WAALWIJK LAATSTE BERICHTEN Wedstrijd in Machineschrijven MUSA EXPRESS s. s. c. Lichtstad Eindhoven Prinsjesdag, Den Haag H.E.H. Langemeijer opslagplaats Zwarte jachthond FRAAIE PRIJZEN: 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 SEPT. 1960 7 Sprang N. E. O. Vrijh.-Capelle Haarsteeg Vlijmen Vlijmense Boys KERKKOOR ANTONIUS- PAROCHIE ONTBONDEN Wegens VACANTIE van van 14 sept. t/m 1 oct. Nette werkster Mevr. Geurtz P. Schoenmakers 1 zitbad 80 x 110 I. 65,- 1 gezondsspiraal 120x190 I. 20,- ECHFA-WIT opDONDERDAG 15 SEPTEMBER a.s. 'savonds om 8.30 uur in de hallen van de tentoonstelling „Waalwijk Winkelstad", op het Vredesplein. Aanmeldingsformulieren verkrijgbaar bij; De Heer VAN WELL (Directeur Handelsavondschool), Mr. van Coothstraat 16, onder wiens leiding de wedstrijd gehouden wordt en bij de Fa. VAN DINTHER, Grotestraat 323, beide te Waalwijk. Geen inschrijfgeld. 1 Portable schrijfmachine 1 Schrijfmap (leder) 1 Parker vulpen, enz. rnHuceert een felle schuiver, die P niet helemaal klemvaste Vir- ffc keeper met de grootste moei- tot corner kon verwrken. De tegenpartij, die aanvallend nog Pinig van zich had laten zien, Joint ""it een afgeslagen aanval an de geelzwarten gevaarlijk voor het baardwijk doel en weet Joor talmen met wegwerken van nze achterhoede, tegen de ver houding m de leiding te nemen, i Gesteund door dit succes vnl"t even later van de voet van ,1e Virtus linkshalf een geweldige tnael die op de Baardwijklat uit- ensp'atte. 'Met 0—1 wordt er ook L-ust en na de rust zien we op- !;ieU\v hetzelfde spelbeeld van de eerste helft. Een voortdurend aanvallend Baardwijk tegen een krachtig verdedigend Virtus, dat £osl wat kost haar 1—0 voor sprong wil behouden. Virtus weet zo nu en dan wel eens even aan de Julianadruk te ontkomen, maar voor moeilijkheden komt onze goed sluitende achterhoede niet de goed stopperende v. Gel der aan het hoofd niet te staan. Virtus komt daarentegen wel op 0-2 maar de scheidsrechter keur de"'na de grensrechter geraad pleegd te hebben, dit doelpunt te recht af. Baardwijk neemt nu het offensief weer over en na weel een serie gemiste kansen komt dan eindelijk na 42 minuten de gelijkmaker als J. Verhoofstad, overigens vanmiddag in een zeer matige vorm, met een hard schot de keeper van Virtus het nakij ken kan geven. Meer zit er voor de Juliana-lui niet meer in en bij liet laatste signaal van de matig leidende scheidsrechter was de balans in cijfers althans, na een sportieve wedstrijd, nog in even wicht. NieuwdorpNEO 35 In een goed gespeelde wedstrijd met een doelpuntrijk verloop heeft NEO een verdiende over winning behaald, hoewel zij eerst tot tweemaal toe een achterstand inoest inlopen. De rust, die met een 1-1 stand was ingegaan, had voor de bezoekers niet gebracht wat zij verdienden, daar het tech nisch overwicht dat zij toen al lieten gelden, slechts goed bleek voor de gelijkmaker. Zij hadden eerst moeten toezien dat de thuis club met een gelukkig doelpunt aan de leiding kwam. Ook de tweede helft kwam Nieuwdorp opnieuw aan de leiding, ondanks een overwicht der bezoekers. Door het tempo op te voeren, bleek heel duidelijk dat de thuis club toch te veel van haar krach ten had gevergd en konden de be zoekers tot doelpunten aan de lo pende band komen. Na een half uur was de stand reeds tot 24 gekomen. Nog even kwam toen Nieuwdorp terug en wist 34 te maken, doch toen direct hierop NEO haar 5e doelpunt in de tou wen joég, kwam Nieuwdorp niet meer in het stuk voor: In deze stand kwam geen verandering meer. De wedstrijd werd in een goede verstandhouding gespeeld onder aanwezigheid van een tal rijk sportief publiek. SSC—AZVV 4—5 Direct na het eerste fluitsig naal stormden de Zeeuwen met 'n geweldig offensief op het doel van SSC