wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Jpavfc VLIJMEN De Waalwijkse Jeugdsportraad gaat nieuwe aktiviteiten ontplooien Pulles - Heesbeen j PRISMA en STASSAR //rfalwuLi <~^t)aal>oeL £RIJDAG 23 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 100 Medische Sportfilms Dc Waalwijkse Jeugdsportraad, die als overkoepelend orgaan de belangen van de juniorenleden van de diverse Waalwijkse sport verenigingen behartigt, heelt o. m. tot taak de haar jaarlijks door dc gemeente ter beschikking ge stelde subsidie onder de daar voor in aanmerking komende Waalwijkse clubs te verdelen, waarbij rekening wordt gehou den met het aantal jeugdleden van iedere club. De raad wil zich echter ook op andere wijze verdienstelijk ma ken voor de jeugdige sportbeoe fenaars in onze gemeente. Medische sportkeuring Zo heeft hij reeds een paar jaar geijverd voor een betere or ganisatie van de medische sport keuring, die hier in Waalwijk wel op papier bestond, doch wei nig praktisch effect sorteerde. Dc raad achtte medische sportkeu ring in het algemeen en zeker ook voor de jeugdige sportbeoe fenaars van het grootste belang. Het resultaat is geweest dat het Bureau voor Medische Sportkeu ring thans in een stichting is on dergebracht. Voorzitter van deze stichting is de heer J. A. Swarts; secretaris-penningmeester is de heer Adr. dc Rooij en bestuurslid de heer Jac. v. Mierlo, voorzitter van dc Jeugdsportraad. Adminis trateur van het Bureau is de heer P. Hoppenbrouwers, Baard- wij ksestraat 43. Sportverenigin gen in Waalwijk en omliggende gemeenten kunnen bij genoemde administrateur alle inlichtingen over deze medische sportkeuring bekomen. Hoewel door het ontbreken van de nodige financiële midde len de medische sportkeuring nog niet volledig functioneert zo als het bestuur van de Stichting zich had voorgesteld, mag toch met voldoening geconstateerd worden dat vele clubbesturen de noodzakelijkheid van medische sportkeuring voor hun leden in zien en hen in groepsverband van deze keuringen gebruik laat maken. Sportenquête Teneinde een zo volledig mo gelijk inzicht te krijgen in alle facetten van de sportbeoefening in Waalwijk, gaat de Jeugdsport raad een enquête houden. Dezer dagen zullen aan de verschillen de bij de Jeugdsportraad beken de sportverenigingen in deze ge meente uitvoerige vragenlijsten worden toegezonden. Middels de ze enquête hoopt de Jeugdsport raad de nodige gegevens te ver krijgen voor het samenstellen van een rapport, dat het gemeen tebestuur en andere instanties zo volledig mogelijk op de hoogte kan stellen met alle takken van sport, die hier beoefend worden, met het aantal en de leeftijds groepen van de beoefenaars van elke sport, de bestuurssamenstel ling van alle clubs, hun behoef ten en wensen betreffende acco- modatie van hun terreinen, za len, oefenmaterialen, enz. Ook over de wenselijkheid van een algemene Sportraad voor Waalwijk en andere activiteiten kunnen dc verenigingen zich op sportkeuring - Sport-enquête - Kadervorming het enquêteformulier uitspreken. De moeilijkheid voor de Jeugd sportraad is de juiste adressen op te sporen voor toezending van de vragenlijsten. Het is dus zeer goed mogelijk dat een enkele sportvereniging over het hoofd wordt gezien. Voor het welslagen van de enquête is de medewer king van aile clubs nodig. Vere nigingen die dus geen vragenlijs ten ontvingen en toch menen tot de Waalwijkse sportclubs te be horen, worden vriendelijk ver zocht bij de secretaris van de Jeugdsportraad, de heer Chr. Thijssen, Baard wij ksestraat 17, alsnog vragenlijsten aan te vra- gen. De enquête wil zich uitstrek ken over de volgende sporten: voetbal, gymnastiek, hockey, zwemmen, handbal, wandelsport, krachtsport, judo, volleybal, ta feltennis, tennis, watersport, ke gelen, hengelen, schaatsen, hand boog, hondensport e.d. Van andere takken van sport, niet in deze opsomming genoemd wortlen eveneens gaarne meldin gen