waalwijkse en LanqstRaatse couRant Raad akkoord met groots ziekenhuisproject kou gevat 1 DRUNEN Gemeenteraad Waalwijk Uit de Langstraat HOEN DERVANGERS (ffyuiidsioiieften, de mooiste! i,,'t GESCHENKENHUIS" Pullovers en sporttruien PRISMA STASSAR VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 83e JAARGANG No. 78 Slachthuistarieven onderwerp van bespreking Voor écht cYY[ooie dingen- Grotestraat 220 WaalwijkB I' 1 iiW. IferaviCiilt'ÜÉttfeL-- 19 cent per rol de medicinale hoestbonbon HERÉNMODi-, WAALWIJK Fil.M. v. d. Brand - Hens CERT IN A en HORLOGES WAALWIJK Filmjournaal t AkMJurxavr i vuivuuii ij«u aac jitnnumiu nu. to De tcho van het Zuiöen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 041602621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel.^04167 - 2002. Telegram-adres „Echo" De verfrissende en feestelijke dronk, welke na de openbare raadsverga dering van j.l. woensdag in verband met het 100-jarig „gasjubileum" te wachten stond, oefende op de leden van de Waalwijkse gemeenteraad toch niet een dermate grote aantrekkingskracht uit, dat zij bereid waren om zich met de franse slarg door een aantal belangrijke agendapunten heen te werken. Dit pleit voor de mentaliteit van de Waalwijkse vroede vade ren, die zich na gedane bestuurszaken dan ook met meer voldoening ge noemde frisse dronk zullen hebben laten smaken. Uitvoerig hield de raad zich in deze vergadering bezig met de tarieven van het gemeentelijk slachthuis, hoewel niet aan de orde, en met het grootse ziekenhuisproject. K.N.V.B. WIL MEDEWERKING VERLENEN TOT BOUW VAN SPORTHAL üi-t- 4 jd»'i 41 t *1.1 Belangrijk en verheugend was het bin-, nengekomen schrijven van de K.N.V.B. waarin werd medegedeeld dat deze bond bereid is tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een sporthal in de ge meente Waalwijk, in de vorm van een sub sidie a fonds perdu van 5 der stichtings- kosten tot een maximaal bedrag van f 25.000, - en van een renteloze lening tot eenzelfde bedrag. Deze bereidheid tot me dewerking is voortgevloeid uit door b. w. met de K.N.V.B. opgenomen contacten. In genoemd schrijven geeft de K.N.V.B. aan, aan welke eisen deze sporthal zal moeten voldoen. Zij zal moeten omvatteneen 6peelvloer van 32 x 18 meter, een berg ruimte voor toestellen van 25 m2, 2 kleed kamers van 25 m2 elk, 2 waslokalen van 20 m2 elk, 2 toiletten voor dames en heren, een scheidsrechterskleedkamer van 12 m2 en verder sanitaire voorzieningen welke zijn berekend op 200 300 bezoekers. In het schrijven wordt verder gezegd dat deze be reidverklaring als uitgangspunt genomen mag worden bij de bouw van een sporthal, indien tenminste de rond de voetbaltoto ge rezen moeilijkheden een en ander niet zullen doorkruisen. Het was een uiteraard zeer verheugde burgemeester Teijssen die mededeling deed van deze vorstelijke toezegging, die we dan toch maar weer aan de voetbaltoto te dan ken hebben. Maar daarmee was de surprise zak nog niet leeg, want aansluitend hierbij deelde de voorzitter mee, dat het gemeen tebestuur erin is geslaagd om bouwvolume en een urgentieverklaring te krijgen voor ken hebben. Maar daarmee was de surprise- wijk-centrum. Besloten werd tot teruggaaf van een deel van het betaalde verlofsrecht aan A. W. Klerks te Baardwijk. De per 1 okt. afgetreden woningcommis sie werd in haar geheel herbenoemd, te we ten de heren: G. A. Duijvelaar, voorzitter, M. Faro, J. A. M. Kees, F. Kemperman en C. A. van Mosselveld, leden. Goedkeuring hechte de raad ook aan het voorstel tot de bouw van 100 woningwetwo ningen in het kader van de 4de tranche van de continubouw. Deze woningen zullen wor den gebouwd in het uitbreidingsplan Waal wijk-noord. Deze woningen zijn geprojec teerd aan de Tempelierstraat (24) en aan de Noordstraat (76) ten noorden van de Win terdijk te