JfOAÉ De Kon. Harm. St. Cecilia te Haarsteeg, in de Vaandelafdeling s. s. c. DAMESTASSEN DE ECHO VAN HET ZWDEN VAN VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 Grootse hulde van het gelauwerde korps Waalwijk R. W. B. RWBVlymen Met een opgelucht hart zullen de RWB-supporters bovenge noemde wedstrijd tegemoet zien, want was er voorheen nog geen reden tot juichen, na de wed strijd bij Concordia in 's-Bosch hebben zij kunnen constateren dat de vorm van verleden jaar plotseling weer is teruggekeerd. De Waalwijkse tricolores heb ben dank zij de laatste overwin ning de tweede plaats op de rang lijst bezet, naast hün buren uit Drunen, die dank zij een beter doelgemiddelde lijstaanvoerders zijn. Willen de Besoijense jon gens zich naast Drunen blijven handhaven, dan zullen zij onge twijfeld gebrand zijn op 'n over winning, welke echter niet zo ge makkelijk verkregen zal worden. Vlijmen heeft haar laatste wed strijd wel verloren, maar het feit dat zij tegen een sterk spelende club als Reusel vier doelpunten hebben kunnen maken, zegt toch wel wat. Bovendien is het alge meen bekend, dat Vlijmen een snelle, jeugdige ploeg heeft, die tot de laatste minuut blijft voet ballen en van geen opgeven weet. Vergissen wij ons niet, dan zal 't a.s. zondag zeer waarschijnlijk 'n charmant elegant A.MEYS Grotegfr. 142 Waalwijk J al in de eerste helft opnieuw kan ontplooien, dan durven we met een gerust gevoel de uitslag tege moet te zien. Baardwijkers, stel uw supporters niet teleur en toon uw favorieten dat 't gelijke spel van verleden week geen uitschie ter geweest is. Vrijh.-Capelle Zaterdag ontvangt SSC voor de 4e klasse KNVB-competitie het le elftal van Smerdiek. Hoewel deze nieuwe ploeg iri de 4e klasse nog géén grote dingen heeft laten zien, moet iedere tegenstander er voor oppassen, daar Smerdiek soms aardig uit de hoek kan ko men, vooral als ze een beetje on derschat worden. Het is ook hier weer .eerst vangen en dan knip pen", Toch moet SSC in staat zijn de overwinning te behalen, maar dan moet er zeer zeker voor ge voetbald worden, daar Smerdiek een ploeg is van hard werken en doorzetten. Daarom verwachten we toch een aardige wedstrijd te zien a.s. zaterdag in Vrijhoeve. Het 2e en 'de gaan gezamenlijk op reis en wel resp. naar Dintel- oord 2 en Seolto 2. Het is voor beide een zware opgaaf, maar jongens, denk er aan, niet opge ven, maar altijd doorzetten. Vertrek per bus vanaf 't Brug getje. Loon op Zand VelocUno Animo 22 steeds sterker spelende RWB de fensie en de vlugge en doortas tende Vlijmen voorhoede, terwijl de aanmerkelijk in kracht toege nomen voorhoede der gastheren in staat moet worden geacht en kele doelpunten te forceren. Resulterende moeten wij wel concluderen dat de sportliefheb bers van Waalwijk en omstreken zondag a.s. een interessante ont moeting te wachten staat, waar in verwoed om de eer zal worden festreden, temeer daar Vlijmen ijzonder graag door een over winning op RWB haar positie zal willen verbeteren, om hier door in de running te kunnen blijven. Bovendien mogen wij een klei ne hoop koesteren dat de Besoij ense ploeg haar vorm van vorig jaar heeft teruggevonden, en er is dus alleszins reden om een op behoorlijk peil staande wedstrijd te mogen verwachten. Wat de uitslag betreft, durven wij echter geen voorspelling te wagen, het krachtsverschil is te gering daarvoor. Scheidsrechter voor deze be langrijke wedstrijd is de heer N. B. J. C. Klaassen uit Tilburg. Overige wedstrijden zijn: Raamsdonk 2RWB 3, 14.30 u. RWB 4Herptse Boys 1, 12 uur. Programma jeugdwedstrijden op zaterdag 22 oktober. Berkdijk 4—RWB 5, 15.00 uur. DESK 9—RWB 6, 10.00 uur. RWB 7—Heusden 4, 15.30 uur. RWB 8RKDVC 7, 14.30 uur. Baardwijk BaardwijkGilze Na het bemoedigende gelijke spel van afgelopen zondag