LAATSTE BERICHTEW ST. AFSCHEID W. J. VAN WILLIGENBURG DE ECHO VAN HET 2.MIDEN VAN MAANDAG 3 OKTOBER 1960 JAARVERGADERING „VISSCHERSLUST" IN DE GECROONDE LEERSSE lil een wel heel slecht bezoch te vergadering begon de voorzit ter, de heer C. Blom, na zijn wel komstwoord de agenda af te werken. De notulen, nog verzorgd door de ex-secretaris, werden onver anderd goedgekeurd met heel bij zondere dank. De Domeinen in Den Bosch stonden als proef toe, dat brom fietsers met afgezette motor Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND langs de Maas mogen rijden, het geen eerst was verboden. Domei nen houdt daar controle op. De huur van het visrecht in de heerlijkheid Zuidewijn werd voor zes jaren door Baron van Zuide wijn te Den Bosch aan Visschcrs- lust verhuurd. Het staat te bezien of Vis- scherslust het volgend jaar wel intekent op de huur van het vis recht in het „Palingparadijs". Vroeger werd nimmer 0111 loop- recht door de landbouwers ge vraagd, thans is dat wel T geval en zelfs met honderd gulden te gelijk. Dat is ons het water niet waard. Telefonisch was medegedeeld dat de gemeente Waalwijk het visrecht in de heerlijkheid Waal- wijk en Besoijen van de rent meester Flach te Dordrecht af koopt. Visscherslust zal echter hierop de huur van het visrecht behouden. Snoeken op de Maas. Gegadig den, totaal tot 3d stuks, moeten hun aanvraag voor het jaar 1901 voor 15 oktober onder betaling van 5.bij de secretaris A. Remmeren, Bremstraat 23 Waal wijk indienen. Aanvragen op de Maas, voor meer dan één hengel, moeten naar wens van de be roepsvisser Frans Hartman, Vis- sersdijk 01 te Woudrichem bij hem persoonlijk worden inge diend onder gelijktijdige betaling van 10.per vergunning. Dit kan niet meer over de vereni- gingssecretaris lopen. Ook hier van kan maar een beperkt aan tal worden uitgegeven. Haast u dus. Aanvragen moeten voor 1 januari a.s. geschieden. Verschillende leden-abonne s op 't blad „Aquivaria" ondei re dactie van de ex-bondsbestuur- der A. H. B. Dunnenwind, ont vangen dat blad niet meer, ter wijl het abonnementsgeld ad vijf gulden niet werd teruggestort. Hoe zit dat met die uitgever in Leiden? Bij de rondvraag werd voorge steld de ex-secretaris naast zijn benoeming als erelid een tast baar bewijs voor bewezen goede diensten te verstrekken. Het be stuur zal hierover een besluit nemen. GESLAAGD Op 1 oktober slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden praktijkexamen mach 111 esch rij ven onderstaande candidaten: Mej. Ans Steffen en mej. Mar ia Verhoeven, beiden uit Kaats heuvel; en mej. Bessa erlce uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. van de Leur, Grotestraat 238, W aalwijk. NED. BOND VAN EN DRAGERS VAN HET MOB. KRUIS AFD. WAALWIJK. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie dames en heren Oefening en Vermaak in De Twee Kolonunen. AANBESTEDING UITBREIDING ST. MICHAEL-ULO I11 de afgelopen week heeft de aanbesteding plaats gehad van de uitbreiding van de St. Micha- el-ulo in de St. Antoniusparochie met 6 klaslokalen, alsmede van de aanbouw van een gymnastiek lokaal. De volgende inschrijvin gen kwamen binnen: Fa. J. de Bont-v. Huiten Nieuwkuijk 474.000.- Fa. G. Coppens en v. Hul- ten-Krol Waalwijk 472.290.- Fa. Nico de Bont Z11. Nieuwkuijk 456.900.- Fa. A. P. Brekclmans Udenhout 442.000.- Fr. Couwenbergh, Waalwijk 417.478.- Wed. Aarts en Zn., Waalwijk 413.910.- Fa. A. J. den Teuling Zn., Waalwijk 406.725.- Fa. iM. Kleijngeld Zn. Waalwijk 393.050.- De gunning is aangehouden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Kinderbril; vulpen; jongens jasje; hond; kindertrui; duim stok; starter van motor. Verloren Ballpoint; gouden damesarm band; bril; kentekenplaat; por temonnee; dop van benzinetank; regenpak; fietstas. ST. CRISPIJN OP 16 OKTOBER OP CONCOURS Op zondag 16 okt. zal de har monie St. Crispijn deelnemen aan het concours dat te Kaats heuvel gehouden wordt in het kader van de viering van het 75- jarig bestaan van de harmonie Apollo. St. Crispijn, die in het af gelopen jaar een fraaie le prijs in Delft behaalde, hoopt nu 111 Kaatsheuvel opnieuw een 1ste prijs te behalen. Slagen de Cris- pinianen daarin, dan betekent dat tevens de promotie naar de hoogste afdeling, de vaandelafde ling. De nummers waarmee St. Cris pijn