WAALWIJK 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 2 Haarsteeg Heusden Sprang Capelle Tractorstuur brak Donderdag reed in de Korte Nieuw- straat te Capelle een tractor, be stuurd door de landbouwer A. Ver steeg, plotseling een heg in, onge veer ter hoogte van de woning van de heer De Roon. Een cementen paal werd afgereden en een licht- paal geramd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich gelukkig niet voor. Het ongeval gebeurde doordat de stuurinrichting van de tractor brak. Benoemd De heer Arie van Pas is met in gang van september benoemd tot sportredacteur voor Noord-Brabant van 't dagblad „De Rotterdammer". Dhr. v. Pas blijft daarnaast werk zaam voor een aantal andere bladen. Tot onderwijzeres aan de Chris telijke school te Capelle is benoemd mej. C. v. Oyen uit Aagtekerke. Geslaagd Voor het examen gezel timmeren slaagde de heer W. v. Mierlo. Het examen werd afgenomen in de LTS te 's-Bosch vanwege de „Vereniging ter Veredeling van het Ambacht". Groene Kruis-vlucht Zaterdag 13 augustus zal een wed vlucht worden gehouden ten bate van de Sprang-Capelse vereniging „Het Groene Kruis". De duiven moeten a.s. donderdag worden inge- korfd bij café Cové-v. d. Haart. E.H.B.O. geeft demonstratie De E.H.B.O.-vereniging zal in sep tember een demonstratie-avond hou den. Er zullen o.a. enkele films wor den vertoond. De datum is nog niet definitief vastgesteld. Weg Nieuwevaart is te smal Een aantal inwoners van de Nieu wevaart te Capelle heeft zich met een verzoekschrift tot het college van b. en w. gewend. Zij vragen b. en w. te willen bevorderen dat 't gedeelte van de weg van „De Witte Brug" richting Zandschel zo spoedig mogelijk wordt verbreed, want de weg is daarop enkele punten zó smal, dat twee vrachtwagens elkaar eenvoudig niet kunnen passeren. De een moet b.v. in een dam een tijdje wachten tot de ander er zonder on gelukken voorbij is. Trachten ze toch langs elkaar heen te „schuren", dan kan het gebeuren dat één van de wagens de berm inzakt, of er wordt een boom of een heg geramd. In het verzoekschrift wordt ge zegd dat de laatste jaren ook op de Nieuwevaart het verkeer veel druk ker is geworden en dat de toestand zoals die nu is, werkelijk onhoud baar is. Verder wordt de suggestie gedaan om de vaart, eigenlijk alleen maar een sloot die nergens voor dient, te dempen, zodat men vol doende ruimte krijgt om de weg te verbreden. Daarbij zou dan 't aan brengen van een riolering achter wege kunnen blijven, door de wa terloop te verleggen via de Schrevel- straat en de Poolsestraat (langs de woning van de wed. Sprangers) naar het doodlopende gedeelte van de waterloop bij het land van A. Snijders. In het verzoekschrift wordt voorts aangedrongen op meer straatverlich ting en op verplaatsing van 't bord voor de snelheidsbeperking bij de woning van Ad. Timmermans naar het punt waar ongeveer de Witte Dijk begint. Dit met het oog op de gevaarlijk smalle weg daar. Raamsdonk Raamsdonksveer Pluimvee Toenemende warmte Met het allengs toenemen van de warmte viert luis en mijt haar hoogste feest, tot nadeel en gevaar voor onze dieren. Zie daarom nauw keurig toe, of deze plaag in uw pluimveebedrijf aanwezig is. De zit- stok en het gehele slaaphok is daar voor de beste aanwijzer. Zitstokken mogen nimmer vastgespijkerd zijn evenmin de leghokjes. Vooral bij kuikens is de mijt een ramp, de jonge dieren groeien niet, ze wor den elke nacht uitgemergeld, uitge zogen, dat geeft bloedarmoede, als gevolg daarvan stilstand van de groei. Ook kunnen de dieren, groot en klein, niet