tegen het sterke Veerse Boys, nemen de geelzwarten het in hun vol gende wedstrijd op tegen Gilze, dat voor het eerst in de 3e klasse uitkomt. Hoewel de tot nu toe bereikte resultaten van deze voor Baardwijk totaal onbekende te genstander niet zo'n gunstig aan zien geven, kunnen onze jongens er toch op rekenen dat het a.s. zondag geen walk-over zal wor den. Integendeel zullen de Gilze- naren er zich van bewust zijn, dat opnieuw verlies voor hen de last van de rode lantaarn kan betekenen. Daarom Baardwijkers acht de tegenstanders van a.s. zondag zeker niet te licht en pak van de eerste tot de laatste mi nuut stevig aan, want anders wordt het ongetwijfeld punten verlies. Afgelopen zondag gold als devies hard werken, want on ze tegenstanders waren ontegen zeggelijk de meerdere, maar het bewijs hebben jullie geleverd dat wanneer het er op aan komt, jul lie kunnen werken, al is het met nog wel een numerieke minder heid. Wanneer het verband in onze achterhoede wat beter geor ganiseerd wordt en onze voor hoede in de komende wedstrijd het spel van verleden week voor- De wedstrijd VelocUno een wedstrijd geworden van ge boden kansen, maar niets wilde Uno lukken, zelfs voor open doel kon men het juiste schot niet vinden. Bij Veloc echter lukte dit welVoor de rust wist zij bij een uitval in de eerste en laatste mi nuut het net te vinden en moest Uno met een 20 ruststand on danks een geweldige meerderheid genoegen nemen. Wanneer Veloc mag aftrappen, is het Uno dat terstond ten aanval trekt en de eerste aanval had reeds een doel punt moeten opleveren, doch de doorgebroken midvoor kon de juiste plaats niet vinden. De eer ste 5 minuten is Uno onafgebro ken voor het Veloc-doel. Haar eerste aanval wordt door de 1.- achter van Uno gemist en de hal wordt eerst tegen de paal gescho ten, doch de terugspringende bal wordt onhoudbaar voor Lichten berg in het doel geplaatst. Door deze onverwachte achterstand legt Uno er een schepje op zon der succes. Meer dan een half uur werd er op het doel van de thuisclub gebeukt, doch doelpun ten kwamen er geen. De voorhoe de speelde zonder haar gedach ten er bij te gebruiken. Een mi nuut voor de rust bleef de ach terhoede staan voor vermeend buitenspel, waardoor Veloc er rustig 2—0 van maakte, wat een zware tegenslag voor de bezoe kers betekende. Na de rust zien wij een nog sterker aanvallend Uno, maar voor men in de 7e minuut tot succes kwam, gingen er nog en kele open kansen verloren. De na rust goed spelende r.b. wist de bal keurig voor te zetten en mid voor v. a. Velden wist met een prachtige kopstoot de stand tot 21 te verkleinen. Nu was het alles Uno wat de klok sloeg en met goed voetbal wist zij Veloc geheel onder de voet te lopen. De verdiende gelijkmaker bleef ech ter uit tot 5 minuten voor 't ein de weer midvoor v. d Velden de elijkmaker onhoudbaar voor de oelman in de touwen joeg. Uno kon dus toch nog een puntje mee naar huis brengen, al had dit ze ker een overwinning moeten zijn. Uno 2—BW 4 7—0 Het 2e elftal heeft voor eigen publiek laten zien dat 't nog mee wil tellen. In een goede wedstrijd wist zij BW onder de voet te lo pen en met de regelmaat van de klok wist het een monsterzege van 7—0 te behalen. Gudok 2—Uno 3 2—10 Ook het 3e elftal wist in Til burg beide puntjes in de wacht te slepen. Na reeds in de le mi nuut een 1-0 achterstand te heb ben opgelopen, wist zij haar te genstanders haar wil op te leg gen en hen met een 102 zege te overmeesteren. Uno 4—SET 4 3—3 gestaakt wegens beenbreuk Deze wedstrijd heeft voor de doelman van SET een ongunstig verloop gehad. Toen de midvoor van Uno ziin 3e doelpunt maak te, stortte de doelman zich op de bal en kwam zo ongelukkig té; recht dat hij zijn been brak. Wij wensen hem vanaf deze plaats n spoedig algeheel herstel