af en dit bracht hen bin nen het kwartier op een 3-0 voor sprong, mede dank zij het twij felachtig ingrijpen van de ach terhoede der thuisclub. Vooral de linksachter kon deze middag zijn bekende vorm niet te pak ken krijgen, we zagen hem enke le malen volkomen onnodig de bal met de hand stoppen. Na 't eerste kwartier kreeg de thuis club enigszins vat op het spel der gasten en kwamen ze meer malen voor het doel van AZVV. Toch werden er vier kansen om zeep gebracht voor men bij de vierde tot scoren kon komen, en nog voor rust werd de achter stand tot 23 teruggebracht, zo dat het er weer hoopvol voor SSC uit zag. Na de thee ging de thuisclub direct in de aanval en spoedig was dan ook de 03 achterstand geheel weggewerkt en zelfs om gezet in een 43 voorsprong. Maar de Zeeuwen gaven zich nog niet gewonnen en traden overrompelend op, met als re sultaat weer een gelijke stand 4—4 dus. Hiermede was de span ning weer volkomen in het kamp teruggekeerd. Aan beide kanten deden zich nog enige kansen voor, maar zij bleven onbenut, zodat ieder al dacht aan een ge lijk verdiend spel, totdat 3 min. voor het einde de Zeeuwen nog een onverwachte kans werd ge boden die dan ook prompt werd benut, zodat de volle winst naar Axel ging. Al met al toch een aardige, snelle, maar vooral ook een spannende en sportieve wedstrijd die door scheidsrechter Koevoets zeer goed werd geleid. Jammer was het dat de thuisclub niet enkele invallers moest aan treden, vooral de linkervleugel was deze middag zeer zwak. HAARSTEEG - NIEWKUIJK 8-3. Onder ideale weedsomstandigheden en ten aanschouwe van een grote schare supporters heeft Haarsteeg met grote cijfers z'n eerste competitiewedstrijd van het bezoekende Nieuwkuijk gewonnen. Deze uitslag zou doen vermoeden dat die toch wel enigszins ge flatteerd is, maar het tegendeel is waar; de thuisclub legde zo'n duidelijk overwicht aan de dag dat de scoreverhouding normaal nog wel iets groter had kunnen zijn. Wat de thuisclub zo plotseling inspireerde om tot een dergelijke prestatie te komen zal voor alsnog wel een raadsel blijven, maar een feit is dat ze heer en meester binnen de lijnen ivas. Alle spelers speelden vrij en onbevan gen en lieten vooral de bal het werk doen; rechtshalf Wim Walk was als vanouds de grote strateeg op het middenveld, maar ook linkshalf van Oyen voedde de aanval op voortreffelijke wijze. De wederopstelling van Huub Kivits was van de elftalcommissie een verstandige daad en rechtsbuiten van den Bosch, rechtstreeks uit het 2e elftal gcnc.uc:1 speelde zich zonder meer in het le elftal. Aanvalsleider v. d. Heijden deed zoals altijd voortreffelijk werk en bezorgde de Nieuw- kuijk achterhoede handen vol werk, zoveel zelfs dat ze met de regelmaat van de klok door de knieën ging. Toch begon de match niet zoals de Haarsteegschare dat graag zag, want Nieuwkuijk trok direct na het begin- signaal fel van leer, zo fel zelfs dat de ach terhoede van Haarsteeg wel eens resoluut moest ingrijpen. Zo leidde wat te hardhan dig ingrijpen in de 9e minuut tot een vrije trap en daaruit wist de Nieuwkuijkspeler Frans Krol de score te openen, 0-1. Spoedig naarna was het echter gelijk, want uit de wedcraftrap schoot rechtsbuiten v. d. Bosch hard en zuiver in, 1-1. Uit de la wine van aanvallen die daarna op 't Nieuw-- kuijk-doel ontstond, bracht allereerst mid- voor v. d. Heijden de stand op 2 - 1 en voor dat de eerste helft was verstreken had Huub Kivits met twee fraaie goals de stand tot 4-1 opgevoerd, v. d. Heijden zorgde voor een 5-1 stand en vlak voor het eindsignaal verkleinde de Bondt van Nieuwkuijk de achterstand tot 5-2. In de tweede helft ging de thuisclub enigs zins over tot het consolideren van haar voor sprong, maar toch werd de voorhoede met lange