FILMJOURNAAL TOILETZEEP GRATIS SCHOENCRÈME voor HALVE PRIJS ZELFGLANSWAS 25 ci GOEDKOPER Altijd een kassabon voor 10°/o korting GRATIS Musis Sacrum Luxor MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA FEUILLETON %t-tfétéW*ar pak koudwatersiijfsel Andreas Zijlmansgroep te Waalwijk gaat nieuw hoofdkwartier officieel in gebruik nemen. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 2 éMHflth iBSSSSÜ Elk derde stuk Elk tweede doosje Een flacon Bij elke twee pakken Trexop ol Zelfwerkend Wasmiddel Oók bij de weekreclames Breda, Huibergen, Kaatsheuvel, Loonopzand, Nuenen, Wouw en Bavel de chèques in ontvangst. BRABANTSE KAMPIOEN SCHAPPEN PLOEGEN TE RAAMSDONK Onder zeer slechte weersom standigheden werden in de Bui tendijkse polder te Raamsdonk de jaarlijkse kampioenschappen ploegen gehouden. Deze wed strijden, die werden georgani seerd door de christelijke „plat- telandsjongerengemeenschap Ne derland" kunnen worden be schouwd als een voorselectie voor het nationale kampioen schap, waarop wordt uitgemaakt wie Nederland zullen vertegen woordigen op de wereldkampi oenschappen. Bij de rolploegen was de jury, die bestond uit de heren Den En gelse, Snijders, Groeneveld, una niem van oordeel dat de kwali teit van het ploegen te wensen overliet. Brabants kampioen in deze categorie werd de heer De Jager uit Werkendam met 242 pnt., die hiermiee voor de tweede achtereenvolgende maal de wis selbeker in zijn bezit kreeg. De overige prijzen gingen naar: 2 Burgers uit Zevenbergsche- hoek 235 pnt.; 3 De Lindt uit Ze- venbergscnehóek 222 pnt.; 4 Mol uit Zevenbergen 214 pnt.; 5 Ze venbergen uit Werkendam 203 punten. Voor de eerste maal stonden ook wedstrijden op het program ma voor de naar twee kanten Nverkende ploegen. De heren C. v. d. Ven, Blok en de Koning, die in deze categorie de jury vormden, betreurden de zeer geringe deel name, drie personen, en het ont breken van wedstrijdervaring. In meerdere mate dan bij de rol ploegen bleken de deelnemers hier te kampen te hebben gehad met klei-afzetting aan de wielen tengevolge waarvan de voor zeer te lijden had. Hier werden de uit slagen: 1 en wisselprijs Kommers uit Raamsdonk met 225 pnt.; 2 Michiels uit Dussen met 219 pnt.; 3 Millenaar uit Dussen met 210 pnt. Naar de Nederlandse kampi oenschappen, die in de Noord- Oostpolder zullen worden gehou den, worden afgevaardigd de he ren De Jager en Burgers bij de rolploegen en de heren Kommers en Michiels bij de naar twee kan ten werkende ploegen. „JEUGD VAN VANDAAG" Een nogal ingewikkelde film, waarin de liefdesverhoudingen maar niet willen komen te liggen zoals dat nu eigenlijk wel wenselijk is. Aan de ene kant de 15-jarige Guendalina (Jacqueline Sassard), een nogal zelf zuchtig meisje dat verliefd wordt op Oberdan (Raffaele Mattioli), een nogal stille jongen die hogerop wil, en anderzijds de ouders van Guendalina (Raf Vallone en Sylva Koscina), die het niet al te best met elkaar kunnen vinden en na elke verzoeningspoging toch wel uit elkaar gaan. De moeder is een jonge gedistingeerde jonge vrouw, die zich maar moeilijk kan verenigen met het nogal goedlachse leven dat haar man leidt en waarbij ook wel eens andere vrouwen te pas komen. Tenslotte bloeit voor de zo veelste maal een liefde op tussen de ouders, die tevens het einde betekent van een ingewikkelde liefde van Gu endalina. Het verhaal, dat werd ver filmd door Alberto Lattuada, speelt zich af tegen de achtergrond van het Italiaanse strandleven, dancings, par tijtjes, wedstrijden en bioscoopbe zoek. Lattuada is erin geslaagd om deze film de juiste sfeer te geven, ook al is het verhaal o.i. dan wat te gekunsteld. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „ACHTERDOCHT" Films die de signatuur van Hitch cock dragen reiken altijd wel ver bo ven de middelmaat. Zo ook deze film „Achterdocht", waarin Hitchcock er weer op voortreffelijke wijze in is ge slaagd om de sfeer van beklemming en mysterieuze spanning te realise ren. Het verhaal draait om een zekere „Oom Charlie" (Joseph Cotten), die plotseling op bezoek komt bij zijn fa milie in Santa Rosa. De jonge Char lie (Teresa Wright) is met dit bezoek bijzonder ingenomen, want oom Char lie is een rijk en welbespraakt man die wat leven in de brouwerij brengt. Met oom Charlie arriveren echter ook twee ambtenaren van het Bureau voor Opinie-onderzoek, die oom Charlie wensen te ondervragen en te fotogra feren, maar deze voelt daar niets voor. Wanneer de jonge Charlie dan een ring met vreemde initialen ten geschenke krijgt, begint de achter docht te groeien. Zij begrijpt dat de twee ambtenaren detectives zijn die oom Charlie moeten schaduwen, om dat de kans groot is dat deze niemand anders is dan de „Vrolijke Weeuw- tjes-moordenaar", een rijke man die weduwen trouwde om hun geld en ze dan vermoordde. Wanneer oom Char lie beseft dat de jonge Charlie zijn ge heim kent, tracht hij ook haar uit de weg te ruimen, maar zover komt het niet. Hoever het dan wel komt kan men in deze spannende en uitstekend gemaakte film zien. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. „MISDADIGE MEISJES" Silver Morgan (Mamie van Doren), een meisje dat van moord wordt ver dacht, maar tegen wie men geen af doende bewijzen heeft, wordt naar „Meisjesstad" gestuurd, een inrich ting voor wezen en dakloze meisjes. Het gaat er onder de meisjes vrij ruw toe, maar tenslotte weet men Silver toch ook respect voor de regels van de instelling bij te brengen. Door de arrestatie van een ander meisje blijkt dat Silver niet degene is die het mis drijf heeft begaan. Het is een ander meisje, dat overigens uit zelfverdedi ging handelde, omdat het slachtoffer, Chip Gardner, haar met oneerbare be doelingen achtervolgde. Silver wordt tenslotte in ere hersteld en als zij Meisjesstad verlaat besluit zij haar ruwe leventje van straatmeid op te geven. Een spannend filmverhaal uit het milieu van een vroegrijpe en wat ver worden jeugd. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „DE GEHEIME BRIGADE" Dit avontuurlijke verhaal speelt zich af tijdens de oorlog tussen de Fransen en Indianen enerzijds en de Engelsen anderzijds in Noord-Ame- rika in het jaar 1759. De inzet van alle spectaculaire gevechtsactiviteiten is het fort dat Quebec beheerst en dat wordt bezet gehouden door de Fran sen. Er moet echter een gevaarlijk pad over de rotsen zijn, dat het de Engel sen mogelijk moet maken Quebec te bereiken zonder het fort te moeten passeren. De man die dit pad kent, kapitein Stoddart, wordt echter door de Fransen gevangen gehouden. Het Toen op 11 oktober 1954 de ver kenners van de Andreas Zijlmans groep in het bezit kwamen van een eigen hoofdkwartier, had niemand kunnen indenken, dat dit hoofdkwar tier nauwelijks zes jaar later zo'n uit breiding zou ondergaan. Al was het hoofdkwartier voor de groep een be langrijke aanwinst, toch bleek de ruimte al zeer spoedig te klein en moest de groepsstaf ertoe overgaan voor de voortrekkers een verblijf el ders te zoeken. Jarenlang bewoonden de voortrek kers een der oude huisjes aan de Kloosterwerf en vaak moest dit ver- f s echter majoor Robert Rogers (Keith Larsen), die met zijn fameuze Jagers tot in het fort weet door te dringen en van kapitein Stoddart het geheime pad verneemt. De vrouwelijke hoofd rol in deze spannende film wordt ver tolkt door Taina EIg. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. blijf nog gedeeld worden met welpen of verkenners, omdat het bij slecht weer onmogelijk was horde en troep gezamenlijk aan de Winterdijk te her bergen.Reeds geruime tijd zocht men naar een oplossing, doch de vele po gingen leidden niet tot een resultaat. Inmiddels breidde de groep zich uit en werd het huisvestingsprobleem zeer groot, waarbij nog kwam, dat de ruimte op de Kloosterwerf opgeeist werd door de slopershamer, zodat hier op korte termijn wel een oplos sing moest komen. Deze oplossing kwam van de zijde van de Hoogeerw. Heer Deken en het Kerkbestuur, die voor de groep een gedeelte lieten aan bouwen op het terrein gelegen voor het oude hoofdkwartier. Het geheel is nu een riant gebouw, dat de moeite waard is om gezien te worden. Achter de stijlvolle gevel gaat nu een gebouw schuil, dat door zijn practische indeling uitermate ge schikt is om horden, junioren- en se niorentroep plus de Paul Kruger- stam te herbergen. Welpen, verken ners en voortrekkers zijn druk bezig hun hoofdkwartier zo stijlvol moge lijk'in te richten en dit gebouw ge reed te maken voor de officiële ope ning. Deze opening zal plaats vinden op zondag 9 oktober a.s. De dag zal wor den begonnen met een groepsmis in de kapel van het Dr. Mollercollege, waarna om 11 uur de officiële ope ning en inzegening zal plaats vinden, welke verricht zullen worden door de H.Eerw. Zeergeleerde Heer Deken Dr. B. van den Hurk, Pastoor van de Parochie St. Jan Baptist. Voor alle belangstellenden zal die dag gelegen heid zijn om het nieuwe hoofdkwar tier te bezichtigen tussen 12 uur en 14 uur. 's Avonds om 20 uur zal spe ciaal voor de ouders van de werpen, verkenners en voortrekkers een kort filmprogramma worden gehouden, waarna de ouders in de gelegenheid zijn een kijkje in het H.K. te nemen. Laten wij hopen, dat de Andreas Zijlmansgroep, door het zo noodza kelijk bezit van een aan de eisen be antwoordend hoofdkwartier, nog lang met goed succes mag werken. Om in de verkennersstijl te blijven, wensen wij hen gaarne een zonnig spoor. 11). Tegen alle verwachtingen in rem de de auto en een niet erg vrien delijk heerschap vroeg: „Motten jullie naar Krabbelbos? Stap dan maar in. Het is anders m'n ge woonte niet." „Wees overtuigd van onze onmetelijke dank", zei Pie Yah Ma, terwijl ze plaats na men. En toen ze weer reden, zei Mac Muzzle: „Ik zou toch wel eens willen weten hoe dat nu ei genlijk met dat been zat." Met een ruk draaide de knorrige chauffeur zich om. „Welk been bedoel je?" snauwde hij. „Er was slechts een vriendelijke be langstelling voor mijn onwaardig been, dat zich deze morgen aan een grootmachtige steen bezeer de", gaf Pie Yah Ma vriendelijk ten antwoord. „O, da's wat an ders", bromde de chauffeur en keek weer voor zich. Pie Yah Ma gaf Mac een knipoogje, maar ver der zwegen ze, want ze meenden te begrijpen, dat die chauffeur iets van die benenkwestie afwist. Ze waren dan ook vast van plan dit te onderzoeken. Maar hoe zouden ze 't aanleggen? Plot seling stopte de auto. „D'r