WAALWIJK U FILMJOURNAAL 1 Teilenka Rokken WOONHUIS MET FABRIEK JAPONNEN Musis Sacrum Gemeenteraad Waalwijk Loxor J^Cctst^eaft Banketbakkerij VERWIEL Scholten's Textiel Scholten's Textiel Scholten's Textiel 100 gr. Gek. Schouderham I 100 gr. BOTERHAMWORST I ct. De Verenigde Waalwijkse Slagers DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 DECEMBER 1960 ZONDAGSDIENST ARTSEN 24 december na 20.00 uur en 25 en 26 december. Arts Dr. L. v. Daal. Apotheek Nijman. Drogisterij MIOCH N. H. KERK WAALWIJK Zaterdap 24 december. 's Avonds 10 u.: Ds. J. Breeuws- ina. Kerstnachtdienst. Zondag 25 dec. (Ie Kerstdag) 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. Maandag 26 dec. (2e Kerstdag) Nam. 4 uur: Kerstfeestviering Zondagsschool. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 25 dec. (Ie Kerstdag) 10 uur v.m. en 0.30 uur n.mi. Ds. J. Vink. In beide diensten extra collec te voor de kerk. Maandag 26 dec. (2e Kerstdag) 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. 2 uur n.m.: Kerstfeestviering Zondagsschool. 7.30 uur n.m..: Zanguitvoering Chr. Gein. Zangver. „Hallelujah en meisjeskoor ..Hosanna" onder leiding van Z. Christ. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 25 dec. (Ie Kerstdag) 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Maandag 26 dec. (2e Kerstdag) 10.30 uur v.m. Kerstzangdienst m.m.v. kerkkoor, zondagsschool, trompettist. GEREFORMEERDE KERK Zondag 25 dec. (Ie Kerstdag) Willem van Oranje College 10 uur: Ds. J. van Oostrum legcrpredikant te Utrecht. 4.30 uur: Liturgische dienst Ds. W. B. van der Meulen. Luxe dozen bonbons SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags: Zondags: 16.00 u.—17.00 u. 12.00 u.—12.00 u. GESLAAGD Voor het eindexamen van de vierjarige cursus van de Vereni ging tot bevordering der oplei ding van leerlingen in de typo grafie, slaagde als drukker B. v. Delft te Waalwijk en als zetter M. Pulles te Waalwijk en J. van Gorkum te Udenhout, die werk zaam zijn en hun verdere oplei ding genoten bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen; zij zijn thans bevorderd tot jong gezel. Voorts slaagde als zetter A. v. Assen te Waalwijk (drukkerij Verwiel). BIJZONDERE SAMENKOMST OP TWEEDE KERSTDAG Voor de protestantse inwoners van Baardwijk, Drunen en omge ving is er op 2e Kerstdag 's mor gens om half elf in de Ned. Herv. Kerk in Baardwijk een bijzonde re zangdienst. Iedereen die op deze dag in muziek en zang Chris tus wil aanbidden, is, zover de ruimte het toelaat, op dat tijd stip zeer hartelijk welkom. Enkele bijzonderheden: De heer Rein v. Pelt zal trom- petmuziek ten gehore brengen. Het N. H. Kerkkoor Baardwijk Drunen zingt onder leiding van haar dirigent, de heer Frans van Tilburg, Kerstmuziek, o.a. een Pools Kerstlied. Gemeente en koor zullen samen zingen. De heer H. v. d. Hammen zal het or gel bespelen. De muziek en zang zullen afgewisseld worden door het lezen van gedeelten uit het Kerstevangelie. De weleerwaarde heer Ds C. B. Schuurman zal een korte overdenking uitspreken en de dienst zal worden besloten met het bekende „Ere zij God" door koor, kinderzang, trompet en orgel. „Komt allen, deze dag moet waardig zijn bezongen!" Donderdagavond waren onge veer 40 ouderparen aanwezig in de Waalwijkse kantine, waar zij werden verwelkomd door de heer H. Lenders, de perspneelchef. Deze benadrukte in zijn ope ningswoord het grote belang van een goede opleiding en zette uit een welke maatregelen er door Bloch Stibbe-Hollandia geno men zijn, om de belangen van de bij dit bedrijf