wAaLwijkse en UnqstRMtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND Gun elkaar 'n genoegen VIS NIET ACHTER HET „FISCUS-NET" Amerikaanse bezuinigingen treffen Duitse Industrie Economische veranderingen in Castro's Cuba VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 96 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur; JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" De lichte recessie in de Ameri kaanse conjunctuur heeft de gehele wereld met begrijpelijke zorg vervuld. Met name in de onderontwikkelde landen bestaat hieromtrent een sterke ongerustheid, want deze gebieden zijn bij de opbouw van hun industrieel ap paraat en de hervorming van hun landbouw voor een belangrijk deel op Amerikaanse hulp aangewezen. Het huidige tekort op de Amerikaanse betalingsbalans is natuurlijk bevor derd door de zeer hoge uitgaven, die de V.S. zich elk jaar getroost ten be hoeve van de economische hulp aan de onderontwikkelde gebieden. Het stoppen of verminderen van deze hulp zou een ramp zijn voor vele landen. Daar het stopzetten van de economi sche hulpprogramma's echter onaan gename konsekwenties in het politie ke vlak met zich mee zou kunnen brengen, zal men in Washington ver moedelijk eerder naar andere midde len zoeken om het tekort op de be talingsbalans te verminderen. Dat is trouwens dezer dagen nog eens dui delijk gebleken. Inkopers van het Amerikaanse le ger hebben namelijk voor een waarde van pl.m. 85 miljoen gulden aan or ders aan het Westduitse bedrijfsleven geannuleerd. In de bondsrepubliek zijn ongeveer 100.000 man Ameri kaanse troepen gelegerd. Doorgaans plegen de Amerikaanse soldaten èn hun overgekomen familieleden (ook nog zo'n slordige 175.000 vrouwen en kinderen) hun inkopen te doen in z.g. legerwinkels, die men in alle plaatsen waar Amerikaanse troepen gelegerd zijn, kan aantreffen. Tot dusver werden deze legerwinkels voor een belangrijk deel met Duitse arti- kelen bevoorraad. Nu is echter aan de inkooporganisatie, die deze artikelen inkocht bij het Duitse bedrijfsleven, opgedragen de legerwinkels in den vervolge uitsluitend met Amerikaan se goederen te bevoorraden. Lopen ook Nederlandse leveranties gevaar? Ook het Nederlandse bedrijfsleven levert jaarlijks voor een waarde van pl.m. 48 miljoen goederen aan de Amerikaanse strijdmacht in west- Duitsland. Het betreft voornamelijk levensmiddelen, zoals vleeswaren en melkprodukten. Het zou echter niet onwaarschijnlijk zijn, dat ook de Ne derlandse leveranciers door de Ame rikaanse bezuinigingsmaatregelen zullen worden getroffen. Aan de an dere kant kunnen wij ons niet goed voorstellen, dat de melk van over de oceaan zou moeten komen Weliswaar is op dit moment hier van officieel nog niets bekend, maar dat 'n annulering van de Nederlandse orders in Washington overwogen zal worden, ligt haast wel voor de hand. Overigens zal dat niet een, twee, drie gaan. De Nederlandse leveringen aan het Amerikaanse leger in west-Duits- land geschieden volgens inschrij vingscontracten, zodat de leveranties niet zonder meer geannuleerd kunnen worden. Men mag tenminste aanne men, dat de Amerikaanse regering geen contractbreuk op haar naam wil hebben staan. Annulering van de Ne derlandse leveranties zal vermoede lijk niet eerder geschieden dan nadat de Amerikaanse strijdkrachten de contractueel vastgelegde hoeveelhe- den geheel hebben afgenomen. BINNENLAND TIEN PAPOEA'S OP TOERIS TISCH BEZOEK IN NEDERLAND Maandag hebben 2 vrouwelijke en 8 mannelijke Papoea's uit Neder- lands-Nieuw-Guinea zich te Biak aan boord begeven van een DC-8 straal- passagiersvliegtuig,. teneinde op uit nodiging van de KLM de eerste thuisvlucht van dit vliegtuig van Biak naar Amsterdam mede te maken. De KLM heeft bovendien aangeboden