trappen regelmatig aan het werk ge-- houden. Uit een dezer passes schoot v. d. Bosch weer hard in en vijf minuten later verrichtte Huub Kivits de hattrick door er 7-2 van te maken. Uit een gevaarlijke Nieuwkuijk-aanval schoot rechtsachter v. d. Heijden in eigen doel, 7-2. Naarmate de tijd verstreek zakte het tempo aanmerke lijk; Nieuwkuijk liet-de moed zakken, maar het pleit voor haar moreel dat de uiterste sportiviteit gehandhaafd bleef. Rechtsbinnen v. Helvoirt nam tenslotte het 8e doelpunt voor zijn rekening en daar bleef het dan bij. Vlijmcnse Boys I - Concordia SVD, 3-3. Zondag speelde de Vlijmense Boys haar eerste competitiewedstrijd tegen Concordia SVD, Den Bosch. Voor deze wedstrijd was grote belangstelling. De Boys hadden een kleine wijziging ondergaan in haar opstel ling van verleden zondag; linksachter en stopper werden vervangen. Over het Boys- elftal, wat het vertoonde spel betreft, kun nen we tevreden zijn, maar opvallend is, dat de hechte verdediging die de Boys jaren achtereen heeft gehad, aan kracht is inge boet. De voorhoede beschikt over enkele zeer goede krachten, die doelpunten kunnen maken. Of het elftal de top kan bereiken in deze afdeling is nog niet te bevestigen, daar verschillende nieuwe tegenstanders zijn in gedeeld en de sterkte van hun elftallen niet bekend is. Laat ons dus maar geduldig af wachten wat de Boys presteren. Concordia kwam ook met enkele nieuwe spelers uit en men kan gerust zeggen dat Concordia weer over een prima elftal be schikt dat voor het samenspel is te roemen, een ploeg die in het deze competitie wel zal maken. Over de wedstrijd het volgende: Precies op tijd werd afgetrapt en met een levendige strijd, na een wederzijdse aanval, bouwde de Boys een goede aanval op; de bal werd goed geplaatst naar de linksbuiten Westende, die op het doel afstormde en prachtig inschoot; na 3 min. spelen 1-Or Concordia pakte meteen weer flink aan, maakte het de Boys-verdediging lastig en na 20 min. spelen hadden zij succes; de stand werd 1-1. Vlijmen combineerde iets beter en na 30 min. spelen kwam een mooie Boys- aanval; de bal kwam bij P. Verschuuren, die naar het doel dribbelde, passeerde een drietal SVD-ers en schoot onhoudbaar in; de Boys namen weer de leiding: - 1. Con cordia kwam na dit doelpunt weer flink op zetten, maar de Boys kwamen weer terug; de hele Concordia-verdediging weerde zich flink en nam het spel weer over; een goede aanval volgde en met succes, want de stand werd weer gelijk, 2-2. Na de aftrap en kele wederzijdse aanvallen, die niets ople verden, toen floot de scheidsrechter voor de verdiende rust. Na de rust dezelfde op- en neergaande strijd en Concordia was wat het veldwerk betreft, een betere ploeg, maar doelpunten beslissen in een wedstrijd en het duurde wel lang eer de Boys voor de derde maal de lei ding namen, 3-2. Met nog 12 min. te spelen dacht ieder aan een Vlijmense overwinning, maar Concor dia dacht er anders over; met goed spel werd de Boys-.verdediging in het nauw ge bracht; de verdediging greep te laat in en met een mooie kopstoot lag de gelijkmaker in het net, 3-3, waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. De inzet van de com petitie is ditmaal voor de Boys beter, want twee opvolgende jaren werd de competitie met een nederlaag inkezet. Boys nu volhou den. „ST. CLEMENSHOF" Operatie Tévé-biljart Vorig bedrag 217.50 N.N. Baardwijk 15. Alle beetjes helpen Baardwijk 2. Uit een arbeidersgezin 5. Mevr. v. H., Waalwijk 25.— N.N. Baardwijk 3. Mej. A. 10.