De Echo van het Zuiden DRUNEN JiJOAÉ WASPIK Sprang-Capelle Uit de Langstraat Lasf van Uw ogen Kredieten aan Particulieren NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Kaatsheuvel D. E. S. K. BRIL BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN DEN BOSCH - TILBURG - BREDA Loon op Zand Uno Animo Drunen R. K. D. V. C. Sprang-Capelle Miss Waalwijk MIOCH Capelle MAANDAG 12 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 72 ONDERLING CONCOURS CONSTANTIA EN VICTORIA Goede vriendschap en echte on derlinge kameraadschap is al een tijd in het leven zeer belangrijk ge weest. Dit hebben de handboogver enigingen Constantia in Drunen en Victoria in Elshout ook begrepen en daarom organiseerden zij om de ze vriendschap en goede nabuur schap te verstevigen, deze zomer 'n onderling concours. Onder het ge not van menig glaasje hebben de handboogschutters in een edele kamp gestreden om de fraaie prij zen, welke aan het slot van dit bij zonder geslaagd concours te verde len waren. Dat dit concours in alle opzichten geslaagd is, bleek zondag avond wel bij de prijsuitreiking, die plaats vond in de zaal van Gez. Els- hout. Er heerste een prima en zeer gezellige stemming, welke met een rondje van de vereniging Constan tia en later van de vereniging Vic toria nog steeg. Er werd op deze laatste wedstrijd ook met veel vuur gestreden, terwijl het tevens een zeer spannende strijd is geworden. De voorzitter van Constantia, dhr. Veltman, dankte aan het slot van dit concours alle die aan 't slagen van dit concours hadden deelgeno men en hoopte dat het volgend jaar weer een dergelijk concours kon worden georganiseerd. Hierbij sloot zich de voorzitter van Victoria, de heer v. d. Besselaar, gaarne aan. De uitslagen waren als volgt: 1. Ant. Dekkers c 49 kl. 1; 1. H. v. d. Wiel c 48 kl. 2; 1. Ad Merkx v 41 kl. 3; 1. B. Verhoeven v kl. 3. Verdere uitslagen kl. 1: 1. A. Fitters v 743; 2 H. van den Heuvel c 732; 3. H. v. Lochten 726; 4. J. Brok 697; 5. A. de Haan 684; 6. N. v. d. Wiel 668; 7. J. Muskens 649; 8 L. de Wit 610; 9 G. Kollemans 565; 10. T. Schapendonk 509; 11. J. v. d. Sanden 376; 12. J. v. Drunen 306. Kl. 2: 1. Ant. Dekkers 669; 2. B. Verhoeven 597; 3. H. Klein 575; 4. C. Brok 549; 5. A. v. Lochten 538; 6. W. v. d. Wiel 522; 7. G. v. Engelen 536; 8. J. Veltman 491; 9. N. van Lochten 496; 10. H. v. Loon 333; 11. M. v. d. Wiel 459; 12. B. van Wijk 187. Kl. 3: 1. A. Muskens 641; 2. N. Dekkers 635; 3. J. v. Son 499; 4. M. Smetsers 476; 5. J. v. d. Putten 438; 6. J. Kollemans 426; 7. Fr. Berg mans 431; 8. H. Wolfs 324; 9. A. Schapendonk 415; 10. Th. van den Besselaar 283; 11. Sjef Dekkers 287; 12. J. v. d. Krabben 266; 13. M. Brok 209. Plet lid M. Wolfs, die niet aan dit concours had kunnen deelnemen, maar zeer hard geijverd heeft voor het tot stand komen van dit con cours en van wie bekend is dat hij de handboogsport een zeer warm hart toedraagt, werd onder hartelij ke bewoordingen nog 'n extra prijs uitgereikt. Na deze prijsuitreiking bleef men nog geruime tijd in ge zellig samenzijn bijeen. DE HARMONIE CRESCENDO UIT ALPHEN AAN DE RIJN WAS IN DRUNEN TE GAST Zaterdagmiddag was de harmonie Crescendo, compleet met Drumband en Boerenkapel, in Drunen te gast bij de harmonie De Volharding en de Boerenkapel. De mannen van Crescendo waren met twee bussen, waaronder ook dames, want de drumband bestaat daar alleen uit dames, naar Drunen overgekomen; in totaal ruim 90 personen. Er was in Drunen een speciale ontvangst commissie, namens welke de heer v. Gorcum de harmonie Crescendo 'n hartelijk welkom toeriep. Deze be gon in Drunen met een muzikale wandeling. Het gezelschap, dat ge heel geüniformeerd is, maakte een bijzoner fleurige indruk. Van de zij de der bevolking was er voor deze muzikale wandeling, die onder zeer gunstige weersomstandigheden is gehouden, zeer veel belangstelling. Na deze wandeling kregen de gas ten in de Harmoniezaal bij Gez. Els- hout een Brabantse koffietafel aan geboden. 