KAATSHEUVEL DE ECHO Waalwijkse Middenstandsbeurs kreeg 6350 bezoekers Brigitte Bardot op bezoek tijdens de eerste volkswagen-rallye van garage W. B. J. van Mossel 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 SEPT. 1960 6 Geen gegadigden voor titel van „Herfstkoningin" Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Als U, uw klanten, familie, vrienden en kennissen ja iedereen in Waalwijk en de Langstraat kennis wilt geven van familiegebeurtenissen, jubilea, vraag en aanbod, uw artikelen op elk gebied, plaats dan een advertentie in 't Is de voordeligste en doeltreffendste manier ALG. LEDENVERGADERING ST. WILLIBRORDUS Loon op Zand Laatste berichten daar iedere dinsdag en donderdag van 910 uur en vrijdags van 14 15 uur te bereiken zijn. Tengevolge hiervan zijn de tijden voor 't spreek uur in de parochie St. Jan, Grote straat 240, telef. 2882, nu geworden: maandag van 1415 uur, dinsdag van 2020.30 uur, woensdag en vrij dag van 910 uur. Er wordt naar gestreefd dat het nieuwe bureau van mej. Hoffmans binnenkort ook tele fonische aansluiting krijgt. Wat is nu de betekenis van dit al les voor de parochie St. Clemens, kan men zich afvragen? Het zal zo langzamerhand wel al gemeen bekend zijn dat een Sociaal Caritatief Centrum het overkoepe lend orgaan is van alle verenigin gen, die in het gebied, waar 't Cen trum werkzaam is, zich bewegen op sociaal of caritatief terrein. Het Centrum maakt de bestaande ver enigingen niet overbodig, maar wil coördinerend en stimulerend wer ken. Zoals op ieder gebied zijn ook op het terrein van de caritas de laatste jaren enorme wijzigingen in de opvattingen en werkwijze opge treden. Maatschappelijke zorg van tegen woordig wil geen „liefdadigheid" zijn en zeker geen „gevallen" be handelen, het wil geen moeilijkhe den opruimen zonder de oorzaak er van op te sporen. De hulp van een deskundige kracht is daarbij dan ook onontbeerlijk. De gehele oplei ding van de maatschappelijke werk ster is er op gericht in de medemens in nood de persoonlijkheid te res pecteren. Men kan dus en dit geldt ook voor de vrijwilligers uit de verschillende verenigingen niet volgens een vast schema te werk gaan. In het Centrum werken de ver schillende sociaal caritatieve vereni gingen, zoals St. Vincentiusvereni- ging, St. Elisabethvereniging, Ver eniging voor Stille Armen en het Maria-legioen nauw samen. De ver schillende standsorganisaties zoals de K.A.B., K.A.V., R.K. Midden standsvereniging, Vrouwengilde en St. Adelbertvereniging hebben zit ting in het Bestuur. Welke vereni ging in een concreet geval de zorg van een medemens zal helpen ver lichten, hangt van verschillende omstandigheden af. Het is o.m. de taak van de maatschappelijke werk ster de juiste man of vrouw op de juiste plaats te zoeken. Het Cen trum in zijn geheel wil namens de betrokken parochies verantwoorde lijk zijn voor het opheffen van de maatschappelijke nood in die paro chies. En nu moet men dit woord „nood" zien in zijn ruimste beteke nis. Al zal het een ieder duidelijk zijn, dat zeker in de grotere gezin nen, waar nog alleen schoolgaande kinderen zijn, min of meer mate riële nood kan zijn; toch wil maat schappelijke nood, zoals hierboven bedoeld, niet alleen zeggen: „armoe de". Er zijn tal van gevallen denkbaar waarbij een beroep op het Centrum gedaan kan worden, zoals b.v. op voedingsmoeilijkheden, moeilijkhe den bij de verzorging van zieken of ouden van dagen, spanningen, die