slapen door de ondra gelijke jeuk, die ze wakker houdt. Men wake er ook voor een hen tot kloek te gebruiken, die kalk op de benen heeft, Men neme zelfs, als de kloek in zeer lichte graad kalkbenen heeft de voorzorg de pootjes der kleine kuikens even te masseren met een zalfje van reuzel, waardoor een paar druppels petro leum of creolin. In plaats va nreu- zel is ook vaseline te gebruiken. Doet men dat niet, dan is het stel lig en zeker, dat de kuikens deze vieze kalkbenen van hun moeder als erfstuk meekrijgen. KIPPENVRIEND De augustusmaand, beste vrienden en vijanden, mag met recht een ver heven maand worden genoemd. Niet om het weer, dat in ons land aan de Ver. Naties doet denken, wijl het even aarzelend en onstandvastig is, maar om de vakantie. De vakantie is het 'enige wat ons nog uit het aards paradijs is overgebleven. Zij is de korte spanne tijds die de mens weer in zijn oorspronkelijke staat terug voert vrij, dartelend en dollend door het groene struweel en genie tend van de onvoorstelbare heerlijk heden van de schepping. Vakantie is de hand die God over zijn hart heeft gestreken toen Hij de mens buiten de deur van het paradijs zette. Vakantie is de hoogste vorm van leven, neemt u dat van mij aan, beste schrooiers, kantenlikkers en bijtuigers. Zij die anders beweren zijn hoogst bekla genswaardige lieden, die er in hun ontheemding van het aards paradijs de moed trachten in te houden met wat valse poëten en profeten zo quasi-verheven „het lied van de ar beid" hebben genoemd. De arbeid is geen lied, maar een jammerklacht Ach wee, wat hebben we verspeeld!" Laat u dat gezegd zijn in deze para dijselijke dagen, nu alle machines met stomheid zijn geslagen omdat de mens weer eens echt mens is, vrij en ongebonden 'en flierefluitend langs beemden en landouwen. „Mens durf te leven" heb ik eens een goede en charmante vrouw horen zeggen en daarmee schaarde ze zich aan mijn communistische (ja, nog altijd) zijde, want durven leven" wil zeggen: permanent vakantie houden, de boel de boel laten en een achterstand in de bewapening oplopen waar je van rilt; „durven leven" wil zeggen pa Kroestsjef naar binnen halen en zeg gen: „Kom d'r bij zitten, jó, en je neemt straks de hele boel maar mee, hoor, want het zal onze tijd wel du ren!" Dat is wat we nodig hebben- Maar wie heeft het? Ik niet, u niet, die goede vrouw niet, niemand, pa K. ook niet. Wat we zoeken is 't gro te „het" dat achtergebleven is in het aards paradijs en waaraan we in de vakantie even mogen raken paradijs- mens zijn, een vorst in de schepping. Met mij zult u er in deze dagen van overtuigd zijn dat werken eigen lijk de meest onnatuurlijke bezigheid is welke men zich denken kan. Ik bedoel dan het werken zoals we dat doen in de centengevangenis van de ze wereld gedurende de mooiste uren van de dag gebonden zijn aan een altijd eendere bezigheid, als een machine, een automaat. Gelukkig zijn we al zover van huis (paradijs) dat we het niet eens meer merken en daarom zeggen dan ook veel men sen „Altijd vakantie hebben zou ook niks zijn." Natuurlijk zou dat wel wat zijn, het zou alles zijn, wan neer we onder vakantiemaar niet verstaan „niets doen"Maar daar zit 'm het kneepje net, „wel iets doen" in onze eigen paradijselijke tijd wordt steeds moeilijker, want we zijn al zo gewend aan de dwang en het juk van de vastgestelde werktijd, dat alle per soonlijk initiatief en inspiratie daar buiten gedood zijn. We noemen dat ook wel het probleem van de vrije tijdsbesteding. De klok, de machine en de automaat beheersen ons