wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt De pachtwet in de praktijk BINNEN- EN BUITENLAND Vers van de pers DE RUMOERIGE WERELD Lasi van Uw ogen ikw deffl4>//z Rechten en plichten van twee partijen Schadeloosstelling en verlaging pachtovereenkomst Een aanvalsplan van Oost-Duitsland BRILL ENS PECIALIS T VAN MAAREN DEN BOSCH - TILBURG - BREDA MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 73 De rcho va in het Zuióen Uitgerer Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo" De Pachtwet blijft een moeilijk pro bleem, vooral als het gaat om scha deloosstellingen, wanneer een pacht overeenkomst niet wordt verlengd. We willen met deze uiteenzetting een paar misverstanden wegnemen en de twee mogelijkheden tot schadever goeding bespreken. Indien de verpachter het gepachte wil bestemmen voor andere dan op de landbouw betrekking hebbende doel einden en deze in strijd zijn met het algemeen belang wijst de pachtkamer het verzoek om verlenging van de pachtovereenkomst af. De voorgeno men bestemming is volgens de pacht wet in overeenstemming met het al gemeen belang, wanneer zij met een goedgekeurd uitbreidingsplan of we- deropbouwplan in overeenstemming is. Om onnodige kosten en teleurstel lingen te voorkomen, is het gewenst dat de pachter zich, voordat hij ver lenging van de pachtovereenkomst aanvraagt, eerst goed laat inlichten over eventuele bouwplannen in zijn gemeente. MARKT 17 'i-HERTOGENBOSCH Indien de pachtkamer het verzoek om verlenging van een pachtovereen komst op grond van uitbreidingsplan nen afwijst, heeft de pachter recht op een door de verpachter te betalen schadevergoeding. Dit recht bestaat alleen als de pachtovereenkomst is aangegaan of geldt voor de wettelijke duur, dus voor het land zes jaren en voor een hoeve twaalf jaren. De Pachtkamer stelt deze schadevergoe ding vast en moet bij het bepalen re kening houden met de mogelijkheid, dat de pachtovereenkomst zou zijn verlengd, wanneer het gepachte voor agrarische doeleinden zou zijn be stemd. Eerst dan kan de Pachtkamer het aantal jaren bepalen op grond waarvan een schadeloosstelling kan worden uitgekeerd. Bovenstaande re geling geldt niet voor kleine percelen, kleiner dan 25 are, daar die hier bui ten vallen. Geen recht op schadeloosstelling. In de Pachtwet wordt ook reke ning gehouden met de mogelijkheid dat er veranderingen aan het gepach te zijn aangebracht met het kennelijk doel een hogere schadeloosstelling te krijgen. Bij de vaststelling van de schadevergoeding blijven deze veran deringen buiten beschouwing. Eveneens vervalt het recht op scha devergoeding wanneer de pachtover eenkomst in werking is getreden, na dat reeds aan het gepachte bij een goedgekeurd uitbreidingsplan of we- deropbouwplan een niet-agrarische bestemming is gegeven. Recht op schadeloosstelling heeft de pachter wel wanneer er een pacht overeenkomst eerder is aangegaan en de pacht aan zijn echtgenote, kinde ren, schoonzoon of schoondochter, pleegkind of medepachter is overge gaan. Het tijdstip van pachtovergang heeft hierop geen invloed. -v«OK«LI Bescherming van de pachter. Voor het geval de pachter van de kant van de verpachter tegenwerking ondervindt, is in de Pachtwet nog een ander soort schadevergoeding opge nomen. Wanneer n.l. blijkt dat een verzoek om verlenging van een pachtovereen komst door de pachter is afgewezen met het motief dat de verpachter of zijn naaste familieleden de grond wil gebruiken en dit motief in strijd is met de waarheid, is de verpachter tot schadevergoeding aan de pachter ver plicht. Eveneens wanneer het in strijd is met de waarheid, dat het gepachte voor niet-landbouwkundige doelein den is bestemd. De verpachter moet de juistheid van zijn motivering be wijzen. De Pachtwet heeft deze moei lijkheden ook wel aangevoeld, door te bepalen dat behoudens tegenbewijs, die wil geacht wordt niet aanwezig te zijn geweest, indien door binnen een jaar na het einde van de pacht overeenkomst de grond in gebruik te nemen of door aan te tonen dat het omstreden perceel een jaar later een niet-agrarische bestemming heeft ge kregen. Wanneer het perceel na een jaar nog ongebruikt staat, moet de verpachter contracten tonen, waaruit blijkt dat binnen een half jaar zal worden gebouwd. 