ook de terugreis van het gezelschap naar Nederlands-Nieuw-Guinea voor haar rekening te nemen. Deze tien Papoea's brengen in de tijd tussen beide vliegreizen een toe ristisch bezoek aan ons land. De uitverkoren Papoea's die uit alle delen van het land komen en me de door hun beroepen geacht kunnen worden, een zo breed mogelijke re presentatie te vormen van de Papoea bevolking, zullen gedurende ruim 2 weken op gouvernementskosten in Nederland verblijven. (Zij zullen hun intrek nemen in hotel „The New Cor ner", Laan van Meerdervoort 214 te 's-Gravenhage). Het bezoek is er in de eerste plaats op gericht de leden van het gezelschap in de gelegenheid te stellen Neder land eens „van dichtbij" te bekijken. Slechts een viertal leden van het gezelschap kan zich enigermate in de Nederlandse taal uitdrukken. Tijdens hun verblijf in Nederland zullen de gasten uit Nieuw-Guinea een negental bedrijven en instellingen bezoeken en, op uitnodiging van de betrokken gemeentebesturen worden rondgeleid langs diverse bezienswaar digheden,' havenwerken en instellin gen (musea, een ziekenhuis, een school e.a.) in Den Haag, Rotterdam, Amsterdam en Delft. De terugreis naar Nederlands- Nieuw-Guinea zal op 23 december worden aanvaard, zodat het Kerst feest dat een belangrijke plaats in neemt in het leven van de Papoea's, die de christelijke godsdienst belijden, in eigen kring kan worden gevierd. Onder de tien Papoea-gasten be vinden zich ook 2 vrouwen. De ene is Jacomina Indey, 25 jaar, mantri- verpleegster in het centrale zieken huis te Hollandia. Zij vertegenwoor digt de meer ontwikkelde jonge vrouwelijke generatie van de noord kust van Ned.-Nieuw-Guinea. De andere is Margaretha Joeki, 16 jaar, (onderafdeling Merauke) die 'n opleiding volgt tot dorpsverpleegster bij de kindersterftebestrijding. Zij is representatief voor de meer ontwik kelde jonge vrouwelijke generatie in het zuiden. MINISTER ZIJLSTRA MEENT DAT SUCCES VAN 'T KOSTBAAR WAGENINGEN-PLAN IN SURI NAME TWIJFELACHTIG IS. Professor Zijlstra, minister van Financiën, twijfelt ernstig aan het succes van het zogenaamde plan Wa- geningen in Suriname, waarin Ne derland tot dusver reeds 65 miljoen gulden heeft gestopt. De minister uitte zijn twijfel maandagochtend, toen hij - vergezeld van thesaurier- generaal, jhr. mr E. van Lennep - op Schiphol uit het DC-8 toestel stapte. Minister Zijlstra heeft een be zoek van twee weken gebracht aan Suriname en de Nederlandse Antil len. De oerwoud-polder Wageningen had hem technisch bijzonder geïm poneerd, maar was hem economisch nogal tegengevallen. De polder, al dus de minister, is nog steeds niet rendabel en het is zeer de vraag, of de huidige exploitatieverliezen op den duur wel zullen verdwijnen. 100.000 KOELKASTEN MEER IN NEDERLAND. In zijn belangstelling voor duur zame verbruiksvoorwerpen was de Nederlandse koper tot dusverre wel iets eenzijdig. Alle aandacht was im mers gericht op de televisie. Het ge volg was dat sinds 1956 het aantal televisietoestellen in ons land met ca. 600 toenam. Doch de laatste tijd staat ook de koelkast op het verlang lijstje van duizenden Nederlandse huisvrouwen. Zeker, nu mede onder de druk van de Euromarkt-concur- rentie de prijzen aanzienlijk zijn ge daald (sinds 1953 met bijna 100 In de loop van dit jaar hebben ruim 100.000 Nederlandse gezinnen zich een koelkast aangeschaft. In to taal staan nu ongeveer 300.000 koel kasten in Nederland. Vermoedelijk is dit aantal zelfs nog enige duizen den hoger. De cijfers hebben namelijk betrekking op de leveranties van Ne derlandse winkeliers. Maar duizenden Limburgers kopen hun duurzame ver bruiksvoorwerpen in de Duitse grens plaatsen (goedkopere prijzen!) en de vrachtwagens die dagelijks de grens overtrekken hebben