op dit concours zal uitko men, zijn „La Cöte d'Azur" een ouverture van Fülling, en de suite „Nell Gwynn" van German. Wij wensen* directeur Duijve- laar en zijn muzikanten bij voor baat alle succes. DE SLACHTHUISKWESTIE De ontstemde Waal wij kse sla gers zijn zaterdagavond in café De Korenbeurs opnieuw in ver gadering bijeen geweest om hun standpunt te bepalen inzake de verhoging van de slachthuista rieven, welke zaterdag j.l. is in gegaan. Het bestuur zal nog vóór de raadsvergadering een onder houd met burgemeester Teijssen aanvragen 0111 deze kwestie na der te bespreken. Naar wij verne men wil de Waalwijkse Slagers vereniging de slachthuistarieven teruggebracht zien van 14 ct. per kg. tot 10 cent. Bij deze kwestie is uiteraard de consument ten nauwste betrok ken, want het is ten slotte de burger die het gelag van de ver hoogde vleesprijzen gaat betalen. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Verraad o]) bevel", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De wanhoop van inspecteur Gideon", 14 jaar. Dinsdag. 10.30 uru: Officiële opening van het Nationaal Museum voor de Schoen- en Lederindustrie door de Commissaris der Konin gin, mr. dr. C. N. M. Kortmann. Musis Sacrum 8 uur: Film avond Kunstkring: „Les quatre cents coups", 18 jaar. Patronaat Besoijen 7.30 uur: KA V-toneelclub afd. Waalwijk speelt „De Kloof" een toneelstuk van A. v. d. Lugt. Woensdag. Gemeentehuis 7.30 uur: Open bare raadsvergadering. Gemeenschapshuis 8 uur: Ma ria-avond van KAV afd. Baard wijk; spreker de heer Harry Poll. Gecroonde Leersse 8 u.: Schiet avond Ned. Bond van Oudstrij ders afd. Waalwijk. In de Verenigde Naties is 't ongeveer eenzelfde verwarring als in de Kongo. Soekarno heeft gescholden op Nederland, dat de vrede in gevaar brengt en hij wil overplaatsing der UNO naar Genève. Eisenhower heeft zondag ge confereerd met de Britse en Ca nadese premiers over een topge- sprek tussen Kroesjef en Eisen hower, wat door vijf neutrale landen was voorgesteld. Daar zal niets van komen zolang Kroesjef eist dat Eisenhower excuses maakt inzake de spionage-affai- re. Kroesjef heeft ook nog gezegd dat hij niet over ontwapening wil spreken, zolang Rood China niet tot de Verenigde Naties is toegelaten. Het huwelijk tussen koning Boudewijn en Don a F'abiola zal plaats hebben te Brussel op 15 december a.s. Jo de Haan. werd winnaar van de klassieker Parijs-Tours, en Stolker tweede, een schitte rend succes dus. Sprang-Capelle Sprang-Capelle Sprang Capelle Vergelijken U kiest de CO-OP Kaatsheuvel 7 Loon op Zand - i* '-Ét-'-. (Advertentie) De eerste contact-avond van dit winter seizoen zal worden gehouden op donderdag 6 oktober a.s. Dit is een schietavond, aan vang 8 uur in de bovenzaal van de Gecroon de Leersse. Door omstandigheden is het mogelijk dat niet ieder lid tijdig de convocatie voor deze avond heeft ontvangen. GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. De Gercf. leugdverenigingen van Sprang en Waalwijk hopen op zaterdagmiddag 8 oktober het jeugdwerkseizoen te openen met een gezellige middag. Alle jongens en meis jes boven 12 jaar en behorend tot de Gerei. Kerken van Sprang en Waalwijk worden hiertoe hartelijk uitgenodigd. De verzamel plaats voor die middag is bij de kapel aan het einde van de Kloostcrweg, om 2 uur. Voor het geval het weer een buitenspel niet toelaat, verzamelen in de zaal bij „Trompen". De middag wordt besloten met een gezamenlijke broodmaaltijd. DIERENBESCHERMING. Morgen, 4 oktober, is het weer Dieren dag. de feestdag voor de dieren. Wij zullen dit jaar niet onze gebruikelijke collecte hou den ten bate van een te bouwen dierentehuis, maar ijverige verkoper(sters) zullen U de komende weken loten aanbieden. Dit zijn geen gewone loten, maar z.g. toverloten, waarbij men onmiddellijk kan zien of men een prijs heeft gewonnen. En er zijn prach tige prijzen; de eerste prijs is een draagbare radio. Wij hopen en vertrouwen dat ieder een één of meerdere kansen zal wagen en zodoende een steentje wil bijdragen voor de dringend noodzakelijke bouw van een die rentehuis, waarvan de plannen steeds vastere vorm aannemen. De prijs per lot is 25 ct. Mogen wij op U allen rekenen? U waagt een kans en U helpt ons. Een dierentehuis is voor Waalwijk cn de tot ons rayon beho rende plaatsen