ontstaan in het werkmilieu of ten gevolge van onvoldoende huisves ting. Door de contacten, die de maat schappelijke werkster heeft met me- disch-opvoedkundige bureaux, met de Gemeentelijke Dienst voor Soc. Zaken, met de Raad voor Kinderbe scherming, met het Arbeidsbureau, met de Gezinszorg, met de Bejaar denzorg etc. en door haar grotere kennis van psychologie, sociologie en psychiatrie, zal zij in de meeste gevallen in staat zijn de vrijwilli gers uit de verenigingen te advise ren in de wijze waarop hulp moet worden geboden. Daarnaast zal het streven van 't Centrum er steeds op gericht moe ten zijn, die activiteiten of de op richting van die instellingen te be vorderen, waaraan in een bepaalde parochie behoefte bestaat om hier door maatschappelijke nood in zijn ruimste betekenis te voorkomen. Dat de taak van het Centrum niet eenvoudig is, zal zonder meer dui delijk zijn. We besluiten dan ook met de aansporing om, indien op enigerlei wijze uw medewerking aan dit werk gevraagd wordt, deze spon taan en met inzet van uw gehele persoonlijkheid te willen geven. Het doel: hulp te verlenen aan uw medemens in dit geval steeds in uw naaste omgeving is dit zeker waard. KIND STAK PLOTSELING OVER Jl. vrijdag is het 5-jarig zoontje van de fam. de M. uit de Gen. Bo- thastraat op het H. Hartplein door een personenauto gegrepen toen het vanachter een geparkeerd staande auto plotseling de rijweg overstak. De bestuurder F. S. kon een aanrij ding niet meer ontwijken. Het kind liep een aantal verwondingen en 'n lichte hersenschudding op. Dr. van Rooy verleende eerste hulp. KYNOLOGENVERENIGING WAALWIJK e.o. In Breda werd j.l. zondag een ten toonstelling gehouden, waar ook de Waalwijkse ky nologen goed verte genwoordigd waren en ook diverse goede successen werden behaald. P. Smeulders behaalde met zijn St. Bernard Kerbo v. d. Oldehove een le prijs uitm. en beste St. Bernard; later 2e prijs der Dogachtigen. J. Lammers met zijn St. Bernard, reu, Greif von Lubievil 4e uitmuntend, en C. Vermeer met Mechelaar Han- ny de Banmas le prijs z.g. en beste Mechelaar; André Mosselveld met Duitse dog Carla van Neustad le pr. uitmuntend en beste teef; dhr. C. v. Mierlo met Mechelse Herder in jeugdklasse le prijs G., en tenslotte de heer Nieuwenhuizen met Duitse herder Tasto v. h. Hoefsven M. St. Bernard, teef, Terry Martha fen't Heitelair van Ad. Rek behaal de 3e Z.G. Een mooi resultaat en een uitslag waar de Waal wij kse Ky nologen trots op mogen zijn. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: beige handschoenen; regenbroek, blauwgrijze herenover- jas; plastic kinderracket; grijs jasje; zakmesje in etui; zwarte Schotse herder; hengel; spanningsmeter; blauwe windjack. Verloren: bruine hond; beige he renregenjas (Flying Dutchman); portemonnee met inhoud; bedeltje; grijze linnen boodschappentas; bos sleutels; zwarte vulpen (Pelikan); damesporteomnnee met inh.; trouw ring; beenkappen. AGENDA maandag en woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „Man of the West", 18 jaar. LUXOR 8 uur: „King Creole", 18 j. woensdag KANTINE TIMTUR: repetitie Waal wij ks Orkest; om 8 uur de strij kers, om 9 uur de blazers. DE TWEE KOLOMMEN 8 uur: repetitie dameskoor. zondag DE TWEE KOLOMMEN 12 uur: repetitie mannenkoor. De Waahvijkse Middenstands- beurs, welke in de afgelopen week op het Vredesplein werd gehouden, is een groot succes ge worden en mag volledig geslaagd genoemd worden. Dit verklaar den