KAATSHEUVEL St. Nicolaas-geschenken Aan STASSAR denken I 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 NOV. 1960 6 der dat in de stand nog wijziging komt. Al met al een hartverwarmen de wedstrijd, waarbij het publiek behoorlijk spel kreeg voorgescho teld en waarbij gerust veronder- steld mag worden dat KWIi over de impasse heen is en haar zelf vertrouwen weer heeft terugge vonden. KWB 2—WSC 3 niet doorgegaan. KWB 3—WSC (i 4—2 KWB 5—RKDVC (i 1—1 KWB 6—DESK 7 0—3 R. K. C. RKCSt. Michielsgestel 31 Ondanks regen en kilte, on danks een zwaar bespeelbaar ter rein, hebben de jongens van het le een verdiende zege behaald op een bepaald niets cadeau gevend Gestel. Hierdoor hebben de geel- blauwen bun puntenaantal op 7 gebracht uil 7 wedstrijden, waar door zij zich in de middenmoot geklasseard hebben. Zij hebben daardoor het ver trouwen van bun supporters we derom wat opgevijzeld en wat mogelijk meer zegt, ook hun zelf vertrouwen verstevigd. RKC startte met een fris par tijtje en loonde de eerste helft, maar bijzonder de eerste 20 mi nuten, een veldmeerderheid, die door 2 gave doelpunten tot uit drukking kwam. Eerst scoorde H. Leijten weer een goede wed strijd voor de aanvalsleider een goed bekeken doelpunt met een magnifieke kopbal en vervol gens bracht de Peffer de rust stand o]) 20 met een zeer be heerst schot. Na de rust gingen de partijen meer gelijk op en verloor de wed strijd wel aan kwaliteit. Het glad de terrein en de gladde bal, als mede vermoeidheid der spelers vanwege het zware terrein zullen daartoe zeker hebben bijgedra gen. H. Leijtens ving een goed aangespeelde bal op, passeerde een back van Gestel en daarna de doelman, waarmee de stand 30 werd. In ieders ogen een veilige stand, doch niet in die van Gestel want zij antwoordden onmiddel lijk met een verdiend tegenpunt 31. RKC slaagde er in de laat ste 25 minuten door stug verde digen in, de sterk opdringende Gestclnaren te bedwingen, doch zag zelf ook geen kans m|eer de soms goed opgezette aanvallen in een doelpunt om te zetten. Wij hebben vandaag, vooral voor de rust, genoten van een op hoog peil staande wedstrijd met doelpunten van klasse. Ook de gasten hebben hun re putatie van prettige tegenstan ders met een sportieve instelling eens te meer bewezen. Spelen jullie a.s. zondag met hetzelfde élan tegen het dan te gast komende OJC, dan kunnen de talrijke supporters weer een paar aangename uurtjes op het RKC-terrein doorbrengen, zelfs al zou Pluvius opnieuw acte de presence geven, wat wij intussen niet hopen. RKC 2Veerse Boys 2 12 Wederom werden onze reser ves het kind van de rekening met een oneven goal en wederom was dit niet nodig geweest, als de voorhoede uit de vele opgelegde kansen er slechts een paar benut hadden. Het wordt eentonig dit te moeten melden en wij schreven liever eens over produktiviteit in de voorhoede. De verdediging was weer in grote vorm en speciaal doelman Eekcis en stopper Duquesnoij verdienen een pluim voor hun excellente werk. Dubbel jammer dat een kleine misrekening toch nog de laatste minuten een ruim schoots verdiend gelijk spel deed verloren gaan. De wedstrijd zelf was het aan zien volkomen waard. Voor de rust waren de gasten iets beter in het veldspel en na de rust was dit bij RKC het geval. Toch nam RKC door een kop bal van G. v. Dijk de leiding na pl.in. een half uur spelen, doch vlak voor rust wist R'veer de ge lijkmaker te scoren. Hierboven schreven wij reeds hoe R'veer vlak voor het einde de zege bin nen haalde. Ook hier weer pret tig te constateren dat de sporti viteit hoogtij vierde en de leiding in goede handen was. Volgende keer toch eens beter jongelui. Baardwijk DongenBaardwijk 41 Iedereen die uit bovenstaande cijfers conclusies gaat trekken en de wedstrijd daarom natuurlijk niet aanschouwd zal hebben, zal ongetwijfeld de mening zijn toe gedaan, dat 't lot voor de Baard wijk-ploeg althans moet hebben bestaan in een „inmaakpartijtje" en dat de Dongcnaren duidelijk gedurende de gehele wedstrijd de overwinningsscepter hebben moe ten doen zwaaien. U