WAALWIJK St. Nicolaas LAATSTE IIÏKIflITÖ St. Nicolaas-geschenken? Aan STASSAR denken St. Nicolaas-attractie 'V.V 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 NOV. 1960 7 SAMEN SLECHTS Loon op Zand ATTENTIE l CUNEN „DODEN BETALEN GEEN BELASTING" TOILE adjudant v. Broekhoven de eigenlij ke feestavond, en nadat hij onder een toepasselijk woord de prijzen had uitgereikt, gaf hij het woord aan adjudant Maas. Deze verheugde zich er over deze avond te kunnen bijwonen. Hij gaf een uiteenzetting van het doel en streven der reserve- rijkspolitie, vanaf deze in 1948 bij kon. besluit is ingesteld tot heden. Daarbij wees hij in het bijzonder op een bepaling van het kon. besluit van 1958, waarin is opgenomen dat zij, die tien jaren trouwe dienst ver richt hebben bij de reserve-rijkspo- litie, beloond worden met de orde tekenen hieraan verbonden. Dat tot de groep van deze avond twee leden behoorden, n.l. de heren J. Snap haan en A. v. Amelsvoort, die aan deze bepaling voldeden, verheugde hem ten zeerste. Hij hoopte dat het voorbeeld van deze heren een op wekking zou zijn voor de velen die nog in de groep kunnen worden op genomen. Deze telt thans elf leden, terwijl zij volgens de regeling an derhalf maal de politiebezetting, en dus 27 man sterk moet zijn. Nadat adjudant Maas de ordete kenen met versierselen had uitge reikt, volgde tot besluit nog een ge zellig samenzijn. VERGADERING A.s. maandag houdt de bond van handels-, kantoor- en winkelperso neel Franciscus van Assisië in de r.k. Gildenbond een vergadering. Op deze bijeenkomst zal o.a. gespro ken worden over de werktijdver korting van administratief- en win kelpersoneel, alsmede over de her ziening van de lonen van het jeug dig administratief personeel. Verder zullen enkele bestuursvacatures worden aangevuld. Aanvang 8 uur. MODESHOW Op uitnodiging van het bestuur der Kath. Arb. Vrouwenvereniging, waren wij vrijdagavond in de r.k. Gildenbond, waar voor de leden de zer vereniging, alsmede de leden van de r.k. Boerinnenbond, een mo deshow werd gehouden door de E.M.K.A. uit 's-Gravenhage, onder leiding van mevr. Krispijn. Ons verblijf aldaar vond kort na aankomst echter een abrupt einde, omdat de betreffende mannequins bezwaren hadden tegen onze aan wezigheid en de leidster ons mits dien verzocht de zaal te verlaten. Wij konden dit verzoek alleszins billijken, omdat bleek dat op de show ook dames-lingerie zou wor den vertoond. Wij hadden het ech ter leuker gevonden wanneer ons van K.A.V.-zijde hierop tevoren was geattendeerd. In dat geval hadden wij ons de tijd en moeite van de reis naar de Gildenbond zeker be spaard, waardoor dit voor ons enigs zins pijnlijk moment voorkomen had kunnen worden. Een kleine verkla ring door het bestuur der K.A.V. tegenover de betrokkenen en de verdere aanwezigen omtrent de re den van onze aanwezigheid, hadden wij op het hierboven gesignaleerde moment toch alsnog op z'n minst verwacht, maar ook deze bleef jam mer genoeg achterwege. UITSLAG SCHIETEN De uitslag van het schieten op de baan, van 30 schoten, zondag j.l. ge houden op de kegelbaan in „Eupho- nia" is als volgt: 1. P. v. Nieuwstadt Sr. 311 p. 2. H. van Balkom 288 p. 3. P. Schoenmakers Pzn. 286 p. 4. H. v. Nieuwstadt 282 p. 5. J. Verhoeven 275 p. 6. P. v. Nieuwstadt Jr. 270 p. 7. P. Schoenmakers Czn. 269 p. 8. Th. Sperber 243 p. heeft dit nummer gecomponeerd voor de allerhoogste corpsen: het is moeilijk en mo dern. Laten we hopen, dat Concordia het geluk beschoren zal zijn haar gestelde doel te behalen. Het zou een buitengewoon prachtig sluitstuk zijn van de deze zomer gehouden jubileum-feesten. RIKCONCOURS De kaartvereniging „Onder Ons" zal za terdag 26 november a.s. in de zaal van café Hendriks aan de Hogesteenweg alhier een rikconcours houden. Het reglement is in de zaal aanwezig en er zijn veel mooie rijzen. E.H.B.O. In verband met de avond van Oostpries- terhulp zal dinsdag 22 nov. a.s. geen E.H. B.O.