waalwijkse en LanqstRaatse couRant Gemeenteraad Loon op Zand DRUNEN iwyLï Ultila Langstraat OPENINGSBAL VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 74 Agenda en pre-adviezen Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst; Dr. v. d. Wouw. Brandweercommandanten byeen te Drunen. De brandweercommandanten van de regionale brandweer van Midden-Brabant waren maandag in Drunen bijeen voor hun jaar lijkse contactdag. In de ochtend uren maakte het gezelschap een excursie naar de Fa. Lips N.V. Het gezelschap kreeg hier tijdens de rondleiding een indruk van 't enorme Lipshedrijf met zijn di verse afdeling. De firma Lips hoopt in de komende tijd nóg pl.m. 250 man personeel aan te trekken en men verwacht dat er in 1965 pl.m. 3500 man zal wer ken. In Hotel ter Hunen werd in de middaguren door de fa. Lips aan het gezelschap een diner aange boden. In de namiddag bezocht het gezelschap nogmaals het Lipsbe- arijf, ditmaal speciaal voor een demonstratie van de z.g. Baghe- tra pompen. Met deze pompen, die nij de fa. Lips worden ver vaardigt, zijn vele brandweerwa gens uitgerust. De demonstratie en de rondleiding in de middag werd verzorgd door de heer Bagh- huis, de geestelijke vader van de genoemde Baghetra pompen. Na deze demonstratie, welke voor de meeste brandweercom mandanten zeer interessant was geweest, werd het gezelschap ten angei het gemeentebestuur. Hier werd het woord gevoerd door burge meester Mr. Stieger, die het ge zelschap hartelijk verwelkomde en hoopte dat men in Drunen de ze dag veel had gehoord en ge zien. Dit werd door de heer Haar- mans, technisch leider van de brandweer, in zijn dankwoord volmondig toegegeven. Door de buitengewoon hartelijke ont vangst was dit bezoek aanleiding geworden tot een prettige dag, maar eveneens was door de inte ressante rondleiding en demon stratie deze dag een zeer leerza me geworden. In Hotel ter Hunen werd hier na door het gemeentebestuur aan het gezelschap nog een koffie maaltijd aangeboden. In de avonduren had nog de jaarlijkse algemene vergadering plaats, welke ook werd bijge woond door de heer Kortus, in specteur voor het brandweerwe zen. In Hotel ter Hunen volgde daarna nog een gezellig samen zijn. Rikconcours. Met de langere avonden begin nen ook weer de rikconcoursen. Op zaterdag 1 oktober start de B.O.S. in de zaal van café Els- hout als eerste van dit seizoen. Dansles. A.s. maandagavond start de dansschool Leenders in Drunen met de eerste danscursus van dit seizoen. De cursus wordt iedere maandagavond gegeven in de zaal van gez. Elshout. Balletles. Op maandag 3 9ktober zal me vrouw Vasseurs in de zaal van gez. Elshout starten met de bal letlessen voor dit seizoen. De les sen worden iedere maandag ge geven om 4 uur. Prijsschieten. A.s. zondagmiddag houdt de handboogvereniging Constantia bij gez. Elshout haar jaarlijks prijsschieten op gelukspapier. Aanvang 2 uur. Benoemd. Tot tekenaar op de dienst ge meentewerken alhier is benoemd de heer A. Cales. Agenda. Vrijdag 23 september. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. Zaterdag 24 september. 2.30 u. Drunense Balletschool Hoge Braken. 8 uur „Freddy Die Gitarre und das Meer", alle leeftijden, Ho ge Braken. Zondag 25 september. 11.15 uur r.k. bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. v. Delft. 11.30 u. repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout» 2 uur prijsschieten op j^luks- jiapier, Constantia, zaal Els- 2.30 uur RKDVCRKTVV 4 uur en 6.15 uur „Freddy, Die Gitarre und das Meer", alle leeftijden, Hoge Braken. 