zult het mij, als verslaggever der geelzwarten, toch helemaal niet kwalijk nemen dat ik u de waarheid zal verha len. Het betrof hier helemaal geen „inmakerij" van de Baard- wij kse ploeg, integendeel. Gedu rende de gehele wedstrijd heb ben onze jongens 't helft in han den gehad en hebben zij toch wel duidelijk gedemonstreerd, dat het beste voetbal door hen gespeeld werd. Dat ondanks dit alles de zege in royale cijfers de Dongén- ploeg ten 'deel is gevallen, vond zijn oorzaak in onfortuin voorde Juliana-lui en geluk voor de gas ten. Het zat de geelzwarten van middag helemaal niet mee. Zij boetbalden dat het een lust was om te zien en door hun prachtige spel verrastten zij vriend en vij and. Geluk was er echter weer niet bij en opnieuw is weer eens duidelijk gebleken dat factoren, die men niet in eigen hand heeft en men slechts bij de gratie Gods als hulpmiddel heeft, een beslis sende rol kunnen vervullen. Op het prachtige, doch zeer gladde terrein werd, na een mi nuut stilte in acht te hebben ge nomen voor een overleden lid van Baardwijk, om even over half drie een aanvang gemaakt met bovengenoemde wedstrijd. Direct ging Baardwijk in het offensief en met vlotte combinaties werd de Dongense verdediging aan de tand gevoeld. Af en toe weten de Dongcnaren zich aan de Juliana- druk te ontworstelen en een goe de redding van H. v. Mierlo, die deze middag menig open doekje verwierf voor zijn schitterende optreden, was nodig om succes voor Dongen te verhinderen. Baardwijk blijft echter het beste van het spel voor zich opeisen en reeds na 12 min. weet invaller Slaats, vanmiddag goed op dreef, uit een misgreep van de Dongen- doelinan de score op 1 te bren gen. Dit geeft de burger moed en met opnieuw aalvlugge combina ties, die bij vriend en' tegenstan der respect afdwingen, blijft Juli ana het doel van Dongen belagen. Mede door de te lange dribbels van J. v. Gelder levert dit echter alles onbegrijpelijkerwijze geen succes op. Dongen doet het na 'n redding van J. Klerkx op de doel lijn direct hierop beter. Uit een vrije trap van de rechtshalf der gasten is het de rechtsbinnen die na een duidelijk handsgeval de bal achter doelman van Mierlo werkt. Onze gehele ploeg protes teert hierop, doch de zwak lei dende scheidsrechter hield voet bij stuk en de stand blijft dus ge lijk, 11. Tegenslag voor de Ju liana-lui en nieuwe moed voor de gasten, die hiervan duidelijk pro fiteren. Nadat v. Mierlo opnieuw ten koste van een corner met een magnifieke redding, uit een reeds uit balans gebrachte positie, bij de toeschouwers de handen op el kaar doet brengen, komt Don- gen's tweede treffer. Uit deze goed genomen corner schiet de vrijstaande rechtsbinnen hard en onhoudbaar in en dus breekt met een 21 stand de rust aan. Na rust zien we wederom een onophoudelijk Juliana-offensief, dal echter de weg naar doelpun ten steeds versperd ziet door de hard werkende Dongense achter hoede. Zoals men echter vaak ziet, is Dongen wederom de ge lukkigste, want uit een corner komt geheel tegen de verhouding in de stand op 13, welke stand nog verhoogd zal worden met 'n vierde doelpunt in de laatste mi nuut, toen de Dongens aanvals leider alleen doorbrak en met een beheerst schot zijn club naar een zeer geflatteerde 4—1 zege leidt. Wij voegen er nog aan toe dat dit doelpunt geenszins een bewijs vormde van de betere spel kwali teiten van de Dongcnaren, inte gendeel, de verliezer van vanmid dag was de beste ploeg. Kaatsheuvel D. E. S. K. Loon op Zand Uno Animo Sprang N. E. O. Capelle i H. N. C. Biljarten Waalwijk De beste reclame voor Waalwijk en omgeving maakt men in „DE ECHO die een algemene verspreiding geniet in die plaatsen, waar bij de winkelstand hier en elders belang heeft. Zend TIJDIG uw advertentie in voor het nummer van 28 november a.s. ledig aan haar trekken komen en in alle opzicht entevreden worden ge steld, zodat men zich de moeite, tijd en extra kosten van een reis naar de naburige steden kan besparen. St. Nicolaas dankte voor de spon tane en grootse ontvangst, waarbij hij opmerkte