-cursus zijn. De volgende les is op dinsdag 29 nov. om 7.30 uur in het pa rochiehuis. DE VRIENDENKRING De uitslag van het rikconcours De Vrien denkring dat zaterdag jl. plaats had in „De Echo der Duinen" had het volgend resul taat. 1. J. Bo.m 158; 2. B. v. Iersel 149, 3. M. Abrahanms 148, 4. A. van Lierop 131, 5. Z. v. d. Velden 131. De damesprijs ging naar mevr. van Meersbergen met 85 p. OOSTPRIESTERHULP In het kader der „rondreis der Naasten liefde" zal dinsdag en woensdag Oostpries- terhulp ook Loon op Zand bezoeken. Voor de ingang van de kerk zal dinsdag van 7 tot 9 uur de kapelwagen staan welke voor bezichtiging is opengesteld. Dit is een der vele wagens die aan deze zijde van het IJzeren Gordijn werkzaam zijn voor de ont stellend vele vluchtelingen die uit het oos ten komen. In het parochiehuis heeft om 8 uur een filmvoorstelling plaats van de aan grijpende film „Toekomst zonder tussen weg". Als sprekers zullen deze avonden op treden de Z.E. Pater R. Stoffels S.J. en de heer Cees Griffioen. Twee uur lang trekt de wereld op deze film voorbij met honger, haat, vluchten, slavernij en vervolging, maar ook van liefde en vrijheid. De toegang is gratis voor personen boven 18 jaar. Woensdag zal de gehele dag een inzame ling worden gehouden van kleding, schoei sel, levensmiddelen en geld; per circulaire is meegedeeld wat bruikbaar is voor hulp aan vluchtelingen. Als de kapelwagen komt zorg dan dat de pakjes klaar liggen. Vorig jaar zijn er in onze parochie Godspennin gen verkocht voor dit doel. Zij die thans deze wililen bestellen kunnen dit doen aan het bureau te Den Bosch. Laat deze gelegenheid niet zomaar voor bijgaan. Ga zien wat er gebeurt aan de zó- negrens en leef een ogenblikje mee. het Chr. Nat. Vakverbond en ge organiseerd door de Chr. Bestu renbond alhier. Als spreker hoopt op te treden de heer C. Braspenning, hoofdbe stuurslid van de C.B.C., met het onderwerp „Brood en huurman". Ook de (dir. Vakbeweging heeft een bepaalde mening over de wij ze waarop wij met de welvaart moeten omgaan. Wat de verde ling van de welvaart betreft, hierover wordt nogal verschil lend geoordeeld door regering, werkgevers en vakbeweging. Het C.N.V. wil het Nederlandse volk hierover inlichten en daarom worden er samenkomsten belegd als hierboven genoemd. Boven dien is er een aantrekkelijk bij programma. De bekende voor drachtkunstenaar Anne Holtrop hoopt voor het eerst in Waalwijk op te treden. KOPEREN PRIESTERJUBILEUM Op dinsdag 22 november a.s. zullen de Wel Eer w. Heer J. G. v. Beers, kapelaan van St. Antonius en Dr. B. W. M. Speekenbrink, professor aan het Groot-Semina rie te Haaren hun koperen pries terfeest herdenken. GESLAAGD Voor het diploma Hoger Elektro- nicus van de Hogere Technische School voor Elektronica (Rens en Rens) te Hilversum, slaagde de heer L. Louwerse alhier. NAAR SENEGAL De heer Ir. André Spijkerman (tropische landbouw) die hij het uitbreken der onlusten in Kongo (waar hij jaren werkzaam was) naar hier was gerepatrieerd, heeft thans een functie aanvaard in Senegal (Afrika) dat pas de onafhankelijkheid van Frankrijk heeft gekregen en waarheen hij in januari hoopt te