zo vol komen, dat we zonder die dingen in een soort creatief „luchtledig" han gen. Dat is een bar en boos ver schijnsel, dat m.i. ondanks alle goed bedoelde pogingen eerder zal toe- dan afnemen, want er zullen steeds meer machines en automaten komen die de geest en de zelfwerkzaamheid zullen doden van die mensen die daarop het minst voorbereid zijn. En zo gaan we dan - omdat de paradijsvreugde op deze aarde altijd zeer kortstondig is - de volgende week weer fris en vrolijk, zoals dat heet, aan het iverk. En daar hebben we dan ook wel weer vrede mee, om dat we het al zo lang gedaan hebben en we er niet onderuit kunnen. Maar in het kader van deze her vatte onnatuurlijke bezigheid wil ik u toch wel een enkele waardevolle raadgeving meegevent die er zal toe bijdragen dat u er langer gezond bij blijft. Ik heb deze „tip" van dr. G. Lehmann, een Duitse deskundige op rustgebied. Dat klinkt misschien wat vreemd, maar evengoed als we ar- beidsdeskundigen hebben zijn er ook deskundigen op rustgebied, want waar zouden we blijven met onze deskundig uitgekiende arbeid zonder deskundige rust. Lang werken en dan een flinke pauze is helemaal uit den boze, zo heeft de Duitse dr. verklaard. Een pauze van zesmaal vijf minuten over de gehele dag verdeeld en met telkens een slokje koffie, is veel beter dan een pauze van een half uur met een hele bak koffie. Vermoeidheid neemt namelijk met sprongen toe en niet gestadig, aldus deze rustexpert. Door nu telkens even te rusten met een slok koffie kan men deze vermoeidheids- sprongen tegengaan. De zaak is dus duidelijk. Zodra u iets in uw spieren of in uw hoofd voelt springen, gooi de boel er dan bij neer en ga vijf minuten zitten met een slok koffie. Nee, bekommer u daarbij niet om het machinepark of om die band die rustig door blijft lo pen, want het gaat op de eerste plaats om uw eigen machine, die met rusten en koffie in goede staat ge houden moet worden. Voelt u iets springen, dan direct gaan zitten en koffie er over! Hoe vaak u dit dient te doen hangt natuurlijk af hoe gauw er iets bij u gaat springen, maar in het algemeen lijkt het mij een goede norm dat u zich bij het verlaten van fabriek of kantoor zo fit moet voelen dat u zich de vraag moet stellen heb ik nu gewerkt of niet? Kunt u dat, dan hebt u goed gewerkt en goed ge rust. Goed werk, goede rust geet de koffie niet! en ver- Het vakantie-jeugdwerk dat de volgende week voor onze school jeugd zal beginnen, mag zich in een grote belangstelling verheugen. In totaal hebben zich namelijk 934 kin deren aangemeld. Dit aantal zou on getwijfeld de 10Q0 gepasseerd zijn, indien in Besoijen de medewerking wat groter was geweest. Zoals u in 'n vroegere publicatie hebt kunnen lezen is het vakantie-jeugd programma dit jaar tweeledig. Naast een eigen program in elk der vier ge meentedelen zijn er ook een aantal gezamenlijke activiteiten. Deze ge zamenlijke activiteiten zijn de vol gende, met daarachter vermeld de deelname uit de vier gemeentedelen: ROLSCHAATSEN MEISJES (20 aug.): Antoniusparochie 9, Besoijen 2, Baardwijk 1 en Centrum 4; totaal 16. ZEEPKISTENRACE (20 aug.): An toniusparochie 8, Baardwijk 14; Cen trum 8; totaal 28. VEILIG VERKEER (25 aug.): An toniusparochie 36, Besoijen 6, Baard wijk 11 en Centrum 65; totaal 88. GROTE ORIËNTATIERIT (25 au gustus): Antoniusparochie 39, Beso ijen 3y Baardwijk 18 en Centrum 11; totaal 71. In elk der vier gemeentedelen vin den dan nog afzonderlijk plaats BESOIJEN voorwedstrijden voor de Olympische finale op 27 aug. 13; voorwedstrijden vliegeren voor de