's Avonds had in de Har moniezaal nog een contactavond plaats, waarop aanwezig waren bur gemeester Mr. Stieger, wethouder v. Drunen, vertegenwoordigers van de harmonie Beatrix en van de har monie de Volharding, alsmede le den van de Raad van Elf. Burge meester Stieger, die Crescendo ook in Drunen een hartelijk welkom toeriep, wees er op welk een be langrijke plaats de harmonievereni- gingen in het Brabantse land inne men, terwijl voor Drunen, die reeds twee harmonieën heeft, ook een Boerenkapel een gezelschap is die men in Drunen bij diverse gelegen heden kan ontmoeten. Spr. juichte deze uitwisseling tussen noord en zuid van harte toe en hoopte dat deze uitwisseling de vriendschaps banden zou verstevigen. Er werd deze avond nog veel meer gespro ken en men kwam zelfs tot het ge ven van geschenken wederzijds. De voorzitter van Crescendo bood bij zijn dankwoord, waarin hij de ont vangst bijzonder hartelijk noemde, een fraaie siertegel aan. Men bleef deze avond nog gerui me tijd in gezellig samenzijn bij een. RENNERS-NIEUWS Tini v. d. Lee nam zaterdag deel aan de ronde van Tem.euzen. Er kwamen pl.m. 50 renners aan start, waaronder verschillende renners van naam. Reeds direct na de twee de ronde maakten zich v. d. Lee en Wesseling, een goede renner die eerdaags ons land in Zwitserland gaat vertegenwoordigen, los. Samen reden zij 70 km. aan kop en voer den het tempo zo hoog op, dat ze ruim iy2 minuut voorsprong had den op het peloton. Toen kwam de grote slag: Wesseling kon 't tempo niet houden en liet zich terugzak ken op het peloton. Van der Lee wist zijn voorsprong nog 18 km. te houden, maar werd toen ingehaald door een fel jagende groep van 4 renners. Ook hier bleef het niet bij, want nog een groep van vijf voegde 'zich bij deze kopgroep. In de eind sprint werd v. d. Lee, die ook in Terneuzen weer eens liet zien wat rennen is, nr. 6. Hij gaf er 't tempo en de toon aan en kreeg dan ook de prijs voor deze bijzondere pres tatie, n.l. de prijs voor de strijdlus- tigste renner. Ook het puntenklasse ment kwam op zijn naam. Als win naar kwam P. v. Ast over de eind streep; nr. 2 werd Timmermans en nr. 3 M. Snijder. A.s. zondag gaat v. d. Lee naar Hoogplaat in Zee land. Hier rijdt alleen een geselec teerd gezelschap. In Hoogplaat won in 1959 Coen Niesten; nr. 3 werd toen v. d. Lee. AGENDA Maandag 12 sept. 7.30 u. Midden standscursus r.k. Jongensschool. Dinsdag 13 sept. 7 uur trainen DVC-junioren. Woensdag 14 sept. 7 uur trainen DVC-junioren; 7 uur trainen Volleybal; 8 uur „Faust en de Duivel", 18 jaar Hoge Braken. Donderdag 15 sept. 7 uur trainen DVC-senioren; 8 uur repetitie Cantabile, Gezusters Elshout; 7.30 uur middenstandscursus r.k. Jongensschool. Best Vooruit—DESK Het le elftal heeft mooie beloften, getuige de prachtige eindspurt in de afgelopen compe titie en de hoopvolle resultaten in het oefenprogramma voor de niets af aan het feit, dal de bei de punten in Best bleven. Naar we vernemen moet deze nederlaag voor het grootste deel toegschreven worden aan het ho peloze falen van de nieuwe doel man van DESK, Nouwen. Zo kon het gebeuren, dat DESK na 20 minuten reeds tegen een 3-0 ach terstand aankeek. Ongetwijfeld moet dit zijn stempel op het spel gelegd hebben. Maar ondanks de ze handicap wisten de Dessers deze achterstand