Besoijen en zijn verdeeld als volgt: 6 eengezinswoningen (inhoud 315 323 m3), 16 galerijwoningen (inhoud 272 293 m3) en 78 flatwoningen (inhoud 247 303 m3). SLACHTHUISTARIEVEN Het voorstel tot een rectificatie van slacht huisrechten t.a.v. het z.g. „afvoervlees", waarbij het tarief van f 0.14 per kg. werd gebracht op f 0.10, omdat bij dit soort vlee6 geen gebruik wordt gemaakt van twee belangrijke diensten - het vervoer en de koeling was voor enkele raadsleden aan leiding om de verhoogde algemene slacht huistarieven, welke op 1 okt. j.l. van kracht zijn geworden, in discussie te brengen. De heer v. Seters wees er op dat er de laatste dagen enig rumoer onder de slagers heerst naar aanleiding van de verhoogde rechten. (Het vroegere slachttarief van f 22,50 per dier is m.i.v. 1 okt. overgegaan in een tarief van f 0.14 per kg.). Wijzende op mededelingen in de pers meende spr. dat blijkbaar noch het gemeentebestuur noch de raad voldoende zijn voorgelicht omtrent deze materie, ook niet door de slagers. In dien het waar is dat het hoogste tarief in de randgemeenten 8 ct. per kg. bedraagt, zo als in de pers was vermeld, dan kon de heer v. Seters de bezwaren van de slagers toch wel enigszins onderschrijven. Indien ver nieuwingen in het slachthuis de oorzaak zijn van de tariefsverhoging, is dit slachthuis dan niet te groot van opzet voor een ge-, meente als Waalwijk, zo vroeg spr. zich af. De heer v. Seters betreurde het dat de raad eigenlijk niet voldoende voorgelicht was, he laas ook niet door de slagers. Tenslotte in formeerde 6pr. of er door de Waalwijkse slagers een request was ingediend en zo ja, wat daarvan de inhoud was. Met het onder havige voorstel achtte spr. de kwestie van de slachthuistarieven niet opgelost. De heer Meijs wilde niet ingaan op de verhoogde tarieven zoals deze in dec. 1959 door de raad zijn gewijzigd en „waartegen ik overigens geageerd heb", omdat deze ta rieven thans niet aan de orde waren. Het onderhavige voorstel is enerzijds billijk te genover de grossiers, maar anderzijds niet helemaal billijk tegenover de plaatselijke slagers, aldus de heer Meijs, die meende dat de plaatselijke slagers voor te grote lasten werden geplaatst, hetgeen spr. aantoonde met enkele cijfers: een slager in Waalwijk betaalt voor 2 runderen, 4 varkens en 1 kalf f 6200. - aan rechten, een slager bui ten de gemeente voor hetzelfde aantal die ren slechts f 2000. -Overigens vond de heer Meijs het allemaal maar een heel moei lijke materie, waarvoor z.i. de contactcom missie van de slagers ingeschakeld had moe ten worden, waarmee dan veel dingen had den kunnen worden voorkomen. De heer Brouwer informeerde naar het resultaat van het onderhoud tussen de Waal wijkse slagers en de burgemeester, dat woensdagmiddag j.l. heeft plaats gehad. In zijn antwoord sloot de voorzitter zich geheel aan bij de mening van de heer Meijs, namelijk dat de bespreking van de verhoog de slachthuistarieven niet aan de orde was. Toch wilde hij enkele mededelingen hier-, omtrent doen. Er is momenteel geen enkele aanleiding om deze materie ter sprake te brengen, aldus de voorzitter, omdat er van de zijde der slagers noch bij b. w. noch bij de raad ook maar één stuk is binnenge komen dat op de verhoogde slachthuistarie ven betrekking heeft. Met betrekking tot het onderhoud met de slagers-contact-commissie en de voorzitter van de plaatselijke slagers- vereniging, deelde de voorzitter mede, dat zowel deze commissie als de voorzitter van genoemde vereniging van oordeel zijn, dat over deze kwestie van gedachten gewisseld moet worden met dr. Koning, inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst. Dit on derhoud zal a.s. dinsdag ten gemeentehuize plaats hebben. Hoewel de contactcommissie zich uitsluitend heeft bezig te houden met het gebruik