dag. woens prijzen VERS VAN DE PERS MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA FEUILLETON 79 St. Nicolaas-geschenken? Aan STASSAR denken 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 NOV. 1960 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 23 NOV. SSS DEN BOSCH TILBURG HELMOND Sprang uFrn» Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND Vergelijken U kiest de CO-OP Raamsdonk Raamsdonksveer Bij Uitgeverij Kluitman te Alk maar verschenen de volgende jeugdboeken KLUITMAN-JEUGDSERIE. „Pietje Bell is weer aan de gang" door Chr. v. Abkoude. Pietje Bell, de fameuze held van talloze avonturen, behoeft geen introductie meer en de jeugd zal zich met deze eigentijd se Pietje Bell uitstekend amuse ren. 1.50. „De tweeling van 't doktershuis" door Elisabeth Stelli. Een alleraardigst meisjesboek, waarin naast het leven van alle dag ook de romantiek aan bod komt. 1.50. „Hoe het na 1000 weken werd»', door Netty Koen-Conrad. Een charmante meisjesroman over het jonge echtpaar Kitty en Jaap Weldring. Voor Kitty rijst op een zeker ogenblik de vraag of zij de wetenschappelijke ambities van haar man in de weg mag staan. Het wordt een moeilijke strijd, waarin zij zich ten slotte toch weet te overwinnen, 1.50. „Succes, Marjolein", door Freddy Hagers. Een aantrekkelijk verhaal voor meisjes van 13-15 jaar, waarin Marjolein de eerste schreden op Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND weg naar de volwassenheid gaat zetten, hetgeen zowel met pretti ge dingen als met tegenslag gaat gepaard, 1.50. „Ocko Berenklauw", door Jan v. Leeuwaerden. Voor jongens die eens terug willen duiken in de tijd van de Noormannen, een pittig en span nend hoek, waarin de dappere Ocko, heer van Friesland, de hoofdrol speelt, 1.50. SNEEUWBAL-SERIE. „De schat in de Negev-woestijn", door Margalit Banai Russcol. Een uitstekend en spannend boek voor jongens van 12-10 jaar. Vergelijken U kiest de CO-OP Het verhaal speelt zich af in het dorre hete woestijngebied in het zuidelijk deel van Israël: geb. 2.50. „Politie-agente Ria Bruins maakt promotie", door Nettie Lens. Een interessant en boeiend boek voor oudere meisjes, dat een goed beeld geeft van het nog jonge vrouwelijke beroep van po litie-agente; geb. 2.50. „Mannen van de koopvaardij", door P. Joh. Zonruiter. Een goed bock voor oudere jongens, dat handelt over de gro te en dappere rol welke de man nen van de koopvaardij in de laatste wereldoorlog hébben ge speeld; geb. 2.50. SERIE „ONS GENOEGEN". „Renee leert zwemmen" door Cok Grashoff. Een gezellig en prettig boek voor jongens en meisjes van 6-9 jaar; geb. 1.95. „Heintje's eerste schooldag" door Els Hofker. De eerste schooldag is altijd een hele beleving en daarom zul len jongens en meisjes van 6-8 jaar dit hoekje wel graag lezen; geb. 1.95. ZONNEBLOEMSERIE. „Vier kinderen en een jonge hond", door A. P. Schelling. Een leuk boek voor kinderen tot 12 jaar, die van honden hou den. De verschillende wederwaar digheden zijn leuk verteld en op een gegeven ogenblik wordt het nog spannend ook; geb. 2.90. „De Kameleon opnieuw in actie" door H. de Roos. De „Kameleon" is een motor boot, waarmee Gerben en Kees Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND heel wat avonturen beleven, leu ke en spannende. Voor jongens tot 12 jaar een geknipt verhaal; geb. 2.90. „Het huis in het Vinkenbos" door Jenny Kint Couperus. Een gezellig boek voor meisjes tot 12 jaar, waarbij we van de ene gebeurtenis in de andere val len; geb. 2.90. VOOR OUDERE JONGENS EN MEISJES. „In de greep van de Rio Negro" door R. S. van Iterson. Een boeiend en goed geschre ven hoek over het leven van een Nederlands gezin op een koffie plantage aan de Rio Negro in het fascinerende Columbia. Voor wat oudere jongens een goed boek; geb. 4.50. „Applaus voor Elselinda", door L. v. d. Meer-Prins. Een boek voor oudere meisjes dat een zeer persoonlijke sfeer ademt met als hoofdpersoon El selinda, die zojuist haar einddi ploma heeft behaald, maar niet weet wat zij er mee moet doen. Het is zoeken en tasten en ten slotte vindt zij de juiste weg en het geluk; geb. 4.90. 