wAAlwijkse en UnqstQAAtse couRAnt H.A. v. d. POL WAALWIJK WINKELSTAD DE MAGNEET Grotestraat 313, WAALWIJK STASSAR Gew, Arbeidsbureau Waalwijk CENTRALE HENGELSPORTBELANGEN GERO cassettes Het spel van verken nen had een goed jaar PRISMA en STAND No. 28 RADIO TELEVISIE BANDRECORDERS ELECTRISCHE HUISHOUDELIJKE APPARATEN Voor Uw TEXTIEL en WONINGINRICHTING Zojuist ontvangen onze nieuwe collectie winterartikelen VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 71 DE MIDDENSTANDS- TENTOONSTELLING Dinsdag 13 sept. a.s. zal op 't Vredesplein de Middenstands- tentoonstelling „Waalwijk Winkelstad en Centrum van de Langstraat" door burgemeester Toijssen worden geopend. Met deze tentoonstelling, welke is georganiseerd door de r.k. Middenstandsvereniging, wil de Waalwijkse middenstand laten zien wat zij is en wat zij te bieden heeft. Door de fa. Storm, die de uitvoering en exploitatie van deze tentoonstel ling in handen heeft, zullen daartoe op het Vredesplein twee grote houten hallen worden gezet met een oppervlakte 'van 1500 m- elk. Deze tentoonstelling zal worden omlijst inet tal van van een aantal bekende attracties, o.a. het optreden radio- en tévè-sterren, zoals Corrie Brokken, Max van Praag, Johnny Kraaykamp en André Meurs. Verder zal er uit de bloem van Waalwijks vrouwelijke jeugd een herfstkonin- gin worden gekozen, die dan wel geen wetgevende macht zal bezitten, maar die met haar verschijning het Waalwijkse leven toch een feestelijke en jonge glans zal geven. Dan zijn er nog modeshows, waaraan beroepsmannequins hun mede werking zullen verlenen. Wie het nieuwe type vrouw Vamp 1960 wil zien, kan dus op het Vredesplein terecht. Het middenstandsfeest want dat moet het volgens mede delingen gaan worden wordt dan nog verder gecomple teerd door tal van andere attracties. Tot onze spijt kunnen wij u nog niet het volledige pro gramma brengen, want dit was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Wel geven wij hieronder de namen van de deelnemende winkeliers. We hopen dat zowel de deelnemers als het publiek wel zal varen bij deze tentoonstelling. De deelnemers zijn: Stand Naam standhouder nr. 1. De Bieb 2. Onbekend. 3. Singer fa. Mandemakers, Sprangseweg 4. Fa. v. d. Hout, Antoniusstr. 5. Fa. v. Dijk, Stationsstraat 6. Fa. v. d. Lee, Grotestraat 7. Fa. Drost, Venlo 8. Fa. Scholtens, Ruurlo 9. Fa. Mortier, Grotestraat 10. Onbekend 11. Onbekend 12. Fa. v. d. Voort, Grotestraat 13. Brabants Dagblad 14. Fa. Zeegers, Grotestraat 15. Fa. Blijlevens, Stationsstr. 16. Schapendonk, Grotestraat 17. Dierenbescherming 18. K.E.M.I. 19. Pols en v. Heijst, Stationsstraat 20. „Babyhuis" fa. v. d. Hout 21. Onbekend 22. M. Dekkers, Stationsstraat 23. Kraus, Solingen 24. „De Magneet", Kinder kleding, Grotestraat Stand Naam standhouder nr. 25. Fa. v. Leent-Vermeer, Loeffstraat 5 26. Onbekend 27. Fa. Bergmans-Smits, Markt 28. Fa. v. d. Pol, Grotestraat 29. „De Magneet", Meubelen Loeffstraat 30. Fa. v. Oss-v. Buren, Stationsstraat 31. Kantoor 32. Onbekend 33. Onbekend 34. Fa. Cunen, Stationsstraat 35. Fa. Holtgrefe, Raadhuispl. 36. Fa. Wouters, Amsterdam 37. Restauratie en rookarti kelen v. Hooff 38. Fa. v. Loon-Schrauwers 39. Fa. Stokwielder, Grotestr. 