gisteravond bij de sluiting zowel de heer H. v. Mil, voorzit ter van het actiecomité, als de heer A. Meijs, voorzitter van de r.k. Middenstands vereniging. Het zijn hijzonder prettige en nuttige dagen geweest, zo ver klaarde de heer v. Mil in z'n slot woord. Shows, demonstraties en attracties op het oneel wisselden elkaar voortdurend af. De heer v. Mil dankte voor de prettige verstandhouding onder de stand houders en betuigde verder zijn erkentelijkheid aan de fa. Storm voor de uitstekende organisatie, in het bijzonder aan mevr. Berlé en de heer v. d. Hauten, aan wie het welslagen van de beurs voor het allergrootste deel te danken is. Hij noemde deze beurs een voorproefje voor 1962, wanneer de r.k. Middenstandsvereniging haar 60-jarig bestaan zal vieren. Dank bracht spr. ook aan de ge meente voor de verleende mede werking en hij sprak de hoop uit dat de middenstand ook voor 1962 deze medewerking zal ont vangen. Woorden van dank werden er ook gesproken door de heer A. Meijs, die allereerst het actie-co mité een pluim op de hoed stak. Dit comité werd gevormd door de heren H. v. Mil, de Visser, van Dijk, Braun, J. Meijs, H. Stassar, van Loon-Schrauwers en v Dis- hoeck die in samenwerking met de fa. Storm deze beurs gestalte hebben gegeven. De heer Meijs noemde het fantastisch wat op deze beurs te zien is gegeven en hij hoopte dan ook dat de beurs in 1962 eens zo groot zal zijn. Di verse standhouders hebben nu reeds hun deelname voor 1962 toegezegd. De heer Meijs hoopte dal zij deze toezegging gestand zouden doen. In zijn dankwoord richtte hij zich verder tot de fa. Storm en in het bijzonder tot me vrouw Berlé, die zich door haar sympathieke optreden en de wij ze waarop zij de shows heeft ver zorgd, vele vrienden gemaakt heeft. Namens het actie-comité, de standhouders en de r.k. Waal wijkse Middenstands vereniging hood hij haar een geschenk aan. <)ok de heer v. d. Hauten deelde in deze hulde. Ten slotte dankte de heer Meijs de bezoekers voor hun grote belangstelling voor de ze beurs, die 6350 mensen heeft getrokken. Namens de standhouders richt te de heer v. Lieshout een woord van dank tot het actie-comité en ton slotte dankte de heer v. d. Hauten de standhouders voor hun grote medewerking en sa menwerking. Op deze slotavond was het op de beurs bijzonder druk, hetgeen natuurlijk voor een belangrijk deel te danken was aan het op treden van Corry Brokken, die een enorm en aandachtig gehoor vond. Het zo verlangde Milord" kwam er echter niet uit. Heel wat minder groot was zaterdag de aandacht voor Max v. Praag; door veel lawaai en herrie maak te men hem het zingen bijna on mogelijk. Een tw zaterdag niemand van Waal wij ks vrouwelijke jeugd zich meldde voor deelname aan de verkiezing van een herfstkoningin. Wellicht zijn onze Waalwijkse meisjes. ginnen schuilen, te nuchter en te intelligent om belangstelling te hebben voor een dergelijke keu ring. Gisteravond werd ook de uit slag bekend gemaakt van de typewedstrijd. De eerste prijs ging naar mevr. Koolen-Kneep- kens uit Waalwijk, de tweede naar mej. Tabbers uit Waspik en de derde naar de heer Pijnenburg uit Waalwijk. Alleen de eerste prijswinnaar voldeed aan de ge stelde limiet van niet meer dan 1% foute aanslagen. In de etalagewedstrijd ging de eerste prijs naar van Oss-v. Bu ren voor de mooiste en best ver zorgde etalage. Tweede werd de fa. Zeegcrs en derde de fa Cunen. Gisteren heerste er rond 2 uur in de namiddag een