geheel weg te werken. Het was daarom voor hen wel bijzonder jammer dat deze prachtige come-back niet in staat bleek hun doelman ook de nodige inspiratie te geven, want dank zij een nieuwe kapitale blunder van deze, bleek die in spanning toch tevergeefs le zijn en trok Best daarmee aan het langste eind. Het is wel frappant, dat opnieuw daarmee de eerste wedstrijd evenals vorig jaar te gen dezelfde tegenstander verlo ren gintp Voor Lugters begon de competitie bovendien wel erg on gelukkig, want bij een kopduel liep hij een hoofdwonde op, wel ke door de dokter moest worden gehecht. Tussen haakjes, waar is doel man Wittens plotseling geble ven? Indien zijn vervanging door Nouwen als een verbetering be doeld is, dan hopen wij voor trai ner d'Hooge, dat het competitie debuut van z'n pupil 'n bepaalde oorzaak heeft gehad, welke met voetbal niets te maken heeft en dus geheel los staat van zijn wer kelijke capaciteiten op dit gebied. Zo niet, dan zal DESK zich nog eens ernstig moeten beraden voor de eerstvolgende wedstrijd, indien zij wil voorkomen dat de DESK 2—SET 2 De aderlating, welke de DESK- reserves hebben ondergaan door dat enkele voorhoedespelers naar het le elftal werden overgehe veld, heeft zich in de eerste com petitiewedstrijd tegen SET 2 uit Tilburg duidelijk afgetekend. Weliswaar werd deze ontmoe ting met 4-1 gewonnen, ondanks het feit dat men 't zonder links buiten ilool moest doen, hetgeen een geduchte verzwakking was, maar de voorhoede was geen schaduw van die, welke het kam pioenschap en de promotie naar de reserve 2e klasse bewerkstel ligde. Hoewel de jeugdige rechts buiten v. Müsslveld heel aardig werk leverde, moest 't hier prac- tisch toch alleen van C. Laros komen en die kon het alleen ook niet af. Bovendien hanteerde SET bijna steeds de biutenspelval, waardoor Laros, die zich scherp moest opstellen om succes te hebben, telkens door het fluitje van de scheidsrechter werd afge remd. Maar deze laatste was er toch een paar maal geheid naast. De achterhoede van DESK met Wies Pijnenburg als centrale fi guur, wist de SET voorhoede be hoorlijk in bedwang te houden, al gebeurde dit ook dikwijls met kunst en vliegwerk, terwijl deze Tilburgers zich bovendien alles behalve scherpschutters toonden, bh- werd door beide partijen in 't algemeen met weinig of geen overleg gespeeld. Het aantal ma len dat de bal tegen een tegen stander werd getrapt, was legio. Allemaal een bewijs dat wel met de benen, maar niet met de her senen werd gewerkt. Wanneer we deze wedstrijd als maatstaf moeten nemen, dan is er of wel weinig verschil qua spel tussen de res. 2e klas en 3e klas, of SET behoort uitgespro ken tot de zwakste zusjes in deze afdeling. We zullen het maar op het laatste houden, maar in ieder geval zullen de Dessers het over een andere boeg moeten gaan gooien, willen zij hun rentree in deze klasse in zoverre tot een succes maken, dat zij zich hierin kunnen handhaven. competitiewedstrijd met 20 te winnen Het was v. d. Velden die de beide goals op zijn naam bracht. De wedstrijd had wel iets te lijden van de warmte. Van echt goed voetbal kon zeker niet gesproken worden. De ruststand was 10. 20 minuten na de rust i werd het 20. De zege van Dru nen was wel verdiend. 'n Recept van uw oogarts en DE U ziet dan weer uitstekend 111 van VAN MAAREN Vughterstr. 25 Markt 32 Nwe. Glnnekenstr. 23 De N.H.M. verstrekt op gunstige voorwaarden kredieten aan particulieren in bedragen van f 500.- tot f 5.000.