plan 1961 Ruilverkaveling Heusden-Vlijmen St. Nicolaas- gesdieiikoi Aan STASSAR denken I 6 6 elshout Viering^van ft kampioenschap der R.K, Federatie van de Diocesane Op bovenstaand kaartje is ook de weg Waalwijk - Heusden aangeduid en voor de verbreding waarvan (van 3 tot 4 Vz meter) de gemeente Waalwijk en de gemeente Heusden elk een kre diet van f 44.000. beschikbaar stellen. De gemeente Waalwijk deed dat reeds in de raadsvergadering van jl. woensdag. De weg begint ongeveer halverwege het Drongelense kanaal nabij „over de le brug", loopt dan noordwaarts en buigt dan voorbij „over de 3e brug" door De Westak kers en De Rukens oostwaarts naar Oudheusden. GASAANSTEKERS X vanaf f. 29.25 X SIGARENMAGAZIJN I Jan Tabak het definitieve toedelingsplan is tot stand gekomen. Omdat dit echter zou betekenen dat de belanghebbenden bij het Werkplan 1961 nog 6 a 7 jaar met allerlei moeilijkheden en onge rieflijkheden zoucfen komen te zitten, gaat men een voorlopige toedeling tot stand brengen, die uiteraard bij de vaststelling van het definitieve toede lingsplan zoveel mogelijk gehand haafd zal blijven. Het gebied dot iri 1961 in verka veling zal worden gebracht is op bo venstaand kaartje aangegeven. Het wordt in het noorden begrensd door de Bergse Maas, in het westen door het Drongelens kanaal, in het zuiden Provinciaal nieuws retraite voor VERLOOFDE MEISJES Ofschoon velen willen profite ren van de gelegenheid om samen naar de retraite voor verloofde paren te gaan, zijn er toch nog veel meisjes, waarvan de verloof de zich niet vrij kan maken van zijn werk, en die dus de retraite alleen willen doen. Hiervoor 1)1 ijlt de gelegenheid steeds geo pend in het retraitehuis O. L.' Vr. van liet Cenakel te Tilburg. Van 15 tot 18 december zal daar een retraite gegeven worden voor verlooide meisjes. Men kan zich daarvoor opgeven aan het retraitehuis schriftelijk of per telefoon 04250-24540. EXPOSITIE „VAN RIETEN ROK TOT PETTYCOAT" Daar het aantal bezoekers van bovengenoemde expositie over de functie en symboliek van de kle ding de verwachtingen ver heeft 0 ver troffen en gezien van ver schillende zijden nog steeds rond leidingen worden aangevraagd, heeft de directie van het Textiel- Museum te Tilburg besloten de expositie tot en met 8 januari 1961 te verlengen. Een belangrijke overweging hierbij was ook dat vele bezoe kers zich zeer enthousiast uitlie ten over het karakter van de ex positie en meènden dat deze zich door de spoorbaan en in het oosten door de weg Drunen - Heusden. Op dit kaartje zijn ook aangegeven de nieuwe wegen en waterlopen welke in het gebied zullen worden aangelegd. Op een wens-zitting, welke dezer dagen zal worden gehouden, zullen belanghebbenden Jiun wensen met be trekking tot het voorlopige toede lingsplan kenbaar kunnen maken aan de plaatselijke ruilverkavelingscom missie, die deze wensen dan zal no teren en zoveel mogelijk zal trachten te realiseren. Omdat het uiteraard niet mogelijk zal zijn aan alle wensen tegemoet te komen, zal men ook een 2e keus kenbaar moeten maken. niet alleen kenmerkt door het in structieve element, maar ook door een aesthetisch verantwoor de en geslaagde decoratieve op zet. Het Texliel-Museum zal dus tot en met 8 januari 1961 dage lijks geopend zijn, met uitzonde ring van maandag, van 25 uur 's namiddags. Wielrennen Bonden van Muziekgezelschappen door vvConcordia" te Loon op Zand. Raamsdonksveer In 1961 zal een begin worden ge maakt met de uitvoering van het grootscheepse ruilverkavelingsplan Heusden-Vlijmen. Deze ruilverka veling zal niet over het gehele gebied tegelijk