FILMJOURNAAL DRUNEN fnWË Luxor Musis Sacrum BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F DE 3 GETROUWEN mBSÊ vAihl? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 „RIO BRAVO" Het gaat weer van dik hout zaagt men planken in deze spec taculaire western met de laconie ke John Wayne in de hoofdrol en het kleine stadje Bio Bravo gaat er helemaal van ondersteboven. I)e oorzaak van alle narigheid is natuurlijk weer een stel schur ken, dat onder aanvoering van 'n zekere Nathan Burdette de she riff John Chance (John Wayne) wil beletten dat deze Joc Burdet te, die een ongewapende tegen stander brutaal heeft neergescho ten, aan de justitie uitlevert. Na than trommelt zijn handlangers op en omsingelt het stadje, waar de sheriff het moet zien te rooien met twee revolvervluggc jongens Dude (Dean Martin) en Colorado i Ricky Nelson). Om voor de she riff de poort naar een betere toe komst te openen, is er ook nog een alleraardigst meisje, een ze kere Feathers (Angie Dickinson) die eigenlijk alleen maar dient ter versterking van het moreel der troepen. Enfin, er wordt duchtig geschoten en de situatie voor de brave sheriff wordt er piet beter op. Maar juist als de boosheid meent het zaakje ge wonnen te hebben, gebeurt er iets dat ons geloof in recht en wet staande houdt. Het schur- kendom wordt opgeruimd en de sheriff, ook niet van gisteren, gaat er met Feathers tussenuit. Rondborstig vakantievermaak. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „DE INSPECTEUR-GENERAAL" U kent ongetwijfeld de heer Dannv Kaye, die in zijn films avonden vol kostelijke humor om zich heen strooit. En als heer lijk luchtig vakantievermaak kunnen wij u dan ook zijn „In specteur-Generaal" van harte aanbevelen. Natuurlijk is Danny geen inspecteur, laat staan een generaal. Hij is doodeenvoudig de hulp van een rondtrekkende kwakzalver en stapelt de ene stommiteit op de andere. Toch loert het geluk op hem in het kleine stadje Brodny, waar de vroede vaderen in angst en beven zitten want de keizerlijke inspec teur-generaal is op komst. En omdat de vroede vaderen allen boter op hun hoofd hebben, is dit bezoek helemaal niet welkom. Omdat echter niemand weet hoe de keizerlijke inspecteur er uit ziet en er geruchten gaan dat hij zwaar vermomd door het land trekt, wordt Danny er voor aan gezien. De rest kunt u gemakke lijk raden: de ene dolle situatie na de andere, totdat de echte in specteur-generaal op de proppen komt. Toch houdt Danny er een burgemeestersbaantje en een lief meisje (Barbara Bates) aan over. Maandag om 6 en 8.30 uur, woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „VIJF POORTEN NAAR DE HEL" Een bruut en nogal wild ver haal tijdens de burgeroorlog in Vietnam (1950). Een hospitaal kamp in de rimboe wordt over vallen door de partisanen onder leiding van Chen Pamok (Ne ville Brand). Twee doktoren en zeven verpleegsters worden door Pamok meegevoerd naar z'n slot, waar zijn grootvader ernstig ziek ligt. Hij geeft hen het bevel zijn grootvader te genezen, maar de doktoren weten dat de man ten dode is opgeschreven. Pamok weet het zo te spelen dat een van de verpleegsters, Athena (Dolo res Michaels), gedwongen zijn vrouw wordt. Inmiddels heeft hij doktoren en verpleegsters te ver staan gegeven dat allen zullen worden gedood indien zij er niet in slagen zijn grootvader te red den. Tijdens de operatie trachten de gevangenen te ontvluchten, waarbij echter de doktoren wor den neergeschoten. De vrouwen weten echter met enkele wapens te ontkomen, maar worden ach tervolgd door Pamok. Het wordt een wilde jacht, waarbij de par tisanen zware verliezen lijden. Maar ook van de verpleegsters blij ven er nog slechts drie over, onder wie Athena, die in een laat ste gevecht Pamok neerschiet. Een realistisch