w/AAlwi]kse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN U!t Langstraat ONDERWIJS FORUMAVOND BEZOEKT DE Lasi van Uw ogen il „GESCHENKENSHOW" ij 't Geschenkenhuis Haarsteeg in de foyer van de Hoge Braken te Drunen Dinsdag 8 nov. 8 Elshout 'n Recept van uw oogarts en DE BRIL van VAN MAAREN U ziet dan weer uitstekend 111 BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN DEN BOSCH - TILBURG - BREDA Vlijmen MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 ooe ja.iivuaiiij no. o< De tcho vAn het Zuióen 83e JAARGANG No. 87 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - Tel. 041602621 Kaatsheuvel :2002. Telegram-adrea „Bcho" 25-JARIG DIENSTJUBILEUM JAN VELTMAN De heer en mevrouw Veltman, vergezeld van hun kinderen, wer den om half elf v.m. op het privé- kantoor door de directie ontvangen. Ook de collega-vertegenwoordigers van de heer Veltman waren bij deze ontvangst aanwezig. De heer M. A. Elshout memoreer de in zijn toespraak verschillende bijzonderheden uit de 25-jarige loop baan van de heer Veltman. Spreker roemde de uitstekende verkooptac tiek die de jubilaris altijd wist toe te passen, waarbij hij zowel de be langen van zijn klanten als die van zijn patroon in het oog hield. Spr. dankte de heer Veltman voor de toewijding, waarmee hij steeds zijn lang niet altijd gemakkelijke taak heeft volbracht en sprak zijn bewondering uit voor de onuitput telijke energie en werklust die de heer Veltman altijd heeft geken merkt. U hebt ons bedrijf mede opge bouwd, aldus spr., en door uw me dewerking zijn we geworden wat we heden ten dage zijn. We hebben het elkaar wel eens hard gezegd, misschien zijn er ook wel eens woorden gemaakt, maar steeds is alles weer terecht gekomen en nooit hebben we elkaar in de steek gelaten. Ik hoop, aldus de heer Els- hout, dat we nog heel lang van uw diensten gebruik zullen kunnen maken. De heer M. A. Elshout wenste de jubilaris, zijn echtgenote en familie van harte geluk met dit jubileum en liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een schitterende vulpen set en een geschenk onder couvert. Aan mevr. Veltman werden bloe men aangeboden. Daarna werd het woord gevoerd door de heer Bots, collega van de jubilaris. Deze wenste de heer Velt man, ook namens zijn mede-collega de heer de Bont, geluk met het be reiken van deze mijlpaal. Hij dank te de jubilaris voor zijn waardevol le adviezen en niet in het minst voor de vriendschap en collegiali teit die de vertegenwoordigers steeds van hem mochten ondervinden. Spr. overhandigde de jubilaris 'n waar devol armbandhorloge en bood me vrouw Veltman bloemen aan, na Burgemeester Stieger, die deze avond aan de jubilarissen 't gouden Rex-insigne overhandigde, wees er op welk een belangrijke plaats de schoenindustrie in Drunen inneemt, een plaats die, dank zij de verdere uitgroei van deze industrie bij de industrialisatie van Drunen procen tueel niet kleiner wordt. Spreker vond het daarom aangenaam deze avond te mogen vertoeven onder de directie en personeel van een van de bekendste bedrijven op dat gebied in Drunen. Bij zijn bezoek, dat spr. eertijds aan de beide bedrijven mocht brengen, is hem opgevallen dat niet alleen het bedrijf modern en goed is ingericht en geleid, maar tevens dat er in het bedrijf een goede en prettige verstandhouding heerst. Spr. kon daarom begrijpen dat de zilveren jubilarissen 25 jaar de firma trouw zijn gebleven en hebben gediend. In de ochtenduren had op 't kan toor van de firma Rex N.V. de in tieme huldiging plaats van de heer Veltman. PERSONEELSAVOND In de Hoge Braken had 's avonds nog een personeelsavond plaats, waarop de gouden jubilarissen het gouden Rex-insigne kregen