wAALwijkse en LanqstRMtse couRAnt WAALWIJK Pyama's I 1 Terlenka rokken KAATSHEUVEL Scholten's Textiel Moderne verlovingsringen J. Tausch Scholten's Textiel VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 98 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Bcho' GESLAAGD Voor het examen M.O. b Ne derlandse taal en letterkunde slaagden nxcj. Tli. E. M. v. Tuijl uit Eindhoven en mej. H. J. M. v. d. Broek alhier. Vermeldens waard hierbij is, dat dit examen wegens ziekte van mej v. Tuijl werd afgenomen ten huize van mej. v. d. Broek. GESLAAGD Voor het tweede deel van het doc toraal examen Veeartsenijkunde slaagde te Utrecht de heer N. M. v. Huiten, 2e Zeine alhier. EERSTE H. MÏS PATER ADALBERT BERGMAN Pater Adalbert Bergman o.f .m., die jl. zondag te Maastricht de H. Pries terwijding heeft ontvangen, zal op Tweede Kerstdag te 10.00 uur in de parochiekerk van St. Jan zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. In het kader van deze zo bijzondere gebeur tenis heeft zich uit de buurtbewoners van de Grotestraat (van Haven tot Markt) een comité gevormd, dat bij dragen in ontvangst zal nemen, om de neomist op deze dag een passend geschenk aan te bieden. SNELLE GESCHENK-ACTIE IN ANTONIUS-PAROCHIE. De parochianen van de St. Anto- niuskerk hebben in een snelle 24- uursactie bewezen dat ook op zeer korte termijn een afscheidsgeschenk bijeengebracht kan worden. Aan de vooravond van het vertrek van de Eerw. Zusters van O. L. Vrouw van het H. Hart, dat jl. woensdag plaats had, heeft zich uit de parochianen nog een comité gevormd met het doel de vertrekkende zusters, die voor de parochie zo bijzonder veel en belang rijk werk hebben gedaan, op de val reep nog een afscheidsgeschenk aan te bieden. De collecte, welke door dit comité in enkele uren is gehouden, bracht het prachtige bedrag van f 427,11 op, dat daarna aan de zus ters werd aangeboden. Voor dit har telijke gebaar waren de zusters zeer dankbaar en zijn toonden zich bijzon der getroffen. Zij verklaarden dit be drag te 'willen bestemmen voor het aanbrengen van een blijvend aanden ken aan hun tijdelijk vertrek in het r.k. bejaardencentrum, waarvan de zusters t.z.t. de verzorging zich zullen nemen. De zusters zijn 60 jaar onafgebro ken in de St. Antoniusparochie werk zaam geweest. want men moet Cilly Wang gezien hebben om te weten wat men heeft gemist. Grotesk en toch aangrijpend was het gesol met de wereld in „We- reldtoernooi" en verrukkelijk was de traditie verbeeld in „Landler". Het „gevecht met de materie" in de kunst kreeg een rake uitbeelding in „De schilder in zijn atelier" en van een ontroerende poëzie was „Plantaardig intermezzo". De bovennatuurlijke acrobatische techniek kwam op hu moristische wijze aan bod in „Marri- anka", de Russische danseres, en in „Twee kleine acrobaatjes". Dit is slechts een greep uit het grandioze programma, waarmee Cil ly Wang in Waalwijk opnieuw een diepe en onvergetelijke indruk heeft gemaakt en waarvoor zij dan ook te recht een uitbundig applaus mocht oogsten dat met bloemen werd onder streept. Tot de Kunstkring dank voor de ze vorstelijke avond! JEUGDWEEKEND In ons blad hebben wij in de afge lopen week reeds uitvoerig aandacht gewijd aan het jeugdweekend dat morgen en overmorgen in De Ge croonde Leersse zal worden gehou den. De stichting