dat hij reeds in Spanje van het bruisende winkeliersleven in Kaatsheuvel had gehoord en dus na Rotterdam met graagte (^irect naar Kaatsheuvel was gekomen. Een met twee schimmels bespan nen prachtige calèche, met op de bok twee in livrei gestoken palfreniers, werd hierop voorgereden, waarin St. Nicolaas met een van z'n knech ten plaats nam. Voorafgegaan door de harmonie Apollo en een grote stoet van reclame-wagens, van waaruit zwarte Pieten met kwistige hand versnaperingen rondstrooiden, begon de Sint hierop aan zijn in tocht. In het gebouw van gemeentewer ken had de officiële ontvangst plaats vanwege 't gemeentebestuur, in de personen van loco-burgemees ter G. Grootswagers en secretaris M. v. Nieuwstadt. Aan een van de toegangsdeuren van de brandweer- toren was door de dienst van ge meentewerken een baldakijn aange bracht, vanwaar de heer Grootswa gers een hartelijk welkom tot Sint Nicolaas richtte. Hoewel hij niet verwachtte dat deze alle wensen zou kunnen vervullen, vroeg hij toch diens aandacht, met verwijzing naar de enigszins abnormale plaats van ontvangst, voor de dringende noodzaak van een nieuw gemeente huis. Hij hoopte dat St. Nicolaas bij de daarover beslissende autoriteiten een goed woordje zou doen, waar mee de gemeenschap ongetwijfeld een groot plezier zou worden ge daan. Verder feliciteerde hij de middenstandsvereniging met de in derdaad prachtige organisatie van deze intocht en hij sprak de "hoop uit dat deze het nodige nut zou af werpen. St. Nicolaas beloofde alle mede werking, hoewel hij niet kon ver zekeren dat alle wensen direct ver vuld zouden worden. Hierop richtte hij een bemoedigend en vriendelijk woordje tot de enorme kinderscha re, welke zich op het terrein voor de kazerne had verzameld. Omstuwd door de uitgelaten jeugd, wier enthousiasme door een even opkomende regenbui niet kon wor den ingetoomd en voorafgegaan door de harmonie St. Jan, die vanaf dit punt de muzikale honneurs waarnam, begon St. Nicolaas daar op aan z'n rondgang door Kaatsheu vel-west. Met een bezoek aan het oostelijk gedeelte, onder de opge-, wekte tonen van het muziekgezel schap Euphonia, werd dit jaarlijkse evenement besloten. TONEELUITVOERING KUNST NAAR KRACHT Zaterdagavond opende de toneel vereniging Kunst naar Kracht het winterprogramma van de K.A.B. voor een goed bezette zaal in de Gil denbond met een opvoering van het dramatische toneelspel in drie be drijven (5 taferelen) „Geef mij uw hand", van de bekende auteur Wim Dumont. De inhoud van het verhaal speelt zich af rond een toneelschrijver die van een moord beschuldigd wordt. Hoewel hij onschuldig is, doch de bewijzen tegen hem zijn, leidt hij gedurende achttien jaren onder een andere naam een zwervend bestaan om aan de greep van de politie te ontkomen. Dank zij de scherpzin nigheid van een inspecteur van po litie, wordt de werkelijke dader echter ontmaskerd, en kan een ge lukkige vader weer met z'n kinde ren verenigd worden. Wij weten dat Kunst naar Kracht met haar prima kern in het verle den tot prachtige prestaties geko men is, en ook nu heeft zij dat ver haal op alleszins aanvaardbare wij ze voor het voetlicht gebracht. Wan neer zij er ditmaal niet in geslaagd is de belangstelling van de aanwe zigen van het begin tot het einde levendig te houden, willen wij dit niet op haar rekening schrijven, maar dan is dit alleen te wijten aan de soms veel te lange dialogen in dit spel. In het algemeen volgt de ontknoping van het drama, zoals ook hier, in het laatste bedrijf, waaraan de minste tijd besteed pleegt te worden. In dit spel vraagt het laatste bedrijf maar liefst bijna een uur voordat het „happy end" bereikt is. Dat is toch wel iets te veel van het goede. Wanneer de schrijver hieraan een half uur had besteed, was hetzelfde effect be reikt, maar had de vertoning ten minste een minder saai karakter ge had. Maar nogmaals, alle lof voor Kunst naar Kracht voor de wijze, waarop zij zich ditmaal door deze taaie brei heeft heengewerkt. Vol gend keer echter graag iets van een lichter genre. We willen