reeds menig Duitse koelkast naar ons land ver voerd. Toch moet men de stijgende cijfers van de koelkastenomzet in ons and met passende koelheid bezien. Met de buitenlandse cijfers onder ogen, zal het optimisme van menig koelkastleverancier wel bevriezen. In de V.S. bezit 95 van de bevolking een koelkast, in het welvarende Zwe den 51 in Frankrijk bijna 25 Nederland staat daar met 8 Vi van de bevolking wat kil bij Nadruk verboden). HET NATIONALE VERMOGEN Het centraal bureau voor statistiek heeft een studie beëindigd, die re sulteert in de grootste waardebedra- gen betreffende de Nederlandse eco nomie, die tot nu toe zijn berekend, namelijk die betreffende het natio nale vermogen. Volgens deze studie bedroeg het nationale vermogen in 1958 158 miljard gulden. Per hoofd van de be volking bedroeg het nationale ver mogen, omvattend de waarde van alle in Nederland aanwezige gebouwen, machines, vervoermiddelen en andere vaste activa, voorts grond, voorra den, veestapel, wegen, bruggen en ka nalen en ten slotte het saldo van vor deringen op en schulden aan het bui tenland in 1958 per hoofd van de bevolking ongeveer 14.000 gulden. VICE-VOORZITTER MARTENS DIRECTEUR SPORTCENTRUM In zijn zaterdagmiddag op het sportcentrum „Djimaht" gehouden vergadering, heeft het bestuur van de K.N.V.B. met algemene stemmen be noemd tot directeur van dat sport centrum, de heer A. H. Martens, vi- ce-voorzitter van de bond, voorzitter van de sectie betaald voetbal en van de Haagse eredivisieclub ADO. De heer Martens, die 43 jaar oud is, zal zijn nieuwe functie op 1 maart van het volgende jaar aanvaarden. Hij zal dan uiteraard de andere posten in de KNVB, die hij op dit ogenblik bekleedt, verlaten. BUITENLAND ACTIE IN NIEUW-GUINEA Drie infiltranten gedood Bij de tegenactie die de Neder landse strijdkrachten in Nieuw-Gui nea, tezamen met de algemene politie aan de zuidwestelijke kust van Ned. Nieuw-Guinea voert tegen infiltran ten, zijn tot dusver drie Indonesische infiltranten gedood en enige anderen gevangen genomen. Van de eerstge noemde drie was er een aanvankelijk gewond. Mariniers hebben hem op een draagbaar de berghellingen afge dragen naar de torpedojager „Am sterdam", waar de man dezelfde dag is geopereerd door de scheepsarts, Het mocht echter niet gelukken zijn leven te redden. LAGAILLARDE MET 4 ANDEREN NAAR SPANJE GEVLUCHT. Pierre Lagaillarde en vier andere beschuldigden in het „Proces der Barricaden", dat zich afspeelt voor de militaire rechtbank te Parijs, zijn op de vlucht. Behalve Lagaillarde ont braken maandagmiddag bij de her vatting van de rechtzitting ook diens medeverdachten, de ex-poujadistische afgevaardigde Demarquet, Jean- Jacques Susini, gewezen voorzitter van de nationalistische studentenbond in Algerije, Marcel Ronda, oud-kapi tein van de territoriale eenheden in Algiers en Féral, voorzitter van de organisatie voor hulpverlening en be scherming in Algiers. Kort geleden door de rechtbank ontslagen uit de voorlopige hechtenis op een wijze, die door velen in Frank rijk en in Algerije beschouwd werd als een klap in het gezicht van de rege ring, hebben zij niet geaarzeld het militaire tribunaal dat hen zo lank moedig had behandeld zelfs voor gek te zetten. De wildste geruchten doen in Parijs de ronde. Algemeen wordt aangenomen, dat Lagaillarde uitge weken is naar Spanje en dat zijn me deverdachten, die 24 uur later de be nen hebben genomen, zich daar bij hem zullen voegen. Generaal Salan, die nog steeds in Spanje verblijft heeft verklaard, dat hij van niets op de hoogte is en Lagaillarde noch een van diens kornuiten heeft ontmoet. MOBOETOE DREIGT NIJL AF TE DAMMEN De militaire machthebber in Kongo, kolonel Moboctoe, heeft gedreigd twee grote zijrivieren van de Nijl