werkzame jongeren veilig te stellen. Op welke leest de bedrijfsopleidingen bij Hol- landia zijn geschoeid, werd uit eengezet door de heer K. Varos- sieau. Na een korte pauze bezochten de ouders een tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd door de leerlingen. Voor de openbare les en een rondgang door de be drijf sschool bestond zeer veel be langstelling. De heer D. Stibhe, president-direkteur, leidde 't ge zelschap mede rond. Tot besluit van de avond was er een hersen- gymnastiekwedstrijd tussen de leerlingen van de stikkerij- en de inontageschool, die gelijk ein digde. SHOES SPORTS FIDES OPENT NIEUWE SPORTZAAK In het pand Stationsstraat 51a zal binnenkort een nieuwe sport zaak geopend worden van Shoes Sports Fides. Sinds maart 1953 drijft de heer A. Fijneman in het pand Markt 2 een gecombineerde zaak in schoe nen en sportartikelen. De eerste APARTE Grotestraat 175, Waalwijk jaren werd de schoenenzaak ge dreven onder de naam Hoogen- bosch-schoenen en de sportzaak onder de vanaf 1940 bestaande naam Fides. Sinds het laatste jaar zijn schoenenzaak en sport zaak verenigd in de naam Fides. In het pand (Markt 2 kampte de heer Fijneman reeds geruimie tijd met ruimtegebrek. Een op lossing hiervoor werd gevonden in de aankoop van een tweede pand, Stationsstraat 51a. De ver bouwing en modernisering van dit pand is momenteel in volle gang. In dit nieuwe pand wordt binnenkort de nieuwe sportzaak van Fides geopend, terwijl de schoenenzaak in het huidige pand Markt 2 gevestigd blijft. De collecties in de sportzaak zullen omvatten de specifieke sportarti kelen, sport- en sportieve kleding en kampeer- en vakantie-artike len, een en ander veel uitgebrei der dan voorheen mogelijk was en aangepast aan de groei van Waalwijk en omgeving. Waal wijk en wijde omgeving zal hier mee een grote en zeer moderne sportzaak rijker worden. Door deze splitsing krijgt ook de schoenenzaak meer expansie mogelijkheden. „OEFENING EN VERMAAK". Slot van de herdenkingsfeesten van het 100-jarig bestaan en hul diging van jubilarissen. Zaterdagavond kwam, zoals wij reeds hebben gemeld, de lie dertafel „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen in gezel lig samenzijn bijeen ter afslui ting der herdenkingsfeesten bij het 100-jarig bestaan en tevens ter huldiging van een drietal ju bilarissen, en dat dit een uitste kend geslaagd feest is geworden, behoeven we niet te zeggen. Nadat de voorzitter, de heer A. ten Bokum, de bijeenkomst had geopend, liet hij de viering van 't 'l 00-jarig bestaan de revue passe ren, een viering, die op stijlvolle en waardige wijze is geschied, TE KOOP gelegen aan de Grotestraat, Waalwijk. Vloeroppervlak fabriek 325 m2, met centrale verwarming, electrische install., enz. Komt binnen enkele maanden vrij. Brieven onder nummer 1853 aan het bureau van dit blad. OUDERAVOND BEDRIJFS- SCHOOL HOLLANDIA Het kontakt tussen ouders en bedrijf is uitermate belangrijk. Vanzelfsprekend hebben de ou ders grote belangstelling voorde vorderingen die hun kinderen op de bedrijfsschool van Hollandia maken en daarom worden regel matig ouderavonden georgani seerd. door het prachtige oratorium, door een tweedaags feest in mei, door opvoering van 'n opera e.d. Hij bracht hulde en dank aan de werkers, speciaal secretaris en penningmeester, de heren Ad v. Iersel en J. v. d. Meijdenberg, de directeur en begeleider resp. de heren L. Sars en F. Wilmont, en alle leden der verschillende com missies. Overgaande tot de huldiging der jubilarissen vond hij het een aangename