waalwijkse en UnqstRAAtse couraitc BELASTINGVERLAGING Als U weduwepensloen moet aanvragen Gemeenteraad Heusden R.K. LEVENSSCHOOL DRUNEN e.o. BOEKTE MEER DAN 100 DEELNEMERS vooral voor lagere inkomens WAALWIJKSE LEVENSSCHOOL KRIJGT MEER GESTALTE ANDAG 12 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 97 Dc Tweede Kamer heeft de be lastingvoorstellen goedgekeurd. Dat houdt in, dat op een nader te bepalen tijdstip, maar waar schijnlijk toch 1 juli, de loon- en inkomstenbelasting zal worden verlaagd. Het meest aantrekkelij ke van deze verlaging is dat de lagere inkomens er, in verhou ding, het meeste profijt van zul len trekken. Van de bijna 500 miljoen gulden belastingverla ging komt ruim 300 miljoen gui nea ten goede aan de inkomens beneden de 7000 gulden. Ook de groep van mensen, die hclemaai geen directe belasting betalen, wordt weer aanzienlijk vergroot. Ook van socialistische kant is toegegeven, dat dit keer meer voor de lagere inkomens wordt gedaan dan bij belastingverla ging onder vorige kabinetten het geval was. Het gaat dit keer om een heel pakket' belastingmaatregelen. Naast de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting en ook van de vennootschapsbelasting staat een blijvend maken van een aantal verhogingen van indirecte belastingen, die oorspronkelijk als tijdelijk waren bedoeld. Blijft dit toch een voordelige ruil, be zwaar van de KVP was wel, dat minister Zijlstra wel een vaste datum (1 januari) voor het blij vend maken van de zogenaamde tijdelijke verhogingen verlangde, maar zich nog niet wilde vastleg gen op een datum voor de door voering van de belastingverla ging. Het was tot dan toe wel zeer ongebruikelijk om in een be lastingwet niet de datum van in gang op te nemen. Het is immers verre van fraai de betreffende verlagingen vooralsnog in de mist van de conjuncturele voor uitzichten te laten hangen. Het is echter juist de bedoeling van minister Zijlstra met de ver lagingsdata te kunnen manipule ren, wanneer de conjunctuur eens al te verhit zou raken. In dat geval is een uitbreiding van de bestedingen door belasting verlaging bovenop 'n bestedings niveau dat eigenlijk al te groot is, natuurlijk de druppel die de emmer kan doen overlopen. Die ervaring hebben we in de periode voor de bestedingsbeperking vol op meegemaakt en het is duide lijk, dat men een minister, die daar zelf, zij het min of meer zij delings, bij betrokken was, zijn grote voorzichtigheid óp dit punt niet al te kwalijk mag nemen. Men zou zich tegen zijn conjunc- tuurpessimisme kunnen verzet ten door daar zijn eigen eonjunc- tuuroptimisme tegenover te stel len, maar het is met de conjunc tuur als met de smaak: er valt niet over te twisten, hetgeen be tekent, dat men er wel over kan blijven twisten. Zo lang er dus geen man over boord is met een uitstel van de verlaging, is dc Kamer de minister tegemoet ge komen en heeft hem zijn con juncturele wapen van harte ge gund. Bovendien heeft de minister zijn plan om de data van de ver laging van inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting bij koninklijk besiuit vast te stellen, laten varen, be vaststelling bij Koninklijk besluit betekende een ai te grote maent iri handen van de minister. De hamer zou im mers wel over de daarbij een maal vastgestelde datum kunnen uiscussicren, maar dat zou een discussie achteraf geweest zijn, waaruit hoogstens een motie zou kunnen voortkomen, die de mi nister dan eventueel ook nog naast zicli neer zou kunnen leg gen. Au het amendement Lucas bereikt iieelt, dat de data van de veriagingen bij een apart wels- ontwerpje zullen woruen vastge steld, betekent dit dat de Kamer een door de minister vastgesteld cijdstip kan amenderen en aldus een grotere greep op de kwestie Krijgt. be KVP was verder van me ning, dat dc minister ook in bud getair opzicht nogal aan de zui nige kant