— Totaal 277.50 CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE Op vrijdag 16 sept. a.s. zal de Contactgroep voor Handel en In dustrie om 8 uur in Hotel Ver- wiel ene contactavond houden. Naast een bespreking van de plannen voor het komende vere nigingsjaar zal de heer W. A. Telkamp, economisch doctoran dus, verbonden aan de N.V. In ternationale Bedrijfs Machine Maatschappij te Eindhoven, een voordracht houden over de on derwerpen: a) korte inleiding tot het ponskaarten-systeem en „computers"; b) de centralisatie- mogelijkheden door middel van het ponskaarten-systeem. Het bestuur hoopt van harte dat de contactavonden in het ko mende verenigingsjaar wat meer belangstelling van de leden zul len mogen ondervinden. In het afgelopen jaar was de opkomst zo gering, dat de vraag aan de orde moest worden gesteld of het wel zin had de contactgroep te laten voortbestaan. HET NIEUWE SCHOOLJAAR. De Waalwijkse middelbare en ulo scholen zijn het nieuwe schooljaar 1960- 1961 begonnen met de voly gende leerlingenaantallen: Dr. Mollercollege Lyceum (h.b.s. en gymnasium): 348 (366); m. m.s.: 129 (115); totaal 477 (481). Willem van Oranje College: h.b.s. 301 (289); m.m.s.: 50; totaal 351. Vakschool voor Leder- en Schoen industrie afdeling machinale schoenfabricage: 30 (26); afd. lederbereiding: 17 (18); totaal 47 (44). Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken voorbereidend jaar (9 klassen): 188; afd. metselen: 31; afd. elektro-techniek: 46; afd. schilderen: 41; afd. tim meren: 80; afd. schoenmaken: 68; afd. smeden-bankwerken: 114; totaal 568 (480). Deze cij fers hebben alleen betrekking op de dagschool; de part-time cur sussen en de avondschool zijn nog niet begonnen. Meisjes-Ulo Maria Koningin 238 (31). Handelsavondschool233 (220). De cijfers tussen haakjes hebbèn betrekking op de aanvang van het schooljaar 1959 - 1960. RIJKSGOEDKEURING U.L.O.-SCHOOL EN KERK Naar verwacht wordt, zal binnen enkele dagen de rijksgoedkeuring afkomen voor de bouw van een ULO-school in de parochie van An- tonius. Enkele voorwaarden, die verbonden zijn aan het bouwen van deze school, zijn o.a. dat het over blijflokaal ook geschikt en beschik baar zal moeten zijn voor b.v. uit voeringen enz. buiten schoolver band, zodat de parochie nu de be schikking krijgt over een behoorlij ke zaal. Men zal ook de beschikking krijgen over een groot gymnastiek lokaal, eveneens beschikbaar buiten schoolverband. De rijksgoedkeuring voor de bouw van de nieuwe kerk in genoemde parochie verwacht men ook binnen kort. Het is alleen nog de vraag of men toestemming zal krijgen om met de bouw te beginnen, gezien 't gebrek aan arbeiders. Indien alles in gunstige zin verloopt, zal de school eind september worden aan besteed. De kerk hoopt men mid den oktober aan te besteden. Naar mededeling van de zeereer- waarde heer pastoor Lam der An- toniusparochie, heeft het kerkkoor van de Antoniuskerk in een brief aan genoemde pastoor zijn ontslag name medegedeeld. Hiermee staat dus de Antoniusparochie zonder kerkkoor, wat natuurlijk nog wel de nodige moeilijkheden zal opbren gen i.v.m. diverse gezongen dien sten. De pastoor doet dan ook een dringend beroep op hen, die reeds koorzanger zijn geweest of dit wen sen te worden, zich zo spoedig mo gelijk schriftelijk op te geven aan de pastorie in de Antoniusparochie. ZESTIENDE KUNSTKRINGSEIZOEN Aller medewerking gevraagd Donderdag wordt weer het Kunstkringseizoen geopend. Het is reeds voor de zestiende keer dat het bestuur zijn leden uitno digt tot het bijwonen hiervan. Ook nu weer treedt het Rotter dams Toneel op in deze eerste uitvoering. Opgevoerd zal wor den „Een hete zomeravond", een toneelstuk dat het vorige seizoen reeds een serie opvoeringen be leefde en wel met zoveel succes dat men besloot het door te spe len in dit nieuwe seizoen. Het ge geven is uitermate actueel: het probleem van de samenleving van verschillende rassen, zoals 't in dit stuk wordt beleafd door 'n eenvoudige Londense familie. Geen