De Echo van het Zuiden HARMONIE ST. CRISPIJN met 104 put, NAAR VAANDELAFDELING DRUNEN Uit de Langstraat Kon. Harmonie St. Cecilia in de vaandelafdeling mooiste! Prachtig succes dirigent Duijvelaar Extra gemeentesubsidie van F 750.- Burgemeester Teijssen opende nieuwe bedrijfsgebouw N.V. Condor MAANDAG 17 OKTOBER 1960 83e JAARGANG No. 81 Grandioos Waalwijks succes in Kaatsheuvel Abonneert U op dit blad! „Basis voor grote Internationale economische activiteit" Bedrijf met grote mogelijkheden Elshout Vlijmen mes. Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Capelle Biljarten De grote benedenzaal van het fraaie Eftelingrestaurant in Kaats heuvel dreunde gistermiddag tegen half vijf even op zijn grond vesten, toen voor de tweede maal die middag uitslagen werden be kend gemaakt in het concours van de Ned. Kon. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, dat door de Kon. Erk Har monie „Apollo" was georganiseerd in het kader van de viering van het 75-jarig bestaan. Toen namelijk de speaker bekend maak te dat de Waahvijkse harmonie St. Crispijn voor het verplichte nummer (Cöte d'Azur van Fülling) 51 en voor het keuzenummer (Nell Gwynn van German) 53 p. had gehaald, brak bij de leden van St. Crispijn en bij de talrijke Waalwijkse supporters de spanning in een schallende juichkreet. Deze 104 punten betekenden name lijk een eerste prijs en tevens promotie naar de zo begeerde Vaan delafdeling, een resultaat waarop iedere Waalwijker uiteraard had gehoopt, maar waarop men ook bijna niet had durven rekenen, want deze promotie zou immers niet meer en niet minder dan een welhaast onmogelijke krachttoer zijn in de ononderbroken succes- senreeks van St. Crispijn. Het is een krachttoer geworden, een krachttoer van dirigent Duijvelaar, die het uiterste heeft gegeven om St. Crispijn tot deze prachtige bekroning te leiden, een kracht toer ook van alle 50 leden van St. Crispijn, die zich met enorme energie en toewijding op dit concours hebben voorbereid. Het succes van St. Crispijn krijgt nog meer reliëf wanneer men weet dat de omstandigheden gistermid dag niet onverdeeld gunstig waren. Toen St. Crispijn namelijk tegen kwart over één in de Efteling arri veerde, bleek haar „beurt" verscho ven te zijn van 2 uur naar half vier. Deze lange wachttijd komt een ge zelschap uiteraard niet ten goede. En toen dan St. Crispijn eindelijk op het podium zat, liet ook de jury nog eens twintig minuten op zich wachten. Dergelijke dingen kunnen funest zijn voor de concentratie. En misschien had dit lange wach ten ook onze zekerheid wel wat aangetast. Want we kunnen nu ach teraf wel zeggen: we hoorden direct dat het een eerste prijs zou worden, maar daarmee zouden we dan toch niet eerlijk zijn. Eerlijk, toen St. Crispijn het podium verliet, hadden we een puntenaantal van 97 in ons hoofd. We dachten maar steeds dat het toch niet was gegaan zoals we dat zo graag hadden gehoord. Mis schien was daar de spanning schuld aan, misschien ook wel de lang niet vlekkeloze akoustiek van de Efte- lingzaal, waar het geluid direct dood is. De wat onzekere inzet van trom pettist Jan Scheerders in Cöte d'Azur hoorden we veel zwaarder dan ze was en ook de tempi-over- gangen leken ons minder goed dan we in Waalwijk op de repetitie ge hoord hadden. En we waren op dat ogenblik echt niet de enigen die niet zo heel veel vertrouwen hadden in een eerste prijs, hetgeen niet wil zeggen dat we met een tweede prijs ontevreden zouden zijn geweest (we hebben dit reeds in onze voorbe schouwing nadrukkelijk onder streept). Maar ja, men hoopt voor de „eigen" harmonie nu eenmaal op de hoogste prijs. Eén was er die niet twijfelde aan de eerste prijs. Dat was dirigent