uit met jullie", gelastte de norse chauffeur. ,jDaar voor je ligt de stad Krabbelbos. Met een kwar tier ben je er. Ik mot hier rechts af. De groeten." „Aanvaard de dank van een nederig chinaman voor uw vriendelijke daad." mompelde Pie Yah Ma. Toen zet te de auto zich weer in beweging. ®nn*A r.aH-4 e HET CAMERA MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 14). „Ik wil afwachten, wat Jerome meedeelt, vóór ik iemand be schuldig. Komaan, ik moet naar de haven terug. Settle zal niet weten waar ik blijf. Maar eerst breng ik u binnen." „Ik ga met u mee." Henderson schudde lachend 't hoofd. „Niets er van. U gaat naar binnen en naar bed." „Neen, u ziet me voor een kind aan, geloof ik. Denkt u soms dat ik bang ben? U zult..." Eleanor's stem stokte. „Hemel!" riep zij eensklaps uit, Henderson bij een arm grijpend. „Wat was dat?" Ook de advocaat had het ge hoord. Hij meende tevens te we ten wat het geluid had veroor zaakt een roeispaan was har der in de boot terecht gekomen dan in de bedoeling kon hebben gelegen van degene, die haar had gebruikt. De nachtstilte ving elk geluid op en droeg het tot op ver re afstand. Hij liet zijn verzet ineens va ren. „Ga mee, ja. We zullen zien wat er aan de hand is." Ze volgden het pad dat naar de haven leidde. Eleanor, die zo pas met veel aplomb had verzekerd dat ze niet bang was, legde als 'n beangst kind haar hand in die van Henderson. Boven hen, in de kruinen der bomen, zong de nachtwind zijn dromerig lied. Ofschoon zij voortmaakten en er zich niet om bekommerden of hun nadering kon worden ge hoord, leek het een eeuwigheid te hebben geduurd voor zij het slin gerend pad hadden afgelegd en op onbegroeid terrein kwamen, waar het ineens minder donker was. In de verte doemden vaag de omtrekken van het botenhuis op. Met een ruk bleven zij eens klaps staan wederom was de stilte verstoord. Het geluid kwam van achter hen, uit de richting van de villa. Van één en dezelfde gedachte vervuld, draaiden zij zich om en tuurden die kant uit. Het was te donker, dan dat zij iets konden onderscheiden, maar in de ongerepte stilte van de nacht hoorden zij een deur slui ten. Iemand was het huis binnen gegaan. Zwijgend legden ze de resteren de afstand tot de haven af. Er was geen Robert Settle te beken nen. Henderson floot zachtjes. Toen ook na herhaling het sig naal niet werd beantwoord, liep hij voetje voor voetje de glooiing naar de baai af, tot hij eensklaps struikelde. Een onparlementaire uitdrukking ontviel de advocaat, eer hij zich er rekenschap van had kunnen geven, in gezelschap van een dame te zijn. Op de knie- en liggend betastte hij de massa, die hem bijna tegen de grond had doen gaan een menselijk li chaam. „Daar ligt iemand!" Achter zich hoorde hij Elea nor's snelle ademhaling. „Wie is het?" fluisterde zij. „Settle?" Henderson beschutte met zijn jas het schijnsel van de electri- sche zaklantaarn en belichtte het gezicht van de man, die buiten kennis was, maar het er overi gens wonder goed afgebracht had. Toen kwam hij overeind. „Ja, Settle", antwoordde hij. „Hij is bewusteloos geslagen en ik wil wedden dat de roeispaan er een rol bij heeft vervuld." „Wie kan 't gedaan hebben?" De advocaat trok de schouders op. „Een kwestie van later zorg. Misschien geloofde de schurk dat hij met die ene mep kon vol staan. Misschien speelde de duis ternis hem parten en dacht hij, dat Settle bij z'n val in het water was terecht gekomen, 't Is af gaand tij en daarmee zou