23). Pie Yah Ma volgde Mac Muzzle op de voet en samen renden ze nu over de open grasvlakte in de richting van de beschermende bosjes. Daar zouden ze minder goed gezien worden, dachten ze, en ze waren net zo'n beetje hal verwege, toen ze achter zich woeste stemmen hoorden. „Daar gaan ze!" werd er geroepen en toen iMac omkeek, zag hij in de verlichte deuropening duidelijk WM V - V <1 de figuur van een man staan, die wild met zijn armen zwaaide. Bliksemsnel trok Mac de revol ver uit zijn zak en loste 'n schot in de richting van die schreeu wende figuur. Geschrokken vloog de man naar binnen en sloeg met een knal de deur achter zich toe. Doch onmiddellijk daarop werd er ook van het huis uit gescho ten. Beng... beng... beng... floten de kogels over de hoofden van de vluchtelingen heen, doch ze ver dwenen gelukkig zonder schade aan te richten. Intussen hadden ze het veilige kreupelhout be reikt en weldra stonden ze weer voor de tuinmuur. „Hoe komen we er over, Pie?" vroeg Mac Muz zle. „Op de muur zijn we duide lijk zichtbaar voor de schutters in dat huis." Maar Pie Yah Ma antwoordde niet, doch greep Mac Muzzle beet in een handige judo greep. Toen slingerde hij hem met een simpel gebaar in een prachtige boog over de tuinmuur heen... HET CAMERA MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 27). Stanford Bates haalde even z'n schouders op. „Elke weg die kan leiden tot ontdekking van 'n mis dadiger, is mij goed." „Deze weg zal u niet veel wij zer hebben gemaakt." „Denkt u? Ik zag drie mannen, op wie suspectie rust Eén van hen heb ik uitgeschakeld." „Een shilling als u het deksel 'n eindje hoger oplicht!" proest te Soper. Lawrence nam hem bij de arm, opende de terrasdeuren en stapte met hem weg. Melchior volgde langzaam en onwillig. Anthony ging Henderson en Bates naar de bibliotheek voor. Zodra de butler voor whisky en sodawater had gezorgd, vroeg de oude heer on der het vullen van de glazen op twijfelachtige toon: „Heeft de film u werkelijk iets wijzer gemaakt, Mr. Bates?" „Neen. Ik liet Henderson trou wens geen moment in de waan, dat ik me wat van zijn idee voor stelde. Wanneer ik op de film af ga, zou ik zeggen dat twee van uw gasten méér op hun geweten hebben dan mogelijk goed voor hen kan zijn. Maar ik vergeet niet, dat ik gepreoccupeerd ben, aangezien ik tot nu toe de lezing van één zijde heb gehoord. Mocht nummer drie de schuldige wezen dan zou 't me eigenlijk helemaal niet* verwonderen. Met andere woorden ik weet er nog geen touw aan vast te knopen." „Toch beweerde je tegen Law rence, dat de film je iets had ge leerd", zei Henderson, lichtelijk in de wieken geschoten. „Was 't maar een smoesje dat je één van de drie meent te kunnen uitscha kelen?" ,„Dat óók weer niet. Ik weet, welke kijk Mr. Moncrieff en jij op de zaak hebben. Het kan heel goed de juiste wezen. In elk geval staat vast, dat de enigen, die rechtstreeks belang kunnen heb ben bij Archibald's dood, Melchi or en Lawrence zijn.. Volkomen logisch, dat zij allereerst als da der in aanmerking komen. Moge lijk is Soper er bij betrokken, maar zoals ik de situatie op het ogenblik bezie, blijft hij iemand van het derde of vierde plan." Bates wendde zich tot Antho ny. „U hebt 't bureau Shirman opgedragen, een onderzoek naar Soper's antecedenten in te stel len. Daar hoef ik me dus niet druk om te maken en kan ik m'n tijd aan uw neven besteden Mijn eerste werk zal zijn het alibi na te gaan, dat zij voor 19 juli opge ven. Na hen komt Settle aan de beurt. Zodra hij boven water is, zal ik hem aan de tand voelen. Intussen blijf ik bij mijn mening Mr. Moncrieff, dat het zeer ver keerd van u is, de politie er bui ten te houden." „Dit is een familie-aangelegen heid. Anderen hebben er de neus niet in te steken." „Neen, Mr. Moncrieff. Dit is zo goed als zeker dubbele moord en poging