was. Lr zou wel een verdergaande verlaging al gekund nebben. Ook in dat opzicht dus giote voorzichtigheid, in ieder geval heelt de minister verklaard ue verlaging van de inkomsten belasting siechts ais een eerste stap te beschouwen. Als hij later ue tweede stap neemt, zal hij in iiet bijzonder rekening houden met uric wensen die door de heer imcas geformuleerd werden: een verdergaande verhoging van de belastingvrije inkoinengrens, een werkelijke vermindering van de steil oplopende progressie voor de middengroepen en een mati ging van ue maximale percenta ges voor de hoogste inkomens, me nu in Nederland nog steeds uitzonderlijk zwaar drukken. Speciaal wat de middengroe pen betreft heeft dc Kamer zich niet geheel voldaan getoond. De geuaciite waarmee ue vergade ring is doorgevoerd was, dat de werking van de „sluipende pro gressie'' ongedaan moest worden gemaakt. anneer men dit jaar j 9.UUU.verdient, terwijl men net vorig jaar 8.UUÜ.verdien de, betekent dit, dat men door de inkomstenbelasting naar verhou ding veel zwaarder getroffen wordt, terwijl men bovendien door dc waardedaling van 't geld al veel minder plezier had van de 1.0UUverhoging dan men zich had voorgesteld. In feite betekent de vermindering van de belasting dus, dat men nog niet verder is met zijn reëel inkomen dan men was toen de vorige belastingver laging nog haar volle uitwerking had. Dat wil zeggen toen zij nog niet zozeer door prijsstijgingen verwaterd was. Wat de Kamer vooral van de minister verlangt, is dat hij de steile progressie van de belastingdruk voor de mid dengroepen niet alleen ontdoet van de extra-nadelen die een prijsstijging er op uitoefent, maar dat hij deze progressie ook wezenlijk afzwakt. namelijk geleerd, dat bedrijven die hun medewerking aan de levens school geven, veel goodwill zowel bij jongens als ouders kweken. De medewerking van de ouders was in het afgelopen jaar ook bij zonder goed te noemen. Telkens op nieuw blijkt weer dat de ouders blij zijn dat hun jongens de levensschool kunnen en mogen bezoeken. Er werd in het afgelopen jaar een viertal oudersavonden gehouden, terwijl ook 130 ouders aanwezig waren bij de diploma-uitreiking op 15 juli, toen de voorzitter, de heer J. de Kort, aan 35 deelnemers getuigschriften uit reikte. De activiteiten op de school moch ten er ook zijn. Voor Pasen werd op de school een triduum gehouden, dat werd geleid door Pater Petrus. Dit triduum werd besloten in de abdij van de Trappisten te Tilburg. Er werd een tweetal films besproken („Anna Frank" en „Heuvel 24 antwoordt niet") en verder werd een aantal ten toonstellingen bezocht. De deelne mers verzorgden zelf tweemaal op bijzonder leuke wijze een avond. In april behaalden 43 jongens de gele judoband en op 26 mei werd een geslaagde sportdag gehouden. Ver meldenswaard is zeker dat de jon gens van hun eigen spaarcenten 25 kerstbakjes voor de kinderafdeling van het ziekenhuis vervaardigden. Ook de kerststal onder de arcade bij de Gruyter was hun werk. Gedurende de vakantieweek van 8 t/m 13 aug. gingen 32 jongens onder leiding van drie leiders op vakantie naar Zuid- Limburg. Een ander verheugend feit is dat de school in het afgelopen exploita tiejaar voor het eerst met de beschik bare middelen is kunnen rondkomen. De exploitatierekening over 1959 - 1960 sluit in inkomsten en uitgaven met een bedrag van f 42.228,98. Toch prijkt er op de balans een ver liespost van bijna f 3000. - welke is ontstaan in de vorige boekjaren. Nu is de vraag natuurlijk wie van de vrienden van de Levensschool drukt deze post omlaag? Elke bijdrage is welkom! In nieuwe schooljaar alleen nog dagschool De r.k. Levensschool Drunen 'en Omstreken heeft een bijzonder gunstig schooljaar achter de rug, zoals blijkt uit het jaarverslag 1959 - 1960. In het afgelopen jaar steeg het aantal deelnemers tot boven de 100 en bereikte op 1 okt. 