wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Schuwer N.V. in tien jaar naar grootste kinderschoenenproductie in Nederland. WASPIK Sprang-Capelle A' Beide fabrieken (Waalwijk en Wijk en Aalburg) binnen half jaar 12.000 paar per week WEKKERS Stassar Waalwijk PRISMA STASSAR VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 8Se JAARGANG No. 74 In tien jaar tijd heeft N.V. Schuwer zich weten op te werken tot een bedryf dat qua omzet behoort tot de grootste kinderschoenfa brieken van Nederland. Een jong bedrijf, dat zijn kansen gegrepen en goed en voortvarend gebruikt heeft. Rechts van het hoofdge bouw de nieuwe aanbouw met o.a. de fraaie ont vangst- en ^vergaderruimte Onder de Waalwqkse schoenmerken, die in Nederland en ver daarbuiten een begrip zijn geworden, neemt de naam „Jimmy Joy" een eervolle plaats in. Het is de naam van het kinder schoentje met het markante model, dat de Schoenfabrieken Schuwer N.V. te Waalwijk in 1951 op de markt brachten en waarmee vooral dit nu tien jaar bestaande bedrijf zich heeft weten op te werken en qua omzet heeft wieten te rangschikken onder de grootste kinderschoenfabrieken van Nederland. „Naast het Waalwqkse bedrijf, dat in 1949 werd gesticht na zich aanvankelijk uitsluitend met de fabrikage van lederwaren te hebben bezig gehouden hebben we sinds 1954 ook een fa briek in Wijk en Aalburg", zo vertelde ons een der firmanten, de heer Louis Schuwer. „Gezamenlijk hebben beide bedrijven een oppervlakte van ca. 3000 m2 en de totale produktie be draagt nu ca. 8500 paar per week, waarvan in Waalwijk 5000 en in Wijk en Aalburg 3500. Binnen het half jaar hopen we deze gezamenlijke produktie echter op te voeren tot 12.000 paar per week, waarmee N.V. Schuwer de kinderschoenfabriek met de grootste produktie zal zijn." De uitgroei van na-oorlogse bedrijven als N.V. Schuwer mag kenmerkend genoemd worden voor de totale industriële uit bouw van Waalwijk, die zich nog steeds voortzet in nieuw-ves- tigingen en belangrijke uitbreidingen van reeds bestaande be drijven. 49 van de produktie gaat in de export Na de lancering van het Jim my Joy-model in 1951, hetgeen een juiste en gelukkige greep bleek te zijn, heelt N.V. Schuwer zich in vrij korte tijd op forse wijze uitgebreid. Van een een voudige houten keet, die z'n laat ste dagen op het fabrieksterrein slijt, groeide de fabriek aan de Eerste Zeine uit tot een machtige fabriekshal, een grote magazijn ruimte en moderne kantoren met als laatste aanwinst de prachtige ontvangst- en vergaderruimte, welke onlangs is aangebouwd aan de oostgevel van het reeds bestaande hoofdgebouw. De gro te uitbreiding de bouw van de grote fabriekshal werd gere aliseerd in 1958. Met behulp van een modern machinepark (o.a. de overhaal-zwikmachine, die twee bewerkingen tegelijkertijd verricht) wordt hier de meest ef- ficiëente maakwijze gevolgd. Het Waalwijkse bedrijf telt thans 90 personeelsleden. In het in 1954 gestichte bedrijf in Wijk en Aal burg zijn momenteel üO perso neelsleden werkzaam. Door het invoeren van een efficiëntere werkmethode door middel van een gesloten-bandsysteem zal de produktie daar dit jaar nog wor den opgevoerd van 3500 tot 5000 paar per week. Met de verhoging van de pro duktie stijgt ook de export van de N.V. Schuwer, die vooral op Duitsland en de Scandinavische landen gericht is en met succes, want in Duitsland bijvoorbeeld ligt de prijs van het Schuwer- schoentje aanmerkelijk lager dan die van de Duitse kinderschoen. „Jimmy Joy" heeft in Duitsland de naam Billy Boy" en heeft daar een uitstekende naam, mede vooral dank zij de activiteit wel ke de