40. Fa. v. Mil-v. Sprang, Grotestraat 41. Fa. A. Meijs, Grotestraat 42. Onbekend 43. Fa. v. Dinther, Grotestraat 44. „Crescendo", fa. P. v. Iersel Stationsstraat 45. E.H.B.O. Nader vernemen wij nog dat de opening van deze tentoon stelling dinsdagavond om 8 uur door burgemeester Teijs- sen zal geschieden. Verder is er dan zoals was aangekondigd de etalagewedstrijd en een wedstrijd in machineschrijven, waarbij als eerste prijs een portable schrijfmachine is te winnen. Men kan zich hiervoor opgeven bij de Fa. H. v. Din ther, Grotestraat 323. De grote modeshow zal op vrijdag 16 september des avonds om 8 uur worden gehouden, terwijl er iedere avond een combinatieshow zal plaats hebben. Inderdaad kan Waalwijk genoemd worden het win kelcentrum van de Lang straat. De sterk groeiende stad Waalwijk moet zorgen deze naam van winkelcen trum waardig te blijven. De Middenstand van Waalwijk heeft dit begre pen en zal door modernise ring van de bestaande en door het bouwen van nieu we panden laten zien dat Waalwijk 'n plaats is waar men op elk gebied z'n inko pen kan doen en zal door 't persoonlijk contact met de klant en door de service welke hem wordt geboden, elke koper aan zich ver plichten. De Middenstandsvereni ging van Waalwijk heeft begrepen ook hier een taak te hebben en wel het active ren en stimuleren van de winkelier en het propage ren van het devies: Waal wijk Winkelstad. Het bestuur van de Waal wijkse Middenstandsvereni ging prijst zich dan ook ge lukkig dat zovele midden standers uit Waalwijk ac tief hebben willen deelne men aan de Waalwijkse Middenstandsbeurs, welke dinsdag a.s. zal worden ge opend en waar zal worden getoond wat de Waalwijkse Middenstand voor de Lang straat betekent. Gaarne wens ik de deel nemers aan deze beurs toe dat zij een grote belangstel ling mogen genieten en goe de zaken zullen doen. R.K. Middenstands vereniging, A. MEIJS, voorzitter Werkloosheidspeil gelijk aan toestand in 1956 Het aantal werklozen in 't ge west Waalwijk is in de afgelopen augustusmaand weer betekenend gedaald (van 159 naar 118) en 't werkloosheidspeil in het gewest is dan ook practisch gelijk te noemen aan de toestand in 1956. Bedroeg toen het werkloosheids percentage in het gewest 4 pro mille, in de afgelopen maand daalde dit percentage van 7 p. m. per einde juli naar 5 per ultimo augustus. Het totale aanbod in 't gewest liep dus terug van 159 naar 118. Voor de diverse rayons was deze daling: Waalwijk van 72 naar 63, rayon Almkerk van 48 naar 39 en in liet rayon Dongen van 39 naar 16. (Met een pro millagecijfer van 5 stond het gewest Waalwijk weer aan de kop van de Brabant se ranglijst. Hierna volgden Cuijk met 6, Eindhoven met 7, Tilburg met 8, terwijl de rij werd geslo ten door Helmond met 19. Het provinciale cijfer was 11, hetgeen nog onder het landelijk gemiddel de van 12 is. De gunstige ontwikkeling in de werkgelegenheid manifesteerde zich ook in het feit dat de werk tijdverkorting in de schoenindus trie geheel achterwege bleef. In de lederindustrie geldt deze nog voor een enkel bedrijf. Wat de vraag betreft bleef voor de schoen- en lederindustrie het hoge cijfer gehandhaafd (609 tegen 614 per einde juli). Voor 't rayon Waalwijk waren deze cij fers resp. 430 en 423 en voor het rayon Dongen 184 tegen 186. In de metaalsector liep de vraag te rug van 215 naar 182 over het ge hele gewest. In het rayon Waal wijk was deze vermindering van 144 naar 133, in het rayon Alm kerk van 33 naar 21 en in het rayon Dongen van 38 naar 31. Ook in de bouwvakken neemt de vraag af, omdat steeds meer werken aflopen en indien door de rijksoverheid geen maatregelen worden genomen ten aanzien van de bouwnijverheid o.a. door ver groting van het bouwvolume, is de mogelijkheid