-. Looptijd ten hoogste 2'/4 jaar met mogelijkheid van vervroegde aflossing. Bij overlijden van de kredietnemer wordt de restant-schuld kwijtgescholden. Laat u door het Hoofdkantoor te Amsterdam of door een van onze andere 119 kantoren in Nederland eens nader inlichten. U kunt ons ook om toezending van een folder verzoeken. gehele ploeg reeds bij het begin thans aangevangen competitie niet weten in te lossen. Welis waar was het een nederlaag op 't kantje of, 43, maar dat doet van de competitie haar zelfver trouwen gaat verliezen. Dessers, laat je door deze tegenslag niet ontmoedigen. Jullie hebben ten minste bewezen, d'at je ondanks alles ook doelpunten weet te ma ken. Laat dit een stimulans voor je zijn bij de eerstvolgende wed strijd. Uno AnimoBudel 08 Zoals de uitslag laat zien, is voor een verslag over deze wed strijd niet veel te vermelden, of het moet zijn over het klassespel van de bezoekers. Over alle linies waren zij heer en meester en ver bluffend was haar spel in de voorhoede. Deze knapen beschik ken over een balcontrole en een doorzettingsvermogen die prima is. Bij iedere aanval zijn zij ui terstgevaarlijk en vooral tegen de Uno achterhoede, die deze keer totaal uit vorm bleek te zijn. Ook de doelman bleek van slag te zijn. Wanneer dat in de ko mende wedstrijden herhaald gaat worden, gaat het er donker voor de Uno-jongens uitzien. Concordia 3Uno 2 12 Onze reserves hebben in een zeer slecht gespeelde wedstrijd de volle winst voor zich opgeëist. Met 9 man hebben zij de strijd moeten aanbinden daar twee spe lers in Loonopzand moesten blij ven staan, omdat de bus niet op kwam dagen en men met auto's vervoerd moest worden. Toen de twee spelers arriveerden, was de stand nog dubbel blank en on danks deze strubbelingen hebben zij toch nog een goed resultaat geboekt. WSJ 2—Uno 3 2—12 Het 3e elftal wist de competitie in te zetten met een monsterzege op WSJ 2 uit Tilburg. Een goed begin, vooral daar het een goede wedstrijd bleek te zijn van de Uno-jongens. Hou dit zo vol. Uno 4DVVC 4 5—2 Onze benjamins wisten ook de eerste winst te behalen tegen DVVC uit Dongen. Hel was ook een goed gespeelde wedstrijd en wij hopen dat dit in de komende wedstrijden wordt herhaald. RKDVC was zondag in Schijn- del te gast en wist deze eerste JAN DE ROOIJ-GROEP VOOR DERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL DISTRIC TS-SPORTKAMPIOEN. Zaterdag 10 september vonden op het Gemeentelijk Sportterrein te Breda de Districtssportwedstrijden plaats van District West-Brabant van de N.P.V. Veel hing van deze wedstrijden af voor de Verkenners van de Jan de Rooij-groep. Im mers in 1958 en 1959 waren ze kampioen geworden en zou dit nu weer lukken, dan betekende dit het definitieve bezit van de met het kampioenschap verbonden wissel beker. Geen wonder dus, dat de krachtmeting met spanning tegemoet werd gezien, want de jongens wisten, dat de concurrenten niet stil hadden gezeten. Het begon hoopvol. Bij het hardlopen in Groep A (jongens van 11 en 12 jaar) zorg de Leo van Dongen voor een eerste plaats en werd Jan Treffers in de finale derde, wat de groep samen 11 punten van het in deze serie te behalen totaal van 22 ople verde. Maar dat het geen „walk-over" zou worden, bleek wel toen berichten uit Groep C binnenkwamen (jongens van 15 jaar en ouder). Bij het kogelstoten wisten die na melijk slechts 1 puntje in de wacht te sle pen. Gelukkig revancheerden deze jongens zich in het nummer verspringen, waar Ton- nie de Jong met een sprong van 5.01 m zich van de eerste plaats verzekerde en Friedie Jonkers met 4.75 m een vierde plaats be zette, wat totaal 10 punten opleverde. Bij het 80 m hardlopen in deze groep werd Tonnie de Jong tweede en Driek Hart man vierde, in totaal 8 punten. Ook de jongens uit Groep A gingen ste vig door