tot moord. U moogt de wet niet opzij schuiven. U moet inzien, dat u zelf het met de jus titie aan de stok krijgt, als u haar dingen onthoudt, die zij behoort te weten." „Dat zal ik voorkomen." „U kunt dat niet. Er moet aan gifte worden gedaan van 't vin den van Jerome's lijk." „Dat is gedaan, Mr. Bates. De politie twijfelde niet aan mijn le zing een ongeluk. Het einde van een onverbeterlijke dronk aard. Niet het geringste spoor van geweld werd aangetroffen." „Het jacht wordt gelicht en dan blijkt dat het opzettelijk tot zinken is gebracht." „Het jacht wordt niet gelicht althans niet met mijn toestem ming." „Iemand kan het wrak ontdek ken." „Het eiland is particulier be zit. Wie er niets heeft te maken, wordt geweerd. Mocht het on waarschijnlijke toch gebeuren, dan is inmiddels zoveel tijd ver lopen, dat elke verklaring grif wordt aanvaard." Bates stond op. „Het is nutteloos, verder te re deneren, (Mr. Moncrieff. Op Hen derson's aandringen kwam ik hier en beloofde ik u te doen wat ik kan. Een eenmaal gegeven woord neem ik niet terug. Maar dit zeg ik u zonder er doekjes om te winden zodra ik bij het on derzoek op dingen stuit, die naar mijn overtuiging de politie moet weten, stel ik haar er van in ken nis. Ik ben nog nooit met officië le instanties in conflict geweest. Voor u maak ik geen uitzonde ring." „Ik verlang niets van u, Mr. Bates, wat u met uw overtuiging in botsing kan brengen. Als u denkt dat daarvoor gevaar be staat, ziet u eenvoudig van de op dracht af. Evenals u wens ik, dat we precies weten, wat we aan el kaar hebben. Vóór ik u op de hoogte stelde, heb ik u nadruk kelijk gewaarschuwd dat het een vertrouwenskwestie betrof. Op die voorwaarden bent u ingegaan en ik heb dus het recht te eisen, dat u mij de opdracht zonder meer terug geeft indien u van in zicht bent veranderd. Maar u schendt het vertrouwen dat ik u schonk, als u tegen mijn wil de politie er in betrekt." „Allright, Mr. Moncrieff. U hebt de grenzen juist getrokken. Mijn werkzaamheden eindigen waar ik meen dat die van de po litie beginnen. Zij komt er achter al zal 't dan niet door mij zijn." Bates ging naar de deur. In de opening draaide hij zich om. „Als u een raad van me wilt aanne men, zorg dan dat u uw neven en Soper op een behoorlijke afstand houdt. In uw plaats leefde ik lie ver niet onder één dak met hen." „Ik ben zeventig, Mr. Bates. Mijn dagen zijn geteld, dat weten ze. Waarom de slinger van de klok tegen te houden, wanneer de gewichten toch al bijna op de grond hangen?" XII. Drie dagen later hadden Bates en Henderson samen een onder houd in Glasgow. „Het gaat weer op Londen aan, ouwe jongen!" grijsde de detec tive, toen Henderson in het res taurant tegenover hem plaats had genomen. „Met de oude Mon crieff is geen land te bezeilen. Ik heb zelden zo'n eigenwijs, koppig type meegemaakt. Hij blijft er bij dat de politie in zijn familie-aan gelegenheden de neus niet heeft te steken. Je zou waarachtig ge neigd zijn aan te nemen, dat hij veel meer van de zaak weet." „Het lijkt er op, ja, maar de schijn bedriegt, Stanford. Antho ny is als de dood voor schandaal. Hij wil alles doen om dat te ver mijden." „Larie! Wat gaan hem Mel chior en Lawrence per slot van rekening aan? (Wordt vervolgd) GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Met dit schoenenrek kunt U Uw schoenen doeltreffend opbergen. Eenvoudig te monte ren en ruimte bespa- rend. Zwaar ver chroomd metaal met plastic stootdoppen. Plaats voor 9 paar schoenen. In cadeau- yerpakklng £2$ Royaal formaat week endtas, yan sterke dubbele stof. Geheel met leder afgewerkt en voorzien van slot, zijrits en naamkaartjes- etui. In ruit- of effen dessins. Q90 Waterdicht 7 Prachtige kwaliteit zware bedrukte zwa- nedons, in leuke, vlotte poppetjes-des sins, voor trappelzak ken en kinderpyjama's, was- en kleurecht. 