op een grote werkloosheid in deze sector groot voor zover vele bouwvakarbei ders niet zullen trachten om in Duitsland werk te vinden. In het gehele gewest liep de vraag terug van 74 naar 64; in het rayon Waalwijk van 29 naar 14, in het rayon Dongen van 16 naar 14, terwijl het rayon Almkerk daar entegen een stijging te zien gaf, namelijk van 29 naar 36. Verwacht wordt dat de gunsti ge situatie in de totale werkgele genheid in september bestendigd zal worden en dat eerst later in het seizoen de werkloosheid weer enigszins zal toenemen. In de hierboven gegeven cij fers zijn de van de scholen vrij gekomen leerlingen verwerkt. jaar daarvoor) en de verkenners- troepen hielden 184 kampen te gen 175 vorig jaar. Uit de kamp- inspecties. die zijn gehouden, bleek een goede vooruitgang be- treflende het peil, de geest en de kampprogramma's. Aan de hy giëne moet nog wat meer aan dacht geschonken worden. Dit jaar werden er 7 welpen leidsterscursussen gegeven even als in het jaar '57-58, 9 verken- nersleiderscursussen (8 jaar daar voor) en 2 voortrekkersleiders- cursussen (1 vorig jaar). Ook de katholieke jeugdbewe ging meent op een vruchtbaar jaar te kunnen terugzien. Jong Nederland en het „vrijere" jeugd-, werk als het patronaats-, club- en hobbywerk breidt steeds in om vang uit. Er zijn momenteel pa rochies in het bisdom, waar de jeugd voor ongeveer 80% op eni gerlei wijze wordt bereikt het geen een verheugend resultaat te noemen is, de pessimistische ge luiden ten spijt, die men ten aan zien van de kansen van het geor ganiseerde jeugdwerk doet horen. Jong Nederland hield 62 kam pen tegen 50 in hel vorig jaar, terwijl 30 rakkerbivakken wer den gehouden (21 in '57-'58). Ge durende het verenigingsjaar wer den er 2 (2) rakkersleidsterscur- sussen gegeven. Voor Jong Ne derland-leiders werden 6 (5) in- leidingscursussen gegeven. Aan de krooncursus namen 8 (2) lei ders uit ons bisdom deel. (Cijfers tussen haakjes van het jaar '57- 58 Ook de clubs en patronaten van de Kath. Jeugdbeweging zijn in ledenaantal toegenomen met pijn. 1300 leden. Er werden hier 21 kampvergunningen aange vraagd tegen 24 in het jaar '57- '58. In verhouding tot het aantal aldelingen is dit zeer gering. In het verslagjaar werden er 5 in leidingscursussen en 2 algemeen oriënterende cursussen voor lei der en leidsters in deze afdeling van jeugdbeweging gegeven. STASSAR Waalwijk Uit het jaarverslag 19581959 van de Katholieke Jeugdbewe ging bisdom 's-Hertogenbosch, blijkt dat het verkennen een zeer goed jaar achter de rug heeft. Hoewel het aantal geïnstalleer- den slechts met 12 toenam, was het verheugend te zien dat onge veer 700 nieuwe leden toetraden. Dit aantal is voornamelijk te danken aan de oprichting van 9 nieuwe groepen en aan de nieu we mogelijkheid, die het verken nen biedt in de vorm van „Ro wans" en „Zwarte Dassen". In het verslagjaar gingen in totaal 171 welpenhordes op bivak legen 178 in het jaar '57-'58; 29 stammen vroegen vergunning aan voor kamp of zwerftocht (5 Zondag j.l. hield de Centrale haar jaarlijks hengelconcours, georganiseerd door „Visschers- lust" te Waalwijk, in het kanaal Den Bosch-Drongelen. Van elk der 5 afdelingen mochten de 12 best geplaatste vissers van het eigen onderling concours mee dingen naar de prijzen. Een wolkbreuk dreigde om 2 uur het concours te verstoren, maar Pluvius was ons genadig, want om 3 uur was het „zomer". Onder leiding van de hoofd controleur Rochus de Ruijter te Waalwijk tuigden en