FEUILLETON Gemeenteraad Sprang-Capelle filés Mi dej^ Je> SLACHTHUISRECHTEN VERLAAGD TOT IICT. (RUNDEREN1 EN 12 CT (VARKENS) WAAKHONDEN WORDEN F.12.50 JUURDER (F 5.-) 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 NOV. 1960 2 De Waalwykse gemeenteraad heeft zich in z(jn vergadering van vrijdagavond uitvoerig met de dierenwereld bezig gehouden en deze belangstelling gold zowel de levende viervoeters als die welke door menselijke ingreep met de palm van het martelaar schap in de poot de dierenhemel zyn binnen gegaan. Het was een dierlijk gedoe, dat vanaf de tribune niet werd aanhoord door waak- en plezierhonden, (zoals de heer Brouwer de bees ten noemde) enerzijds en onverschillige koeien en norse var kens en argeloze kalveren anderzijds, maar door charmante en zeer aandachtige leerlingen van de meisjes-uloschool „Maria Koningin", die onder leiding van leraar van de Griendt het de bat op het scherp van de snede van het slachthuismes volgden. Het werd tenslotte een eerlijke puntenverdeling tussen b. en w. en de raad, want de vroede vaderen bogen voor de argumen ten van het college van b. en w. met betrekking tot verhoging van de hondenbelasting, maar behaalden daarnaast een door de heer v. d. Hoven spitsvondig bevochten succesje inzake de ver laging van de slachthuistarieven. SPORTPARK „ELZENHOVEN" BINNEN HALF JAAR GEREED Zoals men in het pre-advies heeft kunnen lezen, gaat de hef fing van de hondenbelasting in de gemeente Waalwijk met moei lijkheden gepaard. Van de ca. 800 in de gemeente aanwezige hon den staan er maar liefst 7(50 als waakhond genoteerd; niet omdat ze alle in werkelijkheid dit hond se beroep uitoefenen, maar om dat dit de eigenaren aanmerke lijk in de belasting scheelt. Het was tot nu toe namelijk zo dat voor een waakhond 2.50 en voor een andere hond 10.per jaar betaald moest worden. Oin de verminderde opbrengst ten ge volge van een groot aantal onge twijfeld foutieve opgaven enigs zins te herstellen, hebben b. en w. gemeend de heffing voor een waakhond van 2.50 te moeten brengen op 5.waarmee de opbrengst van de hondenbelas ting dan weer gelijk zou komen met het bedrag van enkele jaren geleden met eenzelfde aantal honden. De heer Meijs had geen bezwaar legen de verhoging, maar infor meerde wel naar de mogelijkheid om t.a.v. de goedwillenden een reductie toe te passen. De heer v. Seters vond het maar een verve lende geschiedenis en was van mening dat de voorgestelde ver hoging tot 5.de toename van het aantal waakhonden wel niet zal tegengaan. Hij verlangde een zo goed mogelijke controle en vroeg of er geen strafsancties mogelijk waren t.a.v. foutieve op gaven. De heer Brouwer voelde veel voor de invoering van pen ningen, een aluminium penning voor de waakhonden en een ko peren penning voor wat hij noemde „plezierhonden". In zijn antwoord wees de voorzitter er op dat de heffing van de honden belasting door veel eigenaars van honden gefrustreerd wordt. Con trole is echter zeer moeilijk en wanneer men mêt penningen gaat werken, bovendien ook nog kostbaar, aldus de voorzitter, die deze verhoging de meest eenvou dige weg noemde. Rcductiemoge- lijkheden opent de wet helaas niet. De raad was het daar wel mee eens en keurde het voorstel goed. Slachthuisrechten Wat moeilijker lag de zaak bij het voorstel tot verlaging van de slachthuisrechten. Het aanvanke lijk door b. en w. gedane voorstel was inmiddels al weer door een tweede achterhaald. Was in het eerste sprake van een verlaging tot 11 et. per kg. voor een rund, 14 ct. voor een carken, 10 cent voor afvoervlees van een rund en 9 ct. voor afvoervlees van een varken, in het weede voorstel was het tarief t.a.v. een varken verlaagd tot 13 ct., dit gebaseerd op het werkelijk aantal verrichte slachtingen in 1960. De raad liep niet met dit voor stel weg en aan de hand van cij fers toonde de heer v. d. Hoven aan dat het varkenstarief van 13 ct. best verlaagd kon worden tot 12 ct. omdat er blijkens