70 cm. breed, A 60 per meter 8 Enorm voordelig is deze aanbieding in ja ponnen. Flatteus jeug dig model met wijde rok en modieus Paola mouwtje. Ceintuur rondom. U kunt kiezen uit diverse kleuren in fraaie streepdessins. Maten 36-46. Extra verrassing Q75 Herenpyjama, van een mooie kwaliteit uni keper flanel, met contrasterende kraag en manchetten. Geheel gepaspeld. De pantalon met lastex band. U kunt kiezen uit vele mooie kleurencombi naties. Tf90 Maten 48-56 7 delig keukengarni tuur, geheel ver chroomd, met zwart koudgreep handvat. Compleet In doos be vattende visschep, soeplepel, groente lepel, pureestamper, vleesvork, aardappel lepel en Q90 rekje O Schitterende velours damespantoffels en muiltjes, met bont- kap en sterke gevulca- niseerde zool. Gemaakt op een nieuwe moder ne leest. In rood, beige, blauw, zwart, grijs en oatmeal. Nu fantas tisch ^50 voordelig T" Hier doet de Sint Iedere amateur-foto- graag een groot genoe gen mee: Condensa tor-flitser, met waai- reflector, controle lampje ën lamp-uit- werper. Verpakt In compact plastic etui. Inclusief batterij, dus klaar voor J ^90 gebruik I Jm Leuke wollen kleuter truitjes, in effen streep met lange rag- lan mouw. In wit, geel en aqua. Maat 2 4.45 A 25 Maat 1 Sierlijke bureaulamp. In een solide model met flexible lamp-arm. Met metalen kap en voet, In diverse kleu ren. Compleet met druk- schakelaar Met deze zeer mooie kwaliteit schorten- cretonne, In prachtige dessins en kleu ren, maakt U nu zeer voordelig zelf Uw schorten. Was- en kleurecht. 20 80 cm. breed, per meter jL Luxe doos met 3 dameszakdoekjes, in moderne pastelkleuren met helle satijn randjes. Exclusieve dessins A 75 voor V D 8 Moderne vloerkleedjes, met franje, In frisse dessins en kleuren, 25 50 x 90 cm. 3 Leuke kleine suikerbeestjes. Heerlijk zacht smeltend suikergoed. JQc Per 200 gram 3 a Chocolade letters van een zuivere kwaliteit chocolade. In melk en puur. 3 stuks "TAc Werkelijk „Van all* wat" vinden Uw kin, deren In dit grote boek, waarin ze kun. nen knippen, puzzelen kleuren en rondjes plakken. Met een extra leuke doos kleurpot. loden. Een 24-pagina's boek 2s Een dubbel 46-pagina'j boek 1.75 Is dit geen prachtige tip voor St. Nicolaas! ri»r>g» whu.i in imi—w BAZAR PRO PATRIA J.l. vrijdagavond had in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier de opening plaats van de door en ten bate van de Chr. Gym nastiekvereniging Pro Patria georganiseer de bazar. De opening geschiedde door de edelachtbare heer burgemeester M. van Prooijen. De voorzitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, heette de aanwezigen welkom en 6prak er zijn blijdschap over uit dat zoyelen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging bij de opening tegenwoordig te zijn. Spe ciaal heette de voorzitter welkom de afge vaardigden van de plaatselijke verenigingen, heren adviseurs van Pro Patria, Burgemees ter van Prooijen, Ds. Bos en wethouder Timmermans. Het stemde, aldus de voor zitter, het bestuur van Pro Patria tot grote erkentelijkheid dat burgemeester van Prooij en de opening wilde verrichten en spreker bracht hartelijk dank aan B. en W. voor de ondervonden medewerking. Burgemeester van Prooijen, hierna het woord verkrijgende, zeide het namens het gemeentebestuur en persoonlijk een groot genoegen te vinden bij de opening van deze bazar tegenwoordig te kunnen zijn. Het gemeentebestuur heeft in 't algemeen grote belangstelling voor het verenigingsle ven in de gemeente en de gymnastiekver eniging neemt hierbij een bijzondere plaats in. Uw vereniging, aldus de burgemeester, richt zich op de behartiging van de belan gen der leden en ook op het algemeen be lang. De lichamelijke opvoeding is een deel van de totale opvoeding en staat naast de geestelijke en sociale opvoeding en sluit aan bij de opvoeding die gezin, school en kerk geven. Die kunnen niet alles doen en spr. acht het daarom belangrijk dat de sport verenigingen voorzien in de lichamelijke op voeding en daarin hun taak zien. De burgemeester wil hier eens zeggen hoezeer het gemeentebestuur het werk van Pro Patria