ingewacht. Het mag zeker voor de sport in onze gemeente van groot belang geacht worden, dat een zo volle- op Uw Kersttafel Wij brengen weer onze overbekende WEIHNACHTSTOLLEN WORSTEBROOD a 25 ct. Al onze klanten wensen wij een prettig Kerstfeest. Uw banketbakker dig mogelijk rapport kan worden samengesteld over deze veelzijdi ge manier van gezonde en spor tieve vrijetijdsbesteding. Andere activiteiten De Waalwijkse Jeupgdsport- raad heeft momenteel contact opgenomen met landelijke sport organisaties over hot vertonen van interessante en instructieve films op sportgebied. Voorts over lezingen door bekende des kundigen op' dit gebied voor de bestuursleden van onze plaatse lijke sportverenigingen, waarbij speciaal de paedagogische facet ten van hun bestuurstaak zullen worden belicht Ook voor instruc tieve lectuur over de opvoedende taak van de bestuursleden van jeugdsportclubs is contact met deze organisaties opgenomen. Wij hopen dat deze nieuwe ac tiviteiten van de Jeugdsportraad met succes bekroond mogen wor den in het belang van de honder den jongens en meisjes die in Waalwijk hun ontspanning en gezonde lichamelijke ontwikke ling zoeken in een of andere tak van sport. Biljarten Handbal CERT IN A 1 HORLOGES WAALWIJK Tafeltennis Terugbladerend in mijn dagboek bemerk ik, dat ik u een jaar geleden rond Kerstmis heb vergast op een lenige en pittige beschouwing over de zin en de betekenis van het kerst feest. Toen ik het deze week nog eens herlas, heb ik mezelf een hand gegeven en gezegd jongen, dat heb je toen maar weer eens even goed ge zegd, bravo! Het was zo'n lekker recht uit het hart gegrepen vlammend stukje, waarin zonder mededogen de zere plekken van deze tijd werden blootgelegd; een preek je, waarin ik het overigens brave volkje ook eens de mantel heb uitgeveegd en dat mij zelf de overtuiging schonk een goed mens te zijn. Dat is namelijk altijd het prettige van dergelijke donder stukjes je voelt jezelf altijd stukken verheven boven de mensen tegen wie je van leer trekt en dat moet ook, want anders komt er niets van te recht. Zodra je je één voelt met de brede massa beneden je kun je pen of tong wel aan de kapstok hangen, want dan wordt het nooit iets. Elke sprekerd en elke schrijverd die denkt ik ben eigenlijk geen haar beter - zal het niet ver brengen en aldra naar een ander handwerk moeten om zien. Maar goed, de kerstdagen staan weer voor de deur en wat verwacht u van mij anders dan kerstpraat, want Kerstmis zonder het sfeervolle en stemmige leesvoer is niet denkbaar. Een opwekkend geestelijk woordje, een lief verhaaltje en een teder versje zijn zaken die evenzeer bij het kerst feest horen als de hak bij de schoen. Je vraagt je trouwens af hoe die men sen tweeduizend jaar geleden kerst mis hebben gevierd. Niks te lezen, geen konijn, geen borrel, geen tele visie, niks, niks en niks! Goed, er was een ster met een helder stralend licht en in plaats van de televisie was er even een engelenkoor, maar daar bleef .het dan ook bij. In een stal zoals op onze artistieke" plaatjes, herders daar dat kind, niet met de handjes gespreid en stralend lachend zoals op onze „artistieke" plaatsjes, maar rillend en huilend van de vries kou, die door alle naden en reten van de schuur naar binnen drong. St. Jo zef schonk geen borrel en sigaren had hij ook niet, zelfs geen thee was er met een stukje knappende kerst krans. Veel begrepen die herders er niet van, want dit was het summum van armoede en ellende, maar wel voelden ze dat er zich iets ontzag wekkends had voltrokken, een we reldschokkende gebeurtenis, die hun oog verbijsterde en hun hart vervulde van een ongekende blijdschap. En tot aan hun dood zullen ze niet uitgeke ken zijn geraakt op dat ene „televi siebeeld" in hun herinnering die ju belende ster in het nachtelijke duis ter, het verblindend witte licht rond de stemmen uit de lucht „Vrede op aarde aan de mensen van goede wil", de armelijk geklede