waaLwijkse en LanqstRAAtse couRant WAALWIJK IwyLj Schoolétuis schooltassen Diplomatentassen Schrijfmappen PRISMA TRIMBACH VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 - 82e JAARGANG No. 66 ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 20 en zondag 21 aug. Arts Dr. Langemeijer. Apotheek Nijman. Drogisterij MIOCH N. H. KERK WAALWIJK Zondag 21 augustus 1960 10 uur: Candidaat J. Bezemjer uit Waalwijk. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 21 augustus 1960 10 uur v.mi. en 2.30 uur n.m.: Ds. J. C. de Bie te Aalst (Gld.). N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 21 augustus 1960 9 u. v.m.Ds. C. B. Schuurman GEREFORMEERDE KERK Zondag 21 augustus 1960 Willem van Oranje College: 9.30 en 3 uur: Ds. W. B. van der Meulen. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags 10.00 u.17.00 u. Zondags 12.00 u.13.00 u. NETTY VAN KEMPEN Pedicure - Chiropodiste Thorbeckel. 43, tel. 2922, Waalwijk EERVOLLE OPDRACHT Z.H. Exc. Mgr. W. Bekkers, bis schop van 's-Bosch, heeft aan de weleerw. heer W. J. J. Adriaanse, oud-Waalwijker, eerder kapelaan te Loon op Zand en thans te Vught, opdracht gegeven de studie voort te zetten in de moraal-theologie te Rome. AMERIKAANSE BEWONDERING VOOR WAALWIJKSE (FA. VES- TERS) SCHOENINDUSTRIE. „Bij alle indrukwekkende zaken welke Amerika te bieden heeft heb ik toch één ding kunnen constate ren dat we niet uit het oog moeten verliezen, namelijk, dat de Neder landse schoenindustrie zeker niet ten achter is bij de Amerikaanse wat de kwaliteit van het fabrikaat en de maakwijze betreft". Dit vertelde ons dezer dagen de heer Harry Vesters na een tien daagse Amerikaanse reis. Bij alle sombere berichten welke bij tijd en wijle over onze schoenin dustrie de ronde doen, is dit weer eens een verheugend en opmonte rend geluid. Deze Amerikaanse reis van de heer Vesters was het gevolg van een bezoek, dat een aantal des kundigen van een grote Ameri kaanse schoenenmaatschappij (1000 winkels en 25 fabrieken) een half jaar geleden aan de Langstraat bracht. De Amerikanen werden daarbij vooral getroffen door de ef ficiënte en originele produktieme- thoden welke door de gebroeders Vesters in hun bedrijf worden toe gepast. (Op een bedrijf soppervlak- te van 1500 m2, inclusief kantoor- en magazijnruimte, fabriceert de fa. Vesters 1000 paar schoenen per dag). De heren Vesters werden prompt voor een tegenbezoek aan Amerika uitgenodigd en aan deze uitnodiging heeft de heer Harry Vesters deze maand gevolg gege ven. De Amerikanen kwamen niet alleen onder de indruk van de fraaie collectie luxueus dames schoeisel, welke de heer Vesters hun liet zien, zij hadden ook grote belangstelling voor belangrijke ver beteringen welke begin 1961 in het bedrijf van de fa. Vesters zullen worden doorgevoerd. Er werd snel en goed zaken gedaan; de hierbo ven vermelde Amerikaanse maat schappij besloot om de Waalwijkse produktiemethode van de fa. Ves ters over te nemen. Met dit niet geringe en niet vaak voorkomende succes sloot de heer Vesters een zeer vruchtbare zaken reis af. TIMTUR GING OP REIS De allereerste dag van de jaar lijkse fabrieksvacantie werd door de directie van Timtur gekozen om haar jubilarissen een uitstapje aan te bieden. De groep, welke bestaat uit personen die 25 jaren of langer in het bedrijf werkzaam zijn, werd ditmaal uitgebreid met de groep van gepensioneerden, tevens jubi larissen, die met graagte deze uit nodiging accepteerden. Met twee touringcars van het reisbureau Musa werd in gezel schap van directie en bedrijfslei ding, met ruim 70 personen, in de zeer vroege morgen de reis aan vaard die ditmaal, in tegenstelling met andere jaarlijkse Timtur-uit- stapjes, voor het eerst naar het buitenland voerde. Begeleid door een stralende zo merzon werd via Den Bosch-Eind hoven koers gezet naar