N.V. Schuwer op diverse Duitse schoenenbeurzen aan de dag gelegd heeft en nog steeds aan de dag legt. Naast de namen „Jimmy Joy" en „Billy Boy" kent het Schuwerprodukt nog namen als „Lion" en „Baby- Box" (een speciaal babyschoen tje), terwijl in de Scandinavische landen het Schuwerschoentjo een grote bekendheid geniet onder de naam „Frulte" (Schatje). De ex port, welke in 1959 nog 45 van de produktie bedroeg, is inmid dels gestegen tot 49 De fabrikage van het Schuwer- schoentje, dat behalve door het stijlvolle model vooral opvalt door zijn lichtheid, geschiedt zo veel mogelijk uit één stuk en op zo efficiënt mogelijke wijze. Het bedrijf in Wijk en Aalburg neemt daarbij het merk Jimmy-Joy voor zijn rekening. Het ligt in de bedoeling om dit bedrijf, waar men al weer met ruimteproble men te kampen heeft, in de naas te toekomst uit te breiden. Men heeft er de beschikking over vol doende grond voor een royale uitbouw. In het Waalwijkse bedrijf wor den de kinderschoentjes vervaar digd naar het California-systeem en het superflex-systeem, terwijl daar verder de speciale baby schoentjes „Baby-Box" worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling van de vooruitstrevende directie de vier gebroereds Schuwer om het forse Waalwijkse bedrijf te verrijken met een ruime en moderne kantine. mmnmm* De nieuwe ontvangstkamer is niet alleen ruim, matrr wordt ook gekenmerkt door een sfeervolle en fraais aankleding met te gen de achterwand „een tuin in de kamer". Sprang en CERT IN A HORLOGES WAALWIJK Raamsdonk Raamsdonksveer Drunen Heusden T L/nur odi uiuuiJiv uuu ou^ jnmvvjAiiu nu. 'i De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 041602621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo' Junghans Kienzle Mauthe De heer v. Willigenburg werd op 1 janu ari 1933 aangesteld op arbeidscontract bij de gemeente Sprang-Capelle op een salaris van f 150.- per jaar, plus 5 pet. van de onder zijn beheer gemaakte werken. Op 1 april 1936 werd hij aangesteld als gemeen te-opzichter in vaste dienst op een salaris van f 500. - per jaar. De heer van Willi genburg heeft al die jaren zijn beste krach ten gegeven in het belang van de dienst ge meentewerken der gemeente Sprang-Ca pelle en wij twijfelen er niet aan of bij het verlaten van de dienst zal de heer v. Willigenburg hiervoor de dank worden gebracht die hij echter heeft verdiend. De heer W. J. v. Willigenburg was ook sinds vele jaren lid van de plaatselijke vrij willige brandweer; iets minder dan 46 jaar maakte hij deel uit van de brandweer, waar van sinds 1 febr. 1926 als onderbrandmees ter tot 1939, toen hij tot commandant werd benoemd, welke functie hij 30 jaar bekleed de. Op 1 april 1956 werd hem bij het be reiken van zijn 60e jaar eervol ontslag ver leend. In verband met zijn zilveren jubileum als commandant van de Vrijwillige Brand weer werd de heer v. Willigenburg op 1 febr. 1951 gehuldigd, bij welke gelegenheid de jubilaris door de toenmalige burgemees ter, de edelachtbare heer A. Smit, in waar derende woorden werd dank gebracht voor de vele diensten, meermalen met gevaar voor zijn leven, in de functie van brand weercommandant aan de gemeente bewe zen. Dat in het brandweercorps een uitsteken de geest heerste, bleek wel in het bijzonder uit het dankwoord van de jubilaris, waarin deze 50 procent van de toegezwaaide lof wenste over te dragen op de leden van zijn corps. De heer v. Willigenburg heeft zich als brandweerman steeds doen kennen door persoonlijke moed, want meermalen trad hij met gevaar voor zijn leven bij branden op. De eerste brand die de heer v. Willigen burg als