wAAlwijkse en UnqstRAAtse couratu DRUNEN Sprang-Capelle Uit de Langstraat Last van Uw ogen OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING VOOR DE K.A.J.-DRUMBAND TER GELEGENHEID VAN HAAR 10-JARIG BESTAAN. w MAANDAG 31 OKTOBER 1960 oüc »,u. 83e JAARGANG No. 85 Voetbal. De ambtenaren van de secreta rie van Drunen hebben zaterdag middag een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tegen een elftal uit het personeel van de Prov. Accountantsdienst. De ontmoeting eindigde in een 42 overwinning voor de Drunense ambtenaren. Na afloop volgde een gezellig samenzijn van beide ploegen. Tafeltennis. De uitslagen van de zaterdag en zondag gespeelde competitie wedstrijden tafeltennis waren als volgt: Dames 2e klasse: TTVDCor du Buy 8—2. Heren 2e klasse: KAT—TTVD 2—8. Victoria 5TTVD 3 55. Door deze overwinning van de Drunense damesploeg blijft deze nog ongeslagen. Agenda. Dinsdag 1 november. ü.15 uur: ,,'t Zit in de lucht 8.30 uur „Madame Buttertly Woensdag 2 november geen film. Donderdag 3 november. Repetitie Cantabile. Elshout gouden bruiloft. Haarsteeg 'n Recept van uw oogarts en DE BRIL van VAN MAAREN U ziet dan weer uitstekend 111 BRILLEN SPECIALIST VAN MAAREN DEN BOSCH - TILBURG - BREDA Vlijmen Sprang-Capelle Sprang Capelle Hoe groot de plaats is, die de K.A.J .-drumband in de Waal wij kse gemeenschap inneemt, bleek overduidelijk ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van deze drumhand op de receptie, die zaterdgamiddag in De Ge croonde Leersse werd gehouden. Hartverwarend was de belang stelling, die werd getoond voor deze drumband, die niet alleen tot een der voornaamste korpsen in den lande is gaan behoren, doch die tevens in de 1U jaren van haar bestaan een begrip is geworden voor de Waal wij kse gemeenschap en daarin niet meer te missen zou zijn. Tijdens deze receptie kwamen zeer velen hun gelukwensen aanbieden .Namens het gemeentebestuur deed dat bij uitstedigheid van burgemeester J. Teijssen de wethouder, de edelachtb. heer F. Smolders, die mede namens de burgemeester de jubilerende drumband hartelijk feliciteerde en dank bracht voor het vele dat deze voor de Waal- wijkse gemeenschap heeft ge daan. Ook als voorzitter van de harmonie St. Crispijn, die de drumband een zeer op prijs ge stelde serenade bracht, feliciteer de de heer Smolders het korps, waarvan, zoals hij zeide, de ver diende lof genoegzaam bekend is. Speciaal belichtte de voorzitter van de harmonie de betekenis van de K.A.J'. drumband voor de harmonie St. Crispijn en spr. hoopte dat de prettige samenwer king van beide korpsen mag blij ven zoals zij thans is. De heer Smolders hoopte ten slotte, dat voor de K.A.J. drumband in de toekomst nog vele successen zul len zijn weggelegd, waaraan hij echter geen ogenblik twijfelde. De harmonie bracht hierna en kele marsen te gehore, w.o. de B.B. en C.F. mars van Ord Hume die door de drumband aan de harmonie St. Crispijn was ge schonken. Verder kwamen ter receptie o. a. de HoogEerw. Heer Deken Dr. B. v. d. Hurk, vergezeld van ka pelaan Lcmpens, pastoor v. d. Brekel met kapelaan Meeuwisse van de St. Cleinensparochie, in specteur-kapitein Hoog-Antink, vergezeld van adjudant Hellings. Het bestuur van de jeugddrum band Ons Genoegen bracht bij monde van de voorzitter de heer N. Vlaar, de gelukwensen van het jeugdkorps over en dankte de K.A.J. drumband voor dc grote steun die Ons Genoegen steeds heeft mogen ondervinden door de instructie, die diverse leden dc jeugdige drumband steeds belan geloos gaven. De heer Vlaai- hoopte dat deze goede verstand houding steeds bestendigd mag blijven en bood namens de jeugd drumband een geschenk onder couvert aan als een bijdrage voor het jachthoornfonds. Opa Wolfs, die met zijn echt genote gelukwensen kwam aan bieden, deed deze gelukwensen vergezeld gaan van de aanbieding van een prachtig tafelkleed ter dekking van de tafel in 't K.A.J.