Gemeenteraad Loon op Zand KAATSHEUVEL Herziening uitbreidingsplannen goedgekeurd P. Wijtenburg, Plechtige eerste H. Mis Pater Coomans (M.S.F.) MEISJE P. ORBAN dinsdag- en vrijdagavond a.s. hand- en moesappelen Wegens vacantie gesloten van 16 t/m 23 augustus een bakkerbediende Firma W. Timmermans en Zonen een mannelijke kracht 2 ONDERWIJZERESSEN 4 DE ECHO VAN HET ZUIPEN VAN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 4 AFWEZIG van 13 tot 28 augustus Loon op Zand Loon op Zand „Sacerdos Alter Christus" „De Priester is een andere Christus" Mevr. Knepflé HERENKAPSALON WEGENS VACANTIE gesloten van 14 t.m. 21 augustus Boerenleenbank kantoor Baardwijk wegens vacantie gesloten op Kantoor Waalwijk blijft geopend. TE KOOP BAC. Anti-transpiratie- stift a I. 1.75 GEMEENTE SPRANG-CAPELLE BAKKERIJ SCHOMAKER ASSURANTIËN WAALWIJK vraagt: Verlangd wordt >f- een actieve jongeman, leeftijd ongeveer 18 jaar. >f zo mogelijk ervaring of interesse in het verzekeringsvak. Geboden wordt >f salaris overeenkomstig capaciteiten. werkkring met aandacht voor de persoon lijke hoedanigheden. WAALWIJK (2e klasse) Gevraagd voor zo spoedig mogelijk aan de R.K. Meisjes school, Loeffstraat 72B School met 6 leerkrachten. Voor goed pension wordt bemiddeld; in reiskosten voor gezinsbezoek weekend wordt een tegemoetkoming verleend. Sollicitaties aan de Zeereerw, Heer A. v. d. Bre- kel, Loeffstraat 52, Waalwijk. In zijn vergadering van j.l. vrijdag heeft de gemeenteraad van Loon op Zand als voornaamste agendapunt behandeld het voorstel tot het vast stellen van de eerste herziening van de uitbreidingsplannen. Er waren tegen de voorgenomen herzieningen 'n 8-tal bezwaarschriften ingediend, waarvan er twee door het college van burgemeester en wethouders waren geaccepteerd, te weten een bezwaarschrift van de hoofdingeni eur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Brabant i.v.m. de aanleg van de nieuwe rijksweg 62 Tilburg-Waalwijk-Gorinchem en een bezwaarschift van de fa. J. van Beek Zn. te Kaatsheuvel i.v.m. de bouw van een bungalow. Ten aan zien van de overige bezwaarschrif ten werd door b. w. afwijzend ge adviseerd. De heer Elshout wilde evenwel aan nog twee bezwaarschriften te gemoet komen, n.l. aan dat van G. Bornkamp te Rotterdam en van A. F. M. de Kort te Kaatsheuvel. Door de heer Bornkamp was verzocht om ook aan de percelen ten westen van de Kraanvensestraat een zelfde ge wijzigde bestemming te geven als is gedaan aan de percelen ten oosten van deze straat. Indien ten oosten van de Kraanvensestraat de vesti ging van een bungalowpark moge lijk wordt gemaakt, dan acht ver zoeker het billijk dat ook voor de eigenaren van de percelen ten oos ten van deze straat de mogelijkheid wordt gegeven voor de bouw van althans één bungalow voor eigen ge bruik. De heer Elshout zag geen re den om dit verzoek te weigeren, maar de voorzitter, burgemeester v. d. Heijden, wees er op dat elke grondeigenaar dit wil. Indien nu aan het verzoek van de heer Born kamp wordt voldaan, dan doet men tekort aan de eigenaren die 'n der gelijk verzoek niet hebben gedaan. Bovendien zou het bestaande bun galowpark ernstig in zijn bestaan worden bedreigd, indien iedereen in deze omgeving bungalows zou mo gen bouwen, aldus de voorzitter, die van mening was dat aan de heer Bornkamp geen enkel onrecht wordt gedaan. Komt men echter aan zijn verzoek tegemoet, dan wordt wel aan anderen onrecht gedaan. De heer Beerens schaarde zich vol komen achter het standpunt van b. w. Verder schaarde de heer Elshout zich achter het bezwaarschrift van A. F. M. de Kort, die zich keert te gen de aanleg