WAALWIJK '1' d woens dftg-prijzen <=1/Uaalivul.4 8 26 13 89' EEN AARDIGE ST. NIQOLAASVERRASSING VOOR ONZE ABONNÉ'S Betere ■«n». DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 NOV. 1960 ft 495 Wij hebben voor onze abonné's een aardige St. Ni- colaasverrassing in petto, een verrassing waaraan alle lezers, klein en groot, zon der veel moeite en hoofd brekens kunnen deelnemen, en die voor onze adverteer ders het nodige succes zal brengen, gezien de grote verspreiding die ons blad geniet en die steeds groei ende is. Wat moet er dan gebeu ren? Onze lezers hebben niets te doen dan de adver tenties (ook tussen de tekst) te tellen in de num mers van 18 en 25 novem ber a.s., waaraan bijzondere zorg wordt besteed. Men telle dus nauwkeu rig alle advertenties in het nummer van 18 november en noteert dit getal; het zelfde doet men in het num mer van 25 november, en dan noteert men het totaal. Dus bet aantal van 18 no vember afzonderlijk, het aantal van 25 november af zonderlijk en dan het to taal; deze drievoudige opj gaaf zendt men direct na 25 november in, liefst op een briefkaart. I)at is alles, dus zeer ge makkelijk. En wat kan men er mee verdienen? Het lieve bedrag van 10 x 25.--., dus 10 prijzen van 25.te besteden bij een der in die nummers adver terende firma's in Waal wijk, in Kaatsheuvel, in Drunen, in Sprang-Capelle, in Waspik of waar dan ook. Een aardig douceurtje dus voor 10 der ijverige tel lers en een waarborg, dat de advertenties in veler handen en onder veler ogen komt (Advertenties of medede lingen over ons blad of be drijf tellen niet mee, dus blijven buiten beschouwing en slechts abonné's of huis genoten kunnen deelne men „RONDREIS OM NAASTEN LIEFDE" Op donderdag 10 nov. a.s. zal een van de rijdende kerken van Oostpriesterhulp Waalwijk aan doen. Deze kapel, welke zal ge- stationneerd zal worden bij de St. Janskerk, zal die dag van 7 tot 9 uur te bezichtigen zijn. In café De Lindeboom zal er die dag om 8 uur een film- en voordrachlsavond worden gehou den onder de titel „Toekomst zonder tussenweg". Hierbij zal 't woord gevoerd worden door Pa ter R. Stoffels s.j., Cees Griffioen en Ton Hemsing. De dag daarna, op vrijdag 11 nov. dus, zal er in Waalwijk een inzameling worden gehouden (huis aan huis), van kleding, le vensmiddelen, schoeisel en geld ten bate van de vluchtelingen uit de landen achter het IJzeren Gor dijn. GESCHENKENSHOW „Het Geschenkenhuis" alhier zal op dinsdag 8, woensdag 9 en donderdag 10 nov. a.s. in Hotel De Twee Kolommen een grootse „Geschenkenshow" houden. Op deze veelomvattende show zullen getoond wordeneen internatio nale serviezencollectie, talrijke Tornado-artikelen, de complete „Gero"-collectie en de bekende „Brabantia"-huishoudartikelen. De show is gratis toegankelijk elke dag van 3 tot 10 uur. PRACHTIGE FORDSHOW VAN „DE LANGSTRAAT" In de zaal van De Gecroonde Leersse heeft het Automobielbe drijf „De Langstraat" wederom, een geslaagde en keurig verzorg de Ford-show gehouden. Op deze druk bezochte show waren de nieuwste Ford-modellen verte genwoordigd, te weten: de Fal con, de Consul, de Zephyr, de kleine maar toch zo charmante Anglia en als pièce de résistance de nieuwe Taunus 17-M. De nieu we Taunus valt op door haar ge stroomlijnde houw, dank zij de Italiaanse carosserie met haar vloeiende lijn. De gebogen ruiten