- gebouw. De echtgenoten en ver loofden der leden boden eveneens een geschenk onder couvert aan voor het jachthoornfonds. Dit deed ook 'het bestuur van de K.A.B., die bij monde van voor zitter v. Mosselveld gelukwensen aanbood. De heer v. Iersel bood eveneens naast felicitaties van de Muziekhandel Crescendo een ge schenk onder couvert aan. Verder waren ter receptie wet houder v. Heeswijk„ die zijn per soonlijke gelukwensen aanbood, de eerw. broeder Romualdus, be sturen van Trouw aan Oranje, K.A.V., D.V.S.V., St. Willibror- dus, Ons Huis, de gymnastiek verenigingen Kracht en Vlugheid Kunst en Kracht en O.W.S., de harmonie St. Jan en Waalwijks Belang, vertegenwoordigd door de voorzitter de heer Jud. Tim mermans en de secretaris de heer Antoon Tielen. Een ge schenk onder couvert onder streepte de gelukwensen van de voorzitter van Waalwijks Belang. Dergelijke geschenken waren ook door diverse vertegenwoor digers van verenigingen aange boden, alsmede door een particu lier, die evenwel onbekend wens te te blijven. Ook de voorzitter van het feestcomité, de heer L. Burmanje, feliciteerde namens dit feestcomité het korps en bood naast een prachtig ingelijste foto van de jubilerende drumband een bedrag aan ter dekking mede van de gemaakte onkosten. Hierna was het woord aan het bestuurs lid de heer Jan Elshout, die na mens bestuur en leden hartelijk dank bracht aan de instructeur en oprichter van de K.A.J. drum band de heer G. Burnumje, voor 't ontzaglijk vele dat deze geheel belangeloos in die tien jaren voor de drumband heeft gedaan. Als blijk van grote dankbaarheid en waardering bood hij de instruc teur een prachtig rijwiel aan, ter wijl diens echtgenote bloemen werden aangeboden. De heer Bur manje dankte bewogen voor dit schitterende geschenk en voor de aardige attentie, bewezen aan zijn echtgenote, en gaf de verzekering steeds zijn beste krachten aan de K.A.J. drumband te zullen blij ven geven. De voorzitter van de jubile rende drumband, de heer Theo Burmanje, had steeds een harte lijk dankwoord uitgebracht voor de vele blijken van belangstelling en de waardevolle cadeaus in de vorm van couverts, waardoor het mogelijk zal worden de drum band van jachthoorns te voor zien. Speciaal had spreker het ge meentebestuur dank gebracht voor de aan de K.A.J. drumband in de beginperiode verstrekte le ning voor aanschaffing van in strumenten en uniformen. Kort om allen die op enigerlei wijze van hun belangstelling hadden, doen blijken, bracht de voorzit ter namens de K.A.J. drumband hartelijk dank. Bloemstukken waren binnen gekomen o.a. van harmonie Sint Jan, Zangver. Amphion, DVSV, directie Lips N.V. Drunen, Dc Gecroonde Leersse, Kracht en Vlugheid, Kunst en Kracht, r.k. EHBO, voetbalver. Baardwijk, welpen en verkenners Sint Clc- mensploeg, Baardwijks Toneel e. a. Ook de staf van de Andreas Zijlmansgroep kwam gelukwen sen aanbieden, evenals vele par ticulieren, vrienden en bewonde raars van de K.A.J. drumband, die deze gelukwensen zeer op prijs stelde. Zaterdagavond werd een zeer druk bezochte cabaretavond ge geven in De