van een sportpark achter zijn boerderij ten zuiden van de Vaartstraat, ongeveer 40 meter van deze straat verwijderd. De ver zoeker vraagt om deze afstand op minstens 80 meter te stellen, daar hij anders niet voldoende plaats overhoudt voor een kippenren, ko renschelf en veevoeder. De heer Elshout ondersteunde dit verzoek met het argument dat er in de ge meente toch al een groot gebrek aan landbouwgrond is. Bovendien kan men dit sportpark ook elders aanleggen, meende spr. De voorzit ter wees de heer Elshout er op dat dit terrein thans is bestemd voor in dustrieterrein, hetgeen voor de heer de Kort nog onaangenamer moet zijn. In de thans voorgestelde her ziening krijgt dit terrein alleen maar de voorlopige bestemming van sport park. Mocht men t.z.t. nog op dit plan willen terugkomen, dan kun nen op dit terrein nog altijd wonin gen gebouwd worden. Is op dit ter rein echter eenmaal industrie geves tigd, dan is dit niet meer mogelijk, aldus de voorzitter. De raad keurde het voorstel goed, met uitzondering van de heer Els hout, die ten aanzien van de twee genoemde bezwaarschriften wilde worden geacht te hebben tegenge stemd. Goedgekeurd werden verder een 4-tal voorstellen inzake 't verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der l.o.-wet 1920. Het betrof hier medewerking aan de St. Bernardus- school t.b.v. uitbreiding en verbou wing van deze school, aan de r.k. meisjesschool te Loon op Zand t.b.v. het treffen van een aantal sanitaire voorzieningen, aan de St. Theresia- school te Kaatsheuvel t.b.v. de ver bouwing van een schoolruimte tot leslokaal en aan de Mariaschool te Kaatsheuvel t.b.v. uitbreiding van de school met een leslokaal. Ook ging de raad akkoord met 'n wijziging van de legesverordening t.a.v. heffingen ingevolge de Vuur- wapenwet en m.b.t. het afgeven van reispapieren. GRONDTRANS ACTIES De raad hechtte ook zijn goedkeu ring aan voorstellen tot het doen van een aantal grondtransacties. De heer Beerens maakte overigens wel bezwaar tegen de aankoop van 8.07.00 ha grond aan de Paalbaan van L. v. Wijlen te Sprang-Capelle, waaraan de bestemming van nieuw vuilnisterrein zal worden gegeven. De heer Beerens vond een bedrag van 6500.per ha. geen verant woorde prijs en zag het liefst dat b. w. dit voorstel zouden terug nemen. Vlak in de nabijheid van dit terrein ligt ook een geschikt terrein, dat ongetwijfeld voor een lagere prijs zal kunnen worden aangekocht, aldus de heer Beerens. De voorzit ter meende dat spr. een bijzonder slechte kijk op de grondprijzen heeft. Tweederde van bedoelde grond is namelijk cultuurgrond en de hiervoor te betalen schadever goeding is bij de prijs inbegrepen. Met andere door de heer Beerens gesuggereerde terrein is niet bruik baar als vuilnisterrein, omdat vlak daarnaast in de toekomst een nieuw kampeerterrein zal komen te liggen. De voorzitter achtte het terrein van de heer v. Wijlen bijzonder geschikt omdat het buiten iedere woonkern is gelegen. Dit terrein is voldoende voor een vuilnisberging gedurende 25 a 30 jaar. Daarna zal het terrein weer uitstekend geschikt zijn voor bouwgrond of bosgebied. De heer Beerens handhaafde zijn bezwaren, maar verlangde toch geen stemming, waarna het voorstel werd goedgekeurd. Ten behoeve van de aanleg van sportvelden werd verder 0.44.10 ha. aangekocht aan de Baan van A. J. Smulders. Ook hier vond de heer Beerens de prijs wel wat hoog, waarop de voorzitter antwoordde dat hieraan niets te doen is, daar deze prijs wordt vastgesteld door 'n commissie. Van de Gebr. Werther te Kaats heuvel werden aangekocht de wo ningen Berndijksestraat 10, 12 en 14 