onderbrandmeester bluste, was het huis van wijlen Jac. Uythoven, tegenover het gebouw van de Chr. Volksbond; voor zijn daadwerkelijk optreden ontving hij toen van de brandverzekering een gift omdat door zijn optreden het huis behouden kon worden. De heer v. Willigenburg heeft bij vele branden in de gemeente aan het blussings- werk deelgenomen en daarbij waren enkele zeer grote branden: in 1921 brandden rond de Ned. Herv. kerk alhier niet minder dan 15 huizen en enkele schuren af waarbij ruim 25 gezinnen dakloos werden; in 1942 brandden in de Heistraat 27 woningen af in 1 Yl uur; de brandweer van onze ge meente was toen nog niet opgewassen tegen branden van dergelijke omvang en moest toen meermalen de hulp van de brandwe- OPBRENGST COLLECTE TEN BATE VAN HET PROT. ZIEKENHUIS TE DEN BOSCH DOKTERSDIENST. De praktijk van dr. K. van Tuyn te Kaatsheuvel wordt zaterdag en zondag waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 25 SEPTEMBER 1960. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulcn. ORANJEFEEST. Zoals wij reeds mededeelden organiseren de Oranjeverenigingen van Vrijhoeve en Sprang a.s. zaterdagavond op een daartoe feestelijk ingericht en verlicht terrein aan de Raadhuisstraat alhier weer Oranjefees ten. Om half 77 zal worden begonnen met het optreden van de Muziekvereniging Sirena, waarna verder een concert gegeven zal worden door de Harmonie Marijke. Vervolgens zal medewerking worden ver leend door de Drumband van Marijke me een Drumbandshow, terwijl verder de Boe renkapel van Marijke de feeststemming tei top zal voeren. Tot besluit zal door de bar monie Marijke een Taptoe worden uitge voerd met medewerking van de drumband Een geluidsinstallatie is aanwezig, even als de nodige inrichtingen voor allerlei con sumpties. De leden van de beide Oranjevereni gingen en kinderen tot 14 jaar hebben gra tis toegang tot het feestterrein. Men hoopt dat het weer zal medewer ken om deze avond te doen slagen. ren van Tilburg, Den Bosch, Waalwijk enz. worden ingeroepen. In 1939 kwam in Sprang-Capelle de eer ste motorspuit; in 1947 de eerste auto brandspuit en in 1954 de tweede. Thans mag gezegd worden dat de brandweer in elk opzicht voldoet aan de te stellen eisen in beschikt over modern materiaal, waar mede het corps uitstekend weet om te gaan. De reorganisatie van de brandweer is mede onder zijn leiding tot stand gekomen. In 1944 brak alhier brand uit in een wo ning naast het kruispunt Tilburgseweg, ten gevolge van beschieting door vliegtuigen. Bij deze brand kwamen 2 mensen om het leven; toen de heer v. Willigenburg en zijn mannen deze slachtoffers overbrachten naar de begraafplaats moesten zij telkens dek-, king zoeken voor het mitrailleurvuur. Naast deze functies bekleedde de heer van Willigenburg nog meerdere functies; zo was hij van 1937 - 1947 controleur van de werkverschaffing en steunverlening; in 1939 werd hij hoofd van de luchtbescher mingsdienst, waarbij hij alle blokploegen volledig opleidde, waarvoor hij zelf de no dige cursussen had gevolgd. Een bijzon derheid die bij deze gelegenheid niet on vermeld mag blijven is, dat de heer van Willigenburg gedurende 44 jaar bij alle feestelijke gelegenheden en verjaardagen van het Koninklijk Huis de vlag op de ge meentetoren plaatste, een baantje dat lang niet ieders werk is met het oog op het ge vaar daaraan verbonden. Gedurende de jaren van dienst bij ge meentewerken werd o.m. onder zijn leiding na de oorlog, toen de wegen in de gemeen te door het militaire verkeer geheel ver nield waren, het wegennet volledig hersteld; eveneens werd de oostelijke beschoeiing van de Capelse