dringend nodig. K.A.V. AFD. BAARDWIJK. Donderdag 6 oktober hoopt de K.A.V. Afd. Baardwijk haar Maria-avond te vieren. Deze avond zal verzorgd worden door de kunstcriticus H. Poll uit 's-Bosch, over Het Leven van de Moeder Gods. Een Maria- avond met een zeldzaam schone reeks licht beelden in kleuren cn treffende Maria-lie- deren. Verder is het winterprogram vastgesteld als volgt: In november wordt er een avond ver zorgd over het Veilig Verkeer; deze zal ver zorgd worden door een agent ter plaatse. December Kerstavond met toneel. Januari Uw huishouding in de praktijk; een gezellige avond met films en voorlich ting over verbruiksartikelen en wedstrijd. I11 Febr. wördt er omstreeks carnaval een avond verzorgd. In maart krijgen we een voorlichtings avond over het Produktschap voor Pluimvee en Eieren. Deze wordt verzorgd door een lerares die dan een demonstratie zal geven over eiergerechten, daarbij zal een kleuren- geluidsfilm vertoond worden. Voor de andere maanden zijn we nog in onderhandeling. U ziet een zeer gevarrieerd programma. Mochten er nog dames zijn die interesse hebben om zich op te geven, dan kan dat altijd bij een van de bestuursleden van de K.A.V. afd. Baardwijk. De tijd vliegt als een schaduw heen. Woorden van dank en waardering. Vrijdagavond was het een belangrijke ogenblik in de ambtelijke loopbaan van de heer W. J. van Willigenburg, technisch ambtenaar le kl. der gemeente Sprang-Ca- pelle. Immers, op deze avond nam de heer van Willigenburg officieel afscheid van de gemeente Sprang-Capelle. Te ongeveer (.30 uur hadden in de conferentiezaal van het gemeentehuis plaats genomen het voltallig college van B. en W., de leden van de dienst openbare werken en het gemeentepersoneel der gemeente Sprang-Capelle met de fami lie van Willigenburg. Burgemeester van Prooijen heette allen hartelijk welkom op deze bijzondere avond en verzocht vervol gens de gemeente-architect, de heer Toen, en de lieer Kramer, eveneens werkzaam op het bureau gemeentewerken, de heer en me vrouw van Willigenburg binnen te leiden. Nadat de heer en mevr. van Willigenburg hadden plaats genomen richtte burgemees ter van Prooijen zich als volgt tot de heer van Willigenburg. Zeer geachte mijnheer en mevrouw van Willigenburg, Familieleden van het echtpaar van Willigenburg, Dames en heren, Op deze bijzondere avond, waarop wij ambtelijk afscheid nemen van de heer van Willigenburg, is het mij een eer cn genoe gen U allen hartelijk welkom te mogen he- (Ad*ertentle) Verge"jkkiest de CO-OP! ten. Een bijzondere avond, want de avond van deze dag betekent het sluitstuk van de ambtelijke loopbaan van de heer van Wil ligenburg. En daarom is dit een ontroerend moment, zoals het altijd ons allen steeds zal treffen, wanneer wij een periode in ons le ven afsluiten. Want vanavond neemt U, mijnheer van Willigenburg, afscheid van een stuk van Uw leven, van iets dat een stuk van U zelf geworden was. En zonder Uw werk kon U zichzelf en konden ook anderen zich U niet voorstellen. En opeens, door het bereiken van de 65-jarige leeftijd, wordt U daarvan losgerukt, moet U dit uit handen geven en dit kost pijn. Opeens wordt men er zich van bewust, dat anderen, jongeren, dit nu gaan overnemen en dan is het niet gemakkelijk om daarin te berusten. Ik weet er zijn mensen, die het tijdstip, waarop zij de pensioengerechtigde leeftijd bereiken, zien als een bevrijding van hun beslomme ringen, als een dag, waarnaar zij reeds lang hebben gehaakt, omdat zij zich dan voortaan aan hun hobby of andere liefhebberij kun nen gaan wijden. Maar voor velen betekent de pensionering het verlies van een hun dier baar geworden levenswerk. Tot die catego rie behoort U. En dan is het met het werk als met de vrouw, waarmee men getrouwd is: men gaat er mee naar bed en men staat er mee op, men kan er ook wel eens moei lijkheden mee hebben, maar als men het soms tijdelijk (bij vacanties) heeft achter gelaten, dan keert men er weer gaarne bij terug. Bijna 28 jaren zijn voorbijgegaan sedert U, benoemd in de vergadering van 30 de cember 1932, tot tijdelijk opzichter op een wedde van f 150.