toe. Uno AnimoODC Zondag a.s. ontvangt Uno ODC uit Boxtel, welke evenveel pun ten bezit als Uno, wat dus een interessant duel kan worden, daar ODC altijd over een goede ploeg beschikt en Uno de laatste wedstrijden een vechtlust aan de dag weet te leggen, welke elke tegenstander kan bedwingen. Wij verwachten dat dit ook a.s. zondag het geval zal zijn en dat dc voorhoede meer haar ge dachten bij het spel zal weten te houden. De laatste wedstrijd heb ben zij de geboden kansen zo slordig benut, dat dit beter moet worden, wil zij tegen ODC tot succes komen. Zondag zullen wij weer een geladen Uno in het veld zien komen om te trachten 'n be ter resultaat te behalen dan de afgelopen zondagen. Jongens doe je best en laat je supporters niet in de steek. GW 2—Uno 2 Onze reserves binden de strijd aan tegen GW uit Geldermalsen, een ploeg die bekend staat om haar hard spel. Laat onze jon gens gewaarschuwd zijn en haar eigen spel spelen en zo de beide punten uit Geldermalsen mee naar huis te brengen. Uno 3Zigo 3 Het 3e elftal speelt ook voor eigen publiek en moet in staat geacht worden van Zigo te kun nen winnen, maar dan zal men hen niet mogen onderschatten, om niet verder achter te raken bij de leider, die nog steeds een voorsprong heeft van 2 punten. Gudok 4Uno 4 Onze Benjamins vertrekken naar Tilburg om te trachten bij Gudok de punten weg te slepen, wat wel mogelijk is als er van 't begin af aan stevig wordt aange pakt. Jongens, aan u 't antwoord. Berndijk Berkdijk BerkdijkSVG Met de 3-2 nederlaag van zon dag j.l. tegen TAG nog vers in 't geheugen staat voor Berkdijk a.s. zondag de wedstrijd tegen SVG op het programma. Berkdijkers, denk er aan dat het zondag geen herhaling gaat worden van afge lopen zondag. Als er gewonnen wordt, dan moet dat net resul taat zijn van negentig minuten hard werken. Stel je supporters niet teleur en laat zien dat Berk dijk zich niet zo maar laat ver slaan. Scheidsrechter is de heer J. M. W. Timmers uit Breda. Terrein De Efteling. Aanvang 12 uur. Berkdijk 2 prijgt a.s. zondag bezoek van RKC 3. Dit zal voor de Berkdijk reserves een zware dobber worden. Scheidsrechter H. v. d. Galiën. Terrein De Roei. Aanvang 2 uur. Berkdijk 4 speelt zaterdag een thuiswedstrijd tegen RWB 5, Scheidsrechter Th. Verduijn, Terrein De Roei. Aanvang 3 uur, Berkdijk 5 gaat op bezoek bij Uno Animo 7, Aanvang 3.30 uur. Berkdijk 6 tenslotte speelt een thuiswedstrijd tegen Baardwijk 8. Scheidsr.: Th. Verduijn. Terrein De Roei. Aanvang 2 pu.r. Handbal WAALWIJK SIOS bedreigt Tachos' ongeslagen record, A.s. zondag gaat Tachos voor een ongetwijfeld zware wedstrijd naar Bergenopzoom. Zwaar, om dat de groenwitten moeten aan treden tegen nr. 3 op de ranglijst n.l. SIOS. Het eerste directe ge vecht tussen de titelcandidaten, waaruit Rapid wel eens als la chende derde te voorschijn zou kunnen komen; Rapid telt n.l. 2 en SIOS 4 punten achterstand. Ondanks hun 4 verliespunten zijn de geelblauwen uit het Krabbegat zeker geen tegenstan ders om te onderschatten, want in hun bagage torsen zij o.a. een 16-15 zege op Rapid. Na de uitstekende wedstrijd van j.l. zondag zien we echter ook deze match met enigszins ge matigd optimisme tegemoet. De dames kunnen weer aan sluiting krijgen met de kopgroep, nu Hellas (Goes) als tegenstan der fungeert, maar dan moet er met meer overleg gespeeld wor den als bij Marathon. Het programma vermeldt ver der nóg Tachos 2—KSB 2 (Heren). Dames junioren TachosKSB. Succes, lui. Dames District le klas. Walcheren 5 5 0 0 10 27-11 Zeeland Sport Marathon Tachos Hellas EBHV Hontenisse SOA 4 0 1 4 0 3 0 3 0 1 0 1 0 0 0 8 25-14 8 30-17 6 12- 9 4 19-21 2 18-27 2 11-17 0 10-44 Heren District 2e klas 5 5 0 0 10 66-27 Tachos Rapid [ÓS 5 4 0 1 8 59-46 5 3 0 2 6 42-43 5 2 1 2 5 52-52 4 112 3 31-34 