Gecroonde Leersse, die op uitstekende wijze werd verzorgd door „Hij en van 't Zelf de", de Ilianta's en de zanger Jos Remie, die allen een uitbundig verdiend succes oogstten en een waardig slot vormden van deze zeer geslaagde eerste dag van liet tweede lustrum van de K.A.J. drumband. ZONDAG Zondagmorgen werd in het ka der van het 10-jarig bestaan in de parochiekerk van St. Clemens om 9.30 uur een plechtige gezongen H. Mis van dankbaarheid opge dragen, die door alle leden van de K.A.J. drumband, waarvan ve le vergezeld waren door hun da mes, werd bijgewoond. Na deze H. Mis verenigden zich allen aan een welvoorziene koffietafel in 't K.A.J.-gehouw, waarna een feest- vergadering werd gehouden, in welke vergadering een overzicht werd gegeven van het wel en wee van de K.A.J. drumband geduren de de afgelopen 10 jaren. Zondagavond had een herha ling plaats van het cabaretpro- granuna van zaterdagavond en wederom oogstten de medewer kenden een verdiend succes. Aan het einde bracht de voor zitter van de K.A.J. drumband dank aan allen, die aan 't slagen van deze feestavonden hebben medegewerkt, doch tevens aan dc zeer velen, die de viering van het tweede lustrum van de K.A.J. drumband tot een gebeurtenis van allure hebben gemaakt, die bestuur en leden hebben gesti muleerd om op de ingeslagen weg voort te gaan en te trachten de K.A.J. drumband nog hoger op te voeren. Met deze wens ver enigen wij ons gaarne. Laatste berichten IN PERZIË EEN KROONPRINS GEBOREN. Farah Dibah schonk hedenmorgen om half tien het leven aan een kroon prins. Op een vijftal plaatsen zijn vliegtuigrampen voorgekomen in Amerika, Oostenrijk, Zuid- Amerika en Nairobi. In Toledo (Ohio) waren het een voetbal elftal en officials die omkwa men; in Nairobi kwamen 79 per sonen om het leven. De tcho vAn het Zuióen UitgcTer Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adrea „Echo' TAFELTENNIS Voor de competitie van de N.T.T.B. speelde het eerste herenteam van Smas hers tegen Never Despair 2 's-Bosch. De overwinning bleef in Elshout. Uitslag 8 -• Het tweede team trok naar Shooting Stars te Nieuwkuijk en behaalde een 6-4 over winning. Het derde team speelde op eigen tafel tegen Victoria '51 3 uit Haarsteeen en bracht het tot een gelijk spel. Het dames team ging op bezoek bij RKC 2 in Waal wijk en wist te winnen met 7 - 3. Al met al een mooi resultaat. Het programma der feestelijkheden voor het gouden huwelijksfeest van het bruids paar H. van Mook-van Bers, dat woensdag 9 nov. gevierd zal worden is door het co mité op de algemene vergadering definitie» vastgesteld. Maandag zal er begonnen wor den met het aanbrengen van een passenc.e versiering aan de woning van het gouden paar. Dinsdagavond versiering van de buurtschap. Woensdag 6.30 uur reveille. Daarna het aanbrengen van de rozen. Om 9 uur verzamelen zich alle buurt genoten om het gouden paar naar de kerk te brengen, alwaar om 9.30 uur een plech tige H. Mis zal worden opgedragen. Na de H. Mis declamatie door een buurtmeisje, aanbieden van bloemen en een rondrit deer de versierde buurt. Van 2.30 tot 3.30 re ceptie op het adres van de dag: café G. v. Oyen. Om 7 uur treden de buurtbewoners weer aan en zal de buurtharmonie met het feestcomité het paar met familie naar hun woning begeleiden, alwaar door de voorzit ter van het comité de heer J. Jozen, hot cadeau zal worden aangeboden, het buurt- koortje en de buurtharmonie enkele num mers ten gehore zullen brengen en de ker kelijke fanfare en de gemengde