van het slachthuis en niet met het bestuur en het beleid, heeft het gemeen tebestuur toch gemeend deze commissie te moeten inschakelen, omdat dan enkele men sen in deze materie meespreken die het ver trouwen van de plaatselijke slagers hebben. Op de door de heer v. Seters aangehaal de perspublicaties wilde de voorzitter niet ingaan. Wel wees hij er op, dat uit de be grotingen van voorgaande jaren duidelijk is gebleken dat de exploitatie van het slacht huis niet op dezelfde voet kon geprolongeerd worden. Er zijn belangrijke investeringen gedaan moeten worden, namelijk de ver-, nieuwing van de koelinstallatie, slachttech- nische voorzieningen en de aanschaffing van een vleesvervoerauto van f 24.000. -voor zieningen welke alle bij raadsbesluit zijn goedgekeurd. Aan voorlichting heeft het dus niet helemaal ontbroken, aldus de voor zitter. Kernpunt van de hele kwestie achtte de voorzitter echter de vraag: Is het ge meentelijk slachthuis met 20 slagers en en kele grossiers met f 65.000. - per jaar te exploiteren? De voorzitter sloot zich aan bij de mening van Ged. Staten, namelijk dat de begroting van een slachthuis sluitend moet zijn. De voorzitter deed een dringend beroep op belanghebbenden om begrip te tonen voor de ontwikkeling van zaken en om toch vooral niet voortijdig en overijld te hande len. Deze kwestie moet niet worden opge lost met sentimenten, maar met gezond ver stand, aldus de voorzitter. Tegenover de door de heer Meijs aange voerde cijfers wilde de voorzitter een an dere cijfergroepering stellen, niet omdat de ze goed paste in de verdediging van het gemeentelijk beleid, maar omdat ze zo sprekend was volgens het oude tarief zou bezwaren van de Waalwijkse slagers ge grond waren. Hij zei een voorstel van de slagers in de raad te hebben verwacht, waarop de voorzitter repliceerde met de op merking dat alleen het college van b. en w. voorstellen in de raad kan brengen. De heer Meijs wees er tenslotte op dat f 600. - dan misschien niet zo'n heel groot bedrag was, maar dat het hier ging om een extra belasting en dan gaat een last dubbel zwaar wegen, aldus de heer Meijs, die ove rigens bijzonder verheugd was over het overleg dat a.s. dinsdag zal plaats hebben. Het voorstel werd door de raad aangeno men. ZIEKENHUISPLAN Naar aanleiding van het voorstel om het terrein ten zuiden van de Kasteellaan in principe te bestemmen voor de bouw van een nieuw r.k. ziekenhuis ontspon zich een levendige discussie. De heer Eibers opende de rij van spre kers. Hij kon het niet eens zijn met de plaats voor het nieuwe ziekenhuis, temeer niet, omdat volgens de ter inzage gelegde tekening de Maylaan en de waterpartijen zullen gaan verdwijnen. In dit verband wees spr. op een ingezonden stuk in ons blad, waarop door de redactie, na informatie bij het gemeentebestuur was geantwoord, dat de bouw van het nieuwe ziekenhuis aan de Kasteellaan geen enkele afbreuk zou doen aan de Maylaan en de waterpartijen aldaar. Door de bouw van het nieuwe ziekenhuis gaat verder een prachtig speelterrein voor de jeugd en vooral voor de voetbalclub RWB verloren, aldus de heer Eibers, die er ver der op wees dat ziekenhuizen tegenwoordig niet meer in de centra der gemeenten ge bouwd worden. Hij meende dat er voor een ziekenhuis betere terreinen elders in de ge meente o.a. in Waalwijk-noord aanwezig waren. Mocht de bouw van het ziekenhuis echter elders in de gemeente niet mogelijk zijn, dan wilde de heer Eibers de Maylaan en de waterpartijen toch wel graag intact laten. De heer Dercksen wilde weten hoe eigen lijk de gang van zaken was geweest t.a.v. de plaatsbepaling van het ziekenhuis. Vindt het gemeentebestuur het terrein langs de Kasteellaan ook inderdaad het meest ge-, schikte terrein of heeft het van twee kwa den het minste gekozen? In zijn antwoord