Hasselt, als eerste pleisterplaats, waar de kof fie werd gebruikt. Na een korte wandeling in het centrum der stad, waar velen genoten van de typische markt-tafereeltjes, waarvan de vo gelmarkt wel zeer bijzonder in de belangstelling stond, werd de tocht voortgezet naar Luik, aan de voet van de Ardennen. Vanaf de Citadel met het schitterende panorama op de benedenstad werd een wande ling ondernomen via de beroemde „Trappenstraat" een interessante doch vermoeiende tocht, waarna eenieder blij was weer rustig in de bus te kunnen plaats nemen. Per bus werd een rondrit ge maakt door de stad met haar zeer fraaie typische oude gevels en ge bouwen en na een laatste blik op de samenvloeiende rivieren Maas en Ourthe werd de stad verlaten om door te dringen in het hart van de Ardennen. Deze tocht door het zeer fraaie landschap vormde het hoogtepunt van de dag. Na talrijke haarspeld bochten gevolgd door fraaie door kijkjes in schilderachtige dalen werd omstreeks het middaguur Re- mouchamps bereikt waar een wel verzorgde koffietafel het gezel schap wachtte. Na versterking van de inwendige mens werd een bezoek gebracht aan de druipsteengrotten van Remou- champs, 'n wonderbaarlijk schouw spel van het ontstaan van stalag- mieten en stalactieten in de meest grillige vormen. Deze rondleiding door bekwame gidsen leidde ge deeltelijk langs de oever soms me tershoog boven, doch ook diep on der de rivier de Amblève door, een onderaardse rivier via welke de te rugtocht uit de grotten per boot werd ondernomen. Zeer voldaan keerde men vanuit deze donkere grotten weer in de stralende zon te rug en werden, na een verfrissing gebruikt te hebben, de bussen we derom opgezocht om de tocht door de Ardennen voort te zetten. Via Spa leidde de route naar de stuwdam „La Guileppe" waar het gezelschap even de bus verliet om dit machtige bouwwerk te bewon deren. Langzamerhand werden de Ardennen weer verlaten en zetten de bussen via Eupen en langs het oorlogskerkhof „Henri Chapelle" koers naar vaderlandse bodem wel ke bij de „Plank" weer werd betre den en men al spoedig Valkenburg bereikte. Het voorgenomen „uurtje" om in Valkenburg te verpozen moest wor den verlengd tot 2 uren aangezien één der Timtur-oudgedienden op zijn eenzame wandeling door het centrum der stad de parkeerplaats der bussen niet meer wist terug te vinden. Na naarstig zoeken werd tenslotte met behulp van een Waal wijkse ingezetene die met zijn auto passeerde en onmiddellijk hulp aanbood, de 82-jarige „verloren zoon" wederom opgespoord en bij het gezelschap teruggebracht. Na dit langgerekte „uurtje" in Valkenburg, waar men evenals in Hasselt en Remouchamps andere Timtur-reisgezelschappen uit de af delingen stikkerij, snijderij en ze grote Timtur-familie. Tevens sprak hij de hoop uit dat deze groep van Timtur-jubilarissen zich nog steeds moge uitbreiden en dat allen ook de gepensioneerden nog vele jaren van dit jaarlijkse uitstapje zullen mogen genieten. Een dankwoord namens allen werd gesproken door de heer E. Hoevenaars, die de directie dankte voor de buitengewoon royale geste van deze prima verzorgde reis en tot alle Timtur-jubilarissen een op wekking uitsprak dat eenieder zijn X A.MÉYS t,roie»trj4: Waalwijk beste krachten steeds zal blijven geven aan de belangen van Timtur. Na enkele uren van prettig sa menzijn werd de terugreis aan vaard, zodat men, na een laatste „afzakkertje" in Maarheeze, eerst na het middernachtelijk uur Waal wijk bereikte en eenieder ten zeer ste voldaan huiswaarts keerde om na deze goedgeslaagde inzet nog tien dagen vacantie te gaan genie ten. CAFÉ ,,'T HOF VAN HOLLAND" TE SPRANG De heer F. X. Huyps-de Louw zal morgen het café overnemen van de heer Joop v. Zwietering, aan het kruispunt Tilburgseweg, Oosteind, Kerkstraat. Voor bijzonderheden verwijzen wij graag naar het be richt