te laten afdammen, wanneer Egypte en Soedan de onafhankelijke regering van Stanlevstad steunen. „In het uiterste geval ben ik bereid mijn hele leger aan het werk te zetten om het water van de Nijl af te dammen", zo zei Mo boctoe tot verslaggevers. Volgens jMoboetoe zijn Egypte en Soedan in het geheim overeen fekomen 't bewind van Bernard alamu in Stanleystad te steu nen. Moboetoe voegde hieraan toe dat hij het volste recht heeft de rivieren af te dammen „omdat het water aan ons behoort". Het is het geheim van het geluk „Lekker, vanavond lees ik mijn boek uit", denkt Frans, als hij naar huis fietst. Hij heeft 'n his torische roman onder handen,die hem mateloos boeit en hij ver heugt zich als een kind op de heerlijke lange avond die hij voor de boeg heeft. „We stoppen de kinderen er vanavond maar eens vroeg in", zegt hij tegen Nora, voor ze aan tafel gaan. „Waarom?" vraagt ze. Er is al dadelijk agressie in haar stem, want ze begrijpt er de bedoeling niet van. „I)an hebben we het lekker rustig", zegt hij. Hij had er aan toe willen voegen: „Ik heb zo'n fijn boek". Maar een soort intuï tie waarschuwt hem, deze woor den in te slikken. „Is het dan zo erg om na het eten nog even met de kinderen te spelen?" zeurt Nora. „Je leest ze anders altijd nog wat voor. Waarom moeten ze nu direct naar bed?"- Frans begrijpt, dat de kinde ren er de dupe niet van behoeven te worden, dat hij zich zo snel mogelijk in zijn boek wil verdie pen en dus leest hij ze na 't eten nog even voor. Nora brengt ze naar boven en snel duikt Frans in zijn luie stoel. Als Nora bene den komt, merkt hij al niets meer. Wanneer zij z'n thee bij hem neerzet, knikt hij afwezig en hij komt pas weer in deze wereld te rug, wanneer de kamerdeur met een keiharde knal dichtslaat. Geschrokken kijkt hij op. No ra's stoel is leeg. Er is dadelijk groot alarm in hem, maar tege lijk wil hij wrevelig nu wel eens weten wat er aan de hand is. Hè, Probeer óók die Rbonmttiek vu tl te sehndden. Veem Knuchen om dat «oador self to beloven. en dat waarop Hij v keuken. „Maak drein", er is!" „Je... is nu de rustige avond, hij zich zo verheugd had. indt Nora in de koude Ze snikt hartbrekend, me niet gek met dat ge- roept hij. „Zèg dan wat je houdt niet meer van me", snikt ze. „Altijd zit je maar te lezen. Ik besta niet meer voor je. En de kinderen zijn je ook al te veel. Oh... oh!" Frans smoort een zucht. Hij schuift zijn stoel bij en vecht om geduld. o „Nora", zegt hij zachtjes. „No- ra, overdrijf nu niet. Wees blij, dat je zo'n huiselijke man hebt. Je hoeft toch niet altijd met el kaar bezig te zijn om gelukkig te zijn. Al houd ik van lezen, daar om houd ik ook van jou en de kinderen. Als jij tegenover mij zit, maakt mij dat gelukkig, zelfs al ben ik verdiept in een boek. Het is jouw aanwezigheid in de kamer, de sfeer, die 't hem doet. Kun je dat niet begrijpen? Dwing niet altijd als een verwend kind, maar gun mij ook eens mijn ge noegen!" Dergelijke scènes zullen zich ongetwijfeld hier en daar voor doen. En de fout schuilt in het feit, dat man of vrouw op egoïs tische gronden de ander totaal opeist. Manlief mag niet lezen, hij mag niet knutselen en niet de hele avond naar de televisie sta ren, want dan bemoeit hij zich niet of te weinig met zijn vrouw en zij verlangt dit nu eenmaal van haar man. Omgekeerd zijn er mannen, die geen liefhebberijen hebben, die willen dat bun vrouw zich de he le avond met hen bemoeit. Ze moet gezellig hij hem komen zit ten en onderhoudend zijn, lief en aanhalig. En het hoofd van het vrouwtje staat daar niet altijd naar. Ze wil wel eens graag wat breien, of zich aan een andere liefhebberij geven. Dan komen er strubbelingen. o Vele gehuwden menen, dat de partner geen eigen leven mag lei den. Ze