vertrekken. t A. APPELS Te Driebergen overleed vorige week in de leeftijd van 94 jaren de oud-Waalwijker, de heer Adri- anus Appels-de Cortie, die in op volging van de heer Frie v. Iersel jarenlang directeur is geweest van de destijds roemruchte har monie l'Esperance, die rond de eeuwwisseling grote triomfen be haalde en met de harmonie Eu- phonia uit Kaatsheuvel onder leiding van de heer Tinus van Beurden een der beste corpsen in den lande was. De heer Ap pels was indertijd ook lid van het Waalwijks Symfonie-orkest en was zelf een bekwaam clari nettist. t L. VAN GELDER HARMONIE CONCORDIA Zoals reeds is meegedeeld gaat de Kon. Erk. Harmonie Concordia zondag 27 no vember naar het Kampioensconcours te De venter. Dit belangrijk concours zal plaats hebben in de stadschouwburg van deze stad en wel op zaterdag 26 en zondag 27 november. Voor wat Concordia betreft geven we de fanfare en harmonieën die in de Superieure afdeling uitkomen. Zaterdagavond verwacht men er de fanfare „St. Cecilia" van Huls berg en de harmonie „Eendracht maakt macht" van Wessem, beide van de R.K. Limburgse bond. Zondagmiddag de drie fanfaren „Muzieklust" uit Obdam van de N. Hollandse bond, „St. Martinus" uit Stein van de Limburgse bond en „Pius X" uit Poeldijk van de Z. Holl. bond. Om plm. 7 uur begint de wedstrijd in de superieure afdeling, waarin o.a. zullen uit komen: De „Kurkapel Falcobergia" van Valkenburg uit de R.K. Limburgse bond en Harmonie „Concordia" uit Loonopzand met de R.K. Gildenbondsharmonie uit Boxtel. De beide laatste zijn van de R.K. Bond Den Bosch. Deze week zal de heer Jef Pijpers nog repetities houden met het gehele koor om zo beslagen ten ijs te komen. Moge de inspanning die de laatste maanden door het gehele Concordiacorps aan de dag is gelegd goede vruchten opleveren. Om de muziek- vrienden in de gelegenheid te stellen Con cordia te horen is de generale repetitie bepaald op donderdagavond om 8 uur in zaal Concordia alhier. De ingestudeerd nummers zijn:: 1. La Foraa del Destino, G. Verdi 2. Finale Tie Symfonie in E moll Dvorak 3. King Orry Haydn Wood 4. Esquisse Triomphale G. Boedijn De eerste drie zijn keuze-werken, terwijl het laatste het verplicht werk is dat uitge voerd zal moeten worden. De heer Boedijn Ibn Saoed op, kind van een ver bannen vorst en herovert inet 30 dappere krijgers het oude Ara- biè. Het komt onder Brits protec toraat. Echter in de tweede we reldoorlog neemt Amerika de macht van Engeland over. Ame rika ontdekt olie in de woestijn op 3000 m. diepte en deelt de helft van de opbrengst met de be volking. Voor deze mensen, die altijd aan de rand van de aller grootste armoede hebben geleefd, betekent geld een grote omme keer in hun leven. Doch heeft Amerika ook begrepen dat dit volk nog andere verzorging no dig heeft? Was geld voordien niet belangrijk (Allah verschafte immers alles wat ondig was) nu ontstaat allerwege corruptie, want sterker dan 't geloof wordt het geld. In de pauze vertoonde de heer v. d. Meulen prachtige dia's ter illustratie van het gesprokene. De volgende bijeenkomst zal zijn de Kerstviering op 15 dec. Behalve de Kerstliturgie zal een beeld uit de Adventstijd vertoond worden. Deze avond zal gehou den worden in de muziekzaal van het Willem van Oranje College. De advertentie „De 6 van het Centrum" en „Deze Drunense zaken bieden U het volgende", moeten ieder afzonderlijk wor den geteld, dus dit zijn geen 2, maar 11 advertenties. houdt zitting In onz« Herenzaak op woensdag 23 november en woensdag 30 november van 2-4 uur. Markt Waalwijk