onder Sprang. Het café zal de naam ,,'t Hof van Holland" voeren. STEPWEDSTRIJD IN BAARDWIJK In het kader van hel vakantie- jeugdwerk werden in Baardwijk voor het Gemeenschapshuis «top wedstrijden voor jongens en meisjes gehouden. De wedstrijd bestond uit twee delen: een be hendigheids- en een snelheids wedstrijd. Bij de meisjes werden de prijzen als volgt behaald: 1. Ria van Tuijl; 2. Marian Mol; 3. Willy v. Huiten; 4. Els Guzinsky. Bij de jongens gingen de prij zen naar: 1. Jan Bouman; 2. Joep Dingemans; 3. Hans van Tuijl; 4. Dré de Rooij; 5. Johnny van Zuijlen; G. Cockie Rijcken. GILDE ST. AMBROSIUS BAARDWIJK Op de gildedag van de Kring Maasland te Berkel heeft het St. Ambrosiusgilde weer eens ge toond het meest actieve gilde te zijn, door samen met het jubile rende gilde deze dag met de plechtige gildemis te openen, wat door het jubilerende gilde dan ook zeer gewaardeerd werd. In het wedstrijdprogrmima wist het St. Ambrosiusgilde ook zeer belangrijke successen te behalen, n.l. een le prijs voor standaard rijden in de optocht door J. van Daelen; 2e prijs vendelen klas B door J. v. Leijden; een le prijs voor junioren tamboers door Leo van Huiten en de 2e prijs voor korpsschieten. Gezien de bovengenoemde resultaten mo gen de gildebroeders op een zeer geslaagde dag terugzien. C u Rouwkoop.., liever niet! stanzerij ontmoette, werd de reis voortgezet naar restaurant de Dael te Nuth, een voor de Timtur-jubi larissen bekend adres. Voorafge gaan door een zeer geanimeerd bor reluurtje werd van een prima ver zorgd diner genoten, tijdens welk diner de heer Klijberg het gezel schap toesprak en speciaal de ge pensioneerden welkom heette in de- Het zal waarschijnlijk wel aan de pas beëindigde vakanties lig gen en de daarmee gepaard gaande lege beurzendat de Operatie Tévé-Biljart" tot nu toe een zeer bleek bestaan leidt; en natuurlijk ook aan het feit dat zeer vele mensen tijdens hun vakantie de illustere gewoonte hebben zich te distanciëren van alles wat krant heetomdat zij zich door niets en niemand die heerlijke vrijheid willen laten I vergallen. Ja, dat móet de reden l wel zijnwant anders kan het f toch maar moeilijk verklaard 1 worden dat bijna 18.000 inwo- ners in één week tijd nog geen f 100.bijeen kunnen brengen voor 'n zonder meer sympathiek en zeer goed doel: de ontspan- j ning van de eigen bejaarden. Ik heb heel sterk de indruk I dat de meesten van u nog hele- j maal geen weet hebben van de I „Operatie Tévé-Biljartdie de vorige week van start is gegaan en als zij er nu niet nog even met hun gebruinde neus boven- op gedrukt worden, zullen zij straks ongetwijfeld zeggen: „Oh, was het daarvoor, had dat maar gezegd, dan had ik wel Dat verdrietige gevoel wil ik hen graag besparen en daarmee ook als tweede vlieg in één klap onze bejaarden een teleurstel ling. Op 1 sept. a.s. gaat het ver bouwde en gemoderniseerde be jaardencentrum „St. Clemens- hof" in Baardwijk geopend wor den. Het is van binnen een fris en prettig gebouw geworden, waarin een W-tal bejaarden op comfortabele wijze gehuisvest zal kunnen worden. De inge bruikneming van dit tehuis, dat ook een „thuis" wil zijn, zal een belangrijke verlichting beteke nen van het huisvestingspro bleem van de bejaarden in onze gemeente. U zult ongetwijfeld weten dat de bejaardenhuisves ting in onze gemeente al enige jaren een heel groot zorgenkind is, omdat de bestaande instel lingen destijds moesten worden opgeheven en de bejaarden nood gedwongen elders onderdak moesten zoeken. Dat viel voor deze mensen, die hier in Waal wijk diep geworteld waren, hele maal niet mee en we hadden al lemaal met hen te doen. Als u toen met een tientje de bejaar den hier had kunnen honden, dan zou u geen moment geaar zeld en met een royaal gebaar uw beursje gegrepen hebben. Door het gereedkomen van de „St. Clemenshofzullen