Duijvelaar. Zonder ook maar even te aarzelen zei hij„Goed gespeeld, eerste prijs". Hij zei dat met dezelfde overtuiging als waar mee hij St. Crispijn in de afgelopen zes jaar naar alleen maar eerste prijzen heeft geleid. Hij heeft ge lijk gekregen en als wij ooit ver heugd zijn geweest over het feit dat wij geen gelijk hebben gekregen, dan was het wel gistermiddag in de Efteling. En daarnaast hebben we ons ook echt verheugd over het su blieme resultaat dat zustervereni ging St. Cecilia uit Haarsteeg be haalde: 113 punten, hetgeen een eerste prijs met lof der jury bete kende, waarmee de Haarstegers in één keer naar de Vaandelafdeling zijn gepromoveerd. De jury op dit concours bestond uit de heren P. Stalmeier, voorzit ter, G. Nieuwland en Rosier. HULDIGING Hoezeer ook het gemeentebestuur met St. Crispijn meeleefde, blijkt wel uit het feit dat zowel burgem. Teijssen als wethouder v. Hees wijk in Kaatsheuvel aanwezig waren om oorgetuige te zijn van het succes van St. Crispijn. Nadat de Crispinianen zich duch tig de kelen hadden gespoeld, werd rond half zes weer de terugweg naar Waalwijk aanvaard. Bij café De Lindeboom in de St. Antonius- parochie werd halt gehouden, om dat daar de ontvangst zou plaats hebben door de K.A.J.-drumband, die de vaandel-elite in een feeste lijke mars naar het raadhuis zou be geleiden, waar burgemeester Teijs sen reeds een officiële ontvangst en huldiging door het gemeentebestuur had aangekondigd. En toen dan eindelijk iedereen in de raadzaal aanwezig was het al met al iets later geworden was het burgemeester Teijssen die bijna niet uitgepraat raakte over 't suc ces van deze 16e oktober. De opti misten hebben gelijk gekregen, al dus de burgemeester, die er tevens de nadruk op legde dat deze eerste prijs beduidender is dan de vorige welke aan de lopende band behaald zijn. Met de stijging immers op de muzikale ladder worden ook de ei sen welke men aan het corps stelt hoger. „Het is begrijpelijk dat er bij U thans uitbundige vreugde heerst, omdat Uw corps thans gerekend mag worden tot de beste in de pro vincie en in het land. Waalwijk en het gemeentebestuur zijn trots op St. Crispijn. Het gemeentebestuur is dat niet plichtmatig, maar omdat 't de kwaliteiten van het corps op zeer hoge prijs stelt. Daarom heeft het gemeentebestuur deze invitatie op dit ongebruikelijke uur dan ook gaarne gedaan". De burgemeester bracht St. Crispijn hulde voor het behalen van dit grandioze succes, alsmede voor het vele dat zij in de loop der jaren voor de Waalwijkse gemeenschap heeft gedaan. Zij heeft door haar optreden het leven van de Waalwijkse gemeenschap kleur en fleur gegeven. Burgemeester Teijssen gaf uiting aan zijn grote waardering en diep respect voor di rigent Gerard Duijvelaar. St. Cris pijn en dirigent Duijvelaar horen bij elkaar, dit is vandaag nog weer eens opnieuw bevestigd, aldus de burgemeester. „In de heer Duijve laar bezit St. Crispijn een dirigent van uitzonderlijk formaat en de vandaag behaalde triomf is voor 'n zeer belangrijk deel zijn triomf. De heer Duijvelaar heeft alles in het werk gesteld om St. Crispijn jaren achtereen de palm der overwinning te schenken", aldus burgemeester Teijssen, die de bijzondere erkente lijkheid van het gemeentebestuur jegens de heer Duijvelaar onder streepte met de aanbieding van een vorstelijke kist sigaren. Dit succes zou uiteraard niet mo gelijk zijn geweest zonder de leden. Het is de gezamenlijke prestatie van de leden en zij is dan ook typerend voor de goede geest en de eensge zinde samenwerking onder de leden. „Met deze eenheid en deze goede geest mogen we nog veel van St. Crispijn verwachten", aldus de bur gemeester, die zijn zeer hartelijke gelukwensen liet vergezeld gaan van de wens dat het St. Crispijn nog gegeven zal mogen zijn om in de vaandelafdeling de begeerde wimpel te behalen. Tenslotte kwam de burgemeester met een wel zeer vorstelijk geschenk voor de dag: 't gemeentebestuur zal aan de ge meenteraad het voorstel doen om aan de harmonie St. Crispijn op grond van haar uitzonderlijke pres taties een extra subsidie voor 1960 toe te kennen van 750.