taak dit te mogen doen. Het betrof hier de heren Lambert Knepflé en Sjef de Bont die 40 jaren lid waren en de heer Ad v. Iersel, die 40 jaar het ambt van secretaris bekleedde. Hij prees grotelijks de verdien sten van deze trouwe leden der liedertafel, die een voorbeeld zijn voor de andere leden en wees op het goede werk van de bibliothe caris, maar speciaal van de se cretaris, die al zoveel goed en nauwgezet werk voor Oefening en Vermaak heeft gedaan. De heren Knepflé en de Bont mochten uit handen van de voor zitter de oorkonde van de Fede ratie van Ncd. Zangverenigingen in ontvangst nemen en tevens stoffelijke blijken van waarde ring, terwijl de heer van Iersel nadat zijn verdiensten, nog eens extra waren belicht van de voorzitter eveneens een fraai ca deau mocht ontvangen. Namens de leden van Oefening en Vermaak sprak de heer C. v. d. Leur de drie jubilarissen toe. Hij feliciteerde hen van harte. Hij bracht tevens dank aan het bestuur voor de bijzondere zorg, die aan dit jubeljaar werd besteed terwijl hij een extra dankwoord wijdde aan de dirigent, de freer Sars. Namens alle werkende le den bood hii de honderdjarige Liedertafel een waardevol ge schenk aan in de vorm van 100 fraai uitgevoerde muzickomsla- gen, die hij repetities en concer ten gebruikt kunnen worden. De voorzitter zei zeer getroffen te zijn door deze sympathieke geste van de leden, die" het be stuur zeer op prijs stelde. Het verdere verloop van de feestavond had in de beste stem ming plaats. Daartoe droegen vooral ook bij de prima dansmu ziek van het K.R.O.-orkest met zang van Wim v. d. Ven en de „conferences-comedy magie cock tail" van Capi uit Alkmaar. Het was een in elk opzicht zeer geslaagde avond, een waar dig slot der festiviteiten, die lang in herinnering zal blijven bij de leden, maar vooral bij de jubila rissen, die zoveel verdienstelijk werk voor „Oefening en Ver maak" hebben verricht. GESLAAGD JEUGDWEEKEND VAN „DE TERP" In de zaal van De Gecroonde Leersse werd op zaterdag 17 en zondag 1«S december j.l. voor de tweede mlaal door de Stichting Jeugdbelangen van de parochie MODIEUZE Grotestraat 175, Waalwijk St. Jan een uitstekend geslaagd jeugdweekend gehouden. De ope ning hiervan werd op zaterdag middag op muzikale wijze ver richt door de jeugddrumband Ons Genoegen" in de zaal van De Gecroonde Leersse, na een rondgang door de gemeente. Door een tweetal kabouters van de St. Oda-groep werd een aardig welkomstwoord tot de aanwezigen uitgesproken, waar na het programma werd ingezet. Als eersten traden de ballet groepjes voor het voetlicht, die onder de bekwame leiding van mej. Karin Louwinger uit Til burg met muzikale assistentie van Tilly de Visser, eveneens uit Tilburg, aan de piano, hun kun nen toonden en enkele vlotte nummertjes brachten. De belang stellenden genoten zichtbaar van dit optreden, waarbij vooral op viel tot welke prestaties de kin deren gevorderd zijn onder de enthousiaste leiding van Mej. Louwinger en haar assistenten. Gedurende de avondprogram ma's gal' mej. Louwinger open bare balletlessen. „De rode muil tjes" was een toneelstukje, dat door het oneelgroepje van De Terp werd opgevoerd, terwijl door het toneelgroepje van De gevorderden „Ganzeliesje en de koekoek" en „De zeven druppels" op de planken werd gebracht. Er was vooral veel zorg besteed aan de decors en de costuums die me de tot het welslagen van deze to neelstukjes hebben geleid. Voorts werden zaterdag nog julo-demonstraties gegeven, ter wijl de postzegelverzamelaars hun hart konden ophalen