aanvangen, maar zal per blok worden gerealiseerd, d.w.z. dat per blok de wegen, waterlopen en kavel gangen zullen worden uitgevoerd. Daartoe zal een voorlopig plan van toedeling worden gemaakt, hetgeen betekent dat elke belanghebbende er rekening mee moet houden dat er aan de verkaveling nog wel iets kan ver anderen. In feite is het natuurlijk zo, dat wettelijk gesproken de bestaande toestand gehandhaafd blijft totdat Haarsteeg HEUSOEN.VLUMEN, NEUSDEN H»*%bra?k.Wr%ï Sesécc/x/c ttrfcrft^c **ij OhtMpptn vcMorcb/f **y G*'+* Z.t jPy*rkf/fi6 Kttib*** u<ih«Msd»n 0«n Akfc«i 0* Wtttak*w"> Hovro 0t_ SUrnovrnt Do«Vtrc.n HooyrnOoor i Valkrroort StXWVK Cts A»U'/ V00R ifCf CfrLAN^ Or Hooibröfkrr» ^•n Hooigracht Mmnn Oud? 0ijkrr> j_a, lotte Dr Maiijen WAALWUK Ot Overlaat Nauland Schaal 110.000 PRUNEN rondrit door Frankrijk op het programma voor amateurs en onafhankelijken. Dit is een pogen dat elks steun verdiend. Voor de jongeren (beneden 25 jaar) een ideale kans om zich voor te bereidy op het innemen der openvallende plaatsen in de toekomst. We hebben er genoeg, die de talenten er voor hebben. Laat de KNWU nu de beslissende stap zetten en een complete ploeg (8 man) samen stellen uit louter onafhankelijken. Deze enigszins verwaterde categorie ver dient het en men bereikt er tevens mede, dat talentvolle jongeren, die nu nog tussen twee mogelijkheden, de beste zoeken, (denk maar eens aan van der Lee) overstappen naar de toelatingsklas tot het volledig pro fessionalisme. U wilt wat namen Leon Se- bregts, Nijlen; Frans Stevens, Dussen; Miel Verstraete, Ede; Fons Sleuten, Weert; Frits Knoops, Koningsbosch; Piet van Hees, Ho- RONSON WINKELGALERIJ Z X Past. Kuypersstr 20, WAALWIJK Z Telefoon 2900 gerheide; Leo Timmermans, Rosendaal; Cees Lute, Castricum; Wim Dieperink, Barchem; Cees van Amsterdam, Breda; Ad Biemans, Breda; Gerrit Wesseling, Half weg; Mik Snijder, Halfweg; Dick Groene- weg, Numansdorp; Jan Jansen, Nootdorp; en zo kunnen we er nog wel een twintigtal opnoemen. Voor Mik Snijder en Frans Ste vens geldt naar alle waarschijnlijkheid de mogelijkheid tot deelname te kunnen wor- uen toegelaten, als het doorgaat dat van elke ploeg twee man ouder dan 25 jaar mogen zijn. Een belangrijke candidaat hebben we tot het laatst bewaard. Tini van de Lee, Drunen; deze „koning der Brabantse wed strijden heeft juist dit duwtje nog nodig om de stap omhoog te doen. Hier zit voor hem de kans om meteen aan den volke te tonen dat hij een klasserenner is die ook op het internationale vlak meetelt. Als Van der Lee overstapt naar de onafhankelijken, dan zit hij in de Tour de France de l'Avenir (Tour van de toekomst). 't Hoekje - ONA W de Gouw (30) - J Koks (38) 24 - 38 J Meesters (60) - H Musch (75) 33 - 75 W v Bokhoven (50) - B Koks (58) 17-58 J de Gouw (78) - K Herman (78) 66 - 78 J de Gouw (38)-A Musch (38) 38-30 M Achten (50) - W de Wijs (50) 42 - 50 Eindstand 10-2 voor ONA. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speel den zaterdag- en zondagmiddag de diverse teams van de tafeltennisclub Victoria '51 weer enkele wedstrijden en de resultaten wa ren als volgt Helmond 2 - Victoria '51 13-7; KAT 3 - Victoria '51 2 4-6; St. Stars 3-Victoria 51 3 9-1; Victoria '51 4-RKC 3 5-5; Victoria '51 5 - Margriet 4 1-9. VOOR 1961 STAAN TWEE TOUR DE FRANCES OP HET PROGRAMMA (door Ad Vingerhoets). Het succes van de Nederlanders in de afgelopen Tour de France heeft vruchten af geworpen. Voor volgend jaar heeft de K.N. W.U. de toezegging gekregen, om met een jtjyaaUijignsploeg aan de start te komen. Al lé ploegen zullen evenveel