8.30 uur „De macht van de lief de", 18 jaar Hoge Braken. Filmjournaal „FREDDY, DIE GITARRE UND DAS MEER". Tegen de achtergrond van een prachtig landschap speelt zich deze romantische en luchtige Duitse film af, waarin de hoofd rol wordt vertolkt door de be kende zanger Heimweh-Freddy, die uiteraard enige populaire nummers ten beste geeft. Het is in deze film, waaraan iedereen plezier beleven kan, uiteindelijk toch de liefde die overwint. Zaterdag om 8 uur en zondag om 4 en 6.15 uur. Toegang alle leeftijden. „DE MACHT VAN DE LIEFDE" De Duitse titel van deze film luidt: „Die Heilige und ihr Narr" en is vervaardigd naar de gelijk namige roman van Agnes Gün- ther. Het verhaal behandelt de grote liefde van de bakvis Rose- marie von Brauneck (Gudula Blau) voor de schilder Harro Thorstein (Gerhard Riedmann). Rosemarie is het enig kind van vorst von Brauneck (Willy Bir- gel), wiens echtgenote bij "de ge boorte van het kind is gestorven. Het kind groeit op in een liefde loze omgeving en daarom raadt Harro de vorst aan om weer te trouwen. Deze geeft daaraan ge volg en als hij zijn echtgenote aan Harro voorstelt, herkent de ze in haar zijn vroegere geliefde Charlotte (Hertha Feiler), die hem in de steek heeft gelaten. Zij tracht de vroegere verhouding met Harro weer op te nemen, maar deze weigert. Wanneer Ro semarie is opgegroeid, bekent zij Harro haar grote liefde, maar von Brauneck deelt Harro mee dat het meisje ongeneeslijk ziek is en de 20 jaar niet zal halen. Ten slotte moet hij echter toch toegeven en dank zij haar levens moed en de kunde van professor Guler geneest Rosemarie en schenkt Harro een zoon. Vervuld van wanhoop en haat ziet Char- jotte hoe Rosemarie opgebloeid is tot een gelukkige jonge vrouw aan de zijde van Harro. In een vlaag van waanzin rijdt ze zich in een auto te pletter, waarbij ze Rosemarie in het ongeluk mee sleept. „LES QUATRE CENTS COUPS" Dit meesterlijke filmwerk van Francois Truffaut behandelt de geschiedenis van een 12-jarige jongen, die dreigt op te groeien voor galg en rad, maar ook op zoek is naar wat genegenheid die hij echter nergens ontmoet, ook niet bij zijn ouders. Steeds weer voelt hij de koude onverschillig heid en het onbegrip voor wat zich in hem afspeelt. De Katho lieke Film Actie oordeelt over deze film: een sober verhaal, dat in zijn nuchtere reportagestijl tot een indrukwekkend getuigenis uitgroeit en zo indirect een tref fend pleidooi is voor meer begrip en naastenliefde. Op het filmfes tival te Cannes verwierf deze film de prijzen van de Office Ca- tholique du Cinéma en de Grand Prix voor Regie. s Een film die wij warm kunnen aanbevelen. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. Alhoewel het voor die tijd niet he lemaal duidelijk was, is j.l. zondag avond toch gebleken dat de Midden- standsbeurs op het Vredesplein een succes is geworden. Zowel de heer 1 A. Meijs als de heer H. v. Mil, resp. j voorzitter van de r.k. Middenstands- vereniging 'en het het Actie-Comité, hebben hun tevredenheid over de gang van zaken uitgesproken en aan genomen mag worden dat zij dit de den mede uit naam van de deelne mende middenstanders. Dit succes is er inderdaad geweestt want de mid denstand of althans een belangrijk deel ervan heeft weer eens op aan trekkelijke wijze laten zien wat hij te bieden heeft in het kader van Waal- wijks functie als winkelstad 'en cen trum van de Langstraat. Anderzijds heeft m.i. de organisa tievan deze beurs tekortkomingen ge had die er niet hadden behoeven te zijn, gezien vooral het feit dat deze organisatie was opgedragen aan een firma die daarin gespecialiseerd is en dus weet hoe men met het bijltje der reclame en propaganda moet hakken. Ik twijfel er geen moment aan dat de ze mensen hun best hebben gedaan maar met „z'n best doen'heeft men nog