4 2 0 2 2 33-25 4 0 0 4 0 32-48 4 0 0 4 0 18-58 Be Fair zijn 2 winstpunten in mindering gebracht. SI Tonido 2 Fortuna Be Fair Olympus Marathon schap in de voormalige Baardwijkse Overlaat worden verkregen. OMLEGGING WAALWIJK Onder de omlegging Waalwijk wordt verstaan het gedeelte van de nieuwe Langstraatweg tussen het afwateringskanaal 's-Bosch—Dron- gelen en de toekomstige rijksweg nr. 62 (Tilburg-Gorinchem). De aar de baan van deze omlegging is ge reed. Van het gedeelte tussen t Dron- gelens kanaal en de Hertog Jan~ straat heeft het verkeer door middel van een op de zuidelijke rij baan van de aardebaan aangebrach te voorlopige klinkerkeibestrating reeds enige tijd gebruik kunnen maken. Nadat aangenomen mocht worden dat op dit weggedeelte de aardebaan zich voldoende had ge zet, werd met de aanleg van een gesloten wegdek (cementbetonver- harding) op dit weggedeelte begon nen. Het aanbrengen van dit geslo ten wegdek is thans in uitvoering. Tevens is er in uitvoering 't aan brengen van een voorlopige klinker keibestrating op de zuidelijke rij baan van het gedeelte tussen de Hertog Janstraat en de Besoij ense- straat; als deze werken gereed zul len zijn, zal het verkeer bestemd voor Tilburg en voor het westelij ker gelegen gedeelte van de Lang straat de traverse door de kom van Waalwijk kunnen vermijden. Behalve de vervanging van de voorlopige klinkerbestrating door de definitieve verharding, kan de weg- aansluiting met Baardwijk geacht worden te zijn voltooid. Bij de Hertog Janstraat zal de hoofdaansluiting van Waalwijk aan de wegomlegging komen. Het kunst werk is nagenoeg voltooid; het ver harden van de toeritten naar de on derdoorgang is in uitvoering. Het viaduct aan de Emmerikho- vensestraat, de opritten naar dit viaduct en de verhardingen op deze oprit zijn gereed. Door de aanleg van de provincia le weg werd het zuidelijk gedeelte van de Waalwijkse haven van de rest van de haven afgesneden. De door deze afsnijding verloren gega- ne min of meer verouderde, loswal- len zijn vervangen door een nieuwe loswal op de in 1958 gereed geko men haventerreinen. De verharding van de zuidelijke rijbaan zal voorlopig via een door braak naar Grotestraat-Westeinde worden aangesloten op de Besoijen- se straat; als de Langstraatweg in westelijke richting wordt doorge trokken, zal deze aansluiting verval- len. Aansluiting rijksweg nr. 62 (Til burg-Gorinchem). i De aardebaan van het hooggele gen verkeersplein nabij de Kleisteeg en de aardebaan van de toeritten naar dit plein zijn gereed. Bij de aanleg van de rijksweg zullen in de rijksweg ter plaatse van dit ver keersplein, twee bruggen over de nieuwe Langstraatweg moeten wor den gebouwd. De omlegging Waalwijk ligt in t gebied van de Buitenpolders van Baardwijk, Waalwijk en Besoij en; de buitenpolders komen bij de wa terstanden boven het regelmatig optredende grenspeil onder water. Na langdurige besprekingen is toestemming verkregen om langs de noordzijde van de aardebaan van de omlegging Waalwijk een kade te maken, waardoor 't ten zuiden van die kade gelegen gebied calami teiten uitgezonderd - watervrij is gemaakt. Het ligt in de bedoeling de nog in de kade aanwezige coupures zo spoedig mogelijk- te dichten; zolang dit niet kan geschieden, moeten die coupures bij elk dreigend hoog water worden gesloten. Kruising Labbegatse Vaart. Aanvankelijk is overwogen de Labbegatse Vaart te kruisen met een hooggelegen brug. Omdat de scheepvaart in deze onder invloed van cb en vloed staande vaart van weinig betekenis is en het - wil de vaart met de afsluiting van het Haringvliet als scheepvaartweg worden gehandhaafd nodig zou zijn, kostbare niet rendabele werken uit te voeren, is besloten het zuide lijk einde van de vaart af te snijden van de rest van de vaart. Daarbjj