uitge reikt en waarop de heer M. A. Els hout in het kort deze nog eens in het openbaar huldigde. Het ligt in de bedoeling om ieder jaar in november voortaan een hul- digings-bijeenkomst te beleggen, waarop de jubilarissen van het ver lopen jaar nog eens extra zullen worden gehuldigd. De heer Elshout maakte van de gelegenheid gebruik om het personeel nog eens onder de aandacht te brengen de speciale spaarregeling die thans een jaar bij de firma in werking is, en waarbij 66% van de werknemers zijn aan gesloten. In het kader van de be zitsvorming noemde spr. deze rege ling, ook voor de jeugdige werkne mers, bijzonder gunstig en hij hoop te dat men in de toekomst hiervan een goed gebruik zou maken. Voor wat de toekomst betreft, hoopt spr. dat ieder op zijn plaats en naar zijn capaciteiten zal blijven meewerken aan de verdere groei en bloei van het bedrijf, tot welzijn van allen en ieder individueel. Tevens werden deze avond aan 'n in brede lagen van het publiek de belangstelling zal krijgen die zij verdient. Het programma van de Kring kost ieder jaar zeer veel geld, geld dat men kan en mag besteden, omdat men er algemeen van door drongen is van welk een groot nut het is dat men in zijn eigen en ver trouwde omgeving op een gemak kelijke wijze kan genieten van veel moois en goeds, waarvoor men an ders misschien een lange en moei lijke reis zou moeten maken. Voor het vierde jaar is thans weer het woord aan het publiek, 't bestuur van de Kring heeft zijn best gedaan. Zij, die belangstelling heb ben voor sfeervolle en goed verant woorde avonden, kunnen wij het programma van de Culturele Kring bijzonder aanbevelen. Ga er echt eens een avond uit, u zult er geen spijt van hebben. Is het programma populair gehou den, dank zij de gewaardeerde steun en 't goede vertrouwen dat de Cul turele Kring heeft, eveneens heeft men ook de prijzen voor lidmaat schap en de intree-prijzen populair kunnen houden. Er worden voor 't seizoen 1960/'61 drie soorten leden- kaarten uitgegeven, die zonder bij betaling recht geven op de vier ge noemde voorstellingen. De rangen zijn A, B en C met resp. prijzen van 10.—, 8.— en 6.—. Voor niet-leden zijn de prijzen voor de zaal-uitvoeringen resp. 2.50, 2. en 1.50. Verenigingen ontvangen voor een groep van minstens 10 personen nog een extra reductie van 0.50 per plaats. Naast de steun die de Culturele Kring van gemeente en andere in stanties ontvangt, zonder wiens hulp de Kring nooit een dergelijk programma zou kunnen brengen, bestaat ook de mogelijkheid dat de werkgevers hun personeel een ex tra reductie geven. Verschillende werkgevers, doordrongen van het nut van een goede en gezonde ont spanning voor hun personeel, heb ben hun medewerking toegezegd. Tot slot zij nog meegedeeld dat de zaaluitvoeringen zullen plaats vinden in de grote zaal van de Hoge Braken. Wij hopen straks op iedere voorstelling afzonderlijk nog eens extra terug te komen. Reserveer in ieder geval al zondagavond 13 nov. voor de operette lm Weissen Rössel om 8.15 uur in de Hoge Braken. ook haar geluk gewenst te hebben. 30-tal werknemers die langer dan uur De heer Veltman dankte de direc tie voor de waarderende woorden, voor de geschenken en voor de prettige verstandhouding die altijd tussen directie en vertegenwoordi gers heeft bestaan. Ik heb altijd met plezier uw artikelen verkocht en ik ben echt blij dat ik destijds Ome Piet zaliger z'n zin heb ge geven, toen hij mij een tas met baby-schoentjes in m'n arm stopte, me naar de trein sleurde met de woorden: „Jij werkt voortaan voor ons; hier is je collectie en zorg dat je vanavond niet zonder orders thuis komt; en nou niet langer tegenspar telen, maar opschieten, want je trein staat op het punt te vertrekken". De jubilaris dankte ook zijn col lega's voor de hartelijke woorden en het prachtige geschenk, en sprak de hoop uit dat de goede verstand houding tussen de verkopers van REX, waarover verschillende win keliers spreken, nog lang mag blij ven bestaan. Ik vind het fijn, aldus de jubilaris, dat ik zulke pracht col lega's heb. We hebben onszelf de naam gegeven van „De drie Muske tiers" aldus de jubilaris, en dat te kent toch wel heel bijzonder onze saamhorigheid en vriendschap. 