't Kan zijn dat de verpachter tracht te doen voorkomen, dat van persoonlijk gebruik sprake is door het gepachte korte tijd zelf te gebruiken, maar het daarna een andere definitieve be stemming te geven. In dit geval is de verpachter ook tot schadevergoeding verplicht. Het schadevergoedingsbedrag. Op verzoek van de pachter of ambtshalve is de Pachtkamer be voegd het bedrag te bepalen dat de verpachter aan de pachter zal moeten betalen, indien later mocht blijken, dat het niet de bedoeling is geweest, de motieven, waarop het verzoek tot niet verlenging van de pachtovereen komst is gebaseerd, te realiseren. Dit door de Pachtkamer vast te stellen schadevergoedingsbedrag moet de verpachter in voorkomende ge vallen betalen, echter zonder dat de pachter het recht op verdere schade loosstelling verliest. Een voordeel voor deze regeling voor de pachters is, dat hij niet behoeft te bewijzen dat hij in werkelijkheid schade heeft geleden tot dat bedrag, wat door de Pachtkamer is vastgesteld. Het be spaart hem een omslachtige procedu re. Wanneer kan worden aange toond, dat de werkelijke schade be duidend hoger is dan het vastgestel de bedrag, kan een eis tot vergoeding van de meerdere schade worden in gediend. Men moet dan echter wel over deugdelijke bewijzen kunnen beschikken, voor men tot die eis overgaat, daar de verpachter ook al les in het werk wil stellen het tegen deel te bewijzen. De termijn binnen welke de pachter nog een vordering tot schadevergoe ding bij de Pachtkamer kan instellen, is gesteld op vijf jaren na het be ëindigen van de pachtovereenkomst. Deze termijn is dus nogal ruim ge steld. Deze zelfde termijn geldt ook voor het" instellen van een vordering bij de Pachtkamer tot betaling van het bedrag dat door de Pachtkamer als schadevergoeding is vastgesteld. Men ziet uit dit alles, dat de Pacht wet een zeer moeilijke zaak is en dat men goed doet, zich uitvoerig op de hoogte te stellen. Verzekert u in voorkomende moeilijke gevallen van een deskundig adviseur. PROCES OM VERLENGING VAN PACHTOVEREENKOMST. Een arrest van de Pachtkamer van het gerechtshof te Arnhem geeft een goed beeld weer uit de praktijk. Dit maal gaat het om een verzoek van een pachter tot verlenging van een pachtovereenkomst, dat in hoger be- mijn van zes jaren. De overwegingen van de Pachtkamer waren in het kort weergegeven, de volgende door het verlies van het gepachte zou de pach ter in de grondslag van zijn maat schappelijk bestaan ernstig worden aangetast; de verpachter zou het ge pachte niet zelf willen gaan gebrui ken, maar het vrij van pacht voor een hogere prijs willen verkopen dan als voor gepacht land mogelijk zou zijn; verlenging van de pacht zou de voor genomen verkoop niet in de weg staan, vooral nu de pachter van zijn voorkeursrecht afstand had gedaan. In hoger beroep. Tegen deze beschikking is de ver pachter in hoger beroep gegaan. De gronden waarop de verlenging door de pachtkamer billijk werd geacht, werden door hem aangevochten. Hij stelt n.l. in hoger beroep, dat hij voor de hoeve f 46.000 vrij van pacht kan krijgen en toont dit aan met een voor lopig koopcontract voor die prijs. De pachter had niet meer dan f 35.000 voor de hoeve willen geven. Verder stelt de verpachter, dat hij het bedrag van f 46.000 niet kan vragen voor de hoeve, indien deze nog voor lan gere tijd is verpacht. Nog afgezien van de vraag of hij de hoeve al ver pacht verkopen kan. Hierdoor zou hij dus bij verlenging van de pacht overeenkomst ernstig worden bena