manschappen tellen, iets wat de strijd alleen maar ten goede kan komen. Herinneren we ons de situatie van dit jaar Enkele grote ploegen streden met verschillende renners aan het voorfront en de „kleintjes" moesten het meestal met een enkel mannetje tussen de koplopers zien te klaren. Er zijn door de Nederlanders wel aardige successen be haald, maar de etappe-overwinningen die het thuisfront ieder jaar weer hoopt te be leven, gingen hun neus voorbij. Logisch, als men bedenkt, dat b.v. geen enkele Frans man, Belg of Italiaan het in zijn hoofd zal halen om een Nederlander in goede positie te brengen voor een eindsprint. Als een Nederlander ontsnapte was er niemand om het peloton af te stoppen of met een achter volger mede te springen. Wij hebben nog nimmer een zo groot aantal wegrenners gehad, die op het inter nationale vlak meetelden, als op het ogen blik. Voor de vuist weg kunnen wij er di rect een vijftiental geven die rijp zijn voor de Tour of inmiddels hun sporen reeds in de monsterrace verdienden. Hier komen ze: Martin van den Borgh, Piet van Est, Wim van Est, Piet Damen, Ab Geldermans, Jaap Kersten, Jo de Roo en Coen Niesten, dit achttal vormde de formatie van 1960. Ver der hebben we achter de hand Jo de Haan, Michel Stolker, Piet Rentmeester, Bas Ma liepaard, Dick Enthoven, Piet van den Bre- kel, Jef Lahaije. Naast dit legertje routiné's kunnen we ook met een gerust geweten, het verdedigen van de Nederlandse kleuren in handen geven van Antoon van der Steen, Jan Hugens, Jac. van den Klundert, Jaap Huissoon «n waarom ook Arie van Wetten niet eens opnieuw een kans gegeven. Naast deze grote Tours taat er ook een Eclatant sluitstuk van het gouden jubileum. Zoals maandag is meegedeeld heeft de Kon. Erk. Harmonie Concordia j.I. zondag in Deventer het Nederlands kampioenschap weten te behalen in de R.K. Federatie. Maandagavond om pl.m. half 8 bracht het korps een bezoek aan de zeereerw. heer Pastoor Mommers, om hem het succes mee te delen. De voorzitter de heer E. v. Hoorn zeide in zijn toespraak dat dit succes be haald is op het feest van het 25-jarig be staan van de R.K. Federatie, waarvan Con cordia de stoot tot oprichting heeft gege ven. Deze bond is uitgegroeid tot een lan delijke organisatie, waarin Concordia thans weer aan de top staat. In 't kort gaf hij 't verloop van het concours weer. De zeereerw. heer pastoor Mommers wenste bestuur en leden van harte geluk en duidde op de kracht die er zit in een goed verenigingsleven. Hij was blij dat hij deze fundering in Concordia vond. Het heeft zijn terugslag op de samenleving in 't dorp. Bij de rondgang bracht men een korte serenade bij dhr. Piet van Loon, welke ziek is. Zodra 't gezelschap in de zaal terug was, bood het jongenskoor o.I.v. Frater Angelico een huldigingsconcert aan, waarin aardige internationale volksliedjes werden gezongen. Frater Angelico richtte een welgemeende felicitatie tot het eminente corps namens al de jongens. Op humoristische wijze bracht hij verband tussen 't jongenskoor en 't hooggeplaatste corps. Hij zeide met enigo 6chroom naar voren te treden, doch hij deed het uit peadagogisch oogpunt voor de jon gens. De heer van Hoorn dankte Frater Ange lico en 't koor en zei dat uit dit koor voor de toekomst het muzikale peil van Loon zal uitgroeien, als later de knapen een rich ting gaan kiezen op instrumentaal of vo caal terrein. De dirigent de heer Sef Pijpers was vol maakt in extase door dit knapenkoor en 't werk van Frater Angelico. „Zij zingen niet, maar zij maken muziek", was zijn con clusie. De Concertprobe van Supé, dat