Tel. 2809 J.l. vrijdag overleed vrij plot seling na een langdurig lijden de heer L. v. Gelder, in leven be stuurslid van de .vv. Baardwijk. De heer L. v. Gelder is bijna vanaf de oprichting een steunpi laar van deze vereniging geweest en verscheidene jaren heeft hij 't voorzitterschap bekleed. Zijn heengaan betekent voor de vereniging een groot verlies. De requiemmis zal worden op gedragen in de parochiekerk van de H. Clemens te Baardwijk op dinsdag 22 november om half 10. Ongetwijfeld zullen vele leden hem, de laatste eer bewijzen door aan de uitvaart en begrafenis deel te nemen. Hij ruste in vrede. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Niettegenstaande het slechte weer op donderdag 15 november waren toch 43 belangstellenden gekomen om de boeiende lezing te beluisteren, die de heer D. van der Meulen, oud-consul uit Ara- bië, hield over Saoedi-Arabië. Hij schilderde de toestand zoals die was in de tijd van Abraham; het ontstaan van 't Jodendom, daar na het Christendom en als derde geloof aan één God, de Islam. Lange tijd is er een stilstand ge weest in deze streken, soms on derbroken door het optreden van een prediker, die de mensen weer aanvuurde het zwaard aan te gorden om Allah's grootheid te verkondigen, maar daarna gleed alles opnieuw terug naar de hitte van de woestijn, de armoede van het Bedoeïnenleven. Dan staat De toneelvereniging O.O.G. opent zaterdag 26 en zondag 27 november het seizoen met de Ita liaanse klucht „Doden betalen geen belasting", waarin de schrij ver Nicola Manzari, met zuidelij ke luchthartigheid de ambtenarij op de korrel neemt en de dolste verwikkelingen spint rond een man, wiens papieren in het ver keerde vak, n.l. dat der doden, ge raakt zijn. 's Is juridisch niet eenvoudig om. eenmaal dood verklaard, we derom levend te worden. Rond dit thema heeft Manzari een verhaal opgebouwd en situ aties geschapen, die werkelijk kostelijk gevonden zijn. We gelo- cen dan ook dat de bezoekers, die we O.O.G. in grote getale toewen sen, er een naar vrolijke uren aan zullen beleven. NED. BOND VAN OUDSTRIJ DERS EN DRAGERS VAN HET MOB. KRUIS AFD. WAALWIJK De voor donderdag 24 nov. aan gekondigde algemene ledenverga dering is wegens omstandigheden uitgesteld tot een latere datum. De gecombineerde kaart- en schietavond op die avond gaat wel door, aanvang 8 uur in de bovenzaal van „De Gecroonde Leersse". C.N.V. FAMILIE-SAMENKOMST Donderdag 24 nov. a.s. om 8 uur wordt in het Willem van Oranje College een familiebijeen komst gehouden, uitgaande van Zoals ieder jaar houd ook nu weer St. Nicolaas zitting in de he renzaak van de Fa. Cunen en wel op woensdag 23 en 30 november van 2 tot 4 uur. Moeders en natuurlijk ook va ders zijn dan met hun kinderen van harte welkom en kunnen dan eventueel zelf meegebrachte ca deautjes door de Sint aan hun kleintjes laten uitreiken, met een vermaning of goede raad. Maar laat u dit dan tevoren even tijdig weten. HEROPENING SCHILDERSWINKEL. Wegens uitbreiding van 't stads deel Besoijen, heeft onlangs een groot pand plaats moeten maken voor een nieuwe straat. In het bewuste pand was het schildersbedrijf van de heer L. van Loon gevestigd, wat dus moest ruimen en dit is overgeplaatst naar een gehele nieuwe winkel in de Be- soijensestraat no. 5. Door de ver bouwing van het huis in de Besoijen- sestraat heeft de heer van Loon een prachtige zaak gekregen, welke aan de gestelde eisen van tegenwoordig voldoet en zich aanpast aan de uit breiding van winkelzaken welke in Besoijen zullen gaan verrijzen. Het oude