verhaal voor 18-jarigen. Van vrijdag tot en met zondag. „TWEE SCHATTIGE MEISJES IN RIO" Die twee schattige meisjes zijn Margaret (Jill St. John) en Betsy (Carol Lynley) Dean, dochters van een Amerikaans psycholoog, die in Zuid-Amerika hals over kop verliefd raken en ten slotte, na veel tegenstrubbelingen van hun ouders (Clifton Webb en Ja ne Wyman) in het huwelijk tre den. Het is een vrolijk en zon nig verhaal met natuurlijk veel „samba" en „cha cha cha". Pa en moe worden ten slotte ook gegre pen door het Zuid-Amerikaanse ritme en daarmee is dan iedereen tevreden, ook de toeschouwer die zich met deze romantische film goed zal amuseren. Maandag om 6 en 8.30 uur, woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „DE LAATSTE ROBIN HOOD" Voor de jeugd is er woensdag 17 augustus om 10 uur, 2 uur en 4 uur een speciaal vakantie-mati nee, waarin vertoond zal worden de spannende middeleeuwse avonturenfilm „De laatste Robin Hood". Deze filmvoorstelling heeft plaats in het kader van het jeugd-vakantiewerk in Waalwijk. De entrée bedraagt slechts 25 cent. Zwemsport HEREN-ZWEMPLOEG VOOR ROME Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft maan dagavond besloten de voordracht van de KNZB ten aanzien van de uitzending van een heren-zwem ploeg naar de Olympische Spelen slechts gedeeltelijk over te ne men. Nederland zal in Rome niet zijn vertegenwoordigd op de 4 x 2U0 meter vrije slag. De volgende zwemmers zijn aangewezen. 100 meter vrije slag: Ronnie Kroon en Jan Bouwman. 100 meter rugslag: Jan Jiskoot. 200 meter schoolslag: Wieger Mensonides. 200 meter vlinderslag: Gerrit Korteweg en Bert Sitters. 4 x 100 meter wisselslag: Jan Jiskoot, Wieger Mensonides, Ger rit Korteweg en Ronnie Kroon. Reserves: Bert Sitters en Jan Bouwman. Als elfde speler voor de water- poloploeg werd aangewezen Wim v. Spingelen (HZ en PC). De Nederlandse afvaardiging zwemmen, schoonspringen en waterpolo zal in Rome onder lei ding staan van de volgende offi- sials: chef d'équipe: S. Bolman, leider heren-zweinmenJ. Buis kool, leidster dames-zwemmen: mevr. A. Vlothuizen-Foursoff en mevr. I. Koster-van Feggelen, lei ders waterpolo: F. Kuyper en C. Braasem, leider schoonspring- sters: J. Braamzeel. De heer Jan de Vries, voorzit ter van de KNZB, verstrekt hier op de volgende commentaar: (Met verontwaardiging heeft het be stuur van de KNZB kennis geno men van het besluit van het NOC tot het niet uitzenden van een 4 x 200 meter vrije slag-ploeg. Het bestuur acht deze beslissing on aanvaardbaar en onbegrijpelijk, gezien de normen, die naar de mening van het zwembondbe- stuur ziin toegepast bij het aan wijzen van de deelnemers in an dere „meetbare" takken van sport. Het bestuur van de KNZB heeft hierna het besluit genomen, zich bij wiize van protest tegen 't van zoveel ondeskundigheid en on welwillendheid getuigende NOC- besluit, niet te laten vertegen woordigen op de Olympische bij eenkomst, die zaterdag 13 augus tus in het Kurhaus te Schevenin- gen wordt gehouden. Wielrennen DE NIEUWE WERELDKAM PIOENEN WIELRENNEN George Stoltze: Deze 27-jarige Oostduitser, afkomstig, uit Er furt, is pas aan zijn eerste jaar als stayer toe. Deze winter debu teerde 'hij als rolrijder in de See- len Binderhalle van Oost-Berlijn. Stoltze, die amateur blijft, is ook een behoorlijk wegrenner. Hij vertegenwoordigde dit seizoen zijn land o.m. in de Ronde van Egypte en in Berlijn-Warschau- Praag. "Berryl Burton: De nieuwe we reldkampioene achtervolging is tuinierster op een grote hoeve. Ze is gehuwd met een winkelbe diende uit Morlej' en heeft een dochtertje van drie jaar. Berryl is kampioene van Engeland ach tervolging en bezit ook de kam- pioentitel van haar land op de weg. Zij komt in Engeland regel matig uit in de z.g. gemengde