- per jaar en 5 der bouwkosten. Uw eerste schreden op de amb telijke loopbaan ging zetten om daarmee vanavond, 30 september 1960, te eindigen. Wat een korte tijd eigenlijk als men terug blikt. Op 30 dec. 1932 lag die datum van 30 sept. 1960 nog ver in het verschiet en prakkizeerde U zelfs nog niet over pensioen, dat lag nog zover af. En wat vliegt dan de tijd als een schaduw heen. Maar anderzijds, wat is er ook veel gebeurd in die tijd, wat een veelbewogen tijdperk was het, die met Uw ambtelijke loopbaan samenviel. Op 9 april 1936 werd U benoemd, zulks ingaande 1 april d.a.v. tot opzichter in vaste dienst. Nog geen gemak kelijke bevalling. Er waren ook nog onder kruipers, die het voor minder wilden doen. Maar U werd benoemd en steeds omvang rijker werd uw dagtaak. In 1937 volgde uw aanstelling als controleur der steunverlening en werkverschaffing. Ook geen sinecure. Het was een moeilijke tijd van crisis en de pressie, gepaard gaande met werkloosheid op grote schaal. Maar ook die taak hebt U verricht op de juiste, wijze, waarbij uw plaatselijke bekendheid maar ook uw tact van grote waarde bleken. Daarnakwam de oorlog, die voor U weer andere werkzaamheden met zich bracht. Als hoofd van de luchtbeschermingsdienst kreeg U een verantwoordelijke functie. De lucht beschermingsdienst moest worden georgani seerd en daarna herhaaldelijk actief optre den. Ook in het verzet hebt U uw rol ge speeld en steeds hebt u zich getoond trouw aan H. M. de Koningin, trouw aan het va-, crland. Daarvoor past het ons U vandaag hiervoor nog eens in het bijzonder dank te zeggen. Na de oorlog kwam een andere tijd, de tijd van het herstel der oorlogsschade, de tijd van de wederopbouw, van de bouw van woningen en het bouwrijp maken van gron den. En 6teeds was het weer van Willigen burg, op wie een beroep moest worden ge daan en op wie het gemeentebestuur steeds weer moest terugvallen. En daarbij hebt U zich steeds getoond een bekwaam ambte naar, gerijpt door de praktijk en de erva ring. Maar die juist op grond van die erva ring het gemeentebestuur adviezen kon ver strekken, waar schoolse kennis het antwoord moest schuldig blijven. Veel werk is door U verzet, belangrijke diensten hebt U aan de gemeente bewezen. Daarnaast, bijna komisch tegen de achtergrond van de reeds genoemde belangrijke taken, vervulde U nog twee functies van ondergeschikte aard, maar ze ker niet van gewicht ontbloot, n.l. die van opwinder van de torenklok in Sprang cn uitsteker van de vlag van die toren. Ook daarbij bleek weer uw liefde voor het Ko ninklijk Huis en hoe U niet alleen in de bezettingstijd Uw leven veil had voor het Kon. Huis. Immers zijt U niet alleen voor zitter van de Oranjevereniging te Sprang, maar bij de voorbereiding van een Oranje feest, tuimelde U eenmaal uit een ereboog, terwijl het uitsteken van de vlag te Sprang een baantje was, waarbij men eveneens zijn leven op het spel stelde. Als ik nu nog een functie mag noemen, die opzettelijk nog niet is aangetipt, dan is dit Uw functie van Commandant van de Brandweer. In die functie hebt U de gemeente onschatbare diensten bewezen, door de opbouw van het korps en de medewerking bij de verkrijging van voor die tijd modern materieel. Die brandweer had Üw groteliefde, daar ging U in op. Maar dat dit van groot belang was, bleek bij diverse branden, waarbij onze brandweer een paraatheid en bekwaamheid toonde, welke vandaag aan de dag nog onze trots is. Bij diverse branden toonde U Uw bekwaamheid als commandant en bevelvoer der. En ook bij de grote brand in april 1942 is dit tot uiting gekomen. Als ik dan dit alles zo overzie en dat alle6 samenvat, dan gaat onze dank naar U uit. U hebt de gemeente vele en belangrijke diensten bewezen. Steeds stond U voor ons klaar, wanneer een beroep op U werd ge daan. Nooit was U iets teveel. Vele uren, tot des avonds laat, hebt U op het gemeen tehuis doorgebracht, voor de werklieden bent U steeds een humane en hartelijke chef geweest, met een open oog voor hun belan gen, terwijl Uw superieuren immer op U konden rekenen. Voor dit alles, mijnheer van Willigenburg, zeg ik U namens het gemeen tebestuur hartelijk dank. Dank voor al die goede gaven van hart en hoofd, welke U de gemeente hebt geschonken. Het gemeente bestuur heeft overigens gemeend het niet bij woorden alleen te moeten laten. Namens het gemeentebestuur mag ik U dan ook dit ge schenk onder couvert overhandigen. Ik hoop, dat U hiervoor iets zult kopen, dat