met de daarbij behorende grond. Verder werd besloten tot het pacht- vrij maken van een perceel van 0.90.00 hectaren in pacht bij C. G. Zwaans, t.b.v. de aanleg van sport velden, alsmede tot het vorderen van het beëindigen van de pacht van W. Mandemakers van een per ceel van 0.24.40 ha., dat benodigd is voor de bouw van woningen in de omgeving van de Loonsedijk. Onbewoonbaar werden verklaard de woningen Zijstraat 8, dr. v. Kes- selstraat 26 en Dreefseweg 27. Ten slotte besloot de raad tot het aangaan van een geldlening van 350.000.met de n.v. bank voor Ned. Gemeenten t.b.v. de vaste fi nanciering van een aantal kapitaals- werken. B.B.A. noeglijke vacantietocht, aanvaardde het gezelschap omstreeks half negen in de besté stemming via Antwer pen en Turnhout de thuisreis naar Kaatsheuvel. CONCERT R.K. TILBURGS OPERAKOOR „CONCORDIA" De rij van instrumentale concer ten in het kader van het midzomer programma in de Efteling, werd door de organisatoren eens doorbro ken door een vocale uitvoering, het geen toch wel een dankbare afwis seling vormde. Of het nu hieraan lag, dan wel de vacantie of het voor zo'n concert uitzonderlijk gunstig weer, de belangstelling was in ie der geval belangrijk beter dan we in het algemeen gewend zijn. Met uitzondering dan echter van de zijde der actieve beoefenaars der edele zangkunst. Het is en blijft een frap pant verschijnsel, dat we reeds zo dikwijls bij de instrumentale con certen moesten constateren, en nu ook bij dit concert, dat de belang stelling, van wie men deze 't meest arts De praktijk wordt waargenomen door R. RAAIJ MA AKERS, arts tel. 2050. Spreekuur: 8-10 uur. Boodschappen: vóór 10 uur. Geneesmiddelen tijdig laten aan vullen, zou verwachten, praktisch nihil is. En men moet bij ons niet meer aan boord komen met het smoesje van het „ongelukkig gekozen tijdstip", want dan pareren wij dit ogenblik kelijk met: „waar waren dan de mu ziekliefhebbers bij de uitvoeringen ter gelegenheid van het muziekfesti val van Apollo, welke soms op de meest gunstige tijdstippen en nog wel in het centrum van Kaatsheuvel gratis te beluisteren waren?" Het Tilburgs Operakoor kwam met een uitgebreid programma van uit sluitend operakoren, waarbij Verdi uitgesproken favoriet was, maar ook Mozart, von Glück, Schubert, Mas- cagni en Gounod aan bod kwamen. Dirigent Jozef van Gestel had in verband met de Tilburgse kermis jammer genoeg niet al z'n discipelen ter beschikking, waardoor het koor belangrijk aan kracht had ingeboet Speciaal de bas-partij was wat aan de lichte kant en daarbij moesten we onwillekeurig met weemoed den ken aan de glansperiode van het plaatselijke Bel Canto, dat bij z'n niet te vergeten Verdi-uitvoeringen onder Jan Tuerlings, over zo'n heer lijke baspartij de beschikking had „Das war einmalOverigens niets dan respect, waarop dit ensem ble het uitgebreide programma pre senteerde. Het kleine groepje teno ren deed het uitstekend en ook de alten en sopranen mogen met ere worden genoemd. Gaarne hadden we, speciaal in enkele Verdi-koren wat meer staccato's gehoord, maar dit blijft uiteraard een kwestie van opvatting. Tijdens een korte pauze traden nog een paar dames-solisten naar voren in solo en duet, en wat zij ons lieten horen was niet alleen gedurfd, maar ook beslist niet on verdienstelijk. Ten slotte een apart compliment voor de pianist Piet Driessen, die zich niet alleen een verzorgd, maar ook uiterst bekwaam en volgzaam begeleider toonde. P.V. „DE LUCHTBODE" Zondag hield de P.V. „de Lucht bode" haar wedvlucht vanuit Noyon, afstand 271 km.; gelost om 9.30 uur met n.o. wind. Deelname 186 