ons ditmaal onthouden van een bespreking der diverse me dewerkers (sters). Kunst naar Kr. heeft nu eenmaal leden, wie het to neelspelen als het ware in het bloed zit en ook die wat minder begena digd zijn op dit gebied. Rekening houdend met deze maatstaf, kunnen zien, waarmee meteen hulde is ge- allen op een goede prestatie terug bracht aan regisseur Jos van den Assem, die intussen ook gezorgd had dat de diverse toneeltjes de toets der kritiek ten volle konden doorstaan. De firma Wijngaard uit Tilburg zorgde zoals altijd weer voor een passende grime. Ten slotte een goed bedoelde op merking aan het adres van de alge mene leiding. Het kleine, doch hin derlijke rumoer achter in de zaal was vaak irriterend, maar 't steeds weer opnieuw openen der deur tij dens het spel, was voor de attente toeschouwers vaak gewoonweg he meltergend. Een afdoende oplossing? Een sleu tel of flinke grendel gebruiken en niemand in of uit de zaal tijdens het spel. Een kwestie van gewoonte, waar men gauw genoeg aan went en waarvan Kaatsheuvel dan be slist niet de primeur heeft. BEKROOND Op de grote internationale pluim veetentoonstelling te Luik, behaalde onze plaatsgenoot, de heer P. J. Els hout, met zijn zwarte Minorca-krie- len twee zeer hoge onderscheidin gen: zeer goed. Tevens verwierf hij op de jongdieren-tentoonstelling Ornithophilia te Utrecht met ditzelf de ras, met jonge hen een 1ste prijs, tweemaal zeer goed en met haan 'n 3e prijs zeer goed. De heer Elshout heeft reeds eer der met zijn Minorca's heel wat mooie onderscheidingen gewonnen, o.a. te Barcelona, Brussel, Leipzig en verder in de voornaamste steden van Nederland. UITREIKING ORDETEKENEN RES. RIJKSPOLITIE Donderdagavond 17 nov. kwamen de leden van de reserve Rijkspolitie in de zaal van Euphonia bijeen voor het houden van schietwedstrij den. Dat naast de instructeur, op perwachtmeester Kaptein, ook ad judant v. Broekhoven en namens overste Ruygrok, adjudant Maas aanwezig waren, wees er op dat de ze avond nog iets bijzonders op til was. N ade schietwedstrijden opende 1 DESK - BLADELLA Het was wel te verwachten, gezien de bar slechte weersomstandigheden, dat er voor deze wedstrijd niet die belangstelling zou bestaan welke men in het algemeen ge wend is. De spelers hebben zich hiervan echter niets aangetrokken en gedurende de gehele eerste helft en voor een groot deel ook daarna er geen twijfel over laten be staan, dat zij met de beste voornemens be zield waren. Zodoende hebben de thuisblij vers een ontmoeting gemist, welke over. het algemeen het aanzien ten volle waard was. Wel werd van de spelers dikwijls het uiter ste gevergd om hun lichamen in balans en zich staande te houden. Het begin van deze wedstrijd was voor de gasten veelbelovend. Met snelle open aanvallen werd de DESK-verdediging met een onder druk gezet, met het gevolg dat de gastheren binnen vijf minuten reeds te gen een 0-1 achterstand aankeken. De DESK-ploeg scheen hierdoor wakker ge schud, want ondanks het natte, gladde veld en een miezerige motregen, ontwikkelde zich hierop een pittige partij voetbal, waar bij DESK bij vlagen tot werkelijk goed spel kwam en de tegenpartij, zij het voorlopig zonder resultaat, onder hoge druk zette. Diverse prachtige aanvallen werden door de goed stuwende Voogd en van Boxtel opge zet en enkele malen ontsnapte het Bladella- doel op het nippertje aan doorboring. De gasten zaten intussen ook niet stil en via de vleugels, die ook ditmaal, vooral de links buiten veel te veel vrij spel kregen, kwamen ook zij enkele malen gevaarlijk voor het DESK-doel. In de 22e minuut wist Dekkers na goed doorzetten, de stand weer in even wicht te brengen. Dit succes hadden de Dessers blijkbaar nodig voor het nodige zelfvertrouwen, want voordat de wedstrijd daarna nog geen 15 minuten was gevorderd had Laros kans gezien met nog twee doel punten DESK een voorlopige veilige 3-1 voorsprong te bezorgen, waarmee de rust inging. Bladella had tijdens de pauze haar natte plunje voor een droge verwisseld, maar het was DESK dat na de hervatting alsnog