finale op 29 aug. 8; totaal 21. ST. ANTONIUSPAROCHIE voorwedstrijden Olympische finale 52; voorwedstrijden vliegeren 20; to taal 72. BAARDWIJK voorwedstr. Olymp. finale 31; voorwedstr. vliegeren 24; stepwedstrijd 34; wegwedstrijd 16; fietsrallye 30; viswedstrijd 36; te ken- en poppenwedstrijd 150; totaal 311. CENTRUMvoorwedstr. Olymp. finale 26; voorwedstr. vliegeren 21; buitendag jongens (19 aug.) 52; bui tendag jongens (22 aug.) 35; buiten dag meisjes (23 aug.) 79; buitendag meisjes (26 aug.) 54; viswedstrijd 60; totaal 327 Met het organiseren van dit va kantieprogramma hebben de organi satoren een prettig en goed stuk werk geleverd en we kunnen dan ook al leen maar hopen dat het zal worden gehonoreerd met zonnig zomerweer en blijde voldoening bij al die 934 kinderen die zich voor deze vakan tievreugde hebben opgegeven. GESLAAGD Onze plaatsgenoot B. Hens slaagde dezer dagen te Den Haag voor de middelbare akte tekenen M.U. A. Hij genoot zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende en Bouwende Kunsten te Tilburg. KASKI-RAPPORT OVER DE ST. ANTONIUSPAROCHIE T. Door. het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut is een rapport samengesteld over de parochiële gemeenschap en de wenselijkheid van n parochieel gemeenschaps huis in de parochie van de H. Antonius (Waalwijk-zuid). Dit rapport moet als werkobject voor de kerkelijke en burgerlijke over heid ajs uitermate belangrijk be schouwd worden. Dat blijkt wel •uit een conclusie uit het rapport, dat overigens niet voor publica tie is vrijgegeven, waarin o.m. wordt gezegd: „De te verwachten toenemende godsdienstige, soci ale en culturele heterogeniteit (ongelijksoortigheid) van de pa rochie van de H. Antonius in Waalwijk vraagt als zodanig so ciale en culturele activiteit, om dat die heterogeniteit (ongelijk soortigheid) kan leiden tot per soonlijke en groepsisolaties, die een gezonde samenleving bedrei gen. Gemeenschapsvormende ac tiviteiten uit het godsdienstig be sef der parochie ondernomen en door dit besef gevoed, dienen door de overheid als authentiek sociaal-cultureel opbouwwerk te worden gewaardeerd en te wor den beschouwd als een opdracht mede voortvloeiend uit de stede- bouwkundige vormgeving." We hopen graag dat dit Kaski- rapport er toe zal bijdragen dat in Waalwijk-zuid spoedig een centrum tot stand zal kunnen ko men, waarin plaats is voor aller lei parochie-activiteiten, die er momenteel bij gebrek aan ruimte node moeten worden gemist. FELLE BRAND IN PAND OP HET ORANJEPLEIN Grote brand- en waterschade Man stelt zich langs regenpijp in veiligheid Zondagmorgen omstreeks 4 uur ontstond brand in de woning van de familie P. Kombouts-Koning, Oranjeplein 1 alhier. De brand, waarvan de oorzaak tot heden nog niet kon worden vastgesteld, ontstond in een werkkamertje van de heer R., die het kleerma kersvak beoefent. Vanwege de vacantie was er echter zaterdag niet gewerkt. Alleen de vrouw des huizes had ^s avonds voor zij zich ter ruste begaf, nog een rek met wasgoed in hel kamertje ge plaatst doch van brand of brand lucht toen nog niet het minste bemerkt. De eerste die de brand ontdekte, was 't 13-jarig zoontje Antoon, die met zijn vierjarig broertje Peter in een aangren zend kamertje sliep. Filings'wek te hij zijn broertje, alsmede twee andere kinderen de 12-jarige Cor- ry en de 9-jarige Dick. Deze liet onder een kraan een emmer vol water lopen en maakte toen zijn nog niets vermoedende ouders wakker. Inmiddels grepen de vlammen, die gretig voedsel von den in de in het kamertje aanwe zige