wedstrijden, dames en heren sa men, en behaalde hierin reeds vele mooie successen. Haar tijd over de drie kilometer in Leipzig was 5 min. 6 sec., wat neerkomt oj) een gemiddelde van meer dan 43 km. per uur. Galina Ermolaeva: Deze blon de 23-jarige studente uit Moskou werd voor de derde maal in suc cessie wereldkampioene der da messprintsters. Evenals 't vorig jaar in Roccourt ging de beslis sing tussen Galina en haar land genote Valentina Pantilova. De ze laatste heette toen echter nog Valentina Maximova. Deze win tert rad Valentina in het huwe lijk te Tula. De tijd van Galina Ermolaeva over de 200 meter was 13.9. Marcel Delattre: Deze 20-jarige militair uit Puteau die onze land genoot Henk Nijdam in de finale achtervolging versloeg, is de oud ste van negen kinderen uit een arbeidersgezin. Vorig jaar in Amsterdam werd hij vierde in 't wereldkampioenschap achtervol ging. Als wegrenner is Delattre niet tot grote hoogte geklommen. Zijn voornemen om berocpsren- ner te worden, kan hij vooreerst nog niet verwezenlijken, aange zien 'n Franse militair niet naar de beroepsklasse mag overgaan voor het einde van zijn dienst plicht. Antonio Maspes: Met een tijd van 11,6 over de laatste 200 me ter mocht Antonio Maspes zich voor de vierde maal in het kam pioenstricot der beroepssprinters laten hijsen. Deze tijd was noch tans niet de snelste van de Itali aan. In de halve finale tegen de Belg Jos de Bakker die onz'J land genoot Jan Derksen voor de der de plaats klopte, verwezenlijkte de 28-jarige Milanees een tijd van 11,2, wat neerkomt op een gemiddelde van 64 km. 285 meter per uur. Santé Giardoni: Deze 21-jarige Italiaan had dit seizoen reeds de grote prijzen van Parijs, Kopen- geschreven, voordat hij naar Leipzig kwam om zijn landge noot Gasparella als wereldkam pioen op te volgen. Hij is wereld recordhouder over de 200 meter (in 11 sec.) en over de kilometer met vliegende start. Hij wordt op 1 januari 1961 beroepsrenner en is voornemens samen met Gaspa rella koppel ritten te betwisten. Rudi Altig: Na zijn titel als amateur, verleden jaar in Am sterdam behaald, werd Rudi Al tig nu in Leipzig wereldkampi oen der beroepsrenners. In de kwartfinale liep hij de Deen Pe tersen na zes ronden in. In de halve finale trok de Italiaan Le- andro Faggin aan 't kortste eind en in de finale moest de jeugdige Zwitser Willy Trepp in Altig zijn meerdere erkennen. Altig komt uit voor het Franse rijwielhuis Rapha- Geminiani. Als wij deze regels neerschrij ven, moeten er nog drie regen boogtruien betwist worden, n.l. prots stayers en de wegtitels zo wel voor profs als voor amateurs en hopelijk zal in een van deze drie een landgenoot met de eer gaan strijken. Filmjournaal Sprang-Capelle ±-±c3mÊÊtÊm 163). Héél laat diezelfde avond stap te Bolle Bongers uit de trein aan de halte van Siebaltjebaarlo, de woonstee van de wonderspeler Karei Kleuntjes. „Waar zou ik Karei Kleuntjes kunnen vinden?" vroeg hij aan de dienstdoende stationsbeambte, toen hij zijn kaartje af gaf. „Zo, zo... mot je onze Karei hebben" zei de be ambte. „Nou, dat treft dan hè, want hij is weer een dagje thuus, Hij heeft dat rare leren broekie uutgetrokken en hij werkt weer on het land van zien va. Maar zo als gewoonlijk zul je hem nou wel in 't „Peerd van Ome Loeks" kennen vinden. Da's een soort koffiehuis, vat je? Daar gaat-ie altijd een potje biljarten. Daar is ie erg goed in." „Bedankt voor de tip, makker", zei Bongers. „Dan zal ik maar 'es op 't Peerd van Ome Loeks afstappen." En zie, daar liep de Boile al door de stille straatjes van het vrien delijke dorpje Siebaltjebaarlo. Wc zien trouwens ook, dat de stationsbeambte gelijk had ge had, toen ie zei, dat Karei wel te vinden zou zijn in de herberg. Toen Bongers daar namelijk breed lachend en joviaal binnen trad, was Karei juist bezig een gave serie van 964 ballen af te sluiten met een losse band over de roojc. Dat scheen iedereen daar doodgewoon te vinden, want een andere speler zei: „Zo, dat bennen er weer bijna duizend, jong. Nou ik." Meer zeggen ze in Siebaltjebaarlo niet en lat is ook niet nodig, want achter die paar simpele woorden steekt een war me, diepe vriendschap, die even sterk is als de klei van het wijde land... Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door HENRIC VAN NORCH 31). Ze wisten eigenlijk niet op wie ze het meest verbolgen moesten zijn, op hun bloedverwante of op de avonturier, die haar aan de haak sloeg. Toen ze de dag van hun huwe lijk hadden vastgesteld, was Hein naar de pastoor gegaan om deze daarvan te verwittigen. Na de ge bruikelijke kerkelijke ceremoni ën zouden dan straks Grete en Hein in de kerkelijke registers worden bijgeschreven. Hein had aan Grete voorgesteld dat hun bruiloft op aartsvader lijke Saksische manier gevierd zou worden. De „neuger" zou bij ieder huis kondschap er van doen en eenieder in het dorp, die er voor voelde, zou kunnen komen en zich zat eten en drinken. Hij wilde, dat 't feest bij Mar tens aan huis gehouden zou wor den. De boerin had eerst zwak geprotesteerd: wat een bom dui ten zou dit moeten kosten. Maar de Schrale had geantwoord, dat dit niemendal betekende. AI zou den ze er bij wijze van spreken ook een koe voor van de stal moeten halen, dan nog zou de bruiloft op oud-Drentse manier moeten worden gevierd. Grete had er tenslotte in toe gestemd en aan Hein gezegd, dat hij aan Martens de orders zou ge ven. Deze had echter de kastelein laten komen om met Grete te overleggen; die wist beter dan hij wat de gewoonten waren bij dergelijke gelegenheden op het Drentse platteland. De bruiloft bij Martens slaagde uitstekend. Nadat de ceremoniën in de kerk waren beëindigd, had den Grete en Hein, die in een de gelijk nieuw pak waren gestoken, zich naar de herberg van Martens begeven, waar ze door de vrien den, die Hein en de Buik zich reeds in Norg hadden gemaakt, juichend waren ingehaald. Hein want iedereen begreep dat deze 't was, die dit had door gedreven maakte met dit roy ale, ouderwetse feest een goede beurt bij de inwoners van Norg. De zondagavondvrienden van de beide getrouwen hadden de ge lagkamer en de deel versierd met sparregroen waartussen bloemen van papier of stof. Over de belangstelling van de dorpelingen, die zich uitte in het bezoek, mocht men niet klagen. Hierbij moest men er rekening mee houden, dat Grete slechts en kele vrienden had, dat al haar fa milieleden demonstratief van het feest weggebleven waren en dat zelfs buurman Andries, de Schul- te, verstek had laten gaan. De waardering van het festijn was natuurlijk ook tweeërlei. De vrienden en goede kennissen van 't bruidspaar waren vol lof over alles wat werd geboden, over al de eetwaren en dranken, die met milde hand waren geschonken. Zij, die niet aanwezig waren ge weest, smaalden over deze wat zij noemden bluf en grootdoenerij de familieleden van de boerin vreesden, dat Grete nu helemaal haar verstand had verloren door in deze slechte oorlogstijd zo met het geld te smijten. Het kon, meenden deze afwezigen, alleen in het brein van verdoolden op komen, om in zulk een armoedi ge tijd een dergelijke slemp- en zuippartij aan te richten. Maar toch, alles bij alles, Schrale Hein was bij het grootste deel van het dorp in één dag po pulair geworden. Het was nog winter; landwerk kon er nog moeilijk verricht wor den, maar Hein en de Buik zaten niet stil. Ze haalden planken en pannen van de timmerman in het dorp en bouwden een flinke bij enstal. Hein ging daarop de bij enhouders langs en kocht 'n tien tal volken, zodat de grondslag voor de