de jongens ten gehore brachten, was een suc ces. Middelerwijl feliciteerde de heer Tuer- Iings namens de Midzomer-muziekprogram ma-commissie van De Efteling. Vervolgens hield de voorzitter van Con cordia een rede, waarin hij uiteen zette hoe Concordia er toe gekomen was om deel te nemen aan dit concours, dat voor de muzi kanten een zware opoffering is geweest. Het succes was 't sluitstuk van het gouden be- staansfeest van dit corps, dat nu reeds vijf maal kampioen is van deze Federatie. Dit succes is een succes voor allen zonder uit zondering. Spr. schetste het aantrekken van de heer Sef Pijpers, die eveneens voor een zware taak stond, om in pl.m. 4 weken dit concours aan te durven. Binnenkort zal aan de dirigent een cadeau worden overhandigd, terwijl voor de echtgenote van de heer Pij pers een prachtige plani werd aangeboden. Voortreffelijk doch zeer zakelijk en met een welgemeend hart dankte de heer Pijpers het bestuur en feliciteerde de leden, die dit succes met hem mogelijk maakten. Vooral de heer Karei Jansen, de 2e directeur, was zijn rechterhand en aan hem i6 het te dan ken dat spontaan is doorgezet voor deel name. De eer van 't succes lag - aldus spr. - voor 50 bij de heer Jansen. Ook de heer van Hoorn dankte enige leden voor hun opofferingsmoed, doch wil de zeker niemand vergeten, want iedereen heeft zijn uiterste best gedaan. Om beide sprekers te danken antwoordde de heer Karei Jansen en zei, hoe door extra repitities, ambitie, samenwerking en en thousiasme is bereikt wat men voor ogen had gesteld. De dirigentenwijziging heeft Concordia omhoog gebracht, door -onder ling begrip en goede verstandhouding. Hij sprak dit uit, met woorden recht uit het hart gegrepen en besloot met: „Lang leve Concordia". De secretaris de heer J. Verschuren las de felicitaties voor van dè zustervereniging Sophia, fabrikanten, Loonse verenigingen, enz.; het gemeentebestuur heeft ook mede leven betuigd, alsmede St. Jan en Euphonia uit Kaatsheuvel. De jury-rapporten werden meegedeeld; de resultaten waren als volgt Van alle drie de juryleden waren de cijfers voor 1 i I II verplicht keuze- werk werk Zuiverheid 10 9 Klankgehalte 10 10 Samenspel en rythme 9 9 Techniek en articulatie 10 10 Nuancering 10 10 Opvatting en tempo 10 9 59 57 3x 3x 177 171 Totaal dus 348 pt., dit is een le prijs, met lof en kampioen van de Federatie. De opmerkingen waren voor I, „Esquisse Triomfale" van G. Boedijn „prachtig werk voor dit mooie stuk, wel ke de kwaliteit van de compositie zowel als van het corps ten volle deed uitkomen". voor II, „Finale van de 5de syphonie in E mol", van Dvorak „uitstekende en stijlvolle uitvoering, waar voor alle 6ucces". De heer de Klerk schreef voor I: „alge mene indruk: kapitale prestatie", en voor II: „voortreffelijke indruk gemaakt". En tenslotte schreef dhr. Badings voor I: „zeer mooie cantabile melodiek, met vele goede kwaliteiten in de uitvoering"; voor II „zeer mooie solo (3) (dhr. Jos van Loon). Hiermede heb ik mijn opmer kingen gestopt, ,,'t Was een zeer mooie en verdienstelijke uitvoering. Hulde voor diri gent en spelers". Deze opmerkingen zeggen genoeg en la ten aan duidelijkheid niets te wensen over. Kortom, een resultaat waarop men trots mag zijn.Te weten dat Concordia hier alle Limburgse corpsen achter zich liet en nu Brabant naar voren heeft geschoten! De Boxtelse Gildenbondsharmonie volgde met twee puntjes verschil; ook dit was een fraai resultaat. Later op de avond bracht ook De Echo der Duinen, de gemengde zangvereniging, een felicitatie-serenade. De heer H. v. d. Heuvel sprak zijn