traden de 60 deelnemers aan. Daaronder was één vrouwelijk lid (Nieuw- kuijk) die waarlijk ook nog twee visjes ving, maar buiten de prij zen viel. Er werd anderhalf uur gevist onder belangstelling van enkelen waaronder vier vissersvrouwen. Wat een moed. De uitslag vail het concours, waarvan de prijzen onder een hartige dronk werden uitgereikt bij Jan de Nijs, is als volgt: Individuele prijzen: 1 Piet Ver schuren, Waalwijk, 80 pnt.; 2 A. Boeren Vught 68 pnt.; 3 H. Jung- geburth, Baardwijk 64 pnt.; 4 A. v. Mierlo, Baardwijk 46 pnt.; 5 L. Verschuren, Drunen 39 pnt. Voorts varieerden de punten van 34 tot 1 punt. 45 deelnemers vingen vis. Gevangen werden 343 vissen beneden 15 cm en 19 stuks boven 15 cm, variërend van 25 tot 15 cm. Van de korpsvissers (5 vissers van elke afdeling) verwierf „Vis- scherslust" te Waalwijk de eerste prijs en werd daardoor voor een jaar houder van de wisselbeker, genaamd de „Cees van Eeten-be- ker", met 151 punten, Baardwijk werd 2e met 143 punten, Nieuw- kuijk 94, Vught 88 en Drunen 47 punten. Voor de grootste vis (25 cm.) ontving de heer H. Jungge- burth te Baardwijk een beker en Piet Verschuren te Waalwijk met 80 punten ook een beker. Aange zien de vorige door v. Eeten ge schonken wisselbeker aan is- scherslust" in eigendom kwam toe te behoren, stelde de heer v. Eeten wederom een wisselbeker beschikbaar voor de centrale con coursen. Wegens „moedwillige" (zenuwen) )vacantie van v. Ee ten bood de heer Rooze uit Waal wijk namens v. Eeten deze wis selbeker aan de voorzitter van de Centrale aan, met een beroep de ze in alle sportiviteit en onder linge vriendschap te vervissen. CERT IN A HORLOGES WAALWIJK De voorzitter der Centrale reikte de prijzen aan de respec tievelijke winnaars uit, na voor af een speech te hebben gehou den, waarin hij o.m. de heer van Eeten dankte voor de bijzondere wijze, waarop deze zich verdien stelijk maakte voor de Centrale en het bestuur zijn gebaar om op nieuw een beker ter beschikking der Centrale te stellen, bijzonder op prijs stelde. Daarna richtte spr., de heer Olyslagers te Vught, zich tot de voorzitter van „Vis- scherslust", de heer Blom, en dankte hem en zijn medewerkers voor de perfecte wijze, waarop het concours was georganiseerd, al moest hem van liet hart dat 't kanaal overwegend vuil bevatte, wat het vissen zeer bemoeilijkt. Doch dit is een zaak van Domei nen te 's-Bosch, die het visrecht verhuurd en maar te zorgen heeft dat er ook inderdaad gevist kan worden. Met een „tot volgend jaar besloot hij de prijsuitreiking waarmede dit visfestijn, waarbij de hengelaars van binnen en van buiten flink ,nat" waren, werd besloten. Rooze Radio- en Televiedienst Grotestraat 211, Telefoon 2565 Waalwijk Prijzen voor iedere beurs STALEN SLAAPKAMERSBEDDENDEKENS en SPREIEN VLOERBEDEKKINGJABO, TWISTED, ZEIL, BOUCLÉ, MOQUETTE, KOKOS GORDIJNSTOFFENDAMAST, CRETONNE VITRAGEalle sooren ook TERLENKA. VESTEN, TRUIEN, PULLOVERS, PANTALONS, JASJES, SJAALS, enz. Wij staan ook op de beurs Winkelstad Waalwijk Steeds iets nieuws GROTESTRAAT 313 U winkelt er gezellig WAALWIJK De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Abonnement 22 cent per weck per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 041602621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo" Deelnemer Etalagewedstrijd lAfti Ka ItUlMt Ujtafci. a. Deelnemer Etalagewedstrijd „Waalwijk Winkelstad" Centrum der Langstraat DE AGNEET

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1