duiven. Aankomst eerste duif 13.52.14 uur; laatste prijswinnende duif 15.23.27 u. De uitslag is als volgt; A. Aarts 1, 5, 17; K. van Esch 2; P. v. Gompel 3, 14, 15; A. Spapens 4, 23, 28, 32, 42; G. IJpelaar 6, 33; P. v. d. Velden 7, 11, 13, 18, 30; M. v. Leeuwen 8, 16; Jos v. Dongen P.N. 9, 22, 24; J. Damen 10, 26; A. C. v. d. Velden 12; M. v. d. Ven 19, 25, 27, 29, 31; A. Beerendonk 20, 46; C. v. Dongen 21, 40; H. v. d. Linden 34, 37, 45; M. Maas 35; H. v. d. Vel den 36; C. v. d. Velden 38; P. Ver schuren 39; P. Broeks 41; M. van Steen 43; A. Valk 44. Overduif: P. v. Gompel. BEDEVAART KEVELAER De bedevaarten naar Kevelaer zul len dit jaar plaats hebben op zon dag en maandag 28 en 29 augustus. Zij, die zich hiervoor willen opge ven, kunnen dit doen tot en met 21 augustus a.s. bij G. Broeders, Ven- loonstraat 2 alhier. In de rondvraag hekelde de heer Beerens de onhoudbare vervoers situatie van de B.B.A. Het vervoer is niet alleen slecht doordat men de bussen maar volpropt, maar door de eenmansbediening komt er van de aansluiting op de treinen ook niets terecht. De heer Beerens achtte de tijd gekomen om aan deze wat hij noemde „onhoudbare toestanden" 'n einde te maken en hij adviseerde om in samenwerking met andere ge meenten stappen te ondernemen om aan de monopoliepositie van de B.B.A. een einde te maken. De voor zitter was ook van mening dat er wel het een en ander mankeert aan het vervoer van de B.B.A. en zegde toe, stappen te zullen ondernemen om hierin verbetering te brengen. Een wijziging brengen in de mono poliepositie van de B.B.A. achtte de voorzitter overigens pas mogelijk, indien ook de Rijksverkeersinspectie tot andere inzichten komt dan zij onlangs heeft kenbaar gemaakt. (De Rijksverkeersinspectie heeft n.l. on langs in een rapport aan Ged. Sta ten te kennen gegeven dat het ver voer in de Langstraat 't B.B.A.- vervoer dus goed en voldoende te noemen is. Red.). VACANTIEREIS EN EXCURSIE R.K. WERKMEESTERSBOND Vrijdag j.l. maakten de leden van de R.K. Werkmeestersbond met hun dames een vacantiereis naar België. Aan deze reis had het bestuur te vens een excursie gekoppeld, welke gold een bezoek aan een leerlooierij en bierbrouwerij te Zulte. Om zes uur werd vertrokken rich ting Zundert, waar eerst nog een kop koffie werd gebruikt. Vervolgens ging het via Antwerpen naar Gent. Hier kregen de dames gelegenheid eens naar hartelust enige winkels te bekijken en te bezoeken en daarna volgde de laatste etappe naar Zulte. Na eerst een verfrissing te hebben genoten, trok het gezelschap naar de te bezichtigen leerlooierij. Met veel interesse volgde men hier de behandeling en het prepareren van het product, dat vooral bij de be trokken heren zo'n belangrijke rol speelt bij hun dagelijkse werkzaam heden. Na de looierij volgde dan het bezoek aan de bierbrouwerij. De be reiding van het kostelijke gerstenat was voor de meeste deelnemers iets dat zij nog nimmer van nabij had den meegemaakt en het is dan ook begrijpelijk dat met zeer veel be langstelling en interesse het fabri- cage-proces gevolgd werd. Het is ge noegzaam bekend dat een bezoek aan een brouwerij nooit volledig is geweest, wanneer men niet de ge legenheid heeft gehad de kwaliteit van het brouwsel eens op z'n waar de te schatten. En dat deze kwaliteit ieders goedkeuring wegdroeg bleek wel uit het feit, dat het niet bij pro beren bleef. De directie toonde zich trouwens allesbehalve karig en on der de bekende slagzin „het bier is weer best" kwam nu ook spoedig de juiste stemming. Het laat zich be grijpen dat het hierop volgende di ner in hotel de Zwaan alle eer werd aangedaan en zich bijzonder goed liet smaken. Het dankwoord dat voorzitter J. Ligtvoet dan ook na de laatste gang tot de directies van looierij en brou werij richtte, waarin hij ook de fir ma v. Boxtel-Aussems betrok, die als vertegenwoordiger dezer looierij in Nederland haar bemiddeling bij dit bezoek had verleend, was volko men op z'n plaats en had ieders in stemming. Uiterst voldaan over deze interes sante en leerzame, maar ook ge- Begunstigd door een vrolijk zonnetje trok gisteren om pl.m. 10 uur een plechtige stoet naar de kerk. 