aan voor-, achter- en zijkant bie den een prachtig zicht. Naast het geheel nieuwe en vorstelijke ui terlijk noteerden we verder dat via één handige schakelaar aan de stuurkolom knipper-, parkeer- dimlicht, grootlicht en waarschu wingssignaal bediend kunnen worden. Rugleuning en zitting van de voorbank zijn in 4 stan den verstelbaar. De nieuwe Tau nus 17-M biedt royaal plaats aan 5 personen en paart een laag ben zineverbruik aan een zeer snel acceleratievermogen en een zeer vaste en stabiele wegligging. Met deze zeer goede show heeft het Automobielbedrijf „De Lang straat" ongetwijfeld weer Ford vrienden gewonnen. KRINGVERGADERING KATH- WERKGEVERSVERENIGING Op donderdag 10 nov. a.s. zal de kring Tilburg der Ivath. Werk geversvereniging in het diocees Den Bosch in Hotel Verwiel een BRILLEN BRILLEN bijeenkomst houden. Het hoofd thema van deze avond is „De me dezeggenschap van de arbeider in de onderneming" en zal worden ingeleid door drs. H. G. M. Linne- bank, secretaris van de A.Iv.W.V. te Den Haag. WINTERTOCHTEN W.S.V. „HERTOG JAN" Op 12 en 13 nov. a.s. zal de tweede tocht van de serie winter- wandeltochten van de W.S.V. „Hertog Jan" gehouden worden. De tocht heeft een afstand van ca. 20 km. en zal dwars door de Drunense Duinen voeren. Er wordt gestart hij De Gecroonde Leersse, op 12 nov. om 2.30 uur en op 13 nov. om 12.00 uur. In lichtingen en inschrijvingen hij P. M. Heurter, Venkelstraat 33, tel. 3090. VERKEERSWEG TILBURG— WAALWIJK—GORINCHEM In de memorie hij de begroting der gemeente Tilburg wordt o.m. 't volgende gezegd over deze toe komstige verkeersweg: Tot de verbetering van de in frastructuur van Tilburg behoort primair ook het tot stand komen van de rijksweg Gorkum-Waal- wijk-Tilburg, die de kortste en gemakkelijkste verbinding zal zijn tussen Rotterdam-Tilburg- Eindhoven met het Roerbekken en zuidelijker West-Duitsland. Het gemeentebestuur van Til burg heeft zich gewend tot de ge meentebesturen van Rotterdam, Waalwijk en Eindhoven en tot de Kamers van Koophandel van Rotterdam en Tilburg om te plei ten voor een gezamenlijke actie om deze weg voornamelijk het snel bouwen van een brug over de Bergse Maas, spoedig op het rijkswegenplan te doen brengen en te doen uitvoeren. Eenzelfde actie wordt overwogen om te pleiten voor het tot stand brengen van de lógische verbin ding Utrecht-Gorkum-Waalwijk- Tilhurg-Turnhout-Brussel. Met kracht zal verder gestreefd moe ten worden naar bespoediging van de verbetering van de oost- west-verhinding in Noordbrabant door de aanleg van de nieuwe weg Breda-Tilhurg-Eindhoven als moderne vierbaansweg. Vooral de huidige driebaansweg naar Breda ontwikkelt zich snel tot 'n gevaarlijke weg. Ook de water wegen met name de vergroting van de capaciteit van het Wilhel- minakanaal en de aanleg van een Poslelkanaal eisen blijvende aan dacht. I)e provinciale Postelka- naalcommissie is nog altijd niet tot het uitbrengen van een rap port en advies kunnen komen, al is al zeer veel voorbereidend werk verricht. „U begrijpt toch wel dat ze mij niet meer het dak op krijgen", zei mij de goedheiligman toen ik de af gelopen week mijn jaarlijks bliksem- I bezoek aan de Spaanse hoofdstad bracht. „Een noodwoning, allée, die pak ik nog wel eens om er niet hele maal uit te raken, maar het hoge werk is allemaal voor de Z.P.'s." „De Z.P.'s"? vroeg ik. „Ja, de Zwarte Pieten. En ver gis je daar niet in, jonge vriend. Een goede Z.P. heeft een voorop leiding van twee jaar en een prak tijkervaring van drie jaar. Dat is geen freuzedreulen het is dan ook zonder meer belachelijk dat deze mensen zich geen „doctorandus" mogen noemen, want ik moet de hoogleraar nog zien die het hen nadoet. Het is helaas een beroep waarin iedereen naar hartelust kan grasduinen. Er zijn tegenwoordig zelfs schriftelijke Z.P.