is mede overwogen, dat de af sluiting van het Haringvliet in 1968 een feit zal zijn. De langs de westzijde van de vaart ge legen landbouwweg zal hoog, ongelijkvloers over de aan te leggen provinciale weg wor den geleid. Eventueel bestaat de mogelijkheid aan de in noordelijke richting zulen verplaatsen en vangende loswal te maken. t Van de gemeente Sprang-Capelle, de be heerder van de betrokken scheepvaartweg, is na uitvoerig overleg vergunning verkre gen om de vaart te kruisen zodanig dat het zuidelijke gedeelte van deze vaart als ccheepvaartweg komt te vervallen. Het langs het af te dammen gedeelte van de vaart gelegen houthandelsbedrijf van de N.V. Oerlemans heeft tegen de afdamming bezwaren ingebracht. Overbrugging Capclse Vaart en aansluiting Capclle. Het ligt in de bedoeling - ook na de afsluiting van het Haringvliet - de Ca- pelse Vaart als scheepvaartweg in stand te houden. Met het oog hierop zal de provinciale weg hoog over deze scheepvaartweg worden gevoerd. Nabij Capelle is het tevens nodig een wegaansluiting te maken. De overbrugging over de Capelse Vaart is voldoende hoog gelegen om de aan de oostzijde van de Capelse Vaart parallel met die Vaart lopende weg ongelijkvloers de hoofdverkeersbanen van de aan te leggen weg te doen kruisen. Door verlegging van Kerksteeg, met zijn nauwe uitgang op de bestaande Langstraat weg, zal een royale op de kom van het dorp gerichte aansluiting worden verkregen. Capelle zal worden aangesloten voor alle vcrkeersrelaties met voertuigen. Wegaansluiting Waspik. Nabij Waspik zal een betrekkelijk klein zuidelijk gedeelte van de haven van die ge meente (Kerkvaart) als gevolg van de aan leg van de provinciale weg moeten verval len. i De gemeente Waspik is bevreesd dat als gevolg van de demping van het zuidelijk gedeelte van de haven de slibafzetting zich in noordelijke richting zallen verplaatsen en ten gevolge hiervan extra baggerwerk nodig zal zijn, hetgeen extra-kosten met zich zal meebrengen; de gemeente wenst tegen deze vermeende extra-kosten te worden gevrij- waard. Voor de aansluiting van.Waspik aan de Langstraatweg wordt ongeveer 225 m ten oosten van de Kerkvaart een viaduct ge bouwd; de als opritten aan te leggen aan- sluitwegcn zullen samen met dit viaduct de gelegenheid geven de hoofdverkeersbanen ongelijkvloers te kruisen. De aansluiting zal worden ingericht voor alle verkeersrclatie met voertuigen. Aansluiting met de geprojecteerde rijksweg no. 27 (Breda - Gorinchem) en wegaan sluiting Raamsdonksveer. De details van deze aansluitingen staan nog niet vast. De rijbanen van de ontworpen rijksweg zullen - omdat deze weg roet een hoge brug de rivier de Donge zal passeren en omdat de weg eveneens met een hoog gele gen viaduct de Julianalaan in Raamsdonks veer zal kruisen - met viaducten hoog over de aan te leggen proviciale weg worden heengevoerd. De bestaande rijksweg tussen de kom van Raamsdonksveer en Oosterhout zal over het gedeelte tussen de rivier de Donge en de kom van Raamsdonksveer in oostelijke rich ting worden omgebogen en middels een vi aduct met aansluitende opritten hoog over de aan te leggen provinciale weg worden gevoerd; via de bestaande rijksweg zullen Geertruidenberg en Raamsdonksveer aan t knooppunt van doorgaande wegen zowel in richting noord - zuid v.v. als in de richting oost - west v.v. worden aangesloten. De spoorlijn Geertruidenberg - Raams donksveer zal - aangezien over deze lijn practisch geen vervoer meer plaats vindt - gelijkvloers worden gekruist. VERDERE WEGEN Het tweede deel van de persexcursie had betrekking op de reconstructie van de weg Tilburg - Hilvarenbeek, Hilvarenbeck-Reu- sel en Eindhovcn-Reusel. Aan de verbete ring van deze provinciale wegen werd tot nu toe een bedrag geïnvesteerd van in to taal f 