blijspel, maar een stuk dat de bezoeker zal boeien door zijn menselijkheid. De opening van het seizoen willen wij gebruiken voor een ex tra opwekking tot aller mede werking. De grote concurrentie van televisie heeft al heel wat culturele organisaties het voort- beslaan onmogelijk gemaakt, en vooral de kleinere organisaties zijn gedaald onder het minimum aantal leden dat noodzakelijk is voor het bestaan van een cultu rele organisatie. Ook in Waal wijk is het aantal belangstellen den voor de Kunstkring gedaald en het vorig jaar dreigde werke lijk opheffing van de Kring. Ge meentebestuur en gemeenteraad van Waalwijk meenden dat op heffing van de Kunstkring een verarming van onze samenleving zou betekenen en door een extra subsidie werd het verder werken mogelijk gemaakt. Maar nu moet de belangstel ling vaniut de bevolking komen. De Waalwijkse bevolking en die van de omgeving moet door een druk bezoek tonen het werk van de Kunstkring op prijs te stellen. Engenlijk is het verwonderlijk dat met de groei van de bevol king de groei van de belangstel ling geen gelijke tred houdt. We zijn er van overtuigd, dat er nog velen zijn, die als zij eenmaal de voorstellingen van de Kunstkring geregeld meemaken, deze niet meer willen missen. We zouden u daarom willen adviseren: maak er een goede gewoonte van. Eens in de drie weken een uitvoering op goed niveau hetzij toneel, muizck of film is toch heus geen luxe. Bij een goed beziek aan de voorstellingen die de Kunstkring organiseert, zal er van opheffing geen sprake zijn. Indien als vroe ger Musis Sacrum geheel bezet is met belangstellenden, dan is het mogelijk een goed werkende Kunstkring in stand te houden. Daarom zouden we aller mede werking willen vragen: wordt lid van de Kunstkring en indien u dit al bent, bezoek dan de uit voeringen. Indien u lid wilt worden, dan kunt u zich opgeven aan het se cretariaat: Kloosterweg 28 of te lefonisch 2907. Doe het vlug, dan kunt u donderdag nog genieten van een prachtige avond! Bijzon derheden voor de eerste uitvoe ring treft u aan in een adverten tie in dit blad. SCHRIJFMACHINEWEDSTRIJD Tijdens de Middenstandsbeurs zal ook, zoals reeds was aangekondigd, een wedstrijd worden gehouden in typen. Deze wedstrijd vindt plaats a.s. donderdag om 8.30 uur in de tentoonstellingshallen. De wedstrijd staat onder leiding van de heer H. v. Well, directeur van de Handels avondschool. Voor de inschrijvings adressen verwijzen wij naar de ad vertentie in dit nummer. WAALWIJKSE VOLKSWAGEN RALLYE, GEORGANISEERD DOOR AUTOMOBIELBEDRIJF W. B. J. VAN MOSSEL In aansluiting op ons vorig be richt, kunnen wij de automobi listen van Waalwijk en omge ving mededelen dat de „Oriënta- tierit" van garage van Mossel doorgang zal vinden op zondag 18 sept. a.s. De rit is 52 km. lang en wordt gereden met een gemid delde snelheid van 26 km. p. uur. Start en finish zijn op het ter rein van de Volkswagen-garage, Grotestraat te Waalwijk. Iedereen kan aan deze rit deel nemen en een keur van prijzen zullen aan de prijswinnaars wor den uitgereikt, o.a. radio, Phili- shave enz. Vanaf heden kan men zich voor deelname opgeven bij het bovengenoemd automobielbe drijf. Hierna ontvangt men p. o. de nodige gegevens en handlei ding. Men wordt verzocht een half uur voor de start aanwezig te zijn. Nr. 1 start om 15.01. VEERTIG JAAR K.A-B.