en wisten nog punten te verzame len. Willie Dekkers veroverde een vierde plaats bij het kogelstoten en Leo van Don gen eveneens een vierde plaats bij het ver springen. In Groep B (jongens van 13 en 14 jaar) werden door de Jan de Rooij-jongens ook successen geboekt. Ad Schuwer werd twee de bij het 80 m hardlopen, Martien Vugts vierde bij het verspringen, Theo Vink der de en Martien Vugts vierde bij het kogel stoten. Volgens de ijverig noterende Staf had de Jan de Rooij-groep nu een kleine punten- voorsprong behaald. De beslissing zou ech ter vallen bij het meest spectaculaire num mer van de wedstrijd, de 4 x 80 m estafette in de groepen A, B en C. Zoals ieder jaar was bij deze races de spanning het grootst en werden de deel nemers luide aangemoedigd en toegejuicht door de vele belangstellenden. Leo van Dongen, Careljan Weber, Fran kje Marlisa en Piet Pruijssers, vormden de Jan de Rooij-groep ploeg A. In een scherpe strijd, waarbij de uitslag tot het laatst on zeker was, wierp Leo van Dongen zich als eerste over de finish en was estafettezege nummer 1 een feit. Nu traden de ploegen uit groep B aan. Voor Jan de Rooij liepen Ad Schuwer, Mar tien Vugts, Karei van Suijlekom en Theo Vink. Ook hier dezelfde spanning, vooral toen het bij het overgeven van de stok even haperde. Maar toch kon de Jan de Rooij- aanhang weer juichen: Ad Schuwer finishte als eerste! Als laatste nummer volgde nu de esta fette van de Grote kanonnen: groep C. Voor Jan de Rooij traden aan Tonnie de Jong. Driek Hartman, Gé Vink en Friedie Jon kers. Waren de prestaties in de series van de oudste afdeling van Jan de Rooij enigs zins tegengevallen, in deze estafette liepen ze zoals nooit tevoren. Ze waren op tempe ratuur gekomen, het had gevonkt en ze schoten als vuurpijlen langs de baan, hun tegenstanders ver achter zich latende. Drie estafette-overwinningen, dat betekende nu ongetwijfeld de eerste plaats. En inderdaad, de einduitslag vermeldde 1 Jan de Rooij, 70 punten; 2 Pels Rijcken 45 punten; 3 Frederik Hendrik 36 punten. Spontaan werd het Jan de Rooij-lied aan geheven en wapperde de Jan de Rooij-vlag trots naast de Districtsvlag. De overwin ning was een feit en de beker definitief in bezit van Groep Jan de Rooij. Of U wenst te worden of gewoon een schoonheidsbehande ling wenst, U krijgt gratis nan onze Zwitserse of Franse schoonheidsspecia liste een volledige behan deling. Maak direct een afspraak. Grotestraat 327, - Waalwijk GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden examen vak diploma slager is deze week geslaagd de heer A. v. d. Werken alhier. ONGEVAL. Mevr. v. T.-v. d. H. werd deze week door een kalf omver gelopen, waarbij zij zodanig kwam te vallen dat zij haar schou der brak. Overbrenging naar het zieken huis bleek noodzakelijk te zijn. PRIJSUITREIKING. J.l. zaterdagavond vond in café De Wit te Brug alhier, de prijsuitreiking plaats van de gehouden wedvlucht ten bate van het Groene Kruis. Alvorens over te gaan tot uitreiking der prijzen sprak de heer Wa verijn, lid van het bestuur van het Groene Kruis, woorden van dank tot de vereni gingen De Luchtvaart en Nooit Gedacht voor de organisatie van deze vlucht. Woor den van dank mochten ook ontvangen, zij die voor deze vlucht prijzen hadden be schikbaar gesteld. Ook tal van niet-inwo- ners der gemeente Sprang-Capelle hadden, aldus de heer Waverijn, prijzen beschik baar gesteld. Deze geste is door ons op hoge prijs gesteld. Tot slot bracht spr. dank aan hen die zich de moeite hadden ge-, troost om prijzen in te zamelen. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking der prij zen, waarbij het ons opviel, dat een schit terende collectie prijzen de grote toontafels sierden. Alhoewel momenteel het juiste be drag, dat deze wedvlucht heeft opgebracht nog niet definitief bekend is, mag men wel aannemen, dat een bedrag rond f 600. - aan het Groene Kruis kan worden afge dragen. M.A.C. MARIJKE. A.s. zaterdag 17 september 1960 wordt door de motorclub Marijke de grote na- jaarsrit gehouden. Deze rit is uitgezet met een eigen reglement om ook nieuwelingen in het oriënteringsvak een volledige kans op de prijzen te geven. Zelf gemaakte bor den komen in deze rit niet voor. De heren Th. van Beek en A. v. Oversteeg hebben deze rit uitgestippeld. De lengte bedraagt 75 km en de gemiddelde snelheid 30 km. Prijzen 1 op 5 De le prijs heeft een waarde van f 120. - en de 2e prijs een waarde van f 50. -verder zijn er vele gebruiks voorwerpen. Voor inschrijving bij dhr. Th. v. Beek, Poolsestr. 17, Sprang-Capelle. De start vindt plaats bij het café De Witte Brug, des n.m. 3 uur. CONCERT. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid hoopt bij goed weer op zaterdag 17 september a.s. een concert te geven op de kiosk aan de gedempte binnenhaven te Capelle. P.V. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh aan de Hogevaart, hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanaf Sittard, 95 km.; los 12.30 uur; aankomst eerste duif 1.56; laatste duif 2.29; ingemand 234 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: M. Netten 1, 18, 62, 68; A. M. de Jong 2, 57; C. Verhagen 3, 6, 41; J. Snaphaan 4, 9; F. Tactor 5, 19, 39, 43, 70, 76; P. de Meter 7, 60, 65; C. v. Tilborgh 8; Jos Rozenbrand 10, 29, 34, 52; C. Broeks 11; J. Pols 12, 20, 35; A. Heiblom 13, 15, 23, 24, 25, 33; J. v. Zeist 14; M. Blok 16, 31, 47; P. W. v. Rooy 17, 67, 71; Nic Tref fers 21; Alb. v. Zeist 22, 46; A. v. Tiggelen 26, 38; T. de Jong 27, 48, 51; A. Spuibroek 28; G. Rozenbrand 30, 42; A. Brouwers 32, 49, 73; C. M. de Jong 36, 59; Gebr. v. Os 37, 77; Lamb. Vos 40; H. de Jong 44; E. v. Esch 45, 54, 55, 69, 74; Joh. Sterren- burgh 50, 53, 58, 64; H. Vos 56, 72, 78; A. v. d. Schans 61; A. v. Cam- pen 63; W. Nieuwenhuizen 66; A. J. Ophorst 75. Aanstaande vrijdag 's avonds tus sen 7 en 9 uur inmanden voor Maas tricht voor het houden van de kas- vlucht. GESLAAGDE BOEREN-JEUGDDAG WASPIK - RAAMSDONK. In de zaal van hotel van Iersel (eigenaar J. v. d. Schoot) vond de slotbijeenkomst plaats van de boerenjeugddag, georgani seerd door de R.K. Boerenstand Waspik. Aan dez dag namen del de R.K. Jonge Boe- rinnenbond afd. R'donk en Waspik, de Jon gerenorganisatie van de Mij van Landbouw te R'donk, de R.K. J.B. afd. R'donk en Waspik. In de centrale commissie voor dezo dag hadden behalve een aantal dames en heren leden van bovengenoemde verenigin gen zitting genomen als adviseurs de heren J. Castemiller R'veer, C. de Cloe Waspik, R. Hoitink Zevenbergen, M. Kerstens Was pik en H. v. Loon R'donk. De dag werd om 9 uur officieel geopend door burge meester van Erp. Tevens had om 6 uur reeds de melk wedstrijd plaats gevonden. Later op de dag volgde een veebeoorde- lingswedstrijd, een kalveropfokwedstrijd, trekkerbehendigheidswedstrijd, fraisewed- strijd, bloemenschikken, stofversieren en een muzikale trek aan de bel. Als juryleden bij deze verschillende wedstrijden traden op de eerw. zusters Eleonora en Angelica, de da mes K. Hermus en Th. Roovers en de heren A. Schoenmakers, Heijstek, H. v. Loon, P. de Bont, G. Knaap, J. Schoenmakers, B. Knaap, uit Raamsdonk, P. Bastiaansen uit Breda, W. Zijlmans, A. Verschuren, M. Kerstens en J. van Hooren uit Waspik, Vin- kenvleugel uit Drunen en v. d. Berk uit