pand is geheel verbouwd, waardoor het een gerieflijk huis is geworden en waarbij fa. Kleijngeld alhier een winkel heeft weten te ont werpen die er zijn mag. De etalage en ingang zijn schuin op de looprich ting gebouwd en de gevel is uitge voerd in mooie gele verblend-steen tjes. Fa. Boot alhier heeft het interieur der winkel verzorgd. De rekken zijn zeer gerieflijk aangebracht en de open etalageruimte geeft een directe inkijk. De electriciteit is door fa. Zee- gers aangelegd, alsmede het sanitair. De kleuren der beschildering zijn fris en licht gehouden, zoals het de schilder zelf adviseert. Tussen winkel en woonkamer is 'n geëtst sierraam aangebracht, het geen een aardig effect geeft. Naast zijn glas-, verf- en behang- van gemeentewoningen, zullen binnen een maand moeten ver dwijnen. Aldus een circulaire van het gemeentebestuur van Waalwijk, waarin verder wordt gezegd dat het bevestigen van te- levisiemasten tegen schoorstenen in strijd is met de bouwverorde ning. Bewoners van gemeentewo ningen, die hun teievisiemast te gen de schoorsteen hebben beves tigd, zullen deze binnen een maand zelf moeten laten verwij deren. De mast moet zodanig te gen de achtergevel zijn bevestigd, dat geen tuigdraden boven de nok van het dak uitkomen. Indien hieraan niet wordt voldaan, zal de gemeente opdracht geven om de mast te verwijderen, hetgeen de bewoner op een bedrag van j 125.zal komen te staan. Een prettiger schoorsteen-sur prise was zo rond St. Nicolaas nauwelijks denkbaar geweest. WIJZIGING MISTIJDEN ST. ANTONIUSPAROCHIE Gisteren werd vanaf de kansel be kend gemaakt dat wegens het grote tekort aan zitplaatsen in de kerk van de H. Antonius, voortaan vijf Missen zullen worden opgedragen, j tot de nieuwe kerk gereed zal zijn. i De aanvangstijden van deze Missen j zijn als volgt: 7.30 uur, 8.45 uur, de Hoogmis om 10.00 uur, 11.15 uur en i de laatste Mis om 12.30 uur. ONGELUK De zoon van de heer v. L. al hier, in opleiding bij de mari- niersschool in Doorn, had het ongeluk 1.1. vrijdag hij een oefe ning van een hoogte van pijn. 5V2 meter uit de touwen te val len, waarhij hij een inwendige kneuzing opliep. Hij is naar het marine-nospitaal te Overveen vervoerd ter nader onderzoek. P.V. DE POSTDUIF Op zaterdag en zondag 26 en 27 nov. zullen de gezamenlijke postduivenverenigingen v. Kaats heuvel, Dongen, Waalwijk, Lu nelle en Loonopzand een gecom bineerde tentoonstelling houden, welke geheel in het teken staat van de liefdadigheid. De opbrengst van deze tentoon stelling zal in zijn geheel worden afgedragen aan de diverse liefda dige instellingen in bovenge noemde plaatsen. Wij verwachten daarom dat 't merendeel van onze leden met enkele duiven present zullen zijn. De Waalwijkse liefhebbers kunnen hun duiven inbrengen in het lokaal van de heer H. Hees- heen, op vrijdag 25 november vanaf half acht, waar ze dan zon dag 27 nov. i)l.m. half acht we derom kunnen worden afgehaald. REGEN VERSTOORDE BEZOEK VAN ST. NICOLAAS Het was allesbehalve Spaans weer gistermorgen en het heeft dan ook niet veel gescheeld of 't bezoek van St. Nicolaas aan Waalwijk was niet doorgegaan. De goedheiligman heeft echter de vele kinderen niet willen teleur stellen en is ondanks.de stromen de regen feestelijk door Waalwijk getrokken, begeleid door vele Zwarte Pieten en zijn geschen kenwagen. Ook de Waalwijkse muzikanten van St. Crispijn, de IvAJ-drumband en de jeugddrum band hebben zich door de regen niet laten kennen en bliezen en trommelden er lustig op los, zo dat de „verwaterde" intocht van de Sint toch