op de ruilbeurs. Voor de dames en he ren van de tafeltennisclubs werd er veld geruimd en werd er door hen om de wisselbeker gestreden en zondagavond kon men naast ballet en toneel tevens genieten van muziek met blokfluit en zang. Het programma dat de jeugd afgelopen weekend te bic den had, was dus alles bijeen zeer gevarieerd. In de bovenzaal was voor de verkenners en gidsen een aparte stand ingericht. De pauzes wer den door de bezoekers benut met het bezoeken van de tentoonstel ling en het volgen van de demon straties, als handenarbeid voor jongens en meisjes, vrije expres sie, filatelie en zweefvliegtuig- bouw. In zijn slotwoord bracht de voorz. van de Stichting Jeugdbe langen, dhr. de Waal, dank aan de ouders van de leden der stich ting voor de overweldigende be langstelling, waardoor men zich weer heeft kunnen overtuigen van de zorg en toewijding van de leiders en leidsters, die zich in zetten voor deze mooie vorm van jeugdbewegi.ng. Spr. wees er op dat men deze gemeenschap van 60 a 70 groten en 600 a 700 kinderen als een zeer rijk bezit van de parochie moest beschouwen en hij waar schuwde hen, deze stichting nooit als een school te gaan beschou wen, daar men al deze activitei ten al weer wat gewoner gaat vinden dan het vorig jaar. „Vaak krijgen we de indruk, dat onze leiders en leidsters van 18—22 jaar beter de waarde van dit werk beseffen dan de ouders", aldus de voorzitter. Namens de ouders dankte hij dan ook de leiders en leidsters en de diverse staven van de A.Z.G., Oda enz. voor de organisatie van dit jeugd weekend en 't werk door hen in het afgelopen jaar verzet. De ou ders adviseerde hij nog het werk van deze leiders en leidsters te steunen door hun belangstelling en de giften met de verjaardag actie. Hierna werd nog hartelijk dank gebracht aan de heer de Nijs, eigenaar van De Gecroonde Leersse, voor zijn betoonde gast vrijheid, terwijl aan mevrouw de Nijs een tuil bloemen aangebo den werd. Dit zeer geslaagde jeugdweek end heeft 1000 betalende en 1200 niet-betalende (genodigden e.a.) bezoekers naar De Gecroonde Leersse getrokken. PULLOVERS VESTEN Grotestraat 175, Waalwijk „LOKVOGELS DER NACHT" Een particulier detective, Klaus Petzhold, is voor de buitenwereld een fatsoenlijke kerel, maar in werkelijkheid houdt hij zich be zig met het afpersen van vrou wen die zijn diensten inroepen in verhar*d met echtscheiding. In derdaad wordt Petzhold er voor dat de vrouwen een reden tot echtscheiding in handen krijgen in de vorm van een compromitte rende foto. Hij maakt daarbij ge bruik van een meisje als „lokvo gel". Zo weet hij ook de argeloze Ingeborg Werner (Erika Rem- berg) als lokvogel in zijn macht te krijgen. Het meisje ontvlucht hem ten slotte en komt in kon- takt met de behoorlijke detective Zimmerman (Peter van Eijck) en er ontstaat een genegenheid tussen hen beiden. Petzhold ver schijnt echter weer ten tonele en verlangt dat zij nog één zaakje voor hem zal opknappen. Het gaat om een aantal brieven. Inge- org wil echter de brieven niet in handen van Petzhold spelen. Er ontstaat een wilde achtervol ging, waarbij Ingeborg een ge lukkig niet dodelijk ongeval krijgt en Petzhold in handen van de politie valt. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „DE DANSMEESTERS" Opnieuw Stan Laurel en Oliver Hardy in een doldwaas verhaal, waaraan de jeugd in het matinee op 1ste en 2e Kerstdag het hart kan ophalen. Er komen gang sters en de nieuwste uitvinding een onzichtbare straal aan te pas. Natuurlijk doen de Dikke en de Dunne weer allerlei dom me dingen, maar aan het slot komt toch alles op z'n pootjes te recht. Toegang alle leeftijden. „DE KOE EN DE GEVANGENE" Een ander lachsucces van de Franse filinkoiniek Fernandel. Het verhaal speelt zich af in 1944. Als krijgsgevangene die op een boerderij in Beieren werkzaam is heeft Charles Bailly (Fernandel) een onstilbaar heimwee naar Frankrijk. Hij besluit dan ook te Temidden van alles wat zich wijzigt en verandert, blijft de goede gewoonte bestaan, elkander bij de JAARWISSELING Daarom stelt onze krant ook dit jaar de mogelijkheid open een Nieuwjaars-advertentie te plaatsen Geeft Uw annonce SPOEDIG op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdbureau. DE ECHO VAN IIET ZUIDEN, de krant van de Langstraat. Nagekomen pre-adviezen Verhuur van theepaviljoen. Krachtens het besluit van de raad van 28 juli I960 werden met ingang van 1 oktober 1960 on dershands aan d e Katholieke Mixed Hockeyclub te Waalwijk verhuurd drie hockeyterreinen met kleedgelegenheid en verdere accomodatie, gelegen in het ge meentelijk sportpark Olympia. Het bij het genoemde complex terreinen gelegen theepaviljoen werd echter nog niet verhuurd. Met de Katholieke Mixed Hoc keyclub voornoemd is door b. en w thans overeenstemming be reikt over de voorwaarden waar onder de verhuur van het thee paviljoen zal plaats vinden. Aan de hand van de gemaak te exploitatie-opzet zou 'n huur prijs moeten worden geraamd van 500.per jaar. De exploitatie van het thee paviljoen in 't afgelopen seizoen is echter zodanig geweest dat liet voor de vereniging financieel niet verantwoord is nu reeds een huur van 500.per jaar te be talen. Met dc Katholieke Mixed Hoc keyclub is dan ook overeen ge komen, dat verhuring van het paviljoen hij wijze van over gang voor één jaar zal plaats vinden tegen een huurprijs van 250.Te verwachten is, dat het bezoek aan het theepaviljoen in de komende jaren zeker zal toenemen en dat als gevolg hier van ongetwijfeld gerechtvaardig de verhoging van de huurprijs in overweging kan worden geno men. In verband met het voren staande stellen b. en w. voor om het theepaviljoen, gelegen bij de hockey- en tennisterreinen in het gémeentelijk sportpark aan de Olympiaweg, voor één jaar tc verhuren voor een huurprijs van 250.aan de Katholieke Mixed Hockeyclub voornoemd. Afbouw stratenplan continu- bouw Brabant II (partieél uit breidingsplan „Baardwijk"). Nu de 3e fase van het continu- bouwproject Brabant II, omvat tende de bouw van 100 woning wetwoningen in 1960 in het Uit breidingsplan Baardwijk, in een vergevorderd stadium van uit voering verkeert en daarmede het partieel uitbreidings lan „Baardwijk" nagenoeg geheel is gerealiseerd, is het noodzakelijk om de bestrating aldaar verder geheel af te bouwen, nadat eer der reeds bestrating werd aange legd in verband met de bouw van 100 woningen van dit project in elk der jaren 1958 en 1959! De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 199.000. De financiering van de onder havige kapitaalsuitgave vindt plaats uit het grondvoorschot, door het Rijk aan de gemeenL toegekend bij beschikking van dc Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, waarvan een gedeelte, t.w. 158.190.betrek king heeft op het bouwrijp ma ken van de terreinen, bestemd voor dc 3e tranche van de conti- nubouw. Voor het restant-bedrag der benodigde financieringsmid delen kan nog geput worden uit het voor de 2 tranche van de continubouw beschikbaar gestel de grondvoorschot voor 't bouw rijp maken, groot 179.445. waarvan slechts een gedeelte