man en vrouw in de stal en het pasgeboren kind, een rillend en huilend bundeltje mens. Dat was het eerste kerstfeest. Daar zouden wij het vandaag niet meer mee kunnen doen. Een nacht mis in een onverwarmde kerk zou al heel wat ontevreden gezichten bren gen; een visite zonder borrel zou het commentaar ontlokken„Wat een lijk, want Kerstmis is geen zalfje voor een zwerende vinger, geen dag waarop het wonder zich bij borrel en vet konijn aan ons voltrekt of we nu willen of niet, want God is geen theater-exploitant die op Zijn ver jaardag met vrijkaartjes voor de he mel gooit. We zijn er niet met een mooi opgemaakte kerstviering, waar van de sfeer alleen helemaal geen be wijs is van onze intense christelijke geloofsbeleving. Zij houdt hoogstens dc vrome schijn op van een vernisje christelijke beschaving, dat overi gens nog dunner is dan het wandje van de gekleurde bollen in de kerst boom. En daarom draait de wereid ge woon door met gekift, nijd, afgunst, moord en besmeuring en bevuiling en al het andere wat maar naar cn lelijk is. De kerstviering doet daar niets aan af, alle predikaties, stemmige stukjes en goede voornemens ten spijt. De wereld draait gewoon duo-, maar gelukkig ook met veel goede dingen, geboren uit twintig eeuwen christendom. Ik bedoel daarmee op de eerste plaats niet de grote zaken, niet het verheugende wereldnicuivs, maar veeleer de kleine gebeurlijkhe den, die bijna gewoon zijn geworden en haast niet meer opvallen. Zo'n jeugdweekend bijvoorbeeld tijdens het afgelopen weekeinde in De Gecroon de Leersse. In het raam van het bijna eindeloze en vaak vruchteloze gebab bel en geschrijf over de jeugdproble matiek is zoiets een gebeurtenis om verheugd over te ïijn. En de massale belangstelling voor deze jeugdmani- festatie - ruim 2000 bezoekers - toont wel aan dat men in de parochie St. Jan in de roos geschoten heeft met het jeugdwerk. Het is een levend parochiewerk geworden, ivaarvoor van de zijde der ouders en ouderen daadwerkelijke belangstelling bestaat. Een dergelijke warme en ook beleef de en doorleefde genegenheid voor het welzijn en het geluk van de jeugd is een zaak die speciaal met Kerstmis toch alle reden tot dankbaarheid en tevredenheid stemt. En zo zijn er zoveel kleine en goe de dingen in het leven, die er toch echt wel bijhoren. Daar hoort dan ook bij de sfeervolle en stemmige viering van het kerstfeest in de intieme hui selijke kring. Ik zou het zelf ook niet zonder deze omlijsting kunnen stel len. Het is alleen maar zaak dat we daardoor de essentie niet uit het oog verliezen de Liefde, die aan Betle- hem ten grondslag ligt. Ik wens u van harte heel prettige en goede kerstdagen. pin!; een eenvoudige maaltijd „Ik vreet al het hele jaar aardappelen!" een televisieloze kerstavond Noe men ze dat Kerstmis, een mooie ben de!"een blad zonder kerstverhaal „Wat is dat voor een heidense troep!" Vreemde mensen en wonderlijke christenen zijn we toch eigenlijk! U en ik. Ondanks het kerstfeest draait de wereld gewoon door. Onze heimelij ke hoop, dat het kerstfeest een betere wereld en betere mensen zal brengen is nog altijd ijdel gebleken. Natuur- P.S. Mocht u in de nabije en verre toekomst allerlei romantische opwel lingen in u voelen opborrelen, hetgeen toch zeer wel mogelijk is, dan moet u deze niet laten verschalen, want de romantiek - hoe zoet en mild ook - is toch altijd nog het zout van dit ondermaanse leven. Sinds enkele da- geri is er een speciale plaats gecre- eerd, waar de romantiek haar lieflij ke tenten heeft opgeslagen. Het voor malige café van Hilst aan de Olym- piaweg heeft zowel in interieur als in naam een verandering ondergaan. We mogen nu spreken van de Bar- Dancing „Romantica"Als u dan voor „romanticus" wilt spelen, zult u daar onsterfelijke uren kunnen bele ven, want „ca" houdt wel van een cusals u begrijpt wat ik bedoel. H. De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' Kerstvreugde TIMPEN