deeld in zijn financiële belangen. Voorts stelt hij, dat de pachter blijkbaar weinig prijs stelt op het behoud van het gepachte, omdat hij niet voor de hoogst toelaatbare prijs wil kopen, maar voor niet meer dan f 35.000 en bovendien van zijn voorkeursrecht van koop afstand heeft gedaan.. Tenslotte, dat hij als verpachter door verlenging van de pachtovereenkomst iedere kans zou missen de hoeve voor de hoogsttoe- laatbare prijs te verkopen. Redenen waarom naar zijn oordeel het verzoek naar billijkheid zou moeten worden afgewezen. De pachter stelde daartegenover dat hij een iets hoger bedrag heeft geboden, vrij op naam, dat hij van zijn voorkeursrecht alleen maar af stand heeft gedaan voor het geval de pachtovereenkomst zou worden verlengd en dat hij op straat zou staan, indien hij de hoeve niet zou kunnen behouden. In het proces bracht de verpachter nog naar voren, dat de pachter een ander beroep heeft, daarvoor de no dige diploma's bezit en zich dus ook nog in dat beroep zou kunnen vesti gen. De pachter stelde nog, dat hij wel voor f 46.000 zou willen kopen, maar geen mogelijkheid ziet om dat bedrag bijeen te brengen. Uitspraak. Met deze gegevens moest de Pacht kamer van het gerechtshof te Arnhem nu uitspraak doen. De overwegingen waren de volgende Omdat de ver pachter niet het voornemen heeft de hoeve zelf te gaan gebruiken, moet naar billijkheid worden beslist. De er varing heeft geleerd, dat bij verkoop van een verpachte hoeve aan een an der dan de pachter in vele gevallen de prijs zelfs lager ligt dan bij verkoop van dezelfde hoeve wanneer deze on- verpacht zou worden verkocht. Im mers bij de vaststelling van de hoogst toelaatbare tegenprestatie voor de verkoop houdt de Grondkamer er geen rekening mee of de hoeve al dan niet is verpacht. Tegenover het belang van de ver pachter om de hoeve voor de hoogst toelaatbare prijs te kunnen verkopen, welk belang blijkens de door hem ge geven uiteenzetting (die niet door de pachter is bestreden) reëel en redelijk is, staat het belang van de pachter om als pachter het gebruik en genot van de hoeve te behouden. Onder de hier aanwezige omstan digheden, waarbij de pachter de hem geboden gelegenheid het gepachte te kopen niet heeft aangegrepen, brengt de billijkheid mede, dat de eigenaar verpachter de kans krijgt de hoeve voor de hoogst toelaatbare tegenpres tatie en dus vrij van pacht te verko pen. Op grond van deze overwegingen werd de beschikking van de Pacht kamer van het kantongerecht vernie tigd en het verzoek om verlenging af gewezen. Het blijkt dus dat de beslissing van de pachter om de hoeve niet te kopen en om van zijn voorkeursrecht van koop afstand te doen, zeer verstrek kende gevolgen heeft gehad. We leven wel in een tijd vol span ningen, nationaal als internationaal. Nationaal wachten we met span ning wat de toto-debacle in de Eer ste Kamer ons brengen zal, dan de Nieuw-Guinea-kwestie en wat daar omheen geweven wordt, de loonpo litiek, enz. enz. Maar dat zijn kwes ties die intern kunnen worden op gelost en niet in evenredigheid staan tot de internationale vraagstukken als Kongo, Cuba, de aanstaande Uno-conferentie, enz. enz. Wat Kongo betreft, weet zelfs de Veiligheidsraad geen uitweg en put-" ten de Russen zich uit in scheld partijen op de secretaris-generaal Hammerskjöld, wiens beleid wordt afgekeurd, terwijl de Russen zelf niets anders doen dan het vuurtje brandende houden, zelf de voor schriften der Verenigde Naties ne geren en Loemoemba troepen, wa penen en technici sturen. Daarbij komt nog dat de communisten niet ^v.a^.wvwuwi.,^, «uu ,«vy6v.x mw- te spreken zijn over het verbod van roep afgewezen werd op grond van de Amerikaanse regering aan Kroet- 6 F b sjef, Janos Kadar en Fidel Castro billijkheid. De pachter had in eerste instantie aan de Pachtkamer van het kanton gerecht verlenging van zijn pacht overeenkomst