(De raad zal dit voorstel ongetwijfeld toejui chen en we hopen dat ook het col lege van Ged. Staten dit zal doen". Ten slotte zei burgemeester Teijssen dat dit succes ook in belangrijke mate terugvalt op het bestuur van St. Crispijn en in het bijzonder op de voorzitter, de heer F. Smolders, die zich geheel en al inzet om St. Crispijn op een steeds hoger plan op te voeren. Voorzitter Smolders dankte bur gemeester Teijssen in hartelijke be woordingen voor diens waaraeren- de woorden en grote lof en in het bijzonder uiteraard voor het vorste lijke geschenk. Ook de heer Smol ders onderstreepte het grote aandeel van de heer Duijvelaar in diï prach tige succes. Het 25-jarig dirigenten jubileum, dat de heer Duijvelaar dit jaar hoopt te vieren, krijgt daar door wel een heel bijzonciei cachet, aldus de heer Smolders. Namens Waalwijks Belang werd het woord gevoerd door de heer J. Timmermans, die er zijn bijzondere waardering voor uitsprak dat St. Crispijn in de acht jaar na de reor ganisatie door Waalwijks Belang zich zo heeft weten op te werken. De heer Timmermans bracht zowel de heer Duijvelaar als de le den bijzondere hulde voor deze prachtige prestatie in Kaatsheuvel, terwijl hij daarnaast met grote waardering melding maakte van 't vele dat St. Crispijn in het belang van de Waalwijkse gemeenschap doet. Namens Waalwijks Belang bood hij een geschenk onder cou vert aan. De heer Th. Burmanje voerde het woord namens de K.A.J.-drumband, waarvan vijf leden deel uitmaken van St. Crispijn en die dus wel zeer nauw verwant is met de harmonie. Hij liet zijn gelukwens vergezeld gaan van een mars naar keuze. Namens de oudste muziekvereni ging van Waalwijk, de Liedertafel Oefening en Vermaak, werd het woord gevoerd door de voorzitter de heer A. ten Bokum. „De Lieder tafel is bijzonder verheugd dat St Crispijn een zo prachtig resultaat heeft weten te behalen, maar meer nog over het feit dat een van Waal wijks muziekgezelschappen er in is geslaagd om door te dringen tot 't hoogste amateurniveau". In het bij zonder betuigde hij zijn respect voor het werk van de heer Duijvelaar en ten slotte wenste hij de harmonie toe dat zij er in zou mogen slagen om ook de jeugd van Waalwijk aan te trekken, want men zal dit niveau alleen kunnen handhaven indien er een voldoende toevloed is van jeug dige krachten. Namens Oefening en Vermaak bood hij een fraai bloem stuk aan met de zachte wenk dat dit in het bijzonder de huiskamer van mevrouw Duijvelaar goed zou sie ren. De heer Smolders bracht ten slot te alle sprekers hartelijk dank voor hun waarderende woorden en fraaie geschenken, alsmede de heer Brokx uit Waspik, die namens het provin ciaal bestuur van de Ned. Federatie zijn gelukwensen had aangeboden. Na deze officiële huldiging trok St. Crispijn naar clublokaal Thalia, waar nog diverse andere verenigin gen hun gelukwensen kwamen aan bieden. bieden. Hier was ook het voltallige bestuur van de harmonie St. Jan aanwezig. De voorzitter, de heer Jac. v. Mierlo, onderstreepte in een toespraak de betekenis van 't grote succes van St. Crispijn. „Het is een wel uitzonderlijke prestatie dat St. Crispijn er in zes jaar tijd in ge slaagd is op te klimmen van de 2de afd. naar de Vaandelafdeling". Na mens St. Jan was er 'n fraai bloem