zangvereni ging hun serenade zullen brengen. Al met al zal het voor het gouden paar en familie een dag worden die nog lang heugen zal. Hoogste serie NAO: L. de Jong 44 car.; Poedelvrees: B. v. d. Meijden 25 car. MAANDVERGADERING ROZENJACHT. Zondag 6 nov. maandvergadering van 't Kruisbooggczelschap Rozenjacht, gevestigd in café J. Gevers. Belangrijke agenda. Be spreking binnenconcours en wat verder ter tafel komt. JAARVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 5 nov. jaarvergadering van de Postduivenvereniging De Zwaluw in café Ant. Klerks-Boom. Zeer belangrijke agenda. Opening voorzitter; Jaarverslag secretaris; Jaarverslag penningmeester Vliegkas; Jaar verslag penningmeester; Stemmen nieuwe leden; Ingekomen stukken; Uitreiken for mulieren tentoonstelling; Ringen 1961; Me dedelingen over 45-jarig bestaan; Bestuurs verkiezing, Rondvraag en Sluiting. KAMPIOENSCHAPPEN BCC DEN BOSCH EN OMSTREKEN. Enkele leden van de P.V. De Zwaluw waren bij de kampioenen van de grote BCC en omstreken. Vitesse en Midfond 2e kam pioen P. Vermeulen; 4 aangewezen duiven Vitesse Midfond: 1 C. Diepstraten; 4 C. v. Heivoort; 6 B. v. Esdonk; 9 P. Vermeulen; 4 eerst geconstateerde: 4 C. Diepstraten, 5 C. v. Heivoort, 7 P. Vermeulen, 8 W. van Vugt; jonge duiven 4 aangewezen: 2e kam pioen L. Meesters; 4 eerst geconstateerden: 11 L. Meesters. Generaal: 2 C. Diepstraten, 3 C. van Heivoort. BILJARTEN Programma van deze week distr. 's-Bosch. KI. C libre: Tivoli-NAO; Poedelvrees- OBK; Libre klasse D I: Des 2-OBK 3; OBK 2 - Valkenhof 2; Libre klasse C: Luk Raak 3 - NAO 2. OPBRENGST COLLECTE MISSIE. VOOR DE Zondag 23 oktober werd te Vlijmen in alle H. Missen gecollecteerd voor de Mis sie. De opbrengst bedroeg f 821.33. Een mooi bedrag. AFSCHEID MEJ. KOLMANS. In de ontvangsthal van de nieuwe R.K. Jongens- en Meisjesschool hebben vrijdag avond oud-leerlingen en ouders van de hui dige leerlingen op de meest hartelijke wijze afscheid genomen van mej. Kolmans, die na 35 jaren onafgebroken alhier als onderwij zeres werkzaam te zijn geweest, wegens haar benoeming aan de R.K. Meisjesschool te Drunen, per 1 november a.s. het onderwijs alhier gaat verlaten. In de loop van de dag hadden de leerlingen reeds afscheid van hun zeer geziene onderwijzeres genomen en het was het Oudercomité, dat deze afscheids avond in de nieuwe school had belegd, om ook de oud-leerlingen de gelegenheid te bieden mej. Kolmans dank te brengen voor het genoten onderwijs. Aanwezig waren naast vele ouders en oud-leerlingen, de Herder van de parochie, pastoor Serrarens, hoofdonderwijzer v. d. Plas en de overige leerkrachten; blijk van medeleven gaf ook nog mevr. van Erp-van Vorst, die verschillende jaren eveneens als onderwijzeres alhier werkzaam is geweest. Als voorzitter van het schoolbestuur nam pastoor Serrarens het woord, om zijn volle tevredenheid te betuigen over de wijze waarop mej. Kolmans de jeugd heeft onder wezen, vooral op godsdienstig gebied. Spr. Vughter.tr. 25 Markt 32 Nwe. Glnnekenstr. 23 bracht en zij nodigde allen uit dit te komen bezichtigen. Hierna werd aan eenieder de gelegen heid geboden persoonlijk afscheid van mej. Kolmans te nemen, waarvan vanzelfspre kend druk gebruik werd gemaakt. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel de het le viertal van DES in de afgelopen week een uitwedstrijd tegen 't Centrum I te 's-Bosch en wist verdienstelijk 4-4 gelijk te spelen. Omdat de gedetailleerde uitslag on9 hiervan niet bekend is, kan die niet worden weergegeven. Het 2e viertal van DES speelde eveneens uit en wel tegen DES 3 te 's-Bosch en de uitslag daarvan was als volgt: DVS 3 DES 3 J. v. Heusden (65)-W. v. Bokhoven (65) 42-65 P. Verhoeven (75) - A. v. Bladel (80) 75-75 P. Oremans (80) - A. de Groot (80) 40 - 85 L. Zeggering (70) - F. v. Liempde (70) 70-65 Eindstand 4-4 gelijk. BILJART- EN BARAKCONCOURS Het biljart- en barakconcours dat door het Kruisbooggezelschap 't Rozenknopje, gevestigd in café A. Peijnenborg-Boom wordt georganiseerd, heeft over belangstel ling niet te klagen. Zelfs buitenlandse deel nemers namen reeds deel en het bestuur heeft reeds toezegging ontvangen van een biljartclub uit België tot deelname aan het Biljart- en Barakconcours. De dagprijzen van zaterdag en zondag waren voor v. Velt- hoven en J. v. Asseldonk. BILJARTEN NAO. De Biljartvereniging NAO speelde een thuiswedstrijd voor het district Den Bosch tegen Poedelaars, eveneens uit Vlijmen. Uit slag 4-4. NAO - Poedelvrees L. de Jong (110)-P. v. Engelen (120) 110- 69 J. de Gouw (90)-A. v. Asperen (120) J 61-120 R. de Laat (90)-B. v. d. Meijden (90) 64- 90 H. de Gouw (80)-Th. Herman (80) 80- 72 schetste de grote verdiensten van de schei dende onderwijzeres en bracht haar hier voor hartelijk dank. Verder sprak pastoor Serrarens de hoop uit dat zij in Drunen nog een gelukkige toekomst tegemoet mocht gaan. Namens oud-leerlingen en ouders van de huidige leerlingen sprak hierna de voorzit ster van het oudercomité, mevr. van Beur den-van Veluw, woorden van dank en waar dering tot de scheidende onderwijzeres en hoopte eveneens dat zij in Drunen nog een prettige werkkring tegemoet zou gaan, zulks tot heil van de Drunense schooljeugd. Als blijk van waardering overhandigde de voorzitster mej. Kolmans een geschenk on der couvert. Ook de hoofdonderwijzer de heer v. d. Plas, bracht in welgekozen woor den dank aan mej. Kolmans en wenste haar in Drunen veel succes. Mej. Kolmans was zeer onder de indruk; zij dankte voor de waarderende woorden tot haar gericht en sprak een algemeen dank woord voor de prettige samenwerking in de 35 jaren van haar leven in Haarsteeg door gebracht. Zij dankte voor het bedrag, waar voor zij in haar nieuwe huis een passend cadeau zal aanschaffen, hetwelk zal herin neren aan de tijd in Haarsteeg doorge- GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 4 november 1960 des n.m. te 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling vergoeding, als bedoeld in art. 126 der Kleuteronderwijswet, t.b.v. de Stichting Protestants Christelijke Kleu terscholen te v.m. Sprang over de jaren 1956 t.m. 1960. 5. Vaststelling der vergoeding ex arti kel 101 bis der Lagcr-Onderwijswet 1920 over 1959 t.b.v. de bijzondere school voor g.l.o. te Capelle en t.b.v. de bijzondere school voor u.l.o. 6. Vaststelling der vergoeding ex arti kel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 en van de bedragen der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven van de bij zondere school voor u.l.o. over 1959. 7. Voorstel tot wijziging van de subsi dieregeling inzake het Middenstands-Borg stellingsfonds voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena te Waalwijk. 8. Voorstel tot het verpachten van lan derijen. 9. Voorstel tot vaststelling van een al gemeen besluit tot het aangaan van kas geldleningen voor het le kwartaal 1961. 10. Voorstel tot vaststelling van het ma ximum van de gedurende het jaar 1961 in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten op te nemen gelden. 