haven onder zijn leiding ver nieuwd. Gedurende de bezetting was de heer van Willigenburg ook een actief lid van de bekende verzetsbeweging groep An- dré. Ook op het gebied van het plaatselijk verenigingsleven neemt de heer v. Willigen burg nog steeds een vooraanstaande plaats in; zo maakt hij o.a. deel uit van de be-i sturen van de Chr. Volksbond, de,Gymnas tiekvereniging Pro Patria en de Oranjever eniging Juliana, in welke laatste vereniging hij als voorzitter zich reeds enkele jaren zeer verdienstelijk heeft gemaakt bij de or ganisatie van de reis voor Ouden van Da gen. Wij feliciteren de heer van Willigenburg van harte met 't bereiken van zijn 65e ver jaardag op a.s. zaterdag en wensen hem gaarne nog vele jaren van welverdiende rust, in de beste gezondheid toe. Op 1 oktober a.s. gaat een trouw ambte naar der gemeente de dienst verlaten, een ambtenaar die zeker veel in het belang van onze gemeente heeft verricht en die wij alzo zeker dank verschuldigd zijn. Door een aantal dames werd onder lei ding van mevrouw Winkelman bij de inge zetenen van Sprang gecollecteerd ten bate van het Prot. Ziekenhuis te Den Bosch. Dat alle ingezetenen voor dit sympathieke doel gaarne bijdroegen blijkt wel duidelijk uit het mooie bedrag dat hiervoor werd bijeengebracht: de totale opbrengst bedroeg in Sprang namelijk f 1148.05. DE HEER W. J. VAN WILLIGENBURG. TECHNISCH AMBTENAAR le KLAS, DER GEMEENTE SPRANG-CAPELLE, GAAT 1 OKT A.S. MET PENSIOEN. De heer W. J. vaa Willigenburg, tech nisch ambtenaar le klas der gemeente Sprang-Capelle, geboren 24 septembei 1895, hoopt a.s. zaterdag zijn 65e verjaar dag te vieren en gaat in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd per 1 oktober a.s. de dienst verlaten. WANDELTOCHT en boerinnen nam deel aan een wandel- Een groep van 20 Waspikse jonge boeren tocht over 25 km. welke in de omgeving van Goirle werd gehouden. De Waspikse vertegenwoordiging, alle leden van de RK JB en RKBB, werd door de jury als 4e ge klasseerd. Allen ontvingen na afloop een herdenkingsembleem. WADACLU Zondagavond wordt in de zaal van café De Statie het nieuwe dansseizoen geopend. De aldaar gevestigde Waspikse dansclub Wadaclu geeft in het teken hiervan een groots en feestelijk „Openingsbal". Hierna kan de nieuwe danscursus van start gaan waarvoor zich reeds 96 jongelui bij het be stuur opgaven. Voorts zijn er door het be stuur van Wadaclu plannen uitgewerkt om maandelijks een dansavond te gaan geven. BIBLIOTHEEK Met ingang van heden is de R.K. Uit leenbibliotheek van de Bartholomeusparo- chie weer geopend. Gelegenheid tot het af halen van boeken is er 's-zondagsmorgens van half 12 tot 12 uur. Deze tijden gelden zowel voor de jeugdbibliotheek als voor de volwassenen. ENTRE NOUS De toneelvereniging Entre Nous heeft 'n vrolijke romance van Wim Dumont in stu die genomen. Dit werk heeft een rolbezet ting van 2 dames en 6 heren. De speeldata zijn 19 en 20 november. MACHINESCHRIJVEN Aan de Dr. v. Beurdenschool te Waal wijk behaalde de heer A. Schellekens uit Waspik het vaardigheidsdiploma machine- schrijven. RAKKERSDAG In Waspik-Boven wordt zondag a.s. een vriendschapsdag gehouden voor de rakkers van Jong Nederland, district de Langstraat. Hieraan nemen deel afdelingen uit Heus- den, Haarsteeg, Drunen, Waspik en Was pik-Boven. De dag wordt georganiseerd door de ge zamenlijke leidsters uit de Langstraat en zal om half tien worden geopend met een H. Mis, opgedragen aan de Lourdesgrot bij de Theresiakerk te- Waspik-Boven. Verder staan er onder meer enkele spelen en een oriëntatietocht op het programma. ZOMERAVONDVOETBAL Zaterdag 24 