stuk. Hedenavond zal St. Crispijn in Thalia een welverdiende en onge twijfeld gezellige feestavond hou den. Tot St. Crispijn: ook onze harte lijke, heel hartelijke gelukwensen! Jk verheug mij bijzonder over de ingebruikneming van dit fraaie nieuwe bedrijfsgebouw van de N.V. Condor, niet alleen omdat daarmee een voornaam bedrijf huisvesting heeft verkregen, maar ook en vooral om de goede internationale contacten welke de N.V. heeft. De N.V. Condor neemt in de nieuwe europese economische gemeenschap een belangrijke plaats in en zij betrekt vandaag een gebouw dat een basis vormt voor een grote internationale econo mische activiteit". Aldus burgemeester Teijssen van Waalwijk bij de officiële opening van het nieuwe bedrijfsgebouw van de lm- en Export N.V. Condor aan de Tuinstraat in 't industrieterrein Waal wijk-zuid, welke zaterdagmorgen onder grote belangstelling van de binnen- en buitenlandse relaties van de N.V. plaats had. tebestuur van Waalwijk, in het bij zonder tot burgemeester Teijssen Woensdag 18 okt 8 uur; Tosca, Hoge Braken; 7 uur: trainen D.V.C.-junioren. Donderdag 19 okt. 7 uur: trainen D.V.C.-senioren; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els- hout; 7.30 uur: middenstandscursus r.k. Jongensschool. RIJVEREIGING DE ECHO. Voor de leden van de landelijke rijver- eniging De Echo werd in de Drunense dui nen een cross verreden en tevens werd er gekampt voor het kampioenschap individu ele dressuur 1960. Met 114 Vit punt werd A. v. d. Brand kampioen 1960. De zeven best geplaatsten werden achter eenvolgens: J. van Dommelen met 114 pt., Ant. Klijn Jzn. 100, C. van Rooy 100, M. Muskens Mzn. 95V£, mej. Antoinette Klijn 93V4, mej. Ad. v. Huiten 90Vi pt. FEESTAVOND De Supportersclub van de Vlijmense Boys hield een feestavond in café A. Klerks op j.l. zaterdag. Het bestuur had onder leiding van de voorzitter, dhr. W. Meesters een mooi programma in elkaar gezet, dat naar aller tevredenheid is verlopen. Het ging er heel gezellig naar toe en het klokje van ge hoorzaamheid sloeg weer te vroeg. BILJART- EN BARAKCONCOURS. Ten bate van het Kruisbooggezelschap Rozenknopje zal in café A. Pijnenborg- Boom eep groot biljart- en barakconcours worden gehouden. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Telkens elke zaterdag en zondag dagprijzen, ook voor de dames. Het concours is zaterdag 15 oktober geopend en er was direct grote belangstelling. BILJARTEN. De Vlijmense Biljartvereniging NAO speelde een thuiswedstrijd tegen Altijd Cadre II Den Bosch. Uitslag 6-2 voor Al tijd cadre. NAO - Altijd Cadre L de Jong(llO) - H Jansen (110) 101 - 110 J de Gouw (90) - H Poppclen (80) 79 - 80 R de Laat (90) - F Poppclen (80) 65 - 80 H de Gouw (80) - Velthuizen (75) 80- 54 Hoogste serie NAO L de Jong 30 car.; Altijd Cadres H Jansen 39 car. Programma voor deze week Klasse C: Poedelvrees - KI. Hut; Cadre II-OBK; EBBC-NAO; klasse D I: OBK 2 - Hof van Brabant 3; Excelsior2 - OBK 3; klasse D 2: Poedelvrees 2 - KI. Hut 2; klas se E: DVS 4 - NAO 2. MARKT 17 VHERTOGENBOSCH Het was de heer Kuijpers, direc teur van de N.V. Condor, die deze bijeenkomst opende met een wel komstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot burgemeester Teijs sen en diens echtgenote. Met be trekking tot de uitgroei van het be drijf merkte de heer Kuijpers op, dat vertrouwen de basis is geweest van de gestage groei van het be drijf. „Door de ingebruikneming van dit nieuwe bedrijfsgebouw zul len wij in staat zijn de belangen van onze relaties op nog efficiënte re wijze te dienen", aldus de direc teur. In het Frans en Duits richtte hij zich tot de buitenlandse relaties, in het bijzonder tot de afgevaardig de van de Continental, waarvan