's Middags was er in de Harmonie zaal bij Gez. Elshout een receptie die zeer druk bezocht werd. Hierbij werd de heer Veltman nog eens ex tra in de bloemen gezet. ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ REX N.V. De directie van de fa. Rex N.V. en van Drunen N.V., hebben vrijdag j.l. de gelegenheid, dat hun hoofd vertegenwoordiger de heer J. A. Veltman 25 jaar in dienst was, aan gegrepen om een 6-tal zilveren ju bilarissen in het openbaar te huldi gen. Het waren de heren J. A. M. Veltman, Adr. Klerks overhaler, Go- defridus Vesters modeleur ontwer per, Adr. v. d .Sande onderwerk- afdeling, Joh. de Man finish-meester en Corn. v. Velthoven overleder- snijder. De 5 laatstgenoemden wer den reeds eerder in intieme kring op de juiste data van hun jubilé ge huldigd. 12y2 jaar in dienst waren, het zil veren Rex-insigne uitgereikt. De zilveren jubilarissen kregen allen nog een geschenk onder couvert. De verdere avond, waarop ook te genwoordig waren Deken Rooyac- kers, burgemeester en mevr. Stie ger en diverse zakenrelaties, werd gezellig doorgebracht. CULTURELE KRING DRUNEN-ELSHOUT Een programma dat de mogelijkhe den geeft voor drie avonden gezel lig en goed uit. Culturele manifestatie in de opvoe ring van een openluchtspel. A.s. zondag begin de Culturele Kring Drunen-Elshout met haar programma van het seizoen 1960/'61 met de opvoering van Benatzky's bekende operette lm Weissen Rössl, door de Haagse operette-zangers. Dit programma wordt in januari voortgezet met Monsieur Lamber- thier, door de speelgroep Limburg, en in februari met Spel van Liefde en Toeval, door de toneelgroep Stu dio. In de zomer van 1961 zal tot slot van dit programma door de Drunense en Elshoutse toneelspelers nog worden opgevoerd De Zeven Rozen, een openluchtspel van Ant. Coolen. Kortom, 'n programma dat voor iedereen de mogelijkheid biedt om ten eerste in de wintermaanden drie keer eens goed en gezellig uit te gaan, en straks in de zomermaan den nog eens te komen genieten van de verrichtingen van de Drunense spelers, onder regie van Jo v. Erp. In het verleden hebben de avon den van de Culturele Kring wel eens niet de belangstelling gehad die zij verdienden, 't Bestuur heeft ge zocht naar de oorzaken hiervan en bij het opstellen van het programma van dit seizoen heeft men er dan ook bijzonder naar gestreefd om 't programma voor het gros van het publiek zo interessant mogelijk te houden. Het is een populair pro gramma geworden, waarvan een ieder naar hartelust kan genieten, en verwacht mag dan ook worden dat 't werk van de Culturele Kring ONDERWIJS FORUMAVOND Het is van de K.A.B., afd. Drunen, een goede gedachte geweest om voor een zo belangrijk onderwerp als het onderwijs, een aparte forum-avond te beleggen, een forum-avond die voor ieder toegankelijk is. Voor wie er bij betrokken zijn of er straks bij betrokken raken, is het onderwijs een zeer belangrijke aangelegenheid en er wordt dan ook op dinsdag avond om 8 uur in de foyer van de Hoge Braken een grote belangstel ling verwacht. Het forum zal be staan uit de heer W. v. d. Heijden, dir. Levensschool Drunen, mejuffr. Schoenmakers, dir. Huishoudschool Drunen, de heer v. d. Stap, dir. Ar beidsbureau Waalwijk, de heer P. Louwe, dir. L.T.S. 