het li chaam de baai uitdrijven naar de oceaan. Was dit werkelijk de be rekening van de misdadiger, dan maakte hij een lelijke fout." „We kunnen Settle bezwaarlijk hier laten", opperde Eleanor. „Natuurlijk niet. In geen geval zelfs. De mogelijkheid bestaat, dat de schurk zich komt overtui gen of alles glad van stapel is ge lopen. Settle heeft een fikse klap gekregen, meer niet. Na een ste vige dut zal hij de oude weer zijn. We brengen hem voorlopig naar een plek, waar hij uit het oog ligt. Het oude tuinhuis lijkt me voor dat doel heel geschikt." Eleanor nam Settle bij de be nen. Henderson pakte hem bij de schouders. De afstand was niet groot en bovendien woog de be jaarde man licht. Het tuinhuis werd uitsluitend gebruikt voor 't opbergen van rommel. Hender son improviseerde van kleden en matten een veldbed en stapelde er een aantal kisten voor. „Beter zo, dan dat we hem naar de villa transporteren. Het is nergens toe nodig, slapende honden wakker te maken. Straks zullen we uw oom wel op de hoogte stellen, want eerst heb ben we iets te doen waar meer haast bij is." Ook terwijl de advocaat voor Settle zorgde, waren zijn gedach ten aan één stuk bij Jerome iMon- crieff geweest. Hij liep met Eleanor de pier af en tuurde over 't watervlak. Het jacht was een grote, donkere vlek geweest, recht voor de ingang van 't haventje Nu viel daar niets waar te nemen de duisternis hing strak gesloten, zwijgend, een en al dreiging. Even geheimzinnig als de boot was gekomen, even geheimzinnig was ze verdwenen. VH. „Ze lag daar", zei Henderson, na een beklemmende stilte. „Ik weet het zeker. Ik ben er met Settle geweest." Zijn eerste opwelling was, het zoeklicht in werking te stellen, maar bijtijds bedacht bij zich. Het zou een aanwijzing voor Settle's aanvaller zijn, dat men zijn mis daad had ontdekt en de schurk moest voorlopig in de waan ge laten worden, dat hij in zijn op zet was geslaagd, misschien ver galoppeerde hij zich dan. Hen derson twijfelde er niet aan, of de dader moest onder Anthony's gasten worden gezocht. „Als het jacht werkelijk ver dwenen is, kan er maar één ver klaring bestaan", zei Eleanor. „Jerome kwam vlugger bij zijn positieven dan u dacht en voer weg." „Na eerst aan wal Settle te hebben neergeslagen?" „Het lijkt er wel op, vindt u niet?" „Neen. Eerstens was Jerome zó beschonken, dat hij nog lang niet ontnuchterd kon zijn. En dan, als hij Settle onschadelijk wilde maken, had hij een veel gunstiger gelegenheid, toen de oude baas aan boord was. Er zit maar één ding op: een onderzoek instellen pp de plek waar 't jacht heeft gelegen." Hij maakte de jol los, waarbij hij een nieuwe ontdekking deed. rauLaBLan is? (Wordt vervolgd) het Snoepje von de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f 4,- De Gruyter-artikelen. Deze aanbiedingen zijn geldig van 5 tot en met 11 oktober 1960 601005 Sla een heerlijk voorraadje in. Lekkere zeep hebt U nooit teveeL Verwen Uzelf eens met luxe Rody zeep. Deze aanbieding kunt U beslist niet overslaan. Kleuren: bruin, lichtbruin en zwart. Extra kwaliteitpoetst makkelijk uit en wat een glans I Zonder boenen prachtige glans! Speciaal voor moderne vloeren. Naar keuze een flacon van 115 voor 90 ct. of een '/a liter blik van 260 voor 210 ct. Deze grotis reclame geeft De Gruyter alléén om U te overtuigen van het gemak van koudwaterstijfsel. Een fan tastisch product. Probeer het beslist. MM*

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6