gelukwensen uit, op spon tane wijze. Dirigent en muzikanten - zo zei hij - zijn van groot belang. Pijpers vond zijn Loonse materiaal en betrad de hoog ste trap der ladder, door samenwerking. Tot besluit dankte de heer van Hoorn de heer v. d. Heuvel met de woorden „Moge ook de gehele Loonse bevolking trots zijn op dit grote succes." De avond werd in buitengewone gezel ligheid doorgebracht, waarbij nog vele in woners en verenigingen hun felicitaties aan boden. Lang leve Concordia, tot roem van Loon- opzand! P.V. DE LUCHTBODE. Zaterdag en zondag, 3 en 4 december, houdt de Postduivenvereniging De Lucht bode haar jaarlijkse tentoonstelling in haar lokaal van café Echo der Duinen. In het café heeft tegelijk een barakconcours plaats, als speciale attractie, met een pracht-geld- prijs als hoofdprijs. Op de tentoonstelling zullen duiven komen van de groten van Loon, o.a. van H. Leermakers, A. Spapens, N. Damen e.a. Het zal dus beslist de moeite waard zijn dat duivenliefhebbers deze show bezoeken. De bonnenverkoop verbonden aan de tentoonstelling voor jonge duiven van 1961 is iets buitengewoons. Als keurmees ters zullen dit jaar fungeren de heren C. Aarts, van Dongen en van Vessem. Een bezoek aan deze gelegenheid zal zeer aan genaam kunnen worden. ONDER ONS. De uitslag van het rikconcours „Onder Ons", dat zaterdag in café Hendriks is ge houden, is als volgt Jan Krol 178-12-166; B. Hamers 165-0- 165; J. Boons 168-5-163; mevr. Ligtenbcrg 160-0-160; W. Vera 162-12-150; J. Dielen 149-0-149; M. Voets 163-17-146; J. de Jong 157-11-146; A. v. d. Velden 157-14- 143; mevr. Schaafstra 134-0-134; B. v. d. Velden 133-0-133. De damesprijs ging naar mevr. Truus van Kasteren 72-9-63 pt. TOT ONDERLINGE VRIENDSCHAP De Kaartvereniging Tot Onderlinge Vriendschap zal a.s. zaterdag 3 december om 8 uur in zaal Vermeulen een kaartcon- cours houden, waarvoor veel prijzen ter be schikking zijn gesteld. PAARD NEEMT ZWARTE PIET IN DE BOOT. Toen Zwarte Piet met de schimmel die hij voor deze gelegenheid in Raamsdonk ge leend had, op de komst van Sint Nicolaas stond te wachten, liet hij een van de vele bewonderaars van het paard een rondritje maken. Het beest dat klaarblijkelijk voelde dat het een onvervalst Raamsdonker op zijn rug had, kon zijn stal niet vergeten en draafde recht op Raamsdonk aan. Van de koers gebracht door enkele Verenaren, sloeg het de richting in van G'berg, waar het eindelijk gevangen kon worden. Het weerspannige beest bezorgde de Sint en zijn gevolg aanzienlijke vertraging. TONEEL. Nu de lange winteravonden weer zijn aangebroken is voor de toneelverenigingen de tijd gekomen om van hun activiteiten en kunnen blijk te geven. Zo zal dan de to neelvereniging Ernst en Luim, komende zondag het toneelseizoen openen. Bij deze opening is de keuze gevallen op een triller, een dol komisch stuk, dat de naam draagt: „Boeven en Madeliefjes" van de Ameri kaanse schrijver George Batson, naar het Nederlands vertaald door Marijke de Nes. In het fraai geïllustreerde programma boekje dat het bestuur huis aan huis heeft laten bezorgen wordt een kleine omschrij ving van dit stuk gegeven, waaraan wij het volgende ontlenen. Als openingsstuk voor het seizoen 1960- 1961 heeft Ernst en Luim het oog laten val len op de komische thriller in drie bedrij ven „Boeven en Madeliefjes". Dit is het derde werk dat onze vereniging speelt on der leiding van de heer Grosveld. Het eer ste was een toneelspel en in het tweede kwamen de liefhebbers van een blijspel aan hun trekken. Thans is het dus een thriller geworden, enerzijds om ons repertoire zo gevarieerd