september a.s. zal om 8 uur 's-avonds in Hotel „Limaja" te Raams- veer weer de feestelijke prijsuitreiking plaatsvinden van de zomeravondvoetbal competitie Raamsdonksveer en omstreken. Voor de prijs van de sportiefste club ko-. men volgens het bestuur zes elftallen in aanmerking. Het lot zal in deze moeten be slissen aan welke vereniging deze onder scheiding zal worden toegekend. De eindstand in deze competitie (die blijkbaar weer niet in zijn geheel kon wor den afgewerkt) is als volgt: Militairen Sandoelse Boys Hollandia A P.N.E.M. Necof W.F.C. Hollandia B 20 punten uit 10 wedstr. 17 punten uit 11 wedstr. 10 punten uit 8 wedstr. 9 punten uit 9 wedstr. 9 punten uit 12 wedstr. 5 punten uit 10 wedstr. 0 punten uit 10 wedstr. BINDINGSAVOND B.B. In hotel Montens hield het oefenverband Waspik van de Bescherming Burgerbevol king een bindingsavond voor leden van de blokploeg, de mobiele reddingsploeg, de dienst Sociale Verzorging, de leden van de brandweer, de Sector en plaatselijke com mandanten en voorts enkele genodigden. De avond werd geleid door het Hoofd Zelfbescherming de heer Th. de Graauw. Deze memoreerde in zijn openingswoord de aktiviteitcn welke de B.B. in de laatste tijd binnen en buiten onze gemeente aan de dag legde en zei verder er naar te zullen blijven streven nog meer belangstelling voor het werk van de B.B. bij het publiek op te wekken om mede daardoor het ledental van de plaatselijke organisatie op te voeren. Nog steeds, aldus H.Z.B. de Graauw, ko men wij mensen tekort voor diverse functies in ons oefenverband. Burgemeester van Erp, die deze avond aan 15 leden van de Blokploeg een vaardig heidsdiploma uitreikte en verder een aantal personen mocht onderscheiden met 'n jaar ster als bewijs voor ten minste 5 jaar trou we dienst, zei o.m. van mening te zijn dat de plaatselijke B.B. het doel dat zij na streeft zal bereiken gezien de goede sfeer en de grote aktiviteiten welke er in het korps heersen. Het Hoofd B.B. in de Kring Noord-Bra bant III, de heer Bijvoet, gaf deze avond nog een nadere uiteenzetting over de werk zaamheden der B.B. en de hiermee ge paard gaande reorganisatie. Verder werd deze bijeenkomst nog bijgewoond door de heer Cortvriend, uit 's-.Hertogenbosch, in structeur der B.B. Na afloop was er een ge animeerd bal. Het vaardigheidsdiploma ontvingen de dames: M. C. A. van den Born, J. A. C. van Gerwen, M. A. van den Hoof, B. Th. Langermans-Schellekens, C. M. Verduijn, C. G. v. d. Wassenberg, J. M. A. van Hoo- ren, A. H. Kuijten, M. A. Th. Oerlemans, J. G. A. Smits en de heren: M. Boezer, J. G. van Iersel, H. M. Smits, P. A. Ver duijn, P. A. Verschure. Jaarsterren werden uitgereikt aan:- Th. A. de Graauw, H. F. M. Brokx- Smits, A. J. A. Montens, C. A. Dekkers, A. J. A van Gerwen, A. P. B. de Graauw, Chr. Donks, A.J. Fijneman, J. M. Hoogers, H. A. Montens, M. Schott, J. F. Timmers, P. G. Verschuren, J. H. de Zeeuw, C. F. Fit ters, A. J. de Bont, P. H. van Kuijk, J. P. de Rooij, A. C. A. van Wezenbeek, M. Boezer, J. A. C. van Gerwen en P. A. Ver duijn. Instructeur Bedrijfszelfbescherming In de vakature, ontstaan door de ontslag aanvrage van de heer J. H. Verstappen als Hoofdinspecteur voor de Bedrijfszelfbe scherming in de Kring Noordbrabant III is benoemd de heer G. Lokerse. Deze benoe ming is bekend gemaakt door de voorzitter van de kring, mr. H. L. F. M. Baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier, bur gemeester van Oisterwijk. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Hervormde kerk zijn voor zondag 25 sept. a.s. als volgt: 9.30 en 14.30 uur: ds. Verploeg uit Waspik. BROMMER TEGEN AUTO. 52 Toen de heer C. V. met zijn brommer door Kaatsheuvel reed, moest hij in een bocht plotseling remmen voor een tege moetkomende luxe wagen. Tengevolge van gladheid van de weg kwam de heer V. dusdanig te slippen dat hij pardoes tegen de tegenligger reed. Persoonlijke ongeluk-, ken deden zich niet voor. Aan de brom mer was zeer aanzienlijke schade. INSTALLATIE KABOUTERLEIDSTER Op woensdag 5 oktober zal in de gid- senhut de installatie plaats vinden van twee leidsters van de nieuwe kabouter- groep. De te installeren leidsters, de dames Thijssen en Kuystcrs zullen als Rea en Radi de leiding hebben over een 12-tal kabou ters. VOETBAL De wedstrijd Jeka 1 - Raamsdonk 1, die afgelopen zondag op het terrein van Jeka te Breda gespeeld werd, is een wedstrijd geworden van gemiste kansen. Reeds 5 min. na het beginsignaal kreeg Jeka een penalty toegewezen; de keihard ingeschoten bal stiet echter via de paal terug het veld in. Gedurende het verdere verloop van de eerste helft liet Jeka iets beter voetbal zien zonder dit echter in doelpunten te kunnen uitdrukken. Na de rust nam Jeka met een onhoudbaar schot de leiding. Lang kon het hiervan niet profiteren, want Rekkers maakte uit een doorgekopte bal weldra 1-1. Met deze stand, die de verhoudingen in het terrein zeer juist weergeeft, kwam tevens het einde aan een vaak te harde wedstrijd, waarin de beide voorhoedes niet in staat bleken de opgelegde kansen te benutten. VERBETERING REHOBOTH. Voor verbetering van het hervormd ver enigingsgebouw Rehoboth, vooral wat be treft verlichting en verwarming, wordt een actie gevoerd, waarbij ook de leden van de Geref. kerk betrokken zijn. K.V.P.-ACTIE. Het bestuur van de K.V.P.-afdeling zal een actie gaan beginnen om het ledental te vergroten. Elke katholieke inwoner zal door het uitgeven van propaganda-materiaal en door persoonlijk bezoek worden aange spoord om lid te worden. De actie zal du ren tot 1 okt. a.s. MUTATIE. Op de algemene ledenvergadering van de Veerse Boys werden in het bestuur geko zen de heren A. v. d. Brille en P. Klijn. Deze vacatures ontstonden doordat de heren Vissers en van Kuijk bedankten. GEGUND. Het leggen van een persleiding van ge-, wapend betonbuizen van Raamsdonksveer naar de Donge, met bijbehorende werken is voor f 98.950 gegund aan de laagste in- schrijfster aannemersbedrijf J. Dikkes te Raamsdonksveer. BENOEMD Tot conrector aan de kweekschool te Don gen is benoemd de weleerw. heer Boonman, kapelaan te Raamsdonksveer. ST. HUBERTUS-GILDE Op het kasteleinsconcours welke te Haar steeg werd gehouden werd het eerste zes tal van St. Hubertus uit Drunen met 24 punten no. 1. Het tweede zestal werd met 23 punten no. 1. Ook voor de personele prijzen boekte men goede successen. Dit was tevens het laatste concours van de Langstraatse Schuttersbond. Zondag a.s. neemt het St. Hubertusgilde deel aan het wildconcours te Udenhout. SCHILDERIJ TENTOONSTELLING Van zaterdag 24 t.m. donderdag 29 sept. a.s. zal in het stadhuis alhier een tentoon stelling worden gehouden van schilderijen en aquarellen, alle werken van de kunst schilder Willem Witjens uit Bern. Deze tentoonstelling, die wordt georga niseerd met medewerking van de tentoon stellingsdienst van het Provinciaal Genoot schap voor Kunsten en Wetenschappen, zal zaterdagmiddag om 4 uur officieel worden geopend door de loco-burgemeester, de edelachtbare heer A. Verschuur. Door de heer D. van Gent, hoofd van de tentoon stellingsdienst van het Prov. Genootschap zal daarna een indeiding worden gehouden over het werk van Willem Witjens.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 17