-LID Zondag was het 40 jaar gele den dat de heer Frans Vesters als lid toetrad tot de K.A.B. Het be stuur vah de N.K.M.B. St. Eloy afd. Waalwijk onder voorzitter schap van de heer B. Demmers meende dan ook dat deze dag niet zonder meer kon voorbij gaan, temeer ook omdat de heer Ves ters op de laatste werkdag voor zijn pensioen getroffen werd door een ziekte, waarvan hij nog niet helemaal is genezen. De voorzitter kon dan ook niet anders dan ziin waardering uit spreken voor het werk dat hij in die veertig jaren heeft gedaan. Van deze 40 jaren is hij 37 jaar bestuurslid geweest van de afd. Waalwijk van St. Eloy en heeft hij in de functie van secretaris al zijn energie gegeven voor de or- fanisatie. Nooit was hem iets te veel, aldus de voorzitter en daar om was het voor hem een grote eer de jubilaris namens de orga nisatie het gouden insigne te mo gen overhandigen. De voorzitter feliciteerde hem met deze onder scheiding en liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een prachtige fruitmand en een kist sigaren. Verder feliciteerde de voorzit ter zijn echtgenote en prees haar voor de goede verstandhouding met haar man, daar zij menig uurtje alleen heeft moeten door brengen. Spr. overhandigde me vrouw Vesters een mooi boeket bloemen. Tevens feliciteerde hij de familieleden en sprak de hoop uit dat de heer Vesters nog menig jaar als lid van St. Eloy in hun midden zou mogen zijn. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en werden nog diverse herinneringen opgehaald. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Nu de vacantiemaanden ten einde zijn, is ook de N.C.V.B. we derom actief geworden. Het nieu we seizoen wordt geopend met de tweede cursus in de serie „Bloe men schikken" door de heer Van Gerwen uit Tilburg. Deze zal ge houden worden op 22 sept. des avonds om 7.30 uur in het Wil lem van Oranje College. Aan de hand van enkele dia's zal wor den getoond, hoe bloemen in va zen geschikt moeten worden. In de derde cursus van deze sefie zullen de dames zelf bloemstuk- jes moeten vervaardigen. De maand oktober brengt de heer Vos een zeer interessante le zing over zijn loopbaan bij de po litie. In de novembermaand wor den door de heer van der Meulen onthullingen gedaan over landen in het Midden-Oosten. Dames-leden en zij, die lid wensen te worden, de N.C.V.B. verwacht u op 22 september. WERELDTITEL 3-BANDEN Op het wereldkampioenschap 3- banden ,dat momenteel te Buenos Aires wordt gespeeld, heeft de Ne derlandse deelnemer, onze plaatsge noot Henny de Ruijter, zich tot nu toe uitstekend geweerd. Henny speelde gelijk tegen de Peruaan Suarez en won achtereenvolgens van de Columbiaan Arango (60-38), de Chileen Iglesias (60-33) en van Legarde uit Ecuador (60-52). Tij dens dit weekeinde versloeg Henny de Duitser Tiedtke, maar verloor van de Argentijn Friedenthal. Henny staat nu met 9 punten op de vierde plaats achter de Belg Vingerhoedt, die nog ongeslagen is (12 p.), Mo- nestier (10 p.) en Schertz (10 p.). Tot op heden dus voortreffelijke resultaten van Henny de Ruijter in dit zo sterk bezette tournooi. TIMTUR-CHAUFFEURS ONTVINGEN A.N.W.B.-ONDERSCIIEIDING Op zaterdag 10 sept. 1960 vond in Hotel de Gouden Leeuw te Bergen op Zoom, tijdens een afdelingsver- gadering van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B., de uitreiking plaats van de A.N.W.B.- onderscheidingen voor beroeps chauffeurs, en wel het zilveren in signe voor YLVz dienstjaar en het gouden insigne voor een dienstver band van 25 jaren. De directie van Timtur ontving 'n uitnodiging voor twee van haar chauffeurs om deze onderscheiding in ontvangst te komen nemen. Door de voorzitter van de verga dering, die de aanwezigen wees op de grote verdiensten van deze chauffeurs en hen complimenteerde met het langdurig dienstverband, werden als blijk van grote waarde ring van de zijde van de A.N.W.B. voor deze ervaren beroepschauf feurs, de insignes uitgereikt, waar bij de heer W. P. Braspenning, die reeds meer dan 40 jaren in dienst van Timtur is, de gouden onder scheiding mocht ontvangen met oor konde, en de heer C. J. Maaywee, vanwege zijn ruim 12y2-jarig dienst verband de zilveren onderscheiding, eveneens met oorkonde. Als persoonlijke attentie mochten de beide onderscheidenen nog een doos A.N.W.B.