het twee de voorstel een meer-opbrengst van 2391.aan rechten was, vergeleken bij het eerste voorstel. De voorzitter stelde daar wel te genover dat een vermindering van 1 ct. t.a.v. de varkens een verliespost zou betekenen van 3.060.maar de heer v. d. Ho ven pareerde direct met er op te wijzen dat 't tweede voorstel ook een ineer-ophrengst van 2700. aan keurlonen aanwees, zodat er z.i. alle reden was om het tarief l.a.v. de varkens te verlagen tot 12 ct. en de reduktie van afvoer- varkensvlees tot 2 cent. De voor zitter gaf toe dat de argumentatie van de heer v. d. Hoven hout sneed, al had wethouder Smol ders dan wel opgemerkt dat in de begroting voor 1961 nog niet was opgenomen een aanslag in de ri oolbelasting van 2880.-, en ging akkoord met de door de heer v. d. Hoven voorgestelde wijziging. Voordien had de voorz. uiteen gezet dat b. en w. alles hebben ge daan om deze zaak een voor be langhebbenden zo gunstig moge lijke oplossing te geven. B. en w. hebben alle begrip voor de ande re kant van de zaak en het is dan ook geen kwestie van willen of niet willen. Er was hij een onder houd, dat donderdagavond met de georganiseerde middenstand waarvan ook de slagers deel uitmaken door belanghebben den wel een berekening overge legd, maar hieraan zo toonde de voorzitter aan scholen twee foutieve berekeningen. I)e heer Meijs was er van over tuigd dat b. en w. inderdaad alles in het werk hebben gesteld om een betere oplossing te vinden, maar daarmee is niet bereikt wat de bedoeling was. Hij was van mening dat er bij de instelling van een eenheidstarief van 11 ct. een betere sfeer geschapen zou zijn. De heer Meijs vreesde dat er nu slagers zullen zijn die op een andere wijze zullen gaan slach ten, want het verschil niet de randgemeenten in slachtrechten is toch wel opvallend groot. Deze gang van zaken zou dan wel eens kunnen leiden tot een achteruit gang m.b.t. de exploitatie van het slachthuis. De heer Meijs had al le waardering voor de suggestie van de voorzitter om deze aange legenheid nog eens te bezien bij de behandeling van de begroting 1961. Om die reden wilde hij zijn stem aan het voorstel niet ont houden, om daarmee b. en w. in de gelegenheid te stellen om zo spoedig mogelijk met een gunsti ger voorstel te komen. De heer Eibers schaarde zich achter de mening van de heer Meijs, even als de heer Kemperman. De heer v. Seters noemde deze gehele re geling een onrechtvaardige ge schiedenis. „Die stok achter de deur van „denk er om, bij een niet sluitende begroting geen uit kering uit het gemeentefonds" gaat me onderhand vervelen", al- HET CAMERA MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 23). Soper lachte een blaf uit. De minste reactie van de gelaatsspie ren! Christenzielen, wat een ge heide nonsens!" Er werd niet meer gesproken. Henderson stuurde de „Arabella" de jachthaven in en meerde haar. Toen gingen ze op stap naar de studio. De eigenaar was er aan vankelijk niet voor te vinden, zo grote spoed achter een onbedui dend karweitje te zetten, maar geld en goede woorden deden hem ten slotte zwichten. De film kon over vijf uur worden ge haald. „Vijf uur!" mopperde Melcho- or. „Als je maar niet denkt dat ik voor jouw pleizier zolang in die smoorhitte door Glasgow sjouw." „We gaan naar mijn club, ze is niet ver hier vandaan", besliste Lawrence. „Je kunt er eenvoudig en goed eten. Met al die romp slomp zijn we natuurlijk te laat terug voor het diner." In de club zetten zij de partij skat voort, die 's morgens zo sen sationeel was onderbroken. Er werd geen woord gesproken over Archibald, noch over Jerome. Melchior, Lawrence en Soper gingen na een poosje geheel in 't spel op. Henderson had zijn aan dacht niet bij de kaarten, en hij speelde slechter dan ooit. Voort durend waren zijn gedachten bij het drietal. Hij verbaasde zich over hun koelbloedigheid één van hen was een moordenaar, en toch speelden alle drie alsof er 'n bestaan voor hen van afhing. Toen