7.814.584,07. Zoals algemeen verwacht kon worden is de Kon. Harmonie St. Cecilia, die verleden zondag op het in Kaatsheuvel gehouden muziekconcours met 113 punten en met lof van de jury vanuit de Ere-afdeling reriic- streeks de Vaandelafdeling binnenwandelde, bij haar thuiskomst een grootse ontvangst bereid. Al zal de officiële huldiging op een nog nader te bepalen datum plaats hebben, de muzikanten hebben dan toch al vast een vuurproef doorstaan en ervaren welk een hartelijke sympathie en genegenheid Haar- 6tecgs inwoners hun Kon. harmonie toe dragen. Ook in het verleden is dat al vaak gebleken, toen vanuit de lagere afdelingen het korps langzaam maar zeker opklom cn telkens kwam die genegenheid meer tot uiting. Een sympathie die nu, bij het be halen van de hoogste top, uitbarstte in een 6torm van toejuichingen die de muzikanten nog lang zal heugen. Een gemeenschap is vooraf niet zo voor barig met het doen van voorspellingen om trent de uiteindelijke afloop, al moet ge zegd worden, dat er in de grote zaal van café J. van Oijen reeds weken een gespan nen sfeer heerste. Het was ook geen pu bliek geheim meer dat daar onder leiding van de directeur de heer Sjef Pijpers, die als dirigent een internationale naam bezit, enkele avonden in de week intensief werd gerepeteerd om meteen een gooi te doen haar de hoogste lauweren. Sprekende met muzikanten kon men toch de mening horen dat met vol vertrouwen het concours te gemoet werd gezien. De laatste week was er iedere avond repetitie en toen werd het toch wel duidelijk dat men beslagen ten ijs zou komen. Insiders en buitenstaanders die kennis van muziek bezitten, wezen er op dat met zulke prestaties een le prijs met lof uit de bus zou komen, al namen direc teur, bestuur en muzikanten dat maar met enige voorzichtigheid aan. Nadat zondag na de Hoogmis de aller laatste repetitie was afgelopen, verklaarde directeur Pijpers tegenover zijn mannen te vreden te zijn en dat zij zich dan maar geen zorgen behoefden te maken. Met twee bussen werd 's middags te ca. half twee de grote reis aanvaard en voor velen was het wachten, vooraleer St. Ce cilia op 't podium kon verschijnen, toch wel wat veel, maar eindelijk was dan het mo ment aangebroken dat de heer Pijpers het La Cóte d'Azure door het restaurant van de Efteling kon laten klinken. Beheerst en in volle overgave werden beide nummers uitgevoerd, waarbij wel duidelijk bleek dat hier iets bijzonders werd gepresteerd. De volle zaal luisterde ge boeid, zo geboeid zelfs dat men uiteindelijk in extase raakte over zoveel muzikaal ge not. Verder citeren wij hier wat de ver slaggever uit Kaatsheuvel in dit blad van maandag j.l. over St. Cecilia schreef Een buitengewone prestatie verrichtte de Kon. Harmonie St. Cecilia uit Haarsteeg. Wij weten niet, aldus de schrijver, wie hier het meeste bewondering afdwong, het korps, dan wel zijn schitterende dirigent, die zijn manschappen op een hartveroveren- de wijze aanvoerde en letterlijk alles aangaf. Dat hier niet zo maar een eerste prijs be haald zou worden begreep iedereen. Het daverend applaus van een aandachtig lui sterend publiek was hiervan overigens vol doende bewijs. De uitslag bleek dan ook niet mis te verstaan; 113 punten, le prijs met lof en promotie naar de Vaandelafd. Ongekend groot was de vreugde bij de kleine Haarsteeg-kaolonie en het was voor al directeur Pijpers die bedolven werd on der de vele gelukwensen. De verrichtingen van het korps waren dan ook van dien aard waarop iedereen terecht trots kon gaan. Ook St. Cecilia heeft het niet cadeau ge kregen, want men wist vooraf dat de eisen hoog waren, maar gezamenlijk leverde men hier het bewijs wat door bundeling van krachten bereikt kan worden. Het was het streven van het korps, daartoe bezield ge raakt