behoren bij elkaar, ze zijn van elkaar, maar daar wordt soms een verkeerde uitleg aan gegeven en wel in die zin, dat de één helemaal van de ander is. De grootste egoïst van de twee zal dan altijd de ander trachten te dwingen dat te doen wat hij of zij prettig vindt, met als gevolg, dat er vroeg of laat veel narig heid van komt wanneer de ge kooide vogel zijn of haar vrijheid wenst, en zelfstandig wil gaan le ven. We moeten beseffen, dat ieder van de partners ook zelf wil le ven. Wanneer ze echt van elkaar houden, dan zullen ze ook kleine offers weten te brengen op zijn tijd en de ander een onschuldig genoegen gunnen. Een andere keer gebeurt het andersom. Het is het geheim van het geluk! Belastingvrij sparen door premie-aftrek dadelijk ingaande De praktijk leert, dat er tegen 't einde van elk jaar bij het publiek een grote vraag bestaat naar levens verzekeringen, die de mogelijkheid bieden de daarvoor verschuldigde premie in mindering op het inko men te brengen. Elk jaar wordt er dan ook bij het levensverzekerings bedrijf in de maand december on der hoogspanning gewerkt om de grote stroom aanvragen voor ver zekeringen, waarbij naast de zorg voor de toekomst ook fiscale over wegingen een grote rol spelen, tij dig af te werken. Wil men immers nog over het lopende belastingjaar van de wettelijk toegestane premie aftrek profiteren, dan moet de ver zekering vóór 31 december tot stand zijn gekomen, terwijl 't voorts nood zakelijk is, dat de premie uiterlijk op de laatste dag van het jaar is betaald. Wanneer de gehele zaak niet voor het einde van het jaar in kannen en kruiken is, zal men de teleurstellende ervaring opdoen, dat de belasting-inspecteur aftrek van de premie over 1960 niet zal toe staan en dan vist men achter het fiscus-net! Niet voor alle verzekeringsvor men komt de premie voor aftrek in aanmerking. Uitgesloten daarvan zijn de z.g. kapitaalpolissen, d.w.z. verzekeringen waarmede wordt be oogd hetzij bij leven, hetzij na over lijden een of meer kapitaal-uitke ringen te doen plaatsvinden, tenzij een dergelijke kapitaalpolis van de fiscale lijfrente-clausule is voorzien. Volgens deze clausule zal de uitke ring moeten worden gebruikt voor de aankopen van een lijfrente. In zo'n geval wordt de kapitaalverze kering in fiscaal opzicht gelijk ge steld aan een lijfrenteverzekering, waarvan de premie wèl aftrekbaar is. Een lijfrenteverzekering stelt 'n periodiek terugkerend inkomen in uitzicht; de uitkeringen zijn afhan kelijk van het in-leven-zijn van de verzekerde. Voorbeelden daarvan zijn o.a. de verzekering van een oudedagspensioen, weduwen- en wezenpensioen, lijfrenten. De aftrek mag een bedrag van 3600.per kalenderjaar niet over treffen. Het is echter toegestaan daarnaast de premie, die men voor de verplichte verzekering krach tens de Algemene Ouderdomswet (A.O.W.) betaalt, van het inkomen af te trekken. Bovendien mag men, wanneer men een polis heeft lopen waaraan de verzekering van een invaliditeitsrente is gekoppeld, de voor dit onderdeel verschuldigde aanvullende premie nog extra in mindering van het inkomen bren gen. In feite komt het er dus op neer, dat men op grond van de thans geldende faciliteiten, die ten doel hebben het belastingvrij sparen met behulp van de levensverzeke ring aan te moedigen, van het in komen in mindering mag brengen: 3600.maximaal aan lijfrente premie (dan wel aan premie van 'n kapitaalverzekering met lijfrente clausule) -f de A.O.W.