1959 het totaalcijfer van 102 (87 dagschool en 15 avondschool). De ze deelnemers waren afkomstig uit 13 bedrijven in Drunen, Heusden, Vlijmen en Waalwijk. Voor het komende schooljaar werd nog door v,.orocn een 4-tal nieuwe bedrijven mede- werking toegezegd. Drie leerlingen verlieten voortijdig de school. Het verslag constateert verder dat de medewerking van het bedrijfs leven in het afgelopen jaar beslist waardevol is geweest. betrekkelijk grote afstand van de gymzaal en het bezit van een eigen bibliotheek is een toekomstdroom ge bleven. De ouders hebben in het afgelopen jaar ook weer een grote belangstel ling aan de dag gelegd voor het le vensschoolwerk en op de gehouden algemene ouderavond zijn dan ook waardevolle contacten gelegd tussen schoolleiding en ouders. Ook de ge- zinsbezoeken hebben veel nut afge- Uit vele brieven welke wij ont vangen, blijkt duidelijk, dat we duwen wel voor grote moeilijk heden komen te staan als zij liet weduwen pensioen moeten aan vragen. Vooral voor het ambte lijk pensioen zijn heel wat be scheiden nodig alvorens wordt overgegaan tot uitbetaling. Hieronder laten wij de lijst van gegevens volgen, welke bij de Pensioenraad Benoordenhout- seweg 46 te 's-Gravenhage, moe ten worden ingediend. Indien dc overleden ambtenaar alleen een weduwe heeft nagela ten, dan moeten volgens de pen sioenwet 1922 (Staatsblad 240 worden overgelegd: a. een uittreksel uit dc huwe lijksakte der weduwe, afgegeven na het overlijden van de echtge noot, door dc ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente, waar het huwelijk is voltrokken. b. een uittreksel van de akte van het overlijden van de echt genoot. c. een uittreksel uit de geboor teakte van de weduwe. Als er kinderen zijn f. een verklaring van de in-, specteur der belastingen, waaruit blijkt dat en sedert wanneer er voor deze kinderen vermindering van loonbelasting aan de overle dene is verleend. g. indien er voor een kind, of stiefkind of nlcegkind door de kantonrechter een voogd of voogdesmoet worden aangewe zen, dan moet een gewaarmerkt afschrift worden overgelegd van de akte van benoeming en van beëdiging van dc voogd(cs). Als moeder ontbreekt Zijn er een weduwe en min derjarige kinderen achtergeble ven, dan moeten bovendien nog worden getoond: d. een uittreksel uit de geboor teakte der kinderen (of pleeg- of stiefkinderen). c. voor pleeg- en stiefkinderen een verklaring van dc burge meester van (Ie gemeente, waar de overledene woonachtig was, waaruit blijkt, dat deze kinderen gedurende dc laatste 5 jaren, voorafgegaan aan het overlijden van de ambtenaar, deel hebben uitgemaakt van zijn gezin en ge heel als eigen kinderen door hem werden onderhouden en opge voed. Indien een overleden ambte naar geen weduwe, maar wel minderjarige kinderen heeft na gelaten, dan moeten overgelegd worden a. ren uittreksel uit de geboor teakten der kinderen (of plceg- of stiefkinderen). b. een gewaarmerkt afschrift van de op dc voorziening in de voogdij betrekking hebbende be schikking van de kantonrechter, en tenslotte in het voorkomende geval e. dc stukken en verklaringen zoals hierboven onder c en f zijn opgenoemd. Nog kan worden vermeld, dat al deze stukken vrij zijn van le ges en niet zijn onderworpen aan zegelrecht indien bij de aanvraag der stukken wordt medegedeeld, dat zij dienen voor een aanvraag pensioen ingevolge de pensioen wet 1922. Hei verdient aanbeveling het formulier dat de weduwe of be langhebbende van de pensioen raad ontvangt en waarop «en twaalftal vragen wordt gesteld, zo spoedig mogelijk volledig in te vullen en terug te zenden. Ver geet daarbij vooral niet het vol ledige adres, de datum van inzen ding en dc handtekening. ALLEEN DAGSCHOOL Zowel principiële als praktische overwegingen zijn aanleiding geweest tot het besluit de avondschool niet langer te laten voortbestaan. Met in