de Condor de agentuur heeft. Hij prees 't werk van architect Bcgaerts van het architectenbureau Oomens en Bogaerts uit Breda, die tot een ge lukkige vormgeving is gekomen, welke geheel is gericht op efficient zakendoen. Grote lof had de heer Kuijpers ook voor het werk van de Waalwijkse aannemer Fr. Couwen- bergh, die uitstekend werk heeft geleverd en met wie de samenwer king altijd bijzonder prettig is ge weest. Lof ook voor het werk van binnenhuisarchitect Gispen uit Den Haag en voor het werk van de on deraannemers, de fa. Z.eegers uit Waalwijk (elektrische installatie), de fa. v. d. Waals uit Sprang-Capel- le (schilderwerk) en aan de overige onderaannemers. Een extra woord van dank had de directeur voor de plaatselijke P.T.T. voor de verleen de snelle service. Dank ook voor de naaste medewerkers, zonder wier toegewijde medewerking een derge lijke snelle uitgroei van het bedrijf niet mogelijk zou zijn geweest. En dan sprak de heer Kuijpers tot slot een woord van lof tot het gemeen- en de directeur van de dienst Ge meentewerken, de heer Kobben, voor de verleende medewerking met betrekking tot de nieuwbouw. VOORNAAM HANDELSHUIS Burgemeester Teijssen wees in zijn toespraak vooral op de grote betekenis van het bedrijf met be trekking tot het scheppen van in ternationale economische contacten. Hij gaf uiting aan zijn grote waar dering voor hetgeen het bedrijf op het terrein waarop het zich be weegt, heeft weten te bereiken. „U moogt dan ook terecht trots zijn op wat door de N.V. is tot stand ge bracht". In het bijzonder wees bur gemeester Teijssen nog op de grote mogelijkheden welke het bedrijf heeft. „Voor deze nieuwbouw heeft het gemeentebestuur gaarne en spontaan medewerking verleend, omdat wij er naar streven het in dustriële patroon van Waalwijk meer reliëf te geven niet alleen, maar ook om hier bedrijven te krij gen die tot de voorname handels huizen gerekend mogen worden. Want ook op dit gebied dient Waal wijk een belangrijke plaats in te nemen", aldus burgemeester Teijs sen, die ten slotte de hoop uitsprak dat de vele en grote mogelijkheden welke het bedrijf biedt, volledig be nut zullen mogen worden. Na deze toespraak verrichtte bur gemeester Teijssen de officiële ope ning door het doorknippen van een lint in de corridor, welke naar de privékantoren leidt. De aanwezigen maakten vervol gens van de gelegenheid gebruik om de smaakvol ingerichte kantoren, ontvangkamer en het ruime, gevul de magazijn te bezichtigen. DE PARELVISSERS De visclub de Parelvissers alhier hield zaterdagavond in de zaal van H. van Delft een algemene leden vergadering, die zeer druk bezocht was. Hierop werd besproken de aankoop der wielen aan de Elshout- se dijk. Een en ander zal door het bestuur nog nader worden bekeken in verband met het heerlijk vis recht dat op deze wielen rust. Voor vergunning voor de Kamperswiel kunnen de leden zich opgeven bij de bode of de secretaris, de heer H. van Delft. Besloten werd om op 22 oktober in de zaal van de heer H. van Delft een kaartavond te hou den voor de leden met hunne da MUZIEK-EXAMENS Burgemeester Teijssen feliciteert dirigent Duijvelaar met het behaalde succes, tijdens de huldiging op het raadhuis. Een 9-tal leden van de harmonie Beatrix legde zondag te Son een muziek-examen af, dat werd afge nomen door de heren Molenschot en v. Beekhoven. Dit examen werd ge houden onder auspiciën van de r.k. Federatie van Muziekgezelschappen. De muziek-cursus voor dit examen werd in Drunen gegeven door Sjaak Merkx, onder supervisie van Ad. v. d. Heijden. Geslaagd zijn Hans Klerks, piston kl. C., Ant. Klerks, piston kl. B., Leo Beaard, piston kl. A., Lamb. Beaard, klarinet kl. A., Hans Merkx, klarinet