't Was pater Michel Coomans m.s.f., die vergezeld door buurt- comité, bruidjes en familie, zijn plechtige Eerste H. Mis zou gaan opdragen. Alles werkte mee om deze dag glorierijk te vie-, ren. De straten waren bevlagd en dit gaf reeds een feestelijk aanzien. In de parochiekerk droeg pater Coo mans zijn eerste H. Mis op, terwijl hij werd geassisteerd als diaken door de Zeereerw. pater Jos. Wijtvliet, oud-plaatsgenoot, van deze Congregatie, en als subdiaken Frater Jo Ekskamp, medestudent van de neomist. Opvallend was 't dat hier zes leden van 't gezin Coomans-Maas aan 't altaar aan wezig waren; vijf waren misdienaars van de pasgewijde priester. Ongetwijfeld heeft er heel wat in veler harten omgegaan in dit bewogen uur. Door het parochieel zangkoor, versterkt door het jongenskoor o.l.v. Frater Angelico, werd de meerstemmige Mis „Responsoriale van J. Gelineau uitgevoerd. Onder de H. Mis richtte de Zeereerw. heer Pastoor Mommers het woord tot de neo mist en zijn familie d.m.v. een feestpredi katie, waarin hij hen hartelijk feliciteerde met het grote goed dat O.L. Heer hen heeft gegeven Een priesterzoon. Van 't begin van 't leven tot 't einde toe is de christenheid in het gelukkige bezit van onze priesters, die allen de mensen trachten te leiden naar het doel dat God ons heeft gesteld. In 't jonge leven van de Neomist ontkiemde reeds vroeg de drang naar 't priesterschap en wel om als missionaris de ongelovigen de weg te doen vinden naar de H. Kerk. Rondom deze ho ge uitverkiezing spon de pastoor met juist gekozen bewoordingen zijn feestrede. Na de H. Mis ging de Neomist met fa milie weer in stoet met bruidjes die de palm der overwinning meedroegen, naar de ouderlijke woning. Op het middaguur was 't een intieme bijeenkomst voor het huis van de familie Coomans, want toen werden de cadeaus aangeboden der bunurt en van de parochie. Dit werd omlijst door de oude zangvereni ging „Echo der Duinen". De feestelijke aanbieding werd geopend door het Cantate Domine. Als eerste opende de heer J. v. d. Steen, als voorzitter der Buurtvereniging Bergstr.- Kerkstraat-Klokkenlaan, de rij der spre kers. Onder de titel „De priester is een an dere Christus" wist hij treffend de Neo-, mist en zijn familie te feliciteren. Veel is er omgegaan in uw harten - aldus de voor zitter deze morgen, toen uw zoon de trappen besteeg. Het is een geluk bij deze grote uitverkiezing namens de buurt en de gehele Loonse bevolking u te mogen feli citeren. Eén uit ons midden heeft het scho ne priesterambt aarvaard en juist daarom voelen wij ons thans - ja de gehele ge meenschap - één met deze priester, 't Is een groot geluk tot 't priesterschap geroe pen te zijn. Woorden schieten te kort om dit te uiten, doch het medeleven der gehele parochie bevestigt dit. Namens de buurt overhandigde hij Pater Coomans een schrijfmachine en een fiets, welke hij wellicht dagelijks zal gebruiken. Van de Loonse gemeenschap, die spontaan deze dorpsgenoot een cadeau wilde aanbie den - want het is immers een parochieel feest - kon de voorzitter een koorkap met velum