be hoefde te worden aangewend voor de afbouw van de straten, behorende tot de 2e tranche. Hiervoor moge worden verwe zen naar dc 51e suppletoire be groting voor het dienstjaar 1959; gedeputeerde staten hebben ten aanzien van deze begrotingswij ziging machtiging verleend voor een uitgave tot een bedrag groot f 61.000.Er resteert derhalve nog 'n bedrag aan financierings middelen groot 118.445. De kosten van het afbouwen van het stratencomplex zijn ver disconteerd in de grondprijzen van de woningen, behorende tot de 3e fase van het continubouw- project, t.w. 15,15 per m2. Gezien het vorenstaande stel len b. en w. voor om het terzake vereiste krediet groot 199.000.- voor de afbouw van het straten plan beschikbaar te stellen. WEEKREKLAME van 16 t/m 22 december vluchten. Niet echter bij nacht en ontij, zoals zovele onfortuinlijke kameraden, maar op klaarlichte dag, in zijn uniform van krijgs gevangene en in gezelschap van een koe, die luistert naar de naam Marguerite. De tocht van dit hoogst originele paar wordt in dit filmverhaal op kostelijke wijze in beeld gebracht. Tweede Kerstdag en woensdag. Toegang alle leeftijden. „DE ONDERGANG VAN DE „MARY DEARE" Het is een vreemd geval met het vrachtschip „Mary Deare", dat oj) zekere dag door John Sands (Charlton Heston), eige naar van een bergingsvaartuig, stuurloos in het Kanaal wordt aangetroffen, met aan boord een zwaargewonde-man Gideon Patch (Gary Cooper). John tracht het schip te behouden, maar Gideon verhindert dit en laat de „Mary Deare" op de rotsen lopen. De zaak komt voor de Raad van Scheepvaart en dan blijkt ten slotte, nadat eerst Patch onder beschuldiging is gesteld, dat de reders een smerig zaakje met het schip gespeeld hebben om een zeer hoge verzekeringssom in handen te krijgen. Een spannend zeemansverhaal. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „LAUREL EN HARDY BIJ DE LUCHTBESCHERMING" Ook Luxor-theater is de ko mende week de gastheer van de twee filmkomieken Laurel en Hardy. In dit dwaze verhaal toont het tweetal zich bijzonder foede vaderlanders, door na de apanse overval op Pearl Har bour zich vrijwillig te melden voor de dienst. Maar zowel leger, vloot als luchtmacht weigerende twee koene vaderlanders cn zo melden ze zich tenslotte maar hij de organisatie Bescherming Bur gerbevolking. De burgerij is met dit tweetal als bescherming haar leven natuurlijk helemaal niet zeker meer, maar na een reeks doldwaze voorvallen komen Lau rel en Hardy toch als twee hel den uit het strijdperk te voor schijn. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. Provinciaal nieuws DE BOSSCHE BURGEMEESTER In een der ochtendbladen kwam een bericht voor dat Mr. v. Thiel, burgemeester van Wychen, in aanmerking zou komen als bur gemeester van Den Bosch. Het Brab. Dbl. spreekt dit be richt tegen en zegt dat er nog geen beslissing is genomen en dat deze eerst de volgende maand is te verwachten. ONDERZOEK NAAR OPZET EN LEIDING VAN SOCIALE DIENST TE TILBURG Het Tilburgse college van bur gemeester en wethouders zal op korte termijn een onderzoek la ten instellen naar opzet en lei ding van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg. Hierover zijn in 't afgelopen decennium her haaldelijk twijfels en vragen ge rezen. Het college wil nu zeker heid hebben over de vraag of de Tilburgse dienst voor sociale zorg inderdaad in alle opzichten voor haar taak is berekend. Tel. 3071, Crotestr. 327, Waalwijk ■U3SU3M aj 5[np3 --•n, i 5 —r 1 t'_ 'T'~

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2