stal was gelegd. De paardenstal bood ruimte voor twee dieren. Hein zorgde al spoedig, dat de bruine ruin een metgezellin kreeg in een mooi gebouwde jonge merrie. De schaapskooi werd uitge bouwd en de kudde dieren door aankoop belangrijk vermeerderd. Mest moest er komen voor het nieuwe land, dat Hein wenste aan te maken. De veestapel werd uitgebreid met een paar jonge koebeesten. Toen de winter was geweken en de vorst geheel uit de grond was, zocht Hein een paar flinke dagloners. Onder zijn toezicht en zo nu en dan werkten hij en de Buik zelf ook hieraan mede met de spade in de hand werd begonnen met de ontginning van een stuk gunstig gelegen heide met een flinke humuslaag. De Schrale hoopte hiervan zonder buitengewone bemesting 'n goed stuk greide te kunnen maken. Oudere boeren, die meenden zich 'streng te moeten houden aan een aartsvaderlijke wijze van be drijf vieren, schudden hun wijze koppen over de voortvarendheid van de nijboer en ze mompelden: hardlopers zijn doodlopers. Maar Hein stoorde zich in zijn arbeid en plannen aan niets en niemand. Het scheen, alsof het boer zijn, het vooruitbrengen van de hoeve met al zijn toebehoren een heili ge roeping voor hem was. De Schrale had het hele bedrijf tot in alle kleinigheden spoedig in zijn hoofd. Gelijk bij de mees te boerderijen was het grondbezit groot, maar het meeste bestond uit meer of minder schrale heide grond. En dan waren daar nog de uitgestrekte markegronden, die aan de boeren gezamenlijk toebehoorden en waar de sche pers hun kudden weidden. Behal ve op enkele bunders veenachti ge heide had Hein voor ontgin ning ook zijn blik laten vallen op een deel van het met hakhout be groeide grondbezit. Als straks de meimaand in het land was en de sapstroom door de stammen trok wilde hij het eikenhakhout vellen en van de dure schors ontdoen. Berken en elzen, noot en lijster bes, vogelkers en vuilboom zou den later tot brandstof worden bestemd en als de herfst weer in het land was, zouden de overblij vende stobben worden gerooid. De Schrale legde een boekhou ding aan; hij wilde weten wat voor het bedrijf het meest renda bel was: het weidebedrijf of de akkerbouw. Hij vond het dwaas, dat niet een der boeren, wier me ning hij hierover had gevraagd, hem met cijfers over dit vraag stuk kon inlichten. Het zou ook niet gemakkelijk zijn, om dit pre cies uit te zoeken, omdat beide delen van het bedrijf in elkaar grepen, maar Hein wenste niet uit sleur en zonder de minste grond het platgetreden paadje te lopen, dat de meeste boeren lie pen, omdat hun vader en groot vader tot in 't zoveelste geslacht dit ook hadden gelopen. O, Hein had zovele plannen. Hij wilde weten of het de moeite waard zou zijn om de venen hier in de buurt aan te snijden, gelijk men dat in Leek en Roden deed. (Wordt vervolgd) ZONDAGDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: Dr. v. d. Wouw. GESLAAGD. Voor het diploma costumière slaagde te 's-BoschLini Smits uit Elshout. FILMAGENDA. Zaterdag 13 aug. De Dikke en de Dunne bij de Mensen eters; alle leeftijden. Zondag 14 aug. 2 uur en 4 uur: (2 uur is een speciale jeugdvoorstelling). Zondag 14 aug. 6.15 uur; maandag 15 aug. 8.30 uur: Zij vochten als Helden, 18 j. Zondag 14 aug. 8.30 uur, maandag 15 aug. 6.15 uur Nackt wie Gott sie schuf, 18 jaar. Woensdag 17 aug. 8 uur: Culturele avond, Hongaarse rhapsodie, 18 jaar, alles Hoge Braken. BURGERLIJKE STAND JULI 1960. Geboren Ronald zv G Kamst-Leenen - Franciscus zv C v Spijk-v Wezel - Cor- nelis zv A Klerkx-de Leijer - Johanna dv G v Drunen-v Spijk - Mirjar.da dv H Lief- ting-v d Lee - Geertruda dv J Marisaal- Hamers - Martinus zv A v Sluisveld-v Drunen - Anna dv H v Spijk-v Oijen - Johanna dv H Brok-Pulles - Elisabeth dv P Verhoeven-Smits - Anita dv A Na- buurs-v