Jeugdbelangen, die vorig jaar met dit jeugdweekend zo'n enorm succes oogstte, stelt ook nu weer iedereen in de gelegenheid om uitvoerig kennis te nemen van haai werk onder de jeugd van de parochie St. Jan en de jeugd zelf zal dit week einde tonen waartoe zij in staat is. Ten behoeve van degenen die een bezoek aan dit jeugdweekend willen brengen publiceren wij hieronder het programma van beide dagen. Zaterdagmiddag 3.00 uur Opening tentoonstelling met medewerking van de Jeugddrum band. 3.30 uur Balet „Sprookje", „Duiveltjes", „Wals van Durand", „Bloemenwals", „Barcarole (Offen bach)". 4.00 uur Toneel„De Rode muil- tjes 4.30 uur Pauze - bezoek tentoon stelling. 5.00 uur Ballet: „Marjo's Levens loop", „Markt", „Schaatsenrijders- wals". 5.20 uur Philatelie Ruilbeurs voor Postzegelverzamelaars (ook voor niet- leden). Bezoek tentoonstelling. 6.15 uur Sluiting. De tentoonstelling omvat: handen arbeid meisjes en jongens; zweef- vliegtuigbouw; vrije expressie; phi latelie en een demonstratie van spe ciale verkenners- en gidsenactivitei- ten. UITVOERING Het lekenspel „Wij vrouwen van Bethlehem" wordt opge voerd door de Meisjesclub „Fi- ducia" in de Ned. Herv. Kerk aan de haven op woensdag 21 decem ber a.s. Aanvang 8 uur. o Voor moderne Grotestraat 175, Waalwijk OVERROMPELENDE MIMISCHE DANSKUNST VAN CILLY WANG Na een toneelgebeurtenis van gro te allure in „De Huisbewaarder" heeft Waalwijk jl. woensdag opnieuw getuige kunnen zijn van een artistiek evenement van superbe klasse, het optreden namelijk van de mimische danseres Cilly Wang. Over haar eigen kunst zegt deze begaafde en uitermate intelligente danseres „Als ik voor een korte tijd zijn (van de toeschouwer) geest, zijn fantasie en intellect, maar vóór alles zijn gevoel voor humor heb verkwikt, is mijn taak vervuld." In deze taakvervulling is Cilly Wang in haar optreden voor de Waal- wijkse Kunstkring ten volle geslaagd, want zij heeft een vrij goed bezette zaal een onvergetelijke avond be zorgd, een avond van fijnzinnige hu mor, glimlachende spot en milde iro nie, gesponnen rond het kleine druk- doen van de mens; geen avond van luidruchtig genoegen, daarvoor is de danskunst van Cilly Wang te subtiel en haar visie op het leven te over rompelend echt menselijk en raak. Het was een avond van een zo diep treffend genoegen en plezier, dat zich aan de buitenkant slechts de rimpeling van de glimlach manifes teerde, maar van binnen zal de rijk dom en de vreugde van deze avond nog heel lang levend blijven. Het is ondoenlijk om het veertien punten omvattende programma uit voerig te bespreken. Voor degenen die deze avond hebben gemist heeft een nabeschouwing ook weinig nut, Zaterdagavond 7.00 uur Opening tentoonstelling. 7.15 uur Judo demonstratie. 7.45 uur Ballet „Marja's Levens loop", „Markt", „Walsen van Durand en Straus", „Bloemenwals". 8.15 uur Pauze - bezoek tentoon stelling. 8.45 uur Toneel„Ganzeliesje en de Koekoek". 10.15 uur Bezoek tentoonstelling. 10.30 uur Sluiting. Zondagmiddag 3.00 uur Opening tentoonstelling. 3.15 uur Ballet: Openbare les, „Walsen van Durand en Straus". 3.45 uur Toneel: „De Rode Muil tjes". 4.15 uur Pauze - bezoek tentoon stelling. 4.45 uur Tafeltennisi Finales om de wisselbeker dames en heren. 5.30 uur Philatelie: Ruilbeurs voor postzegelverzamelaars (ook voor niet- leden). Bezoek tentoonstelling. 