niet altijd een goed rapport. Ik kon niet aan de indruk ontkomen, dat de organisatie te weinig gedegen voorbereiding had gehadZo was de met nadruk aangekondigde mode show naar mijn smaak beslist onder de maat, niet alleen in uitvoering - waar bleven de in het vooruitzicht ge stelde bekende beroepsmannequins - maar ook qua inhoud. Deze show gaf toch wel een wat erg bescheiden keéld van de herfstmode 1960 en zij bracht toch maar een armzalig frag mentje van wat de Waalwijkse mode zaken werkelijk te bieden hebben. Ten aanzien van de attracties vraag ik me af of 't kostbare geld dat hier aan is uitgegeven niet met evenveel succes besteed had kunnen worden aan de kleinkunstenaars uit eigen omgeving, die minder allures en veel meer animo en spontaneïteit aan de dag gelegd zouden hebben. Wat de beroepsartisten hebben laten zien was, op enkele uitzonderingen na, be paald niet groots. Ook de aankleding van de beurs deed op plaatsen provisorisch aan. De meeste standhouders hadden er van gemaakt wat er in het korte tijdsbe stek van te maken viel, maar met een doeltreffender organisatie had het toch allemaal wel wat meer gezicht kunnen hebben. Toch is deze beurs wel een pretti ge en vooral nuttige „aanloop" ge weest voor 1962, want men weet nu welke dingen men bij een volgende beurs moet vermijden. De midden standsvereniging zal er m.i. vooral uit geleerd hebben dat het aanbeve ling verdient om de zaken zoveel mo gelijk in eigen hand te houden. Ik geloof dan ook dat we in 1962 een beurs te zien zulen krijgen die de af gelopen beurs vele maten zal over treffen. Men denke dan ook vooral aan een goede propaganda vooraf en een duidelijke voorlichting van de pers. Het grootste succes van deze beurs is m.i. geweest het mislukken van de „Miss Herfst"-verkiezing. Niet één Waalwijks meisje heeft zich laten zien aan de uitheemse jury die han denwrijvend naar hier was gekomen ter keuring van ons jonge vrouwvolk. Bravo Ali's, Truzen, Mienen en Co- ba s! Bij ons geen parade van even domme als mooie juffrouwenl Trou wens, als de heren organisatoren hun ogen de kost hadden gegeven, dan zouden ze bemerkt hebben dat Waal wijk geen „herfstige" meisjes heeft. Wat wij hebben is allemaal pril voor jaar of hoogzomer, de bekende za- terdagavondbeurs toont dat telken male aan. Aan deze beurs hebben wij meer dan voldoende, want hier kan iedere jonge borst zijn eigen konin ginnetje uitzoeken zonder dat daar de fa. Storm aan te pas behoeft te komen. Bovendien zou de verkiezing van een Herfstkoningin toch geen juist beeld van de stand van ons vrou welijk schoon hebben gegeven, want hoe willen wildvreemde lieden een juiste keuze doen zonder elk meisje persoonlijk te kennen zoals wij dat doen. Stel dat Ali gekozen zou zijn, dan hadden wij en wij alleen geweten dat achter Ali's leuke bekkie een ge brek aan historische kennis schuil gaatZij weet namelijk niet precies wie Hugo de Groot was. „Een Tour de France-renner"heeft ze mij eens op een maanlichte avond verklaart. Weliswaar bijna goedt maar toch nog niet helemaal. En zo weet Dini bij voorbeeld niet wie het witte naaiga ren heeft uitgevonden. Ja, Edison het zwarte, maar wie het witte? Dat lijkt zo eenvoudig, maar wanneer je het plotseling moet zeggen dan valt het nog niet mee. Ja, hij woont in Waal wijk, is getrouwd - dank zij die uit vinding - en werkt - ondanks die uitvinding. Meer zeg ik niet, want nu is hij door iedereen aan te wijzen. Ik wil hier maar mee zeggen, dat miss-verkiezingen heel aardige cul turele dingen zijn, maar zij moeten wel gedaan worden door mensen die het materiaal kennen. Een jurkje, een kapseltje, een roze toetje en een snoezig voetje zijn gauw