kl. A., Sjaak Merkx, klarinet kl. A met lof, Ad. v. Leest, bariton kl. A., Piet Ver meulen, bariton kl. A en Leo van Huiten, klein trompret kl. A. AANRIJDING Donderdagmiddag pl.m. 5 uur had op de onbewaakte overweg in de Stationsstraat te Drunen een aan rijding plaats, waarvan de heer en mevr. Hillige het slachtoffer zijn geworden. De heer en mevr. Hillige die per luxe wagen uit de richting Elshout kwamen, merkten te laat de naderende trein en werden en kele meters meegesleurd. Beiden werden met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. De bestuurder schijnt door een luxe wagen, die vlak voor hem de overweg overstak, enigszins misleid te zijn en de naderende trein niet te hebben opgemerkt. Het uitzicht op de spoorbaan is vanuit noordelijke richting zeer slecht. Dit is in 2 jaar tijd de vierde aan rijding op deze onbewaakte over weg, waar dagelijks één trein pas seert. AGENDA Maandag 17 okt. 7.30 uur: mid denstandscursus r.k. Jongensschool; 4 uur: balletles, zaal Gez. Elshout; 8 uur: zangles, zaal Gez. Elshout. Dinsdag 18 okt. 7 uur: trainen D.V.C.; t J 8 uur: bijeenkomst Boerinnenbond, zaal Elshout; 8 uur: kaartavond Krasnapolsky, hotel Royal. Ongekende prestatie van de Haarsteegse muzikanten. Met een glans die alle vroegere successen totaal verbleekte, heeft de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier op het te Kaatsheuvel ge houden concours, vanuit de Ere-afdeling rechtstreeks de Vaandel-afdeling van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- Fanfaregezelschappen weten te bereiken. Een topprestatie, als men weet dat in de Ere-afdeling tweemaal een eerste prijs moet worden behaald om tot in de hoogste regio nen van de muziek door te dringen. Tevens is deze prestatie ook een unicum voor een kleine plaats als Haarsteeg, dat met haar ca. 1800 inwoners een harmonie bezit, waarop grote steden, wat betreft het mu- ziekpeil, met de grootste achting kunnen neerzien. In haar bestaansperiode van ca. 120 jaar heeft St. Cecilia al heel was weten te berei ken en altijd hebben bestuur eri leden de verwachting gekoesterd dat de hoogste top nog eenmaal zou worden bereikt. Verschil lende keren werd in de superieure afdeling aan vrije concoursen deelgenomen, maar di verse factoren staken telkens een spaak in het wiel. Maar in het voorjaar werd be sloten om in de Ere-afdeling van de Ned. Federatie deel te nemen; wel koesterde iedereen de verwachting dat het ditmaal toch wel een 2e prijs zou worden, maar dat met lof der jury een le prijs zou worden behaald had niemand durven hopen. Onder leiding van de directeur de heer Sjef Pijpers is er de laatste weken ijverig gerepeteerd, om de toegewezen nummers goed onder de knie te krijgen. Succes is dan ook niet uitgebleven en St. Cecilia is met één sprong in de Vaandclafdeling te recht gekomen. Uitgevoerd moest worden als verplicht nummer La Cöte d'Azure, en als vrij num mer stond Cubana op het programma. Na uitstekend te hebben gemusiceerd kende de jury bestaande uit de heren Gijs- bert Nieuwlandt, M. Ogier en Stalmeycr voor 't verplicht nummer 55 pt. en voor 't vrije nummer 58 punten toe, zodat met 113 punten en lof van de jury de Vaandelafde ling was bereikt. Grote vreugde bij directeur, bestuur, mu zikanten en belangstellenden toen de uitslag bekend was gemaakt. De zo verborgen ge houden gevoelens van spanning verbraken en maakten plaats voor een ongekende vreugde. Gespecificeerd kende de jury de volgen de punten toe le nummer 2e nummer Zuiverheid 9 9 9 9 9 9 Klankgehalte 9 9 9 9 9 9 Dynamiek 10 10 10 10 10 10 Techniek 9 9 9 10 10 10 Samenspel 9 9 9 10 10 10 Opvatting en tempo 9 9 9 101010 Van alle kanten werden directeur en le den