wees de voorzitter er allereerst op dat het ziekenhuisplan niet van vandaag of gisteren dateert en verder dat het terrein aan de Kasteellaan zowel in het uitbreidingsplan in hoofdzaken als in het partieel uitbreidingsplan altijd de bestem ming voor openbaar of bijzonder gebouw heeft gehad. De bestemming als speelweide is dus slechts een tijdelijke geweest. Het terrein is altijd opgenomen geweest in het stedebouwkundige aspect van de gemeente, hetgeen ook wel blijkt uit de waarde van deze 3 ha. grond - f 383.000. - Over de plaats van het ziekenhuis zijn vele besprekingen gevoerd met de Deken van Riel-stichting. Aanvankelijk werd de situering in Waalwijk-noord mogelijk ge acht, maar meerdere omstandigheden maak ten het realiseren van de plannen in deze omgeving onmogelijk. Het onderhavige ter rein is toen het meest aangewezen terrein gebleken, hetgeen ook geheel het standpunt van b. en w. is. Door architect Strik uit Boxtel is toen een ontwerp gemaakt dat vol komen harmonisch past in de bebouwing van deze omgeving. Met betrekking tot de Maylaan deelde de voorzitter mee, dat deze niet persé zal be hoeven te vervallen. Het zal echter wel mo gelijk zijn. Daarbij wees de voorzitter er op dat het bij dit voorstel niet ging om het al dan niet verdwijnen van deze laan, maar uit sluitend om het principe om deze grond ten zuiden van de Kasteellaan te bestem men voor de bouw van het ziekenhuis. Bij de definitieve verkoop zal de raad zich over het verdwijnen van de Maylaan definitief kunen uitspreken. De heer Kemperman vreesde echter, dat men bij de realisering van het ziekenhuis plan wel eens teveel rekening zou kunnen houden met de mogelijke verdwijning van de Maylaan, omdat deze op de tekening reeds bij het ziekenhuisterrein is getrokken. Om allerlei onprettige dingen te voorkomen achtte hij het toch maar beter dat bij ver- op de begroting 1961 een tekort van f 12.000.- moeten worden opgevangen; volgens 't nieuwe tarief betekent dit slechts een lastenvermeerdering van f 600 voor el ke slager per jaar (er zijn in Waalwijk 20 slagers). Op de vraag: „maar indien door toename van het aantal slachtingen de op-, brengsten nu eens veel hoger zullen wor den?", antwoorde de voorzitter, dat b. en w. dan de eersten zullen zijn om met een voorstel tot tariefsverlaging te komen. Ondanks deze uitvoerige uiteenzetting bleef de heer van Seters van mening dat de op aandrong tijdig te zorgen voor vervan gende grond voor deze vereniging. Ook de heer Dercksen vond het plan architectonisch bijzonder mooi, alhoewel hij meende dat deze hoogbouw het karakter van deze wijk toch wel enigszins zou schaden. De heer Mombers had eveneens respect voor het plan, maar was daarnaast van mening dat Waalwijk-noord voor realisering van het plan toch meer mogelijkheden zou hebben geboden. De heer Meijs was niet alleen verheugd over het plan, maar achtte ook de plaats uitermate geschikt. De Maylaan is toch een vrij doelloze laan, zo meende hij. De heer Eibers verklaarde nader dat het niet zijn bedoeling was om dit terrein ge heel als speelweide te handhaven, maar dat zijn gedachten uitgingen naar een openbaar gebouw van bescheidener omvang, zodat nog voldoende groenstroken zouden overblijven voor recreatie. Tenslotte sprak ook de heer van Seters zijn voldoening uit over het plan en de keuze van het terrein. De voorzitter wilde gaarne meegaan met het voorstel van de heer Kemperman om bij de verdere realisering van het plan uit te gaan van het behoud van de Maylaan. Met betrekking tot de RWB-sportvelden deelde de voorzitter mee, dat in de volgen de raadsvergadering het voorstel ter tafel' zal komen om het sportpark „Elzenhoven" als vrij werk uit te voeren. De raad ging met het voorstel akkoord en uiteraard dus ook met het voorstel tot waarborging van betaling van rente en af lossing van te sluiten geldlening(en) voor de bouw en de inrichting van het nieuwe r.k. ziekenhuis, waarmee in totaal f 7.260.250.