U steeds zal blijven herinneren aan de vele jaren, die U in dienst der gemeente Sprang-Capelle hebt doorgebracht. Ik moge dan eindicn met U toe te wensen, dat God U een ge zegende levensavond zal schenken en dat Hij U met Uw vrouw nog lang voor elkaar en voor Uw kinderen moge sparen. Ook Uw echtgenote zijn wij dank verschuldigd en gaarne wil ik haar deze bloementuil aan bieden. Tenslotte mijnheer van Willigenburg zult U hier op het gemeentehuis steeds wel kom blijven. Hierna stelde de burgemeester voor een toast uit te brengen op de heer van Willigenburg. Hierna werd het woord gevoerd door de gemeentearchitect de heer Toen, die sprak als volgt Thans is het dus aan mij om U namens „openbare werken" uit te luiden. Wij zijn hier al meer samen geweest om enkele van Uw jubilea te vieren en dat wees natuurlijk al in de richting van deze dag. Wie veel en vaak jubileert komt ongetwijfeld bij zijn pensioengerechtigde leeftijd. En daarom zijn wij dan vanavond hier. Dat is een moeilijk moment. Niet alleen voor U die zoland met openbare werken van Sprang-Capelle ten nauwste verbonden bent geweest, maar ook voor ons IJw collega's. Want moge het dan al zo zijn geweest, dat de theorie en prac- lijk niet altijd direct met elkander in over eenstemming kwamen, heel vaak bleek dat de practicus een juist en scherp oordeel bleek te hebben. Daarin heeft U voor mij persoonlijk heel veel betekend. U weet zelf wel, mijnheer van Willigenburg, dat men op papier iets in elkaar kan zetten, maar dat het toch altijd in de practijk nog een keer moet worden gerealiseerd en at dan blijkt of de op papier uitgewerkte berekeningen kloppen. Vaak heb ik van uw practische in zichten mogen profiteren en daarvoor wil ik U vanaf deze plaats dank zeggen. Vaak heb ik persoonlijk van uw adviezen mogen pro fiteren en daarin zal ik U zeker missen, al blijft U dan voorlopig nog bij ons werken. De verhouding onderling was uitstekend te noemen. Vaak hebben wij samen moeilijke werken en penible situaties onder het oog moeten zien cn dat schenkt ongetwijfeld een band. Ik denk hierbij aan de demping van de Binnenhaven en nog aan zovele andere belangrijke werken. Mijnheer van Willigenburg eens komt voor allen een moment van scheiden. Schei den van famiiie, van vrienden, van ons werk. (Adverlanlie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND Dit moment is voor U thans aangebroken. Wij, van openbare werken, hopen dat U nog menig jaar van uw welverdiend pensioen zult mogen genieten. Namens de burgemeester, de wethouders en alle anderen zowel van boven als bene den, mag ik U nog een kleinigheid aanbie-i den. Daarvoor hebben wij natuurlijk inlich tingen ingewonnen bij Uw vrouw en die klaagde erover dat U de laatste tijd een scherpe baard had. Op zichzelf een gunstig teken daar het iets zegt van de verhouding tussen man en vrouw. In dit cadeautje hoop ik dat U nog vele malen aan de beste tijd die U op openbare werken van Sprang-Ca pelle hebt beleefd mag terugdenken.Namens allen onze beste wensen voor de tijd van rust die thans voor U aanbreekt. Hierna werd de heer van Willigenburg een prachtig electr. scheerapparaat overhan digd. Ontroerd dankwoord van de heer van Willigenburg. De heer van Willigenburg, hierna het woord verkrijgende, dankte de sprekers en allen die met hem samen hebben gewerkt als volgt: Het bereiken van de 65-jarige leeftijd is een gedenkwaardige dag, en ook een dag waarin de wens met verschillende gevoelens is behebt en wel op de eerste plaats, mijn heer de burgemeester, ben ik verblijd deze dag te hebben mogen beleven, wat zeker ook wel als een voorrecht mag worden er kend. Maar het andere gevoel, ook al is het het tweede, is ook niet in ons menshart te onderdrukken, n.l. men is oud, men moet zijn loopbaan neerleggen, men verdwijnt zachtjesaan maar zeker uit de ambtelijke sfeer en hiermede ook uit de grote samen leving en dan komt dat woord van dat snor- remannetje zo naar boven, U weet wel, uit de 2e wereldoorlog, ausgeradiert. Maar ik wil liever niet pessimistisch zijn en blij zijn dat ik ongeveer 28 jaar de ge meentebelangen heb mede mogeen beharti gen. De techn. dienst is nu eenmaal geen gemakkelijke dienst, ik heb gewerkt onder drie burgemeesters, 5 secretarissen en 8 wet houders en 2 gemeente-architecten, en