Haarsteeg. Voor de prijsuitreiking van elk der onderdelen gaf telkens een jurylid een korte toelichting op en een nabeschouwing over de betreffende wedstrijd. Voor de prestaties bij de kalveropfokwedstrijd had de jury veel lof. Met name het voorbren gen en het toilletteren was goed te noemen. Wel sprak de heer P. de Bont de hoop uit dat in de toekomst meer boerinnen aan deze wedstrijd zouden gaan deelnemen. Voorts spoorde dhr. de Bont aan bijzondere aan dacht te schenken aan de afstamming der kalveren, een factor die sterk meespreekt in de pogingen het vee te verbeteren. Min der waardering had de jury voor het werk der deelnemers bij de veebeoordelingswed- strijd Vooral de mondelinge toelichting, het geven van een kort omschrijving der dieren was bij 80 der deelnemers zwak te noe men. De jury spoorde de jonge boeren dan ook aan meer aandacht aan dit belangrijke onderwerp te besteden. De heer Kerstens, als jurylid van de trekkerbehendigheids wedstrijd, wees er op, dat hierbij veel fouten werden gemaakt door te snel rijden en on bezonnen starten. De rijvaardigheid der deelnemers was volgens hem goed te noe men. Van de wedstrijden in bloemenschik ken, stofversieren, fraisen en melken ga ven resp. mej. Roovers, zuster Eleonora, dhr. J. v. Hooren en dhr. H. v. Loon een technisch verslag De avondbijeenkomst werd geopend door de voorzitter der centrale commissie dhr. Joachim Kamp, waarbij hij o.m. de geestelijk adviseur kapelaan Ras en de heer Zijlmans, veearts, verwelkomde Voordat een dansorkest de leiding van de avond overnam feliciteerde de heer Kamp de prijswinnaars en bracht hij zijn welgemeen de dank aan de diverse medewerkers. Aan de koffietafel, welke voor de avondbijeen komst in de Blokhut werd gehouden, sprak de heer Bastiaansen zijn waardering uit over de organisatie van de dag. Burg. van Erp sprak hier o.m. in loffelijke bewoordingen over de samenwerking tussen de deelne mende organisaties uit Raamsdonk en Was pik en wees op het nut hiervan. Bij een vol gende dag, zei spr. verder, zal ik een offi ciële ontvangst op het gemeentehuis trach ten te bewerken, om mede daardoor groter contact te leggen tussen de overheid en de boerenstand. Tot slot geven wij hieronder de uitslagen van de diverse wedstrijden. Melkwedstrijd 1 C. Verschure Raams donk 187 p.; 2 P. Kamp BZN Waspik 185 p.; 3 Th. Broekmans R. 184V£ p.; 4 mej. Rie Verschuren W. 181 p.; 5 B. Kemmeren Hzn. W. \14Yl p.; 6 J. Kamp R.; 7 mej. Mia Verschure W.; 8 S. Berende R.; 9 C. de Groot R.; 10 H. v. Dongen R. Kalveropfokwedstrijd 1 Theo Zijlmans 121 p.; 2 Rie Verschure 120Vè3 Piet Zijl mans 120Yz\ 4 Joachim Kamp 120; 5 L. Biemans 119Vé; 6 Jan Kamp 119Vè; 7 Jos Kamp 118; 8 L. Biemans 117V£; 9 A. Smits 116; 10 G. Smits 115Vè; 11 B. Schoenmakers 113Vè; 12 Rie Boons 113; 13 J. Verschuren 112Vè; 14 N. Verschure 112V£; 15 M. Berende 112; 16 L. Kamp 112; 17 C. Verschuren 111; 18 B. Kemme ren llOVé; 19 Ria Verschuren 110; 20 Mia Verschuren 108 Yi p. Toiletteren Kampioen het kalf van Louis Kamp ACzn., reserve kampioen het kalf van C. Verschure Jzn. Trekkerwedstrijd 1 Joh. Verschure W 780 str.p.; 2 Th. Zijlmans W. 850 str.p.; 3 Joachin Kamp 930 str.p.; 4 Joachim de Bont R. 985 str.p.; 5 Th. Oerlemans W. 1110 str.p.; 6 C. Verschure Jzn R.; 7 Jos Langerwerf R.; 8 P. Lodewijks W.; 9 H. v. Strien Azn. R; 10 Mar. Verschure R.; 11 H. Dank Azn. R.; 12 A. Smits W.; 13 J. Kuysters; 14 L. Kamp W.; 15 A. Knaap Wzn. R. Veebeoordeling 1 C. Verschure R. 87 p.; 2 J. v. Strien Jzn. R. 86; 3 J. Kamp R. 86; 4 H. v. Strien Azn R. 85Vè5 H. van Dongen Szn. R. 85^; 6 Nic. v. Strien R. 84Yi\ en S. Berende R. 84Yi\ 8 