- gemoeid zal zijn. OVERIGE PUNTEN Op voorstel van Ged. Staten besloot de raad om de gewaarborgde geldlening van f 1.300.000,- t.b.v. de „Hervormde Stich ting voor verzorging van ouden van dagen" i.v.m. de bouw en inrichting van een bejaar dencentrum terug te brengen tot de werke lijk geraamde stichtingskosten ad f 1.150.000.-. Aan de Burg. Moonenschool werd een voorschot op de vergoeding over 1960 toe gekend van f 1.262,50. Ten behoeve van de uitbreiding van de St. Michael-ulo in de St. Antoniusparochie besloot de raad tot over- draent van een perceel grond van 2400 m2. Het pand Kloosterweg 1 zal van de heer J. van Nijnatten worden aangekocht voor de prijs van f 30.000, -terwijl t.b.v. de aan-, leg van de Zanddonkweg (lopende vanaf de Sprangseweg langs de zuidzijde van het in dustrieterrein naar de St. Antoniusparochie) eenstrook grond van 1750 m2 zal wor den aangekocht. Ten behoeve van de bouw van een belastingkantoor en het gewestelijk rbeidsbureau ten noorden van de door braak Grotestraat - Laageinde besloot de raad tot verkoop van een terrein van 3050 m2. Verder besloot de raad tot verbouwing van het pand Grotestraat 176 tot winkel pand. Na verbouwing zal dit pand worden verhuurd aan de heer P. Scholten, Grote straat 175 t.b.v. de vestiging van een win kelbedrijf. De heer Kemperman vroeg of het wel op de weg van de gemeente lag om over te gaan tot verbouwing tot winkelpan den, terwijl dit pand toch oorspronkelijk wa6 aangekocht voor huisvesting van eventueel gemeentediensten of instellingen van cultu rele aard. De heer v. Seters liet zich in de zelfde geest uit. De voorzitter wees er op dat de gemeente goed gevaren is met de aankoop van dit pand. Zonder dit pand zou de bouw van het fraaie winkelpand van Jos v. d. Ven niet mogelijk zijn geweest, terwijl ook de Timtur Schoenfabrieken hebben kun nen profiteren van het feit dat dit pand ge meenteeigendom was. En nu kan er weer een middenstandsbclang mee gediend wor den. Het ligt helemaal niet in de bedoeling van het gemeentebestuur om hiervan een gewoonte te maken, maar bepaalde omstan digheden zullen kunnen leiden tot dergelijke aankopen. De heer Meijs was bijzonder ver- multl-color de grote mode vanaf f 19.75 GROTESTRAAT 155 - TEL. 2417 dere uitwerking van het plan rekening zou worden gehouden met het behoud van de Maylaan. Dit was ook de mening van de heer v. d. Hoven, die het overigens verder geheel eens was met het voorstel en grote waardering had voor het ontwerp van ar chitect Strik dat in maquette in de raadzaal aanwezig was. Indien echter de aanbeste ding van het ziekenhuis in 1961 zal plaats hebben, zoals men hoopt, dan betekent dit het verdwijnen van een sportveld van het toch al in moeilijkheden verkerende RWB, aldus de heer v. d. Hoven, die er dan ook heugd over het voorstel, dat weer een be langrijke bijdrage vormde tot een verdere uitbouw van de Grotestraat als winkelstraat en van Waalwijk als winkelcentrum. Goedkeuring verkreeg ook het voorstel tot bouw van een magazijn achter het pand van Asscndelftstraat 24 t.b.v. de heer J. P. v. d. Mei. De heer v. d. Hoven had tegen het voorstel geen bezwaar, maar drong er toch bij het gemeentebestuur op aan toe te zien datbuurten door latere bijbouwen niet omlaag gehaald worden. Ook besloot de raad tot de bouw van een industriehal t.b.v. de Vennootschap onder firma Holland Hea ting, gevestigd te Raamsdonksveer. De to tale stichtingskosten van deze hal zullen f 345.625. - bedragen. Aan P. L. Bakkers zal een industrieterrein ten zuiden van de Elzenweg van 2324 m2 in erfpacht worden uitgegeven t.b.v. de bouw van een industrie hal met kantoorruimte. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan het Algemeen Kasbesluit I960-V en aan een tweetal geld leningen. 100 JAAR GAS In aansluiting bij de raadsvergadering werdin tegenwoordigheid van alle hoof den van dienst het feit herdacht dat 100 jaar geleden het gas in Waalwijk zijn in trede deed. Wethouder Smolders gaf in het kader van deze herdenking een uitvoerig en uitstekend gedocumenteerd overzicht van de geschiedenis van het gemeentelijk gasbedrijf over deze eeuw. Elders in dit blad is dit overzicht in extenso opgenomen. Burgemeester Teijssen dankte de heer Smolders voor dit voortreffelijke overzicht, waaruit de grote belangstelling bleek welke de heer Smolders voorliet gasbedrijf heeft. In een kort woord wees de burgemeester op de betekenis van het gas voor de ontwikke ling van Waalwijk. Deze 100 jaar gas heb ben voor de gemeente iets betekend, ook al moeten we daarbij constateren dat het daarbij dikwijls heel moeilijk is gegaan. Tenslotte bracht de burgemeester dank aan de directeur van het Gasbedrijf, de heer van Vliet, voor diens grote toewijding in de jaren dat hij de leiding hiervan in handen heeft gehad, alsmede aan de commissie van bijstand voor het gasbedrijf voor het vele werk dat zij in het belang van het bedrijf heeft verricht. Na het officiële gedeelte werd dit gasjubi leum verder gevierd in Hotel Verwiel. gebouw de zaak grondig op te knap pen, zodat de 400 leden tellende ver eniging S.H.J. straks gehuisvest zal zijn in een gebouw met omgeving, waarvoor het voor de jeugd goed zal zijn te toeven. FEDERATIE VAN SCHOENFABRIKANTEN De Federatie van Schoenfabrikan ten alhier hield deze week in hotel Royal een algemene ledenvergade ring. Naast bespreking van verschil lende huishoudelijke punten, was ook aan de orde de vakantie-rege ling voor 1961. Besloten werd dat Drunen zich zal aansluiten bij de regeling, zoals die algemeen voor de schoenindustrie in de Langstraat geldt, wat inhoudt dat de jaarlijkse fabrieksvakanties voor de schoen industrie in Drunen zijn zal van 4 tot 15 augustus. Ook werd op deze vergadering de stichting van de lagere technische school voor Drunen en omstreken besproken. De stichting van deze school, waarin straks de technische school voor schoenmakers zal wor den opgenomen, werd door de ver gadering van harte toegejuichd en men sprak de hoop uit dat in deze school ruime aandacht zal worden besteed aan de opleiding voor de schoenindustrie. CULTURELE KRING Naar wij vernemen, hoopt het be stuur van de culturele kring alhier binnenkort haar programma voor 't seizoen 1960/'61 bekend te kunnen maken. Wel staat vast dat er een 3-tal zaal-uitvoeringen zullen plaats vinden en dat er in 1961 een open luchtspel zal worden opgevoerd. Ge dacht is hierbij aan de opvoering van „De Zeven Rozen" van Antoon Coolen, onder regie van Jo v. Erp. AGENDA Zaterdag 8 okt.: 2.30 uur Drunen- se balletschool, Hoge Braken. Zondag 9 okt.; 11.15 uur r.k. Bi bliotheek, Hoge Braken; 11.30 uur: repetitie Harmonie Bea trix 11.30 uur: repetitie Harmonie De Volharding; 2.30 uur; RKDVCOJC Film: Zaterdag 8 okt. 8 uur en zondag 9 okt. 4 uur: Kluchtig en Luchtig, alle leeftijden; Zondag 9 okt.: 6.15 en 8.30 uur Fraulein, 18 jaar; Woensdag 12 okt.: 8 uur De Kin dermoordenaar, 18 jaar. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen: Dr. Verhaak. BAL-AVOND In de nieuwe zaal van de Hoge Braken, die naar alle waarschijn lijkheid in november gereed zal ko men, zal met ingang van die tijd gestart worden met een danscursus. Deze danscursus zal worden gege ven door de heer Wim Voeten uit 's-Bosch. De r.k. Jeugdcentrale die deze cursus heeft georganiseerd, acht zich zeer gelukkig om het feit dat zij de heer Voeten, die een zeer bekend dansleraar is, bereid heeft kunnen vinden om in Drunen een cursus te komen geven. Een dans cursus onder leiding van de heer Voeten, die als danser en dansleraar een internationale bekendheid ge niet, betekent in ieder geval een danscursus op een goed en verant woord peil en het initiatief van de Jeugdcentrale mag dan ook alge meen worden toegejuicht. Zij, die deze cursus willen volgen, moeten zich schriftelijk melden bij de heer L. v. Drunen, Grotestraat 8 alhier. VERBOUWING GYMNASTIEK ZAAL Met de verbouwing van de gym nastiekzaal is, naar wij vernemen, een aanvang gemaakt. Zodra de goedkeuring van Ged. Staten voor deze verbouwing is afgekomen, kan ook een aanvang worden gemaakt met de verbouwing van de bijge bouwen, waardoor het geheel zal gaan voldoen aan de eisen die ook door de inspecteur van het onder wijs zijn gesteld. De gymnastiekver eniging S.H.J.die reeds geruime tijd kampt met het probleem van een goede huisvesting, heeft niet ge wacht tot de overheid de helpende hand toestak, maar was reeds eer der besloten om aan de zaal zelf met behulp van bouwvaklieden uit de eigen vereniging, de noodzake lijke verbeteringen aan te brengen. Dank zij dit buitengewone initiatief en de helpende hand van het ge meentebestuur, is men thans tot een goed samenspel gekomen, met als resultaat dat Drunen straks een pri ma gymnastiekzaal zal krijgen met de nodige accomodatie van was- en kleedlokalen, een gebouw waaraan overigens een zeer grote behoefte bestaat. Dat het van het bestuur van S.H.J. ernst is om het plan van een goede zaal te verwezenlijken, blijkt wel uit het feit dat zij zelf met eigen mensen de hand aan de ploeg heeft geslaan. Dat de vereni ging zelf, om dit doel te bereiken, ook een offer wil brengen, blijkt uit het feit dat kort geleden om finan ciële redenen werd besloten om de interne viering van het gouden be- staansfeest met een algemene feest avond niet te doen plaatsvinden. Met de opening van de nieuwe zaal zal later nog een kleine feestavond worden gehouden. Als men weet hoe S.H.J. zich de laatste jaren heeft moeten behelpen, is daar dan ook wel alle reden voor. Bij de verbou wing is ook gedacht aan het feit, dat het hoog tijd wordt om rond 't 'MARKT 17 VHERTOGENBOSCH FILMJOURNAAL DRUNEN. „KLUCHTIG EN LUCHTIG" Dc filmtechniek van vandaag mag dan vergeleken bij de begintijd van de film in alle opzichten veel volmaakter en geraffi neerder zijn, de onbevangenheid van de toen nog jeugdige film kan nooit meer te rugkeren. Dit komt vooral tot uitdrukking bij de comedies. Zij ademen een frisheid en een originaliteit die ons bij een her-, nieuwde kennismaking een beetje doet te rugverlangen naar de tijd van talentvolle filmkomieken, die hun primitiviteit tot hun grootste troef wisten te maken. De oude ren onder ons kennen deze komieken Stan Laurel en Oliver Hardy, Ben Turpin, Harry Langdon, Charley Chase, Andy Clyde, de befaamde Keystone Cops, Will Rogers en de later op ander terrein beroemd geworden Carole Lombard en Jean Harlow. Allemaal namen uit de begintijd van de filmkomedie. Deze grootheden vinden wij allen terug in de film „Kluchtig en luchtig" en het is een vernieuwde kennismaking die verfris send en verrassend aandoet en die wij u dan ook beslist kunnen aanbevelen. Zaterdag om 8 en zondag om 4 uur. Toegang alle leeftijden. „FRAULEIN" ZONDER BEROEP" Een triest verhaal dat zich afspeelt op de geestelijke en materiële puinhopen van een verslagen Duitsland. Dc Amerikaanse ka pitein Foster McLain (Mel Ferrer) weet dank zij de hulp van de Duitse professor Angerman en zijn dochter Erika (Dana Wynter) te ontsnappen. Als Erika's vader bij een bombardement om het leven komt, breekt er voor Erika een zwervend bestaan aan langs de zelfkant van het leven. Ze wordt door de Russen belaagd, weet echter te ontkomen naar de Amerikaanse zone,

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1