door de uitstekende leiding van dc heer Sjef Pijpers, die zijn mannen in alles voorgaat, om nog eenmaal de hoogste top te bereiken en daarin is men geslaagd. Huldiging. Nadat de gelegenheid was geboden om wat uit te rusten van de inspanningen werd te ca. zes uur vol trots de terugreis aan vaard. Het thuisfront, inmiddels in kennis gesteld van het eclatante succes, was koorts achtig in de weer om het gelauwerde korps een grootse ontvangst te bereiden. Aller- wege kwamen de vlaggen te voorschijn en de grote zaal in café J. van Oyen werd waardig versierd, dit alles als blijken van medeleven. Regelmatig rinkelde ook de te lefoon om te vernemen hoe of de uitslag was; toen dan eindelijk de bussen aan de kom van het dorp arriveerden, werden de muzikanten met gelukwensen overstelpt. Om het geheel waardig te maken werd uitgestapt en met muziek voorop ging het toen naar het verenigingslokaal, waar zich inmiddels veel dorpsgenoten hadden verza meld om de aankomst niet te missen. Toen de ere- en gereserveerde plaatsen waren ingenomen, was het allereerst de voorzitter van de harmonie de heer v. d. Plas die het podium betrad om het korps toe te spreken. Spr. kon naar hij zeide geen woorden genoeg vinden om de gevoelens van dank en felicitatie tot uiting te brengen over het eclatante succes. Hij dankte allereerst de heer Pijpers, die zijn hele persoon en al zijn muzikale talenten had ingezet om het korps naar de hoogste afdeling te voeren. Maar daarnaast en niet minder dankte de voorzitter alle muzikanten voor hun volg zaamheid, hun ambitie en vooral het bijwo nen van bijna alle repetities, waardoor het mogelijk werd om de toegewezen stukken goed onder de knie te krijgen. Dank bracht spr. ook aan de hele Haarsteegse gemeen' schap voor dc steun die steeds wordt on dervonden niet alleen financieel, maar ook de morele steun, het gevoel van jullie aller medeleven heeft de muzikanten aldus spr. physiek sterk gemaakt. Dank ontvingen ook de resp. echtgenoten cn verloofden voor hun medewerking, dat zij steeds de mannen aanspoorden om de repetities bij te wonen. Tot slot vroeg de voorzitter ook voor de toekomst aller steun, want het verblijf in dc Vaandelafdeling brengt verplichtingen mee, financieel zelfs zwaar en daarom ver zocht hij aller steun. Toespraak wethouder Vorstenbosch. Wegens uitstedigheid van burgemeester Hoefnagel, sprak namens het gemeentebe stuur wethouder Vorstenbosch het gelau werde korps toe. Heel de gemeente en met name ook het gemeentebestuur is trots op u, aldus wethouder Vorstenbosch, die na mens burgemeester Hoefnagel, directeur, bestuur en leden hartelijk gelukwenste met het behaalde succes. Spr. schetste de moeilijkheden die er aan verbonden zitten om het hoogste doel te bereiken, maar het gemeentebestuur heeft steeds met de meeste interesse uw verrich tingen gevolgd, aldus wethouder Vorsten bosch, die nog liet uitkomen dat zo'n mu- g Hut; J. v. d. Werken Hart van Brabant; F. Witt'ens H. v. Br.; J. Apeveen Luck Raak en H. Zengering DVS. Wij wensen onze jeugdige dorpsgenoot veel succes toe in deze ongetwijfeld zware strijd om het persoon lijk kampioenschap. DROP-TOCHT Zaterdagavond organiseerde de RKJB al hier voor de leden aangesloten bij de sport club weer een droptocht. In het begin van dc avond ging het per auto naar Loonop- zand; nadat een uitgangspunt was uitgeko zen ging het per gesloten auto naar een voor de deelnemers onbekend punt ca. 4 km van het punt van uitgang verwijderd, waar ze werden gedropt. Hun taak was om in de kortst mogelijke tijd weer terug te zijn. Dc uitslag was tenslotte als volgt: 1 Koppel G. v. Beurden-M. v. Bladel 17 kè min.; 2 J. Achten - J. Koks 19 min.; 3 F. van Beurden-A. van Beurden 19'/i min.; 4 H. van Falier-C. van Engelen 24 min.; 5 M. van Bladel - A. Vughts 26 min.; 6 L. van Engelen - C. van Bijnen 32 min.; 7 J. van Delft-A. van Falier 33 min.; 8 K. van Beurden-A. Mommersteeg, 43 m.; 9 W. Ketels-L. van Falier 44 min.; 10 H. van Oyen - G. van Oyen 45 min. Voor de leden van de RKJB begint de volgende week weer een gymnastiekcursus; zij die daaraan wensen deel te nemen kun nen zich opgeven bij het bestuur. IEITRU Arm meenschap. Een culturele vereniging deze dient gesteund te worden en staande de bijeenkomst zegde spr. ook de volle steun van de gemeente toe. Als eerste gift deed wethouder Vorstenbosch de medede ling dat het bestuur op kosten van de ge meente een muziekstuk aan mag kopen naar eigen keuze en offreerde voor deze dag de muzikanten een consumptie. Wethouder Vorstenbosch sprak verder nog over de trouw en aanhankelijkheid die nodig zijn om tot dit doel te geraken. Met de wens uit te spreken dat het St. Cecilia in de toekomst crescendo zou gaan, be sloot spr. zijn tot het korps gerichte toe spraak Toen was het de beurt aan het mannen- en dameskoor om hun opwachting te ma ken en nadat Kees v. d. Heijden namens beide koren de harmonie had gelukge wenst met het behaalde succes, werden en kele zangnummers ten gehore gebracht. Tot slot was het dirigent Sjef Pijpers die het podium betrad om zijn mannen op de meest hartelijke manier dank te brengen voor hun ambitie en volgzaamheid; ook het bestuur werd niet vergeten en het publiek voor de gebrachte aubade. Toen was het officiële gedeelte ten einde en begon het feest voor goed, een fee6t dat nog lang tot na het verstrijken van de kleine uurtjes werd voortgezet en in de loop van maandag nog werd herhaald. Harmonie St. Cecilia: Ad muitos annos. VERGADERING KORFBALCLUB. De dameskorfbalclub Concordia hield j.l. maandagavond een alg. ledenvergadering. Als voornaamste punt stond op de agen da: bestuursverkiezing. Door verschillende omstandigheden waren enkele bestuurs functies vacant gekomen, die noodzakelijk moesten worden aangevuld. Omdat het hier over het algemeen nogal zeer jeugdige le den betreft kwam het voorstel aan de orde om te trachten enkele mannelijke personen bereid te vinden in het bestuur zitting te nemen. Van de dames werd Jo van Bijnen benoemd en enkele heren zullen deze week worden aangezocht om de opengevallen plaatsen aan te vullen. Besproken werden nog enkele punten, o.a. de trainingsavond en een te houden actie om de financiële toestand van de kas wat steviger te maken. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel den de Haarsteegse biljartclub DES en D V K weer een comp.-wedstrijd. DES speel de thuis tegen 't Arendje uit 's-Bosch en wist een gelijk spel n.l. 4 4 te behalen. De uitslag was: DES 2 - 't Arendje 2 A dc Groot (85) - P Emans (100) 43 - 100 A v Bladel (65) - J v d Brink (90) 46 - 90 W v Bokhoven (65) P Gosma (80) 65 58 F v Liempde jr (70) - L Willems (100) 70- 45 DVK 2 speelde eveneens thuis tegen Hart van Brabant 4 en won met 6 - 2 en het re sultaat was gedetailleerd als volgt: DVK 2-Hart van Brabant 4: H Willems (80)-B v d Werken (70) 80 - 55 Ad v Heijst (70)-J Boeren (70) 70-62 M de Vaan (65)-P Meijs (60) 65-51 A Goesten (70)-L Jansen (60) 65-60 Persoonlijke kampioenschappen. Dit weekend n.l. op 20, 21, 22 en 23 okt. zullen in café St. Joris in Vught de persoonlijke kampioenschappen van de 4e kl. distr. Den Bosch worden gehouden. Via gespeelde voorwedstrijden heeft onze dorps genoot en lid van DES, A. v. Bladel, zich voor deze finale wedstrijden weten te plaatsen. Aan deze finale wedstrijden ne men verder nog deel P. Oremans van D V S; J. Kivits OBK; H. v. d. Steen Kleine Zie onze nieuwe uitge breide winter collectie is ziekkorps een groot goed is voor de ge- prestigeslag worden tussen de

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2