6.15 uur Sluiting. Zondagavond 7.00 uur Opening tentoonstelling. 7.15 uur Muziek: Blokfluit - Zang 7.30 uur Ballet: „Marjo's Levens loop", „Barcarole", „Schaatsenrij- derswals", „Wals van Durand". 8.00 uur Pauze - bezoek tentoon stelling. 8.30 uur Toneel: „De Zeven Drup pels". 10.15 uur Bezoek tentoonstelling. 10.30 uur Sluiting. START VAN BOUW BEJAAR DENCENTRUM BESOIJEN De laatste formaliteiten rond de bouw van het prot. chr. be jaardencentrum in Tuindorp-Be- soijen zijn vervuld, zo wordt ons,, van Gezaghebbende zijde incdegc-j deelo. Door de bouwcombinatie! Spuijbroek en Wijnands alhier zal nu zo spoedig mogelijk met de bouw een aanvang worden gemaakt. GILDE ST. CRISPIJN Ofschoon het gilde van Besoij- en op het moment zo in de put zit als nooit tevoren door de om standigheid dat door het uitbrei dingsplan noord de schietbomen het veld hebben moeten ruimen voor de nieuwe stratenaanleg, laat men daar de moed niet zak ken. Op de 1.1. maandelijkse ver gadering werden weer twee nieu we leden aangenomen. Boven dien werd druk gesproken over het 125-jarig bestaan in 1963. Er werd besloten aan de kring Maas land de gildedag voor dat jaar aan te vragen. Overtuigd van het vele werk dat de organisatie van zo'n feest met zich brengt, waren alle leden voor deze manifestatie. Wat betreft het mogelijk vinden van een geschikt schietterrein, is daarvoor van bevoegde instan ties de volle medewerking toege zegd. zodat ook daarvoor wel een oplossing te vinden zal zijn. OPGEPAST VOOR ONGEWENS TE SURPRISE Diverse inwoners van Waalwijk zijn de laatste dagen „verrast" met een even onverwachte als onwelko me surprise. Door de P.T.T. werd hun een pakje onder rembours (f 2.50) aangeboden, dat afkomstig was van een verzendhuis uit het noor den des lands. Denkend met een wat verlate St. Nicolaas-surprise van een ver verwijderd familielid te doen te hebben, hebben betrokkenen het pak je in ontvangst genomen, om daarna tot de ontdekking te komen dat zij van genoemd verzendhuis een school- vulpen hadden gekocht, waarvan de kwaliteit nogal twijfelachtig was. Een begeleidend briefje vertelde de verraste burgers weliswaar dat de vulpen geretourneerd kon worden, waarna restitutie van de betaalde f 2.50 zal volgen, maar de praktijk heeft uitgewezen - reeds enige we ken geleden is er in de pers tegen de praktijken van dit verzendhuis ge waarschuwd - dat er van terugbeta ling weinig of niets terecht komt. Wij willen onze lezers dus met na druk waarschuwen voor deze ver verkooppraktijken, maar we vragen ons tevens af of de justitie geen ein de kan maken aan deze geldklopperij. veilig worden, plaatsen wij deze waarschuwing een paar weken vroeger. AANRIJDING Tengevolge van de gladheid van de weg botste woensdag een personenauto, bestuurd door S. uit Sprang-Capelle, in de inr. v. Coothstraat tegen de langs de weg geparkeerd staande wagen van ue heer S. uit Waalwijk op. Beide wagens werden bescha digd, eerstgenoemde zo ernstig, dat hij moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. HOND OVERREDEN Dinsdagavond werd alhier in de Grotestraat een hond aangere den. Het beest werd neergelegd in het portiek bij de fa. v. d. Lee. Helaas kon de Dierenbescher ming niets doen, omdat een die rentehuis niet aanwezig is en dus een ophaaldienst ook vanzelf