-cursus sen, maar daarmee is helemaal de klad in het vak gekomen, want de stum- perds met een dergelijk diploma blij ven bij de eerste de beste schoor steen al hangen. Zij missen het fijne voetenwerk en daarmee is het don deren geblazen. Iedere kneuter met een beetje school kan in een schoor steen kruipen, maar dan hè, dan komt het, het fijne en o zo gevoelige daalen klimwerk. Bij een schrifte lijke cursus gaan ze na een les of vier al de schoorsteen in, zonder dat ze er ook maar een flauw idee van hebben hoe zo'n ding er uit ziet. Ellende, meneer Hannibal, niets dan ellende! De mensen op kosten jagen, dat doen ze, en onze Z.P.'s, kunnen deze piraten elk jaar bij bosjes weer te voorschijn peuteren." Geërgerd stak de Sint een versge bakken klaaspop tussen snor en baard. „Oh", zei ik argeloos, „ik dacht dat iedereen die zwart is voor Z.P. kan speten." „Larie!", bromde de bisschop, mij met een marsepeinen worst om de oren slaand. „De pers diende toch beter te weten. Een Z.P. is een tot in de finesses opgeleid vakman. Wel iswaar gebruiken we daarvoor uit sluitend negers, omdat ze toch reeds zwart zijn en dus weinig van het schoorsteenwerk te lijden hebben, maar elke neger is nog geen Z.P. Neem nu maar Loemoemba of Mo- boetoe. Handige zwarte rakkers, maar te onevenwichtig. Ze dalen wel, maar met het klimmen is het huiten met de benen omhoog. Kom maar eens mee." Voorafgegaan door een tiental prelaten met zakken borstplaat, die ze aan de Spaanse kinderen overi gens nauwelijks kwijt konden, bega ven we ons naar een nieuwe stads wijk. Voor een groot wit gebouw hielden we stil. „Z.P. Vakschool" stond er in grote dropletters op te lezen. Het opvallende aan dit ge bouw was dat het geen toegangsdeur had, alleen maar een gat van een halve meter in het vierkant op circa zestig centimeter boven de grond. „De zogenaamde „schoorsteen- entrée", lachte de goedheiligman. „Allée, daar gaan we!" Hij strekte de armen recht voor zich uit als een duiker en voor ik goed en wel wist wat er gebeurde was hij in het gat verdwenen. Uit de verte hoorde ik hem nog roepen „Je moet er ge woon induiken!" Twee prelaten de den het mij voor en toen kwam ik, maar ik bleef al met m'n buik op de rand hangen. Gelukkig duwde de achter mij komende prelaat mij ver der naar binnen. „En nu het voeten werk!"hoorde ik de Sint vanuit de verte roepen. „De voorvoet naar bin nen buigen en dan afzetten! Allée, jongen!" Het ging belabberd, maar na veel gewurm had ik de vier meter lange schoorsteen-entrée toch achter de rug en stond ik in een grote hal, waar ik werd verwelkomd door de rector, dr. Heinrich Liebenhertz („Das Schornsteinkriechen vom XVI. bis XX. Jahrhundert"). De Z.P. Vakschool bestaat uit vier klassen, die de leerling in twee jaar moet doorlopen. In de eerste klas wordt eenvoudig lees- en rekenwerk gegeven, zij het dan ook dat de som men