mogelijk te houden en anderzijds omdat dit het eerste spel is dat ooit in dit genre in Haarsteeg is gebracht. Een stuk dus, geladen met spanning, maar waarin ook de humor een zeer belangrijke rol speelt. De geschiedenis speelt zich af in een oud luguber landhuis aan de oever van een meer in Amerika. Hierin treffen we een aantal mensen aan die wat aard en karak ter betreft, bijna zo verschillend zijn als de dag en de nacht. Zoals de schrijver in zijn titel zegt: boe ven en madeliefjes". Voeg daarbij nog een zwaar en steeds voortdurend onweer, en de juiste sfeer voor een thriller is er. Hoe de schrijver het geheel als een persiflage heeft opgebouwd en spanning en humor hand in hand gaan, kan niet worden uitgelegd, dat moet eenieder gaan zien. T ot slot deelt Ernst en Luim nog mede dat dit stuk de zwaarste eisen stelt aan re gisseur, dilettanten, decor en geluidstech niek en dat kosten noch moeite zijn ge spaard om dit stuk zo goed mogelijk voor te schotelen. De uitvoering wordt gegeven in de zaal De Harmonie in café J. van Oyen. Aanvang half acht. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Na een rustperiode van drie weken zul len de diverse elftallen van de v.v. Haar steeg komende zondag weer binnen de lij nen verschijnen voor het spelen van een competitiewedstrijd. Het is nu maar te hopen dat de regen weer niet als spelbreker optreedt en de vel den onbespeelbaar maakt. Haarsteegs eerste elftal dat dit seizoen nog maar drie thuis wedstrijden heeft gespeeld, ontmoet op eigen veld de Ling-Boys, afkomstig uit het plaats je Deil in Gelderland. Een geheel onbeken de tegenstander, maar bij het raadplegen van de ranglijst blijkt dat deze ploeg de onderste plaats bezet, maar toch is deze club erg onberekenbaar, want enkele weken ge leden versloeg ze Zwzaluw - V.F.C. in eigen huis. Dit is zeker een waarschuwing voor Haarsteeg en als er met hetzelfde elan wordt gespeeld als in de voorgaande ont moetingen en geen risico wordt genomen, mag toch wel verwacht worden dat Haar steeg de punten in de wacht zal slepen. Het 2e elftal speelt een voorwedstrijd en wel om 12 uur tegen Desk 4 en ook de re serves zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen om de zege te behalen. Haarsteeg 3 is te gast bij Helvoirt en het 4e elftal gaat op bezoek bij de Bossche Boys 2. HAZENCONCOURS. Zondag 20, zaterdag 26 en zondag 27 november gaf de Handboogvereniging Clau dius Civilis, gevestigd in café de Gouw, een geslaagd Hazenconcours. De prijzen werden als volgt behaald Personeel 1 A Bressers, Recht door Zee, Gemonde 49 pt.; 2 J v Haren, L'Uni- ons Liempde 48 pt.; 3e J van Bokhoven, Landsman Unie Schijndel 47 pt. Korps 1 Landsman Unie Schijndel 131 pt.; 2 Recht door Zee Gemonde 125 pt.; 3 L'Union Liempde 120 pt. Vrije drietallen le Landsman Unie te Schijndel 136 pt.; 2 L'Union Liempde 133 pt.; 3 Recht door Zee Gemonde en Bosja- gers Best 131 pt., Recht door Zee beste na-serie. Barak 1 Th Beekmans Haarsteeg 201 pt.; 2 J Fik Gemonde 197 pt.; 3 A v d Brandt Haarsteeg 186 pt. Buks 1 Jo v d Broek Haarsteeg 70 pt.; 2 P Verbruggen Gemonde 69 pt.; 3 van Grinsven Gemonde 68 pt. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet en de diverse uitslagen waren 't Centrum - Avantie G Wilhart (63) - H v Bladel (38 56 - 38 H v d Pol (53) - J de Vaan (33) 20 - 33 J v Kuijk (75) - J v Oyen (50) 67 - 50* N v d Lee (75) - H v d Brandt (40) 72 - 40 3 J Kuijs (70) - A v d Brandt (40) 70 - 28 A Peijnenborgh (50) - Chr Treuren (63) r. 50-49" Eindstand 8-4 voor Avantie.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10