's-Bosch en dhr. A. v. Oosterhout, leraar U.L.O. te Waalwijk. Door de heer v. Stokkum zal op deze avond een algemene uit leg gegeven worden over de moge lijkheden van het onderwijs. TAFELTENNIS T.T.V.D. uit Drunen had deze week bij haar competitiewedstrijden weer een goed succes. Zowel Da mes 2 als Heren 2 zijn in deze com petitie nog steeds ongeslagen. De uitslagen zijn: Dames 2NVR 2 10—0 Heren 2Animo 100 Heren 3Victoria 3 73 Heren 4Smashers 3 73 Heren 4RKC 3 2—8 Junioren SmashersTTVD 73 Jun. Smashers 2TTVD 2 82 R.K. VROUWENGILDE Voor de leden van het r.k. Vrou wengilde sprak vrijdagavond in de zaal van Gez. Elshout Ir. Gelhard over zijn reis van Irak naar Jeruza lem, onder de titel: In Abrahams voetspoor. Er was voor deze lezing een goede belangstelling. Op 15 no vember zal mevr. Keijzer spreken over het kinderboek. Jubileum. De heer A. v. Son zal op 15 no vember a.s. de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Veilingvereniging De Langstraat. Op een receptie, die des n.m. van 4 tot 5 uur zal wor den gehouden in café^I. d. Gouw- Pulles aan de Bosscheweg, zal de jubilaris worden gehuldigd. AGENDA Maandag 7 nov. 4 uur: Ballet school, Gez. Elshout; 8 uur: Danscursus, Gez. Elshout; 7.30 uur: Middenstandscursus, r.k. Jongensschool. Dinsdag 8 nov. 7 uur: Trainen D.V.C.-junioren; 8 uur: Onderwijs-forum, foyer Hoge Braken. Woensdag 9 nov. 7 uur: Trainen D.V.C.-junioren; 8 uur: Rigoletto, 18 j., Hoge Braken. Donderdag 10 nov. 7 uur: Trai nen D.V.C.-senioren; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Gez. Elshout; 7.30 uur: Middenstandscursus, r.k. Jongensschool. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petronella, d.v. P. J. A. Baart-Kivits; Adriana, d.v. M. A. v. Logten-de Bakker; Franciscus, z.v. J. W. G. IJpelaar-van de Wiel; Cor nelia, d.v. A. F. v. Logten-Kolmans; Antonetta, d.v. A. C. Vermeulen- v. d. Steen; Cornelia, d.v. A. v. Ber- kel-v. Baardwijk; Marcel, z.v. J. M. Kop-Willemen; Johannes, z.v. J. Ho- lubiak-Wimmer; Adriana, d.v. A. C. Kuijs-v. Helvert; Antonetta, d.v. J. G. Vrijhoeven-v. d. Meijden; Hen- rica, d.v. M. J. Smits-van de Wiel; Cornelis, z.v. M. A. G. T. van Son- van den Oord; Gerardus, z.v. A. P. J. Snoeren-v. Duppen; Maria, d.v. L. v. Delft-Muskens; Alexander, z.v. J. C. A. v. Delft-v. Dongen; Johan nes, z.v. J. C. van de Wiel-Kelder; Wilhelmus, z.v. G. E. Strik-Netten; Elisabeth, d.v. G. C. J. v. d. Aa-v. Keulen; Hendrikus, z.v. F. J. Heij- mans-Liefting; Adrianus, z.v. J. J. v. d. Leest-Leemans; Cornelia, d.v. P. J. v. Vlijmen-Boelen; Adrianus, z.v. J. H. Pulles-Denissen; Yvonne, d.v. C. v. Ballekom-Smits. Overleden: Adrianus v. d. Staak, 61 jaar. Gehuwd: Adrianus J. Robben 29 jaar en Adriana C. M. Kolmans 21 jaar, beiden te Drunen; Henricus P. Spee 25 j. en Martina A. W. de Munnik 26 j., beiden te Drunen; Hermanus A .v. Bokhoven 31 j. te Vlijmen en Johanna A. Bruurmijn 25 j. te Drunen; Jan A. Vugs 47 j. te Udenhout en Francina C. van Sluisveld 47 j. te Drunen. CURSUS. Door de assistent landbouwconsulent dhr. A. van Arendonk, zal een cursus „Opvoe ring bodemproductie" gegeven worden. De ze cursus is vooral bedoeld voor de hoof den van de landbouw- en tuindersbedrij- ven en zal gegeven worden in een lokaal van de jongensschool. Eerste les maandag 7 nov. om 19.30 uur. CECILIA-FEEST. Woensdag 23 nov. zal door de leden van het parochieel kerkelijk zangkoor het Ce- ciliafeest met bijzondere luister gevierd worden. De heer P. Vermeulen zal dan zijn 50-jarig lidmaatschap vieren. Ingewijden weten wat het zeggen wil 50 jaren trouw :i te zijn van een kerkkoor En de