goederen, on- en afgewerkte kledingstukken, van de familie zelf en van andere mensen, als mede vele lappen stof, om zich heen en deelden zich allengs mee aan de andere kamers. Mevrouw R. wikkelde de vier maanden oude Gcrry ijlings in 'n deken en vluchtte in nachtge waad naar de huren. Ook de vier kinderen konden zich langs de normale weg in veiligheid stellen doch de heer R., die zich met en kele buurtbewoners te weer stel de om het vuur met emmers wa ter te blussen, zag het nutteloze hiervan ten slotte in, doch toen had het vuur reeds zo'n omvang aangenomen, dat hij slechts via een balkon langs een regenpijp zijn brandende woning kon ver laten. Inmiddels was de Waal wij kse brandweer gearriveerd, die het blussingswerk krachtda dig aanpakte en binnen enkele uren de brand wist te doven. De schade is echter zeer groot. Een tweetal naaimachines, waarvan een nog nieuw, een radiotoestel, een aantal bedden en het grootste gedeelte van het huisraad werden een prooi der vlammen of kregen aanzienlijke waterschade. Ook kregen enorme weterschade de naaste buren van de heer 11., n.l. de heer en mevrouw Jos Hemic en diens ouders. Ook de inventa ris en de aanwezig'e voorraad schoenen, die waren opgeslagen in een onder het pand gelegen schoenwinkel van de heer Remic kregen veel waterschade. De politie, onder leiding van adjudant Hel lings, zorgde voor de noodzakelijke afzetting. Het getroffen gezin Rombouts is voorlopig bij buren onderge bracht. De schade, die in de dui zenden loopt, wordt door verze kering gedekt. „VISSCHERSLUST" In haar na de jaarvergadering van j.l. maandag gehouden be stuursvergadering werd het cen trale concours in het kanaal tus sen stomgemaal en brug Veld- steeg -vastgesteld op 4 sept. a.s., aanvang n.m. 3 uur. Verzamelen bij brug Veldsteeg half drie. Er is wederom een wissel beker als prijs beschikbaar gesteld dooi de heer C. P. v. Eeten, handel in hengelsportartikelen alhier, ter wijl „Visscherslust" eveneens een beker beschikbaar stelt. Overi gens zijn er nog een keur van prijzen. Voorts kwam de waterveront reiniging in het Oude Maasje bij Heusden in bespreking. Deze is ontstaan door het storten van bedorven conserven vermoedelijk afkomstig van v. Wagenberg- duiven er 7, 6 verspeelden, waaronder vele duiven die waren bestemd voor Nationaal Orleans. De duiven werden gelost om 9.30 uur, de eerste duif werd geconstateerd om 13.58.16, wat een vroege duif is voor de BCC Den Bosch en omstreken; laatste prijs winnende duif 15.49.52; bijna 2 uur open Uitslag volgend nummer. BURGERLIJKE STAND JULI 1960. Geboren: Marie C P L dv W v Benthem- v Druenen - Johannes M zv C v d Heuvel- v d Lee - Marinus J H zv C Abrahams- v Overdijk - Eric zv P v Weert-v d Lee - Cornelius W M zv J v Vugt-.v d Velden - Franciscus A zv J Jansen-Bruursma - Pe- tronella J C dv F v d Dungen-Smetsers - Antonius R H zv J v Drunen-v Bokhoven - Petronella C dv T Uil-Sportel - Adri- aan M A zv H v Bokhoven-Aerts - Maria L dv Th Pullen-Pullen - Petronella A A M dv P Leijtens-v d Graaf - Anna J M W dv H v Beurden-v d Lee - Cornelis R zv R v Baardwijk-v Beijnen - Adrianus zv A Kivits-Lommers. Overleden: Cornelia v Overdijk echtg v P F Wilhart 63 j. Gehuwd Stephanus G M Couwenberg 26 j en Mechelina C v d Linden 29 j. Martinus E F v Rijswijk 26 j en Goverdina F M Couwenberg 18 j - Johannes A Peij- nenburg 30 j en Adriana M Ketels 23 j - Jan TMvd Bruggen 29 j en Johanna J T v d Leeden 31 j - Johannes Luijten 24 j en Petronella Damen 21 j - Albertus J Kuijs 21 j en Johanna A Eekels 21 j - Robertus J M