-premie -f premie voor een verzekering van in validiteitspensioen (ongelimiteerd Volledigheidshalve zij hieraan toe gevoegd, dat de uitkeringen, die men t.z.t. uit een lijfrenteverzeke ring zal ontvangen, belastbaar in komen vormen. Aangezien deze uitkeringen veelal plaats hebben in een periode, waarin het overige in komen en dus ook de inkomsten belasting niet hoog is, blijft er vrijwel altijd sprake van een belas tingvoordeel. Sinds de heer Fidel Castro het in Cuba voor het zeggen heeft, hebben zich in het land van de kwaliteits sigaar en de suiker grote veranderin gen voltrokken. In New-York heeft de Cubaanse dictator Chroesjtsjow tederlijk omarmd en dit lieftallig ge baar symboliseerde de politieke in tenties van Fidel Castro zeer duide lijk. Zijn rebellie tegen de V.S. heeft hem regelrecht in de armen van de communisten gedreven. Ook op economisch vlak hebben zich in Cuba vérstrekkende verande ringen voltrokken. De economische politiek van de Cubaanse regering wordt beheerst door één hoofdge dachte - de overgang van een vrije naar een streng geleide economie. Deze overgang, die vrij plotseling is gekomen, vraagt echter van het volk de nodige offers, die men zich lang niet altijd met vreugde getroost. De vervanging van de particuliere voort brenging door overheidsproduktie gaat met een zekere stagnatie ge paard, die de toch al niet bijster hoge levensstandaard van de bevolking heeft aangetast. Bovendien bestaat 't gevaar van inflatie. De lonen in Cuba zijn namelijk aanzienlijk opgetrokken, zonder dat daartegenover van een produktiestijging sprake was. Waar nemers achten het waarschijnlijk, dat de betalingsbalans, die nu nog vrij re delijk is, in de komende jaren zal ver slechteren. Hieraan zullen de moei lijkheden met de V.S. stellig niet vreemd zijn. Nu de Amerikaanse regering be sloten heeft de import uit Cuba stop te zetten, is Cuba wel gedwongen het accent in de buitenlandse economische betrekkingen naar de communistische landen te verleggen. Of deze voldoen de compensatie bieden, valt echter te bezien. De sowjet-unie heeft welis waar aangeboden de 700.000 ton sui ker, die anders naar de V.S. zou zijn geëxporteerd, te kopen, maar... te gen een lagere prijs dan de V.S. zou den hebben betaald. Dit jaar zal Cuba nog niet zoveel nadelen van het besluit der V.S. on dervinden. Een groot deel van de suikeroogst was immers reeds voor uit verkocht. Maar in 1961 zullen de V.S. geen suiker van Cuba afnemen en dat betekent dus dat er andere ko pers zullen moeten worden gevon den. Die zullen nu wel voornamelijk gezocht en gevonden worden in de communistische landen. Met China, Rusland, Oost-Duitsland, Tsjecho- Slowakije en Polen zijn reeds over eenkomsten gesloten. Deze landen zullen dan op hun beurt diverse goederen aan Cuba leveren. Maar het staat wel vast, dat deze landen de Cubaanse suiker tegen lagere prijzen zullen kopen dan de V.S. Geheel in de lijn van deze ontwik keling streeft de regering Castro thans naar een uitbreiding van het industriële apparaat, dat het land minder afhankelijk maakt van zijn suikeropbrengst. WOONWAGENBEWONERS DOOR RECHTER IN GELIJK GESTELD. De negen woonwagenbewoners, die een bevel van de gemeente Hilvaren- beek in oktober van dit jaar om hun standplaats in deze gemeente te ver laten en standplaats te kiezen in het regionale woonwagenkamp te Til burg negeerden, zijn ontslagen van rechtsvervolging. De kantonrechter te Tilburg, mr. J. A. J. M. van Goethem acht het gepleegde feit niet strafbaar, aldus het uitgesproken vonnis, van wege het grote gevaar voor de ge zondheid in 't kamp te Tilburg, waar elke accomodatie ontbreekt. TiViJivüVi J U1JVU1T1UU» 1JUU oac JJliVXVU/UIU i^U. JU De echo van het Zuióen Ge zult Uzelf 'n ander mens voelen, jeug diger, kwiek, vief en weer blij. Want met de onzuiverheden in Uw bloed, door Kru- schen's vijf minerale z«uten losgemaakt en afgevoerd, verdwijnen ook die Rheumatieche pijnen en maakt Uw stramheid plaats voor dat monter lenig gevoel.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1