grote bedrijvigheid voor het Automobielbedrijf W. B. J. van Mossel aan de Grotestraat te Waalwijk, waar om 15,01 uur de eerste van de pl.m. 100 deelnemers van start gingen in 'n speciale Volks wagen rallye, die door de heer van Mossel voor zijn cliënten in elkaar was gezet. Gezien de jarenlange deskundig heid van de heer v. Mossel op auto mobielsportgebied was het te ver wachten, dat de deelnemers een pit tige rit voor de wielen geschoven zou den krijgen. De organisator had zelfs de moed opgebracht om Brigitte Bar dot uit Frankrijk over te laten komen, terwijl ook de zo populaire filmster Audrey Hepburn van de partij was. Dat een groot aantal deelnemers deze wel twee zeer charmante dames niet uit elkaar kon houden en daar door verkeerd reed en een dubbel stempel op hun controlekaart kreeg, was ongetwijfeld te wijten aan de ge spannen wedstrijdsfeer die er heerste in de meeste deelnemende automobie len. Als in een routebeschrijving, waar op deze rit werd verreden, staat „te lefoon 2689" er in werkelijkheid ziet men eerst het woord „tel. 2689", dan moet men toch wel over enige scherp zinnigheid beschikken om niet ver keerd te rijden. Zo zaten er in deze eerste Volkswagenrallye voor Waal wijk en omstreken vele voetangels en klemmen, waarin vele deelnemers vlot trapten, wat ook uiteindelijk de be doeling was van de uitzetter van deze wel bijzonder goed verzorgde rit. Uit de 2 aardige rijproeven, het ka- potrijden van 5 luciferdoosjes met het linkervoorwiel en het ringsteken, met daarbij als slot nog een speciale bood schap, die de deelnemers moesten uit voeren, konden wij direct opmaken dat de heer van Mossel een van de organisatoren is, van de zo populaire Nationale Radio Rallye die jaarlijks wordt verreden. Al met al was het voor de cliënten van de Waalwijkse V.W. garage een zeer prettige en sportieve dag en vele deelnemers vroegen dan ook om een herhaling, die vlot voor 1961 door de heer van Mossel werd toegezegd. Hieronder volgen de prijswinnaars met de door hen behaalde winstpun ten Winst Start- pt. nr. 1 Heer Wal Smit 448,8 12 2 Hr. J. Wassenberg 434,6 95 3 Heer van Gelder 422 81 4 Heer Musters 398,6 36 5 Heer Soeterboek 383 85 6 Heer Ruitenberg 380,4 77 7 Marcelis 380 33 8 van Laarhoven 379,8 83 9 A. J. van Rooy 371 35 10 C. v. d. Ven 362 73 11 Schaap 357 19 12 Overberg 336,6 5 13 Draaisma 335,8 10 14 Merken 316 27 15 A. Hornman 310 29 16 H Trommelen 308,8 31 17 van Asten 307,8 14 18 C v d Wassenberg 301,2 87 19 van Dungen 299,7 91 20 van Rooy 296,2 82 21 Dekkers 295 15 22 Winkel 291,8 38 23 de Bie 293,8 82 24 Brok 290 74 25 Vloemans 288 96 Bij de verloting werd het radio toestel gewonnen door de heer en me vrouw A. J. van Rooij uit Loonop- zand, nr. 9 op de ranglijst met 371 winstpunten- BEGRAFENIS TOON VAN DONGEN Er is zeer veel belangstelling ge weest bij de teraardebestelling van de heer Toon van Dongen, die zon dagmorgen zo plotseling uit het le ven werd weggerukt. Ook de har monie St. Jan was in haar geheel aanwezig om haar actief en zo ge waardeerd bestuurslid de laatste eer te bewijzen. Steeds immers stond de overledene voor de belangen van zijn St. Jan, waarvoor hij alles over had, op de bres. Enkele uren voor zijn dood was hij nog tegenwoordig, bij een bestuursvergadering, waar in hij nog een belangrijk aandeel had in de besprekingen. Op de tonen van de Marse funê- bre „Requiescat in Pace" van P. B. Bisselink, begeleidde St. Jan haar te vroeg ontvallen bestuurslid naar zijn laatste rustplaats. Ongetwijfeld zullen de vele goede gedachten en al het werk dat de heer v. Dongen voor St. Jan deed, bij deze in dankbare herinnering be stendigd blijven. Hij ruste in vrede. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau VERGADERING K.A.V. Vrijdagavond hield de Kath. Arb. Vrouwenvereniging een propagan- da-vergadering in de zaal van de r.k. Gildenbond. Aangezien ontwikkeling in deze tijd een allereerste vereiste is, hield het hoofdbestuurslid, mej. Stokwiel- der, aansluitend op het propagan distisch woord van adviseur pastoor H. Simkens voor de binnenkort startende Volksuniversiteit, op deze bijeenkomst een warm pleidooi voor de ontwikkelingscursussen, welke in het kader dezer organisatie op vele plaatsen reeds worden gege ven. Verder wees zij op de nood zaak tot het instellen van werk- en studiegroepen, waarin over bepaal de problemen onderling op een on gedwongen wijze van gedachten kan worden gewisseld en mogelijk tot een oplossing worden gebracht. Ten slotte deed zij een dringend beroep op de aanwezigen mee te werken aan de grote ledenwervingsactie, waarbij voor.ieder aangebracht lid een lot beschikbaar wordt gesteld, dat de bezitster een kans geeft op de verschillende mooie prijzen, o.a. een Lourdesreis en een keukenuit- zet. De voorzitster, mevr. v. d. Rijken- Dingemans, dankte mej. Stokwiel- der voor haar uiteenzetting, waarna zij een overzicht gaf van het door het bestuur opgezette programma voor het komende seizoen, waaruit blijkt, dat de leden van de K.A.V. iedere maand weer een zeer attrac tieve avond wacht. Het programma ziet er namelijk uit als volgt; Oktober: uiteenzetting en demon stratie door een expert over make up. November: mode-show. December: kerstavond, welke zal bestaan uit een toneelvoorstelling. Januari; demonstratie (Milko). Februari: medische missie-zusters (Lichtbeelden). Maart: jaarvergadering. April; Conimex Baarn met hun rijsttafel. Mei: Bouvigne, (genoegzaam be kend). Juni; Cordila uit Heeswijk. Juli: de jaarlijkse reis. Augustus: vacantiemaand. 1000STE VOORSTELLING Zondag gaf de heer Jacques v. d. Ven, wonende Twentsestraat te Til burg, zijn 1000ste poppenkastvoor stelling in het Natuurpark de Efte- ling. Gedurende twee jaren verzorgt de heer van de Ven deze populaire at tractie, een der velen van dit on volprezen vermaakcentrum, en dat hij daarbij niet over gebrek aan be langstelling te klagen heeft, blijkt wel uit de vele wachtenden, die zich telkens weer opnieuw tegen het aanvangstijdstip voor zijn „theater" verzamelen. JAARVERGADERING HOCKEYCLUB Zaterdagavond hield de Mixed hockeyclub DES haar jaarvergade ring in hotel Smit. Secretaris en penningmeester ga ven hun goed verzorgde jaarversla gen, welke de volledige instemming der vergadering kregen. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, ter wijl voorzitter J. Reijnen zijn man daat ook weer verlengd zag. In de elftalcommissie voor de da mes werden benoemd: mej. Miek Schellekens en de heren L. Schraau- wers en Jos. Pepping, terwijl voor de heren werden aangewezen de heren A. Bienert, L. Schraauwers en J. Reijnen. Deze laatste sprak als voorzitter aan het slot nog een opwekkend woord in verband met de binnen kort startende competitie. De Ned. Kath. Bond van werkne mers (sters) St. Willibrordus, afd. Kaatsheuvel, houdt a.s. vrijdag 23 september om 8 uur in .de R.K. Gil denbond een algemene ledenverga dering. Op deze vergadering zal nader worden gesproken over de verde ling van de vacantie en snipperda gen voor het tijdvak 1960—1961. Tevens zal de districtsbestuurder, de heer Rijnhart, de gepremieerde spaarregeling nader toelichten. Het bestuur hoopt en verwacht dat alle leden deze belangrijke ver gadering zullen bijwonen. 