nog een feestelijk karakter kreeg. De regen was wel oorzaak dat de bisschop met een flinke vertraging bij het viaduct aan de Emmikhovensestraat ar riveerde, waar hij door een grote mensenmenigte werd opgewacht, waaronder talloze kinderen met van verwachting blinkende ge zichten. Gezeten op een fraaie laasmuziek nam de Sint afscheid en trok zich terug in Hotel Ver- wiel voor een korte rust. AANRIJDINGEN In de Loeffstraat kwam de bromfietser A. B. uit Den Bosch in botsing met een be stelauto bestuurd door A. v. d. S. uit Waalwijk. De aanrijding ontstond toen B. wilde afremmen voor de bestelauto toen de ze een geparkeerd staande autobus passeer de. De remmen van B. functioneerden ech ter niet voldoende, waardoor hij tegen de bus opbotste. Beide voertuigen werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. - Toen mej. C. V. op het Hoogeindc nabij de schoenfabriek van van Haren met haar auto wilde keren, kwam zij bij het uitrijden van een dam in botsing met de auto van de heer M. P. uit Kaatsheuvel. Beide wagens liepen aanzienlijke schade op. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege. TEENAGERSHOW Groot is de belangstelling voor de teen agershow en de talentenjacht van de Inter national World Fanclub Corporation uit Amsterdam in zaal Thalia niet geweest en ook hetgeen er ten gehore werd gebracht was - op een enkele uitzondering na - nu niet bepaald om over naar huis te schrij ven, zodat onze indruk is dat we aan der gelijke avonden in Waalwijk geen behoefte hebben. Er kwamen natuurlijk toch wel prijswinnaars uit de bus. Onder de eerste vier bevonden zich W. v. d. Ven uit Waal wijk (3e) en het familieorkest van de fam. Sleegers uit Vlijmen, 's Avonds werkten zij met succes mee in de grote teenagershow. ST. NICOLAASBAL BIJ R.W.B. Het zaterdag jl. in café J. Hoevenaar ge houden bal t.b.v. het St. Nicolaasfecst van de RWB-jeugd heeft volledig aan het doel beantwoord. De avond werd door de voorzitter der jeugdcommissie de heer Fr. v. d. Gouw ge opend. Deze sprak een opwekkend woord tot de leden om vooral het jeugdwerk te steunen. De heer W. Snels sprak nog een kort woordje, waarna een viertal junioren in voetbalcostuum een keurige voordracht hielden, waarvan de inhoud op deze avond betrekking had, ingestudeerd door de heer Piet Mulders, die hiervoor ook de tekst ge maakt had. Het A.B.C.-orkest verzorgde de goede muziek en bracht de aanwezigen in de juis te stemming. Een loterij met zeer veel prij zen vormde een speciale attractie, een lote rij die door St. Nicolaas persoonlijk werd ingeleid, die ook nog enkele personen op het matje riep. Het was een gezellige en goed geslaagde avond. artikelen, voorziet deze firma ook schimmel begon de Sint toen aan 1nn1.n.i:l,/,1nn In A a infnnVlt i n Waalwiib wnnrhii nog in schoonmaakartikelen in de uitgebreidste zin en voor de opening geeft zij tot 6 december aan haar klanten een extra korting, zoals in de advertentie elders in dit blad is ver meld en waarnaar wij gaarne verwij zen. De heropening geschiedt op don derdag 24 november om 3 uur. De heer en mevrouw van Loon zij alle succes toegewenst met deze prachtige vooruitgang. NIJVERHEIDSSCHOOL Tot assistent-leraar aan de afde ling machinaal schoenmaken aan de Nijverheidsschool, welks machine park bij de nieuwbouw aanzienlijk is uitgebreid, is benoemd de heer A. Hensen, alhier, thans in andere func ties aan de school verbonden. GEEN TELEVISIEMASTEN AAN SCHOORSTENEN VAN GEMEENTEWONINGEN Alle televisiemasten, welke be- j vestigd zijn aan schoorstenen zijn intocht