aanbieden. Gezien de grote beschei denheid van de Neomist was 't moeilijk om een goede keus te doen, doch hij hoopte dat deze cadeaus hem welkom zouden zijn. Het gebruik hiervan zou zeker de band nog hechter maken met Loonopzand. Daar de Pater tot de Congregatie van de H. Familie behoort droeg hij deze cadeaus over aan de communiteit van het Klooster. Spr. hoopte dat de taak die de pater op z'n schouders had genomen glorievol zou zijn. De tocht naar de kerk, hedenmorgen, is gedaan met palmtakken; moge de taak ook vredevol zijn. Loonopzand zal hem vol gen als apostel in gedachten en gebed. Namens „Echo der Duinen" sprak de heer H. v. d. Heunvel, die zei, dat de groot vader van de neomist lang lid der vereni ging was. De vereniging heeft veel lief en leed van Loon meegemaakt. Hij feliciteerde dit gehele gezin en Loonopzand met dit Priesterfeest. Moge Pater Coomans een ge trouw volgeling zijn van O. L. Heer als pater van de H. Familie. De paters uit Kaatsheuvel zijn ons reeds lang vertrouwd i.v.m. de assistentie in Loon, daarom is een felicitatie aan deze congregatie hier op z'n plaats. Hij besloot zijn toespraak met de woorden „Moge de neomist een vrucht bare functionaris zijn in dienst van God, in deze woelige wereld. In het dankwoord sprak pater Coomans tot allen die voor dit feest in de buurt en in Loon gezorgd hadden, zowel voor 't werk, de gaven en de steun, die velen hebben ge bracht. Dit offer was voor hem een enorme steun en betekent veel voor hem in de toe komst. De voorzitter, de heer v. d. Steen dankte hij speciaal voor zijn mooie woor-. den. Als vertegenwoordiger van Christus zag hij de waardigheid van 't priesterschap. Onder alle omstandigheden zou de priester met alle Loonse mensen meeleven, waar ook ter wereld hij zich zal moeten begeven. De poene kleur van de koorkap, die H van t jaar in gebruik is, zal in de kloostercom muniteit bij de diensten Loonopzand verte genwoordigen. Nogmaals dankte de Neo mist voor de cadeaus die zo spontaan wer den aangeboden. Even memoreerde hij de nog onlangs ontvallen voorzitter der Buurt schap, dhr. P. van Beers. Vandaag (maan dag) zal hij voor hem en voor de zaterdag begraven C. J. van Rooij de H. Mis op dragen. Hartelijk dankte hij de heer v. d. Heu vel voor de mooie medewerking van de zangvereniging. Nu deed het de priester goed eens iets te mogen aanhoren, waaraan hij zelf zo dikwijls heeft meegedaan en ge- derigeerd voor vele anderen. Hierna gaf de jonge priester aan alle voor de eerste maal zijn Priesterlijke Zegen. Zijn woorden heb ben velen hier ontroerd. Deze huldiging zal lang in herinnering blijven. In 't parochiehuis werd om 2 uur een receptie gehouden, waaraan iedereen wel haast heeft deelgenomen. Hiervan is een zeer druk gebruik gemaakt cn we bemerkten er vele priesters en stu denten en collega's van de Neomist, als mede zijn leraren en misionarissen van de H. Familie. De cadeaux waren in de zaal uitgestald, o.m. zagen we er de prachtige zilveren kelk, welke een cadeau was van de ouders en broers en zusjes van de Neo mist. Eveneens in processie toog de neomist naar de kerk om daar om 4.30 uur het plechtig Lof te celebreren met assistentie. In zijn dankrede betrok de Eerw. Pater Coomans allen die het hem mogelijk heb-, ben gemaakt tot het Priesterschap te komen, vooral zijn ouders, voor wie het een zware taak is geweest, doch 't is Gods wil geweest, die hem tot deze roeping heeft uitverko zen. Op de dag van zijn Priesterwijding, zo zei de Neomist, heeft hij de grootste dag van z'n leven mogen meemaken, het was n.l. zijn grote vreugde: het werk van Chris tus te mogen