gevraagd. Aangenomen kan worden dat hij als argument heeft aangevoerd dat door het verlies van het verpachte de grondslag van zijn maatschappelijk bestaan ernstig zou worden aangetast. Dit te meer, daar de verpachter niet van plan zou zijn het gepachte zelf te gaan gebruiken. De verpachter stelde daar tegen over, dat hij het verpachte dringend nodig had voor eigen gebruik, name lijk om het voor de hoogst toelaatba re prijs te verkopen, welke de pach ter er niet voor wilde geven en dat de billijkheid meebracht, dat de pacht niet zou worden verlengd. Dit te meer daar de pachter van zijn voor keursrecht van koop afstand had ge daan. De Pachtkamer van het kanton gerecht wees de vordering van de pachter toe en verlengde de pacht overeenkomst met de maximale ter en om zich vrij in Amerika te bewegen tijdens de vergadering der V.N., en zich alleen te mogen ophouden op het eiland Manhattan, waar 't V.N.- gebouw is gevestigd. Zoals we reeds zeiden, is de toe stand in Kongo verwarder dan ooit; wie er nu eigenlijk de leiding heeft weet niemand, en het is moeilijk om uit zo'n chaos iets goeds te voor schijn te toveren, al doen de be ambten der Uno nog zo hun best. Zij worden niet alleen door Kongo lezen gedwarsboomd, maar ook door regeringen die zelf Uno-troepen stuurden als Ghana en Egypte, die liever de V.N. dwars zitten en Loe- moemba's eisen steunen met deze troepenmacht. Dan doemt weer de kwestie Ber lijn op en de Oost-Duitse regering legt de West-Duitsers alle moeilijk heden op ten aanzien van een ge regeld verkeer van en naar de bei de stadsdelen, maar ook hindert zij zoveel doenlijk, zowel te land als te water, de weg naar Berlijn. In verband met de houding der Oost-Duitse regering, gesteund na tuurlijk door Rusland, is het van be lang hier weer te geven wat een Oost-Duits officier, die naar 't wes ten is overgelopen, over Oost-Duit se plannen heeft onthuld, een bij drage meer om met recht te spre ken van een onrustige wereld. De verklaringen van bedoelde Oost-Duitse officier komen op het volgende neer. De „Volksarmee" van Sovjet- Duitsland wordt sinds de Parijse conferentie systematisch gedrild voor een aanvalsoorlog tegen de Bondsrepubliek. Dit alarmerende nieuws werd in Bonn onthuld door de Oostduitse legerkapitein Gün- ther Malikofski. De gedroste com munistische officier was vier weken geleden nog politiek commissaris bij de eerste mitrailleursdivisie te Pots dam. Hij bracht bij zijn vlucht naar het westen een koffer vol documen ten mee, die in de divisiekluis be waard werden: geluidsbanden, pro clamaties van het oppercommando der rode volksarmee aan de West- duitse bevolking, oproepen aan de! soldaten der Bundeswehr om 't ver zet te staken en plakkaten met „verordeningen" voor bezette ste den en Lander der bondsrepubliek. Malikofski toonde speciale oproe pen aan de stad Kiel en de deelstaat Neder-Saksen. De woordvoeder der Bonner regering verzekerde, dat 't materiaal van de gevluchte officier door deskundigen onderzocht is: „Er bestaat geen schijn van twijfel aan de echtheid der stukken". Strauss' ministerie van defensie gaf een la conieke verklaring af: „De contra spionage had al lang bewijzen in handen voor de agressieve plannen der Volksarmee. De in de NATO geïntegreerde Bundeswehr kan el ke aanval het hoofd bieden". Top-geheimen Hier is een der proclamaties, die het Sovjet-Duitse Oberkommando in gereedheid houdt: „De volkslegers der DDR zijn gekomen om voorgoed af te rekenen met de militaristen en de fascisten in de bondsrepu bliek. De oorlog is binnen enkele maanden voorbij. De laatste weer standsnesten worden uitgeroeid. Pleegt niet langer verzet, maak uw stad niet tot een vesting. De natio nale Volksarmee is gekomen om u te bevrijden. Wij willen samenwer ken met alle opbouwende elemen ten". 'n Recept van uw oogarts en DE BRIL van VAN MAAREN U ziet dan weer uitstekend 111 Vughteritr. 