op dezelfde voet doorging en het Bladella-doel bleef belagen. Een goede pass van Lugters bereikte W. Damen, die deze kans dank baar aangreep om de stand op 4-1 te bren gen. Toen even later de doorgebroken Dek kers onder het gewicht van een Bladella- verdediger en de keeper verpletterd dreig de te worden, kostte dit hen een vrije trap, welke door Dekkers zelf werd genomen. De bal belandde bij de vrijstaande v. Mos selveld, die ditmaal geen moment talmde en het leder resoluut ineens in het doel keilde. DESK zat hiermee op fluweel en haar spel kreeg door sommige spelers hier door een nonchalant karakter, zodat Bla della enige tijd de aanvallende partij was, hetgeen in een aantal corners resulteerde, welke echter niet het gewenste succes had den. DESK moest zich tot uitvallen bepa len en de slordigheid waarmee dit gepaard ging, demonstreerde o.a. van Mosselveld, die na alles, keeper incluis, gepasseerd te zijn, met nog twee medespelers bij zich kans zag met een slordige trap naast te plaatsen. Bladella bleef moedig volhouden, hetgeen tenslotte met een tweede doelpunt beloond werd. Een geblesseerde van Wezel moest zich door Meijer laten vervangen. De stand bleef 5-2 toen de rustig leidende scheidsrechter het einde aankondigde. SCHIJNDEL - UNO ANIMO 4 - I Op een zeer moeilijk bespeelbaar terrein heeft Uno beide punten moeten laten aan de beter spelende thuisclub. Als men bij Uno wat meer gewerkt had, had men toch wel een beter resultaat kunnen boeken. In de le minuut komt een geheide kans voor Uno, maar deze is zo onverwachts en de rechtsbuiten schiet naast. Wel lukte het de thuisclub, wanneer de achterhoede voor vermeend buitenspel blijft staan en de links buiten van Schijndel onhoudbaar voor Lig- tenberg kan scoren 1-0. Nog zijn zij niet tevreden, want in de 6e minuut wordt een prachtige aanval besloten met een prachtig doelpunt. 2-0. Dit betekent voor Uno een flinke opdoffer. Toch trachten zij deze ach terstand weg te werken maar komen niet tot gevaarlijk spel zoals Schijndel en me nige opgelegde kans wordt gemist, maar na een half uur komen zij tot succes. Een ingeschoten bal weet de doelman niet onder controle te krijgen en rechtsbuiten Dingen die de bal voor zijn voeten krijgt kan de achterstand verkleinen 2-1. Schijndel blijft gevaarlijk en als iedereen meent de rust in te zien gaan met een 2-1 stand komt de thuisclub weer tot succes, als is het met een buitenspeldoclpunt. 3-1. Na de rust speelt Uno het eerste kwar tier beter. Zij weten de thuisclub in de ver dediging te drukken en in deze periode had Uno het tot een gelijke stand kunnen brengen als Uno het nodige geluk had gehad. Eerst wordt een ingeschoten bal met de hand gekeerd wat onbestraft blijft en direct daarop kan op onbegrijpelijke wijze de bal niet over de lijn worden gewerkt als de Schijndel-doclman een zeker doelpunt weet te voorkomen. Het was met Uno ge daan. Acht minuten voor het einde wordt na een zuiver doelpunt te zien afkeuren de stand op 4 - 1 gebracht. Het was een door Uno slecht gespeelde wedstrijd. UNO 2-OJC 2 Onze reserves hebben het er ook slecht afgebracht, met de overwinning in zicht hebben zij nog verloren, toen er nog 5 min. te spelen waren stonden zij nog met 3-1 voor en toch werden zij met 3-4 geklopt. Zij hebben dus een zware steek laten val len. In deze wedstrijd van zaterdag jl. heeft NEO een tegenstander gehad waarvan zij toch wel iets hebben kunnen leren, al was het dan geen voetbal dan toch wel de vecht lust die deze Zeeuwen aan de dag legde, waardoor zij het gelijke spel ook zeker ver diend hebben. Toen de zeer goed leidende scheidsrechter voor het eerst floot was het Krabbendijke dat de bal aan het rollen bracht en het was NEO die direct het heft in handen nam. Met zeer goede aanvallen over de vleugels werd het doel der gasten onder vuur ge nomen en na 5 min. zag men reeds een goed schot van de rechtsbuiten, dat door de paal werd gekeerd. Maar na 15 min. zou hij het beter doen. Een goede aanval over links werd ineens voorgezet en het was van Oosterhout die