d Cruijsen - Nicolaas zv J Vas- seur-Oswald - Wilhelmus zv H Kivits- IJpelaar - Antonius zv A Tausch-Smits. Overleden Cornelia M de Bont 60 j ev P A C v Huiten - Wilhelmina C Rooth 83 j wed v C J Wiegel. Gehuwd A v d Heijden 30 j te Vlij men en M C J v Ierlant 23 j te Drunen - J J Vrijhoeven 28 j en W G v d Wiel 24 j beiden alhier Th C C de Pfeffer 28 j te Waalwijk en I A de Vaan 22 j alhier. „ABBOTT EN COSTELLO BIJ DE KANNIBALEN" Een rijke jongedame, Diana Emerson (Hillary Brooke) geheten, interesseert zich bijzonder voor een expeditie naar het bin nenland van Afrika, maar moet daarvoor de beschikking hebben over een kaart die voorkomt in een overigens uitverkocht boek. De mooie Diana vertelt er niet bij dat zij deze expeditie wil maken in gezel schap van twee gangsters om de Oebangi- stam van kostbare diamanten te beroven. De chef van een warenhuis, Buzz Johnson (Buzz Abbott) stelt zijn bediende Stanley Livingstone (Lou Costello) aan Diana voor als een beroemd jager, die de Afrikaanse wildernis op zijn duimpje kent. Het slot van de kennismaking is ten slotte dat Buzz en Stanley de reis naar Afrika mee zullen maken, nadat Stanley heeft verklaard dat hij de kaart uit zijn blote hoofd kan teke nen. Stanley en Buzz, die Afrika nog nooit gezien hebben, raken tijdens de expeditie natuurlijk in de dolste verwikkelingen. Er komen leeuwen, apen en kannibalen aan te pas, maar het slot van het zotte avontuur is dat Buzz en Stanley weer heelhuids in New York arriveren. Een echt pretentieloos vakantiefilmpje. Zaterdag om 8 uur en zondag om 4 uur. Toegang alle leeftijden. Deze film draait ook maandagmiddag om 2 uur voor de jeugd. „ZIJ VOCHTEN ALS HELDEN" Een stukje tweede wereldoorlog op het schiereiland Bataan vlak na de verrader lijke overval van de Jappen op Pearl Har bour. De troepen van generaal MacArthur moeten steeds verder terugtrekken voor de opdringende Japanse troepen. Het verhaal concentreert zich verder op de wederwaar digheden en ten slotte de ondergang van een patrouille van 13 Amerikanen, die op dracht hebben om een brug te vernietigen en onder vuur te houden, zodat de Jappen geen kans krijgen het zware materiaal ver der te vervoeren. Een voor een vallen ech ter de Amerikanen onder het vuur van Ja panse sluipschutters. De laatste is sergeant Dane, die staande in zijn eigen graf het vuur opent op een nieuwe Japanse aanvals- gojf. Zondag om 6.15 uur en maandag om 8.30 uur. Toegang 18 jaar. „NACKT WIE GOTT SIE SCHUF" Een emotioneel en dramatisch Duits film werk, waarin zoals dat heet twee werelden met een klap op elkaar botsen. Zondag om 8.30 uur en maandag om 6.15 uur. Toegang 18 jaar. „HONGAARSE RHAPSODIE" In de culturele woensdagavond-cyclus kunt u enkele boeiende uren beleven met een boeiend filmverhaal, gedragen door meeslepende onsterfelijke muziek. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wed vlucht vanuit Ciney, afstand 157 km. De eerste duif werd gcconstatcert om 2.31.10 en de laatste om 3.53.20; de prijzen werden als volgt behaald: Albert van Zeist 1, 46; A J Ophorst 2, 66; C Boezer 3; A Snap haan 4, 5, 21, 49, 78; J. v Zeist 6, 7, 22, 23, 27, 41, 69, 76, 77; Joh Sterrenburg 8, 9, 52, 53; Gebr v Os 10, 35; C v Til-, borg 11, 24, 30, 32, 64, 73; A van der Schans 12, 56; A Spuijbroek 13, 16, 65; A v Tiggelen 14, 45, 58; D v d Schans 15, 25, 44, 57, 74; A Vos 17, 18, 40, 42, 59, 70; M Netten 19; F de Jong 20, 38; L Vos 26; G Janson 28, 33, 48; G Rozenbrand 29, 54, 55; P de Meter 31, 60, 62; G Vos 34; S de Louw 36, 71; H van Zeist 37, 75; C Verhagen 39; M Mesch 43; J Pols 47, 51; P W v Rooij 50; Joh de Jong 61, 63; A van Campen 67, 68; N Treffers 72. Er werden ingemand 360 duiven. COPYRIGHT STUDIO AVAN

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2