het tot afrekenen kwam, bleek Henderson een niet onbe langrijk bedrag te hebben verlo ren. Hij had het dubbele willen betalen, zo het hem één stap na der tot de oplossing van het mys terie had gebracht. Ze gebruikten een eenvoudig maal en wandelden naar de stu dio. Zoveel vertrouwen hadden ze blijkbaar nog wel in Hender son, dat zij hem ditmaal de bood schap alleen lieten doen en het kwam de advocaat zeer gelegen. Toen hij zich weer bij hen voeg de, klopte hij op een zijzak van zijn regenjas. dus de heer v. Seters, die het on billijk noemde dat de slagers de lasten van de exploitatie van het slachthuis moeten dragen. „Dan moet er maar naar andere mid delen worden gezocht om de be groting sluitend te maken", aldus spreker. Ook de heer Dercksen was van mening dat er niet alleen gezien moest worden naar een verhoging van de inkomsten, maar ook eens naar verminde ring van de lasten. De heer Pul lens was van mening dat het niet aanging dat 20 slagers de totale lasten van het slachthuis moes ten dragen en vond dat er ook moest worden gezocht naar mid delen om te bezuinigen. Ook hij verklaarde zich voorstander van een eenheidstarief van 11 cent. De heer Meijs mocht zich dan bij het voorstel van b. en w. neer leggen, de heer v. d. Hoven deed' dat niet en toonde, zoals hierbo ven reeds is gezegd, aan de hand van cijfers aan dat het tarief nog zeer wel voor verlaging vatbaar was. De heer van Seters onder streepte de kundige behandeling van het voorstel door de heer v. d. Hoven met op te merken, dat b. en w. nu maar „eens flink moesten zijn en het voorstel van de heer v. d. Hoven overnemen". De heer v. d. Hoven zag zijn moeiten tenslotte beloond, toen de voorzitter verklaarde met het voorstel van de heer v. d. Hoven te kunnen meegaan. Hij ging zelfs nog verder, want bij een re capitulatie van dit voorstel ver laagde hij ook het tarief voor kalveren en nuchtere kalveren van 13 op 12 ct. Of dit de bedoe ling was weten we niet! Terzake van de aanleg van het sportpark „Elzenhoven" als vrij werk voteerde de raad een aan vullend krediet van 31.000. De totale kosten zijn namelijk ge raamd op 156.000.en reeds eerder was een krediet van 125.000.beschikbaar gesteld. Men hoopt zeer spoedig inet de uitvoering te kunnen beginnen, waarna het geheel binnen zes maanden gereed zal zijn. De heer v. d. Hoven sprak de hoop uit dat de realisering inderdaad binnen een half jaar zal kunnen geschie den. De kostenverdeling: 40 ten laste van de verenigingen en 60 ten laste van de scholen vond de heer v. d. Hoven voor de scholen wel wat aan de hoge kant. De voorzitter antwoordde hierop dat het dr. Mollercollege en ook andere scholen van het sportpark gebruik zullen maken en dat de huurovereenkomsten via wettelijke regeling goede en ruime perspectieven bieden. De heer v. d. Hoven wees er verder op dat de uitvoering volgens het onderhavige voorstel 71.ÜU0. goedkoper is dan het reeds eer der gedane voorstel m.b.t. uitvoe ring in d.a.c.w.-verband. Hij hoopte niet dat dit ten koste zou gaan van de accomodatie en de kwaliteit van he werk. De voor zitter wees er op dat deze minde re uitgaven het gevolg zijn van ,cen gemechaniseerde en meer ra tionele uitvoering en het wegval len van de kosten voor de Ncd. Heide Mij., waarop de heer v. d. Hoven antwoordde dat het dan aanbeveling verdient om derge lijke werken in de toekomst alle maal in eigen beheer uit te voe ren. Overige punten I)e overige agendapunten gin gen alle in sneltreinvaart onder de hamer door. Goedgekeurd werd het voorstel tot onderhand se aanbesteding van de bouw van de schutsluis met bijkomende werken. Uitsluitend erkende sluisbouwers zullen hiertoe wor den uitgenodigd. Verder een wij ziging van het garantiehesluit t. a.v. geldleningen van de Deken v. Rielstichting t.b.v. de bouw van een nieuw streekziekenhuis; het voorstel tot verplaatsing van de noodschool op het terrein van de Michael-ulo-school ten westen van de Guido