide het spel prima open, de middenlinie kwam telkens goed mee en er werd geschoten dat het een lieve lust was. Zelfs de kopballen van Lugters waren complete kogels, die de kijkers in vervoering kon den brengen. De corners van de buitenspelers waren telkens goed geplaatst, kortom, de Baronie kwam er met deze 52 nog ge nadig af. GESLAAGD Op het te Tilburg gehouden exa men voor Engelse handelscorrespon dentie slaagde onze plaatsgenote mej. Ida Klijn. PRACHTIG SUCCES VAN DRUMBAND EUPHONIA De drumband van het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia heeft op 't internationaal drumband-concours te Rethy in België een prachtig suc ces geboekt. In de superieure afdeling behaal de men n.l. een eerste prijs met lof der jury, waarbij deze 234 van de maximum 240 te behalen punten toekende. Kenmerkend voor de bui tengewone capaciteiten van deze Onder zeer grote belangstelling had vrij dagavond in zaal Euphonia te Kaatsheuvel de diploma-uitreiking plaats voor de ge slaagden van de R.K. Levensschool, waar aan ook een vijftal Loonse jongens deel namen. Onder de aanwezigen, de geestelijkheid van de parochies en overheden van de ge meente met vele fabrikanten, die de jon» gens In de gelegenheid hebben gesteld deze lessen onder werktijd te laten volgen, ver der de ouders der jongens en het bestuui der KAB en KAV. Met een prachtige rede opende de voor zitter de heer A. Wennekes, de vergade ring en zei, dat de leerlingen met enthou siasme de lessen hebben gevolgd. Zij heb ben onder leiding van hun directeur en do centen een indruk gekregen op het maat schappelijke leven van vandaag. Uit de vruchtbare lessen weten de leerlingen nu hun vrije tijd nuttig te besteden. Ook we ten zij hun meerdere te respecteren, het- In zijn vergadering van vrijdag jl. heeft de raad der gemeente Vlijmen zich bezig gehouden met de kruisin gen in de nieuwe provinciale weg. Hoewel de voorzitter, burgemeester Hoefnagel, had gepleit voor gelijk vloerse kruisingen of tunnels dan wel viaducten, zal noch 't een noch het ander gebeuren. In dit verband was het vooral de spoorwegovergang welke de raad zorgen baarde. De voorzitter wees er op dat de ge meente zelf niet over de middelen beschikt om iets te doen en het is dan ook, althans voor de boeren, de ruilverkaveling die uitkomst moet brengen. De voorzitter betreurde 't dat de gemeente indertijd, toen de plannen voor de nieuwe provinciale weg werden gemaakt, niet voldoen de van zich heeft laten horen. Wegens een ontruimingskwestie met de familie v. Oyen werd beslo ten om aan H. Verreyt te Haarsteeg een gemeente woning toe te wijzen. Wegens te late mededeling had be trokkene zich overigens een kort ge ding op de hals gehaald. Een aantal raadsleden was van mening dat de schuld hiervan lag bij traagheid van de gemeente en in het feit dat men deze zaak had verward met 't ver krijgen van een woning voor de fam. Mommersteeg. Hoewel de voor zitter van mening was dat de ge meente niet kon ingaan op een eis tot schadeloosstelling, werd de zaak toch aangehouden. Omdat het d.a.c.w.-verband voor lopig toch geen mogelijkheden biedt, werd besloten om de aanleg van 3 sportvelden in het uitbreidingsplan De Vliedberg in eigen beheer uit te voeren. Aan de nieuwe school te Haarsteeg w^rd t.b.v. de eerste in richting een krediet van 22.000. verleend. Ook werd een krediet be schikbaar gesteld voor de bouw van twee noodlokalen bij de lagere land en tuinbouwschool te Nieuwkuijk. Verschillende raadsleden zagen ove rigens veel liever een geheel nieuwe school. Verder werd een krediet be schikbaar gesteld voor de verkave ling van het elektriciteitsnet in ver schillende delen van Haarsteeg. Een voorstel tot ruiling van grond met de familie v. Wagenberg te Vlij men t.b.v. de realisering van een uitbreidingsplan De Vliedberg, en de aanleg van sportvelden en ver bindingswegen, ontmoette tegen stand. De Haarsteegse leden waren het er namelijk niet mee eens dat, om deze grond te verkrijgen, een perceel van het gemeentebos ten noordwesten van de wiel te Haar steeg moet worden afgestaan, omdat daardoor een belangrijk stuk na tuurschoon zou verloren gaan. Ten slotte kwam 't voorstel er toch met 8 tegen 5 stemmen door. In de rondvraag zegde de voorzit ter een nader onderzoek toe aan de heer Wijkmans, die het vrijgeven van het Plein voor het verkeer een gevaar voor de spelende jeugd acht te. Het doel „meer parkeerruimte" had men beter kunnen bereiken door deze ruimte te vergroten, aldus spr.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7