25 JAAR GILDENBOND Op zaterdag 24 en zondag 25 sep tember a.s. gaat de K.A.B. feest vieren bij gelegenheid van het 25- jarig bestaan van hun Gildenbond. Het bestuur van de K.A.B. heeft ge meend dit bijzondere feit niet on opgemerkt te mogen laten passeren en dus zal het een daverend feest woi'den in hun verenigingsgebouw met zang, muziek en dans. Men heeft namelijk een tweetal cabaret avonden georganiseerd, waaraan resp. zullen meewerken het cabaret gezelschap gebr. v. Engelen en het gezelschap Harry van den Bosch, beiden versterkt met 'n groot dans- orkest. De avonden zijn alleen toe gankelijk voor K.A.B.-leden met echtgenote of verloofde. Personen beneden 16 jaar hebben geen toe gang. Het bestuur vertrouwt er op, da dte hele K.A.B.-familie acte de presence zal geven om dit zilveren jubileum op waardige wijze te her denken. Efteling-taptoe. We leven in een taptoe-peri ode. Delft heeft de traditie ge handhaafd en honderdduizenden hebben op de televisie dit won derlijk georganiseerd spel van kleur, show, rythme en muziek met verbazing gevolgd. De Delft- se taptie heeft een internationale vermaardheid gekregen. Is het wonder, dat dit tol navolging op wekt? En nu weten we allen dat het voor amateurs ondoenlijk is een militaire show, zoals Delft die presenteert, te benaderen, doch hel is begrijpelijk dat, waai de mogelijkheid bestaat, er een poging gedaan wordt om dit spel van rythme en muziek na te bootsen. De gemeente Loonop- zand beschikt, meer d:(n vele an dere plaatsen van eenzelfde in wonersaantal, over een aantal muziekkorpsen, allen gestoken in keurige uniformen, alle be schikkend over een imponerende drumband, in samenwerking in staat om een poging te wagen de belangstelling voor een taptoe demonstratie te wekken. Op het programma van onze midzomer- concerten staat voor de slui tingsdag van het Natuurpark „De Efteling" reeds een slotde- monstratie voor onze muziek corpsen met een taptoe aange kondigd. Voor enige weken hiel den afgevaardigden van de di verse muziekcorpsen uit Loon op- Zand en Kaatsheuvel op uit nodiging van de V.V.V. van Kaatsheuvel 'n bespreking, wel ke tot resultaat had, dat' beslo ten werd op 2 oktober a.s. in sa menwerking dit programmapunt tot uitvoering te brengen. Direct werd de medewerking van de harmonieën „Euphonia, Apollo en St. Jan uit Kaatsheu vel en „Sophia uit Loon op Zand toegezegd. De technische leiding werd in handen gesteld van de lieer Joop Bisseling, destijds of ficier in militaire dienst, terwijl de heer Molenschot, directeur van de harmonie Apollo en oud muzikant van de Staf, de muzi kale leiding werd opgedragen. Waar de harmonie Sophia's Ver eniging hoge stemming heeft krijgt deze in de demonstratie 'n apart programma toebedeeld, dat onder leiding van de heer Ton Kotter, eveneens oud stafmuzi kant, wordt uitgevoerd. Zater dag-namiddag jl. werd de eerste repetitie gehouden op het voet balveld van Desk en reeds dit eerste samenwerken hield de verwachting in, dat Kaatsheuvel op 2 oktober een slotdcmonstra- tie zal te genieten krijgen, die ongetwijfeld 'n alzijdige belang stelling zal hebben. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat deze demonstratie zal voorafgegaan worden door een interessante voetbalwedstrijd, waarbij eveneens muzikale me dewerking zal worden geboden. Het volledige programma ho pen we dezer dagen te kunnen mededelen. A. BIEMANS f Do nog zo kort geleden koninklijk onder scheiden gouden gildebroeder Janus Bie- mans is na een kortstondige ziekte woens dag overleden in de ouderdom van bijna 82jaren. Op Koninginnedag, 30 april van dit jaar, mocht hij de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau ont vangen op grond van zijn goed werk in het Gilde St. Ambrosius, waarvan hij sedert 1908 lid was. Vandaag heeft om 9.30 uur de uitvaart plaats gehad. De Zeereerw. pastoor Mommers ver richtte de absoute. De overledene werd door een afvaardiging van het oudste gilde St. Ambrosius ten grave gedragen, terwijl het gildezilver de kist bedekte. Namens alle le den zwaaide de vendelier het vendel tot af-- scheid, waarna hij enige ogenblikken de kist met het vendel bedekte. Hij ruste in vrede. VERLOOFDEN-RETRAITE. Voor verloofden die binnen een jaar wensen te trouwen zal op het Retraitehuis Loyola te Vught een retraite worden gehou den van 13 t.m. 16 oktober. Zij die hier aan wensen deel te nemen, kunnen zich op geven op de pastorie of rechtstreeks op het retraitehuis. P.V. DE LUCHTBODE. Zondag hield de P.V. De Luchtbode haar vlucht vanuit St. Ghislain, afstand 161 km; deelname 41 duiven; gelost 8,20 uur met Z.O. wind. Aankomst eerste duif 10-47-54 uur, laatste prijswinnende duif 10-59-6 uur. De uitslag is als volgt A Beerendonk 1, 10; M v Leeuwen 2, 5; M Vera 3, 4, 8; Krol 6; C IJpelaar 7; M Maas 11. Overduif M. van Leeuwen. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS. Op de bomen van het Schuttersgilde St. Hubertus werd zondag j.l. het schietseizoen gesloten met een kampioensverschieting over het afgelopen seizoen. Tevens had een prijs- verschieting plaats. De uitslagen waren als volgt J. W. Aarts werd le kampioen, uit de vrije hand; Jac. Schoonus werd 2e kamp. uit de vrije hand; A. Brink werd le kampi oen opgelegd, J. W. Aarts werd 2e kamp. eveneens opgelegd. Uitslag personeel opge legd: 1 J. Bink, 2 P. v. d. Wouw, 3 E. van Noye, 4 A Bink, 5 H. Akkermans, 6 G. Wijtmans, 7 C. Ebbing, 8 J. Aarts, 9 E. v. d. Velden, 10 mevr. Schoonus, 11 P. van Broekhoven, 12 J. Snoeren, 13 J. W. Aarts, 14 R.Hocsen, 15 mevr. Bink, 16 mej. IJpe laar, 17 Jac. Schoonus, 18 C. Leijten, 19 J. Hoesen, 20 Bruurmijn, 21 K. Schoonus, 22 mej. Leijten, 23 W. v. Dielen. Uitslag uit de vrije hand: 1 C. Ebbing, 2 J. Bink, 3 J. W. Aarts, 4 A. Bink, 5 P. v. Broekhoven, 6 Jac. Schoonus, 7 J. Aarts, 8 P. v. d. Wouw, 9 J. Hoesen, 10 E. v. Noye, 11 W. v. Dielen, 12 H. Akkermans, 13 C. Leytens, 14 E. v. d. Velden. Van de warboel in Kongo kan vermeld worden dat een moordaan slag op kolonel Moboetoe is mislukt, dat Loemoemba plotseling weer in zijn paleis in Leopoldstad is terug gekeerd en dat hij naar New-York wil, en voorts dat de Russische en Tsjechische ambassadeurs uit Kon go zijn gezet. In Italië is een hevig noodweer losgebroken; er zijn al meer dan 30 doden. De draverhengst Havros II heeft ook in Berlijn gezegevierd over een zeer zwaar veld. Van de werf Verolme in Heus- den is de 20.000 ton metende tanker Pronto, voor Finse rekening ge bouwd, onder enorme belangstelling van stapel gelopen. We komen hier op nader terug.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6