A. Knaap Dzn. R 77; 9 L. Biemans W. 75; 10 A. Kamp Hzn 72Yi en F. Smits W. 72Vl\ 12 L. Kamp Azn. Waspik 71en J. Kamp Hzn Waspik 71 Vè; 14 S. v. Dongen Szn. R. 70; 15 L. Kamp A Jzn. W 67 Vè; 16 J. Smits W 66 Vè en 17 Am. Smits W. Fraisewedstrijd 1 C. v. Dongen W. 86 p.; 2 J. v. Hooren Jzn. W. 85; 3 J. Wage- makers W 76; 4 N Akkermans W 71; 5 B. Knaap Bz. R. 70; 6 G. Akkermans W. 68; 7 A. Hooymaycrs R. 60. Bloemenschikken1 R. Schoenmaker Ad. 18 p.; 2 To Kuysters Hd R 16 en J. Smits Pd. W. 16; 3 T. Kuysters Gd. R. rn N. v. Steenoven W.; 4 Rie Broekmans R. Stofversieren 1 T. Kuysters Hd. R. 28 p.; 2 R. Kamp Ad. W. 26; 3 D. Kamp W 5; 4 A. Kamp W. 4; 5 N. v. Steenoven W. 23; 6 J. Berende Ed. R. 22. Voor de winnaars waren diverse bekers, medailles en prijzen in natura beschikbaar. Op het terrein was nog gelegenheid naar het gewicht van drie koeien te schatten. Koe A woog 569 kg, G. de Bont schatte voor dit dier 565 kg. Koe B woog 497 kg. P. de Bont schatte voor dit dier 499 kg. Koe C woog 568 kg; dit gewicht werd pre cies geschat door P. de Bont. ONGELUK. Tijdens werkzaamheden bij de bouw van de nieuwe fabriekshal van de fa. v. d. Ven te Waspik-Boven is de heer Vissers uit Waalwijk een ongeluk overkomen waarbij hij enige ernstige brandwonden opliep. De heer Vissers, die met een soort mistiek aan de dakbedekking werkte, kreeg dit ma teriaal, dat in kokende toestand wordt ver werkt, in zijn gezicht en over beide handen. KIND DRONK AZIJN-EXTRACT. Het anderhalf jaar oude zoontje van de fam. U. te Waspik-Boven heeft in een on bewaakt ogenblik kans gezien om een hoe veelheid azijn-extract, dat in een fles op de aanrecht in de keuken stond, te drin ken. Het kind dat momenteel iets aan de beterende hand is, was er op de dag dat het ongeluk zich afspeelde, slecht aan toe. NIEUWE KERKMEESTER BENOEMD. Tot lid van het kerkbestuur van de pa rochie van de H. Bartholomeus is door de bisschop van 's-Bosch benoemd de heer A. van Gorp uit de Benedenkerkstraat, in de vacature van dhr. H. Swelsen. LANDMIJN GEVONDEN. Bij graafwerkzaamheden voor de kunst-, meststoffenfabriek Solleveld in de hoek Oude Maas - Haven, is een landmijn bloot gelegd. Onmiddellijk werd het werk ge staakt en aan de opruimingsdienst is het nu om door middel van een detector dit ge bied te onderzoeken om eventueel meer dere gevaarlijke mijnen te verwijderen. AUTO BOTSING. Op 't Vaartje, ter hoogte van de hooi- perserij van Boczer is een personenauto uit de richting centrum Waspik tegen een langs de weg geparkeerde bestelwagen ge botst. De oorzaak hiervan was het slippen van de luxe wagen. Beide auto's werden hierbij zwaar beschadigd. COLLECTE RODE KRUIS. In de week van 1 tot 17 september wordt er in Waspik een buscollecte gehouden ten bate van het Rode Kruis. Deze collecte die steeds plaats vindt in de maand mei, kon toen door omstandigheden niet doorgaan WHITE BOYS EN RAAMSDONK WONNEN ELKAARS NEDERLAAG- TOURNOOI. Het nederlaagtournooi uitgeschreven door de Waspikse voetbalvereniging White Boys is gewonnen door de voetbalver. Raamsdonk. Rond dezelfde tijd legde Whit Boys in R'r. beslag op de eerste plaats van het ncder- laagntournooi dat R'donk organiseerde. INSTRUCTEUR VEEBEOORDELING. De heer Joachim Kamp heeft met goed gevolg de eisen afgelegd om als instruc teur bij veebeoordeling te mogen optreden. TERREIN VAN V.V. WASPIK NOG NIET BESPEELBAAR. Zondag j.l. moest de vastgestelde compe titiewedstrijd Waspik - White Boys worden afgelast, omdat de v.d. Waspik nog niet ken. Aan het gemeentelijk sportveld bij 't over een bespeelbaar terrein kan beschik-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5