in Waalwijk, waarbij hij zich echte genoodzaakt zag om ziin route wegens het slechte weer m te korten. De Zwarte Pie ten hadden het bijzonder zwaar te verduren, want hun zwarte ge zichten zijn nu eenmaal bijzonder gevoelig voor regen. Het werd tengevolge van de regen dan ook niet zo'n grootse intocht als we gewend zijn en toen de Sint ten slotte ten gemeentehuize arri veerde, waar hij door burgemees ter Teijssen werd ontvangen, was het aantal kinderen op 't Raad huisplein aan de zeer bescheiden kant. Burgemeester Teijssen sprak de Sint hartelijk toe en hoopte dat hij ook dit jaar de Waalwijkse kinderen weer goed zou beden ken. De Sint hield ook een korte toespraak, waarin hij o.m. zei dat het voor Waalwijk bijzonder, jammer zou zijn indien burge meester Teijssen Waalwijk zou gaan verlaten in verband met een 'benoeming in een grotere ge meente. De kinderen kregen van de Sint weer enkele behartens- waardig dingen te horen en be loofden uiteraard beterschap. Ónder de tonen van Sint Nico- TENTOONSTELLING VOGELLUST De Waalwijkse vogelver. „Vogellust" hield op zaterdag en zondag in de zaal van de heer E. v. d. Pluym een geslaagde ten toonstelling, die grote belangstelling trok en waar een keur van vogels waren bijeen gebracht. De uitslag was als volgt: Putters: le prijs H. Stokwielder, kampioen der tentoonstel ling en wildzang; 2e prijs: Chr. v. d. Ven. Vinken: le prijs: Jac. Treffers, 2e prijs: id. Sijs: le en 2e prijs: Chr. v. d. Ven; 3e prijs H. Stokwielder. Groenvink: le prijs: Jac. Treffers: 2e prijs J. Schapendonk; 3e prijs Chr. v. d. Ven; Geelgors en kneu: le en 2e prijs: Jac. Treffers; 3e prijs: Chr. v. d. Ven; Bastaarden: le prijs en kampioen bastaarden: J. Timmermans; 2e prijs: H. Blom; 3e prijs: Chr. v. d. Ven; Kanaries klasse A: le prijs: A. Verhoeks; 2e prijs J. Schapendonk (na loting); Kanaries klasse B le prijs en kampioen kanarie: J. Timmer mans; 2e prijs idem; 3e prijs (na loting): P. Verhoeks; Japanse meeuwen en zebra- vinken: le prijs (na loting): J. de Kort: 2e prijs: P. Verhoeks; 3e prijs: J. de Kort. Overige tropische vogels: le prijs en kam pioen: P. Verhoeks; 2e prijs: Chr. v. d. Ven; 3e prijs: A. v. Vugt en H. Blom. Duiven: le prijs: H. Stokwielder (na lo ting); 2e prijs A. v. Nunen; Parkieten: le prijs: A. v. Nunen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: groene step; damesmantel; kin derschoentje; shawl; das; kinderwantje; bruine boekentas; beige handschoenen. Verloren: foedraal van paraplu; montuur van bril; bruine leren handschoenen; por temonnee met inhoud; rieten poppenwagen met pop; damesvulpen; zwarte wollen da meshandschoenen; hoge zwarte gymschoe nen; schoen en hoofddoek; doublé dames polshorloge met dito bandje; rood kinder wantje. AGENDA maandag en dinsdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Een vrouw wist te veel", 14 jaar. LUXOR 8 uur: „De onzichtbare spion slaat toe". 18 jaar. dinsdag: MUSIS SACRUM 8 ur: „De Huisbewaar der" door de Toneelgroep Ensemble (Kunstkring). Woensdag geen repetitie voor dameskoor Oefening en Vermaak Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Óefening en Vermaak in De Twee Kolommen. - Kroesjef heeft Castro aangemaand zich wat te matigen in zijn optreden tegen Ame rika. - Op een rivier in India, waar een Ne derlandse firma baggerwerken verricht is een zuiger gekapseisd waarbij 12 Nederlan ders en 8 inheemsden zijn gedood. - Abdoel Rahman komt a.s. vrijdag naar Den Haag met zijn voorstel inzake Nieuw- Guinea.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7