sprekend niet kan functioneren. Gelukkig kon met behulp van de gemeentepolitie toch uitkomst worden gebracht en werd de hond opgehaald en bij een der EHBO- ers van de Dierenbescherming ondergebracht. De eigenaar van deze hond, een herder, welke nog niet bekend was toen wij dit vernamen, kan zich bij de Dierenbescherming melden. HOCKEYPROGRAMMA Het programma van de KMHC Waalwijk ziet er voor dit week einde als volgt uit: Zondag. Dames 1Rapidity 1, 12.00 uur. Dames 2—HOCO, 12.00 uur. DES 2—Dames 3, 11.30 uur. DES 3Dames 4, 11.30 uur. Heren 1Racing 1, 2.00 uur. Heren 2—Were Di 4, 2.00 uur. Heren 3Rapidity 3. 12.00 uur. EMHCVeteranen, 2.00 uur. BURGERLIJKE STAND Geboorten Annemarie J dv A F G Dupont- Slaats; Suzanne J W |M dv E G M v. Rooy-Langer; Jacoba J dv H J Kleijsen-Pulles; Marcel zv H Remie-Hensen, Wilhelmina M C dv A Brok-Fitters te Drunen; Ja coba J I dv M M Schilders-van der Gouw; Joannes W P M zv J P M Akkermans-v Noije; Fran- ciscus C J zv P J C v Nimwegen- Schoenmaker. Overlijden: Maria van Rooij 87 jaar wed J T van der Sanden; Antonetta van Gorcum 76 jaar wed F J Hom bergen te Drunen; Wilhelmina A Verhoeven 76 jaar wed J A v d Ven. Huwelijksaangiften A Timmermans 23 jaar te Raamsdonk en H M Damen 22 jaar alhier; P J Vrijhoeven 21 jaar te Drunen en W E Verhagen '22 jaar alhier; A J van Raven- stein 24 jaar en B A C van Oor schot 21 jaar beiden alhier; L J Dirksen 30 jaar te Loonopzand en H J W Ivlerx 28 jaar alhier. Huwelijken: N A J Kouwenberg 2o jaar en A H J C M van de Leur 20 jaar beideu alhier; H C R de Ruijter 30 jaar en J M v Galen 23 jaar voor het bont de -tfeAfib zaak Leuke modellen in diverse bontsoorten fl. 350.- beiden alhier; J van Beveren 23 jaar te Eindhoven en P M M van Engelen 20 jaar alhier; |M A Smits 28 jaar te Drunen en C Kroot 23 jaar alhier; W J Reij- nen 37 jaar en H M van Bladel 39 jaar beiden alhier; W J v Assen 26 jaar en G J H Verdijk 26 jaar beiden alhier. Ingekomen: GAM Schoemans van Haar lem; J G Smits van Diessen; J Breeuwsma en gezin van Zeven bergen; LAA Bardie van Eind hoven; J C Pagie van Tilburg; A J Bronner van Rotterdam; '1 G H M van Well van Tilburg; H P Claasen en gezin van Nijmegen. Vertrokken: A H Vlassak naar Tilburg; C J M Tebbe naar Tilburg; A C Buter naar Tilburg; E J M de Wijs naar Tilburg- T A Kortum naar Rotterdam; T v Vugt naar Óisterwijk; A C J M Dekkers naar Veghel; H M Pol naar Sprang-Capelle. AGENDA Vrijdag. Ned. Herv. Kerk a. d. Haven: Uitvoering van het Kerstoratori um „Christus' Geboorte" van R. Beintema; solist David Holle- stelle. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Freddy und die Melodie der Nacht 14 j. Luxor 8 uur: „De Gebochelde alle leeftijden. Dezelfde voorstellingen zondag om 6 en 8.30 uur. De Dierenbescherming bericht ons: In verband met de nadering van de Oudejaarsavond willen wij speciaal ae hondenbezitters van Waalwijk waarschuwen om hun dieren binnen te houden, daar door het ontsteken van het vuurwerk vele honden angstig worden en van huis weglopen, soms verder dan men denkt, waardoor de mogelijkheid^ van zwerven zeer groot is. Vooral daar schijnbaar nu reeds veel vuurwerk wordt verkocht en de straten en pleinen hierdoor on- Kersttijd Verlovingstijd P. v. Rooij-de Brouwer TnlJl/AU 1U U£iV/DiUDCil\ XrfuU MgMn* De tcho van het Zuióen PM i