11. Voorstel tot plaatsing van overtol lige kasmiddelen in deposito bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 12. Voorstel tot het verbeteren van een gedeelte van de Heistraat, gelegen ti^-sen de Burg. Vermeulenstraat en de Nieuwe- vaart. 13. Beëdiging waarnemend gemeente secretaris. 14. Voorstel tot verkoop van bouwter rein t.b.v. woningbouw. 15. Voorstel tot verkoop van industrie terrein. 16. Wijziging gemeente-begroting dienst 1960. 17. Mededelingen. 18. Rondvraag. 19. Sluiting. DERDE WINTERSERIETOCHT. A.s. zaterdagmiddag wordt de derde win- terserie-wandeltocht gehouden, welke geor ganiseerd worden door de wandelsportver eniging „Er op uit". Zoals bekend worden er 12 tochten ge houden, waarvan er tien volbracht moeten worden, om in aanmerking te komen voor een herinnering. Diegenen, die tot op heden dus nog niet hebben deelgenomen aan de vorige beide tochten, hebben alsnog een kans om de tien tochten te volbrengen. De afstand van het 25 km parcours is de éne keer iets groter dan de andere keer. Er zijn n.l. een aantal parcoursen uitge stippeld en gestencild, en al naar gelang de weersgesteldheid wordt 's zaterdagsmiddags pas een parcours gekozen. Evenals de vorige keren wordt er om 2 uur gestart bij café H. v. Veen. DANKSTOND In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. woensdag 2 november des avonds half 8 dankuur voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. P. J. Bos. In de Geref. Kerk hoopt woensdagavond 8 uur in een dankuur voor gewas en arbeid voor te gaan Ds. W. B. v. d. Meulen. BAZAR DAMESKRANS. In tegenwoordigheid van een groot aan tal belangstellenden had j.l. vrijdagmiddag in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de opening plaats van de door de Ned. Herv. Dameskrans en Meisjesvereniging georga niseerde bazar ten bate van de Ned. Herv. Kerk. De opening geschiedde door de Wel- eerw. heer Ds. P. J. Bos, die het initiatief van de dameö tot het organiseren van deze bazar prees en de hoop uitsprak dat een flinke opbrengst het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk ten goede mag komen. Na de opening werd door de dames- standhoudsters direct een aanvang gemaakt met de verkoop; een ongekend ruime col lectie artikelen die door de dames werden vervaardigd, alsmede een groot aantal nut tige handwerken, enz. werd aangeboden en voor eenieder was er wel iets te vinden, zo dat het al spoedig een gezellige drukte werd. Ook de vele attracties maakten goe de zaken en vooral 's avonds was de be langstelling groot en konden de dames te vreden zijn met de reeds behaalde resulta ten. Zaterdagmiddag was het een speciale mid dag voor de jeugd, die zich uitstekend met de verschillende attracties wist te vermaken, 's Avonds was de drukte overstelpend. Het rad van avontuur draaide er lustig op los en vele gelukkigen gingen met aardige prij zen, in de vorm van kledingstukken, taar ten, krentenbrood, tulband enz. huiswaarts. We twijfelen er niet aan of de bazar zal zeker aan het doel beantwoord hebben, zo dat een flink bedrag voor het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk zal kunnen worden overgedragen, waarvoor de dames in het bijzonder een woord van dank toekomt. 25-JARIG BESTAAN NED. HERV. MANNENVERENIGING In verband met 25-jarig bestaan van de Ned. Herv. Mannenvereniging „Troffel en Zwaard" zal op maandag 7 november a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond een her denkingsbijeenkomst gehouden worden. SPREEKBEURT Door de Kring N.