waardeert. De gymnastiek-be- oefening is nog niet zo oud; als overheid is men zich hier te lande eerst sinds 20 jaar met de lichamelijke opvoeding gaan be moeien en daarom is er een grote achter stand in gymnastieklokalen enz. en de ver enigingen hebben hier alzo een stukje van de taak van de overheid overgenomen, wat door het gemeentebestuur zeer wordt ge waardeerd. Een gezonde geest in een gezond lichaam, zegt burgemeester van Prooijen en geest en lichaam staan niet los van el kaar. (Advertentie) De burgemeester hoopt dat het gemeen tebestuur nog eens op een andere manier kan laten zien hoezeer het werk van de verenigingen voor lichamelijke opvoeding wordt gewaardeerd, b.v. door het oprichten van een sportzaal; zover is het nog niet, maar wij doen ons best om het zover te brengen. Burgemeester van Prooijen besluit met de hoop uit te spreken dat deze bazar moge slagen en de vereniging de financiële mid delen zal bezorgen om hun werk uit te breiden. De voorzitter dankt de burgemeester voor de wijze waarop Z.E.A. de bazar heeft wil len openen en zegt dat 26 nov. '61 het 25- jarig bestaan van Pro Patria hoopt te vie ren, waarvoor het bestuur grootse plannen heeft en waarvoor reeds besprekingen wor den gevoerd. Tot slot dankt de voorzitter allen die hebben medegewerkt aan de orga nisatie van deze bazar. Na de opening werden de verschillende verkoopstands door de dames-verkoopsters bezet en werden de vele attracties in wer king gesteld. Het aantal bezoekers groeide gestadig en er heerste al spoedig een pret tige stemming. Van de attracties als schieten, sjoelen, enz. werd veel gebruik gemaakt; het rad van avontuur trok eveneens al aanstonds veel belangstelling, zodat verwacht mag worden dat deze eerste bazar-avond reeds goede zaken zijn gemaakt. Zaterdagmiddag was het meer een spe ciale kinder-middag en was het de hele middag een drukte van je welste. Zaterdagavond was de belangstelling overweldigend en vele bezoekers gingen met waardevolle en prachtige prijzen huiswaarts. Heden, maandagavond, is de laatste ba- zaravond en zal ook de trekking plaats heb ben van de grote verloting, met als hoofd prijs een bromfiets. (Advertentie) RODE KRUIS FILMAVOND De afdeling Raamsdonk van het Nederl. Rode Kruis kan wederom terugzien op een succesvolle filmdag in Raamsdonk-dorp. Een drukbezochte kindervoorstelling met een aardig filmprogramma werd 's avonds gevolgd door een voorstelling voor volwas senen in een goed bezette zaal Nieuwen- huizen. De afdelings-voorzitter, Burgemeester J. H. M. Prinsen, heette dan ook met zicht baar genoegen de vele aanwezigen welkom en bracht terecht dank aan de inwoners van Raamsdonk voor hun belangstelling voor het werk van het Roode Kruis. Nadat de juist in roulatie gebrachte do cumentaire „En nog steeds vloeit er bloed over het Internationale Rode Kruis was vertoond, wees Dr. van Tilburg in een kort betoog op het belang ener bloedtrans fusiedienst. De plaatselijke bloedtransfusie dienst kampt nog steeds met een tekort aan donors in O-groepen en B-groepen. Na een pauze met attractie volgde de hoofdfilm ,,De Citadel" naar de gelijknami ge roman van Cronin, welke film een aan dachtige zaal gedurende bijna 2 uren boei de. Zaterdag 19 nov. werd een en ander opnieuw vertoond in Raamsdonksveer. NEUZENBAL „SWEET SEVENTEEN". Op het neuzenbal heeft „Sweet Seven teen" de nieuwe prins gekozen. Hij heet Kobus IV. Onder bazuingeschal verliet Ko- bus IV het sprookjesachtig verlichte kasteel en trad hij de origineel versierde zaal bin nen. Zijn raad van elf droeg voor de eerste keer de nieuwe kostuums. Ook de boeren- kapel was hierbij aanwezig. In zijn ope ningsrede dankte Kobus IV voor z'n uitver kiezing. Na het officiële gedeelte werd de rest van de avond doorgebracht in een ge zellige carnavalssfeer, waarbij de dansmu ziek verzorgd werd door The Melody Stars uit Dongen. (Advertentie) (Advartentla) (Advertentie) f"v;

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2