dat bij elkaar genomen zijn vele bazen en laat dan nog maar staan Jan Publiek. Het spreekwoord: wie langs de weg timmert heeft veel bekijks, wordt in onze dienst zo wel letterlijk als figuurlijk bewaarheid. Ook ik ben niet van kritiek verschoond gebleven, misschien terecht, misschien ten onrechte, maar één ding weet ik zeker, dat ik 28 jaar de gemeente en de gemeente-ambtenaren naar eer en geweten en naar mijn beste kunnen heb gediend en ik vlijd mij maar met de sprake: het gebeurt nog maar zel den dat men 6tenen gooit naar een appel boom waaraan geen vruchten hangen. Mijnheer de voorzitter, ik wil U en Uw college, ook mede namens mijn vrouw en kinderen, hartelijk dank zeggen voor het geen U voor mij geweest bent en voor de hartelijke bewoordingen die U hedenavond tot mijn persoon hebt gericht. Ik wens U, mijnheer de voorzitter, nog een gezegend leven toe, ik hoop dat U in de nieuw be noemde ambtenaren van de techn. dienst zult vinden, wat U er van verwacht, zulks tot heil van Uw burgemeesterschap en tot heil van de gemeente Sprang-Capelle; ook het College wens ik ditzelfde van harte toe. Mijnheer de secretaris, ook U wil ik van harte dank zeggen; ik ben ervan overtuigd, dat U mij steeds een warm hart hebt toege dragen, hebt mij geholpen, daar waar ik gevraagd heb, ik ben U daar erkentelijk voor en ik beloof U ook, wanneer ik U een dienst kan bewijzen, zal „Willem" dat niet nalaten. Mijn onmidellijke chef, mijnheer Toen, ook U mijn hartelijke dank voor de periode die wij samen hebben mogen wer ken. Vele zaken hebben in Uw dienst (ik wilde bijna zeggen „onze" dienst) de revue gepasseerd. Toch zijn ze altijd tot een goede oplossing gekomen. Mijnheer Toen, ik heb met U prettig mogen samenwerken, waar voor ik U hartelijk dank zeg en ik hoop dat U met uw nieuwe ambtenaren een dienst zal verkrijgen, die ze beneden ons (ik be doel de secretarie) aanvoelen als boven alle lof verheven. Mijnheer Toen, mijn hartelij ke dank. Verder wil ik de ambtenaren in zijn ge heel, en waarin ik hier de oudste even spe ciaal wil noemen, n.l. de heren Heijman6, van der Schans en Kommers, en de an dere niet minder, hartelijk dank zeggen voor de liefde die ik altijd van hun heb mogen ondervinden. Ik wil eindigen en ik verklaar, dat de woning v. d. Duinstr. 27 steeds voor U zal openstaan en dat nimmer tevergeefs een beroep op mij kan worden gedaan. Ik hoop dat U mij steeds zult willen zien als een vriend van U allen. Na het dankwoord van de heer van Wil ligenburg bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Men had afscheid genomen van een man die bemind was bij alle ambtenaren, van hoog tot laag en op wie men nimmer tevergeefs een beroep had gedaan. Moge de heer van Willigenburg nog lang genieten van zijn welveriende pensioen. „ER OP UIT" ORGANISEERT WINTERSERIE. Evenals in het winterseizoen 1959- 1960 organiseert de wandelsportvcreniging „Er op uit" ook in de komende wintermaanden weer de winterserie-wandeltochten, waaraan zowel door leden als door niet-leden kan worden deelgenomen, vanaf de leeftijd van 8 jaar. Er zullen in totaal 12 tochten worden ge houden, waarvan er tien moeten worden volbracht om in aanmerking te komen voor de herinnering. De data der tochten zijn 8 en 22 okto ber, 5 en 19 november, 10 en 17 december, 7 en 21 januari, 4 en 18 februari, en 4 en 18 maart. De tochten worden georganiseerd over twee afstanden, n.l. 10 en 25 km. Alléén kinderen tot en met 12 jaar zijn verplicht om de afstand van 10 km te wan delen, terwijl de overige deelnemers(sters) naar eigen keuze de afstand kunnen bepalen, welke zij willen wandelen. Het inschrijfgeld bedraagt vijftig cent per persoon per tocht. Startplaats voor alle tochten is café t B'ruggetje, Raadhuisstraat 158, steeds om 2 uur n.m. GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. De Geref. Jeugdverenigingen van Waal wijk en Sprang hopen op zaterdagmiddag 8 oktober het jeugdwerkseizoen te openen met een gezellige middag. Alle jongens en meis jes boven 12 jaar en behorend tot de Geref. Kerken van Waalwijk en Sprang worden hiertoe hartelijk uitgenodigd. De verzamel plaats voor die middag is bij de kapel aan het einde van de Kloosterweg, om 2 uur. Voor het geval het weer een buitenspel niet toelaat, verzamelen in de zaal bij „Trompen". De middag wordt besloten met een gezamenlijke broodmaaltijd. H. N. C. I speelt aantrekkelijke wedstrijd in Breda. Ook j.l. zaterdag wisten de goalgetters van de diverse IINC-elftallen behoorlijk het doel van de tegenpartij te vinden, terwijl de eigen achterhoeden éénmaal het hoofd moesten buigen. De jeugd toog naar Waalwijk en wist daar wel de kroon te spannen door niet miner dan 11 x te scoren. Voor leider C. de Rooij en zijn jongens een prettige thuisreis. Het tweede elftal speelde in Oosterhout tegen Rhoda 3. Reeds binnen de eerste twee minuten viel het eerste doelpunt. Hierna ging het spel gelijk op, maar kort voor de rust wist J. Verhagen nog te scoren en uit een strafschop kwam voor de rust de stand op 3-0 in het voordeel van HNC. Na de rust trachtte Rhoda fel, echter sportief, iets van de achterstand in te lopen, doch de H N C-ers waren hen telkens te vlug af. Na dat nogmaals een strafschop was toegekend aan HNC, die werd benut, wisten J. Ver hagen en H. Haverhals elk nog eenmaal de keeper van Rhoda te passeren, zodat het einde kwam met een 6-0 overwinning voor HNC. Het eerste elftal speelde een zeer aan trekkelijke wedstrijd in Breda tegen Gun ners II. De ploegen waren vrij goed tegen elkaar opgewassen, alleen dank zij beter sa menspel en de zeer opvallende wil van alle HNC-ers werd de wedstrijd reeds in de eerste helft beslist door driemaal de keeper van de Gunners te passeren. Na de rust (Advertentie) werd aan C. Hommel, de doelman van H N C, de gelegenheid gegeven, te bewijzen dat hij zijn mannetje wist te staan en even zag het er naar uit, dat het teveel zou wor den, echter ook in moeilijke omstandighe den hield hij zijn doel schoon, 't Was is de ze wedstrijd te zien, hoe een goede training, met een uitstekende teamgeest, een ploeg in een korte tijd tot goede prestaties kan bren gen. De leiding was tamelijk zwak, maar daar beide elftallen uiterst sportief speelden, deed dit geen afbreuk aan de zwakke lei ding. Zaterdag a.s. gaat HNC I naar St. An- naland. Supporters die de reis wensen mede te maken dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer Stein. De tijd van vertrek wordt nader bekend gemaakt. ONDANKS SLECHTE ZOMER HAD „EFTELING" GOED SEIZOEN Met het afsluiten van het zomer seizoen 1960 gaan onze gedachten onwillekeurig en als vanzelf terug naar 1959. Kenmerkte zich dit laat ste jaar door een abnormale droog te en een record aantal dagen zon neschijn, zoals de meesten onzer zich bijna niet meer kunnen herinneren, 1960 daarentegen zal voorlopig in de gedachten blijven voortleven als 'n jaar met een abnormaal aantal re gendagen. Riepen in 1959 de boeren „ach en wee" over een tekort aan water, nog erger was deze nood kreet in 1960, maar nu omdat Plu- vius zijn sluizen steeds maar weer opnieuw en veel te ver openzette, zodat deze overvloed aan regen oor zaak werd dat verschillende te vel de staande gewassen niet meer kon den worden geoogst en als verloren moesten worden beschouwd. Een andere categorie, die ook met weinig voldoening aan 1960 zal te rugdenken, vormen de exploitanten van diverse gelegenheden, waarin de doorsnee vacantieganger z'n heil zoekt om eens heerlijk uit te rusten, zich te ontspannen en nieuwe krach ten te verzamelen. Ook voor de gro tere recreatiecentra was 1960 in het algemeen geen gelukkig jaar. Maar het grootste vermaakcentrum van Nederland, het Natuurpark „de Ef- teling", bleek, ondanks deze over vloed van water, weer een bijzon der grote trekpleister voor jong en oud en handhaafde daardoor het be- zoekerspeil van de laatste jaren. Tot zelfs op de voorlaatste dag, za terdag j.l., waren er Canadezen, En gelsen, Duitsers, Fransen en Belgen, die het slechte weer trotseerden en een bezoek aan het park brachten. (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND Om een indruk te geven wat er in de Efteling dit seizoen is omge gaan, geven wij hieronder enkele cijfers: 750.000 betalende bezoekers, af komstig uit alle werelddelen, pas seerden de toegangspoorten. Al deze mensen tesamen schreven 200.000 ansichtkaarten naar familie, vrien den of kennissen. Op de parkeer terreinen werden gestald 45000 rij wielen, 67000 auto's en motoren, 6300 touringcars en 15000 bromfiet sen. Hoeveel bezoekers van de lijn diensten der