en de leeslesjes uitsluitend op schoorstenen betrekking hebben. Hel tweede halve leerjaar houdt zich be zig met de voornaamste talen en de psychologie van het kind en de vrouw. „Nee, niet van de man"ant woordde de Sint op een vraag van mij. „Hij is een ongecompliceerd we zen dat met een stropdas of een paar sokken al tevreden is". De derde klas gaat al meer naar het praktische Sin- terklaaswerk toe en richt zich geheel op de schoorsteen, waarbij vooral aandacht wordt gewijd aan het wezen van de schoorsteen en aan de vele ge daanten waarin hij zich kan voordoen. De materie wordt verlevendigd met wat licht kruipwerk door houten schoorsteenmodellen. Te dikke Z.P.'s worden hier ook op onbarmhartige wijze afgeslankt door middel van lange dagmarsen en het langdurig verblijf in z.g. „zweetkamertjes" „Dikke mensen kunnen we hier niet gebruiken", lachte de bisschop en wees daarbij lachend op de prela ten, wier ascetisch voorkomen werd onderstreept door een stille, droeve glimlach. „De vierde klas is mijn lie velingsklas", zei de Sint, de deur van een enorm groot lokaal openwerpend. „Hier gaat het er pas flink tegen aan. De rakkers gaan hier 's morgens om acht uur de schoorsteen in tot 's avonds zes uur. En ik kan het nog altijd niet laten om hier ook enkele dagen per week les te geven, want dat houdt de lever fris en de botten jong." In het lokaal stonden een paar honderd schoonstenen opgesteld in alle mogelijke formaten 'en modellen. Er was niemand aanwezig en toch klonk er een dof gezoem en gemur mel. „Dat zijn de jongens, die in de schoorstenen aan het werk zijn", zei de Sint trots. „Elke schoorsteen heeft een karakter en dat moet je leren be grijpen en verstaan. Een goede Z.P. praat tegen de schoorsteen, hoort u wel. Het belangrijkste is dat men één wordt met de schoorsteen." De bis schop klapte in zijn handen en riep Presenteer de schoorsteen!" Bijna gelijktijdig klommen een 100-tal Z. P.'s uit de schoorstenen en stelden zich aan de voet daarvan op. „Prach tig, die discipline!", zei de goedhei ligman enthousiast. „En nu, jongens, demonstreer meneer hier eens de „kraaiezit". Als één man veerden de Z.P.'s omhoog en verdwenen met het linkerbeen in de schoorsteen, terwijl het rechterbeen stevig om de buiten zijde werd geslagen. „Dit is het meest simpele", lachte de Sint, die een te ken gaf, waarop alle Z.P.'s weer hun plaats aan de voet van de schoor steen innamen. „En nu <de dubbele schaarduik!" Met de rechterhand aan WOLLEN JAPON (Komt U rustig even kijken) de rechtervoet verdwenen de Z.P.'s opnieuw in de schoorstenen. „Laat ze zo maar een paar uur zitten", zei de bisschop, „u hebt nu wel enig idee gekregen, denk ik. Dit waren slechts twee oefeningen van de honderdzeventig die er zijn. Zo zijn er nog de „struisvogel"waarbij de Z.P. alleen het hoofd in de schoor steen steekt, de „eendebek de „doorroller", de „af steker"het haasjeen de sidderaal". Wan neer een Z. P. er niet in slaagt om weer uit de schoorsteen te komen, hetgeen gelukkig slechts zelden gebeurt, dan noemen we dat een „doodgravertje" „Zo"zei de Sint toen we weer buiten in de warme Madrileense zon stonderf, „dit was het dan wel. Sinds enkele jaren hebben we ook een spe ciale klas voor Z.P.'s voor het werk onder diplomaten, UNO-functiona- rissen èn regeringsambtenaren. Dit is uiteraard „top-secret"dat begrijpt u wel en daarom kan ik er u ook niets van vertellen. Ja, het commu- nistje is binnen voordat je het weet." Hij kneep mij speels in de wang en verdween neuriënd met zijn prelaten in de dichte mensenmenigte. de linkervoet en de linkerhand aan BUITENLAND KT alleen GELDIG WOENSDAG 9 NOV. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Juist nu de kou komt, een pracht kwaliteit bromfietslaarzen, met zware imitatie vachtvoering en sterke lederen zool.'In zwart en bruin. Met gesp,mtn 40-46 17.90 4 r 50 maten 36-39 I J Het ritssluiting, maten 40-46 18.50 36-39 15.90 Rookfauteuilkus- sens, rug- en zitkussen. Geheel verend en over trokken met moderne sterke epinglé in div. mooie kleurencombi naties. Uw fauteuil Is weer als nieuw. 50 Per stel Een speciale aanbieding in herenoverhemden in sanfor of no-lron. Met modern gesneden boord en two way man chet. In ton-sur-ton of streepdessins O90 Zuiver wollen mespullover, In een elegant klassiek model met lange mouwen. U kunt kiezen uit diverse modekleuren. Ook multicolors. Nu extra voordelig 4 ^25 12 lange kleurpotlo den, in een doorzich tige plastic doos samen met 5 leuke kleurboek- jes met cartonnen om slag en vele prachtige voorbeelden 35 Meisjespyjama, van een pracht kwaliteit keperflanel. Bedrukt jasje, in diverse leuke dessins en effen panta lon. In bleu, tomaat, geel, turquoise of korenblauw. Leeftijd 2 t/m 16 jaar. 75 2 jaar T" Met kl. stijging p. maat Strijkplank overtrek van aluminium ge ïmpregneerde stof. Weerkaatst de warmte waardoor U sneller strijkt. Spaart stroom en schroeit niet bij normaal gebruik - past op iedere *Ï50 strijkplank H Petrol hanglamp, met fraaie shantung kap, in de kleuren crème, geel, groen en rood. Sierlijk orna ment in wit/goud. Een gezellige lamp voor Uw huls- kamer 4b O Ook verkrijgbaar als staande schemerlamp 35.90 Deze hoofddoek zit prettig en glijdt niet af. Keuze uit verschil lende frisse ruitdessins. Grote maat I Eetservies, voor 6 personen van het fijn ste porselein. Keuze uit fraai bloemdecor en crème met goudband. Maakt elke maaltijd feestelijk 2750 Effen marquisette, van een prima, dubbel geweven.katoenen kwaliteit, alléén in écru, 90 cm. breed, 4 per meter I Flanellen lakens. Extra zware donzige kwaliteit. Behaaglijk warm bij koude nachten. 2-pers. 170x230 5.10 4 25 1-persoons, 150x220 T" Blauwe sanfor K.L.M.-overalls. In de bekende degelijke afwerking. 4 4 75 Mtn. 46-56 j| Een kop chocolade-melk: heerlijk en ge zellig! Kartonblik cacao, met hoog vetgehalte, Inhoud 250 gram. Dikke speculaas met amandelen. Iets lekkers bij de koffie. p Fe Per pak van 250 gram 3 J EO Vooruitziende Sinter klazen kopen deze nylon sprei, met ruime volants, nu extra voordelig. Gevuld met zuiver acrilic. Ook als deken te gebruiken. Heerlijk warm erHlcht en gemakkelijk was- baar. In diverse frisse bloemdes- ip sins. 2 pers. TrD#- DEN BOSCH TILBURG Jf HELMOND zen. Spr. noemt o.a. de Hoofdstraat te Ca- pelle waarvoor reeds eerder verbetering door B. en W. was toegezegd. De voorzitter merkt op dat voor" verbe tering van genoemde Hoofdstraat reeds een crediet is uitgetrokken, zodat deze straat wel in orde zal komen. 