-sigaren in ontvangst nemen. t. AANRIJDINGEN Op de Grotestraat had j.l. donder dag een aanrijding plaats tussen 'n bestelauto, bestuurd door v. M. uit Waalwijk en de wielrijder M., even eens uit Waalwijk. Toen de auto een file wielrijders passeerde, werd M. door de uitstekende auto aan de schouder geraakt, waardoor hij kwam te vallen. Zowel het rijwiel als de auto liepen lichte schade op. Gisteren kwamen nabij de over weg St. Antoniusstr.-Stationsstr. de wielrijder G. uit Kaatsheuvel en de wielrijdster v. d. H. uit Waalwijk met elkaar in botsing, doordat laatstgenoemde geen voorrang ver leende aan de van rechts komende G. Het voorwiel van het rijwiel van G. werd daarbij totaal vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: armbandje; sleuteltjes Volkswagen; zak, inhoudende lege zakken; portemonnee met inhoud; zwembroek met badhanddoek; kin derschoentje; schachten van laars jes; snelbinder; vulpotlood. Verloren: wieldop; portefuille m. inhoud; herenregenjas; trouwring; regenjas; gouden armband; regen broek; damespolshorloge; gouden damesring met steentjes; dames shawl; gouden ketting met dito munt. AGENDA maandag en woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „Op de drempel van het leven", 18 jaar. LUXOR 8 uur: „Tosca", 14 jaar. donderdag MUSIS SACRUM 8 uur: Rotter dams Toneel: „Een hete zomer avond" (kunstkring). TENTOONSTELLING GERARD C. J. GERRITS De herdenkingstentoonstelling van de in 1959 overleden kunstschilder Gerard C. J. Gerrits, welke tot en met 18 sept. in het Koetshuis van Huize Zuidewijn wordt gehouden, mag zich in een grote belangstelling verheugen. Dezer dagen heeft ook de direc teur van het Provinciaal Museum, mr. Laudy, de expositie bezichtigd en zich bijzonder waarderend over het geëxposeerde uitgelaten. Op zijn verzoek werden dan ook enke le werken voor het Provinciaal Mu seum gereserveerd. Over de aan koop van deze werken zal binnen kort worden besloten. - Officieel is medegedeeld dat morgen (dinsdag) alle margarine zeer volstrekt on schadelijk zal zijn. Vandaag is er een ver koopverbod. De handel in roomboter be zorgde zaterdag een dolle dag. - De Olympische Spelen zijn zondag na de hyppische wedstrijden, waarbij Duits land 1, de Verenigde Staten 2 en Italië 3 werd, officieel cn met veel plechtigheid, ten aanschouwe van 100.000 mensen, gesloten. De spelen zijn een groot succes geworden en het publiek heeft alles per radio en tele visie prachtig kunnen meeleven, dank zij de uitstekende verzorging van Belgische en Ne derlandse radio- en televisie-mensen en de grote steun van de Italiaanse radio en tele visie. Tal van atleten komen donderdagavond in 't stadion van Amsterdam. - Als Kroestsjef de Ver. Naties en New- York bezoekt, zal hij in zijn vrijheid beperkt zijn en zich alleen rondom het gebouw en het eiland Manhyttan mogen bewegen. Vervalt het spreekuur. Voor dringende gevallen wordt waargenomen door Dr. Lange meijer Sr. en de plaatselijke collega's. GEVRAAGD voor één of 1 Va dag per week Burg. Grotenhuysstraat 1 7 WAALWIJK TE HUUR 1 00 m2 droge voor alle doeleinden geschikt Brieven onder no. 1709 aan het bur. van dit blad VERMIST: (Eng. Triver) reu luistert naar de naam Bruno Gasthuisstraat 144, Kaatsheuvel Wegens overcompleet TE KOOP: Stationsstraat 11 7, Waalwijk ZATERDAG 17 SEPTEMBER avondrit naar per persoon f 3.- DINSDAG 20 SEPTEMBER per persoon f 5.50 A. H. Mulders-Sars Stationsstraat 97 Waalwijk Tel. 0 4160-2051 Wij hebben: voor Uw wol, nylon en perion f. 0,85 per flesje Drogisterij van Amelsvoort Aan de Markt, Kaatsheuvel Telefoon 2286

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7