-Noord-Brabant van de Ned. Herv. Bond <van Mannenverenigingen op Geref. Grondslag zal op woensdag 9 november a.s. een streekvergadering wor den gehouden in het Ned. Herv. Kerkge bouw te Sprang. Als spreker hoopt op te treden Ds. H. Harkema van Zeist, met het onderwerp „Verzoening". OUD-PLAATSGENOOT TOT WAARN. BURGEMEESTER BENOEMD. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Nieuwenhuizen Mzn., thans hoofdcommies ter secretarie der gemeente Sommelsdijk, is met ingang van 1 november a.s. benoemd tot waarnemend burgemeester van Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. De heer Nieuwenhuizen is op I juni 1917 te Sprang geboren. Hij is in het bezit van het einddiploma 5-jarige H.B.S. en van de diploma's gemeente-administratie en -finan ciën. Van 1940 - 1943 was hij werkzaam ter secretarie van Eethen, van 1944 tot 1945 was hij secretaris-ontvanger van 's-Graven- moer en in 1946 was hij werkzaam ter se cretarie van Wijk en Aalburg. De heer Nieuwenhuizen is reserve-kapi tein bij de infanterie. Op 16 november '54 werd hij benoemd tot hoofdcommies ter se cretarie van Sommelsdijk, tevens plaatsver vangend gemeente-secretaris en behalve de ze functies was hij tot heden administrateur van de Sommelsdijkse woningbouwvereni ging en van de B.B. op Goeree-Overflak- kee. Ook is hij enige tijd administrateur ge weest van de Sociale werkplaats „Binnen hof". De benoemde is lid van de A. R. Partij en behoort tot de Ned. Herv. Kerk. P.V. NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging Nooit Gedacht gevestigd bij de heer C. van 1 ilborg aan de Hogevaart, zal op dinsdag a.s. haar eerste ledenvergadering houden. Agenda 1 Bespreking over een keur meester; 2 Bespreking feest 12V^-jarig be staan van de vereniging; 3 Uitreiken van de nieuwe hokcordinaten. M.A.C. MARIJKE-RIT. De motorclub Marijke uit Sprang-Capelle gaat op 4 november a.s. weer haar grote najaarsrit verrijden. Gezien het succes van de voorgaande ritten belooft het deze maal weer een uitzonderlijk mooie rit te worden, daar er gereden wordt volgens een heel een voudig reglement, waaraan een ieder die nog nimmer een rit gereden heeft met suc ces kan meerijden. Deze rit is een oriënte- ringsrit, wat inhoudt, geen eigengemaakte bordjes, maar zoiets als 2e weg links, 2e weg rechts enz. De lengte van de rit zal ongeveer 50 km bedragen en geheel Sprang- Capelle doorkruisen, waarbij de deelnemers met een gemiddelde van 30 km moeten rij den. De prijzentafel is deze maal heel goed gevuld, dank zij de medewerking van di verse leden en personen die M.A.C. Marijke een goed hart toedragen. De hoofdprijs be staat ditmaal uit de Marijke wisselbeker en een suède jasje naar keuze en maat ter waarde van f 135.-, geschonken door de fa. Schapendonk te Waalwijk. Verder een electr. platenspeler, div. paren schoenen enz. Het startgeld bedraagt f 5.50 voor auto's en motoren. Leden f 3.50. De start vindt plaats bij café De Witte Brug, Nieuwevaart 36, Capelle, tussen 20.30 en 21.30 uur. Het reglement is aan de start verkrijg baar of door voor-inschrijving bij A. K. van Oversteeg, Raadhuisstraat 104, Sprang-Ca pelle, tel. 04167-2059. Wij verwachten dus vrijdagavond weer een gezellige drukte bij het clubhuis van Marijke en door heel Sprang-Capelle zullen auto's en motoren weer proberen om de juiste weg te volgen en de diverse controles in de goede volgorde aan te doen.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1