13. Beëdiging waarnemend gemeente secretaris. De heer J. Meijer uit Renswoude, die met ingang van 1 november 1960 werd be noemd tot hoofdcommies ter secretarie werd door B. en W. benoemd tot waarne mend gemeente-secretaris. In handen van de voorzitter legt hij in deze vergadering de voorgeschreven eden af. De voorzitter feliciteert hem hierna met zijn benoeming, waaruit het vertrouwen blijkt dat het Gemeentebestuur stelt in zijn persoon en zijn bekwaamheden en hoopt dat hij vele jaren tot eigen genoegen en tot tevredenheid van het gemeentebestuur zijn taak zal mogen vervullen. Nadat hierna punt 14: Voorstel tot ver koop van bouwterrein t.b.v. woningbouw z.h.st. is aangenomen, deelt de voorzitter mede dat punt 15 Voorstel tot verkoop van industrieterrein voorlopig van de agen da wordt afgevoerd omdat het nog niet ze ker is dat bedoelde industrie déér zal ko men. Bij de rondvraag wil de heer Rijkers, in verband met de geruchten die in de ge meente de ronde doen, over geknoei met funderingen bij de bouw van particuliere woningen, gaarne van B. en W. nadere bij zonderheden hierover vernemen. De voorzitter zegt dat, hoewel het hier geen gemeentewoningen, doch particuliere woningbouw betreft, de gemeente toch heeft gestimuleerd door gratis bestek en teke ning beschikbaar te stellen en toezicht te doen houden door de gemeente-architect. Nu bleken er misverstanden te zijn ge rezen over de toepassing en interpretatie van het bestek. Door de 4 eigenbouwers n.l. de heren Kleinloog, Kruijf, v. Helden en Wittebol zijn daarover klachten bij B. en W. ingediend, waarbij zij lieten uitkomen dat zij hun contract met de aannemer zouden verbreken als aan die toestand geen einde werd gemaakt. Het toenmalige college van B. en W. heeft daarop de betrokken bou wers, de aannemer en de gemeente-archi tect verzocht met B. en W. ter plaatse sa men te komen om de situatie te bestude ren en te bespreken. Alles is toen grondig nagemeten en juist bevonden volgens het bestek, dat blijkbaar door de bouwers ver keerd was begrepen. Stuk voor stuk bleken de klachten ongegrond. De bouwers hebben daarop ook hun beschuldigingen ingetrok ken en hiervoor hun excuses aangeboden. Een en ander hebben zij ook schriftelijk aan B. en W. bevestigd. Deze kwestie is toen dus voor alle betrokkenen naar wens gere geld en als daar in de gemeente thans nog over gesproken wordt kan men dit alleen maar roddelen noemen. De heer Rijken dankt de voorzitter voor zijn uiteenzetting. Hij is blij dit punt in de openbare vergadering te hebben aangesne den, omdat dan door de pers het publiek er kennis van kan nemen en daarmee het roddelen de kop wordt ingedrukt. Door die praatjes zou men de aannemer en de ar chitect in discrediet kunnen brengen en de eigenbouwers kunnen afschrikken, terwijl die eigenbouw juist bevorderd moet worden. De voorzitter acht deze bespreking even eens nuttig als een rehabilitatie van de be trokken aannemer. Nadat hierna de openbare vergadering met gebed wordt gesloten, gaat de raad over in besloten zitting. omvraag te brengen. De heren van Peer en Dekkers spreken zich uit voor een stem ming hierover. Het voorstel wordt daarop in omvraag gebracht en met 10 stemmen tegen en 2 stemmen vóór verworpen. Alleen de heren de Raat en van Peer stemden vóór subsidieverlening. Het afwijzend voorstel van B. en W. was daarmede dus aangenomen. Bij punt 4: Vaststelling vergoeding t.b.v. de Stichting Prot. Chr. Kleuteronderwijs te v.ms Sprang over de jaren 1956 t.m. 