Govers 25 j en Louise A T Luijben 26 j. HAARSTEEG - BLAUW-GEEL 1 - 0. Ter voorbereiding op de komende com-, petitie speelde Haarsteegs le elftal op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd te gen het sterke Blauw-Geel uit Veghel. Het is in alle opzichten een nuttige oefenwed strijd gebleken, want alle spelers moesten zich 90 minuten lang tot het uiterste ge ven om uiteindelijk tot de kleinst mogelijke overwinning te komen. Zelfs verzoende eenieder zich reeds met een 0-0 gelijke stand, maar 10 min. voor het einde werd een haarzuivere pass van de altijd ijverige Jo Junggeburth door rechtsbuiten van dei Heijden op sublieme wijze benut. Gezien het vertoonde spelbeeld had Haarsteeg nog wel een grotere overwinning verdiend, want voor de rust miste Huub Kivits nog een toegekende strafschop en eenmaal zag de arbiter over het hoofd dat uit een scherp schot van v. d. Heijden de bal reeds royaal de doellijn was gepasseerd. Daarnaast was de Blauw-Geelgoalie in uit stekende vorm en hij slaagde er enkele ke ren in om met een prachtige safe een doel punt te voorkomen. Onder leiding van scheidsrechter Albrechts uit Drunen gin gen te half drie beide elftallen van start en het waren vooral de gasten die in de be ginfase over alle linies de toon aangaven en Haarsteeg had heel wat moeite om zich aan het spel van de gasten aan te passen. Als de blauw-gelen in deze periode een voorsprong hadden genomen had het nie mand verbaasd, maar het pleit toch voor de Haarsteegse achterhoede dat ze geen enkele steek liet vallen. Doelman Beekmans was betrouwbaar als altijd, achterspeler v. d. Bosch had er ken nelijk zin in en stopper Coensen en B. van Uijen grepen telkens resoluut in. In de voor-, hoede wilde het door de gewijzigde opstel ling niet erg vlotten en dat kwam duidelijk tot uiting toen uit het Haarsteeg-overwicht er reële kansen ontstonden, die echter ver oren gingen. De reeds omschreven kansen hadden het getij kunnen doen keren, maar de rust brak met blanco stand aan. Na de thee waren de gasten niet meer zo gevaar lijk als in de eerste helft; kennelijk hadden zij te veel van hun krachten gevergd en dat was voor de thuisclub het sein om de ba kens te verzetten. Aanvoerder Coensen stuwde zijn mannen ten aanval en toen be gon het er voor de gasten somber uit te zien. Herhaaldelijk flitste v. d. Heijden v*. iigi langs zijn tegenstander, maar had met zi.n schoten geen succes; ook Kivits en Jung- geburth zochten het meestal te hoog, maar tenslotte had rechtsbuiten v. d. Heijden met een harde schuiver succes. Het Haarsteeg- doel kwam weinig meer in gevaar, wel wis ten de gasten enkele corners te forceren, maar die leverden evenmin resultaat op Het bleef tenslotte 1-0 en het vertoonde spel van Haarsteeg wettigt toch wel de beste verwachtingen voor de op handen zijnde competitie. RKJB-NIEUWS. Door enkele leden van de sportclub van de R.K.J.B. werd op zondag 31 juli deel genomen aan de Kringsportdag van de RKJB en wisten ze fraaie successen te be halen. Op het nummer 1500 m hardlopen werd J. v. Delft 4e, H. v. Falier 6e en H. van Bokhoven 7e. Op het nummer 800 m legde H. Kok beslag op de 3e plaats. Tevens werd de afd. Haarsteeg 2e in het algemeen klas sement. Veebcoordelingswedstrijd. Op het bedrijf van de veehouder J. v. d. Broek te St. M.