Gezellestraat, met welke verplaatsing 8.80Ü.zal zijn gemoeid; het voorstel tot de toekenning van een extra subsi die van /50.over I960 aan de harmonie St. Crispijn; een voor stel tot ruiling van grond met de diaconie van de Herv. Gemeente van Besoijen, waarmee de ge meente de beschikking krijgt over een speelterrein ten westen van de van Berckenrodelaan; een voorstel tot aankoop van indus trieterrein ten westen van de ha ven voor de bouw van een indus triehal t.b.v. de N.V. Stahl Che mische Industrieën; voorstellen tot verkoop van grond aan G. C. M. van Heesbeen, F. G. J. Cou- wenbergh. mevrouw Maiburg- Steinwachs en aan W. Hordijk, alsmede een voorstel tot verkoop aan W. B. J. van Mossel en H. W. M. Teurlings van de door hen be woonde gemeentewoning, en tot aankoop van grond van A. J. van Hulten (ten oosten van de Burg. Smeelelaan) en van P. M. Ivlerkx (ten zuiden van de Elzenweg). Verder besloot de raad tot uit gifte van een industriehal aan de Ned. Stalen Verenindustrie van Gent Co. N.V. Ten slotte be sloot de raad tot het aangaan van een kredietovereenkomst van 3800.met een technisch amb tenaar v. d. gemeentelijke licht en waterbedrijven t.b.v. de aan schaffing van een auto voor dienstgebruik. Aan het slot van deze vergade ring deelde de voorzitter mede dat in de volgende vergadering het uitbreidingsplan Laageinde aan de orde zal komen. voor het bont de -tfeAtb zaak alleen 's Hertogenbosch markt 25 tel. 34643 ,,'t Is voor elkaar." In de verte rommelde de don der, maar er viel nog geen regen uit de egaal gesloten lucht. Alles wees er echter op, dat de bui in aantocht was. Gedurende de rit naar de jachthaven begon 't ste vig te waaien. De „Arabella" schommelde heen en weer; op 't water scheen het eensklaps nacht geworden. De bui kwam uit het noordoosten. Henderson keek naar 't zwerk. „Opgeschoten!" spoorde hij aan. „Met een beetje geluk halen we het!" Het was ongeveer vijf en twin tig mijl naar het Jarvice-Eiland. Rijzend en dalend begon de „Ara bella" de reis. Ze liep uitstekend; Henderson had menig tochtje met het jacht achter de rug en kon desnoods met de ogen dicht zijn koers bepalen. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn besloot hij de voorlichten op te steken. Hij draaide de schakelaar om. Tot zijn verbazing weigerden de lampen. Er bestond slechts één verklaring; iemand was aan 't knoeien geweest. Henderson had zijn regenjas in de stuurhut opgehangen. De doos met de film zat in de rechter zij zak; hij zag hem er van uitpui len. De vraag, welke de advocaat bezig hield, was, of enig resul taat met het experiment werd be reikt. Erg zeker voelde hij zich niet. Hij had met een misdadiger te doen die elke zet wèloverwoog en zich niet licht bloot zou geven. Als bewijsmateriaal had zo'n film geen waarde, doch daar was het ook niet om begonnen. Ze moest er toe leiden, dat de dader werd overrompeld, de zelfcontrole hem even begaf. Dan zou de rest waar schijnlijk wel volgen. Achter zich hoorde hij Soper's luidruchtige stem. „Wat doen we met de moordenaar, als Hender son heeft uitgekiend, wie het is? Hem naar 't gevang sleuren?" Melchior antwoordde sarcas tisch: „Het wordt de sensatie van het jaar. De „Glasgow Daily" zal zich er op werpen als de honge rige hond op een kluif. We moe ten een nauwkeurige levensbe schrijving van de onverlaat heb ben, beginnende bij zijn prille jeugd. Hoe hij op de aanvallige leeftijd van drie jaar reeds zijn misdadige aanleg toonde door een blikje aan de hond z'n staart te binden en de snorharen van de kat te friseren met tante's krul- tang. Waar foto's ontbreken, voorziet de tekenstift in de leem te. Tot besluit zie je de snood aard met een uitdagende glim lach 't schavot bestijgen en naar de verzamelde schare wuiven." Henderson beet zich op de lip pen. Hij ergerde zich aan de syni- sche stemmen, die uit het donker opklonken één er van was dp stem van een moordenaar. De lust bekroop hem, hun een raak antwoord toe