gelukgewenst met het behaalde succes en toen telefonisch het thuisfront in kennis was gesteld dat de Vaandel-afdeling was bereikt, verscheen van verschillende wonin gen de vaderlandse driekleur. Ook in café J. v. Oyen werden de handen ineen gesla gen om het gelauwerde korps een waardige ontvangst te bereiden. De hele Haarsteegse gemeenschap leeft altijd mee met de pres taties van onze onvolprezen harmonie, dat trad duidelijk aan het licht toen vrijdag avond jl. iedereen in de gelegenheid werd gesteld de generale repetitie bij te wonen. De grote zaal kan de toeschouwers maar nauwelijks bevatten die hierbij aanwezig waren. Over de huldignig van de harmonie en de gebrachte serenade laten wij in het nummer van vrijdag een en ander volgen. TWEEDE WINTERSERIE- WANDELTOCHT. A.s. zaterdagmiddag wordt de tweede winterserie-wandeltocht gehouden, welke georganiseerd wordt door de wandelsport vereniging „Er opuit". Gestart zal worden om 2 uur n.m. bij café H. van Veen, aan de Raadhuisstraat. De te wandelen afstanden bedragen 10 en 25 km, naar eigen keuze, terwijl kinde ren tot en met 12 jaar uitsluitend de 10 km kunnen wandelen. OUDSTE INWOONSTER 99 JAAR. De oudste inwoonster onzer gemeente, mevrouw de wed. Netten Jansen, vierde j.l. zondag haar 99ste verjaardag. Mevr. Netten, die nog een uitstekende gezondheid geniet, ontving van alle zijden blijken van belangstelling in de vorm van felicitaties en cadeautjes. Van alle zijden werd de 99-ja- rige gelukgewenst met deze dag en werd daarbij de hoop uitgesproken dat mevr. Netten haar 100ste geboortedag zal mogen vieren. CHR. GYMNASTIEK VERENIGING „PRO PATRIA". De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria" alhier, die volgende maand haar zil veren jubileum hoopt te vieren en bij deze gelegenheid een grote bazar organiseert, zal op zaterdag 17 december a.s. deelnemen aan de te Den Bosch te houden wedstrijden en vaardighcidsproeven van de Kring Bra bant-Limburg van het Kon. Chr. Gym- nastickverbond. NEO - AZVV 6-3. In een wedstrijd die het aanzien voor de talrijke bezoekers ten volle waard was, heeft de thuisclub de bezoekers weinig kans ge geven, daar zij technisch en tacties beter 1 waren dan hun tegenstanders. In het begin liet het zich aanzien dat het een harde wed strijd zou worden, daar beide partijen ge brand waren op de overwinning, maar door handelend optreden van de scheidsrechter werd dit voorkomen. Reeds na 5 minuten spelen had NEO de leiding, door een goed hard schot van Chabot. Lang heeft de thuis club daar geen plezier van gehad, want door een misverstand in de achterhoede bracht men de stand weer op gelijke voet. Maar Chabot dacht er toch anders over, want na ongeveer 15 minuten spelen gaf hij de thuisclub weer de leiding. Het spel bleef daarna op en neergaan en bij een aanval van AZVV, die over rechts werd opgezet, was het hun linksbuiten die er 2 - 2 van maakte; 10 minuten voor rust nam NEO weer de leiding door Paulides. Na de rust was het NEO die steeds in de aanval was; met goede lange passes kwa men zij steeds gevaarlijk voor het doel der bezoekers en het kon niet uitblijven of er moesten doelpunten vallen; 15 minuten na ru6t was de Jong die er 4 2 van maakte en van Oosterhout was de man die het vijfde doelpunt liet aantekenen, nadat hij zich eerst prachtig had vrij gespeeld. Na dit doelpunt liet NEO het tempo wat af zakken, waardoor de bezoekers hun derde doelpunt konden maken, doch 15 minuten voor het einde was het weer Chabot die de overwinning veilig stelde; met een hard schot maakte hij zijn derde doelpunt, zodat het 6-3 werd voor NEO. De wedstrijd voor het tweede elftal werd afgelast. Het derde elftal behaalde op Wit-Zwart een