-Gestel organiseerde de RK JB Kring 's-.Bosch een veebeoordelingswed- strijd, waaraan de afd. Haarsteeg met drie leden, n.l. N. Siegers, H. v. Beurden en G. v. Oijen deelnam. Aan deze wedstrijd mogen van iedere afdeling de drie best ge plaatsten uit de eigen afdeling deelnemen en de inzet is een fraaie wisselbeker. Deze trofee komt dan in het bezit van die afde ling die hem 3 keer achtereen of vijf maal in totaal weet te winnen. Dat de Haarsteegse leden wel iets van veekennis afweten kwam duidelijk tot uiting toen de uitslag bekend was gemaakt en bleek dat zij het hoogste aantal punten hadden behaald en voor de derde keer, maar niet op drie achtereenvolgende jaren, beslag op de wisselbeker wisten te leggen. De jury was uiterst streng in haar beoordelingen, maar kende eenparig Haarsteeg de meeste pun ten toe. Voor een jaar prijkt deze fraaie trofee dan weer in de goed gevulde prijzenkast in café J. Siegers. Ploegwedstrijd. Deze week organiseert de RKJB een on derlinge ploegwedstrijd met tractor. De zes best geplaatsten zullen de afdeling dan ver tegenwoordigen op de kringploegwedstrijd die op vrijdag 19 aug. op de uitgestrekte landerijen van de firma N.V. Van Wagen berg-Festen te Hedikhuizen zullen worden gehouden. TERUG UIT KONGO. Naar wij vernemen keren op het einde van deze week onze dorpsgenoten de heer en mevr. Th. Slegers-van Oijen, na een 3- jarig verblijf in Belgisch-Kongo, voor een vacantie van zes maanden naar hun geboor teplaats terug. Op 1 okt. '57 vertrok de heer Siegers als employé van de KAHV naar Roeanda Oerocndi in Belgisch Kongo met als standplaats Oesoemboeroe. In maart '58 vertrok mevr. Siegers per vlieg tuig eveneens naar die staat om zich bij haar man te voegen. Het ligt naar wij ver nemen in hun voornemen om na het be ëindigen van hun verloftijd, indien de po-, litieke toestand het tenminste toelaat, weer naar hun oude standplaats terug te keren. GESLAAGD. Mej. A. van der Lee, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma „Directeurschap in de meerstemmige kerkmuziek", cum laude. ATTRACTIEVE VVV-FIETSTOCHT VAN TILBURG NAAR HEUSDEN. In verband met de Tilburgse vakantie week zal dit jaar, en wel op woensdag 10 aug. a.s., aan sportieve fietsers de gelegen heid worden geboden tot het deelnemen aan een attractieve fietstocht naar het beziens waardige en interessante stadje Heusden. Reeds meerdere malen heeft de Streek VVV in het verleden dergelijke zeer ge slaagde tochten georganiseerd. Voor deze trip is het navolgende pro gramma samengesteld: Vertrek Tilburg brug Oistcrwijkse Baan om 9.30 uur. Via binnenpad naar Oister- wijk, alwaar om 10 uur gelegenheid voor Oisterwijkse deelnemers om aan te sluiten bij het VVV-kantoor aldaar. Via Heusdense Baan, Gommelen, Rus tende Jager, dwars door de Drunense Dui nen, langs Gicrsbergen, Klinkaert, Drunen Wolfshoek, Elshout, Oudheusden naar Heusden alwaar aankomst om 11 uur. Na de koffiepauze wordt een wandeling gemaakt door het historische Heusden met Bezichtiging van de oude stadswallen, de grachten, diverse oude straatjes en gevels en het monumentale nieuwe stadhuis. 12.30 uur. Lunchpauze, waarna om 14 uur excursie naar de grote scheepswerf van Verolme, alwaar deskundige rondleiding. 15.30 uur. Vertrek uit Heusden en fiets tocht via Herpt, Haarsteeg, Onsenoord Nieuwkuijk, Cromvoirt, langs IJzeren Man Helvoirt, Gijzel, Berkel naar Tilburg. De tocht staat onder leiding van de VVV- directeur, afd. Tilburg, en een zijner assis tenten. ONGEVAL. De heer J. Pruijssers alhier kwam op zijn vakantiereis met zijn bromfiets te Rotter dam te vallen, met het gevolg dat hij met een lichte hersenschudding aldaar in het ziekenhuis moest worden opgenomen. GESLAAGD. Voor HBS A slaagde te Den Haag onze dorpsgenote mej. M. Kuijeters. Voor het hoofdakte-examen A