25 Markt 32 Nwe. Glnnekenstr. 23 WERELD BID- EN BOETEDAGEN op 12 en 13 oktober a.s. Ernstig bezorgd over de groeiende onrust en dreiging voor de mens heid, roepen de bisschoppen hun ge lovigen op tot gebed en boete op 12 en 13 oktober a.s. in vereniging met de honderdduizenden, die in die da gen biddend en boetend bijeen zul len zijn te Fatima, om door Maria's voorspraak te verkrijgen: een totale omkeer tot God en de wereldvrede. Nadere gegevens worden nog door de bisschoppen bekendgemaakt. J. HURKMANS UIT BREDA GEKOZEN TOT VOORZITTER VAN N.R.K.M. In aansluiting op een reeds eerder afgelegde verklaring over de brief van het episcopaat over de stands- en vakorganisaties, herhaalde de scheidende voorzitter van de Katho lieke Middenstandsbond, de heer J. A. Koops, tijdens de bondsraad de mening, dat het schrijven allereerst voor de werknemers bedoeld is. De middenstand zal daarom, zei hij, met het standsorganisatorisch werk moeten doorgaan, inafwachting van het rapport dat over deze kwestie wordt samengesteld. De heer Koops, die tijdens de vergadering tot ere voorzitter werd benoemd op voor stel van zijn opvolger, de heer J. Hurkmans uit Breda, stelde vast dat de wensen in het bisschoppelijk schrijven bij de KAB een studie van jaren zullen uitmaken, voordat er iets kan veranderen. Daarom kan de middenstand haar zaak niet opge ven. GEEN SPOOR VAN MOORDENAAR VAN HANS HERMANS Over de identiteit van de dader van de moord op de 11-jarige Hans Hermans uit Sevenum, tast de jus titie nog volslagen in het duister. Driehonderd militairen hebben op nieuw de omtrek van de plaats van de misdaad centimeter voor centi meter afgezocht. Er is ook 'n speur hond bij het onderzoek betrokken, maar er is niets gevonden wat op enigerlei wijze met de misdaad in verband kan word engebracht. Ook de vlaggetjes die van de fiets van de jongen waren verdwenen, zijn niet gevonden. Het zoeken is nu ge staakt, omdat het verder zinloos wordt geacht. Wel heeft een inwoner van Reu- sel in zijn tuin een zaag gevonden, die mogelijk de zaag is die van de fiets van het vermoorde jongetje is verdwenen. De officier van jus titie van Roermond, mr. W. Uiter- waal, staat echter sceptisch tegen over deze vondst. Zowel de vader van Hans Hermans als de oom, aan wie het kind de zaag moest terug brengen, achten 't zeer waarschijn lijk dat het de zaag van de oom was, maar waren er niet zeker van. TWEE JONGENS UIT ROGGEL VERMIST Op avontuur naar Frankrijk? Twee minderjarige scholieren, F. v. d. L. en H. v. d. K., beiden vijf tien jaar oud, worden sinds vorige week maandagmorgen vermist. Per fiets hebben zij hun ouderlijke wo ning verlaten om naar school, resp. te Helden en Roermond, te gaan. Op school zijn de jongens maandag niet verschenen en thuis zijn zij 's avonds niet teruggekeerd. Er be ls het niet mogelijk dat de veror deningen en proclamaties slechts ontworpen zijn om de manoeuvres der Volksarmee „levendig" te ma ken? Neen, zei Malikofski met re solute stem; „De stukken worden als militaire topgeheimen in een safe bewaard. Zij zijn bestemd voor de reële aanvalsoorlog, die Pankow systematisch voorbereidt. Volgens de gedroste officier is de strategie der Volksarmee na de Pa rijse conferentie van verdediging naar agressie omgezwaaid. „Vroeger is in de dagorders van het Oostduit se leger altijd over een mogelijke tegenstander gesproken", zei Mali kofski. „Nu wordt de Bundeswehr openlijk als vijand genoemd. Na 't mislukte topgesprek verklaarden de militaire leiders der DDR, dat het mogelijk kan zijn, de Bundeswehr op haar eigen terrein te vernietigen. De politieke commissarissen bij de Volksarmee kregen opdracht, de soldaten der rode legers geleidelijk vertrouwd te maken met een gloed- nieuwe stelling: een aanvalsoorlog! kan volkomen gerechtvaardigd zijn op voorwaarde, dat hij de doelein den en de belangen der werkers klasse