gang van het nieuwe schooljaar is de Buiten de eigenlijke schooltijd heeft het levensschoolwerk zich ook ge kenmerkt door een aantal waardevol le activiteiten. Er werd een~4-tal excursies gemaakt (Abdij Mariën- kroon, waterpompstation, Floriade en naar de St. Jan in Den Bosch. Ver der is er een fietsspeurtocht en een dropping in de Drunense duinen ge houden. Twee-en-dertig jongens na men deel aan een zeer geslaagd zo merkamp in Luijksgestel. Een leuke feestavond met introducees werd ge heel door de jongens zelf verzorgd. „Gezien de gezonde groei van het aantal deelnemers en de medewer king van vele werkgevers mag de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien." Aldus het derde jaarverslag van de r.k. Levensschool te Waalwijk, waaruit duidelijk blijkt dat het jaar 1959 - 1960 voor de school in alle opzichten een belangrijk jaar is geweest. Niet alleen groeide het aantal deelnemers uit tot bijna honderd (99), maar ook het in terne werk kreeg meer gestalte. Deze groei is niet alleen te dan ken aan de steun van de plaatse lijke overheid, zowel de geestelijke als de burgerlijke, en het bedrijfs leven, maar evenzeer aan de me dewerking van de ouders. Op 1 oktober 1959 bedroeg het aantal deelnemers aan de levens school 99 (17 derdejaars, 23 tweede jaars en 59 eerstejaars). Deze 99 deelnemers waren afkomstig uit de volgende plaatsen Waalwijk 81 (An- toniusparochie 32, parochie St. Jan 29, parochie St. Clemens 15 en pa rochie O. L. Vrouw 5), Waspik 5, Raamsdonksveer 5, Kaatsheuvel 3, Made 2, Vlijmen 2 en Udenhout 1. Zij waren afkomstig uit de volgende bedrijven schoenindustrie 66, toe leveringsbedrijven 4, leerlooierij 6, lederwarenfabriek 3, metaalindustrie 11, gemeentebedrijven 2, aannemers bedrijf 2, loodgietersbedrijf 2, bak kersbedrijf 1 en winkelbedrijf 2. Op 31 juli 1960 bedroeg het aantal deel nemers 85. De afschrijving van 14 deelnemers vindt zijn oorzaak deels mi het intrekken van de toestemming door de werkgever om de levens school te volgen, deels in de veran dering van werkgever, waardoor geen gelegenheid meer bestond de levens school te volgen, en in vertrek naar elders. MEDEWERKING Over het geheel genomen is de me dewerking van de bedrijven bijzon der goed te noemen. In september 1959 konden 59 nieuwe deelnemers worden ingeschreven. Alle bedrijven die in het voorafgaande jaar hadden meegewerkt continueerden deze me dewerking, terwijl ook nieuwe be drijven hun jeugdige werknemers toe- te bezoeken. Helaas blijven toch nog stemming verleenden de levensschool enkele bedrijven achterwege, sommi ge om bedrijfstechnische redenen en een enkele om principiële redenen. Het zou bijzonder verheugend zijn, indien ook deze bedrijven een dus danige werksituatie konden scheppen, dat hun jeugdige arbeiders ook daad werkelijk aan het levensschoolwerk kunnen deelnemen. De ervaring heeft school dan ook gestart als uitsluitend dagschool. Vijftien deelnemers aan de avond school ontvingen aan het einde van het schooljaar een getuigschrift en einde november heeft nog een 10-tal jongens een dergelijk getuigschrift ontvangen. Ook in het afgelopen schooljaar bleef nog een aantal wensen onver vuld. Men is voor een filmprojector nog altijd aangewezen op de welwil lendheid van een ander. De berg ruimte dreigt, met de groei van de school, te klein te worden en het theorielokaal dient opnieuw geschil derd te worden. Nadelig is verder de Tenslotte werd met succes deelgeno men aan een door de Helmondse le vensschool georganiseerde sportdag. De exploitatie over het afgelopen jaar sloot in inkomsten en uitgaven op f 29.662.38. De begroting vooi het jaar 1960 - 1961 is in inkomsten en uitgaven becijferd op f 39.729,20 en voor het jaar 1961 - 1962 op f 40.771,42. Het verslag besluit met op te mer ken, dat steeds meer wordt ingezien, dat door het levensschoolwerk de ar beidersjeugd in het bijzonder, maar daardoor ook de samenleving als ge heel een dienst wordt bewezen, die meer en meer onmisbaar zal blijken. 