slaagde de heer W. Kops. NIEUW ONDERDAK VOOR OUDEN VAN DAGEN. In het oude KAB-gebouw kwamen elke namiddag enkele ouden van dagen samen om daar gezellig een kaartje te leggen. Dit gebouw werd afgebroken, maar de voetbal vereniging Veerse Boys bouwde een mooi nieuw clubhuis. De oudjes mogen hierin nu hun gezellig samenzijn en hun kaarten voortzetten. KLEINTJES NAAR SURAE. Op Ta aug. a.s. is er voor de kleintjes van de le en 2e klas van de lagere scholen een uitstapje naar Surae gepland. Ze zul len om half 10 vanaf het Heereplein per bus vertrekken. JUBILEUM K.N.A. De toneelvereniging vierde haar 40-jarig bestaan. Het feest werd geopend met een H. Mi6 om 9 uur in de parochiekerk. 's Avonds kwamen de leden bijeen in het K.A.B.-gebouw voor een bijzonder ge slaagde avond. In oktober hoopt de ver eniging een jubileumstuk op te voeren. OUDSTE INWONER OVERLEDEN. In de leeftijd van bijna 93 jaar overleed te R'veer in het Theresiaziekenhuis de heer Hendricus Antonius Rombouts. JONGE DIERENDAG. De Konijnenvereniging Helpt Elkander alhier hield in zaal Kunstmin haar jaarlijk se jonge dierendag. Algemeen kampioen werd de heer J. Soeters uit Hank met een nest witte Weners. De verdere uitslag was als volgt: A-klasse rammen: 1 C. de Laat Made met Vlaamse reus z.z.g.; 2 mevr. Braat R'veer met Wener z.z.g. 3 J. Strik O'hout met VI. reus z.z.g. Voedsters: 1 A. Diepstraten Made met Vlaamse reus z.z.g.; 2 mej. v. Seters alhier met Wener z.z.g.; 3 J. de Laat Made met Vlaamse reus z.z.g. B-klas rammen: 1 J. Strik O'hout met Vlaamse reus z.z.g.; 2 mevr. de Laat Made met VI. reus z.z.g.; 3 J. Soeters Hank met Wener z.z.g. Voedsters: 1 J. Soeters Hank met We ner z.z.g.; 2 mevr. de Laat Made met VI. reus z.z.g.; 3 J. Zijlmans R'veer met VI. reus z.z.g. Het beste dier uit de C-klas was van J. Soeters Hank met Mencr jvit. Het beste fokpaar van J. C. de Laat met witte Vlaamse reus 2 z.z.g. Nesten: 1 J Soeters Hank; 2 mej. van Seters R'veer; 3 mevr. Braat R'veer. De beste inzendster was mevr. Braat R'veer. De keurmeesters waren de heren A. de Kok uit Tilburg en A. Maanen 's-Graven- deel. PREDIKBEURTEN. Op 14 aug. zal de predikbeurt gehouden worden om 9.30 uur v.m. in R'dorp en om 2.30 uur n.m. te R'veer, zeide door Ds. Kolijn. Er zal een collecte zijn voor inwen dige zending. Op 21 aug. is de kerkdienst om 9.300 uur v.m. te R'veer en om 2.30 uur n.m. te R'dorp. De extra collecte is dan voor sanatorium Zonnegloren. De extra collecte voor de kerkvoogdij heeft in juli opgebracht f 79.85; het ver jaardagsfonds Bracht f 22.15 op. BAZAR EN VERLOTING. Na vergaderingen van Jeugdraad en be stuur Rehoboth, werd een comité opgericht met 't doel gelden te verzamelen voor het opknappen van het verenigingsgebouw Re hoboth. Tot dat doel zullen in de naaste toekomst loten verkocht worden en een gro te bezar worden gehouden. IRENE-SPORTDAG. Vrijdag 5 aug. organiseerde het R'veerse Jeugdaktie-komité een vijfkamp. Deze 5- kamp bestond uit 1 korte afstandloop; 2 lange afstandloop; 3 hoogspringen; 4 ver springen; 5 balwerpen. De uitslagen waren als volgt: Groep A. Jongens 11-12 jaar: 1 Hans van Rooij; 2 Jo Bouwens; 3 Piet v. Tilborg. Groep B, Jongens van 13- 14 jaar: 1 C. van Vught; 2 A. Emmen; 3 C. van Rijn. Groep C, Meisjes van 11-12 jaar: 1 D. Kieboom; 2 B. Zijlmans; 3 M. v. d. Stelt. Groep D, Meisjes van 13-14 jaar: 1 S. van Bracht; 2 L. Broeders; 3 I. Verschuren. Dank zij het grote aantal deelnemers(sters) en het mooie weer mag deze dag zéér ge slaagd heten.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2