te roepen, dat aan het walgelijk gezwets een einde zou maken. Maar... was het wel gezwets bij één van het drietal? Was het bij hem geen bravoure, 'n zich opschroeven om de angst die hem' geen rust liet, te over schreeuwen? Een felle bliksemstraal spleet 't zwerk, gevolgd door een knet terende donderslag. Onmiddellijk daarna viel de regen in stromen en zonder enige aankondiging zette de storm op en sloeg zware golven over 't dek. De drie man nen verlieten ijlings hun zitplaats en renden de stuurhut in. „Wat moet dat?" vroeg Hen derson driftig. „Er is hier geen ruimte voor vier!" Lawrence lachte stekelig. „We zullen ons tot op het hemd door nat laten regenen, is 't nu goed?" „Jullie staan me in de weg. Ik heb al mijn aandacht bij 't stuur nodig. Ga naar de kajuit, daar zitten jullie droog!" „Vooruit dan maar! Naar de kajuit!" riep Soper de anderen toe. Zij verdwenen. Nauwelijks was er een minuut verstreken, of ie mand gilde boven het loeien van de storm uit: „Stop! Leg de boot stilStop!" Henderson keek snel om. Hij zag twee gedaanten op het dek, die zich met moeite staande hiel den en wild met de armen gesti culeerden. „Stop! Soper is overboord ge slagen Bij het felle licht van 'n blik semstraal zag hij Melchior en Lawrence naar de onstuimige golven wijzen. Het was geen klei nigheid de „Arabella", die hevig stootte en slingerde, te doen ke ren. Maar het lukte Henderson, al begreep hij zelf niet hoe hij het zo gauw had klaargespeeld. Een ogenblik kreeg de boot de volle laag, toen zij dwars in de orkaan kwam; zij steigerde als een cir- cuspaard. (Wordt vervolgd) Gemeenteraad Waalwijk Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een susbsidie-aanvraag van Humanistisch Thuisfront, was voor de heef de Raat, als lid van de P.v.d.A., aanlei ding om te pleiten vóór subsidieverlening en lokte een vrij lange discussie uit over de principiële aard van deze kwestie. Bij de rondvraag kwam tot uiting dat de praatjes over knoeierijen door de aanne mer bij de bouw van particuliere woningen echte roddelpraatjes waren, die elke grond misten. Toen burgemeester van Prooijen vrijdag avond de raadsvergadering opende, deelde hij mede dat de heer Ros wegens ziekte verhinderd was en wenste hem, mede na mens de raad, een spoedig herstel toe. De overige raadsleden bleken allen pre sent. Bij de ingekomen stukken was o.m. een verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuisfront. Door B. en W. werd voorgesteld afwij zend op dit verzoek te beschikken, daar de religieuze en godsdienstige aard van de ge meente niet tot subsidiëring noopte. De heer de Raat zegt als lid van de Par tij van de Arbeid en als democraat tegen dit standpunt van B. en W. te moeten pro testeren. Door aan het Humanistisch Thuis front subsidie te weigeren en andere mili taire tehuizen wel te subsidiëren wordt z.i. de democratie geweld aangedaan. Naar zijn mening heeft een dergelijke belangrijke groep van de Nederlandse bevolking, waar over toch al zoveel misverstand heerst, even goed recht op subsidie. Ook het rijk stelt zich op dit standpunt en geeft wel subsidie aan de Humanistische militaire tehuizen. 25 Procent van de Nederlandse bevolking is buiten-kerkelijk. Spr. zou iedereen willen adviseren in een garnizoensplaats, waar een Christelijk-, een R.K. en een Humanistisch militair tehuis gevestigd zijn, eens te gaan kijken welke van deze drie tehuizen het drukst bezocht wordt. Volgens spr. zal dit met het laatste het geval zijn. De voorzitter licht het standpunt van B. en W. nader toe. Indien deze gemeente een behoorlijke groep leden van het Humanis tisch Verbond telde zou de zaak anders lig gen. Want er moet een aanwijsbaar ver band bestaan tussen een gemeentesubsidie en hei belang van haar gemeentenaren. Vol gens B. en W. was hier in dit opzicht geen reden voor gemeentesubsidie. Voor het rijk is het een ander geval, daar dient men re kening te houden met de verschillende groe peringen in de