'T IS ALTIJD VAN MAAREN ALS 'T BRILLEN BETREFT! DEN BOSCH TILBURG BREDA Eerste vrouwelijke raadslid in de geschiedenis van Heusden werd beëdigd De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' WIJ VERHUREN GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN in verzocht werd het plein voor dc R.K. Jongensschool alhier te doen bestraten. Daar dit schrijven te laat was ingekomen was het nog niet in het college van B. en W. behandeld en werd dit verzoek tot een volgende vergadering aangehouden. Punt 5. Op verzoek van de Gebr. van Haren te Hcdikhuizen werd besloten om het perceel Damblok, sectie B 258 - 259 - vroeg dan ook of dc mogelijkheid aanwezig was deze weg nog iets breder te maken. Dit zou, zei de voorzitter, de meerkosten nog hoger maken en ook zouden dc ge meenten Waalwijk en Eethen hun raads besluiten moeten herzien, daar deze ge meenten al besloten hadden tot het verlenen van dc bijdrage voor de meerkosten voor een weg van 4(2 meter. VUGHTERSTR. 25 MARKT 32 Nwe GINNEKENSTR. 23 De raad der gemeente Heusden kwam woensdag 7 december j.l. in openbare ver gadering bijeen. Met kennisgeving was af wezig wethouder A. Rijke. Na de opening door de voorzitter, de edelachtbare heer A. van Delft, werd ret nieuw benoemde raadslid, mevr. Schepers- Lichtenberg, beëdigd. De voorzitter wenste mevr. Schepers ge luk met deze beëdiging en hoopt op een prettige samenwerking met het college van B. en W. Daar het in de geschiedenis van Heusden nog niet was voorgekomen dat er een vrouwelijk raadslid werd benoemd en beëdigd, hadden B. en W. gemeend bij de ze gelegenheid bloemen aan te moeten bie den, welke bij deze aan het nieuw benoem de raadslid werden overhandigd. Punt 3. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. De heer van Vugt merkte hierbij op dat hij bij de behandeling van de aanleg van riolering in de binnenstad uitdrukkelijk had gevraagd of deze riolering openbaar zou worden aanbesteed. In de notulen werd al leen maar vermeld „zal worden aanbe steed". De voorzitter zei toe de nodige cor rectie aan te zullen brengen. Punt 4. Behalve de diverse goedkeurin gen van Ged. Staten op reeds eerder geno men raadbesluiten, was er een schrijven in gekomen van het R.K. Schoolbestuur, waar- 656, groot ongeveer 0.38.86 ha, te verko pen tegen de door de Grondkamer bepaal de prijs van f 1590.-. Punt 6. In afwijking van haar pre-ad- vies stelden B. en W. thans voor het verzoek van de fam. van Huiten te Herpt, om tc kopen het door hen bewoonde pand Herpt B 30 tot een volgende vergadering aan te houden, dit in verband met een nog in te stellen onderzoek door de stedebouwkundi- ge in verband met een eventuele wegom- legging. Punt 7. Het verzoek van de fa. Kuijs te Herpt om te kopen perceel sectie B nr. 884, groot ong. 0.02.05 ha, werd eveneens aangehouden tot 'n volgende vergadering, dit in verband dat de mogelijkheid niet is uitge sloten dat een naastliggend perceel door de gemeente zou kunnen worden aangekocht. In dit geval zou, met samenvoeging van het thans te koop gevraagde perceeltje, een be- gen kunnen worden verkregen en tevens de hoorlijk bouwterrein voor meerdere woon gelegenheid worden benut om de hoek over zichtelijker te maken. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een bijdrage van f 44.000,- voor het maken van een A- weg van Heusden - Waalwijk via de Veld- steeg, in het kader van de ruilverkaveling. In zijn toelichting zei de voorzitter hier over, dat in 1961 het werk in het kader van de ruilverkaveling ter hand zal worden genomen, van het complex begrensd door de Bergse Maas, de Provinciale weg Dru nen - Heusden, de spoordijk 's-Bosch - La- gc-Zwaluwe en het Drongelse kanaal. Volgens het voorlopig plan van wegen en waterlopen zal een wegennet van pl.m. 20 km lengte worden aangelegd of verbeterd. Hieronder is een weg geprojecteerd van Heusden naar Waalwijk via de Veldsteeg, welke als B-weg wordt aangelegd met een verhardingsbreedte van 3 meter. Conform het bestemmingsplan zal nog een weg wor den aangelegd door dc Waalwijkse buiten polder naar het havencomplex Waalwijk. Daar de aan te leggen B-weg, zoals het zich laat aanzien, behalve voor het agrarische-, ook voor het doorgaande verkeer van be lang zal zijn, is voor de belanghebbende ge meenten de mogelijkheid gelaten de ver- hardingsbrcedte van de weg te brengen op 4Vi meter, mits dc meerkosten door de ge meenten worden bijgedragen. Deze meer kosten zijn geraamd op f 104.000.-, welk bedrag moet worden bijeengebracht door de gemeenten Waalwijk, Eethen en Heusden. De gemeente Eethen is genegen de meer kosten voor de weg 107a ten bedrage van f 16.000.- te betalen. Het restant van de meerkosten, f 88.000, -zou voor de helft kunnen worden genomen door de gemeen ten Waalwijk en Heusden. Burgemeester en Wethouders stellen daarom voor een bij drage van f 44.000, - voor vooromschre ven object beschikbaar te stellen. De heer Vroome vond 4Vz meter nog erg smal voor een verkeersweg; spreker jl i l Hierna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet voor dc bouw van een garage, naast de gemeentewoning Hertogin Johanna van Brabantstraat nr. 22. Door de C.T.D. te Almkerk werd hiervoor een begroting op gemaakt en de kosten begroot op f 2700.-. De afschrijvingstermijn zou 30 jaar belo pen. De huur van deze garage zou worden berekend op f 15.60 per maand. De heer de Vroome was van mening dat de raad hieraan niet zijn goedkeuring zou moeten geven. Het is z.i. geen taak van de gemeente om garages te gaan exploite ren, het geld daarvoor kan de gemeente beter besteden aan verbetering van slechte woningen. Spr. herhaalde het in vorige ver gaderingen al eens door hem naar voren gebrachte, dat woningwetwoningen aan de minder draagkrachtigen moeten worden verhuurd. Daar deze bewoner een eigen auto bezit, kan die zeker niet tot die groep behoren. De heer Brink vroeg zich af of dc bewo ner van dat pand niet beter zelf de garage kan bouwen dan dat de gemeente dat moet doen. De heer van Vugt vond het onprettig voor de aanvrager, maar vond het ook niet de taak van de gemeente om bij een gemeen tewoning een garage te bouwen. Spr. vond het eerder de taak van de gemeente een aantal boxen tc bouwen, zowel in Heusden als in Oudheusdcn. De heer de Vroome zei, dat, wanneer het gemeentebestuur de juiste politiek gevoerd had en de woningwetwoningen aan de minst draagkrachtigen had toegewezen, men thans niet met dit garage-probleem had gezeten. De voorzitter zei dat met het toewijzen van woningen rekening moet worden ge houden met het algemeen belang, b.v. het onderwijs. In Oudheusdcn, zei de voorzitter, zijn thans ook weer woningen toegewezen aan een predikant en een veearts; deze be horen ook niet tot de minst draagkrachti gen. De heer van der Pol was het niet eens met de woorden van de heer van Vugt als zou de gemeente tot taak hebben boxen te bouwen. Spr. meende dat dit aan het par ticulier initiatief moet worden overgelaten; alleen op die plaatsen waar hierin niet wordt voorzien, zou dc gemeente eventueel boxen kunnen doen plaatsen. Spr. vond ook dat eerst de woningen moeten worden voorzien van dakgoten en douche-cellen al vorens men aan garages bouwen toe is. De heer van Vugt vroeg of dit voortge komen is uit het feit dat de aanvrager zijn auto niet elders kan stallen. De voorzitter antwoordde hierop ontkennend. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte in stemming gebracht en met 9 tegen 1 stem afgewezen. Punt 10. Verzoek van de heer P. A. van Marten c.s. te Oudheusden, om over

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1