B.B.A. gebruik maak ten, is natuurlijk niet bekend. Dat de stoomcaroussel nog altijd een gewilde attractie is, wordt bewezen door het feit dat de bezoekers hier in totaal 800.000 ritten maakten, 'n Klein rekensommetje heeft uitgewe zen dat de gondels en paarden een afstand van 400 km. hebben afge legd. Op de kano- en roeivijvers werden in totaal 48000 éénpersoons- kano's, 12000 tweepersoons-kano's en 30000 roeiboten gebruikt. Hoewel de temperatuur in het algemeen hiertoe allerminst geëigend was, kwamen er in de enkele warme da gen toch nog in totaal 105000 baders in het zwembad; 98000 personen, groot en klein, brachten een bezoek aan het onvergetelijke poppenkast spel op 't Anton Pieckplein; 110000 gouden dukaten heeft de bekende ezel op het commando „ezeltje strek je" onder z'n staart door geprodu ceerd. De kip met de buitengewoon zakelijke inslag speelde het klaar om 140.000 eieren af te leveren, ter wijl de nieuwste attractie, de eend, voor haar een zware concurrent be gint te worden, want hoewel zij pas sinds begin juni „in het bedrijf is opgenomen", werkte haar knipogen en kwaken blijkbaar zo aanstekelijk, met als gevolg dat zij 80.000 zilver- vlooteitjes legde. Bovenstaande cijfers tonen over duidelijk aan dat „de Efteling" in 1960, ondanks alles, goed gemar cheerd heeft. HOCKEY De DES-dames waren zondag op bezoek bij Push 2 te Breda. Voor de pauze was DES aanmerkelijk ster ker, terwijl in de tweede helft de strijd een evenwichtig karakter droeg. Alles bij elkaar een wedstrijd die op goed peil stond en waarbij de stick van midvoor Annelies Span weer een moordende bui had, want niet minder dan driemaal deponeer de deze de bal in het Push-doel. De gastvrouwen kwamen slechts een maal tot een goal, zodat de DES- dames met 1—3 zegevierden. Heren 1 is van de dwalingen haars weegs teruggekeerd, want in een prima gespeelde partij werd Nuenen met 20 gevloerd, nadat de rust met gelijke stand was ingegaan. J. Bienert en T. Smit scoorden voor DES. Na een gelijkopgaande strijd was het tenslotte Mep uit Boxtel dat te gen Heren 2 in de Efteling met 34 aan het langste eind trok. TAFELTENNIS K.A.T. De 1.1. zondag gehouden clubkampioen schappen van K.A.T. hebben diverse ver rassingen opgeleverd. Bij het heren enkel spel was wel de grootste sensatie het uitste kende spel van H. v. Woensel, die in de finale kwam door een overwinning in de halve finale op J. Klijn, terwijl A. Brent in de andere halve finale C. Beerens terug- In een boeiende en in zeer hoog tempo gespeelde finale won H. van Woensel de eerste 2 games met 21 18 en 12 19, doch moest toen nog de eer aan A. Brent laten, die de laatste 3 games met 21 - 19, 24 - 22 en 21 - 16 won. De titel bij de dames kwam, zoals ver wacht, in het bezit van mej. R. Soeterboek, die mej. S. v. Riel met 21-13, 14-21 en 21-13 naar de tweede plaats verwees. Mej. Soeterboek won met mej. W. Bee rens eveneens het dames dubbel van mej. v. Riel en mej. Steenbergen, en met T. Zwaans als partner de Mixed-finale van J. Klijn en mej. van Laarhoven. Het heren dubbel was voor J. Klijn en C. Beerens, die in de halve finale tegen T. Zwaans en K. Beerens in de derde game een 20-12 achterstand omzetten in een 24 - 22 overwinning en in de finale A. Brent en H. Balvers met 21 - 16, 8- 12 en 21 - 12 klopten. P.V. DE LUCHTBODE. Het seizoen voor de duivenliefhebbers is ten einde. De eindbalans is opgemaakt met het navolgende resultaat: Vitesse: 1 A Beerendonk 76014 pt., 2 M Maas 654Vè pt., 3 M v Steen 633 pt. Midfond 1 H Leermakers 2361 pt., 2 A Spapens 1669 V4 pt., 3 J. Damen 1241 pt. Fond 1 A Spapens 400 pt., 2 C. van Gompel 400pt., 3 H. v. Linden 350 pt. Jonge duiven 1 A Beerens 700 pt., 2 P v d Velden 636, 3 J. Damen 582. Prestatieduif: H. Leermakers 2361 pt. Kampioengeneraal: 1 A Spapens 4900 pt., 2 H Leermakers 411634 pt. KEGELCONCOURS Op de banen van de jubilerende Kegel club Reünie alhier was de uitslag van het concours van donderdagavond als volgt Corps Klasse A 1 TVK Adam Tilburg 352 pt.; 2 Herinnering Tilburg 342; 3 Alles Om K'heuvel 341; 4 Rode Haan Tilburg 332; 5 NOP K'heuvel 324; 6 Zet 'm Op K'heuvel 305; 7 Onder Ons Tilburg 294 pt. Corps Klasse B 1 NIOD 359 pt.; 2 TVK Eva Tilburg 331; 3 De Kruiken Tilburg

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6