met een prachtig schot 1-0 liet aantekenen. Na dit doelpunt kwam Krabbendijke wat meer in de aanval en bij een doorbraak van hen was het de stopper van Sprang die de midvoor haakte, waar voor de scheidsrechter terecht een straf schop toekende, die door de doelman van Krabbendijke tegen de lat werd geschoten. Met NEO in de aanval kwam de rust. Na rust zag men een steeds aanvallend NEO-elftal maar er ontbrak steeds iets aan om eens flink door te zetten, wat nu ook weer niet zo gemakkelijk ging, want het gehele elftal van Krabbendijke verdedigde met man en macht, en veel voetbal zag men toen niet meer. Bij een van de weinige aan vallen de bezoekers zouden zij toch nog gelijk maken. Bij een verre trap uit de ach terhoede was het hun midvoor die door eerst de doelman gepasseerd te zijn in het lege doel kon schieten wat 1-1 betekende. Door dit gelijke spel is NEO weer iets ach terop geraakt op de kopgroep, waardoor de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen haar zus tervereniging SSC wel zeer belangrijk is geworden. Zaterdagmiddag jl. werd het sportterrein van de v.v. HNC door burgemeester van Prooijen officieel geopend. De heer van Prooijen hield een korte toespraak waarin hij o.m. schetste de totstandkoming van het nieuwe terreincomplex. De openingsplech- itgheid werd ook bijgewoond door ir. Hop- ster van de KNVB. Na de openingsplech tigheid werd ook bijgewoond door ir. Hop- competitiewedstrijd HNC-Seolto. Deze wedstrijd gaf in het eerste kwartier een HNC overwicht doch men wist dit niet in doelpunten om te zetten. De rust kwam met een 0-0 stand. Na de rust was het Seolto dat het eerste aan bod kwam en na ongeveer 10 minuten leidden de bezoekers met 1-0. HNC wist de stand op gelijke voet te brengen doch weer was het Seolto dat de leiding nam met 2-1. HNC ging hierna heftiger in de aan val en wist nadat het op gelijke voet was gekomen, een voorsprong te nemen van 3-2. Aangemoedigd door dit succes kwa men de HNC-ers meer in de aanval en het einde kwam tenslotte met een 5-2 over winning voor HNC. Tenslotte merken wij nog op, dat de mu ziekvereniging Kunst na Arbeid tijdens de rust enkele pittige marsen ten gehore bracht. Competitiewedstrijden District Waalwijk KNBB Mooie 8-0 overwinning van OOG II op KEESJE III In de afgelopen week zijn de competitie wedstrijden voortgezet van 't district Waal wijk van de KNBB. Over het geheel geno men zijn er ditmaal geen geweldige presta ties geleverd, alleen OOG II bleek in staat Keesje III met 8-0 te kloppen. Klasse C Nooit Volleerd II ontving Keesje I en wist in eigen huis een 6-2 overwinning te be halen, alleen C. Teurlings moest de over winning laten aan J. Blom, doch Piet van Cromvoirt, Leo van Cromvoirt en J. Ver- heyen wisten hun partijen in winst om te zetten en versloegen resp. J. Knuist, M. Knuist en F. Leenheers van Keesje. Een mooie prestatie, waardoor dit viertal mede in de running blijft, 't Zwaantje 1 was dit maal de gastheer van HBS I. Jan van Hclvoirt van HBS zette zijn overwinningenrecks voort door P. v. Huiten van 't Zwaantje te verslaan. Jan van Hel- voirt eindigde deze partij met het mooie gem. van 12.50 en een h.s. van 58. Doch dit was de enige overwinnig van HBS, want M. van Bracht versloeg met een gem. van 11.50 en een h.s. van 66 (kadre) Frans v. Hclvoirt van HBS. Ook Tiny Teurlnigs en André Hamers wonnen hun partijen van resp. A. v. d. Wiel en J. v. Delft, zodat 't Zwaantje I deze ontmoeting met 6-2 won. Eendracht I, dat Nooit Volleerd I ont ving, leverde een prima prestatie door deze ontmoeting met niet minder dan 7-1 te winnen van dit toch lang niet zwakke vier tal. Jos Maas won met groot verschil van J. Vissers, A. Pullens versloeg eveneens overtuigend Frans Slaats en A. van Oers bleef heer en meester in zijn partij tegen A. Slaats. Alleen H. Maas kon het in zijn partij tegen L. v. Cromvoirt niet verder brengen dan een gelijk spel, doch het blijft niettemin 'n prachtprestatie van Eendracht. De laatste ontmoeting in klasse C was die van BSV I tegen Ons Genoegen I en werd door