heer Vermeulen was en is nog een trouw lid. Een lid dat steeds present is bij de kerke lijke diensten en op de repetities, en dat zijn partij nog degelijk meezingt. Een lid dat niet opdringerig op de voorgrond trad, maar die door zijn muzikale kennis en zijn trefzekerheid al die jaren een onmisbare steunpilaar geweest is voor het koor. Op 23 nov. zal de heer Vermeulen daarom eens in de bloemetjes worden gezet. Om 9 uur plechtige H. Mis. Daarna met familie en zangers koffietafel in café G. van Oyen. Om drie uur diner. Om 7 uur worden ook de dames der zangers verwacht voor een gezellige feestavond. Een comité is al enkele weken druk in de weer om voor de jubi laris en zijn familie alsmede voor de andere koorleden een feestprogram in elkaar te zetten waar veel plezier aan te beleven valt. BOTSING. Op de hoek van de Scheidingsstraat - Veilingstraat kwam de groentewagen van dhr. A. K. in botsing met de tractor van dhr. M. P. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was wel te overzien. Gemeentepolitie en even later de verkeerspolitie waren aanwezig om de schuldvraag uit te zoeken. R.K. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde staan deze maand weer enkele mooie avonden op het program. Dinsdag 15 nov. zal mevr. Keyser-Mullier een causerie hou den over „Kinderen en Boeken". Een voor de St. Nicolaas en Kersttijd zeer actueel onderwerp. Woensdag 23 nov. komt de heer Godfried Bomans, die voor velen al geen onbekende meer is. Behalve deze twee avonden zal er woensdag 16 nov. nog een middagexcursie gehouden worden naar de chemische- en witwasserij ,.De Lelie" te Veghel. Vughtantr. 25 Markt 32 Nwa. Glnnekenstr. 23 „De JAARVERGADERING P.V. DE ZWALUW. Zaterdag 5 november hield de Postdui venvereniging De Zwaluw een jaarvergade- Kleine Hut ring in café A. Klerks. De opkomst was EBBC zeer bevredigend, toen de voorzitter de aan- Paternoster wezigen verwelkomde. De voorzitter gaf een 't Zwaantje overzicht over het afgelopen jaar, hij roem- Limburgia de de vlotte afwerking van de concoursen OBK en dankte alle medewerkers voor het slagen. Schuttershof Spreker hoopte dat de verbouwing van het Poedelvrees café voor het vliegseizoen voltooid zal zijn, £)e Unie daar er dan meer plaatsruimte is om alles Schotse Roos nog vlotter te doen verlopen. Na presentie en notulen, volgde stemmen over drie nieuwe leden, die werden aange- recte overzicht en het gunstige saldo. De Klasse E Libre: Zwaluw kan met een gerust vertrouwen het 2-6. Stand: nieuwe seizoen tegemoet zien. Limburgia 3 Dan volgden ingekomen stukken; het Gouden Kroon 2 vliegen op zaterdag of zondag deed veel Lukraak 3 stof opwaaien in verband met het verzoek Zwaantje van de ZNB om een oordeel van de ver- Valkenhof 3 gadering. Het voorstel van Vlijmen is, om DVS 4 dit jaar de vluchten nog op zondag te hand- VVOG 2 haven. Vaststellen contributie en inleggeld; Arendje 3 de contributie werd met 25 cent per maand NAO 2 verhoogd, voor 5 jaar, welk bedrag in de Excelsior 3 feestkas zal worden gestort, om dan het 50- Altijd Cadre 4 jarig bestaansfeest te vieren. Dan volgde LH v. Brabant 5 uitreiking wisselbeker van H. Mommer- w. v. Vught 2 steeg, gewonnen voor dit jaar door W. van Tivoli 2 Vugt; de wisselbcker van de vlucht Orleans was voor P. Vermeulen. Dan werden de kampioen-diploma's 1960 uitgereikt; de voorzitter feliciteerde de kam pioen en spoorde alle leden aan om het volgend jaar hun uiterste best te doen bij de kampioenen te zijn. De hokcontroleurs werden bij acclamatie herkozen; de voorzitter dankte allen voor de correcte wijze waarop zij dit jaar hun functie hebben waargenomen, geen klacht was binnengekomen. Hierna volgde de rondvraag, waarvan