genoeg ver sierd, maar antwoorden op vragen als „Wat is de bol van s-Gravesande" Bij wie kocht Gijsbrecht van Aemstel zijn harnassen" en „Wat voor matten had de Spaans Zilver vloot aan boord, deurmatten of slaap- kamermatten?"is natuurlijk heel wat minder eenvoudig. En dat zijn nu juist de dingetjes waar de meeste Mis sen wel eens over vallen. Politieman zijn is niet altijd een onverdeeld prettige functie. Ik be doel daarmee dat er nogal eens wat men noemt lelijk gedaan" wordt over de politieman. Hij is öf een dienstklopper, een fitter, een pret- ver stoorder en een bonnetjesschrijver, öf een lijntrekker en een straatversie ring die Gods water over Gods akker laat lopen. Er zijn maar weinig men sen die de juiste waardering kunnen opbrengen voor het werk van de po litie en altijd wel een of andere aan merking hebben wanneer de politie optreedt of optreden moet. Men heeft over het algemeen maar heel weinig oog voor de tact waarmee de politie zo dikwijls optreedt. Dit laatste heb ik persoonlijk on dervonden bij de sluiting van de mid- denstandsbeurs. Gewoonlijk behoor ik niet tot degenen die met zachte drang en vriendelijke schouderklop jes naar de uitgang van bierhuisjes gewerkt moeten worden. Maar j.l. zondag deden de wijn en de mensen zo prettig aan dat ik behoorde tot degenen die het beurs-restaurant van de heer v. Hooff tot het laatste ogen blik bezet hieldenTotdat dan ten slotte de nachtwacht binnenstapte in de gedaante van drie agenten. Rustig, met één oog vriendelijk lonkend naar de geurige wijn, maar toch manmoe dig elke aangeboden frissedronk af slaand, en met het andere oog op het horloge, deelden zij mede een streep te moeten zetten onder het gezellig samenzijn. Niemand stelde zich te weer, maar ook niemand maakte bijzonder veel haast, omdat de wijn en de mensen vriendelijk bleven. Het werd een heel lang afscheid met veel handen geven aan mensen en glazen en zo en al die tijd stonden onze po litiemensen rustig te wachten, met zo nu en dan eens een vriendelijke aan sporing om op te breken. Er is geen onaangenaam of stroef woord geval len en toen dan tenslotte iedereen bui ten was, had iedereen reden om te vreden te zijn, de politie en de bur gers. Deze tevredenheid was het gevolg van het bijzonder tactvolle optreden van de politie die nu eenmaal de taak heeft toe te zien op de naleving van het sluitingsuur. Dit toezicht kan op twee manieren gebeuren streng en soepel. De Waalwijkse politie koos en kiest altijd, wanneer het maar even kan, de laatste. Ik geloof dat we voor deze tact wel de nodige waardering mogen hebben, omdat daardoor de gezellige en pret tige feestelijke stemming altijd intaci blijft. Vlijmen Biljarten NAO 2. Voor het district Den Bosch speelde NAO een thuiswedstrijd tegen VOG uit Vught met de vol gende uitslag: NAO 2: W. v. Vugt (65) 65 pt. A. Klerks (60) 44 pt.; A. Parijs (55) 55 pt.; J. Heesbeen (50) 50 pt.; hoogste serie NAO W. van Vugt 9 pt. VOG: A. Maas (70) 62 pt.; Fr. Weltson (60) 60 pt.; J. Maas (50) 42pt.; v. d. Boogaard (50) 23 pt.; hoogste serie VOG A. Maas 8pt. Uitslag 6-2 voor NAO. P.V. De Zwaluw. Kampioenschappen jonge dui ven 1960. Duif kampioenschap: 1 R. v. Esdonk H 60-976063 809 2 W. v. Vugt H 60-479875 802 3 W. v. Vugt H 60-479869 631 4 Th. v. Esdonk H 60-975998 619 5 W. v. Vugt H 60-479873 578 Hokkampioenschap jonge duiven 1 L. Meesters gemiddelde 46.62 p. 2 C. Diepstraten gem. 40.81 pt. 3 W. v. Vugt gem. 37.81 pt. 4 J. v. d. Dungen gem. 34.86 pt. 5 Th. v. Esdonk gem 33.77 pt. Kampioenschappen fond duif. 1 C. Diepstraten 711767 499 2 J. v. d. Heuvel 437347 498 3 J. v. d. Broek 437722 492 Hok fond. 1 L. de Laat gein. 86.92 pt. 2 W. v. Vugt gem. 77.25 pt. 3 C. Diepstraten gem. 49.90 pt. R.K. INSTUIF WAALWIJK Zaterdag 24 september a.s. Orkest: „THE ALL STARS" Aanvang: 20.00 uur Gemeenschapshuis Baardwijk Wij adviseren U reeds zaterdagmiddag in te schrijven van 15.30 uur tot 17.30 uur Gemeenschapshuis. Generaal kampioen. 