WAALWIJK Grot«straat 231 APARTE DESSINS Grotestraat 175 Waalwijk de voorzitster op de gebruikelijke wijze de ze vergadering. PAARDENCROSS. Na een vrij lange periode van non-activi teit en enigszins gedwongen rustperiode, me de vanwege het gemis van een trainer, gaat de Kaatsheuvelse paardensportvereniging de aandacht van de liefhebbers van de ruiter sport weer eens voor zich opeisen door het organiseren van de jaarlijkse Dric-Kabou- terscross, welke gebeurtenis a.s. zondag zal plaats vinden. Het vorig jaar was er van de zijde der deelnemers, die uit alle delen van ons land waren komen opdagen, niets dan lof voor dit evenement. Ook nu weer zal het te verrijden parcours in de voor dit doel zo uitermate geschikte bosrijke en geacci- DIEREN EN VUURWERK R.K. BOERINNENBOND. De R.K. Boerinnenbond afd. Kaatsheuvel, hield dinsdag 13 december in de zaal van de R.K. Gildenbond een zeer druk bezochte algemene ledenvergadering. Nadat de voorzitster de bijeenkomst met gebed en een woord van welkom had ge opend en de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, werd medegedeeld, dat deze avond gelegenheid zou worden ge geven zich op te geven als deelneemster aan de te geven gymnastiekcursus. Een 16- tal gehuwde dames maakte hiervan gebruik om zich in te laten schrijven voor de lessen. Verder werd o.a. besloten een demon- stratieles te geven voor de bereiding van stoofschotel en restant-verwerking. Mej. Nelly de Jong, die als afgevaar digde van de boerinenbond dit jaar de Lourdes-reis mocht meemaken, gaf een keu rig verslag over haar belevenissen, alsme de haar ervaringen in het Genadeoord. Door de rijkszuivelconsulent, de heer van de Vring, werd een lezing gegeven over „kwaliteit van de melk wordt betaald", waarna hij een film vertoonde over het rei nigen van stallen, vee en melkgereedschap- pen. De gebruikelijke loting leverde een bedrag van f 57. - op. Met 'n dankwoord tot de heer v. d. Vring voor zijn interessan te uiteenzetting en vertoonde film en de aanwezigen voor hun trouwe opkomst, sloot en daar hoort een VERLOVINGSRING bij. Bij Juwelier In de Gasthulutr. 44, Tel. 2187 vindt ge de grootste keuze en koopt ge vertrouwd Uw verlovlngs- en trouwringen. Wij hebben ook een pracht collectie Gero-Zilmeta Kerstkanuelaars ■A'jwvi'y/wvev'Vi'rii denteerde terreinen in de omgeving van de ijsbaan worden uitgebet. De opbouw van de cross is wederom in de vertrouwde handen van de heer S. Vermeulen gelegd. De te rijden afstand bedraagt voor de se nioren 3000 m en voor de junioren 2400 m. Punt van samenkomst is het camping terrein van de wed. Snocren-van Delft in de Duinlaan, vanwaar de eerste deelnemers om 13.30 uur zal starten. Omstreeks 5 uur zal in café-restaurant „de Drie Kabouters" de wisselbeker, welke thans voor de derde maal wordt verreden, en andere prijzen worden uitgereikt. KAATSHEUVELSE WINKELIERS GAAN DIVIDEND UITKEREN. Maandagavond had in hotel Euphonia een vergadering plaats van winkeliers om tot oprichting te komen van een zegelvereni ging. Een 40-tal winkeliers gaven Üch als lid op. De bedoeling van de zegelvcreniging is, bij aankoop van een bepaald bedrag gratis spaarzegels te verstrekken. Tweemaal per jaar kunen deze spaarzegels te gelde wor den gemaakt. De vermoedelijke datums

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9