hele bevolking en te beoor delen. Of het Humanistisch Verbond inder daad niet vóór of tegen de kerk, doch al- ZEEHOND een chique dracht voor de jonge moderne vrouw leen buiten-kerkelijk is behoeft men slechts af te gaan op uitlatingen van die zijde over „het vertelsel van Bethlehem en het Kind in de kribbe", dat goed zou zijn voor on nozele, domme mensen. Het Humanistisch Verbond heeft een andere God dan de Bij bel. De mens is hun god. De heer de Raat reageert hierop dat het Humanisme de mens wil opwerken. De mens is het middelpunt van het leven en de hoog ste schepping. De waarde van het m-.ns zijn zit hem z.i. niet in het bidden in een kirk. De mens kan ook thuis bidden en trachten zo goed mogelijk zijn plicht te doen. Om hetgeen Humanistisch Thuisfront doet voor de opvoeding van de militairen en om hen van de straat en uit de café's te houden, daarvoor heeft het z.i. in een democratisch land recht op financiële steun, evengoed als andere militaire tehuizen. De voorzitter beaamt Jat dit laatste argu ment voor het rijk geldt, dat verband legt met de gehele bevolking, maar voor deze gemeente, waar men niet kan spreken van een betekenende groep van het Humani.-.- tisch Verbond, is er dit verband niet en daarom geen reden voor gemeentesubsidie. De heer Dekkers zegt dat hem de moti vering van B. en W. verwondert. Deze wijkt n.l. af van hetgeen door de wethou ders bij een vorige behandeling van de;e aangelegenheid werd gezegd. Als door de voorzitter wordt betoogd dat het Humanis tisch Verbond een goddeloze beweging is, dan zou geen christen zijn steun aan een subsidieaanvraag mogen geven, onverschillig of er veel of weinig aanhangers van dit Verbond in de gemeente zijn. Als men Jaar niet in God gelooft is men ook tegen het christendom, want er staat immers geschre ven: „wie niet voor Mij is, is tegen Mij". Deze beweging te willen steunen zou dus nooit in overeenstemming zijn te brengen met een christelijke politiek. Dit is een kwestie van beginsel en daarom verwon dert het spr. dat B. en W. onder bepaalde omstandigheden een subsidie aan een Hu manistische instelling wel in overweging zouden kzunnen nemen. Indien er een grote groep Humanisten in deze gemeente was, zou U dan, vraagt spreker, het voor Uw geweten kunnen verantwoorden om subsi die voor te stellen? De voorzitter merkt op dat deze kwos'ie thans niet aan de orde is en ook de heer Genuit is van mening dat over deze kwestie voorheen en thans al genoeg gesproken is en men beter tot stemming over het voor stel kan overgaan. Beide wethouders willen echter gaarne nog hun vroeger en huidig standpunt nader toelichten. Wethouder Waverijn beaamt dat hij per soonlijk onder bepaalde omstandigheden zijn steun aan subsidieverlening zou kunnen ge ven. Hij loopt daarmee in het voetspoor van de bekende Professor Diepenhorst, die zegt tegén verlenen van subsidie weinig of geen bezwaar te hebben als men daarbij het werk van Humanistisch Thuisfront als een sociaal werk ziet. Spr. heeft hierover veel met andere personen gesproken en lit teratuur hierover gelezen en is thans met B. en W. van oordeel dat het standpunt van rijksoverheid en gemeentebestuur ge heel verschillend kan zijn omdat deze laat ste het belang van haar gemeentenaren in het oog heeft te houden en gezien de plaat selijke omstandigheden in Sprang-Capelle is hier geen reden een subsidie voor te stel len. Wethouder Timmermans zegt dat hij als oud-militair weet dat een goed onderkomen voor een militair veel waard is. De bete kenis van het Humanisme was bij hem nog niet voldoende doorgedrongen, anders zou hij er van het begin af tegen zijn geweest. Zijn standpunt kan nu duidelijker zijn: hij zal tegen finantiële steun van de gemeente stemmen. Na nog enige discussie vraagt de voor zitter of iemand het voorstel van de heer de Raat steunt om de kwestie van subsidie verlening aan Humanistisch Thuisfront in

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2