voortzetten, 't Is een uitver kiezing als men ziet dat een vierde tot een vijfde deel der studenten wordt gewijd. Dc opkomst in 't Lof was weer een bewijs van dankbaarheid. Hij sprak over dienst baar zijn als middelaar naar 't voorbeeld van het H. Evangelie, overal waarheen zijn opdracht ook zal zijn. Met goede moed zal de jonge priester de wereld in gaan, met vertrouwen op God en zijn Confraters. Veel steun cn gebed heeft de Pater ge had van Loon op deze weg. Zijn hoop is dat te mogen hebben in de grote wereld, waar in zijn opdracht zal worden vervuld. De pa ter besloot met 't gebed, dat hij aan allen heeft uitgedeeld: „Almachtige God, zie goedgunstig neer op allen die mij tot steun waren op de weg naar 't Priesterschap en maak hen deelachtig aan de genade van het Offer dat ik dagelijks mag opdragen". Na het Lof diende Pater Coomans de eerste doop toe. Een serenade werd '6 avonds gebracht door Harmonie Concordia. Bij monde van de heer E. van Hoorn, voorzitter, werden felicitaties gebracht aan deze Priesterzoon en familie. De jarenlange voorbereiding is - aldus de heer van Hoorn - voor hem, als voor heel Loonopzand van een bijzon dere betekenis. Deze roeping vergt veel van de huidige priesters. Hij wenste hem alle goeds voor de toekomst. Pater Coomans dankte zelf voor deze muzikale hulde en zal trachten evenals Con cordia, het hoogtepunt te bereiken, niet op muzikaal gebied doch met Gods hulp op geestelijk gebied. Zij heeft een ideaal na- gestreeft in de afgelopen 50 jaren; ook ik heb een groot doel, dat ik bij m'n priester wijding op 24 juli aan God beloofde te bereiken." Vervolgens kwam de harmonie Sophia haar muzikale huldiging brengen. De voor zitter de heer J. v. d. Heuvel sprak even eens de priester en diens familie toe. ..Drie priesterzonen uit Loonopzand zijn reeds toegetreden tot deze Congregatie, dit im mers een mooi resultaat is. Toen zij 60 jaar geleden zich nedrig in Kaatsheuvel vestigden, wat er veel werk in dc Wijngaard Gods. Moge ook gij dit werk als uw ideaal beschouwen en het straks in de praktijk brengen". De neomist was getroffen door zijn pas-, torale woorden. Na zijn studie, welke nog een jaar zal duren, zal hij de bestemming krijgen om zich aan de praktijk te gaan wijden; 't priesterambt, zo zei hij, is het hoge doel, waarheen God hem geleid heeft; moge hij hierin ook het ideaal nastreven' zoals dat Sophia op haar terrein doet. De avond werd verder in huiselijke kring voortgezet. De familie en neomist felici teren wij eveneens hartelijk met deze bij zondere uitverkiezing. Pater Coomans, Ad Muitos Annos! GEVRAAGD: voor halve dagen Mr. van Coothstr. 56 Waalwijk Parfumeriën en toiletartikelen Grotestraat 215 Waalwijk Nu weer volop o.a. de bekende James Grieve. W. SMULDERS Baan 5 Kaatsheuvel Huisvrouwen met verstand kopen kaas en vleeswaren. Woensdagmiddag bij de kaas- keizer. Prima kaas 22, extra volvet 25, belegen 28, boerenham 40, ham- punt 20, prima varkens worst 25 per 100 gr., gerookt spek 40 per 500 gr., bijna 1 kg. mager hachévlees 200. DE KAASKEIZER Wij hebben Drogisterij van Amelsvoort Aan de Markt, Kaatsheuvel Telefoon 2286 De burgemeester van Sprang-Capelle maakt bekend, dat wegens zijn vakantie, van 9 t/m 23 aug. 1960 door door hem GEEN SPREEKUUR wordt gehouden. de Burgemeester M. VAN PROOIJEN Sprang-Capelle, 6 aug. 1960 Pastoor Kuypersstraat 18 - Tel. 2968 - WAALWIJK Aan bovenstaand adres wordt gevraagd Met eventuele vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties met de hand geschreven, in te zenden aan ge noemde firma.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 4