en KERSTKRANSEN jè Tite wedstrijd te Waalwijk Persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre F. v. d. Hoof van B.S.V. kampioen. In het clublokaal van de BV 't Zwaantje (M. van Bracht), werden de finale wedstrij den gespeeld om het persoonlijk kampioen schap 3e klasse van het district Waalwijk van de KNBB. Deze wedstrijden hebben een uiterst spannend en sportief verloop gehad en toen de laatste partij tussen F. v. d. Hoof van BSV en P. IJpeaar van Ons Ge noegen een aanvang nam, was de beslissing over het kampioenschap nog niet gevallen. Alleen als v. d. Hoof deze partij won, of als verliezer met een hoog gemiddelde ein digde, kon hij zich kampioen noemen. Dc BSV-er liet echter niets aan het toe val over en won ook deze laatste partij en daardoor het kampioenschap 3e klasse van het district en het moet gezegd een waar dig kampioen, die het regelmatigst heeft gespeeld, met een uitstekende spelopvatting en met de goede wedstrijdmentaliteit, die hem in staat stelt een ogenschijnlijk verloren partij toch nog in winst om te zetten. Naast het behaalde kampioenschap promoveert hij tevens door zijn gem. van 3.02 naar de 2e klasse. G. Ouwerkerk van KNA, die als grote kanshebber was gestart, gezien de uitslagen W. Herman van Ons Genoegen tenslotte is half gedegradeerd, hoewel hij 2 partijen won, n.l. van M. Knuist en H. Peldere, waarvan de laatste partij dc spanning in het tournooy terugbracht. (De volgende keer beter, Wiml). De eindstand is als volgt De cijfers geven resp. aan: het aantal carambols - beurten - hoogste serie - gemiddelde en winstpunten 1 F. v. d. Hoof, BSV 694 230 24 3.02 12 2 J. Hoevenaar, OOG 646 228 17 2.83 10 3 H. Pelden, BSV 65? 252 18 2.58 10 4 G Ouwerkerk, KNA 683 224 21 3.05 6 5 A. Verhoeven, 't Zwaantje 593 201 22 2.95 6 6 P. IJpelaar, Ons Genoegen 585 256 23 2.29 6 7 W. Herman, Ons Genoegen 457 236 12 1.94 4 8 M. Knuist, Keesje 587 238 13 2.47 2 Hoogste partijgem. J. Hoevenaar met 5.26; hoogste serie F. v. d. Hoof met 24 car. Promotie naar de 2e klasse: F. v. d. Hoof en G. Ouwerkerk. Halve degradatie W. Herman. Na afloop van de laatste partij was het de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje, die de kampioen huldigde, hem feliciteerde met zijn groot succes en de hoop uitsprak dat de heer v. d. Hoof-bij de wedstrijden voor het Gewest de naam van het district Waalwijk zal hooghouden en dit ook bij de wedstrijden ter gelegenheid van het gouden jubileum in Amsterdam zal doen. Hierna overhandigde de voorzitter hem de kam pioensmedaille en het daarbij behorende diploma. Voorde overige deelnemers had de heer Burmanje alle waardering. Hij dankte hen voor de grote sportiviteit en vriendschap gedurende deze wedstrijden aan de dag ge legd en sprak de hoop uit dat allen ook in de toekomst dezelfde sportiviteit en vriend schap zullen blijven betrachten. Hij dankte de heer en mevr. van Bracht voor hun uit stekende zorgen en voor het beschikbaar stellen van hipi prima materiaal en tenslotte bracht hij dank aan de BV 't Zwaantje, die op zo'n perfecte wijze, deze finale wedstrij den heeft georganiseerd. Namens deze ver- sniging bood de voorzitter de kampioen een fraai bloemstukje aan. De heer A. Verhoeven wenste namens de overige deelnemers de kampioen van harte geluk onder aanbieding wan een rokertje. In een sympathiek kernachtig woord richtte de hospes de heer van Bracht zich tot de kampioen en de overige deelnemers. Eerstgenoemde bood hij een flesje spiritu aliën aan en de overigen een doos sigaretten. Het was een waardig slot van deze uit stekend geslaagde wedstrijden. NED. HANDBAL VERBOND Afd. West-Noord-Brabant Volledige uitslagen van de zaalhandbal competitie te Breda van 18 december Dames le klasse: geen wedstrijden ge speeld. Dames 2e klase Aktief-KSB 2-7; K S B - Be Fair 4 - 1Be Fair - Aktief 2 - 1 Dames 3c klasse: EBHV 2 - Desk 0-8; Roosendaal - Desk 4-7; EBHV 2 - Rapid 3-4; Roosendaal - Rapid 