1960 betuigde de heer Kuijsten zijn dank aan B. en W., die al het mogelijke hebben ge daan om het ministeriele standpunt in deze gewijzigd te krijgen en hun pogingen met succes bekroond zagen. Dit betekent niet al leen een financiële genoegdoenidfc voor be doelde school, maar mogelijk heeft het Ge meentebestuur hiermee bereikt dat meerde re scholen in het land, die met hetzelfde probleem zaten, thans ook geholpen worden. Punten 5 en 6, die eveneens vergoedingen aan scholen betroffen, alsmede punt 7, dat een gewijzigde subsidieregeling voor het Middenstandsbzorgstellingsfonds inhield, werden z.h.st. aangenomen. Bij punt 8: Voorstel tot verpachting van landerijen, drong de heer Minnaard er op aan dat van gemeentewege toezicht zou wor den gehouden dat de landerijen goed onder houden en niet verwaarloosd zouden wor den. De voorzitter beaamt dat inderdaad het onderhoud door de pachters wel eens te wensen overliet. Door de gemeentearchitect wordt daarop toegezien en deze heeft hier over klachten gerapporteerd, waarna de ge meente een aanschrijving tot de betrokken pachter richtte en soms dreigde met opzeg ging. Er zijn echter ook pachters die het land goed onderhouden. Punten 9, 10 en 11 betroffen finantiële regelingen met de Bank van Ned. Gemeen ten en gingen zonder discussie onder de ha mer door. Punt 12 betrof een voorstel tot verbete ring van een gedeelte van de Heistraat, welk voorstel reeds uitvoerig in ons blad werd afgedrukt. De heer Dekkers vraagt welke urgente bochtverbetering aan het slot van het voorstel bedoeld wordt. De voorzitter antwoordt dat het de bocht van de Heistraat linksaf naar de Nieuwevaart betrof. De heer Dekkers vindt de situatie aldaar nog niet zo ernstig. Er zijn z.i. wel urgente re verbeteringen in de gemeente aan te wij- DE DROOM VAN IEDERE VROUW een chique MARKT 17 DEN BOSCH TEL. 37073 IMHM IN MOSKOU ZOU IETS GEBEURD ZIJN „Er is iets gebeurd in Moskou, of het is nog bezig te gebeuren". Deze uitspraak is van de Franse minister van voorlichting, Terrenoire. Hij deed die in Parijs na een dag van wilde, niet te controleren geruch ten, die in Wenen waren ontstaan en volgens welke Kroesjef zou zijn afgezet als partijleider en als pre mier. Soeslof zou partijleider zijn geworden en Malenkof regerings leider. Kaganowitsj was tot staats president benoemd in de plaats van Bresjnef, maarschalk Zjoekof zou maarschalk Malinofski hebben ver jaagd uit het ministerie van defen sie en Sjepilof zou minister van bui tenlandse zaken zijn geworden in de plaats van Gromyko. De Franse mi nister zei niet waarop hij zijn uit spraak baseerde. De Moskovitische paleisrevolutie zou zich vrijdag in de ochtenduren hebben voltrokken en communis tisch China zou een belangrijke rol hebben gespeeld. Aldus opgemaakt kwam het verhaal over de val van Kroesjef het eerst op straat in We nen, dank zij de zorgen van het dag blad „Abend Presse", dat zich te vens de exclusiviteit van het schok kende nieuws toeëigende door te verklaren, dat het geen zin had in Moskou zelf navraag zou doen, om dat daar een gebod van strikte ge heimhouding was uitgevaardigd. Uit Moskou worden alle geruch ten en berichten tegengesproken, er is niets gebeurd en de voorbereidin gen van het revolutie-herdenkings feest gaan gewoon door.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3