dient". Wij kunnen de juistheid natuur lijk niet toetsen, maar dubbele waakzaamheid blijft zeer zeker ge boden. staan sterke vermoedens dat 't twee tal eigener beweging op avontuur uit is. Bepaalde tekenen, o.a. bestu deerden zij een kaart van Frankrijk, wijzen hier op. De politie acht mis drijf uitgesloten. Voorts meent men dat de jongens op weg zijn naar een oom van een van hen, die in Frank rijk woont. De politie heeft een op sporingsbevel doen uitgaan. PAPOEA'S TER ORIËNTATIE IN NEDERLAND AANGEKOMEN Zeven Papoea-landsdienaren zijn voor een verblijf van ongeveer twee maanden in Den Haag aangekomen. Bij het gezelschap voegde zich een achtste Papoea, die reeds voor stu die enige tijd in Nederland verbleef. Doel van het bezoek is, dat de gas ten, die in eigen omgeving een po sitie van enig gezag bekleden, zich oriënteren over het leven in Neder land. Vandaag zullen de acht Papoea's een ontmoeting hebben met de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. Dinsdag zullen zij in de Rid derzaal de opening van de Staten- Generaal bijwonen. Daarna zullen zij tot en met 13 oktober een groot aantal bedrijven en werken in Ne derland bezoeken. Hiertoe behoren de Deltawerken, de Staatsmijnen, 't doofstommeninstituut te St. Mich.- Gestel en de katholieke levensschool te Maastricht. Het laatste houdt ver band met de jeugdige leeftijd van de bezoekers (gemiddeld dertig jaar), die doet vermoeden dat ook 't jeugd werk hun belangstelling zal hebben. Na hun bezoekenprogramma zul len de Papoea's bij een aantal Ne derlandse gezinnen worden onder gebracht en onderwijl stage lopen bij een aantal overheidsinstellingen. Zoals gemeld, zullen enkelen van hen werk krijgen op de Rijs wij kse gemeentesecretarie. INDONESISCHE SABOTEURS GEARRESTEERD De algemene politie van het bin nenlands bestuur op Nieuw-Guinea heeft eind augustus in de kampong Koeprik een aantal Indonesische sa boteurs gearresteerd. Dank zij een tip van enkele Ambonezen uit Me- rauke, die zich in de Indonesische vijfde colonne hadden weten te drin gen, heeft men nog tijdig kunnen ingrijpen. In de kampong zijn vuurwapens, propagandamateriaal en correspon dentie van de sabotagegroep gevon den. De Indonesiërs kregen van koe riers, die per prauw van de Kei eilanden naar Merauke kwamen, hun instructie uit Djakarta. NATIONAAL JONGEREN PARLEMENT Op 1 okt. a.s. zal in de gebouwen van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal een Nationaal Jongeren Par lement worden gehouden, dat zal wor den gepresideerd door Dr. L. G. Kor- tenhorst, voorzitter der Tweede Ka mer. Er zullen twee onderwerpen.wor- den besproken, te weten „Verlaging der Kiesgerechtigde leeftijd", waarbij als minister zal fungeren drs. J. M. Aarden en „Nieuw Guinea", waarbij mr. F. J. Kranenburg als minister zal optreden. De naar voren gebrachte standpun ten vertegenwoordigen niet de opvat tingen der onderscheiden fracties. Het Nationaal Jongeren Parlement zal bestaan uit 50 leden, namelijk van elk der volgende politieke jongeren organisaties een fractie van tien le den ARJOS, FCHJG, FJGPvdA, JOVD en KVPJG- JULIANA REGINA 1960 Bij de uitgeverij en drukkerij Hollandia N.V. te Baarn is van de pers gekomen „Juliana Regi- na 1960", het twaalfde deel van het jaarlijks uitkomende album over de voornaamste gebeurte nissen van 't Koninklijk Huis. iDt album is als steeds weer keurig verzorgd in elk opzicht, zowel wat inhoud als verzorging betreft. Het bevat een schat van foto's van het koninklijk gezin over binnenlandse gebeurtenis sen, buitenlandse bezoeken, be zoeken van staatshoofden aan Nederland, het bezoek van prin ses Beatrix aan Amerika enz. Een prachtig boekwerk in elk opzicht, dat we in handen zouden willen zien van elk* rechtgeaard Nederlander. De prijs is 3.25 en verkrijg baar aan bovengenoemd adres en de boekhandel.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1