6-3; Roosen daal - EmBeE 5-3; EmBeE-Dcsk 3-3. Dames junioren le klasse Uno Animo- EmBeE 3-4; Were Di - Desk 6-2; EB HV-Desk 18-2; Uno Animo-Were Di 2-3. Dames junioren 2e klasse IVO - Dony gen 1-8; EBHV 2 - SOA 0-1; SOA- Dongcn 3-7; Be Fair-IVO 7-1. Dames junioren 3e klasse IVO 2 - Ak tief 0-5; IVO 2 - Aktief 0 - 10. SOA - Rapid 13-14. Be Fair - Longa 4-8; 1-5; Velocitas - EBHV Heien le klasse Heren 2e klase Longa - EBHV 2 2 18-7. Heren 3e klase: Desk - Rapid 2 13-7; Desk - SOA 2 5-11; SOA 2 - Juliana 8 - 7; Rapid 2-Juliana 4-12. Heren 4e klase KSB 2 - Volt 2 1-11; Volt 2-EBHV 3 19-2; KSB 2-Veloci tas 2 3 - 7; Velocitas 2 - Desk 2 2-6; Desk 2-EBHV 3 16-1. Heren junioren le klasse Were Di - Desk 3-4; Combinatie - Desk 4-13; Don gen-IVO 19-2; EBHV-Dongen 5-4; Combinatie - EBHV 4-6; IVO - Were Di 0-13. De volgende zaalhandbal-competitie-wed- strijden worden op zondag 8 januari 1961 gespeeld. TAFELTENNISVER. N.V.R. Uitslagen van j.l. zaterdag en zondag Dames Taxandria - NVR 7-3. Heren NVR 1 - Anima 4 9-1; NVR 2 -Goirke 3 10-0; NVR 4-Aurora 2 9-1. Junioren Smashers 2 - NVR 1 3-7. Voor de Kerstdagen zijn er geen wed strijden vastgesteld. De Tafeltennisver. NVR gaat a.s. maan dag 2e Kerstdag deelnemen aan het Kerst toernooi te Dongen, georganiseerd door de TTV BSM. Of het NVR zal lukken weer enkele prijzen te bemachtigen zoals vorig jaar is nog erg twijfelachtig, daar er bij 't verloop van een toernooi weinig te voor spellen valt. Doch NVR-ers laat je kansen niet verloren gaan. We verwachten toch wel enkele winnaars. in de voorwedstrijden, waar hij glansrijk als no. 1 eindigde, was minder gelukkig. Zo verloor hij o.a. met 1 car. verschil van P. IJpelaar en met 2 car. verschil van J. Hoe venaar. Hij behaalde echter na de kampi oen het meeste car. en eindigde met het hoogste algem. gemiddelde, n.l. 3.05, waardoor hij eveneens naar de 2e klasse promoveert, hoewel hij in deze finale-wed strijden als no. 4 eindigde. J. Hoevenaar van O.O.G., die als no. 2 eindigde, is een goede felle biljarter en en speelt met groot enthousiasme. Menig maal zakt hij in de tweede helft van zijn partij iets af. Tegen A. Verhoeven speelde hij met het hoogste partijgemiddelde n.l. 5.26, doch tegen P. IJpelaar met een gem. van 1.92. Hij lag echter dicht bij de pro- motiegrens. H. Pelders van BSV, die als no. 3 ein digde, heeft goed gebiljart, doch wisselde goede momenten met minder goede af; nochtans verwierf hij een mooie derde plaats. A. Verhoeven van 't Zwaantje stond even eens hoog genoteerd, hetgeen zijn gem. 2.95 aanduidt, dit ligt vlak tegen de pro- motiegrens. Hij kon echter niet meer dan de 5e plaats behalen. P. IJpelaar van Ons Genoegen begon aanvankelijk zwak, doch herstelde zich al lengs en bezette met een behoorlijk gem., 2,29, de 6e plaats. Hoewel het gem., 2,47, van M. Knuist van Keesje, bewijst dat hij in dit milieu uit stekend mee kan, is hij ons ditmaal toch iets tegen gevallen. Zijn spel is van dien aard dat hij niet op de onderste plaats thuis hoort. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 23 december 1960 des n.m. 7 uur -ten raadhuize der gemeente. Te behandelen- onderwerpen 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de door een 2-tal ingezetenen dezer gemeente onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldleningen. 2! Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van grond met Het Wit Gele Kruis te Vlijmen. 3. Voorstel van Burgemeeseter en Wet houders tot aankoop van grond van A. Th. van Hest, wonende alhier Grote Kerk 7 ten behoeve van de realisering van het uit breidingsplan in onderdelen voor de kom Vlijmen. 4. Voorstel van Burgemeesterr en Wet houders tot aankoop van een gedeelte van perceel sectie C nummer 1437 te Nieuw- kuijk van M. C. v. d. Tillaarte-Haanen, wonende te Venray, Stationsweg 73. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot gewijzigde verkoop van een complex bouwpercelen in het uitbreidings plan De Vliedberg aan Coppelmans' Bouw bedrijven Eindhoven N.V. te Eindho\en. 6. Voorstel van Burgemeester cn Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Torenstraat aan J. A. v. d. Hagen, Meliestraat 40 alhier, ten behoeve van de bouw van een vrijstaande woning. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 36, 4e lid, van de Woningwet. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overschrijving op naam van bet bestuur van de Parochie van de Goddelijke Voorzienigheid te Vlijmen van de bij raads besluit van 17 april 1959/12 februari 1960 aan het R.K. Kerkbestuur van Nieuwkuijk verleende medewerking voor de bouw van een 2 klassige kleuterschool in het uitbrei dingsplan „De Vliedberg". 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot medewerking ingevolge' arrti- kel 72 der Lager-onderwij6wet 1920 aan het bestuur van de parochie van de Goddelijke Voorzienigheid te Vlijmen voor do bouw van een zesklassige school voor gewoon la ger onderwijs in het uitbreidingsplan de Vliedberg. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het in bruikleen gaven van de ULO-school aan de Deken van Baarstraat aan de Stichting Kath. ULO voor Vlijmen en omstreken. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het raadsbesluit van 28 november 1958 betreffende invoe ring werkklassificatie en prestatiebeloning voor het gemeentepersoneel. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet in verband met een wijziging in de uitbetaling van de bezoldiging van een deel van het gemeentepersoneel. 13. Aanbieding van de begroting van de gemeentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg, het grondbedrijf, woningbe drijf, gasbedrijf, de dienst gemeentewerken en van de gemeente voor het dienstjaar '61. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de begroting 1960 van het gemeentelijk gasbedrijf. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanschaffing van een nieu we houtbewerkingsmachine voor de dienst gemeentewerken. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van de ontsluitings- weg Vliedberg vanaf de Nassaulaan tot aan de Burgemeester van der Venstraat. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een rioolaf- voerrecht in de gemeente Vlijmen. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders van Vlijmen tot benoeming even tueel herbenoeming van twee leden van het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, wegens het pe riodieke aftreden van de leden L. G. de Goey en A. M. A. van Heivoort. LATE VONDST. Bij gelegenheid van de 5 mei-viering wer den ook alhier, zoals op vele plaatsen in ons alnd, door dc schooljeugd ballonnen op gelaten, waaraan van ieder deelnemend schoolkind een kaartje was bevestigd waar op naam en adres van de afzender voor kwamen en tevens het verzoek bij vinding het kaartje te willen terugsturen. Tevens werd de vinder verzocht bekend te maken waar de ballon was terecht gekomen. Het onderwijzend personeel had aan deze at tractie een wedstrijd verbonden met verschil lende prijzen. Er werd een datum vastge steld en toen die was verstreken bleken ver schillende kaartjes terug te zijn ontvangen. Dat er nog steeds laatkomers zijn bleek wel uit een schrijven dat onze dorpsgenote An- nelies v. d. Lee dezer dagen uit Warchau (Polen) mocht ontvangen. Na vertaling van de in de Poolse taal geschreven brief bleek dat haar ballon enkele weken geleden in de omgeving van genoemde stad was ge vonden en het kaartje nog intact was. De vindster was een 14-jarig meisje dat schreef dat haar vader reeds 4 jaar in een sanato rium ligt, het gezin bestaat uit vader, moe der en 4 kinderen en dat zij gezien de ziek te van de vader in zeer behoeftige omstan digheden verkeren. Vanzelfsprekend was onze dorpsgenote met dit schrijven aangenaam verrast en een dankschrijven is reeds onderweg naar de vindster.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 19