1. W. v. Vugt 298 duiven 15291 pt., gem. 51.30 ut. 2 C. Diepstraten 186 duiven 9418 pt., gem. 50.63 pt. 3 C. v. Hel voort 191 duiven 9099 pt., gein. 47.59 pt. 4 P. Vermeulen 172 duiven 7662 pt., gem. 45.11 pt. 5 B. v. Esdonk 166 duiven 7035 pt., gem. 42.37 pt. Haarsteeg De rcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adrea„Echo** Agenda en pre-adviezen voor de openbare vergadering op dinsdag 27 september a.s. te 19.00 uur, in de bodega van het restau rant „De Efteling". Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten. Goedkeuringen van raadsbesluiten. b. Van het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Financiële Adviezen der Vereni ging van Ned. Gemeenten. Diverse rapporten inzake controle van kassen en boeken. .3 Voorstel tot verlening van medewer-. king als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. 4. Vooretel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten groot f 125.000. - 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Antoniusstraat 64. 6. Voorstel tot benoeming van een com missie van advies als bedoeld in de Woon- ruimtewet 1947. 7. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 8. Voorstel tot het ter beschikking stel len van een crediet ten behoeve van de ver harding van een gedeelte van de Zuidhol- landsedijk, de Lage Zandschel en de Witte- dijk. 9. Voorstel tot het ter beschikking stel len van een crediet ten behoeve van de ver betering van de Eftelingsestraat, de Drie- stapelenstoel, de Heuvelstraat en de Kege laar. 10. Rondvraag. Pre-adviezen Voorstel tot het verlenen van medewer king aan het bestuur der St. Theresiaschool te Kaatsheuvel door ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschik baar te stellen voor de aanschaffing van meubilair, leer- en hulpmiddelen. Het bestuur der St. Theresiaschool, Gast huisstraat 9 te Kaatsheuvel, heeft verzocht om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 door het beschik baar stellen van gelden voor de aanschaf fing van meubilair, leer- en hulpmiddelen. De voorgenomen aanschaffing is nood zakelijk in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen met ingang van het nieuwe schooljaar. Het met deze aanschaf fing gemoeide bedrag is geraamd op f 2.095.60. Voorstel tot het ter beschikking stellen van een crediet ten behoeve van de ver harding van een gedeelte van de Zuid- Hollandsedijk, de Lage Zandschel en de Wittedijk. In het raam van de ontsluiting van land bouwgebieden in deze gemeente is een plan opgesteld tot verharding van enige land- bouwwegen in de omgeving van de Zuid- Hollandsedijk. De enkele in deze agrarische kern verharde weggedeelten zijn onderling en met de bebouwde kom slechts verbon den door zandwegen. B. en W. achten thans het ogenblik aangebroken om met de ver-, betering van deze wegen een aanvang te nemen, temeer, aangezien de Cultuurtech nische Dienst thans een subsidie heeft toe gezegd bij de uitvoering van deze werken. De voorgestelde verbeteringen houden in: 1. Verharding ter breedte van 5 meter van een onverharde zandbaan ter lengte van 815 m' gelegen tussen de reeds ver harde wegen en dienende als verbinding tussen twee dorpskernen. Uitvoeringskosten f 95.353,77. 2. Verharding van de Lage Zandschel en de Wittedijk tot aan de gemeentegrens van Sprang-Capelle ter lengte van 1626 m', wegdekbreedte 3 meter. Uitvoeringskosten f 125.500.