maar twee leden ge bruik maakten, die door de voorzitter be vredigend werden beantwoord. Hierna volgde de bestuursverkiezing; de voorzitter, M. Libregts, werd met grote meerderheid herkozen. De seer, en comm., J. v. Engelen en C. v. Heivoort, werden eveneens met grote meerderheid herkozen, zodat het oude bestuur is gebleven, een be wijs dat het crescendo gaat bij de Zwaluw. BILJART-PROGRAMMA DEZE WEEK. Klasse C Libre: Paternoster - Poedel vrees; OBK-Tivoli; NAO - Schuttershof. Klasse D I: geen wedstrijden in verband met voorronde persoonlijk kampioenschap derde klasse. Klasse E Libre: NAO 2-Arendje 3. VLIJMENS REVUE GEZELSCHAP. Het V.R.G. presenteerde zondag 6 nov te Oirschoi het drama in diie bedrijvwi^ Inkeer. De zaal was tot in de uiterste hoe ken gevuld en het V.R.G. heeft laten zien met goed toneelspel voor de dag te kunnen komen. Het prachtige drama Inkeer werd vlot gespeeld, vooral de hoofdrollen waren in goede handen. Mevr. Oosterwaal mag hiervan zeker genoemd worden door haar vlot spel. Het publiek was zeer voldaan, wat het langdurig applaus na elk bedrijf bewees. UTILE DULCI. De Vlijmense Toneelvereniging Utile Dulci heeft voor haar tweede winteruitvoe- ring de keuze laten vallen op een leuk en bijzonder geestig spel: „Drie wijze gekken". Over enkele maanden heeft de 'opvoering plaats. TENTOONSTELLING Kanarievereniging Vogellust. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust organiseert op zaterdag 12 en zondag 13 nov. een onderlinge tentoonstelling. Ruim 100 vogels zijn ingeschreven; verder zijn er nog enkele stands met tropische vogels. Prachtige prijzen zijn geschonken door de Vlijmense middenstand. De vogels worden maandag 7 nov. ingezonden en dinsdag wordt reeds met de keurinf van de vogels begonnen. Zaterdagmiddag om 3 uur zal de opening van de tentoonstelling plaats vin den; het gemeentebestuur is aangezocht om de opening te houden. Zondagmiddag wor den de prijzen uitgereikt; om 6 uur afha len van de vogels. BILJARTEN Biljartclub NAO I speelde een uitwed strijd tegen Tivoli I te Vught. Uitslag Tivoli - NAO v. Boxtel (135) - L. de Jong (110) 135-91 \kkcrmans (120)-J. de Gouw (90) 100-90 v. d. Akker (90) - R. de Laat (90) 65 - 90 v. d. Hogen (70) - H. de Gouw (80) 49 - 80 Hoogste serie Tivoli: v. Boxtel 24; NAO: R. de Laat 18. Uitslag 6-2 voor NAO. UITSLAGEN EN STANDEN van de Biljartkring Den Bosch. Klasse C libre OBK - EBBC 3-5; NAO - Poedelvrees 4-4. De stand in klasse C luidt als volgt NAO 2 - Altijd Cadre 42-6 34-14 31-17 30-18 28-20 27-21 27-21 21-27 21-27 20-28 18-30 16-32 13-35 8-40 U bezoekt toch beslist onze grootse op DINSDAG, WOENSDAG en DONDERDAG in Hotel Twee Kolommen" nomen. Het jaaroverzicht van de secretaris. Deze gaf een mooi jaaroverzicht met een extra vermelding van het vlotte verloop van het afgelopen jaar, 1 nov. 1959 tot 1 nov. 1960. Dan volgde het verslag van de pen ningmeester van de Vliegkas; het verzenden van de duiven beliep ruim f 8000. Het ver loop van de vluchten in BCC-verband was dit jaar voor Vlijmen zeer gunstig wat be treft de financiën. Vlijmen maakte een goe de winst, met een batig saldo sloot de vlieg kas. Dan volgde verslag penningmeester; dit was zeer bevredigend, eveneens een ba tig saldo. De voorzitter bracht het genoemde 3-tal een speciaal dankwoord voor de grote op offering voor de vereniging, voor het cor- Tivoli NAO Altijd Cadre 2 W. v. Vugt Klasse D l Libre: Lukraak 2-OBK 2 6-2; OBK 3 - Limburgia 2 2-6. Stand D 1 nu 32-16 30-18 28-20 28-20 28-20 27-21 26-22 24-24 21-27 21-27 20-28 20-28 19-29 12-36 EBBC 2 OBK 2 DES 2 Limburgia 2 Schuttershof 2 H. v. Brabant 3 DVS 3 Lukraak 2 Valkenhof 2 Arendje 1 Excelsior 2 OBK 