de ver trokken bejaarden weer naar Waalwijk kunnen terugkeren, terwijl bovendien nog andere be jaarden gehuisvest zullen kun nen worden, omdat het voorma lige Baardwijkse zusterklooster door de verbouwing veel ruimer is geworden. Over deze terug keer en de verruiming van de huisvestingsmogelijkheid bent u natuurlijk even verheugd als u destijds teleurgesteld was over het vertrek der bejaarden en de opheffing der instellingen. En wanneer er dan ook van u ge vraagd wordt om uw vreugde ge stalte te geven in een kleine gift, om daarmee de bejaarden enke le aantrekkelijke ontspannings mogelijkheden te bieden, dan zult u natuurlijk niet weigeren. Deze ontspanningsmogelijkhe den voor bejaarden zijn deze mogelijkheden uiteraard beperkt heeft men gezocht in de aan schaffing van een televisietoestel en een biljart, welke in de grote eetzaal en de ruime conversatie zaal geplaatst kunnen worden. Een televisietoestel is echter al tijd nog een kostbaar apparaat en ook een biljart het gaat hier om een gebruikte, goede ta fel krijg je niet voor niets. Vandaar dan ook de aktie van het stichtingsbestuur om de ge hele Waalwijkse bevolking in de gelegenheid te stellen iets voor „haar eigenbejaarden te kun nen doen, een actie waaraan dit blad gaarne haar medewerking, heeft verleend. En dat is dan de „Operatie Tévé-Biljartwaarvoor ik u al ler sympathie vraag en waar voor alle bedragen van harte welkom zijn, heel grote en grote, maar ook en niet minder de klei ne en heel kleine. Kijk nog eens goed in die knip en in die portefeuille Er zit nog iets in en er kan nog iets af U kunt ook zelf een kleine ac tie gaan voeren door bijv. een maand lang van alle mensen die 's avonds bij u naar de televisie kijken ook natuurlijk de daarvoor in aanmerking komen de eigen gezinsleden een dub beltje kijkgeld te heffen. Je merkt het niet en toch loopt het lekker op, vooral wanneer u tij dens de Olympiade veel aanloop krijgt U kunt uw gave op drie ma nieren bij dit blad storten: op het gironummer 50798 onder vermelding „St. Clemenshofbij de administratie of eenvoudig weg in de bus deponeren in een enveloppe. Iedere week wordt in dit blad verantwoording afge legd van de binnengekomen gif ten en wordt tevens de totaal stand vermeld. Door uw vakantie hebt u waar schijnlijk dan ook geen kennis genomen van de grootscheepse plannen van de r.k. midden standsvereniging, die van 13 t. m. 18 sept. a.s. op het Vredes plein een tentoonstelling gaat houden onder het motto "Waal wijk Winkelstad en Centrum van de Langstraat". Het is een hele mond vol, maar daarom wordt het dan ook een hele ten toonstelling, die niet alleen een indrukwekkend beeld te zien zal geven van wat de Waalwijkse middenstand allemaal te bieden heeft, maar ook attracties zal brengen, die heel wat man- en vrouwvolk op de been zullen brengen. Wat had u gedacht van ons aller Corrie (Brokken) met of zonder lord En poets Greet je (Kauffeld) niet uit. Ze is nog altijd wat hees, maar dat gaat wel over. En dan Max v. Praag) zeg! Als er één man is die ons romantisch bloed doet koken en kolken, dan is het Max wel En Johnny (Kraaykamp), die ove rigens niets met Karin te maken heeft, maar die toch maar lek ker verdient met al z'n gekkig heid en gein En wie kent An- drê (Meurs) niet, die van de ene bruiloft in de andere partij valt? Vanuit de Hilversumse zuilenga lerij komt dat allemaal naar Waalwijk. Maar jongens, geen rare liedjes hè, want dan gaat er direct een brief naar de avro en die zorgt dan wel voor de rest Het meest feestelijke gebeuren zal echter zijn de verkiezing van een herfstkoningin uit de bloem van Waalwijks vrouwelijke jeugd. Ik dacht anders dat we de herfst onderhand wel gehad hadden, maar goed, de vraag die mij nu al bezig en wakker houdt is: welk meisje zal de kroon dra gen Welk etherisch