-. Totaal f 220.853,77. Door de Cultuurtechnische dienst zal bij de uitvoering van deze werken een subsi die van ongeveer f 58.000, - worden toe gekend. Voorstel tot het ter beschikking 6tellen van een crediet ten behoeve van de ver betering van de Eftelingsestraat, de Driesta- pelenstoel, de Heuvelstraat en de Kegelaar. Sinds jaren bestaat de behoefte de Ef telingsestraat, welke thans een zandbaan is, en de hierop aansluitende zijweg de Heu velstraat te verbeteren. Door de ligging van deze wegen is deze verbetering zowel voor de ontsluiting van het aangrenzende land bouwgebied als verkeertechnisch van be lang. Aan het westelijk gedeelte heeft de Ef telingsestraat een vrij dichte bebouwing van boerderijen en landarbeiderswoningen. In de winter is deze zandweg (landbouw- weg) nagenoeg onberijdbaar. De Driestape- lenstoel, de Heuvelstraat en de Kegelaar verkeren in de winter eveneens in zeer slechte staat. In verband hiermede achten b. en w. het nodig, dat hierin verbetering wordt gebracht. De noodzaak voor verbetering van deze wegen wordt eveneens gekend doorde Cultuurtechnische dienst, welke ten behoe ve van de verbetering een subsidie in het vooruitzicht heeft gesteld. In verkeerstechnisch opzicht wordt bij een verharding van deze wegen een aan merkelijke verbetering verkregen, daar het intensieve verkeer komende van de rich ting Breda - Dongen de gevaarlijke boch ten nabij de Roei en de Erasstraat zal kun nen vermijden. Door de Ned. Heide Mij. werd in over leg met Gemeentewerken een plan tot ver van een rijwegbreedte van 5 meter voor de Eftelingsestraat en 3 meter voor de an dere drie wegen. De uitvoeringskosten worden geraamd op: a. westelijk gedeelte Eftelingsestraat, lengte 1125 m f 173.190.-. b. oostelijk gedeelte Eftelingsestraat, lengte 2430 m f 236.045. - c. Driestapelenstoel - Heuvelstraat - Kegelaar, lengte 1418 m f 83.000.-. Totale uitvoeringskosten f 492.235. - Door de Cultuurtechnische Dienst zal bij de uitvoering van deze werken een bedrag van f 91.500.- worden bijgedragen. Voorstel tot benoeming van een commis sie van advies als bedoeld in de Woon- ruimtewet 1947. Ingevolge het bepaalde in artikel 8, eer ste lid, der Woonruimtewet 1947 benoemt de raad jaarlijks een commissie die tot taak heeft burgemeester en wethouders te advi seren betreffende toewijzing en eventuele vordering van woonduimte. De commissie wier mandaat per 1 okt. a.s. is beëindigd, wordt gevormd door Kamer I Kaatsheuvel de heren A. I.. Ververs, H. Brans, J. A. Groenendaal, J. W. Moolenschot, B. van Pelt. Kamer II Loonopzand de heren J. W. van Noije, H. A. Brekelmans, J. v. d. Lee, W. C. Ligtenberg en mej. C. A. L. van Veldhoven. TIL BEVOLKINGSONDERZOEK In het tijdvak van 23 september tot en met 4 oktober vindt in de gemeente Vlij men wederom een massaal borstonderzoek plaats op tuberculose, zoals dat ook in 1951, 1953 en 1957 het geval is geweest. Het onderzoek bestaat uitsluitend in het maken van een schermbeeldfoto, zodat de bevolking slechts eenmaal in het onderzoek- lokaal behoeft te verschijnen voor het ma ken van zo'n foto. De tuberculose kan heden ten dage altijd nog beschouwd worden als een zeer gevaar lijke ziekte die nog steeds veel slachtoffers maakt. Bestrijding van deze ziekte is dan ook nog altijd een gebiedende eis en daar om stelt de burgerlijke overheid steeds alles in het werk om gevaarlijke besmettings haarden op te sporen, die uiteindelijk de bron van alle kwaad zijn. In een circulaire die het gemeentebestuur huis aan huis heeft laten bezorgen wordt de medewerking van iedere ingezetene ge vraagd om dit onderzoek volledig te doen

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9