3 DVK 1 32-16 30-18 27-13 26-14 27-21 24-16 24-24 18-22 18-22 18-22 17-31 14-34 14-34 BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel de DVK I uit café M. Reuser een competi tiewedstrijd tegen Luk Raak II uit Vught. De thuisclub was goed op dreef en won met 6 - 2. De uitslag was als volgt: DVK I - Luk Raak II T. Boelen (100)-H de Werdt (90) 100-54 H v d Heijden (85) - J Maas (80) 85-76 J v Asseldonk (70)-A ten Dam (70) 47 - 70 A. v. Helvoirt (60)-J Appelven (70) 60-31 Het 2e viertal speelde uit tegen Séhotse Roos en won met 5-3. Schotse Roos - DVK II A* Krijbolder (60)-H Willems (80) 60-80 L Pauw (60) - A v Heijst (70) 60 - 44 W v Lieshout (60) A Goesten (70) 55 70 C Kuijpers (40) - M de Vaan (65) 15-65 VERGADERING RKVV HAARSTEEG Om te komen tot verkiezing van enkele bestuursleden en tot oplossing van enkele interne kwesties hield de rkvv Haarsteeg vrijdagavond in café M. Achten een buiten gewone algemene ledenvergadering. Door de voorzitter de heer M. v. Bok hoven werd een en ander nader uiteengezet en werd begrip gevraagd voor de moeilijk heden die zich in en rond de vereniging kunnen voordoen. Daar nog steeds niet in de vacature wegens vertrek van dhr. Th. de Vaan was voorzien en het bestuurslid H. Willems tussentijds had bedankt, moest tot verkiezing van twee bestuursleden worden overgegaan. Na gehouden stemming bleken te zijn gekozen Jos Meesters en Th Sie gers. Als lid van de elftalcommissie werd benoemd Tini Beekmans. Staande de ver gadering sprak de voorzitter er zijn vol doening over uit dat de diverse elftallen het in de lopende competitie zo uitstekend doen en spoorde alle voetballers aan op de ingeslagen weg voort te gaan. Ter sprake werd nog gebracht, te komen tot een practische verlichting van 't terrein, zodat 6tecds in de avonduren kan worden getraind. Besloten werd om te trachten dit op korte termijn te verwezenlijken. Nadat ook enkele interne kwesties ter tafel waren gekomen en tot ieders tevredenheid werden opgelost, sloot de voorzitter met een woord van dank deze tussentijdse ledenvergade ring. VERGADERING ONDERLINGE PAARDENVERZEKER1NG. In café van Tilburg te Hedikhuizen hield bovengenoemde paardenverzekering, die de plaatsen Haarsteeg, Hedikhuizen en Herpt omvat, haar gebruikelijke najaarsvergade ring. Gezien de zeer slechte weersomstan digheden was de opkomst gering en toen, na opening door de voorzitter de heer W. Pulles, door de secretaris de heer J. van Oijen de presentielijst was voorgelezen, bleek dat niet minder dan 95 leden voor f 1. - boete in aanmerking kwamen. Uit het halfjaarlijks overzicht kwam vast te staan dat in deze periode in totaal 1 paard, 3 veulens en 1 ponny door de vêrzekering waren overgenomen. De aftredende bestuursleden Th. v. d. Brandt uit Haarsteeg en Th. van Bokhoven uit Herpt, werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Ook de aftredende schatters P. v. Baardwijk uit Haarsteeg en L. de Gouw uit Hedikhuizen werden herbe noemd. De jaarlijkse schatting zal plaats hebben op dinsdag 8 nov. en wel in de loop van de voormiddag in Herpt en na de mid dag in Haarsteeg. De op te ruimen paar den, veulens en ponny's werden bij in schrijving gegund aan de veehandelaar A. v. d. Wildenberg uit 's-Bosch voor 42% van de geschatte waarde van paarden en 22 van de schattingswaarde van ponny's. In dit verband deelde de voorzitter nog me de dat het vaak voorkomt dat een afkeu- ringsbewijs veel te laat bij het bestuur wordt ingediend, wat niet juist is. Het be stuur werd meteen gemachtigd om met zo'n lid maatregelen te treffen als eenafkeurings- bewijs niet binnen 24 uur bij de secretaris

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5