BSV I met 5 - 3 op 't nippertje gewonnen. In zijn partij tegen G. Roomer toonde Ad van Cromvoirt van BSV zich het sterk ste in het kaderspel, met een gem. van 20 en een h.s. van 53 gaf hij Roomer geen schijn van kans. R. Maas van BSV moest het opnemen tegen Jan Passier van Ons Genoegen en deze opgave bleek voor de een prima partij met een gem. van 9.56 en een h.s. van 46 en won overtuigend. P. v. Cromvoirt speelde gelijk tegen Cor v. d. Sanden, terwijl M. Slaats won van J. Philippart, zodat de eindstand 5-3 werd I in het voordeel van BSV. Klasse D. In klasse D werden de punten broeder lijk gedeeld door Nooit Volleerd 4 en Een dracht 2. L. Slaats en Ant. Verkooyen wonnen resp. van J. v. Gelder en de Peffer, doch Ed. van Herpt verloor van W. Pullens en Ad. Verkooyen van L. v. Bladel, 4-4 was bier de einduitslag. Ook HBS II, dat OOG I ontving moest de halve winst aan de gasten afstaan. A. v. Oudheusden en W. Pulles van HBS II won nen resp. van G. Panders en H. Muller van OOG, doch F. van Delft en A. Rombouts van HBS II moesten hun meerdere erken nen in resp. G. Disseldorp en J. Hoevenaar van OOG, eindstand 4-4. KOT I (Elshout) ontving ditmaal BSV II en in deze ontmoeting werd de eindstand eveneens 4-4 door overwinningen van J. van Dongen en J. v. d. Wiel op resp. J. v. Bladel en J. Pelders van BSV, doch door verliespartijen van J. v. Huiten en J. Jozen van KOT van resp. H. Pelders en J. van Bladel van BSV II. 't Zwaantje II waren ditmaal de gasten van Ons Genoegen II en konden met een 6-2 overwinning huiswaarts keren. Alleen P. Ypelaar van Ons Genoegen 6peelde een prima partij, waarvan H. Berendse van 't Zwaantje het slachtoffer werd, doch C. C. Rombouts, Co de Nijs en G. de Wit moesten de overwinning laten aan resp. C. van Muilekom, K. Berkelmans en P. Kools van 't Zwaantje. G. de Wit kwam echter slechts twee caramboles tekort. Tenslotte verloor in deze klasse KOT (W) met 6-2 van KNA 1. Klasse E. In klasse E was Eendracht 3 bij KNA 3 op bezoek en wist zij slechts met klein ver schil (3 - 5) de overwinning te behalen. Al leen C. Hamers van KNA won van G. Waarts en M. v. Rijswijk speelde gelijk tegen Dumoulin. N. de Jong en A. Eekels echter verloren van resp. J. Kuijsten en H. Peijnenburg. Ons Genoegen III dat KOT II uit Elshout ontving hield de overwinning in eigen huis. W. Herman, L. van Hilst en B. Verhoof- stad van O.G. wonnen hun partijen van resp. B. Tabbers, A. van Son en M. van Huiten van KOT II, doch C. Herman moest de overwinning laten aan zijn tegen stander Joh. v. d. Wiel. Uitslag 6-2 voor Ons Genoegen III. De beste prestatie in deze klasse leverde OOG II door Keesje 3 in eigen huis met 0 - 8 te verslaan. H. Heuverling verloor van L. Blom, D. Pul lens van J. de Man, J. van Dongen van J. Molegraaf en A. van Hilst van Th. van Huiten. Bravo OOG 2. KOT 3 (Elshout) had ditmaal Keesje 2 op bezoek, doch moest de overwinning aan de Waalwijkers laten, alleen van Sluisveld redde voor zijn club de eer, door een over winning op van Dongen van Keesje, doch C. Biekens, Broere en A. de Roos verloren resp. van Blom, Adr. van Hilst en A. van Hilst, eindstand 2-6 voor Keesje 2. De laatste ontmoeting in deze klasse was KOT 2 (Waalwijk) tegen KNA 2. Ook deze deze ontmoeting liep uit op een 2-6 over winning voor de gasten. H. van Loon ver loor van W. Schoelitz, M. Voogd van M. Sleenhof en M. van Wezenbeek van J. Swinkels. Alleen J. Kerkhof van KOT ver sloeg H. Klerks van KNA en redde met deze overwinning de eer van zijn club. Hier volgen de uitslagen: Klasse C Nooit Volleerd 2 - Keesje 1 6-2 't Zwaantje 1 - HBS 1 6-2 Eendracht 1 - Nooit Volleerd 1 7-1 BSV 1 - Ons Genoegen 1 5-3 Klasse D i j Nooit Volleerd 4 - Eendracht 2 4-4 HBS 2-OOG 1 *4-4 KOT 1 (Elshout) - BSV 2 4-4 Ons Genoegen 2 -'t Zwaantje 2 2-6 KNA 1 - KOT 1 (Waalwijk) 6-2 Klasse E KNA 3- Eendracht 3 3-5 Ons Genoegen 3 - KOT 2 (Elshout) 6-2 Keesje 3-OOG 2 0-8 KOT 3 (Elshout) - Keesje 2 2-6 KOT 2 (Waalwijk) - KNA 2 2-6 GESLAAGDE LEERLINGEN- AVONDEN MEJ. A. PASVEER EN JOH. VERHOEVEN In Hotel Verwiel zijn