wezentje zal straks wegrijden in een witte auto, de nertscape achteloos rond de fraaie blanke schou ders Welk meisje uit ons eigen midden, dat nu nog naarstig pikt of tikt voor een gezonde boerenboterham, zal over luttele maanden via Waalwijk en Long Beach onder de felle filmlampen van Hollywood staan, naast Ca- ry, Clark of Eddie Mien, Ali of Stien Nog weet niemand het, maar de komende Waalwijkse middenstandstentoonstelling zal haar uit de naamloze massa wegrukken en als een lich tende raket langs de het zwerk der sterren omhoog doen suizen, waar ze wie weet hoe lang rond de aarde zal cirkelen, voor ons alleen nog maar zichtbaar in maanlichte nachten, onbereik baar voor een vluchtige kus, voor een lichte handdruk zelfs. Ach ja, er zal weer een meisje minder zijn in Waalwijk. De Grotestraat zal er stiller door zijn op zaterdagavond. Maar kom, laten we flink zijn, roem kost nu eenmaal tranen en of fertjes. Laten we ons vermeien in de aanblik van de beroeps- mannequins, die op de komende tentoonstelling de nieuwe mode zullen tonen. De bewonderde taille van uw vrouw gaat er weer af of komt zo om en nabij de knieën te zitten. Uw vrouw gaat een vamp worden met sluik haar en een sigaret in een heel lang pijpje, een soort Pola Negri. De bolle teenager-rokjes hebben ook afgedaan en ik weet niet hoeveel zaken blijven met hele wagonladingen petti-coats en rollen schuimrubber zitten. De teenager gaat een dametje worden met gladde strakke ja ponnetjes en nuffige maniertjes. Ja, de modejongens hebben het wel weer zo uitgedokterd dat de moderne vrouw haar hele modieuze kleerkast bij de vod den kan gooien Niet aan meedoen, zegt u Maar weet u wel dat de kleer kast de bibliotheek van de vrouw is BINNENLAND De Zuiderzeewerken 20.000 HA. NIEUW LAND OP EINDE VAN DIT JAAR Tegen het einde van 1960 zal de dienst der Zuiderzeewerken twee derde deel van de 54.000 ha. grote IJselmeerpolder oostelijk Flevoland hebben ontwaterd en de directie van de Wieringermeer hoopt om streeks die tijd ongeveer 20.000 ha van dit nieuwe land te hebben ont gonnen. VEROLME LEGT KIEL VOOR GROOTSTE TANKER IN EUROPA Verolme heeft dinsdag de wereld weer doen opkijken door de kiel te laten plaatsen van een tanker van 78.000 ton, de grootste die ooit in Europa gebouwd is. In zijn nieuwe droogdok op Rozenburg maakte hij dit trotse gebaar, terwijl een paar honderd meter verder de aarde werd opgespoten voor een dok voor schepen van 150.000 ton, bijna twee maal zo groot dus. De tanker, die eind 1961 gereed moet zijn, is de eerste van een se rie van drie mammoet tankers, be stemd voor de vloot van de Esso. Het wordt het grootste schip, dat voor deze maatschappij zal varen en is bijna 261 meter lang. Met zijn breedte van 34 meter is het net zo breed als een coaster van 300 ton lang is. Een dergelijk schip is nog nooit in Europa gebouwd. Er be staan ook geen werven waarop het gebouwd zou kunnen worden op ons continent. Maar in Japan b.v. worden op dit ogenblik tankers van 120.000 ton gebouwd. Het schip wordt ingericht voor het vervoer van ruwe olie en het zal per reis 105 miljoen liter aard olie kunnen meenemen. Met deze hoeveelheid zouden 800 auto's vijf maal rond de aarde kunnen rijden, of zouden 35.000 oliekachels een heel winterseizoen hard kunnen branden. Het schip kost de Esso 50 miljoen gulden. De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 Abonnement 22 cent per weck per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167-2002. Telegram-adres „Echo" Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk LEDERWAREN koopt U l»«j Radion li1.. Besteed uw goede geld aan een horloge, waar u volledig van op aan kunt... gekocht bij een vakman waar u volledig van op aan kunt... bij uw eigen horlogerl het goede Anker-horloge

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1