overwinning; het werd hier 5-1 voor NEO 3. Het derde speelde soms wel aar dig voetbal, maar dc bal werd vooral in de voorhoede te lang bij zich gehouden, waar door nog vele kansen verloren gingen. UITSLAG AANBESTEDING. Ten gemeentehuize van Sprang-Capelle had vrijdagmorgen j.l. de aanbesteding plaats van het herstellen van 28 woningen. De uitslag was als volgt: fa. J. C. de Kort Waalwijk f 46.250; P. Spierings Sprang- Capelle f48.983; fa. Kuijpers en Maurits Loonopzand f 32.500; fa. A. Rosenbrand Capelle f 51.300; Th. de Graauw Waspik f 50.500; B. Kanters Waspik f 50.600; fa. Naglé Geertruidenberg f 42.990; fa. Hoef nagel Sprang-Capelle f 44.444. De gunning is aangehouden. OPRICHTING SOCIAAL FONDS. Bij besluit van de ondernemingsraad van de fa. Kerst Oerlemans alhier, werd een eigen Sociaal Fonds opgericht, dat ten doel heeft een aanvullende uitkering te geven aan gehuwde werknemers ingeval geen recht bestaat op uitbetaling van de lW wachtdag bij ziekte of ongeval. Ook zullen uit dit fonds uitkeringen kunnen worden ge daan bij verzuim om dringende redenen. NEDERLAAGTOURNOOY ONS GENOEGEN. Het nederlaagtournooy dat dc B.V. Ons Genoegen (Jac. Passier) in de afgelopen maanden heeft georganiseerd, is een groot succes geworden. Zo goed als alle vereni gingen van het district Waalwijk hebben er aan deelgenomen, hoewel de eerste prijs winnaar in klasse A behaald werd door een vereniging buiten het district, n.I. door de B.V. DES uit Haarsteeg, de club van v. d. Loo. A.s. woensdag zal dit nederlaagtour nooy worden gesloten en zullen de prijzen worden uitgereikt. De uitslagen zijn: Klasse A: le prijs B.V. DES Haarsteeg, 2e prijs B.V. HBS 1 (Fr. van Helvoirt) Waalwijk. Klasse B: le prijs KNA I Ouwerkerk) Waalwijk; 2e prijs: HBS II (Fr. v. Hel voirt) Waalwijk. Op die avond zal ook het aan het ncder- laagtournooi verbonden barakconcours zijn beslag krijgen, hoewel er hiervoor woens dagavond nog gelegenheid zal zijn, zijn ge luk te beproeven en een gooi te doen naar de fraaie prijzen. Ter opluistering van deze sluitingsavond zal een extra partij kadre 38/2 worden ge speeld tussen Kees de Ruijter (450 car.) en G. Roomer (200 car.). Al met al een waar dig slot van dit prima georganiseerd neder- laagtournooi, waarmede Ons Genoegen haar 45-jarig bestaan afsluit. DISTR. WAALWIJK VAN DE KNBB. Persoonlijk kampioenschap 5e klasse libre. Op vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 oktober zullen in het clublokaal van de B.V. KOT (J. van Beers, St. Antoniusstraat) de wedstrijden worden gespeeld, met als inzet het persoonlijk kampioenschap 5e klasse van het district Waalwijk van de KNBB. Deze persoonlijke kampioenschappen heb ben dit seizoen wel een bijzonder aantrek kelijke zijde, daar de kampioenen vanaf de vijfde tot de hoofdklasse, naar Amsterdam zullen worden afgevaardigd om deel te ne men aan het grote jubileumtournoo i dat volgend jaar, ter gelegenheid van het gouden jubileum van de KNBB aldaar zal worden gehouden. Dc organisatie van de persoon lijke kampioenschappen 5e klasse libre is in het district Waalwijk opgedragen aan de B.V. KOT te Waawlijk, die alles in het werk zal stellen om de wedstrijden vlot te laten verlopen. De deelnemers zijn Jac. Pelders van BSV; A. van Mook van HBS; J. Molengraaf van OOG; C. Herman van Ons Genoegen; P. Schellekens en J. Swinkels van KNA. Het gemiddelde voor deze wedstrijden is tot 1,25. Na afloop zon dag a.s. zal de kampioensmedaille door de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje worden uitgereikt. Momenteel is ook de in schrijving voor de 4e klasse libre openge steld; deze inschrijving sluit op 28 okt. a.s.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5