j.l. vrijdag en zaterdag de leerlingen van raej. A. Pasveer en de heer Joh. Verhoe ven op het podium verschenen om daar ten aanhore van hun ouders van hun vorderingen in het edele pianospel blijk te geven. En evenals voorgaande, zijn deze leerlingen avonden wel bijzonder geslaagd, niet alleen door de zeer prettige sfeer die er heerste, maar ook en vooral door de wijze waarop de leer lingen werd gemusiceerd. De piano werd met plezier, met toewijding en bij de meer gevorderde leerlingen vooral ook met bekwaamheid be speeld, waarbij uiteraard ook wel eens de zenuwen om de hoek kwa men kijken, maar dit maakt derge lijke avonden alleen maar aantrek kelijker. Er was voor deze avonden van de zijde der ouders ook nu weer een overgrote belangstelling,' ouders die dikwijls nog zenuwachtiger wa ren dan de kinderen, zoals mr. Hoek het zaterdagavond in een hartelijk dankwoord uitdrukte. Beide avonden werden ook nu weer opgeluisterd door solisten van groter formaat. Vrijdagavond was 't mevr. D. de Jongh-Spapens, sopraan die met begeleiding van Joh. Ver hoeven op uitstekende wijze enkele liederen ten gehore bracht, te we ten „Ein kleines Haus" van Haydn, „Maria Wiegenlied" van Max Reger en drie Nederlandse liederen )rHet afscheid der zwaluwen", „Herdertje op de gx-oene wei" van Cath. v. Ren- nes en „O jubel mijn hart" van K. Kuiler. Vooral in de Nederlandse liederen kwam de fraaie stem van mevr. de Jongh-Spapens zeer goed tot haar recht. Zij zong deze liede ren met een grote overgave en een voorbeeldige expressie, en het har telijke applaus was dan ook ten vol le verdiend. Zaterdagavond hebben de aanwezigen kunnen genieten van het prachtige, warme cellospel van dr. ir. J. D. v. Roon, die als inter mezzi en met begeleiding van de heer Joh. Verhoeven (beide avon den een uitstekende begeleiding!) ten gehore bracht de Sonate in g klein van Georg Friedrich Handel, een bijzonder charmant menuet van Valensin, het bekende Le Cygne van Saint-Saens en een Air van Matis- son. Het waren bijzonder mooie bij dragen, die veel hebben bijgedragen tot het welslagen van deze avond. Tot slot van de zaterdagavonduit voering kwam de heer Verhoeven met twee klinkende verrassingen voor de dag in de vorm van het op treden van de twee oud-leerlingen Frans v. d. Hoven en Henk Dore- mans, resp. 15 en 14 jaar oud, die sinds twee maanden studeren aan 't Conservatorium te Tilburg. Met een voor deze leeftijd briljante techniek en een opvallend goede voordracht, speelde Fr. v. d. Hoven een Im promptu van Schubert en een dans je van Jurriaan Andriessen, en H. Doremans Nocturne op. 32 no. 1 en de Polonaise in cis klein, beide van Chopin. Deze oud-leerlingen bewe zen vooral wat er met aanleg, nauw gezette studie en goede leiding te bereiken is. ST. NICOLAAS BEZOCHT KAATSHEUVEL Onmiddellijk nadat St. Nicolaas woensdag j.l. op werkelijk grootse wijze te Rotterdam was ingehaald, was zaterdag daarop reeds Kaats heuvel aan de beurt om met een bezoek te worden vereerd. Dit dank te Kaatsheuvel aan de plaatselijke middenstandsvereniging, welke de laatste tijd een buitengewone acti viteit ontplooit en de organisatie van deze joyeuze intocht dit jaar op zich had genomen. En we voegen er onmiddellijk aan toe, dat zij dit op een voorbeeldige wijze heeft gedaan. Toen de Sint om goed twee uur ter hoogte van de molen aan de Vaartstraat arriveerde, werd hij hier door het bestuur van de mid denstandsvereniging ontvangen en bij monde van haar voorzitter, de heer J. v. d. Put, verwelkomd. De ze dankte Sinterklaas voor diens bereidwilligheid zo gauw reeds na zijn komst in Nederland een bezoek aan Kaatsheuvel te mogen brengen. Hij vroeg vooral de aandacht van de Sint voor de groeiende activiteit van de plaatselijke middenstand, wier prachtige winkelbedrijven zich steeds meer ontwikkelen en uitbrei den en daardoor een vergelijking met iedere stadszaak kunnen door staan. Het kopend publiek kan hier door altijd en vooral in deze druk ke periode ook in Kaatsheuvel vol- AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6